Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 21:24
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Náznaky kousání ?
PříspěvekNapsal: pon 13. srp. 2007 19:16 
Ahoj všichni, potřeboval bych vědět jestli má nějaký skrytý význam, když můj mi pejsek (APBT) při mazlení bere ruku do tlamy, ale nestiskne, nanejvýš je stisk silný asi jako když si podáváte ruku s někým koho vítáte.Třeba - pesan se směje, válí se na zádech a najednou mi vezme ruku do tlamy, jen jí podrží a když ho znovu hladím ( třeba po bříšku ), tak jí znova vezme a tak je to pořád dokola.Je na ní vidět, že má radost a je veselá.V žádném případě agresivní s cílem mi nějak ublížit.

Je to příznak něčeho ??


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 13. srp. 2007 19:25 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon 28. kvě. 2007 12:42
Příspěvky: 1360
Bydliště: Brno
myslím že jsem v knížkách četla, že je to přátelské (možná i trochu podřízené) gesto :wink:

_________________
Zonerama, do dubna 2013 Rajče


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 13. srp. 2007 20:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 11:52
Příspěvky: 1050
Je to příznak něčeho ??

Ty mas na mazleni ruce ona tlamu.

_________________
Ladislav Tejml (Tchor)
SKYPE: ladislavtejml
tchor2@gmail.com , tchor@pesani.cz
http://www.pesani.cz http://tchor.rajce.net
viphone: +420325203956


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 14. srp. 2007 09:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 19. srp. 2006 08:17
Příspěvky: 91
Bydliště: Praha
Je možné,že pes nezná míru stisku?Nebo přechází v silnější stisky z nejistoty?Konkrétněji:mě bere ruku aniž by ubližoval,prostě pohoda.Manželovi ale ruku tiskne bolestivě.Může to být tím,že s ním má nějaký problém?Reakce manžela několikrát byla,že psa plácl,takže třeba jde do obranné reakce...je možné,že třeba už předem?

_________________
Jestliže je láska nesmrtelná,pak pevně věřím,že se po smrti setkám se všemi psy svého života,kdyby pro nic jiného,tak pro to moře lásky,která nás spojovala.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 14. srp. 2007 10:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
K poslední otázce bych se ráda připojila. Naučila jsem naši Aiku (8 měsíců), že když mě vítá, tak nesmí skákat ani kousat. Prostě jsem ji ignorovala, dokud vyváděla, a ona si to raději rozmyslí, zůstává na všech čtyřech a zuby používá jen s mírou. Ráda bych, aby se takto chovala i k ostatním členům rodiny. Manžela však vždycky "skoro sežere láskou", což on nelibě nese, anžto je estét a nelíbí se mu zabahněné oblečení s dírami od psích zubů a místo radosti z návratu domů je pak rozezlen na celý svět a prská cosi o nevychovanosti psa. Je možné, že v něm Aika cítí fyzicky silnějšího jedince, a má dojem, že si s ním může i drsněji hrát? A mám já nějakou šanci ji to odnaučit? Manžel ji i přes mé (dobře míněné) rady vždy nakonec hladí a drbe, takže chápu, že to ta naše psová od něj nemůže pobrat. :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 29. srp. 2007 13:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 04. bře. 2007 22:51
Příspěvky: 29
Bydliště: Praha
evina píše:
Je možné,že pes nezná míru stisku?Nebo přechází v silnější stisky z nejistoty?Konkrétněji:mě bere ruku aniž by ubližoval,prostě pohoda.Manželovi ale ruku tiskne bolestivě.Může to být tím,že s ním má nějaký problém?Reakce manžela několikrát byla,že psa plácl,takže třeba jde do obranné reakce...je možné,že třeba už předem?


Podobny problem jsem resil u stenete. Kousalo vsechno a porad. Hlavne ruce. Jedine co zabralo, rict au a rychle ruku schovat za zada, cely ztuhnout a tak 20 vterin nic nedelat. Pes si to uvedomi, lituje a kdyz mu pote budete chtit dat ruku do tlamy, odmitne ji a bude davat hlavu pryc. Bude se totiz bat, ze vam zase ublizi a vy si s nim nebudete chtit hrat. Aspon takto to fungovalo u nas. Nemusi to byt u vsech psu stejne, ale muzete zkusit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: jak odnaučit okusování rukou
PříspěvekNapsal: čtv 22. kvě. 2008 10:57 
Ahoj,máme 14-ti měsíčního kluka bernského.Je to milý,trochu praštěný a celkem i poslušný miláček rodiny.Máme s ním dva problémy,u kterých bych prosil o radu.První problém je,že ho nemůžeme odnaučit neustálého mírného,ale nepříjemného okusování rukou.Druhý problém je,že někdy je nutné ho zavřít do kotce a to je akce na hodinu.Snažíme se tam s ním hrát,lákat na pamlsky apod.-nic platné.Zkuste prosím poradit.Díky Pegos


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 22. kvě. 2008 11:03 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
když vám začne kousat ruce, tak mu vražte do huby něco, co kousat může a chvíli se s ním o to přetahujte....
a zkoušeli jste ho do kotce odvést na vodítku? pokud ano a šponuje se, tak si přečtěte téma "vodění na vodítku"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 22. kvě. 2008 11:23 
Myslím si,že tím okusováním se snaží přinutit nás k drbání a hlazení,což samo po celý den nejde.Do kotce na vodítku jsme zkoušeli,taky je to očistec.Má doslova hrůzu v očích,když má jít do kotce.Má tam hračky,žrádlo,pití,pamlsky...


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 22. kvě. 2008 11:27 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
jestli vás okusuje proto, že chce hladit, tak si tu zadejte do vyhledavače (nahože je tlačítko "hledat") "já chci" je to tu už dostkrát probíraný u nejrůznějších projevů tohoto typu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 22. kvě. 2008 12:12 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: sob 12. dub. 2008 20:33
Příspěvky: 209
Bydliště: Boskovice
Me ma pes tendenci okusovat ruce, kdyz ma fakt radost. Pokud dam najevo, ze nee, tak aspon olizuje ruce (nekdy i minuty), ale stejne jiny den ci pri jine prilezitosti zase okusuje a nekdy se k okusovani vraci po olizani.

_________________
Kdyz dva lide ctou totez neni to totez


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 22. kvě. 2008 12:20 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: sob 12. dub. 2008 20:33
Příspěvky: 209
Bydliště: Boskovice
Eva: Zkouselas to vyhledavani? Me to nedalo a s tvym vyhledavacim heslem je to necelych tisic odpovedi :=)))

_________________
Kdyz dva lide ctou totez neni to totez


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 22. kvě. 2008 16:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Nezrazujte ho "lákáním" do kotce a oblbováním pamlsky. Čím víc tomu budete věnovat pozornost a emoce, tím víc on bude nervozní a nebude tam chtít. Budete ho tam asi muset vodit na vodíku, takový stylem, že to je normální věc a nic divného se neděje. Zkuste tam s ním chvíli být, sedněte si tam třeba na zem s novinami, to je fuk. Ale buďte tam s ním.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: jak odnaučit okusování rukou
PříspěvekNapsal: pát 23. kvě. 2008 09:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. lis. 2006 11:23
Příspěvky: 475
Bydliště: Praha 8 - Troja
Pegos píše:
Ahoj,máme 14-ti měsíčního kluka bernského.Je to milý,trochu praštěný a celkem i poslušný miláček rodiny.Máme s ním dva problémy,u kterých bych prosil o radu.První problém je,že ho nemůžeme odnaučit neustálého mírného,ale nepříjemného okusování rukou.Druhý problém je,že někdy je nutné ho zavřít do kotce a to je akce na hodinu.Snažíme se tam s ním hrát,lákat na pamlsky apod.-nic platné.Zkuste prosím poradit.Díky Pegos

Mám nebo měla jsem něco podobneho s mým setro-hovawartem, ale již od mala - ted´je mu 7 mesícu a uz to nedelá tolik, jen kdyz touzí po kontaktu. Je to přesně tak, jak bylo popsáno, pejsek chce hladit, podrbat, mít kontakt s vámi. Resila jsem to pouze zakazem, durazne sluvkem "prestan", pokud mi to bylo uz nepříjemne nebo pokud zacal více kousat. Nebo mu opravdu dát kus klacku, dreva na okusování. Jinak kontakt, doteky, povazuju za positivní vec. Kotec jsem neresila nikdy. Jen stejne podobne nastoupení do auta. Pokud nebyl na vodítku, tak tam nevlez a byl schopnej i utect:-( Dnes, postupne a trpelive, krok po kroku, nastupuje bez problemu a uz i bez vodítka, sam. Je to otázka casu a Vasí trpelivosti, hlavne ho vzdy pochválit, pokud se to povede.

_________________
Žádný člověk není ostrov sám pro sebe...A proto se nikdy nedávej ptát, komu zvoní hrana. Zvoní tobě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Co tím chce pes říci
PříspěvekNapsal: pon 24. srp. 2009 11:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 06. srp. 2009 16:11
Příspěvky: 1
Bydliště: Praha 8, Kobylisy
Ahoj, máme tři neděle asi ročního křížence, a zpočátku se dost bál. Postupujeme podle rad, které jsem tady ojevila a máme velké úspěchy. Zekon je pašák a zvyká si u nás. Na jednu věc se chci zeptat. Pokaždé, když nás vítá , chytne mě za triko nebo kalhoty a táhne - jde se mnou a celou dobu si mě drží jako úlovek. Někdy chytne vedle a nebo víc a to potom bolí. Není to klasické kousání, nevím jak ho to odnaučit. Pár triček vzalo za své a nechci aby neúmyslně zranil třeba děti. díky za radu Káča


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co tím chce pes říci
PříspěvekNapsal: pon 24. srp. 2009 17:46 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
caterina píše:
Ahoj, máme tři neděle asi ročního křížence, a zpočátku se dost bál. Postupujeme podle rad, které jsem tady ojevila a máme velké úspěchy. Zekon je pašák a zvyká si u nás. Na jednu věc se chci zeptat. Pokaždé, když nás vítá , chytne mě za triko nebo kalhoty a táhne - jde se mnou a celou dobu si mě drží jako úlovek. Někdy chytne vedle a nebo víc a to potom bolí. Není to klasické kousání, nevím jak ho to odnaučit. Pár triček vzalo za své a nechci aby neúmyslně zranil třeba děti. díky za radu Káča

Strčte mu do huby něco, co si může nést, kldně se s ním o to přetahujte. Btw, prosím, dejte do fotogalerky jeho fotku, koukám, že je proužkatej a ty já ráda :wink:

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 41 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!