Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 19:03
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Uražený do morku kosti?
PříspěvekNapsal: úte 21. srp. 2007 13:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 14. črc. 2006 16:54
Příspěvky: 124
Bydliště: Valašsko
Ahojky všem, tak jsem po roce a půl co máme Dastíka musela na celý den odcestovat, hlídal ho syn...ráno jsem dělala jako, že o nic nejde a odešla. Během dne jsem zavolala domů a kluk mi řekl, že Dastík ležel u dveří a nechtěl nic pít ani žrát. V podvečer se situace změnila a vlezl klukovi do postele, což nikdy nedělá...když jsem s beruškou celé natěšené dorazily domů, že bude velká líbačka, tak se uraženě zvedl a odešel s králíkem vedle. :( Takový nezájem nás teda hodně překvapil a přesto, že ráno už byl v pohodě a sledoval mě jako ostříž jestli neodcházím...nečekala jsem to...Tak nějak mi došlo, že respekt nemám veškerý žádný :( Najednou jsem tak nějak zjistila, že o něm a psech asi vůbec nic nevím...

_________________
Sára


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 21. srp. 2007 13:56 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: stř 14. úno. 2007 15:14
Příspěvky: 150
Bydliště: Praha
Já tedy, když jedu pryč, pes se s tím musí srovnat. Když se vracím a nechce mne vítat, je to jeho mínus. Většinou jsem to však já, kdo se nevítá. A to si pak pesa může zedek ukroutit až k hlavě. Jen jsem nějak nepochytila to s tím respektem

_________________
"vím, že nic nevím"..., proto se stále učím


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 21. srp. 2007 14:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 10. čer. 2006 17:11
Příspěvky: 341
No, někde tady p. Desenský psal, že čím víc psovi polezeš někam, tím víc tě tam bude mít :lol:

_________________
Martina

Nikdo nedělá větší chybu než ten, kdo nedělá nic v domnění, že to málo, co udělat může, je bezvýznamné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 21. srp. 2007 15:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 14. črc. 2006 16:54
Příspěvky: 124
Bydliště: Valašsko
jojo přesně to jsem měla na mysli, do zadku jsem mu teda nelezla, ale zas je fakt, že chladná povaha nejsem :lol: zaskočilo mě to docela dost, protože při odchodu na nákup apod.vyváděl a skákal jak kdybych zmizela na týden, proto jsem nějak nepochopila co tím chtěl říct...Čekala jsem cokoliv, ale uraženost ani náhodou...

_________________
Sára


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 22. srp. 2007 09:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 11. zář. 2006 19:05
Příspěvky: 37
Bydliště: praha
pise se tady ze kdyz pes utece, tak je pro neho trest nevzit ho hned do smecky, treba ti to udelal , aby ses priste netoulala tak dlouho pryc :). Ale asi neni spravne, ze pes tresta panicka :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 22. srp. 2007 12:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 14. črc. 2006 16:54
Příspěvky: 124
Bydliště: Valašsko
žeby až tak...ale mě neutekl venku, prostě se jen uraženě odklidil vedle do místnosti a za chvilku přišel i když ještě trucoval...tak nevím...jinak souhlasím, že bych to měla doma postavené úplně na hlavu, kdyby mě Dastík trestal :lol: :(

_________________
Sára


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 22. srp. 2007 17:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 11. zář. 2006 19:05
Příspěvky: 37
Bydliště: praha
Sára.l píše:
žeby až tak...ale mě neutekl venku, prostě se jen uraženě odklidil vedle do místnosti a za chvilku přišel i když ještě trucoval...tak nevím...jinak souhlasím, že bych to měla doma postavené úplně na hlavu, kdyby mě Dastík trestal :lol: :(

Myslela jsem to trosku jinak- ty si byla dlouho pryc, takze si v jeho ocich"opustila smecku", tudiz te potrestal neprijmutim do smecky, aby ses priste netoulala tak dlouho, popr. abys to nedelala vubec.I kdyz to cloveka mrzi, ze se s nim jeho milacek nevita, ale vlastne to udelal, protoze nechtel, abys zase nekdy byla takhle dlouho pryc. Jenze do tvych odjezdu a prijezdu nema co mluvit, ale to asi vis :) ale jak toho dosahnout, to uz je horsi, taky se to tady na tech strankach ucim :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 22. srp. 2007 17:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 14. črc. 2006 16:54
Příspěvky: 124
Bydliště: Valašsko
Aha, mám delší vedení co se týká poradny :lol: těch informací je tolik, že mi trvá delší dobu než pochopím a někdy taky nepochopím...Zase jsem se mohla přesvědčit, že se mám pořád co učit a nikdy bych nevěřila jak je těžké naučit se chápat pesany...u lidí mi to problém nedělá :cry: :lol: díky za odpověď...

_________________
Sára


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 22. srp. 2007 18:46 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
ppavlina píše:
Myslela jsem to trosku jinak- ty si byla dlouho pryc, takze si v jeho ocich"opustila smecku", tudiz te potrestal neprijmutim do smecky, aby ses priste netoulala tak dlouho, popr. abys to nedelala vubec.I kdyz to cloveka mrzi, ze se s nim jeho milacek nevita, ale vlastne to udelal, protoze nechtel, abys zase nekdy byla takhle dlouho pryc. Jenze do tvych odjezdu a prijezdu nema co mluvit, ale to asi vis :) ale jak toho dosahnout, to uz je horsi, taky se to tady na tech strankach ucim :)

takovej postup používaj i některý děti :wink:

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 22. srp. 2007 19:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 14. črc. 2006 16:54
Příspěvky: 124
Bydliště: Valašsko
Dzedzy, Eva...tak u dětí jsem to nepoznala, ale je to možné, naštěstí mu to dlouho nevydrželo páč já se teda přiznám, že trucovat neumím vůbec i když v ten moment, když odcházeli s králičkem vedle, mě docela dostal, vypadali tak důstojně a já tam stála jako blb :lol: zase jsem o něco chytřejší...

_________________
Sára


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 23. srp. 2007 07:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 53
Bydliště: Pardubice
Sára.l píše:
....nikdy bych nevěřila jak je těžké naučit se chápat pesany...u lidí mi to problém nedělá :cry: :lol: díky za odpověď...


Tak to ti moc závidím, jestli ti nědělá problém chápat jiné lidi..... Já s tím mám občas problém velký....

Neboj, jestli jsi byla prvně déle pryč a pes trucoval, to ho přejde. Náš to dělal poté, co jsem šla po půlroce do práce po nemoci. Taky si zvykl na mojí celodenní přítomnost a když jsem zase začala pracovat, tak první týden, po mém návratu domů vypadal jako by mi stopoval kde jsem...:)))) Za týden, už mi zase skákal na obličej a nosil hračku, aby mě uvítal.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 23. srp. 2007 18:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 14. črc. 2006 16:54
Příspěvky: 124
Bydliště: Valašsko
Marti, ani nějak nemáš co závidět, já mám stejně nejraději samotu :lol: i když to tak nevypadá...mnohem těžší mi přijde porozumět pesanům, že mi to dává zabrat to je svatá pravda, neměla jsem ani páru co mám s takovým obrem dělat a žvatlala jsem na něho jako na dítě, to bylo něco :lol:

_________________
Sára


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Uražený do morku kosti?
PříspěvekNapsal: ned 13. čer. 2010 16:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 29. dub. 2009 20:05
Příspěvky: 50
Bydliště: Praha 5
Chci se zeptat,nechali jsme feňuli poprvé za rok a půl na hlídání u sestry,kterou má ráda,byla tam i na noc,žádný problém nebyl,až když jsme s ní přijeli domů,zdá se mi,že je uražená,spíš si mě nevšímá.Může se psa takováto věc dotknout?Dělám jakoby nic.

_________________
Potíž je v tom, že psi se vždy chovají jako psi, avšak lidé se vždy nechovají jako lidé.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Uražený do morku kosti?
PříspěvekNapsal: ned 13. čer. 2010 16:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. led. 2010 14:32
Příspěvky: 621
Bydliště: Praha 10, Vršovice - Břeclav (občas)
jastli je to "mazlík" a "závislo" tak si piš že se jí to dotklo :D ... a tvůj přístup je správný. Spíš bych možná malinko "přitvrdil" hrál bych totální ignoračku. .... "Chceš trucovat .. tak koukej co dokážu já" ... a zažila by třeba dva dny totální přehlížení bez mazlení, doteků a pohledů. Venčení jen jako bych se šel projít s vodítkem ... a věř, že si to hrozně rychle rozmyslí :wink:

_________________
V myšlení neusilujte o informaci, ale o přeměnu.
Dokud si budete myslet, že cesta hmotného štěstí je pokrokem, nebudete usilovat o to, aby jste změnili sami sebe.

(Bhagavadgíta)

http://jardagungan.rajce.idnes.cz/

Jarda - Gungiskunk a Skůbydunk (Maggie a Bublina)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Uražený do morku kosti?
PříspěvekNapsal: ned 13. čer. 2010 16:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 29. dub. 2009 20:05
Příspěvky: 50
Bydliště: Praha 5
Právě že je závislák a mazel,my jí ještě vypálili rybník tím,že jsme nepozorovaně odešli z bytu :finga: Přitom si člověk myslí,že si na něj jindy ani nevzpomene.

_________________
Potíž je v tom, že psi se vždy chovají jako psi, avšak lidé se vždy nechovají jako lidé.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 31 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!