Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 09:59
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Smysl pro vnímání myšlenek?
PříspěvekNapsal: stř 16. čer. 2010 21:05 
Offline

Registrován: pon 30. lis. 2009 17:26
Příspěvky: 18
Bydliště: kpt.jaroše 2416
Dobrý den, včera se mi stalo něco, co jsem ještě nikdy u žádného psa neviděl.
Chtěli jsme s figurantem nacvičovat hlídání zahrady, nechal sem psa v kotci a šel se s ním domluvit co a jak. Měl zůstat na vedlejší louce, tak aby na něj pes neviděl a nevětřil ho a měl čekat na znamení. Já jsem zatím šel vypustit psa z kotce a přitom jsem intenzivně myslel na to, jak pes bude reagovat....jestli bude dost ostrý, jak to figurant zahraje atd. zkrátka sem přemýšlel jen o té jedné věci. Pes se najednou naježil,koukal na mě a začal štěkat a pobíhat po zahradě. Nemá žádný naučený vzorec, pokaždé se snažím vymýšlet nové situace a tak nevím jak si toto chování vysvětlit. Ve své knize píšete o tom jak jste přivolal psa pouhou myšlenkou. Můžete mi prosím o tom něco víc napsat?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Smysl pro vnímání myšlenek?
PříspěvekNapsal: čtv 17. čer. 2010 19:40 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Je to přenos informací prostřednictvím vizualizace. Vypadá to asi tak, že myšlenku převádíš do obrazů v podvědomí a necháš ji běžet jako nějaký film nebo představu paralelně i v nadvědomí, pak ji nedržíš v sobě, ale vyšleš jakousi informační linkou, na kterou je napojen i druhý objekt, v tomto případě pes. Hodně zjednodušeně, je to trochu podobné, jako když myslíte s druhým člověkem na totéž, někdo další něco řekne a oba odpovíte doslova totéž, aniž byste se domluvili, nebo už někdy dříve podobnou frázi vyslovili, a to bez kouknutí se na sebe.© Rudolf Desenský
Tento typ přenosu zpravidla nefunguje při běžném vnímání, když tedy neumíš myšlenkama jakoby utíkat před realitou do jiného světa. Ve vyšších levelech to samozřejmě možné je a je to naopak zcela běžné. Druzí to vidí jakoby zamyšlenost, nebo to také nazývají duchem nepřítomen. To je právě to nalaďování se na frekvenci v jiné úrovni (dimenzi). Jakmile umí člověk takto vizualizovat, vidí i to, co není pro ostatní vidět. Já třeba často vidím situaci dřív, než se stane, a to v časových relacích, kdy jsou třeba. Například vím, jak se pes zachová o několik desítek vteřin dříve a mám tak čas toho psa zpracovat jiným směrem, nebo si nachystat odezvu na tu konkrétní situaci, která nevyhnutelně nastane a tím ji ukoriguji.
©Z těchto důvodů mne třeba nezneklidňují psi starťáci, nevyšiluju, když se na nás řítí jiný pes a podobně. Jestiže vím, že jiný pes není přesvědčen o tom, co udělá a zaváhá, tím váháním mi nechá volnou frekvenci pro to, abych ho byť jen myšlenkou zastavil v tom, co chce udělat, ale není si tím jistý, protože mu vyšlu informaci o tom, jak dopadne, když to udělá. Také ho mohu přivést na jinou alternativu myšlenkových pochodů, která bude vyhovovat všem zúčastněným, tudíž i jemu samotnému.

Záměrně nepíši uvozovky, bylo by jich tu více než ostatního textu. Kdo tomu nerozumí, ať to nechá být.
Důrazně doporučuji tento text nekopírovat!

© Rudolf Desenský

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Smysl pro vnímání myšlenek?
PříspěvekNapsal: čtv 17. čer. 2010 20:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 19. bře. 2009 20:11
Příspěvky: 889
Bydliště: Praha 4
Tohle se mi stává, ale jen s lidmi a psy, které dobře znám..a to dobře je spíš výborně... :cry: jinak nic... :cry:
Chtěla bych s dostat na Rudovu úroveň - ale to tady asi každý :!:

_________________
Nejtěžší práce je práce na sobě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Smysl pro vnímání myšlenek?
PříspěvekNapsal: čtv 17. čer. 2010 20:09 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Srovnej si priority, čakry a hlavně své ego. K tomu se nauč víc poslouchat, než mluvit. Pak se dostaneš o úroveň výš. Uvidíš :wink:

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Smysl pro vnímání myšlenek?
PříspěvekNapsal: čtv 17. čer. 2010 20:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 19. bře. 2009 20:11
Příspěvky: 889
Bydliště: Praha 4
Priority mám srovnané - možná ne příliš správně, ego moc nemám, a spíš poslouchám, než mluvím...a s čakrama nevím...tak daleko nejsem.. :shock: Ale ráda se nechám poučit :o) Moc díky za reakci, snad bude čas probrat to zítra :o)

_________________
Nejtěžší práce je práce na sobě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Smysl pro vnímání myšlenek?
PříspěvekNapsal: čtv 17. čer. 2010 20:45 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Tohle probírám mezi lidmi, jen když jsou všichni zúčastnění naladěni na stejné vlně. Jinak z toho vykličkuju po vlčím :-$
S tímto za mnou jezdí lidi soukromě.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Smysl pro vnímání myšlenek?
PříspěvekNapsal: pát 18. čer. 2010 07:08 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
Desenský píše:
Tento typ přenosu zpravidla nefunguje při běžném vnímání, když tedy neumíš myšlenkama jakoby utíkat před realitou do jiného světa.


Michale, tohle se mi stává furt, takže se dokonce hlídám, abych zůstávala...Musím totiž bachovat svoje psy. :wink:
Ale je fakt, že to je ten moment, kdy dokážu rozumět svoji feňulce a můžu mít myšlenky jakékoliv, důležitý je stav - jakoby mimo sebe...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Smysl pro vnímání myšlenek?
PříspěvekNapsal: pát 18. čer. 2010 07:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 08. zář. 2008 11:03
Příspěvky: 1175
Bydliště: Nymburk
To je jedno pro mě z nejzajímavějších témat... Je to něco úžasnýho. Když sem byla menší, dostala sem knížku ve který se to probírá a opravdu mě to ohromilo :)
U nás jen občas proběhnou takový zkraty, že si řikám, jestli to bylo ono? Naschvál sem to nikdy nezkoušela, ale nejvíc to pozoruju, když sedím venku, pes třeba leží na konci zahrady a sleduje okolí... A mě dojde, jak je nádhernej, "přírodní", jak ho miluju a on se najednou zvedne a běží se pomazlit, není to asi přesně ono, ale je to krásnej pocit

_________________
Veronika+Borisko+Kšandik ♥


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Smysl pro vnímání myšlenek?
PříspěvekNapsal: pát 18. čer. 2010 10:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 07. kvě. 2010 21:28
Příspěvky: 38
Bydliště: topoľčany
Mne sa to stáva v prítomnosti handicapovaných detí, s ktorými pracujem.Rodičia sú z toho potom trochu mimo.Radšej o tom hovorím tiež iba pred ľuďmi,ktorí to cítia podobne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Smysl pro vnímání myšlenek?
PříspěvekNapsal: pát 18. čer. 2010 18:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Tohle znám taky - jestli myslíte ten pocit, že vaše mozky s tim druhým jsou jakoby spojené, že přesně víte, co v příští vteřině řekne a co udělá. Ale stává se mi to jen s pár blízkýma bytostma. A nikdy se mi to nepodařilo s žádným chlapem - což je taky jeden z důvodů, proč moc nechci psa-samce. Pro mě jsou prostě na jiné vlně :|

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Smysl pro vnímání myšlenek?
PříspěvekNapsal: pát 18. čer. 2010 19:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 08. čer. 2009 20:01
Příspěvky: 26
Pěkný téma, který mě už dlouho zajímá. Asi se přece jen někdy zajedu podívat na Vlčáry, s lidma se totiž na tohle téma bavit nedá, považují člověka hned za blázna.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Smysl pro vnímání myšlenek?
PříspěvekNapsal: pát 18. čer. 2010 19:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Ja som to dnes pri venčení skúsila,najprv na Ashona.Bežal predo mnou,hodila som sa do takého poloprítomného stavu a vysielala som smerom k nemu vety typu ako keď sa maznáme,aj tým tónom.Všetko v duchu.Zrazu zostal stáť,otočil sa a uprene sa na mňa zadíval.Zosílila som ešte ten prejav a on sa rozbehol ku mne a začal sa blázniť.Potom som to skúsila na Báru,tá ostala tiež stáť a uprene sa mi dívala do očí.V duchu som povedala "poď ku mne",keď prišla,potom tiež stále v duchu "sadni",a sadla si.Bolo to velmi zaujímavé a posunulo ma to ku psom zas o niečo bližšie. :heart:

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Smysl pro vnímání myšlenek?
PříspěvekNapsal: ned 20. čer. 2010 17:34 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Žanyn píše:
... ego moc nemám,...


Žanyn nemýľ si ego so sebavedomím, nesebavedomé ego zasahuje tiež výrazne.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Smysl pro vnímání myšlenek?
PříspěvekNapsal: ned 20. čer. 2010 18:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Indiánka píše:
Ja som to dnes pri venčení skúsila,najprv na Ashona.Bežal predo mnou,hodila som sa do takého poloprítomného stavu a vysielala som smerom k nemu vety typu ako keď sa maznáme,aj tým tónom.Všetko v duchu.Zrazu zostal stáť,otočil sa a uprene sa na mňa zadíval.Zosílila som ešte ten prejav a on sa rozbehol ku mne a začal sa blázniť.Potom som to skúsila na Báru,tá ostala tiež stáť a uprene sa mi dívala do očí.V duchu som povedala "poď ku mne",keď prišla,potom tiež stále v duchu "sadni",a sadla si.Bolo to velmi zaujímavé a posunulo ma to ku psom zas o niečo bližšie. :heart:

:icon_thumright:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Smysl pro vnímání myšlenek?
PříspěvekNapsal: ned 20. čer. 2010 20:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 19. bře. 2009 20:11
Příspěvky: 889
Bydliště: Praha 4
rea píše:
Žanyn píše:
... ego moc nemám,...
Žanyn nemýľ si ego so sebavedomím, nesebavedomé ego zasahuje tiež výrazne.
No, tak to také vnímám...pro mě není ego synonymem k sebevědomí, ale spíš něco jako "vnitřní já"...- a i tam si myslím, že tápu....ale asi to opravdu není na pokec na fóru... :!:

_________________
Nejtěžší práce je práce na sobě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Smysl pro vnímání myšlenek?
PříspěvekNapsal: ned 27. čer. 2010 22:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 09. lis. 2008 22:38
Příspěvky: 168
Bydliště: Praha 4, Braník
Tak to já se musím nejdřív nějak prokousat k egu přes superego, abych ho mohla povolit.

_________________
"Ten, kdo má proč žít snese každé jak."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Smysl pro vnímání myšlenek?
PříspěvekNapsal: sob 13. lis. 2010 09:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 09. kvě. 2010 20:23
Příspěvky: 10
Bydliště: Praha
Tohle je super téma :) Jako menší jsem měla dokonce pocit, že se zvířaty dokážu myšlenkama komunikovat, ale vůbec nevím, jestli tomu tak opravdu bylo, nebo jestli to byly jen představy. :-k Dokázala jsem se také napojit na jejich energetickou úroveň, než mi došlo, že bych to dělat neměla, protože je tím stahuju níž.. Ale byly to jen krátké chvilky, během kterých jsem měla pocit, že mi to mlčky trpí, kvůli mojí nevědomosti a radosti z toho, že to dokážu.. Při vyučování jsem se snažila posílat pozitivní energii ke spolužákům, co byli zkoušení a báli se, ať už svojí energii nebo třeba květin ve třídě.. Jen vážně nevím, jestli se tohle všechno děje doopravdy, nebo jestli se mi to celé jen zdá :|

_________________
Quanti Canicula Ille In Fenestra?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Smysl pro vnímání myšlenek?
PříspěvekNapsal: sob 13. lis. 2010 09:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 07. lis. 2010 23:40
Příspěvky: 115
Jen vážně nevím, jestli se tohle všechno děje doopravdy, nebo jestli se mi to celé jen zdá :|[/quote]

myslím, že pokuď budeš svoji schopnost rozvíjet a zkoušet, uvidíš, že se to skutečně děje
minule mě zaujal jeden dokument o zvířatech, kde říkali, že když se jeden druh naučí něco nového, nějaký trik, který mu ulehčí život, během několika měsíců se to objeví ve stejném druhu, který je ale na jiném kontinentu, všichni jsme provázáni s matkou přírodou


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Smysl pro vnímání myšlenek?
PříspěvekNapsal: pát 24. čer. 2011 10:20 
Offline

Registrován: úte 12. říj. 2010 08:38
Příspěvky: 76
Bydliště: evropa
Tohle je hodně zajímavé téma, hodně jsem o těchto "alternativních" způsobech komunikace přečetla a věřím , že fungují. Sama jsem zažila pár podobných zážitků se psy i lidmi. V některých případech , ale může hrát roli i řeč těla . Pes se soužitím s lidmi naučil číst lidskou řeč těla , tak jak se čtou psi mezi sebou. Někdy člověk dělá pohyby a gesta , která si ani neuvědomuje , ale pes je registruje a chová se podle toho. To co se u lidí nazívá intuice je z části taky přirozená schopnost číst lidi a zvířata z jejich pohybů , gest a mimiky. Docela by mě zajímalo jaký názor na to máte .Jestli už tady o tom byla omlouvám se...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Smysl pro vnímání myšlenek?
PříspěvekNapsal: pát 24. čer. 2011 12:25 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Řeč těla spolu s gesty je to hlavní, co používám při komunikaci se psy a zvířaty vůbec. Mechanické působení mám na mnohem nižší prioritě, než je tohle a vysílání energie.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Soustrast?
PříspěvekNapsal: sob 22. čer. 2013 19:38 
Offline

Registrován: čtv 16. kvě. 2013 14:27
Příspěvky: 5
Bydliště: Praha
Zangi umřel ve dvanácti letos v únoru, začátkem května jsem dostal Huga, dvouměsíční štěně. Postupně jsme potkali dvě feny, které Zangiho znaly a obě reagovaly úplně stejně: Zastavily se pár kroků přede mnou, zíraly na mě, jedna dokonce jako by pohledem chvíli hledala Zangiho (Hugo jako by tam nebyl), pak přišly a opřely se mi na chvíli z boku hlavou o stehno. Ani jedna to nikdy dřív neudělala, ta první se dokonce Zangimu spíš vyhýbala, ačkoliv byl dobrák. Já mám jasno, co si o tom myslíte vy?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Smysl pro vnímání myšlenek?
PříspěvekNapsal: sob 22. čer. 2013 21:15 
Offline

Registrován: ned 15. led. 2012 19:17
Příspěvky: 345
Bydliště: Josefodol26,Světlá nad Sázavou
Možná,že zavnímaly,že Zanghi už není-zkoumaly situaci-nové štěně-a pak třeba prožívaly něco jako poslední rozloučení?Je to jedna hypotéza.Mohly i cítit Zan. stále z tebe.Nebo se třeba chtěly jen pozdravit s člověkem,kterého znají?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Smysl pro vnímání myšlenek?
PříspěvekNapsal: čtv 27. čer. 2013 18:26 
Offline

Registrován: čtv 16. kvě. 2013 14:27
Příspěvky: 5
Bydliště: Praha
Myslím, že první hypotéza je to pravý.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 31 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!