Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 13:26
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 56 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Zívání
PříspěvekNapsal: stř 05. říj. 2011 20:30 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: ned 21. srp. 2011 14:24
Příspěvky: 202
Bydliště: Brno
Ten náš taky zíve a to když ho hladím a přitisknu se k němu a začnu ho drbat pod břichem. Má takový zvláštní zívnutí jak bych to popsal, takový dlouhy a potom jako by se uklidnil nebo když ho hladím a když vidím, že už je otrávenej tak vstanu a on zívne jako by si ulevil..přinde mi jako by se bal že mu ublížim( Když jsme u toho co tím chce říct, co znamená když mi pes při hlazení na prsou dá na ruku packu? Někdo mi říkal, že se nade mnou nadřazuje a že bych mu to neměl dovolit, podle mě je to blbost, ale nevím to jistě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zívání
PříspěvekNapsal: stř 05. říj. 2011 20:35 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon 28. kvě. 2007 12:42
Příspěvky: 1360
Bydliště: Brno
vantages píše:
Když jsme u toho co tím chce říct, co znamená když mi pes při hlazení na prsou dá na ruku packu? Někdo mi říkal, že se nade mnou nadřazuje a že bych mu to neměl dovolit, podle mě je to blbost, ale nevím to jistě.

Tak nadřazenost to není určitě, máš pravdu :wink: -další z oblíbených pověr :?
Arouš mi to v téhle situaci taky dělá, většinou se přitom ještě začne tlemit a tváří se naprosto blaženě...beru to jako projev přátelství a důvěry...

_________________
Zonerama, do dubna 2013 Rajče


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zívání
PříspěvekNapsal: stř 05. říj. 2011 20:49 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: ned 21. srp. 2011 14:24
Příspěvky: 202
Bydliště: Brno
Souhlasím s Tebou, co píšeš si myslím taky ...jen bych doplnil, že mi přitom olizuje ruku. De o to, že dřív jsme s pesanem měli problémy ( vrčel při hlazení, vrčení při procházení kolem něho, pohledy) ale od té doby co se mu víc věnuji a chodíme denně na procházky tak vztah se mezi námi se obrací. Svoji zásluhu má aji tahle poradna, po přečtení "skoro" všech témat tak se i moje myšlení a chování změnilo myslím k lepšímu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zívání
PříspěvekNapsal: čtv 06. říj. 2011 05:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
vantages píše:
Ten náš taky zíve a to když ho hladím a přitisknu se k němu a začnu ho drbat pod břichem. Má takový zvláštní zívnutí jak bych to popsal, takový dlouhy a potom jako by se uklidnil nebo když ho hladím a když vidím, že už je otrávenej tak vstanu a on zívne jako by si ulevil..přinde mi jako by se bal že mu ublížim( Když jsme u toho co tím chce říct, co znamená když mi pes při hlazení na prsou dá na ruku packu? Někdo mi říkal, že se nade mnou nadřazuje a že bych mu to neměl dovolit, podle mě je to blbost, ale nevím to jistě.

Myslím, že to nadřazení není, že se tě chce jen dotýkat a také si tě "držet", ale to záleží na konkrétní situaci a na tom, jak se u toho tváří. Zívnutí také může mít mnoho významů, od projevu nejistoty - co mám dělat? přes zívnutí s následným zafuněním - to si vykládám jako to je pohodička, relax (tak zívá a funí oba moji psi, když se mi v posteli ukládají přes nohy nebo tělo) po probuzení z něčeho nepříjemného, kdy pak většinou do několika desítek vteřin následuje oklepání. Ber to prosím tak, že to jsou jen moje "výklady", počkej si na Rudovu odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zívání
PříspěvekNapsal: čtv 06. říj. 2011 11:26 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: ned 21. srp. 2011 14:24
Příspěvky: 202
Bydliště: Brno
Jak psal p.Desenský neřešit každou blbost, ale nedá mi to. Jak psala Essi že se její pes za nějakou dobu oklepe ten náš to taky dělá, ale vždy když ho hladím. Většinou je to tak, že ho hladím a nazávěr ho poplácám po zadku a když odchází tak jako by se otřepal jak to dělají psy když jsou mokří. Jen dodám, že náš druhej pes to nedělá jen mě napadá jestli to nemůže znamena..."fuj už zase na mě šahal", ale netváří se nějak zle prostě mi to přinde divný.No nevím


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zívání
PříspěvekNapsal: čtv 06. říj. 2011 18:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 25. čer. 2010 06:48
Příspěvky: 40
Bydliště: Nová Červená Voda 165, 790 53 Stará Červená Voda
Psi mají tu krásnou vlastnost-umí nabíjet energií..mí psi se po canisterapii vždy otřepávají...
Je to něco jako když někoho masíruju, tak pak si vytřepu ruce...předávám při masáži pozitivní energii a tu negativní přijímám...pak se musím otřepat... :)
Pokud ho muchlujete často, nemusí to tak dobře snášet...ale to už je trošku jiné téma :icon_thumright:

_________________
Rasta+Růža+Arkas
Snesitelná lehkost bytí :) E.T.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 56 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 32 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!