Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 12:46
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 38 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: schovává hlavu při hlazení
PříspěvekNapsal: úte 30. led. 2007 11:37 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Citace:
Pane Desenksý, co znamená když si pejsek schovává hlavu při hlazení(nejčastěji se o mě opře a sklopí čumák). Můj tibeťáček byl vždycky moc hrdý na to aby mi dal najevo že se mu cokoliv líbí. Ale poslední dobou (že by to odstartovalo pár návštěv u Vás...?) mi rád líže ruce a obličej když přijdu z práce, hrne se ke mě, strčí mi hlavu do klína nebo si ji opře o mé břicho a nechává se dlouhé hodiny rád drbat, nejlépe na zadku. A s velkou oblibou se mě snaží podcházet mezi nohama a protahuje se při tom...Proč si takhle shovává hlavu? U žádnýho z našich pejsků jsem tohle nezažila, tulili se, popř. si povyskočili na hlazení a nebo normálně stáli.
Stručně a jasně: povýšila jsi na alfa jedince ve smečce a tímto chováním ti to dává upřímně najevo. Když se takto začne chovat dominantní pes, znamená to správnou komunikaci a vazby v hierarchii.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 30. led. 2007 14:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 16. čer. 2006 16:50
Příspěvky: 43
Bydliště: ČR
Tak teď to moc nechápu...Povýšil ten pes nebo ten člověk? Nejdřív to píšete jako, že ona, majitelka a pak, že to dělá povýšený jedinec...Prosím o vysvětlení:( Chápala bych to jako, že ten pes je níž, ale tou druhou větou si nejsem jistá...
Pokud je to tedy, že povýšil majitel, tak jsem z tý mý psice fakt mimo. Ona tohle dělá, ale někdy na mě i vrčí nebo trochu vyjede(spíš jen naznačí, ne že by mi rvala vlasy), takže to zas vypadá, že mě absolutně nebere...

_________________
i-love-chelsea.blog.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 30. led. 2007 19:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:20
Příspěvky: 80
Bydliště: Ostrava
Chelsea píše:
Tak teď to moc nechápu...Povýšil ten pes nebo ten člověk?.
Člověk. V té druhé větě je uveden příklad pokud máš dominantního psa a takhle se chová...

_________________
Kdo se směje, místo aby zuřil, je vždycky silnější. :kult:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: schovává hlavu při hlazení
PříspěvekNapsal: stř 31. led. 2007 08:27 
Desenský píše:
Citace:
Pane Desenksý, co znamená když si pejsek schovává hlavu při hlazení(nejčastěji se o mě opře a sklopí čumák). Můj tibeťáček byl vždycky moc hrdý na to aby mi dal najevo že se mu cokoliv líbí. Ale poslední dobou (že by to odstartovalo pár návštěv u Vás...?) mi rád líže ruce a obličej když přijdu z práce, hrne se ke mě, strčí mi hlavu do klína nebo si ji opře o mé břicho a nechává se dlouhé hodiny rád drbat, nejlépe na zadku. A s velkou oblibou se mě snaží podcházet mezi nohama a protahuje se při tom...Proč si takhle shovává hlavu? U žádnýho z našich pejsků jsem tohle nezažila, tulili se, popř. si povyskočili na hlazení a nebo normálně stáli.
Stručně a jasně: povýšila jsi na alfa jedince ve smečce a tímto chováním ti to dává upřímně najevo. Když se takto začne chovat dominantní pes, znamená to správnou komunikaci a vazby v hierarchii.


da se tohle rici - poznat i kdyz mam doma 7mes stene - psa LR. tohle mi nekdy dela taky. vim ze mame pred sebou jeste hodne prace, ale navsteva u vas mi hodne pomohla.
mohla bych se jeste zeptat na par veci?
1. co znamena kdyz prijdu z prace, pes se jde privitat, sklonim se k nemu aby neskakal, tak si sedne a jak jsem sklonena a chvalim ho ze je hodny tak si v tom sedu polozi svou tlapu na moji ruku, jako kdyby s ni hrabal, podaval mi ji. Nikdy jsme ho neucili dej pac. Nevim zda mi tim nerika nahodou dej mi pokoj :shock:
2. posledni dobou mi i nosi moje pantofle teda spis krade, nekde se zuju a on mi behem chvile jednu botu donese. nebo si ji odnese k sobe do pelisku kde si na ni lehne, pozoruje me a je desne dulezity, jak kdy. mam mu za to hubovat nebo co mi tim rika? nosi mi takhle i sve kosticky, veskere hnusy co na polich najde, hracky kdyz prijdu z prace atd.
3. jsou ruzne teorie kdo ma cvicit psa, cvicim ho spise ja nez manzel. na vychove se neustale ale podilime oba dva. myslite ze by jsme ho meli cvicit oba dva nebo jen ja aby v tom nemel gulas :-) ?
je zvlastni ze kdyz jdeme ven sami (ja + pes) tak posloucha na 100%, odvolam i od psa, drzi se me na delku 10m stopovacky, kdyz cvicime lovecinu, kde stopovacka nesmi byt (dle pravidel cvicaku) tak posloucha taky vyborne, jen se nekdy zapomene, to mu musim durazne dat najevo ze poslouchat se bude ( dle vasich rad) - vim ze to neni spravne kdyz jednou je na stopovacce a jednou bez ale nevim jak to jinak resit kdyz tam ji mit nesmi. takze me venku posloucha, horsi to je kdyz jde s manzelem, ten mu da volno a pes veme caru za zajicem takze muj muz ceka az se pes vrati. kdyz se tohle stane me tak ho zastavim na povel stuj, pes sedne a koukne na me, dam povel ke me a pribehne, ale musim ho pak moc poutat na sebe nejakyma blbostma aby na zajice "zapomnel". kdyz jdeme ven vsichni tri, mam se manzelovi do vycviku plest? kdyz chce zavolat psa a ten dela ze nevidi neslysi ma zasahnout a privolat ho ja?


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 21. úno. 2007 08:20 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
mozley píše:
moj scooby si schovava hlavu tiez. konecne chapem preco :) je to nas alfa jedinec uz vela rokov.
Nemáš představu o tom, co je to alfa. Je to špice, nejvyšší příčka, velitel, boss, ten kdo rozdává úkoly, zajišťuje smečce potravu,... V první chvíli jsem si myslel, že píšeš o manželovi, to by mne tolik nezarazilo, ale scooby asi nebude manžel :-k

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Strčí svojí hlavu do mého podpaždí a znehybní
PříspěvekNapsal: úte 31. bře. 2009 10:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. říj. 2008 13:00
Příspěvky: 613
Bydliště: Praha 10 a Jindřichův Hradec
Můj 2 letý RR si pokaždé, když přijdem z procházky a já mu umyju tlapky, strčí svojí hlavu do mého podpaždí a znehybní. Vydrží to i několik minut (pokud neuhnu). Tak nevím jestli mu je zima na čumák a nebo to má nějaký jiný význam?

_________________
Vlaďka, Endy a Dex
http://dexendy.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Schovává si hlavu
PříspěvekNapsal: úte 31. bře. 2009 10:25 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Má to podobný význam, jako tohle:
Příloha:
_K7M7103.jpg
Příloha:
452250-002.jpg
Příloha:
16678125XrJgQLMOLp_ph.jpg

ilustrační foto


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Schovává si hlavu
PříspěvekNapsal: úte 31. bře. 2009 11:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Vladimíra Hovorková píše:
Můj 2 letý RR si pokaždé, když přijdem z procházky a já mu umyju tlapky, strčí svojí hlavu do mého podpaždí a znehybní. Vydrží to i několik minut (pokud neuhnu). Tak nevím jestli mu je zima na čumák a nebo to má nějaký jiný význam?


Paničko, je mi s tebou dobře a mám tě rád. A protože si schovám i čumák, oči, a zuby, také ti hodně věřím...., tenhle význam v tom vidím já, užívejte si to.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Schovává si hlavu
PříspěvekNapsal: pon 06. dub. 2009 09:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. dub. 2009 10:22
Příspěvky: 21
Bydliště: Brno
Myslíte, že by podobný význam mohlo mít i to, když si packama hafík jakoby "protírá oči" směrem od uší k čumáčku? :rolleyes:

_________________
Co je důležité, je očím skryté, ale čumáčkem lze větřit směr!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Schovává si hlavu
PříspěvekNapsal: pon 06. dub. 2009 19:04 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Ne, to není totéž.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Schovává si hlavu
PříspěvekNapsal: pon 06. dub. 2009 20:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 19. úno. 2009 14:13
Příspěvky: 406
Bydliště: Kutná Hora
Tak co to tedy je s těma pacinama? Moje štěndo to dělá taky. Není to jen "protření" kukadel? Nebo jí něco v očích vadí? Nebo mi něco říká?

_________________
Andrea a Amálka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Schovává si hlavu
PříspěvekNapsal: úte 07. dub. 2009 12:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. dub. 2009 10:22
Příspěvky: 21
Bydliště: Brno
Ťap to dělá tehdy, když leží na pelíšku, ne ráno po probuzení, ale spíš potom, co jsme si hráli...zcela jistě je to mírumilovné gesto, někdy mám dojem, že tak se mnou laškuje...

_________________
Co je důležité, je očím skryté, ale čumáčkem lze větřit směr!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Schovává si hlavu
PříspěvekNapsal: úte 07. dub. 2009 13:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. říj. 2008 13:00
Příspěvky: 613
Bydliště: Praha 10 a Jindřichův Hradec
Enďas má skoro rituál. Ráno, když manžel vstane, tak je to pro něj znamení, že může ke mě do postele (jinak spí na pelechu s námi v ložnici), protáhne se na posteli a promne si oči, provede očistu a spokojeně se smotá tak, aby mi viděl do obličeje. Takže tomu přikládám smysl opravdu ranní "očisty". Přes den to nikdy nedělá.

_________________
Vlaďka, Endy a Dex
http://dexendy.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: schovává hlavu při hlazení
PříspěvekNapsal: sob 16. kvě. 2009 18:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 16. bře. 2009 17:04
Příspěvky: 168
Bydliště: Vítkov
Můj 1,5 starý pes dělá něco podobného - sedne si přede mě a když se k němu skloním nebo dřepnu, dá mi vsedě přední packy do klina nebo na ramena a hlavu mi tiskne na hrudník, popřípadě kouká do očí. Žádný z mých psů tohle nikdy nedělal. Je to takové mazlení. Řekne mi někdo, jaký má tohle chování význam??? Je to totéž, jako když schovává hlavu?

_________________
Jitka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: schovává hlavu při hlazení
PříspěvekNapsal: sob 16. kvě. 2009 19:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 28. čer. 2006 11:19
Příspěvky: 227
Bydliště: Brno- Židenice
Moje čubik dělá naprosto to samý :-) , hlavně teda ty packy na ramena, hlavu mi přiducne na hrudník, tlamu mi strká do výstřihu trička a strne v takový pozici třebas na 3 minuty, jo a předchází tomu hluboký pohledy z očí do očí. Já bych to chápala jako to co je tu popsáno výš.

_________________
Otoč se čelem ke slunci a všechny stíny padnou za tebe.
*Iva a Bára


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: schovává hlavu při hlazení
PříspěvekNapsal: pát 30. říj. 2009 13:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 04. čer. 2009 12:48
Příspěvky: 103
Bydliště: Zlín
Včera jsme řešili s mužíkem jestli dělám dobře , že nechám svou fenku vyskočit bez" dovolení na klín". já ji omlouvám , že je ještě mladá, vyskočí celá se na mě natáhne, položí si hlavu na hrudník , uši tam kde mám srdce , zavře oči a leží. Pak mi olizne pusu, oči , zavrtá se na chvilku pod paži a jde si lehnout k nohám a spokojeně usne. Přiznám se že je to příjemné , člověk má pocit , že ho má ta bytůstka ráda a nemyslím, že by se tím rozmazlovala.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: schovává hlavu při hlazení
PříspěvekNapsal: pát 30. říj. 2009 14:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Co jste na tom řešili? Já si takovéhle chvíle s pejskama jen krásně užívám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: schovává hlavu při hlazení
PříspěvekNapsal: pát 30. říj. 2009 14:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 19. úno. 2009 14:13
Příspěvky: 406
Bydliště: Kutná Hora
Taky to miluju. Amálka mi jako imi usínala v leže na hrudníku. Bála jsem se, že až bude mít 15kg, tak to neudejchám, ale ona je holka chatrá a už ví, že se tam nevejde:-) Stejská se mi po tom:-) Ale umíme se spolu válet včelijak:-)

_________________
Andrea a Amálka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: schovává hlavu při hlazení
PříspěvekNapsal: pát 30. říj. 2009 14:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 04. čer. 2009 12:48
Příspěvky: 103
Bydliště: Zlín
Já taky, ale že by mi neměla skákat na klín kdy se jí zamane, je fakt že na mě někdy vyskočí dost nečekaně a prudce, přece jenom je jí kus baby :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: schovává hlavu při hlazení
PříspěvekNapsal: pát 30. říj. 2009 14:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
To bych neřešila. Čuba má 30 kg, pes o 12 víc, lezou po mně a chování a mazlení milují.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: schovává hlavu při hlazení
PříspěvekNapsal: pát 30. říj. 2009 14:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 19. úno. 2009 14:13
Příspěvky: 406
Bydliště: Kutná Hora
Essi:-))) To musí být fuška:-)

_________________
Andrea a Amálka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: schovává hlavu při hlazení
PříspěvekNapsal: pát 30. říj. 2009 14:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Čubina ani ne, ta umí nastoupit tak, že to moc nebolí, jen občas trošku škrábe. Zato Smajlík je slon a je mu celkem jedno, kam a na co šlape, s ním se člověk dost nadře.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: schovává hlavu při hlazení
PříspěvekNapsal: pát 30. říj. 2009 15:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
taky si to užívám blackouš mi tohle dělá když ho chytaj jeho depky a čubina v podstatě celekm pravidelně. je to strašně miloučký a něžný fakt užasný. je fakt že od tý doby co je velká praferuju že na mě pokládá bud jen řpední část těla nebo jen hlavu

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: (Ne)příjemné dotyky na hlavě???
PříspěvekNapsal: sob 21. srp. 2010 23:59 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 23:25
Příspěvky: 1874
Bydliště: Osek u Duchcova
Chtěla bych se zeptat co znamená, když Dejza ode mne odvrací hlavu při nežnostech. Myslím si, že mi věří hodně. Pro mě a kvůli mě půjde třeba i do pekel, když to budu chtít nebo když tam půjdu (viz. pro ní dneska večerní osecká pouť zakončená ohňostrojem), ráno když se probudím než vstanu, skočí ke mně do postele a hlaavu si dá k mojí, i na gauči když ležíme spolu, tak jí nevadí když si dám hlavu k její, ale když jí po hlavě nebo po čumáku (na tvářích jakoby) hladím, dává mi na ruku packy a odstrkuje jí tam jinam a nedej bože, když se mazlinkujeme a chci jí dát pusu na čelíčko, to se hned cuká a odvrací. Klidně se mazlinkujeme tváří v tvář a koukáme si do očí, ale ona mi tom odtahuje hlavu co nejdál. Co tohle gesto znamená??? Proč je na hlavu tak citlivá??? A může to mít souvislost s tím, že má na čumáku jizvu pravděpodobně z nějaké bitky se psem v mládí???? Předem díky za rady.

_________________
“Pokud není milováno zvíře, část vlastní duše zůstává uspána.”


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: schovává hlavu při hlazení
PříspěvekNapsal: ned 22. srp. 2010 08:41 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: ned 09. zář. 2007 23:48
Příspěvky: 1267
Bydliště: Praha / Tábor
Dzedzy, tvuj prispevek jsem presunul, odpoved najdes hned na zacatku tematu.

_________________
Se zvířaty si povídá hodně lidí, ale ne všichni jim naslouchají.

Zonerama | provizorní Rajče 2009-2011 | původní Rajče 2007-2009


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: schovává hlavu při hlazení
PříspěvekNapsal: ned 22. srp. 2010 18:14 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 23:25
Příspěvky: 1874
Bydliště: Osek u Duchcova
zbynek píše:
Dzedzy, tvuj prispevek jsem presunul, odpoved najdes hned na zacatku tematu.


Zbyňku díky, neviděla jsem tohle téma. Ale není to úplně totéž.

Asi nejlíp bych to ukázala na této fotce s mojí kamarádkou. I na mne třeba když sedím, tak na mne vyskočí předními packami, ale úplně je napne, že je co nejdál ode mě a takhle na sebe koukáme, když jí pak v tomto chytnu abych jí dala pusu na čelíčko, začne se šptajcovat

Obrázek

Nebo u mě bude ležet u mojí hlavy přesně tak jako na fotce dole a když jí budu hladit po tváři nebo drbat na krku, tak tak jak má takhle ty packy, tak je dá přes mojí ruku, čím jí jakoby stahuje z té hlavy dolů.

Obrázek

_________________
“Pokud není milováno zvíře, část vlastní duše zůstává uspána.”


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: schovává hlavu při hlazení
PříspěvekNapsal: ned 22. srp. 2010 20:31 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Dzedzy, ty fakt po tolika letech nevíš, co znamená, když pes odvrací pohled a uhybá hlavou? A to video s reportérem a policejním psem si nepamatuješ?

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: schovává hlavu při hlazení
PříspěvekNapsal: ned 22. srp. 2010 22:00 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 23:25
Příspěvky: 1874
Bydliště: Osek u Duchcova
Eva Štemberová píše:
Dzedzy, ty fakt po tolika letech nevíš, co znamená, když pes odvrací pohled a uhybá hlavou? A to video s reportérem a policejním psem si nepamatuješ?


Evi já to asi neumím správně popsat. Na té druhé fotce jak je, tak kdybych ležena u ní s hlavou u ní, tak tak bude ležet úplně v pohodě a jen s těma packama, jak je má na té fotce, tak je zahákne za tu mojí ruku a jakoby jí bude dávat jemně pryč.
Zrovna tak i na té první jak je s tou Janou, bude takhle a budu jí drbat a vydrží tak klidně i několik minut. Budu jí povídat a pohoda, ale jakmile jí budu chtít dát pusu na čelíčko začne se šprajcovat, ale stylem, že se jako napíná směrem do zadu neodvrací pohled nebo tak. Přirovnala bych to asi tak jako když se ti pes začne šprajcovat na vodítku.
Vlastně teď si uvědomuju, že ráno, když mi skočí do postele a buď tam začne dělat blbosti nebo si lehne ke mně takhle na záda, protože ona vždycky leží ,,jak děvka" jak já tomu říkám, tak ihned si dává tlapky před ,,obličej" nebo je cpe do obličeje mě.
Já těmhle gestům vážně nerozumím, to by jste asi museli vidět.
A jakou reportáž máš na mysli vůbec netuším. :oops:

_________________
“Pokud není milováno zvíře, část vlastní duše zůstává uspána.”


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: schovává hlavu při hlazení
PříspěvekNapsal: čtv 26. srp. 2010 18:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 08. zář. 2008 11:03
Příspěvky: 1175
Bydliště: Nymburk
Nevim, jestli je to to, co máš na mysli, ale Borisek taky nemusí "pusinkování", teda aspoň z mojí strany. Tak mu to prostě nedělám. Příde mi, že to nemá rád, protože to bere jako velký podlejzání? On mě ale oblizuje často, nebo když sedim, tak příde a začne se mi otírat o obličej :) a vůbec nejlíp když sem sehnutá něco držim a nemůžu se hejbat :D Jinak jeho nejoblíbenější mazlení(kromě drbání na břiše) -sedim na zemi, příde a opře si o mě packy, má je úplně natažený, drbu ho na hrudníčku a on se uvolní tak, že vrávorá a kdybych ho pustila, svalí se :)

_________________
Veronika+Borisko+Kšandik ♥


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: schovává hlavu při hlazení
PříspěvekNapsal: pát 27. srp. 2010 06:44 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
Souhlasím s Vherou, to jsou gesta, které alfa nedělá a pes jim nerozumí a není k nim tolerantní. Dzedzy čuba je taková a proto bych to taky nedělala.
Napsala jsem to takhle schválně, protože já dělám hodně "nepochopitelných mazlíků", ale mám tolerantní psy. Ale určitě by jim bylo líp, kdybych byla trochu zdrženlivější.. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: schovává hlavu při hlazení
PříspěvekNapsal: pát 27. srp. 2010 11:50 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 23:25
Příspěvky: 1874
Bydliště: Osek u Duchcova
Já dneska asi přišla na to, že je to trochu jinak. Že ona ty packy jak dává, tak nechce, abych jí tam nehladila, ale abych jí hladila jinde. No Rocky to teda uměl líp, klidně si mě navedl přesně tak, kde chtěl abych ho drbala. Protože dneska sedím, ona i hlavu v klíně a já něco dělala s rukama nad její hlavou, ale nedotýkala jsem se jí. A ona si tu mojí ruku ,,schrábla" úplně stejně jako kdybych jí na té hlavě hladila. Akdyž jsem jí drbala na jedné tvářičce tak spokojeně usínala a líbilo se jí to (zrovna na té kde má tu jizvu) a když jsem jí po chvilce začla hladit a drbat na té druhé, tak zas dávala tu packu, tak jsem se vrátila tam kde jsem drbala předtím a zase spokojenost. Jinak ona je taky tolerantní zlatíčko. Jsou to velmi jemná gesta.

_________________
“Pokud není milováno zvíře, část vlastní duše zůstává uspána.”


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: schovává hlavu při hlazení
PříspěvekNapsal: pát 27. srp. 2010 12:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 08. zář. 2008 11:03
Příspěvky: 1175
Bydliště: Nymburk
Tohle mi nepříde o toleranci... můžu psovi dělat co chci a on to vezme. De spíš o to podle jakejch hraje pravidel -neumim to moc vysvětlit :) ale radši se k němu chovám srozumitelně, jasně a příjemně pro nás oba -píšu hlavně o tom pusinkování a čumákování z mojí strany. Drbání je slast :D

_________________
Veronika+Borisko+Kšandik ♥


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: schovává hlavu při hlazení
PříspěvekNapsal: pát 27. srp. 2010 12:52 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 23:25
Příspěvky: 1874
Bydliště: Osek u Duchcova
Vhera píše:
Tohle mi nepříde o toleranci... můžu psovi dělat co chci a on to vezme. De spíš o to podle jakejch hraje pravidel -neumim to moc vysvětlit :) ale radši se k němu chovám srozumitelně, jasně a příjemně pro nás oba -píšu hlavně o tom pusinkování a čumákování z mojí strany. Drbání je slast :D


Aha. No já zas spíše o tom ,,packování" při drbání. To pusinkování jí moc nedělám, když ho nemusí.
Mě by spíš zajímalo PROČ to nemusí. Jestli prostě jen tak, že na to není, nebo jestli to má nějakej důvod, jako že mi ještě tak zcela nevěří, nebo se o tu svojí kebuli bojí nebo co.

_________________
“Pokud není milováno zvíře, část vlastní duše zůstává uspána.”


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: schovává hlavu při hlazení
PříspěvekNapsal: pát 27. srp. 2010 13:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 08. zář. 2008 11:03
Příspěvky: 1175
Bydliště: Nymburk
No podle mě je tohle právě o tom pocitu podlejzání, že jí to prostě příde divný, ale nevím. Soudím jen jak to vidim na svym psovi.

_________________
Veronika+Borisko+Kšandik ♥


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: schovává hlavu při hlazení
PříspěvekNapsal: čtv 02. zář. 2010 08:32 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Dzedzy, ty jsi tu od Registrován: pondělí 12. čer, 2006 00:25 a pořád ještě používáš polidšťovací gesta u psa? Nestačím se divit. Tvůj pes se jenom odtahuje a oprávněně, nechtěj vědět, co by s tebou za tohle udělali moji dobře vychovaní psi.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: schovává hlavu při hlazení
PříspěvekNapsal: čtv 02. zář. 2010 10:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 30. říj. 2008 12:40
Příspěvky: 238
Bydliště: Bratislava, SK
Takto isto spíme s Arisom :-)
Příloha:
16678125XrJgQLMOLp_ph.jpg


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

_________________
Bígl v núdzi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: schovává hlavu při hlazení
PříspěvekNapsal: sob 04. zář. 2010 00:47 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 23:25
Příspěvky: 1874
Bydliště: Osek u Duchcova
Desenský píše:
Dzedzy, ty jsi tu od Registrován: pondělí 12. čer, 2006 00:25 a pořád ještě používáš polidšťovací gesta u psa? Nestačím se divit. Tvůj pes se jenom odtahuje a oprávněně, nechtěj vědět, co by s tebou za tohle udělali moji dobře vychovaní psi.


Co je na mazlení a drbání na hlavě polišťujícího??? I psi se mazlinkoujou spolu a dokonce se pusinkujou na hlavě, ba přímo třeba i do tlamy si lezou. Tak ano, pusinku se jinde na té hlavě, nééé zrovna na čele no. Já jí to taky ani moc nedělám, spíš ne než jo, když vím, že to nemusí. Spíš pusinkuje ona mne. To ona zas jo. Já spíš nepochopila, proč furt cpe ty packy před ten čumák. Ale to vždycky. Její slast je ráno, když páníček odejde do práce, skočit (triskem hihi) ke mne do postele, hlavu co nejvíc je mne, pokud neležím jen sedím, tak se klidně nacpe i pode mne na místo, kam si chci lehnout, lehne na záda, natáhne se jak žížala a packy před sebe skoro jak kdyby se modlila :lol: . A když jí začnu drbat, tak zahákne ty packy tak jak je má před sebou a někdy je má jen tak a někdy mi tu ruku jako tlačí dolů, tak jí začnu drbat jinde. Nejradši má když jí hadím na bříšku, ale dole, kde ho má už skoro holý, to ona ráda. Přitom to je podle mne nejcitlivější místo psa a to ona mi odhaluje a nechá si drbat nejradši. Vážně těmhle některým gestům příliš nerozumím špestože jsou velice jemná a něžná.

_________________
“Pokud není milováno zvíře, část vlastní duše zůstává uspána.”


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: schovává hlavu při hlazení
PříspěvekNapsal: ned 05. zář. 2010 13:54 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Dzedzy píše:
Co je na mazlení a drbání na hlavě polišťujícího??? I psi se mazlinkoujou spolu a dokonce se pusinkujou na hlavě, ba přímo třeba i do tlamy si lezou. Tak ano, pusinku se jinde na té hlavě, nééé zrovna na čele no. Já jí to taky ani moc nedělám, spíš ne než jo, když vím, že to nemusí. Spíš pusinkuje ona mne. To ona zas jo. Já spíš nepochopila, proč furt cpe ty packy před ten čumák. Ale to vždycky. Její slast je ráno, když páníček odejde do práce, skočit (triskem hihi) ke mne do postele, hlavu co nejvíc je mne, pokud neležím jen sedím, tak se klidně nacpe i pode mne na místo, kam si chci lehnout, lehne na záda, natáhne se jak žížala a packy před sebe skoro jak kdyby se modlila :lol: . A když jí začnu drbat, tak zahákne ty packy tak jak je má před sebou a někdy je má jen tak a někdy mi tu ruku jako tlačí dolů, tak jí začnu drbat jinde. Nejradši má když jí hadím na bříšku, ale dole, kde ho má už skoro holý, to ona ráda. Přitom to je podle mne nejcitlivější místo psa a to ona mi odhaluje a nechá si drbat nejradši. Vážně těmhle některým gestům příliš nerozumím špestože jsou velice jemná a něžná.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 38 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 32 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!