Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 18:27
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Hlídá mě? Brání, nebo žárlí?
PříspěvekNapsal: ned 08. črc. 2012 12:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 20. led. 2012 20:38
Příspěvky: 51
Bydliště: Brno
Mám 9-ti měsíční fenku border kolie. Prosím o vysvětlení proč dělá tohle: ležím si na gauči, fenka pode mnou na zemi. Přítel vedle v pokoji. Ve chvíli kdy se přítel obejví ve dveřích, fenka vyskočí za mnou na gauč, přitiskne se ke mně a kouká po příteli. Jakmile je partner z dohledu, fenka seskočí opět na zem a dál si spokojeně leží. Pokud se např. s partnerem dáme do řeči, nebo si ke mně přisedne, fenka na něj vyskočí a začne ho olizovat, popř. mu donese hračku...něco je špatně ?? :|


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hlídá mě? Brání, nebo žárlí?
PříspěvekNapsal: pon 09. črc. 2012 07:04 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Fenka z něho má respekt, pokud je rozmazlovaná jen paničkou, tak i strach. Tímto chováním si snaží partnera získat, aby se ho nebála. Je to projev nedotažené socializace a příliš mateřského jednání s fenkou.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hlídá mě? Brání, nebo žárlí?
PříspěvekNapsal: stř 10. říj. 2012 10:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 26. led. 2012 10:13
Příspěvky: 77
Bydliště: Praha
Mám podobný problém, když ležím v posteli a fenka (10 měs) u mne a starší pes (10 let) přijde a předníma k nám vyskočí (jestli už jdeme ven?), tak prcek na něj ošklivě vrčí, ale když se němu dostane začne ho oblizovat jako blázen. Podruhé jsem jí chytla ještě dřív, než se k němu dostala, chytla hlavu a do očí jí vysvětlovala, že tohle teda ne a nedovolila jí uhnout hlavou zpět ke psovi, ale příště to udělala znovu :o( co dál? nepouštět jí ke mně do postele? nějak jinak "vysvětlit", že tohle ne, pokud, tak jak? Jinak problémy nejsou, až na to, že musím starocha neustále odhánět, protože jí pořád chce oňuchávat. A mám pocit, že ona začíná žárlit na ostatní, že by to mateřské chování? ale přesně nevím, co si pod tím představit, matka nejsem. :roll:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hlídá mě? Brání, nebo žárlí?
PříspěvekNapsal: stř 10. říj. 2012 11:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Kdo zavrčí letí z postele.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hlídá mě? Brání, nebo žárlí?
PříspěvekNapsal: stř 10. říj. 2012 19:37 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
proč jí starej nemá oňuchávat? A pokud ho odháníš, tak se nediv, že ona v tom pokračuje venku u jiných psů a dělá Zagorku.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hlídá mě? Brání, nebo žárlí?
PříspěvekNapsal: stř 10. říj. 2012 21:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 26. led. 2012 10:13
Příspěvky: 77
Bydliště: Praha
Asi jsem to špatně napsala, ale ona nedělá Zagorku na ostatní psy venku ani na něj, prostě si lehne na záda a nechá se olizovat nebo ho trošku "chňapne" nebo zdrhne pod stoličku, ale je cca měsíc po hárání a má zánět močáku a on jí pořád je za zadkem a i ostatní psi a myslím, že už toho někdy má dost a vadí jí to, a myslím, že čeká, až to vyřeším já, jednou totiž už vyjela trochu víc a to jssem jí zatrhla, takže je odeženu já. Šlo mi ale o to, že na něj zavrčí z té postele, jakoby si bránila mne, jindy nic, prostě jen v této situaci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hlídá mě? Brání, nebo žárlí?
PříspěvekNapsal: stř 10. říj. 2012 21:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 11. bře. 2011 23:43
Příspěvky: 418
Bydliště: Praha 4
Ja bych ty jeji "opravnene" protesty zrejme prosla tim, ze bych si do postele soupla i toho starsiho a ukazala ji, ze drzkovani nema smysl, ze pravo veta mam ja a ze teprve ve trech je to pohoda a legrace.
U mne to funguje lepe jako rovnou vyhazov...ovsem poslala bych ji dolu, pokud by na moje pravidla odmitala pristoupit a vrcela dal... pokud se nepletu je to jeste stendo, ne?
Ad ocichavani - vseho s mirou.

_________________
mata/guluu/nice [nis]


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hlídá mě? Brání, nebo žárlí?
PříspěvekNapsal: stř 10. říj. 2012 21:56 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
aha :-) na postel ti odpověděla Petra :wink: prostě "letecký den" pokaždé, dokud nebude držet tlamičku :twisted:

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hlídá mě? Brání, nebo žárlí?
PříspěvekNapsal: stř 10. říj. 2012 22:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 26. led. 2012 10:13
Příspěvky: 77
Bydliště: Praha
..díky. Já jí odstrkovala pryč za sebe jakoby s nezájmem a naopak se věnovala a hladila toho staršího, je to trošku vyšší postel a já se bojím, abych jí "nehodila" nějak blbě, navíc mi přišlo, že tento můj úmysl čeká a vrčí ještě víc a přijde mi, že by se to jakoby vyhrotilo, takhle jsem jí odstrčila třeba 3x a po 4. už nevrčela...jo jo je to štěndo a má 4 kg, takovej drobek. Staroch do postele nemůže (choval se kdysi ještě hůř v posteli a tak má již 3 roky zaracha). Džík se taky vytáčí , jakmile se situace hrotí, mnohokrát to již předvedl na fríčku, kdy ho Ruda měl v poloze brozčka atd....takže to možná dělá ona po něm... :( mělo by efekt jí na zem opatrně sundat? :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hlídá mě? Brání, nebo žárlí?
PříspěvekNapsal: stř 10. říj. 2012 22:34 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Už není štěně, ale puberťák! Vždyť už má po hárání. A tady nejde o to, aby jí bolelo, jak jí vyhodíš z postele, ale o to, aby pocítila, že se prostě nedržkuje. Ale z toho, co tu píšeš, mám dojem, že to chceš řešit "jen" proto, že se to "prý" nemá. "Opatrně sundat" fakt nemá smysl. Vyhodit ven, i drsně, jí můžeš klidně jen povelem. Ty se musíš rozhodnout, zda ti to vadí nebo ne a podle toho jednat. Pokud ti to vadí, tak jí to dej najevo tak, aby to nezopakovala :wink: protože pokud to nemyslíš vážně, upřímně, tak to nezabere, naopak.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hlídá mě? Brání, nebo žárlí?
PříspěvekNapsal: stř 10. říj. 2012 22:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
to "letí" samozřejmě neznamená že psovi rozbiju hlavu o zeď, já psa vyhodím slovně, případně couračkou. A i mechanické sundání psa na zem se dá udělat s různým podtextem - když takhle zavrčí na tebe, budeš ji sundávat pomalu a opatrně?

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hlídá mě? Brání, nebo žárlí?
PříspěvekNapsal: stř 10. říj. 2012 22:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 26. led. 2012 10:13
Příspěvky: 77
Bydliště: Praha
jasně, že mi vadí, že to dělá, ale je pravda, že nevím,jak přesně se v tu chvíli zachovat, vyhodit, naštvaně, důrazně nebo v klidu a dělat si srandu co blbne žárlivka, ale když jsem jí to vysvětlovala z oka do oka, tak jsem byla důrazná, ale asi to nestačí jako domluva. Povel dolů v tu chvíli ignorovala, takže jsem jí shodila,ale právě mi přišlo, že se v tu chvíli bála co se jako děje...nevím, asi to neumím moc popsat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hlídá mě? Brání, nebo žárlí?
PříspěvekNapsal: stř 10. říj. 2012 23:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 11. bře. 2011 23:43
Příspěvky: 418
Bydliště: Praha 4
Mne se ted cerstve osvedcilo, ze pokud to nedela pes presvedcive, je lepsi to zamest pozitivne, protoze jinak se mi lehce pretoci do jeste vetsi agrese a to ma uplne zatmeni. Zrejme je to kus od kusu. Tak proto ten muj nazor. Jak rika Eva - musis si srovnat nejdriv v sobe co a jak ma byt a teprve pak to budes schopna prodat. Ja reknu suse s klidem "dolu" nebo "vypadni" a hlavne se uz neopakuji....takze ano, pokud mne nebylo slyset, gravitace dodela zbytek... pokud se bojis, ze si namlati, tak si pod tu postel neco mekke priprav.

_________________
mata/guluu/nice [nis]


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hlídá mě? Brání, nebo žárlí?
PříspěvekNapsal: čtv 11. říj. 2012 07:41 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Blana píše:
ale když jsem jí to vysvětlovala z oka do oka, tak jsem byla důrazná, ale asi to nestačí jako domluva.

toto je z tvé strany agrese, to ne. Tím bys to jenom zhoršila.
Citace:
Povel dolů v tu chvíli ignorovala, takže jsem jí shodila,ale právě mi přišlo, že se v tu chvíli bála co se jako děje..

No a? Dobře jí tak. Pak už to jenom doplnit příslušným komentářem: "čumíš co? tak příště drž zobák a budeš mít klid. :twisted: "
Moc nad tím přemýšlíš co máš a co ne. A proto ti čuba nerozumí. Jak to má vědět ona, když to nevíš ty? :wink: Jelikož si tady na poradně od začátku, předpokládám, že zná odvolání (vypadni a pod). Tak nepoužívej povel dolu, ale tento povel. A tím, že ho budeš používat v této a podobné situaci, jí naučíš, že ze situací, které se jí nelíběj, bude odcházet. Ovšem nesmí v tom být od tebe agrese, ale musí tam být rozhodnost.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hlídá mě? Brání, nebo žárlí?
PříspěvekNapsal: čtv 11. říj. 2012 20:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 26. led. 2012 10:13
Příspěvky: 77
Bydliště: Praha
Evo díky, vyzkouším zase ráno :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hlídá mě? Brání, nebo žárlí?
PříspěvekNapsal: čtv 11. říj. 2012 21:01 
Offline

Registrován: pát 16. zář. 2011 19:22
Příspěvky: 2801
Bydliště: Praha
blano, mi taky občas čuba zkoušela a nyní velmi občas zkusí zavrčet na druhého psa. buď, když jdeme spinkat po noční všichni do postele, tak vrčela. vždycky jsem jí poslala pryč a spinkali jsme jen s blondýskem. nebo případ dva - příprava večeře, či "hlídání" již připravené večeře. tak jsem jí taky poslala do háje, jak je trapná, a vždycky dostal první ten "chudinka" a s ní jsem si dala na čas.
dneska tu postel vyřešili tak, že se na pozvání rozběhnou rychlostí blesku a kdo zabere víc místa /jo, musím se na to nejdřív dostatečně rozložit já, ale je ticho a nikdo nedržkuje/ ten ho má.
neřvala jsem na ní a z té postele odlítla jen jedinkrát /při sestupu dolů se ještě jednou odvážila zopakovat svůj názor směrem ke psu/.
když má nálady, kouše jako BC toho druhýho do zadních noh - vždycky je poslána do pryč. taky se mi před měsícem stalo, že to bylo venku /v chalupě jsem dělala večeři/ a neviděla jsem to, až když to pes řešil sám - už ho naprdla asi hodně. vyhodila jsem každýho do jinýho kouta chalupy a neopakovalo se to. odpovědná za to byla ona a už jen tím, že se na ní mračím dám najevo, že nešéfuje ona. v posteli i u psí večeře je klid.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hlídá mě? Brání, nebo žárlí?
PříspěvekNapsal: pát 12. říj. 2012 08:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
jojo tohle znám moc dobře- leteckej den s patřičným komentářem jak psala- to čumíš co to byla jízda tak příště bud zticha- teda říkám to jinak ale plus minus a udělám to max dvakrát a to jen když poprvé nejsem dost durazná

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hlídá mě? Brání, nebo žárlí?
PříspěvekNapsal: ned 14. říj. 2012 23:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 26. led. 2012 10:13
Příspěvky: 77
Bydliště: Praha
hm, tak já to fakt nezvládám, prže 1x ani 2x to nestačí, snažím se, aby v tom nebyla agrese a aby to bylo zároveň důrazný, prostě jí řeknu tak trochu víc nahlas vypadni, ale ráno to bylo zase, zase letěla dolů, pak hned jde za ním a děsná oblizovačka. Je fakt,že já už jsem asi frustrovaná z Džíka, se kterým jsem to fakt nezvládla a teď mám obavy, že to od něj mladá bude okoukávat. On prostě na ty psy řve a fur musí hemzat a ježit se a já už nevím co dál, navíc dnes měl další záchvat, to je mi ho pak líto no děs. A včera jsem zahlídla, že Bubl měla na chvilku malý číro, když běžela ke psovi na ulici, ale za pár vteřin bylo zase dole a olizovačka. Ale popravdě mám dost strach, aby nezačala taky vyjíždět na psy, to bych si už hodila mašli. Přijde mi, že se v tom pořád plácám a výsledek nic moc. Džík byl taky do 1,5 roka v pohodě. No 27.10. se chystám na fríčko, tak zase načerpám náladu a zkušenosti od Vás mazáků :o) Díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hlídá mě? Brání, nebo žárlí?
PříspěvekNapsal: ned 14. říj. 2012 23:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 11. bře. 2011 23:43
Příspěvky: 418
Bydliště: Praha 4
Blana píše:
No 27.10. se chystám na fríčko, tak zase načerpám náladu a zkušenosti od Vás mazáků :o) Díky

Vzhledem k samemu "mam obavy" a "mam strach" jsem se prave chystala doporucit konzultaci, ale posledni veta mne to vzala :icon_thumright: Ja jsem prave ve fazi, kdy uz vim jak to mam rict/jak by to melo vypadat, ale jeste mne to leknuti ujede... nicmene to nacerpani nalady funguje, a i kdyz mazaci budou mozna jineho nazoru, ja pokroky vidim :-" (ma medikace je - freecko tak casto jak to jen jde)

_________________
mata/guluu/nice [nis]


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hlídá mě? Brání, nebo žárlí?
PříspěvekNapsal: pon 15. říj. 2012 17:52 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
hele, číro vůbec nic neznamená. Například Bony mi hází číro, i když balí háravku :wink: a prostě klíd ....

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hlídá mě? Brání, nebo žárlí?
PříspěvekNapsal: pon 15. říj. 2012 19:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Eva Štemberová píše:
hele, číro vůbec nic neznamená. Například Bony mi hází číro, i když balí háravku :wink: a prostě klíd ....
Uf, to jseš první, od koho tohle slyšim. Moje holky nahoděj číro i při divočejší vzájemné hře nebo hře se mnou. Ale vysvětluj to někomu :(

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hlídá mě? Brání, nebo žárlí?
PříspěvekNapsal: pon 15. říj. 2012 20:01 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Jako postavenýho kohouta od uší po špičku ocasu neřeším, obzvlášť při hře. To považuju za úplně normální. Prostě jsou vzrušení ... stejně jako není vrčení jako vrčení, tak není číro jako číro :wink: Jen je potřeba umět to dobře přečíst :wink:

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hlídá mě? Brání, nebo žárlí?
PříspěvekNapsal: úte 16. říj. 2012 08:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 12. bře. 2009 12:07
Příspěvky: 2187
Bydliště: Ralsko
Číro mi hází i jedna z mopslí - při hře nebo když přijde zvenčí, kde je zima.

_________________
EFCA
FB profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hlídá mě? Brání, nebo žárlí?
PříspěvekNapsal: úte 16. říj. 2012 14:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
což o člověku to ani tak není horší je když potkáme psa co si tohle neumí přečíst správně

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hlídá mě? Brání, nebo žárlí?
PříspěvekNapsal: pát 19. říj. 2012 21:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
ajka píše:
což o člověku to ani tak není horší je když potkáme psa co si tohle neumí přečíst správně
Není to o člověku? Jako fakt ne, jo?? No já ti nevím, ale já osobně, když začne panička hysterčit "Jéje oni se servou", tak rezolutně přivolávám holky a balíme kramle, protože by po sobě zaručeně do vteřiny vyjeli (samozřejmě se nebavím o normálně vyjádřený obavě, kterou lze uklidnit, ale o hysterčení).

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 38 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!