Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 12:54
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Vrčení při výzvě ke žraní
PříspěvekNapsal: pon 08. čer. 2015 12:57 
Offline

Registrován: stř 07. kvě. 2014 18:41
Příspěvky: 7
Bydliště: Jiráskova 718, Napajedla
Tak mám zase dotaz ohledně mého pesana (bosík, 8 měsíců). Tentokrát se jedná o pro mě naprosto novou situaci u krmení, kterou jsem nezažila ani u předešlých několika psů. Pro vysvětlení, jsem zastáncem nechat psa při krmení v klidu, žádné vzrůšo, strkání rukou do misky a trénování nesmyslného braní jídla atp. Pesan vždy baští v klidu, když má kosti donese si je mně pod nohy a tam je okusuje, má nejraději krmení z ruky, když chci aby něco pokousal a nespolkl v kuse. Dokonce mi jednu dobu úplně stávkoval na žraní, když to nebylo z ruky, tak jsme to museli rychle odbourat aby pěkně baštil sám. Poslední dobou se však stává divná věc. Máme naučeno, že k misce pejsek přijde, až ji v klidu položím, vše do ní nachystám a teprve mu řeknu něco jako "pojď jíst" a ukážu na misku. Když mu nachystám novou misku, tak k ní pohoda jde a baští. Stává mi teď znovu, že nechce žrát, když na mě nevidí, ideálně abych ho zase krmila a tak třeba nechá zřádlo v misce a jde za mnou. Když mu ukážu znova na misku a řeknu mu at si to sní (klidně stojím přes celou místnost), přiběhne k misce jako by mu to měl někdo sebrat, zavrčí a sežere pár soust. A tak by to šlo i několikrát po sobě. V tu stejnou chvíli mu však absolutně nevadí, kdybych zřádlo vzala z misky do ruky a držela mu ho a krmila ho, je akorát rád, když u jídla u něj stojím.

ještě bych ráda dodala, že samozřejmě nepodporuju toho jeho chování "paničko stůj u mě a krm mě" a pokud měl nějaké uvrčené poznámky, řeknu mu nahlas něco ve smyslu "svoje komentáře si nech pro sebe". Žrádlo mu nechávám cca 15 minut bez zasahování a druhé výzvy k sežrání a pak ho uklízím a dostává ho s další dávkou. (krmíme BARFEM, nelze mu misku nechat, dokud nedostane chuť). Opravdu nevím, co tohle jeho chování znamená, co tím chce říct, dělá to asi 14 dní. Napadlo mě jedině kromě puberty, že vzhledem k jeho pracovnímu rodokmenu tu mou opakovanou výzvu ke krmení pes chápe jako povel "braň si" a tím pádem by měl správnou reakci - tedy vystřelí bránit na co mu ukážu.


Naposledy upravil Johule dne pon 08. čer. 2015 15:08, celkově upraveno 1
spojení příspěvků


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrčení při výzvě ke žraní
PříspěvekNapsal: stř 10. čer. 2015 07:33 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Řekl bych, že pes celý rituál krmení nesprávně pochopil. To bývá zapříčiněno tím, že člověk řeší, co by se řešit nemělo a vytvoří tak jakýkoli neočekávaný problém. Detaily raději osobně.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Google [Bot] a 33 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!