Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 13:33
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Dominancia alebo hra?
PříspěvekNapsal: pát 27. dub. 2007 08:43 
Offline

Registrován: úte 02. led. 2007 14:01
Příspěvky: 10
Mám chaos v tom, ako rozoznať dominanciu od hry... :oops:

1)Keď sa hrám s krížencom Maxom, občas ma schmatne za ruku. Väčšinou ide o to, že sa snaží zachytiť hračku, ktorou mu hýbem pred očami alebo ho nechám, aby ju chytil. Nikdy neviem, či je to omyl (že nechcel chytiť mňa, ale hračku) alebo či to robí vedome a mám ho odkázať do patričných medzí?

2) Keď to robí rodičom, mám mu to tiež zakázať?

3)Niekedy, keď pri hraní ležím pri ňom na zemi na boku, tak sa na mňa oprie celým telom a tak sa naťahujeme o hračku. Inokedy ma prekročí prednými a zadnými ostáva na mieste (proste stojí cezo mňa). Samčie pohyby nenapodobňuje. O čo ide? Alebo sú to dve rôzne veci? Zakázať, či nie? :roll:

Vďaka za ujasnenie! :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 27. dub. 2007 08:58 
Offline

Registrován: pát 28. črc. 2006 12:22
Příspěvky: 207
Jasně,že nezakazovat. Co bys mu vlastně chtěla zakázat? Jestli tě omylem kousne nebo po tobě chňapne ve hře,když se snaží chytit hračku,tak je to prostě jen v zápalu hry. A i kdyby to bylo bez hračky,ve hře je téměř vše dovoleno,když si hrajou naši psi,tak lítaj chlupy :D a třeba náš teriér nás ve hře okusuje dost zhusta,když už to zabolí,tak prostě zařvu au a narvu mu nějaou hračku,do které se může zakousnout beztrestně. A ohledně té pozice - víš,jak si nejčastěji hraje naše smečka - pes,který je nejvýš leží na zemi na zádech,fena ho fackuje a okusuje mu hlavu a druhý pes se mu snaží zakousnout do krku. A Sam je z toho vysmátej jak lečo. A když ho to přestane bavit,tak se prostě zvedne a odejde.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 27. dub. 2007 09:00 
Offline

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:01
Příspěvky: 101
Bydliště: Košice
Neviem čo riešiš? Ak sa hráš s niekým a naťahuješ sa s ním o loptu, pokladáš za dominanciu alebo násilie, ak ti chytí ruku?
Pes nemá ruky, používa na chytanie papuľu. Hra je hra a dokonca pri nej je dovolené práve tým nižšie postaveným sa prejaviť.
Mám doma dvoch psov a pri hre sa ich role doslova vymenia, vyššie postavený robí zajaca a ten nižšie ho chytá a kmáše.

Dôležité je to, že ak pritlačí veľmi boestivo a dáš mu to vediť skončením hry, tak sa môže naučiť byť opatrnejší.
Takže ak sa ti niečo, čo robí nepáči, tak to ako správny vodca ukonči. a už sa s tým nezaťažuj.

_________________
Pokiaľ nenájdeš raj v pravom strede svojho srdca, nemáš najmenšiu šancu, aby si tam mohol raz vstúpiť.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 27. dub. 2007 13:17 
Offline

Registrován: úte 02. led. 2007 14:01
Příspěvky: 10
Dobre, vdaka. Ja len, ze branie ruk do papule je vraj prejav dominancie, tak som si nebola ista, ci to plati aj pri hre. Ok, ulavilo sa mi :).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 27. dub. 2007 13:22 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
susannes píše:
Dobre, vdaka. Ja len, ze branie ruk do papule je vraj prejav dominancie, tak som si nebola ista, ci to plati aj pri hre. Ok, ulavilo sa mi :).

žádný gesto neznamená za každé situace to samý a je na nás abychom se to naučili rozlišovat (z čehož občas šílim :wink: )

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 27. dub. 2007 13:49 
Offline

Registrován: pát 28. črc. 2006 12:22
Příspěvky: 207
Naši labradoři nás chytají za ruce furt a jsou všechno jen ne dominantní:-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 27. dub. 2007 17:24 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: stř 09. srp. 2006 12:59
Příspěvky: 159
susannes píše:
Dobre, vdaka. Ja len, ze branie ruk do papule je vraj prejav dominancie


mne barusa bere ruku do tlamy docela casto a vzdycky mi to prislo jako laskyplne gesto.

ale bylo by zajimave, kdyby se tu nekdo veci znaly vyjadiril, v jakych situacich a jak provedene to znamena projev dominace..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 27. dub. 2007 18:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Myslím, že v poslední době se hledá projev dominance ve všem, co pes udělá. Já bych to prostě neřešila. Když si se psem hraju, klidně mě bere ruce nebo i obličej do huby a projev dominance v tom nevidím. Při mazlení mě ožižlávají ruce, bradu, vodí si mě za ruku po bytě nebo po zahradě. Jaká je v tom dominance? Když pes ruku prokousne, je to z valné většiny projev strachové agrese, zase ne dominance.
Měla jsem možnost vidět jednoho nebo dva skutečně dominantní psy. Můžu vás ujistit, že ti do huby nic brát nepotřebují. Ustoupíte jim i bez toho.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 27. dub. 2007 18:52 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: stř 09. srp. 2006 12:59
Příspěvky: 159
Essi píše:
Myslím, že v poslední době se hledá projev dominance ve všem, co pes udělá. Já bych to prostě neřešila. Když si se psem hraju, klidně mě bere ruce nebo i obličej do huby a projev dominance v tom nevidím. Při mazlení mě ožižlávají ruce, bradu, vodí si mě za ruku po bytě nebo po zahradě. Jaká je v tom dominance? Když pes ruku prokousne, je to z valné většiny projev strachové agrese, zase ne dominance.
Měla jsem možnost vidět jednoho nebo dva skutečně dominantní psy. Můžu vás ujistit, že ti do huby nic brát nepotřebují. Ustoupíte jim i bez toho.


no ale stejne - zajimalo by me v jakem kontextu by to jako dominantni gesto mohlo byt brano (prave proto ze o tom slysim poprve).

a urcite mas pravdu - jen bych nedaval rovnitko mezi dominantni chovani a dominantni psy..kterykoliv pes se muze projevovat dominantne, i kdyz je to tunta. k dominaci jsou treba 2 a zalezi na jejich vzajemnem vztahu (jednodusse receno)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dominancia alebo hra?
PříspěvekNapsal: čtv 23. pro. 2010 13:26 
Offline

Registrován: stř 15. pro. 2010 18:15
Příspěvky: 1
Bydliště: Cesky raj
Chtěl jsem se zeptat na chovaní mám FB(3roky) a kamarádí se již od malinka statf.bul.(3roky), jsou jak bratři, ale khyž se třeba týden nevidí tak ten statf. mu jde stale po hubě ne že by ho chtěl kousnout ale stále dotírá to se však FB nelíbí musíme ho okřiknout to trvá asi 15min a pak jsou otět v pohodě, ale neví co toto chování znamená. Děkuji za odpověd.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dominancia alebo hra?
PříspěvekNapsal: čtv 23. pro. 2010 18:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Neokřikujte ho, jen odveďte jeho pozornost jinam.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dominancia alebo hra?
PříspěvekNapsal: pát 24. pro. 2010 07:07 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Arko píše:
...ten statf. mu jde stale po hubě ne že by ho chtěl kousnout ale stále dotírá...
Moje vlčice je schopná vlézt jinému psu při vítání až do huby, jak se vtírá. Je jen málo psů, co to umí ustát.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dominancia alebo hra?
PříspěvekNapsal: stř 29. pro. 2010 14:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 29. pro. 2009 00:50
Příspěvky: 396
Bydliště: Kopřivnice
úplně normální věc. Když není hračka tak jen chňape po předloktí. To jsi chytne do tlamy a je spokojený. Během okamžiku už ho olizuje. Je jen na každém jak to nastaví. Pokud je mi už něco nepříjemné prostě řeknu "auu" a stáhnu ruku. On hned ubere a začne olizovat. Poslední dobou ho nejvíc bere odbleškování všeho v okolí. Peřiny, hračky, oblečení :D

_________________
Dogo Argentino
http://dogos.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dominancia alebo hra?
PříspěvekNapsal: úte 24. kvě. 2011 15:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. říj. 2008 13:00
Příspěvky: 613
Bydliště: Praha 10 a Jindřichův Hradec
Nevím kam to dát a nechci zakládat nový link. Starší pes je dominantní, nejen ve vztahu k mladšímu, ale celkově. Mladší ho naprosto v pohodě uznává a nejsou mezi nimi žádné šarvátky, natož rvačky. Mají sice (jako skoro všichni RR) dost brutus hry, ale jsou to hry. Včera jsem je "nachytala" na zahradě. Jsou to jen sexuální hry a nebo je v tom něco více? Starší byl naprosto v pohodě a nebyl v tom žádný nátlak. Když ho to přestalo bavit, tak se jen postavil a tím to skončilo.
Příloha:
Kopie (2) - IMG_0279.JPG


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

_________________
Vlaďka, Endy a Dex
http://dexendy.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dominancia alebo hra?
PříspěvekNapsal: stř 25. kvě. 2011 08:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
kdo je kdo na tý ftoce rposimtě pro mě sou to dva zrzavý psi nevím kteýr je který .-))

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dominancia alebo hra?
PříspěvekNapsal: stř 25. kvě. 2011 08:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Vladimíra Hovorková píše:
Starší byl naprosto v pohodě a nebyl v tom žádný nátlak. Když ho to přestalo bavit, tak se jen postavil a tím to skončilo.

Podla tohoto som usúdila že starší je ten dole? Keď sa postavil tak musel predtým ležať,ten pes čo je nad ním predsa stojí? :-k

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dominancia alebo hra?
PříspěvekNapsal: stř 25. kvě. 2011 09:01 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Mně to přijde jen jako hra na lovce a kořist.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re:
PříspěvekNapsal: pon 30. kvě. 2011 06:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. čer. 2006 14:20
Příspěvky: 88
Bydliště: Praha 10
..."Když si se psem hraju, klidně mě bere ruce do huby"...

....moje psice k tomu miluje všechno olizovat. Myslím tím celé tělo i přes oblečení. Občas olizuje oblečení zapomenuté na židlích. Připadám si jako nanukáč, který se musí rychle sníst, protože jinak se rozteče. Tváří se u toho tak oddaně a přihlouple...Problém s tím já osobně nemám, jen občas začne olizovat cizí lidi na nejnevhodnějším místě. :hnev: Je to trochu trapné :hmm:

_________________
Olga


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Re:
PříspěvekNapsal: úte 09. srp. 2011 18:33 
Offline

Registrován: stř 20. říj. 2010 22:12
Příspěvky: 76
Bydliště: CV
svobodová píše:
..."Když si se psem hraju, klidně mě bere ruce do huby"...

....moje psice k tomu miluje všechno olizovat. Myslím tím celé tělo i přes oblečení. Občas olizuje oblečení zapomenuté na židlích. Připadám si jako nanukáč, který se musí rychle sníst, protože jinak se rozteče. Tváří se u toho tak oddaně a přihlouple...Problém s tím já osobně nemám, jen občas začne olizovat cizí lidi na nejnevhodnějším místě. :hnev: Je to trochu trapné :hmm:


Tvoje Psice je podle fotky flaťanda? Moje flatka je taky lízátko příšerný, jeden má pocit, že ho snad ulíže k smrti... Je teda pravda, že na "nejnevhodnějším místě" to nezkouší, to jsem jí rychle zatrhnul, ale jinak by všem vylízala do rukou díry... Ale fakt je, že všichni flati, co znám, jsou takhle debilně lízací, pusinkovací, tuhle mi po ní na cvičáku už málem vyjela beauceronka, která tu lízací smršť neustála...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dominancia alebo hra?
PříspěvekNapsal: stř 10. srp. 2011 06:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. čer. 2006 14:20
Příspěvky: 88
Bydliště: Praha 10
Ano je to fletice. Na cvičáku startuje na cvičitele hned a míří na jisto :D . Naštěstí už ji zná, tak si tam dává ruce nebo jí odežene. :D

_________________
Olga


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dominancia alebo hra?
PříspěvekNapsal: stř 10. srp. 2011 08:55 
Offline

Registrován: stř 20. říj. 2010 22:12
Příspěvky: 76
Bydliště: CV
svobodová píše:
Ano je to fletice. Na cvičáku startuje na cvičitele hned a míří na jisto :D . Naštěstí už ji zná, tak si tam dává ruce nebo jí odežene. :D


:D :D :D

Chudák cvičitel, ale je to fakt vtipný:-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dominancia alebo hra?
PříspěvekNapsal: stř 10. srp. 2011 13:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. čer. 2006 14:20
Příspěvky: 88
Bydliště: Praha 10
Jakýpak chudák :P . Moje Cyra to dělá s láskou a péčí a je něžná :drinkers: . To ale jako fletí pejskař nemusím zdůrazňovat. A Ruda jistě ví, o čem hovoříme :D .

_________________
Olga


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dominancia alebo hra?
PříspěvekNapsal: stř 10. srp. 2011 14:04 
Offline

Registrován: stř 20. říj. 2010 22:12
Příspěvky: 76
Bydliště: CV
svobodová píše:
Jakýpak chudák :P . Moje Cyra to dělá s láskou a péčí a je něžná :drinkers: . To ale jako fletí pejskař nemusím zdůrazňovat. A Ruda jistě ví, o čem hovoříme :D .


Ještě jí nauč vařit a bude:-D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dominancia alebo hra?
PříspěvekNapsal: stř 10. srp. 2011 14:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. čer. 2006 14:20
Příspěvky: 88
Bydliště: Praha 10
Pokusím se =D>

_________________
Olga


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dominancia alebo hra?
PříspěvekNapsal: stř 10. srp. 2011 16:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
:lol: Jo, to známe, můj muž taky odhání čubinu se slovy, že neumí vařit, tak nic nebude. :lol:

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 33 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  
cron








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!