Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je pát 29. bře. 2024 08:42
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Opečovávání
PříspěvekNapsal: úte 17. lis. 2009 09:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 05. dub. 2009 15:31
Příspěvky: 258
Bydliště: Havířov
Vrtá mi hlavou jedna věc. Často vidím, jak psi svým rodinným příslušníkům mají tendenci "ošetřovat " zranění. jak jsme měli Čerta, dělal to občas taky, že se zajímal o odřeniny dětí. Cindy to ale nedělá. Lidi, když slyší, že ji krmím syrovým masem, konstatují, že jak pes ucítí krev ze zranění, tak člověka napadne (je to blbost, vím, no comment). Ale Cindy se nijak nezajímá o naše poranění, ale krev, co ukápne z masa v kuchyni, vylíže i "s kusem podlahy". Je to normální, nebo je to nějaká chyba ve vztahu? (mimochodem, neuklízí ani po sobě svou hárací krev :-( )


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Opečovávání
PříspěvekNapsal: úte 17. lis. 2009 12:10 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Pokud po sobě fenka při hárání neuklízí, znamená to zděděnou vlasnost po matce. Ošetřování ran je zpravidla vlastností dobrých opatrovníků, chův a psů vychovatelů. Ti psi, co tohle neřeší, bývají špatnými rodiči a nechoval bych na nich.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: potravinová alergie
PříspěvekNapsal: úte 17. lis. 2009 12:27 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
vida.loca píše:
...Cindy v tu dobu třeba do postele za mnou nejde (mimochodem jakto? Lidi říkají, že je pes chodí "utěšovat", když jim je smutno - Cindy nee, ta se mi vyhýbá)
Určitě moje negativní aura má vliv na její energii a tím i na imunitu a celkový stav.
Nemáte spolu dobrou vzájemnou vazbu. Pes s dobrými vzájemnými vztahy se kvůli pánovi klidně zabije. Mohlo by to být tím, že se fence byť jen někdy podbízíš a nemáš u ní autoritu. Dalším důvodem bývá často ten fakt, že samice se samicí spolu žijí spíš jako sousedi než partneři.
:mimo tému:

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Opečovávání
PříspěvekNapsal: úte 17. lis. 2009 14:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 05. dub. 2009 15:31
Příspěvky: 258
Bydliště: Havířov
Desenský píše:
..., bývají špatnými rodiči a nechoval bych na nich.


No to ani nemám v úmyslu, vzhledem k tomu, že je bez PP a navíc má nějakou neidentifikovanou alergii.
Co se týče hárání, tak to bylo její první a vůbec nic neřešila, chovala se, jako by žádné hárání nebylo, vůbez žádná změna v chování, akorát víc spala.
Co se týče opatrování, tak ona obyčejně utěšuje malé děti, když naříkají - i cizí, které zná, a když si někdo hraje s mojí malou tak, že to vypadá, jako by jí ubližoval, tlačí se mezi toho dotyčného a malou, tahá ho za oblečení, případně naskakuje. Ale rány jí nic neříkají. Ale je to ještě štěně, nemůžu po ní chtít bůhvíjakou zodpovědnost...

V jiném tématu jsi psal, že vztah není ideální, je pravda, že nejsem úplně v pohodě a pes to ví, ale je naprosto neagresivní a hodně závislá, je pravda, že jsem pořizovala psa k dětem, který si nechá líbit úplně všechno, ale ona je mírná až příliš a ke všem - i když je k cizím nedůvěřivá, málokdy co blafne, neštěká, nevrčí - jen při hře, je jak živý plyšák..no to asi na netu s omezeným počtem znaků v příspěvku nevyřeším :-(
Taky na to, že je to boxer v pubertě, je hodně klidná, vydrží doma i půl dne sama aniž by cokoliv zničila, je v pohodě, i když nemá dva tři dny žádnou pořádnou aktivitu ani delší procházku a jen si doma hraje s dětmi. Právě proto jsem uvažovala, jestli nemá nějaký energetický deficit a nemůžu to způsobovat já...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: potravinová alergie
PříspěvekNapsal: úte 17. lis. 2009 18:35 
Offline

Registrován: pát 28. črc. 2006 12:22
Příspěvky: 207
Citace:
Nemáte spolu dobrou vzájemnou vazbu. Pes s dobrými vzájemnými vztahy se kvůli pánovi klidně zabije

I když je to mimo téma,nedá mi se to nezptat. Něco podobnýho jsme několikrát "řešili" s přítelem,když ještě častěji venčil. Já,když jsem nemocná,není mi dobře,tak si můžu být skoro stopro jistá,že když vezmu psiska aspoň na chvliku ven, budou šlapat jak hodinky, stále si mě hlídat a vyvarujou se všech "lumpáren". Oproti tomu drahá polovička tvrdí,že jakmile mu nebylo dobře a vzal smečku ven, pokaždý mu něco provedli a zkoušeli na ně,že když není ve formě,nebudou poslouchat. A netýká se to jednoho psa,ale všech. Co nám tím říkají?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Opečovávání
PříspěvekNapsal: úte 17. lis. 2009 19:22 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
A co štítná žláza? Dělali jste vyšetření?

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Opečovávání
PříspěvekNapsal: úte 17. lis. 2009 19:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 05. dub. 2009 15:31
Příspěvky: 258
Bydliště: Havířov
Nedělali...jak se to projevuje?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Opečovávání
PříspěvekNapsal: úte 17. lis. 2009 20:59 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Napadlo mě to kvůli té "alergii" a nedostatku energie. Na to se ale zeptej Ajky, ta to má našprtaný. Ale tady jsme OT

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Opečovávání
PříspěvekNapsal: pon 21. led. 2013 23:55 
Offline

Registrován: úte 29. kvě. 2012 08:31
Příspěvky: 3
Bydliště: Litomyšl
Dobrý den,
ráda si pročítám Vaše názory a rady. Odpověď na mojí otázku jsem tu ale nenašla.
Mám dvouletého středního knírače, Žeryka. Je spíše klidnější a rozumnější povahy. Snažím se mu co nejvíce porozumnět, jedno chování si ale neumím do teď vyložit a musím se na něj zeptat. Když byl štěně, začala jsem ho brát mezi ostatní pejsky (na agility). I přes to, že byl mezi fenami, psy a štěnaty, ve svém novém kolektivu miloval nejstaršího psa, který tam chodil. Měl rakovinu a byl nemocný. Žeryk se od něj nehnul na krok, pořád ho olizoval a seděl vedle něj, mezi ostatní se nechtěl zapojovat. Připadalo mi, že na něj dává pozor a hlídá ho. Pak jsme na procházkách potkávali retrívra, fenku, která měla nemocné klouby a špatně se jí chodilo. Žeryk jí očichával pacičky a ona tak vstřícně stála a nechávala si všechnu jeho pozornost líbit. A jedna paní, která má dvě fenky (jednu mladou, zdravou a jednu slepou, s cukrovkou), je chodí venčit. Někdy vezme jen jednu, někdy obě. Pokud Žeryk potká zdravou, hraje si s ní jako o život, pokud však jdou obě, té zdravé si nevšímá a všechna pozornost směřuje na nemocnou fenečku. Čichá k ní, nejvíce k očím a je takový opatrný. Majitelka říkala, že fenka k sobě nepustí žádného psa, prý je Žeryk vyjímka. A tak se ptám, má pes v sobě takovou dobrotu a měla bych s ním chodit častěji mezi smutné a méně zdravé pejsky, nebo to mám brát jako součást péče o jeho nové kamarády? Často nad tím přemýšlím a říkám si, jakou milou vlastností mě ještě okouzlí :love4:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Opečovávání
PříspěvekNapsal: úte 22. led. 2013 07:54 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
koloušek píše:
... má pes v sobě takovou dobrotu a měla bych s ním chodit častěji mezi smutné a méně zdravé pejsky, nebo to mám brát jako součást péče o jeho nové kamarády? Často nad tím přemýšlím a říkám si, jakou milou vlastností mě ještě okouzlí :love4:
Za B) je správně. Všeho moc škodí a hlavně, když pracuje s pacienty, měl by mít dostatek možností se znovu nabít hrou se zdravými. Je to jeden ze základních principů canisterapie a ti, kdo ji porušili, přišli o svého psa moc brzy. Při práci s energiemi musí být nezbytná rovnováha.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Opečovávání
PříspěvekNapsal: pát 01. srp. 2014 22:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 20. led. 2012 20:38
Příspěvky: 51
Bydliště: Brno
Moje fena si ke mně přilehla a zalehla mi ruku, na které mám starou odřeninu. Strup skoro před upadnutím. Všimla si toho a úplně jemně, předníma zubama mi ho začala okousávat. Jak říkám - stará odřenina, žádná krev...tohle je taky projev opatrovníků?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Opečovávání
PříspěvekNapsal: sob 02. srp. 2014 10:05 
Offline

Registrován: úte 23. čer. 2009 22:00
Příspěvky: 344
Bydliště: Praha 6
Ano. Já bych to tak od svého psa tak brala. (A jak ráda, jenže ten můj hrombácdopolice by mi odstranil nejen strup... :roll: :lol: , ale i část okolních tkání )


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!