Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 19:48
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: NO-stále píská
PříspěvekNapsal: stř 03. črc. 2013 07:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. kvě. 2013 06:50
Příspěvky: 22
Bydliště: Hodonín
Ahojky mám menší dotaz. Přítelova 1,3 roční fenka No stále píská, něco jako kňučení, spíš to pískání. Myslela jsem si původně, že je to vynucování pozornosti. Pokaždé když pískala, tak jsem si s ní hrála a přestala. Teď už ji nechávám, ať si píská, ignoruji ji. Po chvilce ode mě odejde i na chodbu do samoty a tam si píská dál. Přestane tak za 10 minut a pak si semtam, zapíská znova. Sama si nehraje. Pije i žere normálně. Před 3 měsíci měla vymačkání žlázků. Je možné, že se jí to vrátilo? Nemám raději zaběhnout k vetce?Dělá to už týden, co jsem ji začala ignorovat. Když jsme na procházce, kde se vylítá za klackem a plní moje poveli je v pohodě. Hravá a usměvavá. Doma ale hodně leží a píská. Vypadá unaveně. Hárání jí skončilo před 2 měsíci, ale vulva ji zůstala zduřelá. Mám očekávat uzavřenou pyometru?
Moc děkuju za radu, snad přítele donutím aby i on připustil, že není v pořádku. Stále mi tvrdí, že je fenka v pohodě k vetce jít nechce. Fenku má doma on, tak je těžké nenápadně s ní jít, aby to nespozoroval. Domů si ji půjčit nemůžu, máma je nepsová :-k


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: NO-stále píská
PříspěvekNapsal: čtv 04. črc. 2013 17:10 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
ještě než jsem to dočetla se mi hlavou honila faleška a chtěla jsem se zeptat jestli už a kdy hárala.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: NO-stále píská
PříspěvekNapsal: pát 05. črc. 2013 16:09 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: stř 08. lis. 2006 19:02
Příspěvky: 538
Bydliště: Stráž nad Nežárkou
Určitě navštivte veterináře, aby ultrazvukem zkontroloval dělohu. V případě že by se jednalo o falešku, ideální by bylo, kdyby byla děloha bez tekutiny-bez zánětu. Radila bych kontaktovat pani Marketu Tomanovou, tel. 775353733, která míchá bachovo esence a falešku jimi zaléčí do 2-4dní. Pokud bude v děloze zánět, bez ATB se neobejdete, ale bachovky klidně přidejte, jsou opravdu jedinečné. Hodně štěstí!

_________________
Musíme jít a dívat se. (J. Y. Costeau)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: NO-stále píská
PříspěvekNapsal: pon 08. črc. 2013 10:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. kvě. 2013 06:50
Příspěvky: 22
Bydliště: Hodonín
Na veterinu jsme teda zašli. Je úplně OK, sono OK, rozpor krve OK. Problém je v psychice. Má ji špatnou pískání způsobily anální žlázky, ze kterých vymáčkla malinkatou kapičku. Je prý chorobná řešitelka a rozhodí ji každá bolístka, byť zanedbatelná. Tak nám poradila heřmánek jako pití a sušený zavěšený v sáčku na pelíškem. Odmítla jsem totiž léky na uklidnění. Bohužel byla v minulosti týraná, tak se bojí každé bolesti. Možná budete vědět o nějaké jiné alternativě? Já budu ráda.
Mohu potvrdit, že její psychika je opravdu špatná. Před chvilkou si sama Lara hrála s balonkem a v návalu hraní trošku narazila packou do zdi. Packa je v pořádku na pohmat ji nebolí a není tudíž zlomená, a necuká když ji po ni hladím. Nu, ale ona sama na ni stoupat raději nebude. Chodí mi tu po 3 nohách. Venku běhala jako by se jí nic nestalo a skákala si kolem mě. No a doma mi teď zas piští a zas chodí po 3 nohách.
Tak to pro představu jaká je naše hafina.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: NO-stále píská
PříspěvekNapsal: pon 08. črc. 2013 11:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 23. úno. 2012 09:30
Příspěvky: 374
Bydliště: Slovensko
Z toho si nic nerob. Ja mam v docaske utulkaca, ktory je po operacii nohy. Chodi uz normalne, skace, beha.... Ale ked nieco urobi a zacnem ho hresit, tak ako keby zazrakom zase zacne krivat na tu operovanu nohu. Herci su to.... :rolleyes:

_________________
Možno, že môj prínos pre svet nebude veľký, ale už len fakt, že je to moja práca ma teší....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: NO-stále píská
PříspěvekNapsal: pon 08. črc. 2013 17:22 
Offline

Registrován: úte 23. čer. 2009 22:00
Příspěvky: 344
Bydliště: Praha 6
Zkusila bych homeopatii, bachovky a Bowenky ( Bowenovy masáže)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: NO-stále píská
PříspěvekNapsal: sob 20. črc. 2013 20:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 28. říj. 2009 20:32
Příspěvky: 673
Bydliště: Vršovice / N. Sedlo
Vše si moc bere, závislák, nesamostatná, obzvl. po prožitém - z vl. zkušenosti..., to mají od nás... - ruku na srdce, neřešíte také "kde co" i "maličkosti" , nevykolejí Vás kde kdo a kde co?? - většinou jsou zrcadlem člověka - jaký pán, takový pes - doporučuji přečíst všechny 3 knihy, téma nesamostatnost, litování, apod. Je třeba žít v přítomnosti i MY jak věděl Buddha (ne v tom, co bylo a brát na to ohled - jen se to tím posiluje - tam kam jde pozornost, tam se to posiluje, takže ji koukejte chválit, říkat, jak je úžasná, silná, statečná, být u toho velice v pohodě a uvidíte :shock: nevídané :icon_sunny: ).

Heřmánek je o.k. - uklidňuje, tak jako oves, apod. U vetky bych zůstala - dobře to odhadla, doporučila i bylinku místo nucení k chem. preparátům :icon_thumleft: :icon_thumleft: , můžu se zeptat, kde jste byli - jméno Dr.?

Vše co doporučila Zia bych vzala velice na zřetel, mohu jen doporučit a nejlépe u ověřených a zkušených mistrů :icon_thumright:

_________________
Každý je tu proto, aby se něčemu naučil...
S přáním pěkných dní, Soňa, Jíra a kočičáci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: NO-stále píská
PříspěvekNapsal: ned 21. črc. 2013 10:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. kvě. 2013 06:50
Příspěvky: 22
Bydliště: Hodonín
Ano, přiznávám. Já osobně jsem řešila kde co. Teď jsem změnila za ten měsíc postoj. Už neřeším, že píská, nebo si natáhla sval na noze. Pokud ji nic neohrožuje na životě, dělám, že nic nemá. Myslím, že je o hodně lepší a dokáže si už i sama hrát celé odpoledne.
Chodíme k paní Vičarové a na heřmánek jsem se zeptala sama. Vím, že ji pomáhá vývar na citliví konečník a místa na srsti. Tak nápad na usušení a zavěšení je můj.
Masáže ji dělám sama. Vypadá to asi tak, že když v klidu leží, tak ji hladím po celém těle, a mezi polštářky. Prstama jemně kroužím kolem kloubů a kůstky na nohách. U toho si probrukuju nějaké písničky. No drží jak beránek a vypadá velice šťastně. Já mýslím, že moje "terapie" na ni funguje :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: NO-stále píská
PříspěvekNapsal: pon 22. črc. 2013 22:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 28. říj. 2009 20:32
Příspěvky: 673
Bydliště: Vršovice / N. Sedlo
No drží jak beránek a vypadá velice šťastně. Já mýslím, že moje "terapie" na ni funguje - není to to samé jako bowenky - tady se harmonizují energet. dráhy a teď nevím, jestli i čakry - srovnává to i Ducha ve psu :wink: nejen tělo. I když i Ty lidské neodborné mají podobný efekt, bowenky ale nesrovnatelný :wink: .

Nemyslela jsem řešit kde co kde psu (i když samozř. také), ale celkově moc přemýšlet a řešit a vše si brát :wink: ...

_________________
Každý je tu proto, aby se něčemu naučil...
S přáním pěkných dní, Soňa, Jíra a kočičáci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: NO-stále píská
PříspěvekNapsal: úte 23. črc. 2013 08:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. kvě. 2013 06:50
Příspěvky: 22
Bydliště: Hodonín
Ahoj, pochopila jsem tě, taky i můj příspěvek tak byl myšlen. Já jsem změnila i svůj postoj a jsem vyrovnanější člověk. Myslím, že i to mé hafince hodně pomáhá, když se často směju každé prkotině, hafina je pak vysmátá taky a řádí kolem mě jak splašená. Je zajímavé, že když člověk změní svůj pohled na svět, změní to i pes.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 31 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!