Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 11:47
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Skrývání se psa za mě
PříspěvekNapsal: úte 16. črc. 2013 05:39 
Offline

Registrován: pon 15. črc. 2013 21:31
Příspěvky: 4
Bydliště: Nový Bydžov
Dobrý den, mám devítiletého zlatého retrívra. Je socializovaný a vyrovnaný, alespoň podle mě. Od mala byl téměř denně ve styku s lidmi i psy. Ke psům je velmi přátelský, nikdy se s žádným nepopral, s každým si jen hrál, teď jak je starší tak se spíš jen přivítá, psa očuchá, chvilku si pohrajou a pak už si ho nevšímá. Pokud ale na něj nějaký pes zaútočí, připadá mi, jako by se ho bál a neuměl se bránit. Dám příklad, hodně často chodíme na procházky s kamarádkou, která má středního křížence (asi ke kolenům velkého, náš pes je na retrívra dost mohutný), kamarádky pes na něj během procházky několikrát „zaútočí“ nebo nevím jestli se tomu dá říkat útok, prostě na něho chce skočit ale přitom se hrozně rozčiluje vrčí a kouše do něj a vydrží to dělat hrozně dlouho, můj pes ale místo toho aby se po něm třeba ohnal, tak pokud to jde, nejčastěji sklopí hlavu a schovává se za moje nohy,vypadá to jako kdyby se bál a chtěl abych ho ochránila. Přitom normálně není vůbec bázlivý a nemá z ničeho strach. Pokud je odemě dál a nemůže se schovat za mě, tak jen sklopí hlavu a uhýbá tak, že psovi nastavuje zadek. Takhle je to každou procházku a on se prostě nikdy „nenaštve“ neožene po něm, jen se schovává. Říkám si, že by třeba stačilo kdyby se jednou po něm ohnal a ten druhý pes by mu dal pokoj. Stačí jen aby se před mým psem na cestě ten druhý postavil, zavrčel a můj pes ztuhne skloní hlavu a dokud mu pes neuhne a nepřestane si ho všímat tak nejde dál.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Skrývání se psa za mě
PříspěvekNapsal: úte 16. črc. 2013 06:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. led. 2010 14:32
Příspěvky: 621
Bydliště: Praha 10, Vršovice - Břeclav (občas)
Marcela P píše:
Pokud je ode mě dál a nemůže se schovat za mě, tak jen sklopí hlavu a uhýbá tak, že psovi nastavuje zadek. Takhle je to každou procházku a on se prostě nikdy „nenaštve“ neožene po něm, jen se schovává. Říkám si, že by třeba stačilo kdyby se jednou po něm ohnal a ten druhý pes by mu dal pokoj. Stačí jen aby se před mým psem na cestě ten druhý postavil, zavrčel a můj pes ztuhne skloní hlavu a dokud mu pes neuhne a nepřestane si ho všímat tak nejde dál.

Nějak nerozumím tomu kde je problém :?:
Nemáš ani tušení co by za takové chováni psa někteří návštěvníci poradny dali. :yawinkle:
Podle toho co popisuješ, to má tvůj pes dobře srovnáno a je nekonfliktní. Ví jak uklidnit napjatou situaci a jaké gesta "řeč" má použít. Pokud ho necháš zajít jednou do situace, kdy bude muset použít agresi, nebo ho jiný pes ošklivě napadne, pak riskuješ výraznou změnu chování k horšímu a potom teprve budeš řešit PROBLÉM.
Když se tu na poradně začteš, hlavně v části věnované mezipsí agresi a socializaci, případně pokud si pořídíš Rudovo knížky a přelouskáš je, pak zjistíš:
1) jaký poklad máš :wink:
2) že od řešení konfliktů a ochrany psa proti prudičům a agresorům jsi v takových situacích nejvyšší autoritou ty a pes se spoléhá na to že situaci vyřešíš.
Ty jsi Alfa - ty určuješ pravidla ze své pozice "vůdce smečky" a tvůj pes si je toho vědom. To co popisuješ, je ukázkové chování při konfliktních situacích. Sklopená hlava = nechci jít do konfliktu, nekoukám ti přímo do očí, mám pokoru, jsem "podřízený"- nekonflitkní. Nastavený zadek = něco jako podaná ruka - očichej si mě, seznam se se mnou, neukazuju ti zuby, ale "podávám ti ruku". Schová se za tebe = prosím tě už to vyřeš ty ať mě neprudí - staví si z tebe ochranný štít a jasně ti říká co máš dělat ze své pozice.

_________________
V myšlení neusilujte o informaci, ale o přeměnu.
Dokud si budete myslet, že cesta hmotného štěstí je pokrokem, nebudete usilovat o to, aby jste změnili sami sebe.

(Bhagavadgíta)

http://jardagungan.rajce.idnes.cz/

Jarda - Gungiskunk a Skůbydunk (Maggie a Bublina)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Skrývání se psa za mě
PříspěvekNapsal: úte 16. črc. 2013 06:32 
Offline

Registrován: pát 16. zář. 2011 19:22
Příspěvky: 2801
Bydliště: Praha
špatně je, že do něj necháte opakovaně kérovat kamarádky psa :roll:
pes je naprosto ideální zvíře a doufejte, že to vydrží 8)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Skrývání se psa za mě
PříspěvekNapsal: úte 16. črc. 2013 06:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. bře. 2011 09:52
Příspěvky: 1214
Bydliště: Příbram
Kdyžtak pučím na pár dní mýho psa, pro ilustraci :finga: věř, že pak svýmu psovi pořídíš pozlacenej pelech a budeš mu vyvářet ty nejlepší jídla :laughing7:

_________________
"'A man convinced against his will is of the same opinion still."
Eliška a Ron Pískle


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Skrývání se psa za mě
PříspěvekNapsal: úte 16. črc. 2013 06:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Tenhle pes by byl skvělým spoluvenčičem pro spoustu zdejších polotrhačů. Hodil by je do klidu, dal by jim dobrý vzor...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Skrývání se psa za mě
PříspěvekNapsal: úte 16. črc. 2013 10:01 
Offline

Registrován: pon 15. črc. 2013 21:31
Příspěvky: 4
Bydliště: Nový Bydžov
Moc dekuji za odpovedi,neberu to jako problem,jsem rada ze se nerve,jen me zajimalo co to presne znameja. A proc tedy potom kamaradky pes nechape,ze se nechce prat a neda mu pokoj?kamaradka ho porad okrikuje,strhava ho z nej ale dela to dal.a i kdyz muj pes sklopi hlavu a dela ty dalsi gesta tak ten druhej pes se chova porad stejne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Skrývání se psa za mě
PříspěvekNapsal: úte 16. črc. 2013 10:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. led. 2010 14:32
Příspěvky: 621
Bydliště: Praha 10, Vršovice - Břeclav (občas)
:-) pak doporuč kamarádce tuto poradnu a nebo si udělejte společný výlet na Vlčáry viz. free soboty. Ruda je tam oba naučí jak správně řešit takové situace :wink:
Kamarádka pro svého psa není pravděpodobně dostatečnou autoritou, není důsledná a pro svého psa v takových momentech srozumitelná - nemá informace jak správně takovou situaci řešit atd. atd. .. takto by se tu dalo "hádat" a polemizovat hóoodně dlouho.
Není hloupého psa, je jen nevědomost na druhém konci vodítka :yawinkle: :sunny:

_________________
V myšlení neusilujte o informaci, ale o přeměnu.
Dokud si budete myslet, že cesta hmotného štěstí je pokrokem, nebudete usilovat o to, aby jste změnili sami sebe.

(Bhagavadgíta)

http://jardagungan.rajce.idnes.cz/

Jarda - Gungiskunk a Skůbydunk (Maggie a Bublina)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Skrývání se psa za mě
PříspěvekNapsal: úte 16. črc. 2013 10:13 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Pokud to není hra, tak je to prachsprostá šikana. A dokud mu to někdo (klidně ty) opravdu nezatrhne, tak to bude dělat dál.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Skrývání se psa za mě
PříspěvekNapsal: úte 16. črc. 2013 10:17 
Offline

Registrován: pon 15. črc. 2013 21:31
Příspěvky: 4
Bydliště: Nový Bydžov
No jako hra to opravdu nevypada,a jak mu to vysvetlit?kdyz ho okriknu nebo od nej odtrhnu tak si z toho nic moc nedela,je pokoj na par minut a pak jde znova.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Skrývání se psa za mě
PříspěvekNapsal: úte 16. črc. 2013 10:24 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
vysvětlí se mu to ručně. Okřikováním ho ještě víc podpoříte. Pokud jste to doteď nebyly schopny vyřešit, i když se snažíte, tak je to na osobní ukázku. Ono to není o síle (a když píšu "ručně", tak nemyslím, bití, plácání ani odstrkování), ale o autoritě, respektu a - jako vždy a všude - o důslednosti a načasování. Ono je to vlastně strašně jednoduché toto vyřešit, ale jelikož se pracuje s pocitama, tak to nelze vysvětlit po internetu :cry: (asi zatím, ten věk přijde :twisted: ). Do té doby, než přijedete třeba na freečko (věřím, že se tam psiskům bude líbit, i vám) bych to řešila přes poslušnost (přivolání, odvolání atd).

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Skrývání se psa za mě
PříspěvekNapsal: úte 16. črc. 2013 12:35 
Offline

Registrován: pon 15. črc. 2013 21:31
Příspěvky: 4
Bydliště: Nový Bydžov
Na nejakou tu sobotu bychom radi zajeli,ale muj pes je uz starsi a spatne snasi horko takze to by pro nej v tomhle pocasi asi nebylo.A jeste se zeptam,kdyz ten druhy pes na meho naskakuje jako na fenu,jako by se chtel parit a je tim uplne posedly,to znamena ze je dominantni a nebo co?A jeste tedy k tomu jak se muj pes spoliha ze ty konflikty budu resit ja,tak co kdyz na meho psa zautoci treba opravdu silny pes,tak jak mam sveho psa branit a toho druheho odehnat?moc dekuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Skrývání se psa za mě
PříspěvekNapsal: úte 16. črc. 2013 14:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Marcela P píše:
A jeste se zeptam,kdyz ten druhy pes na meho naskakuje jako na fenu,jako by se chtel parit a je tim uplne posedly,to znamena ze je dominantni a nebo co?A jeste tedy k tomu jak se muj pes spoliha ze ty konflikty budu resit ja,tak co kdyz na meho psa zautoci treba opravdu silny pes,tak jak mam sveho psa branit a toho druheho odehnat?moc dekuji


Naskakovanie téma: viewtopic.php?f=38&t=1938

Obrana svojho psa:
viewtopic.php?f=64&t=906

viewtopic.php?f=64&t=798

A tu je toho omnoho viac :wink: viewforum.php?f=64

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Skrývání se psa za mě
PříspěvekNapsal: úte 16. črc. 2013 14:38 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Obě otázky tu jsou do probírány snad ze všech stran. Takže nakrývání v "sexuálním chování"(ale v tomhle případě bych to viděla na součást honění si trika) a jak bránit svého psa je tu taky někde vlákno.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Skrývání se psa za mě
PříspěvekNapsal: čtv 18. črc. 2013 08:42 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Nenechal bych si takto šikanovat psa od nějakého prudiče. V těchto případech nemluvím, jednám.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 37 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!