Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 21:35
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 62 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Velké vítání
PříspěvekNapsal: stř 08. lis. 2006 10:03 
Moje fenka když se vracím domů hrozně štěká a dlouho.Musím si k ní na chodbě dřepnout a drbat dokud nepřestane vyvádět.Mě osobně to nevadí,vím,že má radost že jsem zase doma.Ale je velká a je slyšet na celý panelák.A sousedi jsou pěkně hnusný,pořád si někdo stěžuje.Zvlášť když se vracím pozdě večer(moc často to není,ale přece) :oops:


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 08. lis. 2006 11:37 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Člověk není povinen psa přivítat jen proto, že to pes chce. Jestliže chci, aby se pes ukáznil, ztiším ho tak, že ho od sebe vyhodím, nebo pošlu na místo a nebudu si jej všímat, dokud se nezklidní, jinak je to v podstatě manipulace psa s psovodem a tudíž rozmazlování.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 11. lis. 2006 00:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 24. říj. 2006 07:04
Příspěvky: 4
Viem Rudolf ze mas pravdu ale Verusku uplne chapem. My zeny to vnimame asi trochu inak.Ta radost je urcite taka uprimne ze cloveku to jednoducho neda netesit sa spolu so psom a najradsej by zmenil susedov ako psa.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 11. lis. 2006 09:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15. čer. 2006 21:26
Příspěvky: 119
Bydliště: Příbram
S tímhle vítáním máme taky problém. Taky mi dává docela zabrat si špice nevšímat, když mi skáče až na hlavu

_________________
Čím více lidí poznávám, tím raději mám svého psa.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 11. lis. 2006 09:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
alice to když mi black skáče až na hlavu tak ho rpostě nějakým zpusobem usadím protože mi to taky vadí prostě sme na něj hodně nepříjemná takžese mu vyplatí vítat normálně a ne tak že mi skáče dva metry vysoko

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 11. lis. 2006 10:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15. čer. 2006 21:26
Příspěvky: 119
Bydliště: Příbram
Tak na tomhle mi taky pracujeme, ale řekni mi, jak ho mám usadit. On je splachovací. A házet po něm třeba řetízkáč jen co přijdu mi přijde jako blbost

_________________
Čím více lidí poznávám, tím raději mám svého psa.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 11. lis. 2006 10:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
alice taK mě stačí na blecka hrknout hnusně jenom nákej povel ale teda tak že hnusně sendi místo nbeo rpostě jen zmiz. pak se sním přivítám třeba dekvátně pohladím a tak

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 11. lis. 2006 10:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15. čer. 2006 21:26
Příspěvky: 119
Bydliště: Příbram
To nám právě nějak nestačí. Mi vypovídáme poslušnost, když máme radost z příchodu

_________________
Čím více lidí poznávám, tím raději mám svého psa.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 11. lis. 2006 10:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15. čer. 2006 21:26
Příspěvky: 119
Bydliště: Příbram
My na tom taky pracujeme a pomalu se nám dostavují výsledky, tak doufáme, že se to spraví úplně

_________________
Čím více lidí poznávám, tím raději mám svého psa.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 11. lis. 2006 10:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
alice chce to vytrvalost .-)

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 11. lis. 2006 10:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 14. čer. 2006 14:46
Příspěvky: 278
Bydliště: PRAHA - ČR
No já řeknu - '' neskákej '' a je klid :D

_________________
Ferda,Dáreček,Sindy,Dasty a Eliška


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 12. lis. 2006 07:34 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Tiefenbacherová píše:
Viem Rudolf ze mas pravdu ale Verusku uplne chapem. My zeny to vnimame asi trochu inak.Ta radost je urcite taka uprimne ze cloveku to jednoducho neda netesit sa spolu so psom a najradsej by zmenil susedov ako psa.
Je to jenom prioritách. Buď chci mít pohodového psa s dobrým samostatným (vy)chováním, nebo si z něho budu neustálým porušováním hierarchických pravidel dělat přecitlivělého pejska, kterému rupnou nervíčky vždy, když mu nebude něco pasovat do jeho vzorců.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 13. lis. 2006 00:44 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Alice píše:
Jak tedy například na toho mého pošuka na kterého by možná platil právě jenom ten řetízek. Není to hned po mém příchodu moc tvrdé? On je tak trochu splachovací pes
Řetízkáč bych nepoužil, to mi přijde hodně drsné, ale spíše bych ho vytřepal a odhodil, nebo se dá přimáčknout hlava k zemi a jít dál, jako to dělají i vlčouni.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 13. lis. 2006 12:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 01. srp. 2006 13:36
Příspěvky: 11
Na mý hafany fungovalo, stáhnout do sedu za chlupy pod žgraněma, stačilo to udělat dvakrát a se skákáním byl konec. Co se týče toho štěkání, je potřeba trénovat povel ticho nebo klid. Běžně při hře, když se pes rozdovádí a štěká jak o život, ho naučit ztichnout, pak by neměl být problém ani při vítání.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 13. lis. 2006 13:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 14. čer. 2006 19:26
Příspěvky: 10
Bydliště: Bratislava
Tak my mame/nemame s vitanim problemy... Totiz... Ked ja alebo rodicia prideme domov a otvorime si sami klucmi tak je vsetko OK a Candy sa pride pozdravit vrti sa a tesi, ale v norme... Ked bola mala tak skakala, ale neviem ako sme to zvladli a teraz je "ukaznena"..

Lenze... Nedajboze aby niekto zazvonil na zvoncek... Tak zacne knucat (alebo skor doslova kvilit) a stekat, no proste vrieskat..a vtedy je proste hlucha... Viem co sleduje... Totiz ona je zblaznena do mojho priatela...a ten ked pride tak zvoni na zvoncek... Kedysi zastekala ale takto hystercit zacala kvoli nemu... Ak s nim pridem ja a otvaram klucmi, tak je pokojna, tesi sa ale nie hystericky..

Mam priatelovi povedat aby sa po takomto vystupe s nou nevital?? Ako by ste postupovali? Nastastie byvame v dome, Lenze ju pocut od branky cez zatvorene dvere... A viete si predstavit, ked nam v noci niekto podgurazeny omylom zazvoni??

Dakujem moc za radu

_________________
Vážka + Candy + Ginger + Cezko


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 13. lis. 2006 16:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15. čer. 2006 21:26
Příspěvky: 119
Bydliště: Příbram
Desenský píše:
Alice píše:
Jak tedy například na toho mého pošuka na kterého by možná platil právě jenom ten řetízek. Není to hned po mém příchodu moc tvrdé? On je tak trochu splachovací pes
Řetízkáč bych nepoužil, to mi přijde hodně drsné, ale spíše bych ho vytřepal a odhodil, nebo se dá přimáčknout hlava k zemi a jít dál, jako to dělají i vlčouni.


Díky za radu. Takže začneme usilovně pracovat.

_________________
Čím více lidí poznávám, tím raději mám svého psa.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 13. lis. 2006 22:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Vážko, Ruda tu někde psal, že v takovém případě nechá návštěvu klidně čekat a nejdřív zklidní psa. Donutí psa aby ho vnímal, pošle ho na místo a jde otevřít.

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 13. lis. 2006 23:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 14. čer. 2006 19:26
Příspěvky: 10
Bydliště: Bratislava
OK, diky za radu...

Hned zajtra mame sancu to vyskusat... Okolo nasho domu decka chodia do skoly a parkrat do tyzdna neodolaju a zazvonia si (potom beh..) Tak si viete predstavit ake nervy su to pre Candulu... Na druhej strane, ked si zvoncek nevsimam tak sa rychlo skludni...

Dakujem :hello:

_________________
Vážka + Candy + Ginger + Cezko


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 15. lis. 2006 00:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 24. říj. 2006 07:04
Příspěvky: 4
Desenský píše:
Tiefenbacherová píše:
Viem Rudolf ze mas pravdu ale Verusku uplne chapem. My zeny to vnimame asi trochu inak.Ta radost je urcite taka uprimne ze cloveku to jednoducho neda netesit sa spolu so psom a najradsej by zmenil susedov ako psa.
Je to jenom prioritách. Buď chci mít pohodového psa s dobrým samostatným (vy)chováním, nebo si z něho budu neustálým porušováním hierarchických pravidel dělat přecitlivělého pejska, kterému rupnou nervíčky vždy, když mu nebude něco pasovat do jeho vzorců.


Tak teraz si ma zaskocil.Nieco mi vravi, ze mas pravdu, ale nieco sa vo mne buri.Ku svojej sucke sa chovam uplne spontanne akosi nad tym nepremyslam ci porusujem hierarchicke pravidla .Je fakt, ze nemam problem s vitanim a je fakt ze je tak trochu na moj obraz ale takto som nad tym nepremyslala ako si to napisal.Zamyslim sa nad tym.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 21. lis. 2006 10:01 
Tak u nás už je větší klid :D .Dám povel sednout a Shelly sedne a V KLIDU čeká!Jen jsem zvědavá jak to bude fungovat až se teď po třech týdnech vrátí páníček-to se může vždycky zbláznit :cheer:


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 19. led. 2007 12:40 
S vítaním máme i u nás zážitky. Keď prídem z práce ja, vítanie prebieha vcelku kľudne. Ale chvíľu mi to trvalo, kým sme k takémuto stavu dospeli. Totiž, vždy, keď bola tendencia skákať, stlačila som ich rukou dole a povedala som "DOLE". A ďalej som si ich jednoducho nevšímala. Odložila som si veci, až potom som sa privítala. A to robím dosiaľ. Vojdem do bytu, nevšímam si ich, až po chvíli. Horšie je to s inými členmi rodiny. Prídu domov a psíci im dobreže neskáču na hlavu, oblizujú ich. Keď im to vyčítam - myslím ľuďom, tak vraj mňa psíci asi nemajú tak veľmi radi, keď sa tak búrlivo netešia z môjho príchodu... Horšie je, že to chcú robiť i pri akejkoľvek návšteve.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 19. led. 2007 12:42 
Zabudla som uviesť, že máme dvoch psíkov toho istého plemena.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 19. led. 2007 12:44 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:24
Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
Canin píše:
Keď im to vyčítam - myslím ľuďom, tak vraj mňa psíci asi nemajú tak veľmi radi, keď sa tak búrlivo netešia z môjho príchodu... .

To je ale pěknej nesmysl :wink: ,náhodou já myslím,že to děláš dobře,prostě jdeš pryč a zas přijdeš-naprosto nic vyjímečnýho.Taky asi nevzniknou problémy se štěkáním či vytím v nepřítomnosti majitele.
P.S.Dělám totéž,kolikrát při mým příchodu čuba ani nezvedne hlavu :wink:

_________________
Dobrá nálada sice nevyřeší všechny problémy,ale rozhodí tolik lidí,že stojí za to si jí udržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 26. led. 2007 12:05 
davidkova renata píše:
Canin píše:
Keď im to vyčítam - myslím ľuďom, tak vraj mňa psíci asi nemajú tak veľmi radi, keď sa tak búrlivo netešia z môjho príchodu... .

To je ale pěknej nesmysl :wink: ,náhodou já myslím,že to děláš dobře,prostě jdeš pryč a zas přijdeš-naprosto nic vyjímečnýho.Taky asi nevzniknou problémy se štěkáním či vytím v nepřítomnosti majitele.
P.S.Dělám totéž,kolikrát při mým příchodu čuba ani nezvedne hlavu :wink:



Taky mi přijde, že to dělá, protože má přítele radši...kolikrát se přistihnu, že žárlim. Pořídila jsem si Šelíška když jsem byla sama a úplně v poho. Pak se přistěhoval Péťa a najednou poslouchá víc jeho, vítá víc jeho, přijde se pomazlit častěji ....atd. Nechápu to- krmím já, ven s ní chodím jenom já, když je nemocná k doktorovi jdu taky já, o dobrůtkách ani nemluvim.Mám jí mmmooooooc ráda a celkem mi to vadí. Pak si zase řeknu, že je to fena a asi je na chlapi zatížená [smilie=i love you1.gif]


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 26. led. 2007 12:54 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Věruška píše:
...Pak se přistěhoval Péťa a najednou poslouchá víc jeho, vítá víc jeho, přijde se pomazlit častěji ....atd. Nechápu to- krmím já, ven s ní chodím jenom já, když je nemocná k doktorovi jdu taky já, o dobrůtkách ani nemluvim.Mám jí mmmooooooc ráda a celkem mi to vadí. Pak si zase řeknu, že je to fena a asi je na chlapi zatížená [smilie=i love you1.gif]
Co na tom nechápeš, nesplňuješ její priority v několika bodech
1. fenka socializovaná rovnocenně ke všem lidem si vybere podle zákona přírodního párování jako svůj instinktivní protějšek samce-chlapa.
2. psi mají jeden velmi zajímavý instinkt, o kterém dost lidí nerado slyší. Čím více psu lezeš "někam", tím více se od tebe vzdaluje a vybere si toho, u koho je to vzácnější. Připomíná to přírodní zákon magnetu.
3. samičky mají rády spolehlivou ochranku, tudíž si vyberou toho, u koho mají instinktivní pocit bezpečí. Navazuje to na druhý bod, kdy "ťuťání a ňuňání" nedokáže fenku přesvědčit v tom, že jsi schopna zajistit její bezpečí. Mnohem výmluvnější je pro ně suverenita a jistota bez předvádění se. Většinou se chlap ke zvířatům nechová stylem přehnaně pedagogicko-chůvovským, ba dokonce vlezlým.
4. žárlivost je z pohledu psa rovna nevraživosti, proto čím více to řešíš, tím více to vyostřuješ a přesvědčuješ svou fenku o své (hlavně citové) nestabilitě

Je zvláštní, že toto neplatí u hodně submisivních nebo přehnaně bázlivých psů (i fen). Těm často vyhovuje vlézavost jejich pánů nebo paniček. Ale i u nich lze pozorovat, že při klíčových aktivitách raději volí bezpečí před schovkami "za sukní".

Kombinovatelnost výběru "toho svého" a řazení tohoto typu priorit je u psů mým velice oblíbeným předmětem pozorování, jelikož se v tom u psů více než kde jinde projevuje skutečné osobnostní smýšlení daného jedince.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 30. led. 2007 11:55 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Hrdý pes příliš důvěrností odmítá a vděčný chráněnec je naopak vyhledává

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 30. led. 2007 19:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:20
Příspěvky: 80
Bydliště: Ostrava
Desenský píše:
Hrdý pes příliš důvěrností odmítá a vděčný chráněnec je naopak vyhledává
Tak to může být onen důvod proč se nechce mazlit ten můj co znám psy jsou to mazlíci ale ten můj prostě ne. Pokud leží a já k němu přijdu že ho podrbkám tak ze sebe vydá takové hmmm, není to vrčení jen mi příjde takové pobrukování, to ze sebe vydává aji když se převaluje a neví jak lehnout :-) Nevzpomínám si že kdy by za mnou došel že chce drbat :-( Dělá to akorát když jdem na schodech to obkoukal od fenky nad náma pániček ji vždicky drbal a ona si to hrozně užívala tak on se taky zastaví že by chtěl jako podrbkat někdy ho podrbu někdy né podle nálady aby si nemyslel že chce drbat a já se přetrhnu :D A když ho nemám chuť drbat tak nahodí takový výraz jako snad sis nemyslela že jsem chtěl drbat :D A ještě při spaní nikdy nelehne k hlavě vždycky se sklubí do noh a já pak ráno chytám křeče :D

_________________
Kdo se směje, místo aby zuřil, je vždycky silnější. :kult:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 01. úno. 2007 20:37 
Offline

Registrován: úte 16. led. 2007 19:02
Příspěvky: 35
Bydliště: Praha
Tak fena me vita stekotem a skakanim.Docela jsem se bala,ze to nauci i "pidipsa" :D ,protoze tohle by uz asi sousedi nezvladli :lol: .Ten ma ale takovy zvlastni "vitaci ritual" - kdyz prijdu,stoupne si na zadni nozicky,opre se o mne,na par vterin se ke mne i pritiskne,pak vezme moji ruku do tlamy a chvilku me tak drzi.Vadi mu,kdyz ho pritom chci pohladit,to vzdycky uhyba,musim ho obejmout a take tak chvilku drzet u sebe.
Potom zase odejde a necha se pohladit az vecer pred spanim :roll: Mezitim blbne,skace,lita a okusuje me (manzela,nabytek,knizky... :D ) - ale zdaleka ne tak jemne,jak to dela pri tom privitani :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 14. bře. 2008 09:57 
Zdravim, tak jse se tu zacetla a mame taky problem s vitanim... Mame ani ne rocni fenku jack russel teriera a kdyz ja nebo sestra prijedeme ze skoly (po 5-ti dnech) domu, vrhne se na nas, skace jak smyslu zbavena a vetsinou nas i pocura. Dalsi problem je ten, ze takto zurive skace na kohokoli kdo k nam prijde a uz opravdu nevime co s tim. Snazili jsme se ji trestat tahanim za krkem, ale uz si z toho nic nedela...nevite nekde jak na to?


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 14. bře. 2008 10:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. led. 2008 16:44
Příspěvky: 445
Bydliště: Přišimasy
Jedno vím jistě, že tahání za krkem je špatný trest.

_________________
zdraví Vás Lucka + Aneta + Ben + Brita


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 14. bře. 2008 10:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Elinko,
promiň, ale jak můžeš psa trestat, ještě tak brutálně a nevhodně, za projev lásky a přízně? Počůrá vás z přemíry emocí. Netrestejte jí za to, to je jako kdybys ty chtěla někoho obejmout, protože ho máš upřímně ráda a on by ti dal pěstí.
Při příchodu domů se chovejte klidně, nekřičte, nepřidávejte emoce do té situace. Připrav si do ruky něco, co jí po příchodu v rámci klidného přivítání strčíte do huby. A také se za začátku skloň, ona ti chce olízat obličej, když se skloníš, nebude tak skákat. Postupně jí uklidni, bez trestání nebo křiku.
Pracujte na přivolání a ovladatelnosti podle popisu tady v poradně a vítání návštěv řešte přes přivolání.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 14. bře. 2008 10:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. led. 2008 16:44
Příspěvky: 445
Bydliště: Přišimasy
Nebo odvolání na místo :) nebo jí prostě dáš povel, třeba sedni, který bezpečně ovládá a soustředit se na povel, né na skákání - to znamená, že budeš chválit za povel.

_________________
zdraví Vás Lucka + Aneta + Ben + Brita


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 14. bře. 2008 10:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
V tomhle případě bych to povelem neřešila. Podle popisu je čubina v transu a povel by asi vůbec nevnímala, natož aby měla snahu ho splnit. Až bude povel umět na 100%, pak možná. Takhle bych si ten povel na první povel mohla také pěkně zkazit. Musela bych pak trvat na jeho splnění, vynutit si to - tlačit na psa v nervech a výsledkem by mohlo být totální zmatení a rozhození psa.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 14. bře. 2008 10:47 
No, prave ze ona v tu chvili neni schopna vubec nic vnimat. Je uplne smyslu zbavena, vim ze trestat za vitani je spatny, ale ona se vubec nekontroluje, stipe, drape a v tuhle chvili neni schopna poslechnout vubec na nic ani na to co normalne zvlada bez problemu, jinak je poslusna. Nejakej pamlsek sice zhltne, ale pokracuje dal...A rada se sklanenim, aby mi olizala oblicej...to uz jsme zkouseli a reknu vam, ze natrzena nosni dirka, nic moc:) jinak je to fakt zlaticko, ale tohle je opravdu neprijemny:(


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 14. bře. 2008 10:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. led. 2008 16:44
Příspěvky: 445
Bydliště: Přišimasy
Pořád se mám co učit :) díky :)

_________________
zdraví Vás Lucka + Aneta + Ben + Brita


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 14. bře. 2008 10:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Pamlsek jí nedávejte, nic nenormálního se přece neděje, jen jste přišli domů, nic víc. Nebude to hned, ale snažte se hodit do klidu sebe i tu čubinu, bude to chvilku trvat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 14. bře. 2008 10:58 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
Elinko, tohle jsem vyřešila tak, že jsem se já začala při příchodu domů chovat tak, jak chci, aby se chovali psi. Tzn. moc nemluvím, vlastně vůbec, podrbu je a pak si jdu po svých, moc na ně nereaguju, pohybuju se téměř zpomaleně. Nezabere to hned, chce to čas, ale u mě už je to dobré. Pozorovatel by řekl, že máme velmi vlažné přivítání.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 14. bře. 2008 13:16 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
Jo a jejich opravdu razatní vítání, takové jako popisuješ, tak to si užívám pouze jako divák, to když k nám přijde návštěva, kterou mají hodně rádi. Ne že bych byla škodolibá, ale ty lidi většinou nechtějí, abych své psy uklidnila. Lidská ješitnost vydrží nějaký ten šrám. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 14. bře. 2008 18:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. lis. 2006 02:29
Příspěvky: 219
Bydliště: Pardubice- Mladá Boleslav
u nás taky zabralo vítání alá Dorotka, jen to nechápaly návštěvy příbuzných, že si psa nemají všímat, braly to tak, že jsem "zlá" a on má jen radost- štěkal, skákal apod., ale stačilo když jsem ho jednou nechala... na chatě, po dešti... bláto, pochopili, že to nebude ono :twisted:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 19. bře. 2008 20:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. bře. 2008 21:49
Příspěvky: 13
Bydliště: Ústí nad Labem
JJ,já jsem na tom stejně.Manžel mi vyčítá,že jsem na naší Angel prý zlá (to když důsledně vyžaduji splnění povelů).A návštěvám,co neuposlechnou mé rady nevšímat si ji,těm to nechám vyžrat se vší parádou-hlavně když prší-pak ze sebe mohou olupovat oschlé bláto (Angel má totiž nejraději komunikaci eyes tu eyes =o)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 19. bře. 2008 21:40 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: sob 26. srp. 2006 09:07
Příspěvky: 344
Bydliště: Banska Bystrica
Elinka:) píše:
... skace jak smyslu zbavena ...

nedalo by sa toto riesit voditkom na krku, ktore pri takychto prehnanych reakciach proste pristupim a pockam kym psica skludnie?

_________________
Toto motto nesúvisí s obsahom môjho príspevku. Je to môj obľúbený výrok A.Einsteina tak ho prosím neberte osobne: "Dve veci na svete sú nekonečné, vesmír a ľudská hlúposť. Len tým vesmírom si nie som taký istý."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 19. bře. 2008 22:24 
No, zkouseli jsme po prichodu nandat spis nahubek (mame takovy ten latkovy na suchy zip) nez voditko a to pomaha. To se skakani uklidni, relativne rychle, ale pak chodi cela zdrcena, abychom ji to sundali...coz chvili vydrzime, ale tata je mekota a hned ji to sundava...:(voditko nevim, to jsme jeste nezkouseli...


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 20. bře. 2008 07:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Elinka:) píše:
No, zkouseli jsme po prichodu nandat spis nahubek (mame takovy ten latkovy na suchy zip) nez voditko a to pomaha. To se skakani uklidni, relativne rychle, ale pak chodi cela zdrcena, abychom ji to sundali...coz chvili vydrzime, ale tata je mekota a hned ji to sundava...:(voditko nevim, to jsme jeste nezkouseli...


Vypadá to, že jste jen vyměnili formu trestu za vítání. Náhubek by trest být neměl, ale ona to evidentně tak bere.
Pořád mám dojem, že v jednání se psem máš hlavně různé formy přímého nebo skrytého nátlaku místo pochopení se navzájem a nějaké komunikace. Možná se pletu.
Zavolej Rudovi co nejdřív.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 20. bře. 2008 14:46 
no, tak ja bych za prvy rekla, ze pes je mamky a tyhle metody zavadi ona, ale nicmene v nekterych pripadech s ni souhasim...to ze skace na cleny rodiny vem vicemene cert, ale kdyz prijde navsteva - zakaznik, tak je to krajne nevhodne. No, opravdu se to tezko vysvetluje. Ten nahubek nepouzivame pri nasem prichodu, ale pri prichodu nekoho ciziho. Na me se za poslednich par dni celkem uklidnila, skace a cura porad, ale necha toho pomerne brzy...


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 20. bře. 2008 15:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Je to horší, když pejsek není tvůj a nemůžeš to moc ovlivnit. Souhlasím, že je nevhodné, aby skákala na návštěvy. Jen si myslím, že tyhle metody moc nepomůžou a bohužel je pejskovi celkem fuk, kdo je zavádí.
Zavolejte Rudovi a domluvte si konzultaci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 20. bře. 2008 17:28 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Essi píše:
...domluvte si konzultaci.
Hlavně s mamkou.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Velké vítání
PříspěvekNapsal: pát 10. dub. 2009 16:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 18. bře. 2009 18:03
Příspěvky: 22
Bydliště: Opava
Já mám takovou obavu... budu na konci června rodit a tudíž naše rok a půl stará fenka jorkšírského teriéra zůstane sama doma popř. s přítelem. A v čem je problém...? Je na mně dost fixovaná, nechat jí samotnou doma pár hodin není problém, ale mám strach, co udělá, když bude sama jen s přítelem a to několik dní. Stačí, když je beze mně chvíli a už kňučí, čeká u dveří a celkově se chová divně. Pokud je pryč přítel, tak to problém není, nebývá často doma, takže na to je zvyklá. Se mnou je však pořád...

Můžete mi prosím poradit, jak ji na to připravit, popř. co by měl nebo neměl přítel udělat, až to nastane. Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Velké vítání
PříspěvekNapsal: pát 10. dub. 2009 16:11 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:24
Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
duuupka píše:
Můžete mi prosím poradit, jak ji na to připravit, popř. co by měl nebo neměl přítel udělat, až to nastane. Děkuji

Nepřipravovala bych jí vůbec nijak :D ,prostě bych jí postavila před hotovou věc(spíše tedy přítel) a tečka.Tvůj příspěvek svědčí o tom,že přílišná závislost tvé fenky je tvoje vina..neber to nijak špatně,prosím..ale to,že už dopředu řešíš co bude až bude atd. je toho důkazem.Možná by neuškodilo fenku trošku "osamostatnit",může na tom jen vydělat.

_________________
Dobrá nálada sice nevyřeší všechny problémy,ale rozhodí tolik lidí,že stojí za to si jí udržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Velké vítání
PříspěvekNapsal: pát 10. dub. 2009 16:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 18. bře. 2009 18:03
Příspěvky: 22
Bydliště: Opava
Tak má vina je to určitě, jsme spolu pořád doma, ale jinak to udělat nejde. Snažíme se ji teď více a na delší dobu nechávat samotnou doma a pokrok jde vidět. Když se chystáme ven a neřekneme jí, že jde s náma, tak si jde lehnou na postel a už jí nevadí, že jdeme bez ní. Ona je doma hodná, asi celou dobu spinká, neměla nikdy likvidační sklony, za čož jsem fakt ráda.
Jen se obávám, aby to s ní přítel vydržel, až budu pryč.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Velké vítání
PříspěvekNapsal: pát 10. dub. 2009 16:47 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:24
Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
Citace:
jsme spolu pořád doma, ale jinak to udělat nejde

No a já si zrovna myslím,že tohle nevadí :D ,mám čubu u sebe téměř 24 hodin denně s vyjímkou když jdu na nákup,ale myslím,že v tom to není.
Píšeš,že jsou vidět pokroky,tak to je fajn,možná by chtělo spíš zapracovat trochu i na příteli :lol: a nejen na fence.Nedělej si starosti jak to fena zvládne a co když a jestli atd,akorát to na ní přeneseš.Prostě pár dní nebudeš doma a bude s ní přítel,kterýho dobře zná a bude v domácím prostředí,tak o co jde?Bude to dobrý,uvidíš,o nic nejde,je to normální situace :wink:

_________________
Dobrá nálada sice nevyřeší všechny problémy,ale rozhodí tolik lidí,že stojí za to si jí udržet


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 62 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 46 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!