Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 17:58
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Rýchle prekusavanie a stonanie - stafbul
PříspěvekNapsal: ned 15. úno. 2015 18:42 
Offline

Registrován: sob 19. zář. 2009 08:00
Příspěvky: 3
Bydliště: Slovensko,Partizánske
zdravím :)
mám 8 ročného staffordšírskeho bullteriéra, je to úžasný socializovaný pes, ktorého ani nepovažujem za psa :) trávime spolu celé dni a sme jak bratia... ale stále mi robia hlavu dve veci ktoré nechápem...

1. keď sa mu poteším alebo sa chvíľu hráme, tak zvykne chytiť do papuľky kúsok paplónu, vankúšu alebo môjho oblečenie a strašne rýchlo prekusava, neodtrhhne sa od tadiaľ a tak cvaka zubami po tom co drzi prave... uplne na kraji ... prirovnat by som to vedel k tomu ked ukazujete rukou ze niekto keca a nebavi vas to viete to "bla bla bla" tak si predstavte ze to robite s velmi rychlo frekvenciou... tak presne tak on hryzie... a ked ho pri tom pohladkam alebo oslovim tak kruti chvostom, zachvilu prestane a zacne ma oblizovat...

2. druha vec je taka ze von sa pyta nie skucanim ale stonanim... doslova stone...to mi hlavu nerobi ale aj ked je vyvenceny a len tak lezi tak to zvykne obcas robit... ked som pri PC napriklad... zatial si to vysvetlujem tak ze chce moju pozornost ale mozno sa mylim...

dakujem za objasnenie :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rýchle prekusavanie a stonanie - stafbul
PříspěvekNapsal: sob 14. bře. 2015 16:14 
Offline

Registrován: sob 19. zář. 2009 08:00
Příspěvky: 3
Bydliště: Slovensko,Partizánske
Ďakujem za odpoveď :anger:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rýchle prekusavanie a stonanie - stafbul
PříspěvekNapsal: pon 16. bře. 2015 10:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Co se rozčilujete? Za prvé, možná, že odpověď na vaše otázky nikdo z těch, kdo to četli, nezná. Za druhé, proč pokládáte dvě otázky najednou? Za třetí - já třeba ani netuším, co to je "stonanie". V češtině se o někom říká, že stoná, když je nemocný. Předpokládám, že ve slovenštině to bude jinak, ale namouduši nemám páru, jak.

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rýchle prekusavanie a stonanie - stafbul
PříspěvekNapsal: pon 16. bře. 2015 11:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. bře. 2011 09:52
Příspěvky: 1214
Bydliště: Příbram
marculy píše:
1. keď sa mu poteším alebo sa chvíľu hráme, tak zvykne chytiť do papuľky kúsok paplónu, vankúšu alebo môjho oblečenie a strašne rýchlo prekusava, neodtrhhne sa od tadiaľ a tak cvaka zubami po tom co drzi prave... uplne na kraji ... prirovnat by som to vedel k tomu ked ukazujete rukou ze niekto keca a nebavi vas to viete to "bla bla bla" tak si predstavte ze to robite s velmi rychlo frekvenciou... tak presne tak on hryzie... a ked ho pri tom pohladkam alebo oslovim tak kruti chvostom, zachvilu prestane a zacne ma oblizovat...
Tohle vypadá jako tzv. "bleškování", psi si tak mezi sebou vyjadřují náklonnost, že si navzájem tahají blechy z kožichu. Je to milé a zcela neškodné chování (někteří psi teda bleškují dost vášnivě, z čehož jsou modřiny, ale i to se dá řešit).

_________________
"'A man convinced against his will is of the same opinion still."
Eliška a Ron Pískle


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rýchle prekusavanie a stonanie - stafbul
PříspěvekNapsal: pon 16. bře. 2015 17:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Zuzka M píše:
V češtině se o někom říká, že stoná, když je nemocný. Předpokládám, že ve slovenštině to bude jinak, ale namouduši nemám páru, jak.


Zuzka pes stoná,-v češtine- sténá.Mne to príde že sa pes teší von a má na to tento svoj zvukový prejav,kde je napísané že pes musí len štekať alebo kňučať keď chce von? Plus može si takto vyžadovať pozornosť ako písal marculy.Mne Anubis tiež občas stoná pred venčením než sa oblečem :lol: Pokial mi to vadí tak mu to zatrhnem,keď ne nech si stonie ako chce :mrgreen:

Tá prvá vec,s tým rýchlim kúsaním sa konejší-ukludňuje,vybíja si nahromadenú nervozitu alebo vzrušenie z hry,toto robí aj moj bostoňák.Jediný zo smečky je povahou cholerik-neurotik :roll:

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rýchle prekusavanie a stonanie - stafbul
PříspěvekNapsal: úte 17. bře. 2015 09:59 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
marculy píše:
Ďakujem za odpoveď :anger:

Přečtěte si radějiRegistrační podmínkydokud je čas. Dočtete se tam mimo jiné, že toto chování zde není tolerováno. Závěrem registrace do této Psí poradny je souhlas s těmito reg. podmínkami.

V úvodu této stránky se též píše:

Mám raději práci se psy než sedět na netu, chcete-li rychle odborné odpovědi, zavolejte, nebo zajeďte na fríčko.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rýchle prekusavanie a stonanie - stafbul
PříspěvekNapsal: stř 25. bře. 2015 11:44 
Offline

Registrován: sob 19. zář. 2009 08:00
Příspěvky: 3
Bydliště: Slovensko,Partizánske
Všetkým ďakujem za odpovede... a pán Desenský. Čítal som Vaše knihy, s veškerou úctou voči Vašej práci a osobe - načo ste spravili toto fórum, keď nie ste schopný odpísať svojim fanúšikom a poradiť im? A keď im odpíšete, tak ich len zdrbete. Zo Slovenska, od Vás vzdialený minimálne 300km asi ťažko prídem.
Tak teda nechápem význam tohto fóra, ale v pohode.
Ďakujem ešte raz :) prajem pekný deň...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rýchle prekusavanie a stonanie - stafbul
PříspěvekNapsal: stř 25. bře. 2015 19:57 
Offline

Registrován: stř 03. úno. 2010 15:00
Příspěvky: 151
marculy píše:
Všetkým ďakujem za odpovede... a pán Desenský. Čítal som Vaše knihy, s veškerou úctou voči Vašej práci a osobe - načo ste spravili toto fórum, keď nie ste schopný odpísať svojim fanúšikom a poradiť im? A keď im odpíšete, tak ich len zdrbete. Zo Slovenska, od Vás vzdialený minimálne 300km asi ťažko prídem.
Tak teda nechápem význam tohto fóra, ale v pohode.
Ďakujem ešte raz :) prajem pekný deň...

To mě pobavilo. :lol:

Nic ve zlém, marculy. [-X Ale myslím, že naprosto nechápeš, kolik času takovému člověku zhltne to všechno mimo forum. Ona se totiž ta pomoc psům neodehrává za monitorem, ale tam venku, v reále, v každodenní práci se psy. Případně za neustále drnčícím telefonem..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rýchle prekusavanie a stonanie - stafbul
PříspěvekNapsal: pát 27. bře. 2015 16:03 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
300km je ve zdejším měřítku ještě přes kopec. Předchozí příspěvek jsem psal z místa vzdáleného přesně 2 116km od Vlčár a měl jsem tam skutečně dost jiné práce než si s každým dopisovat. Mimochodem telefon jsem i tam mezi 9. a 10.h. lidem zpravidla zvedl...

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 36 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!