Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 15:00
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 197 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Co mám vyčíst z jeho chování?
PříspěvekNapsal: ned 24. lis. 2013 11:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 18. srp. 2011 20:33
Příspěvky: 1091
Bydliště: Ostrava
Simba měla taky falešku minimálně 2 měsíce po hárání.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co mám vyčíst z jeho chování?
PříspěvekNapsal: ned 24. lis. 2013 13:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Indiánka píše:
Mne Adéla faloškuje cca 2-3mesiace po háraní.Hárala v srpnu a faloška jej nabehla nejak začiatkom týždňa.
Opravdu za tím vidíš falešku? Vždyť feny jsou březí 2 měsíce, ne, podle mě to trochu posttrádá logiku...? Ale je fakt že některý mnohem vc prožívaj tu "druhou půlku březosti" tj. nerozjede se to hned po hárání ale spíš až "před porodem"

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co mám vyčíst z jeho chování?
PříspěvekNapsal: ned 24. lis. 2013 14:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Některé projevy falešky neimitují ani tak březost, jak spíš odchov štěňat, nevidím tedy žádnou zvláštnost v tom, když se to rozjede až po dvou měsících. Mlíko, fiktivní štěňata, neochota opouštět "pelech", atd., to všechno se týká doby po porodu, tedy nějakých 65 dní od plodných dnů.

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co mám vyčíst z jeho chování?
PříspěvekNapsal: ned 24. lis. 2013 15:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
Diky za odpovedi,mohlo by to byt ono. Bylo to teprve 2.harani, uz jsem se radovala,ze jsem falesku zazehnala.Kure uz teda snedla,ale jinak celej led lezi a spi.No,dneska uz asi nikam nepujdeme,ale rano ji vemu pred praci protahnout kostru,jinak se budu snazit ji moc nepozorovat, zatim Gynevet a Imunovet necham.

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co mám vyčíst z jeho chování?
PříspěvekNapsal: ned 24. lis. 2013 18:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Zita píše:
Opravdu za tím vidíš falešku?

Na 100% Má nabehlé cecky a mlieko.V lese vyhľadáva chroští a má tendencie tam hrabať.Chovanie má rovnaké ako keď nefaloškuje,žere normálne.

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co mám vyčíst z jeho chování?
PříspěvekNapsal: úte 26. lis. 2013 19:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 01. zář. 2012 06:02
Příspěvky: 228
Bydliště: Středočeský kraj
Prosím o názor či radu - minulý týden - parta dětí 7-10 let - Amálku znají a hází ji balónek, mezi nimi jeden trochu grázlík - prý z legrace /za mě z blbosti/ vyběhl proti Amí s klackem a zadupal na ní. Amálka couvla za mě, já mu vynadala, protože s jiným psem by to takto neškodně nemuselo dopadnout a odešli jsme. Dnes šel tenhle grázlík okolo nás venku a Amálka se k němu rozběhla, ocas nahoru, štěkla mu do hlavy a odběhla za mnou / chtěla hodit balonek/. Kluk se vyděsil, zůstal stát a pak odešel zpátky. CO TÍM AMÍ CHTĚLA ŘÍCT? A mám to nějak řešit? Tím, že si nejsem jistá její reakcí / mne to přišlo jako, že si ho pamatuje a jde mu říct ať vypadne, že teď jsme na louce mi/, ale jistá si tím nejsem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co mám vyčíst z jeho chování?
PříspěvekNapsal: úte 26. lis. 2013 22:06 
Offline

Registrován: pát 16. zář. 2011 19:22
Příspěvky: 2801
Bydliště: Praha
on bafnul, ona si zapamatovala a taky bafla - v mých očích a asi i psových je to 1-1 a z hlediska psa adekvátní. řešit? pokud bude přítomen hajzlík - myslet minutu před jeho jakýmkoli chováním, protože to není z blbosti/bohužel/.. to je ze zloby, agresivních pc her, hnusnoty a pokřiveného pocitu nadřazenosti nad psem... a dalo mu to pocit MOCI /pes se ho bál/.. z hlediska toho chlapce i pocit oprávněné zášti, protože onen hoch se lekl toho psa..no.. bydlím u ZŠ..
jinak za mě - psovo řešení :icon_thumright: nicméně hajzlík - ani půl sekundy zády..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co mám vyčíst z jeho chování?
PříspěvekNapsal: stř 27. lis. 2013 06:46 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Ale no tak dámy. Podle mého učíte fenku řešit podobné stresové situace zbytečně emotivně. Jednou by mohla Amálka zareagovat tímto způsobem na nevinného člověka, který se jen chová "jinak". Když je nějaké dítko "husté" na mého psa, nadhodím dosti pichlavý dotaz ve smyslu, jestli chce nakopat hned, nebo až potom, nebo něco dost podobného, co zaujme jeho pozornost a nastolí respekt. Fenku bych jen nějakým klidným gestem nasměroval do pohody, že to mám pod kontrolou a už bych chystal následný "trénink" toho, co nezvládá, to zn. vytlačení s nápřahem. Zvyšováním napětí už takto napjatých situací si uděláte ze psů tak akorát nerváčky a labilní "lejtkaře". Sebevědomí se přeci nezvyšuje agresí.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co mám vyčíst z jeho chování?
PříspěvekNapsal: stř 27. lis. 2013 07:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 01. zář. 2012 06:02
Příspěvky: 228
Bydliště: Středočeský kraj
Situace má dohru - grázlík si stěžoval doma, večer přiběhla máma a k mému překvapení /starší brácha doma situaci s klackem napráskal/- jestli ještě jednou něco takového Daník Amálce udělá, mám mu jednu vrazit. Což není řešení. Klacek a dupání jsem teď ráno začala předvádět Amálce i já, napoprvé znejistěla, napodruhé to vzala jako novou hru, poskakovala okolo mě a čekala až bude moct klacek aportovat. Je to takto v pořádku?
Jenom nevím jak to pořešit s tou partou. Až na něj, jsou v poho a rádi s Amí blbnou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co mám vyčíst z jeho chování?
PříspěvekNapsal: stř 27. lis. 2013 09:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Jituna píše:
... Což není řešení...

Proč by nebylo?

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co mám vyčíst z jeho chování?
PříspěvekNapsal: stř 27. lis. 2013 09:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 01. zář. 2012 06:02
Příspěvky: 228
Bydliště: Středočeský kraj
Zuzko, já to neumím, mám z dětství zažito, jak mě matka mlátila a tyhle šrámy jsou pořád nezahojené. A on je mládě a měli by mu doma vysvětlit, jak se chová ke zvířatům a když to Amí udělal - byla jsem na něj tak hnusná, že měl slzy v očích / neřvala jsem, jen jsem k němu došla a syčela mu do očí, že tohle je sviňárna, že zvířatům se nebližuje, že jí zná od štěňátka, že cizí pes by po něm mohl skočit, atd, prostě přednáška výhružným hlasem/. A pak - tohle je parta místních " biologů" - dětských záchranářů. Jen on se trochu vymyká,


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co mám vyčíst z jeho chování?
PříspěvekNapsal: stř 27. lis. 2013 09:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. led. 2011 17:29
Příspěvky: 3985
Bydliště: Ostrov u Macochy
Já bych si dovolila myslet, že by se to už nemuselo opakovat :wink:...

_________________
Ve snaze přetvořit svět člověk zapomíná přetvořit sám sebe (A. Platonov)
www.naturaldogfood.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co mám vyčíst z jeho chování?
PříspěvekNapsal: stř 27. lis. 2013 09:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 22. kvě. 2011 12:40
Příspěvky: 249
Bydliště: Luhačovice/(Ostrava)
vždyť ho nemusíš hned fackovat :) příště až se objeví i s partou, tak jim jen v klidu vysvětli, co a jak a proč se nedělá, a co udělal špatně, a bude to :)

_________________
http://altar-kutinecka.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co mám vyčíst z jeho chování?
PříspěvekNapsal: stř 27. lis. 2013 10:33 
Offline

Registrován: pát 16. zář. 2011 19:22
Příspěvky: 2801
Bydliště: Praha
samozřejmě jsem nemyslela, že bych psa příště nechala na kohokoli bafat a postupovala tak, jak psal Ruda.
Jinak Jituno, máš pravdu - taky bych rozhodně nedala facku cizímu dítěti - od toho jsou rodiče. ale ty musíš svého psa ochránit, bez vyhrocených emocí, ona facka by byla zbytečné vyhrocení. do teď si pamatuju, jak mě jedna paní srazila z kola do silnice, jak mi čuba poslední povel vydaný - stůj- před silnicí týden ignorovala a to jsem se ani nepoprala..
a pokud šel do sebe a "jen zkoušel", tak pravděpodobně vyhrocení třeba nebude..neizolovala bych jí od těch dětí, ale taky jí tam nenechala půl sekundy samotnou. chvíle nepozornosti s takovýmadle může napáchat velikou škou.. zbytečně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co mám vyčíst z jeho chování?
PříspěvekNapsal: stř 27. lis. 2013 16:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
Ja bych se s dovolenim jeste vratila k tomu,s cim se potykam ja. Asik to bude ta faleska,jinak si to neumim vysvetlit, bradavky natekle nema,ale ona ma tak chlupaty bricho,ze nejdou ani moc videt, ale jinak si schovava ranni jidlo a zacutava ho a dneska navic skoro furt piska,co jsem prisla z prace, je to dost otrava. Mam ji ignorovat? Doufam,ze se nejak nerozvriskala, prijde mi takova nestabilni :roll:

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co mám vyčíst z jeho chování?
PříspěvekNapsal: stř 27. lis. 2013 19:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Jituna píše:
... jak mě matka mlátila a tyhle šrámy jsou pořád nezahojené...


Je podstatný rozdíl mezi jednou výchovnou, která vůbec nemá bolet a koneckonců nemusí ani dopadnout, a mlácením. Nikdy jsem nikoho nemlátila, jsem velmi mírumilovnej člověk, ale lehký dotyk rukou v pravý čas umí výchovné divy. A fakt to není o síle, o násilí nebo čemkoli podobném. Dítě není vystaveno minutám domlouvání či jiným verbálním projevům, ze kterých si buď vůbec nic nedělá, nebo se z nich sesype, každopádně ještě jsem nezažila, že by výchovně zapůsobilo cokoli, co bylo delší cca deseti slov. Naopak při fyzickém "trestu" je dítě velmi jednoznačně a přitom bezpečně upozorněno, že se dopustilo něčeho, co nebylo o.k. Načasování při výchově dětí je stejně důležité jako při výchově psů. Při dobrém čase můžeš intenzitu zásahu snížit na zlomek toho, co by ve špatný čas stejně nezafungovalo.

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co mám vyčíst z jeho chování?
PříspěvekNapsal: úte 31. pro. 2013 12:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 22. kvě. 2011 12:40
Příspěvky: 249
Bydliště: Luhačovice/(Ostrava)
Táta cca před rokem a půl dostal týraného maltézáčka. Měly ho nějaké děcka, o psa se nikdo nestaral, nechodili s ním ani ven a pak ho mlátili, když udělal potřebu doma.Dokonce ho připravili o oko.Teď mu můžou být 2-3 roky.Táta se mu moc nevěnuje, akorát nadává, protože pes dělá pořád potřebu doma a venku moc neposlouchá. Na procházky chodí většinou jen s fenou zlaťáka a až teď jsem zjistila proč. nejdřív jsme byli hodinu venku se zlaťáky, a pak jsem vzala toho svého s maltézem. žádný velký problém nebyl, malý dokonce i docela poslouchal. přišlo mi, že je rád, když na něj mluvím- vždycky jsem řekla "pojď Bene, tady jsem" a on letěl za mnou. druhá věc, která mi pomohla s poslušností, ale jinak moc v pohodě není - neustále chodil Altarovi pod ocasem, pořád si ho očichával a pak na něj párkrát skočil.pak jsem se dozvěděla, že oni právě proto nechodí na procházky s oběma psy, protože tohle dělá jejich feně takovým způsobem, že se ona nemůže ani vyčurat, jelikož má pod sebou maltéze. přitom na mě nevěřícně hleděli, když jsem druhý den sama vzala ven všechny tři psy a nebyl problém s malým, ale naopak s fenou(využila toho, že maltéz si jí nevšímá a lítala dost daleko ode mě). maltéz párkrát zkusil zase chodit za tím mým, ale nebylo to tak extrémní jako když byli jen dva. proč to dělá? využívá, dejme tomu, pach druhého psa jako vodítko, když špatně vidí, nebo si něco dokazuje? feně to dělá od začátku co ho mají a netváří se, že by s tím chtěl přestat. co s tím?

_________________
http://altar-kutinecka.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co mám vyčíst z jeho chování?
PříspěvekNapsal: čtv 02. led. 2014 13:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 12. bře. 2009 12:07
Příspěvky: 2187
Bydliště: Ralsko
Připadá mi to na to špatné vidění - tohle dělá totiž moje stará poloslepá čuba - buď chodí těsně za mnou nebo za druhou čubou, protože velmi špatně vidí.

_________________
EFCA
FB profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co mám vyčíst z jeho chování?
PříspěvekNapsal: čtv 02. led. 2014 21:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 22. kvě. 2011 12:40
Příspěvky: 249
Bydliště: Luhačovice/(Ostrava)
díky moc :) mě to tak taky připadalo, protože jinak je docela snášenlivý :)

_________________
http://altar-kutinecka.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: divné chování
PříspěvekNapsal: sob 22. bře. 2014 21:44 
Offline

Registrován: stř 19. bře. 2014 21:46
Příspěvky: 1
Bydliště: Česká republika
Dobrý večer, mám dotaz ohledně mého psa Jack Russela,mám jej od 5.týdnů svého života a nyní jeho věk je 10 měsíců a občas u něj pozoruji jeho divné chování kterému nerozumím a spočívá v tom že,skousne svoji hračku (plyšáka) a drží jej pevně dokonce pozoruji že i packama jej pevně drží a jak je do něj zakousnutý tak u toho fuňí až fňuká a kňourá jak kdyby měl bolesti zubů ale už je dlouho přezubený takže to jsem vyloučil.Nevím jestli je to normální jestli teskne po sourozencích nebo něco podobného. Mimo tento defekt je pes bystrý aktivní hodný velmi poslušný základní povely dává bravurně je socializovaný hygienicky vychovaný perfektně zvládá vše. Obracím se s tímto defektem k Vám odborníkům protože bych mu chtěl nějak pomoci ale nevím jak ... děkuji za radu Pazdera


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: divné chování
PříspěvekNapsal: ned 23. bře. 2014 16:22 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Vzhledem k tomu, že máte štěně od doby, kdy zdaleka nebylo připravené k odstavu od matky, budou se u něho projevovat poruchy chování související s obdobím imprintingu. Podle popisu však nelze určit, o co se přesně jedná. Bylo by dobré nahrát toto chování na video, dát někam na youtube a pak napsat link sem nebo mi ho pošlete mailem.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: divné chování
PříspěvekNapsal: ned 23. bře. 2014 21:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Toto robí moj 5 ročný bostoňák (mám ho od 8 týždňov,normálne socializovaný v dobe imprintingu,povahou je to troška cholerik a nerváček) keď ho niečo rozhodí a mal k dispozícii deku,žužlal a kúsal do deky,tú som mu vzala lebo bola samá dierka tak to teraz praktikuje na tenisáku.Vypadá to akoby sa konejšil.V rodine je ťažko postihnuté dieťa,robí to hlavne vtedy keď syna prenesiem z jeho izby k nám do obýváku kde je aj pes.

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: hlazení psa a jeho reakce
PříspěvekNapsal: stř 23. dub. 2014 12:54 
Offline

Registrován: stř 23. dub. 2014 12:01
Příspěvky: 1
Bydliště: český Brod
zdravím chtěla jsem se zeptat adoptovala jsem psa Staford -Pitbul 3 roky a mám tento problém .Při hlazení psa, který příjde sám ke mě že chce hladit po chvilce začne vrčet a už se to stupnůje z vrčení po chnapání ruky .Co to znamená ? Co mi tím pes naznačuje a jak se mám zachovat když to udělá?
S pozdravem Renata


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co mám vyčíst z jeho chování?
PříspěvekNapsal: sob 26. dub. 2014 07:00 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Tento problém bych neřešil po netu. Tel.č. a optimální čas je nahoře na této stránce.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co mám vyčíst z jeho chování?
PříspěvekNapsal: úte 10. čer. 2014 11:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. říj. 2010 09:38
Příspěvky: 407
Bydliště: Ostrava-Hrabůvka
Mám zvědavou otázku. Už jsem tu psala, že na chatě v Beskydech mají sousedé psa Nera, šíleně uštěkaného, teprve asi před půl rokem se potkal s Darem navolno. Od té doby asi 6 x. Pořád kolem sebe chodí opatrně, cítím takové napětí mezi nimi. Chodí kolem sebe, očuchávají se, přečurávají, ale žádné radostné hraní. Včera jsem šla s Darem do lesa a Nero se k nám přidal, pořád se motal před Darem, jako by mu bránil jít dál. Vždy se postavil bokem Darovi do cesty, jemu se to tedy moc nelíbilo, asi 10 x ho obešel a pak mírně zavrčel, znělo to, jako dej pokoj. Proč to dělá, proč si mu stoupá do cesty?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co mám vyčíst z jeho chování?
PříspěvekNapsal: stř 11. čer. 2014 05:30 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
S tímto chováním se tady často setkávám především u psů s citlivější povahou, kteří si mi stoupají do cesty, abych je náhodou nepřehlédl. Není to nic "zákeřného", spíše trošku přehnané upoutání pozornosti. Podobně se umí chovat i děti, aby si jich člověk všiml.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co mám vyčíst z jeho chování?
PříspěvekNapsal: ned 15. čer. 2014 09:38 
Offline

Registrován: čtv 20. bře. 2014 19:23
Příspěvky: 6
Bydliště: UHB/Olomouc
Moje čuba poslední dobou dělá takovou věc, že vyjede za okolností, kdy je v klidu. To znamená - ležíme v posteli, já, přítel a pes, koukáme na filmy a když se některý z nás pohne, pes rafne. Ale ne hravě, vyloženě silou.
Asi tři týdny zpátky jsem ležela v posteli sama, učila jsem se, po pravé ruce ležel pes. Chtěla jsem se natáhnout pro blok na druhou postel, ale Peg mě rafla do ruky. Natáhnu se podruhý, to samé. Potřetí, to samé. Tak jsem ji zvýšeným hlubším hlasem vyhodila z postele. Podobně to tak udělala i spolubydle, prostě si vyskočila k ní na postel a bezdůvodně - jen tak - ji kousla do ruky. Teď to dlouho neudělala, ale zajímalo by mě, co psa motivuje k tomu, aby napadl někoho, kdo si ho nevšímá.

Ještě jednou zdůrazňuju. Nebylo to takové to nevychované, hravé kousnutí (které se ji snažím taky odnaučit a celkem se mi daří). Zkrátka zareagovala, jako by jí někdo chtěl ublížit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co mám vyčíst z jeho chování?
PříspěvekNapsal: pon 16. čer. 2014 05:24 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
krisikowa píše:
...Tak jsem ji zvýšeným hlubším hlasem vyhodila z postele...
Kecy a činy jsou jako nebe a dudy. Už z toho důvodu to tímto způsobem nebude spolehlivě fungovat. Jediné funkční řešení je na bázi akce-pohotová reakce, a to v reálném čase na začátku chyby, nikoli po úspěšném kousnutí. V praxi to vypadá tak, že nemluvím, jednám. Jakmile by na mne takto pes zubem sáhl, nestihl by nic a cvakl by leda na prázdno ve vzduchu při letu někam do prostoru. Po dopadu bych si vůči psu neodpustil nějakou posměšnou poznámku.
Příčinou bych se příliš nezabýval, tou je manipulátorství. Za to si zpravidla vždy může člověk sám. Prioritní je to včas zastavit, než se to dostane do opravdu vysokých otáček. Žádnému psu v mé smečce by tohle nevyšlo třikrát, jelikož na odstranění tohoto problému bych se opět řídil zde často zmiňovaným vzorcem 1,2,5. Více po telefonu nebo na nějaké Free sobotě.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Olizuje uši, dává hlavu za krk...
PříspěvekNapsal: ned 23. lis. 2014 19:40 
Offline

Registrován: stř 05. říj. 2011 19:45
Příspěvky: 5
Bydliště: Ostrava
Zdravím po delší době. Malý má už 9 měsíců. Pejsek si na dítě zvyknul, začal ho tolerovat, později si s ním už i hrát, olizovat přetahovat o hračku, brát mu jeho hračky, malý mu hrabe v miscě s jídlem, prostě už jsou oba v pohodě.
Poslední 3 dny ale začal dělat divné věci - pořád - ale POŘÁD, mu líže obě uši a hlavu, čuchá k dupce, a dává hlavu za krk (jako psovi). Nevím jestli si to mám vysvětlovat jakože mu chce dominovat, nebo, že mu najednou nějak voní..nevím.. místama to vypadá i jakoby ho chtěl obskočit.. Když ho taťka měl na rukách, tak Gerry furt chodil kolem něj, jak by držel kus dobroty i bufkal, jakože dej ho dolů..dej ho dolů..
Chci se tedy zeptat, jak to vidíte vy, zkušení pejskaři?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co mám vyčíst z jeho chování?
PříspěvekNapsal: pát 28. lis. 2014 07:21 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Chová se k němu jako ke štěněti.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Výškový pes
PříspěvekNapsal: stř 28. led. 2015 19:42 
Offline

Registrován: úte 27. led. 2015 17:45
Příspěvky: 3
Bydliště: České Budějovice
Dobrý den všem co mají rádi pejsky, obzvláště ty větší. Měl bych dotaz na zvláštní chování toho mého. Je to dvouletý kříženec, táta berňák, máma ceskoslovenska vlcice, ale povahou
je po mámě. Už od štěněte s ním jezdím na cundry, takže les a přírodu má v malíčku. Jen mně ted trochu překvapilo jeho chování, vylozene se mu začali líbit vyvýšeniny a vubec vejsky. Idealne na louce balíky slámy, v lese šutry, skaly, nepohrdne ani posedem. Vždycky se tam usadí a kouka zasnene do dálky. Jenže občas si to místo i označuje a někdy i bobek přidá. Tak nevim, třeba si jen myslí, ....takhle sem byl vysoko a zkus mě jinej pesane precurat. :D Začal to delat až poslední dobou. Třeba někdo bude vědět co tím vlastně myslí. Jinak je v pohodě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výškový pes
PříspěvekNapsal: stř 28. led. 2015 19:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. led. 2011 17:29
Příspěvky: 3985
Bydliště: Ostrov u Macochy
Já bych prosím chtěla vidět fotku berňovlka :-). A záliba ve výškách - z výšky má přehled :-).
Moje bernice je "horská koza", všude vyleze. Předpokládám, že ČV na tom budou podobně.

_________________
Ve snaze přetvořit svět člověk zapomíná přetvořit sám sebe (A. Platonov)
www.naturaldogfood.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co mám vyčíst z jeho chování?
PříspěvekNapsal: ned 01. úno. 2015 20:37 
Offline

Registrován: úte 27. led. 2015 17:45
Příspěvky: 3
Bydliště: České Budějovice
Fotku sem určitě časem hodím.Fotím většinou na kinofilm, bo nemám digital a mobilem je to fotka naprd. Tak ja nějakou naskenuji. Stejne by mne, ale zajímalo co Atrej sleduje tím
,, výškovým,, značkovaním.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co mám vyčíst z jeho chování?
PříspěvekNapsal: pon 02. úno. 2015 07:13 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Můj vlk má také rád vyvýšená místa, má lepší přehled o dění kolem. Mimochodem výška značkování znamená výši sebevědomí.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co mám vyčíst z jeho chování?
PříspěvekNapsal: pon 02. úno. 2015 12:20 
Offline

Registrován: úte 27. led. 2015 17:45
Příspěvky: 3
Bydliště: České Budějovice
Děkuji za odpověď, taky mně to napadlo, jen sem si nebyl jist. No koukám, že má větší
sebevědomí než já, sice už mne napadlo se vycurat na rozhledně, ale nejak sem k tomu
nenašel odvahu :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co mám vyčíst z jeho chování?
PříspěvekNapsal: úte 21. dub. 2015 20:39 
Offline

Registrován: úte 14. dub. 2015 18:09
Příspěvky: 3
Bydliště: Žatec
Co chce moje fenka říct, když po každém krmení začne doma po bytě nosit plyšové myši a chce otevřít do ložnice, kde společně spíme i s ní a skládá nám je na polštář. Vždycky tak 3-4. Kňourá u toho a dělá to tak od půl roka. Je kastrovaná, měla často falešnou březost. Myslela jsem si ,že to kastrace vyřeší ,ale myšky nosí dál :) Přijde mi, jako by je pak chodila krmit, že je považuje za štěnda. Je u toho teda strašně roztomilá :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co mám vyčíst z jeho chování?
PříspěvekNapsal: čtv 23. dub. 2015 05:49 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Po krmení se snaží hodně psů čímkoli zavděčit.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co mám vyčíst z jeho chování?
PříspěvekNapsal: stř 15. črc. 2015 10:37 
Offline

Registrován: úte 14. črc. 2015 13:31
Příspěvky: 5
Bydliště: Ostrava
Dobrý den, snažila jsem se zde najít odpovědi na mé otázky ale bohužel se mi to nepovedlo, tak vás prosím o názor.
Mám doma sedmiměsíční fenku Lhasa Apso a asi poslední měsíc se stále olizuje. Četla jsem tu, že olizování je usmiřovací gesto ale ona to dělá i z ničeho nic a při tom se na mě dívá tak mě hrozně zajímá co to znamená.
A ještě jedna věc - s přítelem občas blbneme tak, že on mě třeba lechtá nebo plácá přes zadek a já se u toho nahlas směju a Wendy přiběhne, zalehne mě přes hrudník a olizuje mu pusu :D . On tvrdí, že mě drží aby mě mohl šikanovat :D ale já si myslím, že mě brání. Chápu to správně ? A nemůže jí to nějak negativně ovlivnit ? Aby třeba nebyla ve stesu, že mi ubližuje. Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co mám vyčíst z jeho chování?
PříspěvekNapsal: čtv 16. črc. 2015 05:42 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Napralenka píše:
...Četla jsem tu, že olizování je usmiřovací gesto ...
Žádné psí gesto nemá jen jediný význam, stejně jako se v češtině dá stejné slovo použít v různém kontextu s rozdílným významem věty. Psi se olizují, když něčemu nerozumí, nebo neví, co mají v danou chvíli dělat.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co mám vyčíst z jeho chování?
PříspěvekNapsal: čtv 16. črc. 2015 09:18 
Offline

Registrován: úte 14. črc. 2015 13:31
Příspěvky: 5
Bydliště: Ostrava
Aha, děkuji :). Tak ji budu víc pozorovat ať vím o co jde. A co se týče toho hraní s přítelem ? Myslíte, že pozná, že je to jen sranda ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co mám vyčíst z jeho chování?
PříspěvekNapsal: pát 17. črc. 2015 06:15 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Napralenka píše:
Myslíte, že pozná, že je to jen sranda ?
Pokud jí pomůžete správně pochopit situaci, pak ano. Otázkou je, jak s ní při tom komunikujete a nemyslím tím slova.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co mám vyčíst z jeho chování?
PříspěvekNapsal: pát 17. črc. 2015 09:35 
Offline

Registrován: úte 14. črc. 2015 13:31
Příspěvky: 5
Bydliště: Ostrava
Smějeme se, hladíme ji a vyzýváme ke hře a když nechce tak se sní začnu mazlit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co mám vyčíst z jeho chování?
PříspěvekNapsal: sob 18. črc. 2015 04:04 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Přemlouvání a podlézáním sebevědomí fenky nezvýšíte, naopak. Lepší je suverenita a přesvědčivost.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co mám vyčíst z jeho chování?
PříspěvekNapsal: sob 18. črc. 2015 11:49 
Offline

Registrován: úte 14. črc. 2015 13:31
Příspěvky: 5
Bydliště: Ostrava
Takže máme dělat že nic a pokračovat ? Nebo jak jí můžu dát najevo, že je to jen hra ? Moc Vás obdivuju, je úžasné jak rozumíte psům :). Nechci pokazit výchovu, když jsem byla malá tak jsme měli velmi agresivní Lhasa Apso ale vím, že to byla chyba mamky, která se k ní chovala špatně. Já jsem na ní hodná ale je sposta situací, kdy nevím jak se zachovat aby byla v pohodě..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co mám vyčíst z jeho chování?
PříspěvekNapsal: pon 20. črc. 2015 05:34 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
V těchto ohledech psům nic nevysvětluji, jen jim dám jasně najevo, že jsou věci, do kterých motat nemají a nemají je vůbec řešit. Detaily po netu popsat neumím.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co mám vyčíst z jeho chování?
PříspěvekNapsal: úte 15. bře. 2016 20:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 30. čer. 2015 18:29
Příspěvky: 75
Bydliště: Rakovnicko
Dobrý den,

chtěl bych vědět, co tím chce moje fenka naznačit, když mi znenadání při vycházce vrazí čumák mezi půlky. :D Podotýkám, že to dělá všem členům rodiny. Ženskému osazenstvu je to prý dost nepříjemné.
Normálně přikluše zezadu a buch. Někdy, když jí okřiknu počká až se zase otočím a jdu a cvakne mě předními zuby jako kleštičkami do jedné z půlek. Ale dost citelně, štípne to fest i přes kalhoty.
Pak na mě čumí.
Děkuji za odpověď.

Dejvy


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co mám vyčíst z jeho chování?
PříspěvekNapsal: stř 16. bře. 2016 00:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 23. dub. 2013 08:07
Příspěvky: 56
Bydliště: Plzeň
Asi psí puberta? Toto a podobné psí chování se řešilo zde na poradně například tady ("strčil mi čumák mezi nohy", ale jde o fenku), tuto (nakrývá mě čubina), zde (Dotazy k nakrývání psů) a tadyhle (Je dominantní nebo se mnou chce štěňata?).

_________________
Pes přítel člověka


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 197 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!