Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 11:24
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 84 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: náhlá změna chování
PříspěvekNapsal: pon 25. črc. 2011 07:15 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Staří psi se o sebe často bojí.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: náhlá změna chování
PříspěvekNapsal: pon 25. črc. 2011 08:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 29. pro. 2009 00:50
Příspěvky: 396
Bydliště: Kopřivnice
Když se vrátím k tomu el. ohradníku o kterém se píše na začátku tématu.
Nevím z jakého důvodu, ale pes po tom co dostal ránu od ohradníku má panický strach chodit kolem téchto plotů. V minulosti dostal min. dvakrát a nikdy to neřešil. Otočil se a šel si po svých.
Teď to bylo jiné, po ráně začal běhat kolem na vypnuté stopce, chtěl se schovat do keře. Teď jakmile jdeme kolem ohrady s el. tak začne tlačit co nejdál od něj. Ocas mezi nohy pokrčené nohy a tlačí se co nejdál. Stále se ohlíží do všech stran a hledá neviditelného útočníka. Nechci aby od strachu utíkal, takže ho vedu u nohy (spíše vleču tak že je přiškrcený). Mám začít chodit dále od plotu přes cestu, nebo prostě říct jdeme a táhnout (celý ztuhne). Tímto tlakem který musím vynaložit aby prošel mu nedokážu že vše je přeci v pohodě

_________________
Dogo Argentino
http://dogos.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: náhlá změna chování
PříspěvekNapsal: stř 27. črc. 2011 09:23 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Je rozdíl mezi ohradníkem koňským a ohradníkem kravským, a to v řádech několika Joulů. Jestli se potkal s kravským ohradníkem, nebo s koňským, když měl mokré packy, nedivím se mu, že chce jít za každou cenu jinudy. Na tohle je třeba dávat bacha. Kolem ohradníků chodím se psy zásadně na vodítku, nestojím totiž o stejný problém, který teď zbytečně řešíš. Teď už ho jedině učit držet se dál od těch drátů nebo pásky, respektive držet se blízko tebe a nechávat ho tam často se rozdýchávat na prověšeném vodítku.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: náhlá změna chování
PříspěvekNapsal: stř 27. črc. 2011 10:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 29. pro. 2009 00:50
Příspěvky: 396
Bydliště: Kopřivnice
Já to neřešil z prostého důvodu a tím je že mu to nevadilo. Těchto ohradníků je kolem spousta. Dostal ránu a šel si po svých, nikdy to neřešil a já neměl důvod. Jen jsem se pousmál a neodpustil si nějakou poznámku že je je nepoučitelný.
U toho posledního kopance jsem nebyl, ale hodně ho to vylekalo. Teď jakmile jsme i 100m daleko háže hlavou do všech stran, přikrčený a stále hledá duchy. Není mu jasné co ho praštilo.
Stalo se a život jde dál. Zkusím se místu na čas vyhnout a pak si to projdem. Jen nevím jestli ho opravdu přiměji aby šel po mé levé noze. To znamená že bude mít ohradník vedle sebe cca 1,5m. Nebo s ním první cesty absolvovat po druhé straně cesty. Přiberu někoho na příjemný rozhovor a psa bych korigoval jen tak mimochodem, prostě o nic nejde, nic se nestane..

_________________
Dogo Argentino
http://dogos.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: nemecká doga-změna chování
PříspěvekNapsal: pát 28. říj. 2011 20:36 
Offline

Registrován: pát 28. říj. 2011 16:30
Příspěvky: 8
Bydliště: zdar
Dobrý večer,chtěli bychom se s Vámi podělit o změně chování našeho psa a popřipade si nechat poradit.
Máme tříletého psa německe dogy,na jeho chování jsme si už zvykli,takže sebemenši zmena uz nam neco signalizuje,což se stalo.
Je tomu asi 14dni co změnil chováni k mé manželce a tak,že jakmile se k nemu priblizi(doma),tak na ni vrčí,uhejba pohledem,nemuze vedle ni ležet,proste jako by mel z ni strach.Venku je vse v pohode,zadna agresivita,odpor,nic,jeste si ji seda na klin a je pritulnej.Neublizila mu nicim,proste z niceho nic to takto u nas ted beži.

co bychom meli delat ci jak postupovat??
diky mockrat za vsechny nazory


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: náhlá změna chování
PříspěvekNapsal: pát 28. říj. 2011 22:26 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Pes pravdepodobne nerozumie niečomu v manželkinom správaní a je to pre neho tlak do neistoty, ktorej sa bráni. Čo konkrétne to je, je ťažké posúdiť. Pre príklad, aby ste sa trochu vedeli zorientovať, môže ísť o požiadavky, ktorým nerozumie, o správanie, ktoré považuje za príliš veľa pozornosti-tzv. pchanie sa niekam, skrátka niečo, čo pes vníma inak, ako manželka zamýšľa. U žien je časté prílišné maznanie sa so psom, ktoré pes vyhodnocuje, ako gestá podriadenosti, najmä, ak je vedľa manželky muž s chladnou hlavou a je v tom veľký kontrast. Dokonca aj prípadné tehotenstvo je občas príčinou takýchto zmien. Skrátka možností je veľa, buď budete hľadať vy, alebo sa dohodnite na konzultácii u p. Desenského.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: náhlá změna chování
PříspěvekNapsal: sob 29. říj. 2011 10:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 25. čer. 2010 06:48
Příspěvky: 40
Bydliště: Nová Červená Voda 165, 790 53 Stará Červená Voda
Ještě přidám to, že pokud se Vaše manželka psovi až vtírá...taky to může být jeho reakce na toto... Být jí, nechám ho být....nevšímala bych si ho...Pokud by ho přivolala nebo dala nějaký povel, trvala bych na provedení.

_________________
Rasta+Růža+Arkas
Snesitelná lehkost bytí :) E.T.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nemecká doga-změna chování
PříspěvekNapsal: sob 29. říj. 2011 11:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
misafranta píše:
[...tak na ni vrčí,uhejba pohledem,nemuze vedle ni ležet,proste jako by mel z ni strach.Venku je vse v pohode,zadna agresivita,odpor,nic,jeste si ji seda na klin a je pritulnej.Neublizila mu nicim,proste z niceho nic to takto u nas ted beži.

co bychom meli delat ci jak postupovat??
diky mockrat za vsechny nazory[/color]

Takto sa správajú neisté psy ako už písala rea.Moja doga sa takto chová k niektorým luďom,jedná sa teda o cudzích ludí.Bolo by dobré keby ste zistili na čo pes reaguje podráždene a pomali ho na tú situáciu navyknúť aby to nebral ako ohrozenie ale ako normálnu vec.Manželka bude museť pravdepodobne pozmeniť chovanie ku psovi,od nej ten nežiadúci impulz ide.

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: náhlá změna chování
PříspěvekNapsal: sob 29. říj. 2011 12:09 
Offline

Registrován: pát 28. říj. 2011 16:30
Příspěvky: 8
Bydliště: zdar
o tehotenstvi jsme cetli,ze by to eventuelne mohlo být,ale momentalne je to nepravdepodobne.Budem muset asi trochu experimentovat/myslím v chováni/.Je fakt ze me bere jako velitele jakoby cele smečky,jeste mame starsi kniracku,tak ta uz se strani,ono ji nic nezbyva,je asi 100X mensi,ale toto si dovoli jen na manželku,myslim si ze je dost žarlivi a obcas me pred ni brani,kdyz blbnem,je mozne ze to treba vznika temi to blbnutímy?...takový ten odstup od ní??vím že by mel byt jeden vdouci/velitel ci jak tomu rikate "alfa",ale na druhou stranu zas nemuze toto delat.Nemel bych třeba v tu danou dobu zakrocit,kdyz by jako brucel/vrcel???

diky za nazor


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: náhlá změna chování
PříspěvekNapsal: úte 01. lis. 2011 07:31 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Experimenty povedou k ještě větší nestabilitě v chování psa. Zakročit při vrčení nepovažuji za dobrou cestu, je-li ve větě před tím použito slovo alfa. S největší pravděpodobností rozházíte toho psa tak, že budete mít starosti to dostat pod kontrolu. Nechcete raději se psem přijet, abychom "ušili něco na míru"?

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: náhlá změna chování
PříspěvekNapsal: pon 14. lis. 2011 18:09 
Offline

Registrován: pát 28. říj. 2011 16:30
Příspěvky: 8
Bydliště: zdar
Dnes jsme byli u veterinaře,protože jsme mu otřeli pindíka a byla tam krev,ale u doktora jsme se dozvedeli,že je proste v řiji,ci jak to mam napsat,tak je mozne ze mu praskaji zilky erekci,ci jak to mam popsat,moč byla v poradku,tak jsme se jeste dozvedeli ze i toto muze byt zapřicineno zmenou chovani.radi bychom dorazili,uvidime jeste.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Podivné chování-kříženec NO
PříspěvekNapsal: stř 25. led. 2012 16:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 23. črc. 2009 14:03
Příspěvky: 4
Bydliště: Mirovice
Mám psa křížence NO asi s CV. Je mu 6 let a pochází od takové divné rodiny asociálů. Vzal jsem ho od nich, když mu bylo asi 3 měsíce. Pes byl silně podviživený, vystrašený a i když už byl u nás, hrozně dlouho mi trvalo, než jsem ho přesvědčil o tom, že se bá nemusí. Teď už se se mnou pomazlí, ale jen se mnou. Lidem nedůvěřuje. Teď začal, je to asi 2 měsíce nosit ocas mezi nohama, když jdeme na vycházku, má radost, ale i na vycházce jde jako tělo bez duše. On nikdy nebyl nijak hravý, bral jsem to, "je prostě takový". Navíc mi začal likvidovat kotec. Rozkouše dveře, hrazení. Přitom se i zraní. Ale neuteče. Myslel jsem jestli se někde nehárá fena. Ale on za cenu bolesti (teda z mého hlediska) se vykouše ven a lehne si na schody u vchodu do mého bytu. Čeká až přijdu. Podotýkám, že jsem ho nikdy nebil. Teď má kotec skoro jako hrad Houska opevněný, aby se nic nedostalo ven. Ale v kotci se klepe jako osika, ocas pod břichem. Žrádlo mu problém nedělá. Začalo to v době, kdy jsem přestal krmit Happy dog a chvíli jsem krmil Brita pro psy v zátěži. Teď od minulého týdne krmím
Nuova Fattoria Stone Crick. Říkal jsem si, jestli nemá hlad.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: náhlá změna chování
PříspěvekNapsal: stř 25. led. 2012 18:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 10. bře. 2010 17:01
Příspěvky: 1500
Bydliště: Nemotice
A nemohl mu v tom kotci někdo něco udělat? Něco mu tam hodit? Třeba petardu... Nebo něco podobného?

_________________
http://art-bordera.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: náhlá změna chování
PříspěvekNapsal: stř 25. led. 2012 19:08 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Strach aj nesamostatnosť, ktoré sú najpravdepodobnejšie, majú v poradni svoje témy.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: náhlá změna chování
PříspěvekNapsal: čtv 26. led. 2012 08:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 23. črc. 2009 14:03
Příspěvky: 4
Bydliště: Mirovice
Tereza Leciánová píše:
A nemohl mu v tom kotci někdo něco udělat? Něco mu tam hodit? Třeba petardu... Nebo něco podobného?

No to mě napadlo také. Nebo jestli ho tam někdo schválně neděsí. Naproti bydlí vietnamci a mám pocit, že tam pěstují mariánu. A pokaždé, když v noci chodí do toho domu, tak psi štěkají.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: náhlá změna chování
PříspěvekNapsal: čtv 26. led. 2012 10:12 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
A doma ho mít nemůžeš?

Jinak zpětně se to asi bohužel nedozvíš - takhle by to chtělo buď pár dní hlídkovat s dalekohledem z okna, pokud je to možné, nebo si někde pujčit/koupit kameru a snímat ho nonstop. Pro zbytek bude lepší když si zavoáš.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: náhlá změna chování
PříspěvekNapsal: čtv 26. led. 2012 19:12 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Cernypes tak ešte raz... Nech je to nesamostatnosť, alebo strach, alebo oba problémy naraz, už sú tu bohato rozoberané. Príčinu pravdepodobne nezistíš. Možno, ak budeš tráviť čas so psom v kotci, alebo ako písala Eva. Predošlým príspevkom som ti chcela povedať, že môžeš buď prečítať tieto časti poradne:
viewforum.php?f=10
viewforum.php?f=21

alebo zavolať priamo na číslo uvedené hore v banneri, najlepšia cesta je ale osobná, kedy sa môžu ukázať chyby, o ktorých nevieš. Preto túto tému zamykám.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Změna chování psa po stříhání srsti
PříspěvekNapsal: sob 23. čer. 2012 14:34 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: ned 21. srp. 2011 14:24
Příspěvky: 202
Bydliště: Brno
Teplo začíná být neúnosné pro mě, ale co teprv pes s huňatým kožichem. Chci se zeptat jestli začít stříhat,nikdy jsme ho nestříhali. Když mi přijde, že to čimdál tím hůře snáší co je starší. Jako není problém se schovat do stínu, né že by byl neustále na slunku... na druhou stranu jsem viděl větší huňáče na slunku a nijak to neřešili. Jen bych měl blbou otázku když ho ostříhám na 1cm srst by mu měla dorůst (je furt venku)?

ps. jako blbý otázky jako, ale v tuhle dobu docela aktuální :sunny:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Změna chování psa po stříhání srsti
PříspěvekNapsal: sob 23. čer. 2012 17:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 22. kvě. 2011 12:40
Příspěvky: 249
Bydliště: Luhačovice/(Ostrava)
to vantages: myslím, že to ani není blbý dotaz, poslední dobou nad tím taky přemýšlím, že nechám Altara zastřihnout.. je to zlaťák, chovaný v bytě, líná už čtyři měsíce :Hangman: a kožich mi nepřijde extra hustý( rozhodně nemá takovou podsadu jako třeba NO), ale v tomhle vedru se tváří že padne...a to po slunku chodíme jen ráno, večer chodíme až zapadne. ale trochu se děsím toho jak by vypadal po zákroku :D

_________________
http://altar-kutinecka.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Změna chování psa po stříhání srsti
PříspěvekNapsal: sob 23. čer. 2012 21:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 05. zář. 2011 15:49
Příspěvky: 2158
Bydliště: Praha
Ja jsem nikdy psy nestrihala, ale kamosce ve staji ostrihali zlatacku strojkem na delku nekolika milimetru - nejenze to vypadalo priserne, ale cuba si rozskrabala do krve na zadech kolo o prumeru 7-8 cm a lecilo se to vic jak 3 mesice :dozdi: Takze na nejake razantni zasahy rozhodne bacha.

_________________
Život má větší představivost, než si nosíme ve svých snech.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Změna chování psa po stříhání srsti
PříspěvekNapsal: sob 23. čer. 2012 21:51 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
pokud to není srdcař a podobně postižený pes nebo pokud se po něm nechce aktivita - pracovní ovčák a pod, tak bych nestříhala a jen přizpůsobila režim.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Změna chování psa po stříhání srsti
PříspěvekNapsal: sob 23. čer. 2012 23:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Ale většině dlouhosrstých plemen by se o srst pečovat mělo, a k tomu patří i pravidelný stříhání! On takový zanedbaný golden má pak tu srst úplně jinou, než pravidelně česaný a stříhaný. Zvlášť třeba na krku. Vojenský sestřih je asi spíš krajní řešení, ale nechat chlupatce totálně zarůst, to mi taky nepřijde šťastný.

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Změna chování psa po stříhání srsti
PříspěvekNapsal: sob 23. čer. 2012 23:15 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
No počkej, vyčesávat jo, ale golden se normálně nestříhá. Když nepočítám výstavní úpravu v podobě zastřižená praporce a pod. A navíc goldeni jí nemaj ani nijak extra dlouhou. To třeba hovíci jsou na tom "hůř".

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Změna chování psa po stříhání srsti
PříspěvekNapsal: ned 24. čer. 2012 09:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 09. lis. 2008 22:38
Příspěvky: 168
Bydliště: Praha 4, Braník
Zito, vyčesávat a občas koupat asi jo, ale u psa dochází k přirozené výměně srsti, tak bych nestříhala :D Stříhat se musí pudl, bišonek a tak, protože jsou to plemena, která nelínají:) Když to lehce přeženu, tak za celý život neztratí ani chloupek. Srst jim plstnatí. Dříve to mělo své důvody:)
Omlouvám se, jestli jsem to moc rozebrala, ale tak nějak jsem zjistila, že někteří lidé prostě nevědí, že pudl vůbec nelíná:)

_________________
"Ten, kdo má proč žít snese každé jak."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Změna chování psa po stříhání srsti
PříspěvekNapsal: ned 24. čer. 2012 21:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. říj. 2010 09:38
Příspěvky: 407
Bydliště: Ostrava-Hrabůvka
Tak já jsem svého přerostlého kokra nechala asi před 3 týdny ostříhat celého na kratičko. Je nadšený a já taky. Už jsem si na to zvykla. Jen se mi zdá ještě divočejší, než byl před stříháním. pořád se čachtá v potoce a fajn je, že ihned uschne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Změna chování psa po stříhání srsti
PříspěvekNapsal: pon 25. čer. 2012 07:05 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Zito, uvědomuješ si, že srst psa je jediný UV filtr a součást systému termoregulace? Jakmile se dlouhosrstému psu ostříhá srst, začne to dělat pořádné problémy, viz. příspěvek o zlaťákovi s následnými dermatologickými problémy. Mám celočernou funďačku, srst jí sice upravujeme česáním a vystřiháváním případných cucků, ale v životě bych ji neostříhal na krátko, protože bych ji pak musel matlat nějakým UV krémem nebo totálně stranit přímému slunci, což je úplná blbost, jak jistě pochopíš.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Změna chování psa po stříhání srsti
PříspěvekNapsal: pon 25. čer. 2012 09:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 09. lis. 2008 22:38
Příspěvky: 168
Bydliště: Praha 4, Braník
Nejsem kompetentní poradce, ale proboha, lidi, pokud ty psi stříhat nemusíte, tak to nedělejte :D Co já bych dala za to, kdybych psa stříhat nemusela :D :D

_________________
"Ten, kdo má proč žít snese každé jak."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Změna chování psa po stříhání srsti
PříspěvekNapsal: pon 25. čer. 2012 09:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 11. bře. 2011 23:43
Příspěvky: 418
Bydliště: Praha 4
Desenský píše:
Zito, uvědomuješ si, že srst psa je jediný UV filtr a součást systému termoregulace? ...

Presne to jsem si myslela. Treba spiclata to maji jako izolaci jak ve vedru i v zime. Kdyz jim sahnu na kozich, nejsou zdaleka tak rozehrati ako zbytek smecky.

_________________
mata/guluu/nice [nis]


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Změna chování psa po stříhání srsti
PříspěvekNapsal: pon 25. čer. 2012 10:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Se omlouvám, jestli jsem to napsala nesrozumitelně.
Zita píše:
...Vojenský sestřih je asi spíš krajní řešení...
Tím jsem opravdu nechtěla říct, že by měli vzít goldena strojkem. Jen říkám, že o srst je potřeba pečovat a ano, znám goldeny kteří mají 5 chlupů čtyřma řadama, ale taky znám takový, který tu péči (tzn. vyčesávání a stříhání min. za ušima a na nohách a příp. i na krku) opravdu potřebujou a bez ní vypadají jak pastevec.

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Změna chování psa po stříhání srsti
PříspěvekNapsal: pon 25. čer. 2012 11:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30. zář. 2009 13:13
Příspěvky: 229
Bydliště: B. Štiavnica
Příloha:
New_P1370414.jpg
...ja strihám Charlieho, 3-ročného maltézačika, sám...malými nožničkami...na viac krát...a trvá mi to veru x hodín...ani nepamätám, kedy sme ho kúpali, ale vôbec nepáchne, tak načo ? (samo že labky a riťku áno podľa potreby), češeme ho sporadicky !...a veru už vyzerá ako "bezdomovec", ale taký inakší, sympatický...veľa ľudí ho osloví, pohladká a rečie: "Ty si ale krásny"...a ja na to "po gazdovi" !
...teraz boli riadne teplá, aj napriek tomu, vylihoval aj na slnku, chladenie zapnuté ("lemeš vonku")...a potom sa stiahol do chládku...vystrihujem mu dredy...okolo kukáčov, riťky, ....je trpezlivý, a drží !...ak rečiem "očká" !...ani sa nehne....mne sa taký páči, aj pani serpicovej, a nemyslím, že by trpel, teraz trošku chlpov pustil, akurát by ho mohli dredy ťahať ?


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Změna chování psa po stříhání srsti
PříspěvekNapsal: pon 25. čer. 2012 12:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. led. 2011 17:29
Příspěvky: 3985
Bydliště: Ostrov u Macochy
Serpico, u psů jako je Charlie, kterým ty chlupy rostou furt dál, se samozřejmě občas stříhat musí, jinak by chudák pes měl časem vlečku :mrgreen:.

_________________
Ve snaze přetvořit svět člověk zapomíná přetvořit sám sebe (A. Platonov)
www.naturaldogfood.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: zmena navyku
PříspěvekNapsal: pon 31. bře. 2014 04:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 21. zář. 2012 10:22
Příspěvky: 1
Bydliště: praha
zdravim vsechny pejskare,)

mam zlataka, 2 a pul roku a vrta mi hlavou jeho chovani. cca 3mesice nazpatek zacal chodit spat do pelechu az potom, co me vidi jit do postele. Pelech ma hned vedle postele porad na stejnym miste. A driv to chodilo tak, ze pres den polehaval ruzne po byte, a kdyz se chystal na "dlouhej"spanek, tak jsem to poznala prave tak, ze zalezl do pelechu) od stenete je automaticky zvyklej ze ma pelech svuj, a do postele chodi, az kdyz si ho tam zavolam(ale stejne kdyz usnu,tak seskoci k sobe na pelech) nebo az kdyz mu to dovolim. Do ted se divim, jak uz jako stene tohle prirozene pochopil.
Ted je ale docela zvlastni to jeho "opici" chovani. trochu to vypada jako kdyby si rekl "fajn, ted uz je jasny, ze mi panicka nikam neodejde, tak muzu jit v klidu spat", pritom u me se nic nezmenilo, napr. pracovni doba, atd.
Navic se zacina "opicit" i co se tyce krmeni. Jde zrat granule, az kdyz me vidi treba snidat.
nejspis to nebude znamenat nic dulezityho, ale kdyz nevim, tak se zeptam:)

dekuju za odpoved
kristina


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: fenka změnila chování k jedné osobě
PříspěvekNapsal: pon 15. zář. 2014 16:16 
Offline

Registrován: sob 13. zář. 2014 09:52
Příspěvky: 1
Bydliště: Velké Albrechtice
Dobrý den, mám fenku Meggie menšího vzrůstu, kříženku. Fenku jsem si pořídila z útulku a kamarádka v tu samou dobu její sestru Terku. Od malička se vídají, tráví spolu čas na statku mezi koňmi, na cvičáku, na výletech. Fenka je velice poslušná jsme spolu naprosto sehrané nejsou s ní žádné problémy, nepoužívám na ni ani vodítko a ona se mi nehne od nohy. Asi před rokem změnila své chování k mé kamarádce. Když se u nás ukáže s Terkou je vše v pořadku, ale když příjde sama a přiblíží se k Meggie, Meggie celá ztuhne má přikrčenou hlavu a na kamarádku vrčí, hlídá si před ní jídlo, vyhýbá se jí. To se neděje když má sebou psa (její sestru Terku). Nikdy ji ale nekousla a když ji napomenu přestane vrčet ale je celá ztuhlá. Kamarádka je milovník zvířat a nikdy ji nic neprovedla. Ještě poznamenám že Terka ikdyž je menší je dominantnější a Meggie se ji podřizuje. Myslíte že to může souviset s tím že s kamarádkou soupeří o dominanci když tam není Terka? a jak tomu mám zabránit? Děkuji předem za odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: fenka změnila chování k jedné osobě
PříspěvekNapsal: stř 17. zář. 2014 09:26 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Citace:
Mám raději práci se psy než sedět na netu, chcete-li rychle odborné odpovědi, zavolejte, nebo zajeďte na fríčko.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 84 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!