Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 19:40
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 56 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Setkání s kolemjdoucími psy
PříspěvekNapsal: pon 30. led. 2012 16:29 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Danajsa je to síce pekná odpoveď, ale skôr pre zasmiatie. Bosíkovské (a iné) princezničky sa totiž normálne očuchávajú. Len niektoré sú netýkavky a šikanistky a neveria sebe, ani paničke, ani druhým psom. Nemôžu za to, lebo im to nikto nevysvetlil a možno ani netušia, že očuchať sa je prirodzené, čo znamená v kľude jej s tým pomôcť rukami, poprípade telom (to je najlepšie vidieť na vlastné oči). Ak ho zvláda primerane (ani príliš, ani málo)poslať preč fena, je to ok. Ak urputilého čuchača nezvláda primerane sama, je tam na to panička. Zozačiatku pomáha nechať druhého psa čuchnúť a poslať ho preč tak, aby to fena zvládla a ak už začne rozmýšľať a zvládať to, poradí si sama. Pokiaľ sa fena správa podľa opisu, pre mnohých psov je zaujímavejšia a tým viac ju prenasledujú, čo je pre ňu nepríjemné a jej správanie sa stupňuje.

Inak hovorí sa tomu jednoducho - socializácia... Odporúčam navštíviť aspoň freečko. Tam je možností až až.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Setkání s kolemjdoucími psy
PříspěvekNapsal: úte 31. led. 2012 08:03 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
danajasa píše:
Tak já bych si hlavně přečetla něco málo o plemených znacích,bosíci jsou přezdívaní venkovský šlechtici a jak známo"K princezdnám se nečuchá" jakže je to pravá dáma.
A to máš odkud? Bosík je v tomto ohledu pes jako každý jiný. Vše je o výchově, nebo o rozmazlenosti. Když jsem tu měl bosíky, třeba Elinu, také se chovala hystericky, dokud jsem jí do toho nezačal trochu mluvit. Pak už se chovala jako každý jiný normálně vychovaný pes. Jak píše Rea, v tomto ohledu je vždy největší problém na tom konci vodítka, kde není připnutý pes.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Štěkání při hře.
PříspěvekNapsal: pon 30. dub. 2012 20:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. čer. 2011 22:34
Příspěvky: 14
Bydliště: Praha
Ahoj, mám také dotázek. Mám ročního RR, se kterým mám menší "problém" se štěkáním při hře. Když si hraje se psy (pouze se psy) štěká, ale jen za účelem vyprovokování. Když jsou ve hře, tak je sticha, ale když přestanou, tak on doráží a právě u toho štěká. Když mu řeknu přestane, ale za chvilku opět začne. Nemám na to žádný povel, někdy řeknu ticho, někdy zavři klapačku, ale připadá mi, že on ví, co po něm chci, ale jakoby si nemohl pomoci a dlabal na mě. Nijak by mi to nevadilo, ale když venčíme např v noci a on toto začne dělat, je to asi pro lidi, i pro nás dost nepříjemné a hlasité a také, když toto začne dělat na malého psa, tak se ho kolikrát bojí. Odvolám ho v pohodě, ale přecejen bych raději, aby mlčel. Mám vlastně ještě jeden dotaz. Se psy je naprosto v pohodě, ba naopak jakmile na něj někdo vrkne, velký či malý, má respekt, nicméně s jeho bratry, či jinými RR STEJNÉHO věku si hraje tvrději je u toho opět hlučný. Vrčí i štěká, ale je jemný. Nevím, čemu to mám připisovat, od mala je zvyklý hodně si hrát se psy a to se stafordy, takže docela hrátky, ale nevím, zda něco znamená to vrčení nebo zda prostě takový je a je to v pořádku. Jakmile po něm někdo vyštěkne, i stejně starý stáhne ocas a klidí se, jen se prostě při hře s vrstevníkem (na staršího si to nedovolí) projevuje hlasitě a i je jeho hrátka taková tvrdší... Občas se i bojím, že na něj někdo vyjede, protože bráchy znám, ale když to udělá nějakému mladému nervákovi, tak se bojím, aby mi ho nesjel, tak úplně nevím, jak se k tomu postavit. Dokážete mi poradit prosím? Děkuji mnohokrát.

Ahoj Lucka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Setkání s kolemjdoucími psy
PříspěvekNapsal: stř 02. kvě. 2012 07:48 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Tyto detaily jsou řešitelné na free sobotách.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Setkání s kolemjdoucími psy
PříspěvekNapsal: stř 27. lis. 2013 21:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 07. říj. 2013 11:09
Příspěvky: 34
Bydliště: Praha
Už několikrát se mi stala stejná situace - jdu se svojí plašandou okolo cizího psa, přičemž ona občas trochu přibrzdí a do seznamování se zhrovna nehrne, takže ji s přátelsky naladěným psem seznamuju sama. Očuchají se a pokud není druhý pes moc hrr, Enýza se zklidní, i když troška nejistoty v ní zůstane. Když si cizí pes/fena všimne, že je Eny nesvá, začne jí něco "šeptat" do ucha. Prostě jí oňuchává ucho, jakoby jí vážně říkal, ať je v pohodě, dokonce i jejich majitelé jim většinou říkají, ať pošeptají co mají na srdci a jdou. Je to vážně tak - snaží se jí zvednout sebevědomí i absolutně neznámí pesani, nebo je to prostě očuchávání jako každé jiné, případně něco úplně jiného?

_________________
Bára a Enya


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Setkání s kolemjdoucími psy
PříspěvekNapsal: čtv 28. lis. 2013 07:25 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Toto gesto, stejně jako jiná, má další, doprovodné projevy. Na tomto komplexu záleží, o co jde konkrétně. Z jednoho gesta se toho moc vyčíst nedá, bylo by to jako snažit se pochopit význam věty z jednoho slova.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 56 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 36 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!