Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 17:26
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 32 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: hra s ostatními psy
PříspěvekNapsal: pát 24. říj. 2008 11:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. říj. 2008 13:00
Příspěvky: 613
Bydliště: Praha 10 a Jindřichův Hradec
Ahoj všichni, ráda bych se zeptala jestli můj 20ti měsíční ridgeback Endy se při hře chová normálně. Hrozně ho baví a je opravdu nadšenej a šťastnej, když se zmocní cizího míčku (cizího ve smyslu, že je někoho ze známých psů s kterými chodíme venčit) všichni psi ho honí a on běhá v kruzích, kličkuje a ještě vesele skáče. Je mu úplně jedno kolik a jakých těch psů je, hlavně že může běhat. Je expert v tom, že kdokoli z nás hodí té smečce (v parku resp. na louce) míček je u něj vždycky první. V případě, že je to jeho míček tak se ostatní ani nesnaží pro něj běžet a to ho nebaví, tak ho tam klině nechá a kouká kde je nějaký "cizí". Honit ale někoho jiného i s míčkem ho vůbec nebaví, zastaví se a stojí. Abych ho zaměstnala tak jsme začali běhat coursing a tam je opravdu šťastný, celý se klepe na startu už aby byl na trati, nikdo ho to nemusel učit. Jen mě překvapuje, že chce aby ho někdo honil ale sám to nevyhledává.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 24. říj. 2008 16:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. čer. 2006 12:23
Příspěvky: 169
Bydliště: Chomutov
Neboj, je to úplně normální :wink: Feli zase naopak honí ostatní psy, ale když se nějaký rozeběhne za ní, tak zastaví.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 24. říj. 2008 16:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 03. črc. 2008 13:19
Příspěvky: 21
Bydliště: Mladá Boleslav
Taky si myslím, že je to normalka. Každý hafan má prostě jiné touhy, můj se také nenechá honit, raděj zkouší dostihnout druhé a tvůj chce být vůdcem-no přece nebude za ostatními běhat jako pako. Každý pes, jiná ves :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 24. říj. 2008 21:12 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 23:25
Příspěvky: 1874
Bydliště: Osek u Duchcova
švejdy píše:
tvůj chce být vůdcem-no přece nebude za ostatními běhat jako pako. Každý pes, jiná ves :-)


No to si nemyslím. Spíš bych řekla, že je to hra na lovce a kořist. A jeho baví být kořistí, tudíž ten, koho někdo loví.

Pžipomíná mi to klučičí hry na policajty a lupiče. Některý chtějí být lupiči, jako ti lumpové a druhý chtějí být zase ti hodní páni policajti co ty lumpy chytají a honí. :lol:

_________________
“Pokud není milováno zvíře, část vlastní duše zůstává uspána.”


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 28. říj. 2008 21:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 21. zář. 2008 09:14
Příspěvky: 61
Bydliště: Brandýs nad Labem
Moje fenka to dělá taky. Teda že ráda nechává honit, naposledy to zkoušela na joršíra :D , bohužel nezabral :? Vezme si nějakou věc do tlamy (na tohle není moc vybíravá) a vyzívá toho druhýho, aby jí honil. Tak se různě nakrucuje a popobíhá, aby mu to už konečně došlo :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 28. říj. 2008 21:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
sou psi co sou rádi lovná zvěř a pak psi co rádi honí je to běžný :-)) zrovna tedka sme to viděla na výcvikáči- naše čubinka je mnohem radši ta co loví .-)

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 29. říj. 2008 11:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 16. kvě. 2007 11:33
Příspěvky: 151
Bydliště: Pardubice
Proč se na výcvikáči Cindy chová ke psům i čubám přátelsky,a když ji venčím s Blackem, je jako magor a na většinu psů štěká?Je to přítomností Blacka?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 29. říj. 2008 13:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 21. bře. 2007 18:42
Příspěvky: 200
Bydliště: Dobrá u Frýdku-Místku
Naše malé štěně se nejraději s naším druhým psem o něco přetahuje.Vždycky veme klacek a provokuje staršího tak dlouho dokud se nezvedne a nejde se přetahovat.Horší hra a to co mě občas kapku děsí je jeho nezkrotný pud do staršího kousat a tahat ho za kůži.Pak se takhle okousávají oba i s hlasitým doprovodem.Snad je to v pořádku...

_________________
učím se a učím...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 29. říj. 2008 13:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. úno. 2008 20:40
Příspěvky: 369
Bydliště: ČR
to je určitě normální, naše čuby se venku honí a ta nejmenší je pověšená za krk té prostřední a ta je zase pověšená na krku té nejstarší. Když si hrajou na dvoře, tak se koušou a vláčejí vzájemně po zemi za kožichy. :D

_________________
Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal. (Saint Antoine De Exupéry)

http://fenky.odeveliny.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 29. říj. 2008 14:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 16. kvě. 2007 11:33
Příspěvky: 151
Bydliště: Pardubice
Chtěla jsem tím říci, k cizím psům na cvičišti je normoš a kámoška ,je-li se mnou sama, a při procházkách s Blackem bezdůvodně ořvává kolemjdoucí psy buď ona nebo Black nebo duo.Jsem na ně hrozně naštvaná a nevím , co s tím.
Na cvičáku je psina,překážky miluje,povely zvládá,strašně ji to baví.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 29. říj. 2008 14:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. čer. 2006 12:23
Příspěvky: 169
Bydliště: Chomutov
Může být víc důvodů, proč to dělá, to ti asi po netu nikdo neřekne. Může se jenom opičit po Blackovi, nebo si může dovolovat na jiné psy, protože ví, že má za zády Blacka...
Jak se chová ke psům Black, když je sám?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 29. říj. 2008 22:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 16. kvě. 2007 11:33
Příspěvky: 151
Bydliště: Pardubice
Feli píše:
Může být víc důvodů, proč to dělá, to ti asi po netu nikdo neřekne. Může se jenom opičit po Blackovi, nebo si může dovolovat na jiné psy, protože ví, že má za zády Blacka...
Jak se chová ke psům Black, když je sám?
Před příchodem Cindy do rodiny býval pohodář a kamarád skoro ke všem pejskům.Neštěkal,nevyváděl,byl ovladatelný,mírný.Řekla bych,že jejím příchodem se změnil.Jsou velcí kamarádi,asi ji miluje,klidně žerou i pijí z jedné misky.Samo . že je jim ve dvojici fajn,ale na jejich výchovu to nemá dobrý vliv. Když neštěká jeden,štěká druhý nebo oba.Přijde mi,že jeden druhého chrání nebo se ze soudržnosti prostě k němu přidá.Štve mě to,nemám čas je venčit odděleně a hlavně jsou-li pak pohromadě,stejně jsou úplně jiní.Ve společnosti více psů se uklidní/např.voříškiáda,cvičák/ a pak dobrý,ale na procházkách je to většinou s povykem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: hra s ostatními psy
PříspěvekNapsal: sob 01. srp. 2009 21:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 05. pro. 2008 15:41
Příspěvky: 221
Bydliště: Alicante, Spanelsko
Dneska jsme potkali labradorku 10mesicu(haravka). Se Salvou se uz potkaly nekolikrat a vzdy si pekne hraly. Ted se delsi dobu nevidely. Ta labradorka byla ze Salvy cela vystrasena, ocas stazeny a ze strachu trochu vyjizdela. (ptala sem se majitelky, ale tvrdila mi, ze ji nikdo nic neudelal a ze se takhle boji uz nejakou tu dobu...). Kazdopadne Salva si chtela hrat a zkousela to vsemy zpusoby. Na co se chci zeptat, jelikoz sem to u Salvy nikdy nevidela. Jak se ta labradorka bala, tak Salva se k ni priblizila a lehala si hlavou a pulkou predku tela na zem, jakoby se ji podrizovala?, rikala ji, ze se nema ceho bat? Nebo co to znamenalo? Bohuzel sem nemela fotak, abych to vyfotila. Dekuju


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: hra s ostatními psy
PříspěvekNapsal: sob 01. srp. 2009 21:47 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
vypadalo to nějak takhle? Obrázek Pokud ano, tak je to klasický postoj při výzvě ke hře.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: hra s ostatními psy
PříspěvekNapsal: sob 01. srp. 2009 22:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 05. pro. 2008 15:41
Příspěvky: 221
Bydliště: Alicante, Spanelsko
Takhle pulku tela ano, ale s tim, ze hlavu mela uplne polozenou na zemi a tu pulkou tela take, neco jako kdyz lezi, ale pritom druhou pulkou tela stoji. A takto se pod tu labradorku jakoby vsouvala. Tezko se to popisuje:(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: hra s ostatními psy
PříspěvekNapsal: sob 01. srp. 2009 22:34 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Já osobně bych řekla, že je to forma této výzvy. Snížila se při tom, aby jí dodala odvahu. Bony si takhle třeba lehá i na záda.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: hra s ostatními psy
PříspěvekNapsal: pát 15. led. 2010 08:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 05. bře. 2009 14:34
Příspěvky: 73
Bydliště: Praha
Anie píše:
Takhle pulku tela ano, ale s tim, ze hlavu mela uplne polozenou na zemi a tu pulkou tela take, neco jako kdyz lezi, ale pritom druhou pulkou tela stoji. A takto se pod tu labradorku jakoby vsouvala. Tezko se to popisuje:(


Trosku opozdene, ale preci :) Anie, presne vim co mas na mysli, tohle dela i muj pes. Zezacatku jsem to taky moc nechapala, ale ukazalo se, ze tim presvedcuje bojacny psy, aby se nebali a sli si hrat. Tohle 'pololehani si' proklada i poskakovanim kolem a obcas si lehne a jen se tak pred psem prekuli a zas vyskoci. U nekolika psu (a i jejich majitelu) uz se mu presvedcovani i podarilo a ted jsou z nich kamosi :-)

_________________
Katerina, Apollo a Betty
http://www.fcretriever.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: hra s ostatními psy
PříspěvekNapsal: pát 03. pro. 2010 09:05 
Offline

Registrován: úte 12. říj. 2010 08:38
Příspěvky: 76
Bydliště: evropa
Dnes můj mladší pes vyzýval ke hře sám sebe a to ve velkém zrdcadle, myslele jsem si že psi na svůj odraz nereagují, ale dnes jsem se přesvědčila , že opak je pravdou.Předvedla celouškálu psích gest od zvědavosti, výzvy ke hře až po údiv a úprk pod stůl. :D Teď musím celé to sklo očistit, je plné psích nosíků a pusinek :yawinkle: P.S. ten psí stařík o kterém jsem nedávno psala je úplně v pohodě, dnes ráno venku lítal jak zamlada :hura:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: psí hry
PříspěvekNapsal: stř 16. bře. 2011 19:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 16. bře. 2011 14:02
Příspěvky: 3
Bydliště: Mladkov 5
To, že pes labradorovitý nosí z lesa dřevo všeho druhu chápu, ale když se mu to v hlavě přepne na kameny, tak to moc nechápu. V lese najde šutr neomylně kdekoliv v zemi a začíná velmi zjimavá hra, která spočívá v přenášení z místa na místo a neustálé posunování packami pod sebe a občasné dráždění mordou, občas se po něm i válí. Víte o tom něco? Nosí to velmi opatrně, ale moc se mi to vůči chrupu nezdá...J. Kožnar


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: psí hry
PříspěvekNapsal: stř 16. bře. 2011 21:08 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Hraní si s kameny není žádná vzácnost. Já to dost striktně zakazuji, protože vím, jak po nějaké době této zábavy vypadají psí zuby...

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: psí hry
PříspěvekNapsal: čtv 17. bře. 2011 08:04 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Někomu voní benzín, někomu voní hořící dříví táboráku, někomu zase minerály, tedy kameny. I obyčejný křemen má docela zajímavou vůni a už sis někdy lízl leštěného mramoru nebo čediče? Jestliže si pes lízl ke kamenu, jehož složka minerálu mu v té chvíli trošku chyběla, nebo mu prostě zachutnala, pak se spustil proces obliby. Tolik pro pochopení toho psa.
Faktem zůstává, že kámen je pro zuby špatné brusivo a mohl by o ně pes úplně přijít. Proto přeučuji na dřevo a kameny striktně nedovolím.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: psí hry
PříspěvekNapsal: čtv 17. bře. 2011 14:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. říj. 2010 09:38
Příspěvky: 407
Bydliště: Ostrava-Hrabůvka
Můj Bony si na suchu kamene nevšiml, ale jak jsme se dostali k řece, už byl ve vodě, potápěl se a tahal kameny ze dna na břeh. Přímo to miloval. Někdy to byly takové šutry, že jsem měla strach, že se utopí. Jednou jsem pro něj málem skákala, ale naštěstí šutr pustil a vyplaval. pod vodou ho určitě necítil, spíš asi nějaké lovecké pudy. Možná si pletl šutry s kachnama.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: psí hry
PříspěvekNapsal: čtv 17. bře. 2011 14:30 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Citace:
pod vodou ho určitě necítil

Proč myslíš? Voda je vodivá - vede i pachy. Jinak by nemohli být psi záchranáři nebo kádáveroví psi, co se používají třeba na jezerech.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: psí hry
PříspěvekNapsal: čtv 17. bře. 2011 20:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 16. bře. 2011 14:02
Příspěvky: 3
Bydliště: Mladkov 5
No, ono to tak úplně jednoduché není, určitě to nění o tom, že by mu voněl křemen či slepenec.
Když jsme byli na noc na K. Sněžníku, tak vydžel takřka celou noc takto pracovat s kamínkem, výsledek byl, že ráno bylo okolí brázděno četnými zákopy v hlubokém sněhu, tak jak se po spátku prohrabával za šutříkem..., který si ale posunoval žádoucím směrem. Ve volném terérnu to má ještě jinou specialitu. Když narazí na různé překážky, např. rostoucí křoví, tak si ho vykouše, aby se mu nepletlo. Naposledy si speltl křoví s tlustých šlahounem ostružin...., inu on je z Opavy, tak za to asi fakt nemůže, ale i tak ho máme všici rádi... JK


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: psí hry
PříspěvekNapsal: pát 18. bře. 2011 08:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. říj. 2010 09:38
Příspěvky: 407
Bydliště: Ostrava-Hrabůvka
Citace:
Proč myslíš? Voda je vodivá - vede i pachy. Jinak by nemohli být psi záchranáři nebo kádáveroví psi, co se používají třeba na jezerech.

No, moc tomu nerozumím. Pod vodou přece nemůže dýchat, z čehož logicky vyvozuji, že když nedýchá, necítí. Je-li to jinak, prosím o vysvětlení. Potápěl se dost hluboko, byl celý pod vodou, jedině, že by cítil spíš, než se potopil.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: psí hry
PříspěvekNapsal: pát 18. bře. 2011 10:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
spousta pachu se přenáší dutinou ústní- pes si i přes dutinu ústní pachy zvíraznuje ted si nevzpomenu na ten oprgán ale dutina ustní je propojena s dutinou nosní

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: psí hry
PříspěvekNapsal: pát 18. bře. 2011 10:11 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Myslela jsem to tak, že si kámen "vyhlídne" už nad hladinou. Nahoře ho cítí.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: psí hry
PříspěvekNapsal: pát 18. bře. 2011 10:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 13:47
Příspěvky: 2293
Bydliště: Sokolnice
ajka píše:
spousta pachu se přenáší dutinou ústní- pes si i přes dutinu ústní pachy zvíraznuje ted si nevzpomenu na ten oprgán ale dutina ustní je propojena s dutinou nosní

U cloveka to funguje stejne - a taky to urcuje jemnejsi nuance chute. Jazyk rozeznava jen ty zakladni - vsechny ostatni variace v podstate urcuje ve spolupraci s cichem. Aroma jidla v dutine ustni se rozvine diky teplu a smiseni se slinama a jde pres celou dutinu a nosohltan az k cichovym receptorum (u korene nosu) a diky tomu nas mozek urcuje presnou chut i vuni.

_________________
http://www.raistlin.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: psí hry
PříspěvekNapsal: pát 18. bře. 2011 10:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Ajka, je to Jakobsonův orgán.

Alvi - řeč byla o situaci, kdy pod vodou pes nedýchá, tudíž čich jako takový je vyřazen z provozu, protože se k němu nedostává vzduch, který by pach nesl. Kdyby se psovi na čichové ústrojí dostala voda nesoucí pach, asi by se utopil. Nejde tedy o zvýraznění nuancí pachu, ale o nemožnost pach čichem vůbec rozeznat.

Jacobsonův orgán leží někde tam, kde se ústní a nosní dutina spojuje, tudíž voda nesoucí pach se k němu může dostat.

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: psí hry
PříspěvekNapsal: pát 18. bře. 2011 14:46 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Citace:
Jacobsonův orgán leží někde tam, kde se ústní a nosní dutina spojuje, tudíž voda nesoucí pach se k němu může dostat.

Jacobsonův orgán leží v kosti, myslím, že se česky jmenuje kost radličná (lat. vomer, odtud i název organum vomeronasale neboli Jacobsonův orgán). Je to orgán vyskytující se a převážně využívající nižšími obratlovci, hlavně plazy. U člověka je rudimentální a ostatní savci ho mají různě vyvinut a použitelný. Komunikuje s dutinou ústní přes dvě malé dirky, které u psa můžete vidět kousek za hornima řezákama. Před (nebo za, nechce se mi tu budit psa) papilou na horním patře. U psů je vchod přerostlý sliznicí, přesto tento orgán mohou využívat (omezeně). Nicméně si nemyslím, že by měl s lovením kamenů pod vodou něco společného. On vlastně nikdo pořádně neví, jak a kteří savci ho používaj.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: psí hry
PříspěvekNapsal: pát 18. bře. 2011 15:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Četla jsem, že by měl být citlivý hlavně na feromony, ale to u těch kamenů asi nehrozí. :lol:

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: psí hry
PříspěvekNapsal: úte 29. bře. 2011 18:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 16. bře. 2011 14:02
Příspěvky: 3
Bydliště: Mladkov 5
Zdarec,
díky za dišputaci, mě se zdá, že to je vše úplně jinak. Na povel kamení nechá, ale ta chuť si pohrát, ta je fakt mocná. Co se týče vody, tak si mysím, že jde na místo ponoru a hledá předmět určitě velikosti. Náš Labra, žádné malé ryby nehledá, musí to bejt šplouchanec jako Hirošima.... Co se týče vůně šutrů, tak jak voní křemen ví kažedej kluk, ale o tom to taky není, vytáhnul by si cokoli co je k disposici, nede ani tak o šutr, ale spíš o to, že to je kompaktní. A to v lese a v terénu krom dřeva není nic neš kamení. Ale cihlu sem mu v mordě neviděl...a u baráku by se taky našla... Takže bych to zakončil. Nemusíme všechno vědět....Chlupáčům zdar.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 32 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 34 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!