Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 21:29
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 115 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Nezávislák na pánovi
PříspěvekNapsal: úte 28. srp. 2012 20:39 
Offline

Registrován: ned 26. srp. 2012 20:33
Příspěvky: 33
Bydliště: Královéhradecko
Petro - tj, když tedy nechám odejít, on lítá u plotu a blbne s jeho kámoškou, snažím se v té situaci jej pak co nejčastěji přivolávat (tedy trénovat tuhle situaci)a nabídnout mu "lepší" hru (aby se mu vždycky vyplatilo za mnou přijít), nebo je to o tom, že jsem zkrátka "dala povel" a on musí všeho nechat a jít ke mně, za cenu, že bude na dlouhé šňůře a já s ním škubnu ? (pak samozřejmě s pochvalou, dle článku o přivolání zde na foru) Se mi zdá, že on se pak právě "zasekává" a jsem pro něho ten prudič, od kterého je lepší zdrhnout. Mimochodem ten trénink přivolání na šňůře - tady jsem možná taky mimo - dám povel, čekám 3 sekundy, pak cuknu a stejně ho na šňůře k sobě táhnu, se současným chválením, ale prostě ručkuju a přitahuju, z 50% se stejně sám ke mně nerozběhne, už vůbec ne radostně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nezávislák na pánovi
PříspěvekNapsal: úte 28. srp. 2012 20:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Šla bych na to jinak - cvičení v přítomnosti psí kámošky je na něj očividně moc vysokej level, takže tomu bych se zatím úplně vyhnula.
Ono těch opravdu důležitých pravidel k výchově psa je vlastně jen pár a jedno z nejdůležitějších je - Nikdy nedávej povel, pokud si nemůžeš vynutit jeho splnění! A jelikož v téhle situaci vynucení splnění = zpruzení psa, cvičila bych radši jinde s jistotou klidu, dokud si pes opravdu neosvojí, co se po něm chce.
P.S. Tvůj předchozí pejsek musel být opravdu nadstandartní závisláček. Ty reakce, které popisuješ, mi připadají celkem normální :wink:

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nezávislák na pánovi
PříspěvekNapsal: úte 28. srp. 2012 21:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 14. úno. 2009 21:43
Příspěvky: 922
Bydliště: Dolní Ředice
Zita mě předběhla, chtěla jsem napsat to samé. :D
Jeffino píše:
se stejně sám ke mně nerozběhne, už vůbec ne radostně.
A o tom to cvičení je, udělat z toho psinu. :D Aby to bavilo oba a nebyla to nuda. Kámoš má ročního NO, když za nim přijdem, jediný co ho zajímá hrát si a blbnout, půjčím si ho a trošku s ním pocvičím, jasně že prudím, protože má mnohem důležitější věci na práci, přesto můj povel splní, dá mi pusu a pak ho propustím.

_________________
Pes není zvíře, pes je přítel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nezávislák na pánovi
PříspěvekNapsal: úte 28. srp. 2012 21:39 
Offline

Registrován: ned 26. srp. 2012 20:33
Příspěvky: 33
Bydliště: Královéhradecko
Děkuju, každou radu si píšu za uši. Ano, můj předchozí pejsek byl fakt extrémní závislák, mnohdy to bylo i na škodu. Bylo to takové moje "dítě", věčné štěně, bohužel měl DKK3-4 a tenkrát, když se na to v jeho roce přišlo rtg, mi dva "chytráci" řekli "No tak ho dej někomu na dvorek a na cvičení si pořiď novýho." Supěla jsem vzteky, milovala jsem ho, přišlo mi, že lidi si zkouškama honí hlavně svoje ego a měla jsem husí kůži z termínu "sportovní kynologie". Copak se někdo zbaví psa jen proto, že je nedokonalý ?? Eddie byl výborný stopař, krásně poslouchal, cvičil omezeně jen to co mohl (žádné skákání, přetěžování, žádná obrana), mohla jsem mu 100% věřit, prožil 12 letý krásný život, bolesti a výrazně omezená hybnost začaly až v 10.roce. Byl s námi odmala doma v teple kvůli zpomalení postupu artrózy, dostával od začátku hodně podpůrné léčby a prognózy vet., že tu bude max. 7 let - se nepotvrdily. Nastavil Jeffovi vysokou laťku, bojuju s tím, abych je nesrovnávala, smutek mám pořád ještě v duši, ale Jeff je živel, který mě nenechá truchlit :D . Jen mě teda docela fest trénuje trpělivost :-) .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nezávislák na pánovi
PříspěvekNapsal: stř 29. srp. 2012 07:24 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Nemám čas to číst celé, ale evidentně děláš několik začátečnických chyb. Jedna z nich je, že si neumíš počkat na správnou chvíli pro výcvik a tlačíš tam, kde to jde proti proudu. Přijeď na fríčko, dost se tu dozvíš a hodně uvidíš.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nezávislák na pánovi
PříspěvekNapsal: pát 31. srp. 2012 20:57 
Offline

Registrován: ned 26. srp. 2012 20:33
Příspěvky: 33
Bydliště: Královéhradecko
Desenský píše:
Nemám čas to číst celé, ale evidentně děláš několik začátečnických chyb. Jedna z nich je, že si neumíš počkat na správnou chvíli pro výcvik a tlačíš tam, kde to jde proti proudu. Přijeď na fríčko, dost se tu dozvíš a hodně uvidíš.

Děkuju za pozvání, moc ráda si takový výlet naplánuju :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nezávislák na pánovi
PříspěvekNapsal: úte 21. říj. 2014 22:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 28. dub. 2014 20:35
Příspěvky: 12
Bydliště: Třinec
Chtěla bych vědět názor ostatních, na chování mého psa. Má dva roky, nebyl socializovaný ani vychovávaný, mám ho v péči půl roku. Moje cvičitelka nemá pro jeho chování vysvětlení. Je na zahradě volně puštěný, vidím na zahradu z okna, máme ji asi 5 metrů od domu (bytovka). Když od něj odcházím, štěká a vyšiluje, někdy víc, někdy míň, někdy vůbec, snažíme se to odbourat a pomalu se to daří. Když za ním přijdu, nejprve mně urputně vítá, olíže mně, poskakuje, ale po půl minutě si mně přestane všímat, najde si kostičku a začne si ji hrýzt.. anebo začne vyhrabávat díry.. cokoli jiného, co nedělá, když je na zahradě sám.. kdybych odešla, zase začne štěkat, výt a vyšilovat.. i když občas se stane, ale minimálně, že je v klidu. Začne si mně všímat v okamžiku, kdy se chytnu obojku, to je mu jasné, že bude procházka. Co se týče komunikace mezi náma, fungujeme na mňamkách, ale někdy ani mňamky nezaberou, když je něco důležitějšího. To je mi jasné, že na tom ještě musíme pracovat, ale to je chování na zahradě, nevím, co znamená. Má mně úplně na háku? Po půl roce jsme udělali prý velký pokrok, to mně nevnímal vůbec, měl svůj svět. Kříženec NO a husky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nezávislák na pánovi
PříspěvekNapsal: stř 22. říj. 2014 07:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. bře. 2011 09:52
Příspěvky: 1214
Bydliště: Příbram
Můj závislák si v mojí nepřítomnosti takřka nehraje, většinou ani moc nežere. Jakmile přijdu, přivítá mě a jde se hned věnovat něčemu, co "beze mě nemohl" - zábavě nebo žrádlu. Tohle závisláctví mu samozřejmě vůbec nebrání na procházce normálně zlobit, lovit zvěř, dělat že mě neslyší. Dokud jsem s ním, je všechno ok a on se může věnovat "potřebným záležitostem". Když jsem pryč, věnuje se čekání na paničku, případně přežívání bez paničky.
Nepřijde mi, že tě má pes na háku (jen proto, že si hraje...?), spíš že to není žádnej zlatej retrívr, aby ti seděl u nohou a se zbožným výrazem čekal, až mu dáš nějaký pokyn. Prostě dělá to, co má pro něj v tu chvíli nejvyšší prioritu.

_________________
"'A man convinced against his will is of the same opinion still."
Eliška a Ron Pískle


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nezávislák na pánovi
PříspěvekNapsal: stř 22. říj. 2014 14:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 18. srp. 2011 20:33
Příspěvky: 1091
Bydliště: Ostrava
jitro píše:
Nepřijde mi, že tě má pes na háku (jen proto, že si hraje...?), spíš že to není žádnej zlatej retrívr, aby ti seděl u nohou a se zbožným výrazem čekal, až mu dáš nějaký pokyn.


Jemu totiž nejspíše stačí přítomnost paničky. Cítí se dobře, tak si žužlá kostičku, nebo se zabaví sám. Mám to doma. Nejvyšší míra spokojenosti nastává, když se položí doprostřed kuchyně, já ho musím překračovat, občas ho málem něčím opařím, ale on je v sedmém nebi. Po očku mne sleduje, maximálně zavrtí ocáskem a užívá si to :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nezávislák na pánovi
PříspěvekNapsal: úte 11. lis. 2014 19:11 
Offline

Registrován: úte 19. bře. 2013 16:10
Příspěvky: 8
Bydliště: Dobrohostov
Nasta, podle popisu vypadá, že má povahu hodně do huskouna. A Husky je smečkový pes, takže když odcházíš, tak nechce být sám, chce být se svou smečkou, kterou mu nahrazuješ ty. A proto tě taky tak vítá, když přijdeš. To, že si pak v klidu hryže kost, nebo hrabe...to mi přijde už jako uvolnění, že jsi s ním, že má smečku pohromadě. Kolik času s ním trávíš, bereš ho i do bytu? Pokud ho chceš na sebe navázat, musíte spolu trávit co nejvíc chvil.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nezávislák na pánovi
PříspěvekNapsal: čtv 25. pro. 2014 21:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 28. dub. 2014 20:35
Příspěvky: 12
Bydliště: Třinec
Janapf píše:
Nasta, podle popisu vypadá, že má povahu hodně do huskouna. A Husky je smečkový pes, takže když odcházíš, tak nechce být sám, chce být se svou smečkou, kterou mu nahrazuješ ty. A proto tě taky tak vítá, když přijdeš. To, že si pak v klidu hryže kost, nebo hrabe...

tak to jsem se uklidnila =D>
Janapf píše:
to mi přijde už jako uvolnění, že jsi s ním, že má smečku pohromadě. Kolik času s ním trávíš,

trávila jsem s ním veškerý volný čas, teď už to trochu pokulhává..
Janapf píše:
bereš ho i do bytu?

v bytě jsme ho měli do roka, teď je rok na zahradě, pokud ho vezmu domů, tak jen rychle proběhne a chce jít zpátky ven..
Janapf píše:
Pokud ho chceš na sebe navázat, musíte spolu trávit co nejvíc chvil.

Děkuji za info, jsem z toho nadšená :hura:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nezávislák na pánovi
PříspěvekNapsal: čtv 12. úno. 2015 20:01 
Offline

Registrován: stř 11. úno. 2015 17:39
Příspěvky: 1
Bydliště: Uhersky Brod
Jak si tady čtu odpověd na to, že nejsme povini psovi absolutně nic.Nemyslím si, že je to správný postoj.Možná nemám tolik zkušeností se psy ale každopádně, dle mého názoru, pokud si někdo pořídí psa, tak se mu má věnovat a ne mu dávat najevo nadřazenost. Já mám se psem vztah rovnoprávný.Samozřejmě , když byl mladší tak zkoušel a dovoloval si, tak jsme ho museli usměrnit, ale jelikož má 8 let ( pudl ) , nemá žádné problémy se psi. Dokonce když na něj venku pes štěká a doráží a je bez vodítka a on taky a štěká mu přímo u ucha, ignoruje to a když jde po chodníku, jorkšír na druhé straně se může uštěkat a on má nezájem .. Podle mě má mít pes svobodu a ne drezůru.Výcvik ano ale není to robot.. Já psa vychovávám s přátelským postupem, pokud překročí hranice, tak dostane za vyučenou ale naopak ví , že mu věnuju svůj určitý čas a pak dá pokoj..Na volno je puštěný a dělá si co chce a když ho zavolám, tak přiběhne ....Beru ho jako společníka ne jako svého podřízeného..Každý má ale názor jiný =)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nezávislák na pánovi
PříspěvekNapsal: pát 13. úno. 2015 10:56 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Nikdo z nás, kdo známe tuto poradnu skoro nazpaměť, zde nemá psa jako otroka slepě pracujícího. Pročtěte si více témat, než začnete posuzovat zdejší texty. Každý z textů se zabývá zcela individuální otázkou jednotlivých tazatelů. Jakékoli zevšeobecňování je zde zcela mimo realitu a může způsobit nevratné škody při výchově psa. Dokonce to zmiňujeme už v registračních podmínkách pro vstup do této Psí poradny.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Zaujmout psa na voditku
PříspěvekNapsal: čtv 07. led. 2016 15:55 
Offline

Registrován: pon 04. led. 2016 20:29
Příspěvky: 1
Bydliště: Praha
Dobrý den všem, byla bych moc ráda za jakoukoliv radu.
Náš skoro 9-ti měsíční zlatý retrívr tahá na vodítku jak šílenec. Jsme z velkého města, takže ho na volno tady pouštíme jen občas. Má ale každý den 2-3 hodiny venku. Chodíme s ním cvičit a byl nám doporučený stahovák, kulaté, úzké vodítko. Předtím chodil na pevném obojku asi 4 cm, ale tahá i na tom stahováku. Jako by to ani necítil. Pan trenér nám říkal, že je to o kontaktu se psem, jeho psi, když s ním jdou, tak se na něho pořád dívají a čekají na povely. Prý mu máme vyprávět a ukazovat.. Zastavuji se s ním a ukazuju mu věci, lidi, auta, labutě... Ale jakmile se rozejdeme, jako bych pro něj neexistovala. Jak mám u něho nabudit zájem o paničku taky při venčení? Nosila jsem mu třeba uzel, aby měl něco v tlamě, ale poslední dobou to vyplivne po pár metrech a táhne a táhne. Dřív reagoval na škubnutí a povel pomalu, ale ted se mi zdá, že tomu nerozumí. Jakoby se to změnilo ze dne na den. Je to pubertou? Nebo se mu málo věnuji? Jak se mám pro něho udělat více "atraktivní", že si bude všímat toho, co po něm chci já? Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nezávislák na pánovi
PříspěvekNapsal: sob 09. led. 2016 18:00 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Jsem si jist, že zde najdete odpovědi na otázku nezávislosti na pánovi. Co se týče stahovacího obojku, k tomu jsem se zde v poradně vyjádřil mnohokrát.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 115 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 42 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!