Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 23:48
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 75 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: curani,kakani
PříspěvekNapsal: ned 27. led. 2013 14:33 
Offline

Registrován: pát 16. zář. 2011 19:22
Příspěvky: 2801
Bydliště: Praha
to je jasné.. pokud ale ten pes /kor bordera/ nemá pocit, že ten klid NA TO má, tak to tím může být.. a pak už je kousek "zlozvyk"..
já vždycky psa nechám nejdřív volně si vytvořit, co potřebuje.. druhý s tím problém nemá i při "akci" - to si člověk celkem všimne, bordera to holt občas stihne, občas ne . včera "mohla" až na zahradě. jiného psa jsem taky ještě neviděla kadit za běhu /asi když je to už hodně akutní/. často je to i tím, že pes má granule celý den a tudíž se fakt nedá "regulovat" místo a čas.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: curani,kakani
PříspěvekNapsal: pát 01. úno. 2013 12:04 
Offline

Registrován: sob 28. črc. 2012 15:33
Příspěvky: 3
Bydliště: Vysoké Mýto
Děkuji všem za radu :)A jen pro objasnění, určitě nehodím psa do kotce a nes... na něj. Studuji kynologii, mám psa i ve škole a pracujeme denodenně. Je to pes na výcvik, čili aktivitu má vesměs pořád. 6x denně chodíme ven, z toho jsou jak procházky tak trénink. Takže si nemyslím, že bych na něj kašlala. Psa už netrestám nějakou dobu, už to ignoruji a jen to uklidím. Jinak krmim Fitminem. Myslím, že je to dobré žrádlo, že v tom by snad poblém být neměl, i když jsem mu zkoušela dávat Hills tak to bylo to samé. Pejsek je už naučený, že když příjdeme ven, vyvenčí se, a jdeme pracovat nebo dál na procházku. Dávám mu na to všechno času kolik potřebuje. Ale i přesto je schopen mi to hodit do kotce. Pokusím se tedy ještě nějak mu ten den přizpůsobit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: curani,kakani
PříspěvekNapsal: pát 01. úno. 2013 12:11 
Offline

Registrován: sob 28. črc. 2012 15:33
Příspěvky: 3
Bydliště: Vysoké Mýto
Jinak kontaktu se mnou, se psy i s ostatními lidmi má pejsek si myslím dost, s lidmi se setkáváme denně, někdy i několikrát, se psy taky, každý den si s nimi hraje. Jinak jako štěně byl odchovaný víceméně také venku. Byla to taková venkovní šopa, takže byl na podmínky zvyklý, když jsem si ho brala.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: curani,kakani
PříspěvekNapsal: sob 02. úno. 2013 20:16 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
No tak hills je krmivo pro slepice :wink: a Fitmin je "obecně" známý větším toruskem, pokud se nepletu. Každopádně u vás už to bude podle mne zlozvyk. Jdu ti napsat SZ.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: curani,kakani
PříspěvekNapsal: sob 02. úno. 2013 21:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
po Fitminu mi psi trousili neskutečně, skoro bych řekla že šlo víc ven než dovnitř


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: curani,kakani
PříspěvekNapsal: sob 02. úno. 2013 22:25 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
A ještě mě napadlo .... když je pes rozhýbaný, tak se mu rozhýbe peristaltika, takže pokud jde do kotce bez toho, aniž by měl dost času se ještě vyprázdnit, tak to může být i ta kombinace s fitminem. A ne ten zlozvyk.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: curani,kakani
PříspěvekNapsal: ned 03. úno. 2013 18:22 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Fitmin je žrádlo pro bouďáky, ne pro psy, kteří mají vyvíjet nějakou aktivitu. Ty předchozí tresty, navíc od "studenta kynologie" raději nebudu komentovat.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: curani,kakani
PříspěvekNapsal: ned 17. úno. 2013 11:04 
Offline

Registrován: úte 13. bře. 2012 14:43
Příspěvky: 70
Bydliště: Praha
Tak,zas už něco...

Náš "novej" přírůstek Bertík nám zas tropí nepravosti. Je to 14-ti měsíční York,máme ho asi měsíc. Už když jsem si ho odvážel,tak jsem věděl,že to s ním nebude snadný. Je to strašnej mazel,ale nemá základní výcvik,není ani trochu samostatnej a nemá vůbec žádný hygienický návyky. Nicméně,poctivě a trpělivě na tom pracujeme.
S čím si zatím nevím moc rady je to,že nám Bertík naschvál očůrává dveře. Vše se to děje jen a pouze,když zůstanou kluci sami doma. Stačí pár minut a po návratu máme počůraný vstupní dveře. Zatím vytýkám,vyčítám - nekřičím a rozhodně fyzicky netrestám (nevím,co mu kdy,kdo udělal,ale zpočátku byl dost vystrašenej,bál se nápřahu - i na dálku). Takže to vše zatím stavím do roviny verbálního pokárání. Očividně ví,že to dělat nemá,ale stejně se to neustále opakuje.
Venku ho chválíme za každou loužičku a doma vytýkáme. Očividně s ním nikdo nechodil moc ven,neuměl značkovat (pomalu začíná),každá věc ho strašně zajímá a je vidět,že je venku opravdu spokojenej...

Otázka zní - mám to nadále dělat vytýkací metodou,nebo máte nějakej jinej tip? Je mi jasný,že se to nezmění ze dne na den,ale myslím,že měsíc je poměrně dlouhá doba,aby byly vidět alespoň dílčí úspěchy...


PS: Ještě mě trápí to,že pokud začnu vyčítat Bertíkovi a hovořit s ním "na vážno",tak se Čiko (máme od malinka) začne krčit a tvářit strašně provinile. Nevím,jak jednomu vysvětlit,že nemá bejt "prase" a přitom druhýmu,že se ho to netýká... :-k


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Vykonávání potřeby v baráku
PříspěvekNapsal: úte 14. led. 2014 18:29 
Offline

Registrován: pát 10. led. 2014 08:10
Příspěvky: 1
Bydliště: Skorkov
Dobrý den, mám prosbičku. Před týdnem sem si koupila 4měsíčního pejska čivavy. Paní mi řekla že je naučený vykonávat potřebu do krabičky s novinami, což mu také první dva dny vydrželo. Nicméně teď dělá loužičky a bobíky všude po baráku. Chtěla bych se zeptat jak ho opět naučit chodit na noviny,popřípadě co se mohlo stát.Budu moc ráda za každou radu. Pejska můžeme venčit venku máme domek se zahradou ale odpoledne tu občas nikdo není (tak 1-2x v týdnu). Proto bych radši kdyby se naučil na noviny. Myslím že by byl zmatený kdybych ho učila ráno a večer ven, a odpoledne na noviny. Předem děkuji Zhorná.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: curani,kakani
PříspěvekNapsal: stř 15. led. 2014 06:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Chcete po pejskovi něco, co není přirozené. Tzn. není přirozené, aby pes chodil konat potřebu stále na jedno místo, a taky není přirozené, aby to dělal tam, kde "bydlí". Může být poněkud rozhozený ze změny majitele a prostředí, takže na nějakou naučenou dovednost dost možná i kašle. V každém případě, psi vydrží bez venčení i delší dobu, než jen odpoledne, na nějakou plínu nebo krabičku bych se vybodla a učila ho normálnímu psímu venčení venku. Mimochodem - jak byste to chtěla zařídit, aby až začne zvedat nohu, trefil vždy správně tu plínu? Věřte mi, že když ho necháte čůrat doma, bude doma i značkovat, až začne dospívat, a tomu by bylo lepší se vyhnout.

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: německý ovčák
PříspěvekNapsal: stř 22. led. 2014 21:48 
Offline

Registrován: ned 29. pro. 2013 23:58
Příspěvky: 1
Bydliště: Čr
Dobrý den, prosím o radu. Máme 7 měsíčního německého ovčáka, kterého máme cca od 2 měsíců. Dělá výkaly, kde se mu zlíbí. Má vlastní kotec, máme velký dvůr cca 800m2, pohybu a prostoru má dost. Ale mám pocit, že nám to dělá schválně. Kadí za chůze a většinou do kolečka, přes den je doma s babičkou, když babička není na dvoře, tak se vykadí hned pod schodek, aby to viděla hned jak vyjde. Pote zaleze do kotce aniž by na něj někdo křičel nebo jinak ho trestal (je si vědom co udělal a že to dělat nemá). Nebo, když babička jde ke slepisím, tak jej nechá před brankou a on se na ni dívá a vykadí se jí přímo za branku, že nemůže ani vyjít. Klidně udělá výkaly i na svůj pelech a pak si do nich lehne. S močením je to podobné, přijdu z práce pohladím ho a on se mi vyčůrá na nohu. Nebo přijedu autem a vylízám a on mě pomočí. Zase čůrá za chůze ani nezvená nohu. Poradí mi někdo, jak jej to odnaučit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nečistotnost - všeobecně
PříspěvekNapsal: čtv 23. led. 2014 18:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
dle popisu zde bude problém někde mnohem hloubš než dohlédnem kdokoli z nás přes internet doporučuju osobní návštěvu na vlčárech

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Sedmiměsíční štěně se začalo počůrávat
PříspěvekNapsal: čtv 27. bře. 2014 11:15 
Offline

Registrován: čtv 20. bře. 2014 19:23
Příspěvky: 6
Bydliště: UHB/Olomouc
Dobrý den,
jsme začátečníci, potřebujeme poradit.
Mám sedmiměsíční štěňátko, fenku (voříšek). Venčíme ji dvakrát, třikrát denně, podle času, počasí, atp. Zkrátka podle možností. Bydlíme na studentském bytě, přítel pracuje, když má volno, je s ní celý den. Když pracuje, já bývám pryč pár hodin, maxiálně 4. Donedávna bývala v našem pokoji sama, ale poté, co začala ničit drobné drahé věci (sluchátka, knihy), tak jsme ji začali nechávat na chodbě. Funguje to tak asi týden.

Mámě po bytě přebalovací podložky pro dobu mimo venčení nebo kdy nejsme doma, aby nečůrala na holou podlahu (přece jen, nejsme tam sami). Poslední dobou ale čůrá často mimo ni. Rozumím, že to pro psa není možná přirozené, ale zkrátka to nějakou dobu šlo. Čůrávala na dečku, teď ji obchází, vyčůrá se klidně metr od ní a chová se normálně. Nejde o malé loužičky, ale velké louže.

Pochopila bych, kdyby byla zima a fena měla šanci se nachladit. Ale teď ji nemá. Před dvěma měsíci jse do ní lila brusinkový sirup, když se měnilo počasí, občas mrzlo a občas bylo teplo, tak jsme byly nachlazené obě. Ale teď to nechápu. Navíc se nám za tento týden dvakrát počůrala do postele (opravdu velké množství) a dvakrát se vyčůrala i na svou dečku na spaní. To nikdy nedělala, párkrát, když byla maličká, ale pak už ne.

Za odpověď děkuji.
Kristýna


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nečistotnost - všeobecně
PříspěvekNapsal: čtv 27. bře. 2014 16:34 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon 28. kvě. 2007 12:42
Příspěvky: 1360
Bydliště: Brno
Nevím jak velké je to plemeno, ale v sedmi měsících by pomalu mohlo přicházet první hárání - zhoršení čistotnosti je před ním u fenek docela běžnou záležitostí, může to být tím.
Jinak teda venčení, alespoň na vyčurání, bych se snažila dodržovat minimálně třikrát denně.
V sedmi měsích už není přímo štěně (proto přesun tématu) a neměla by mít problém vydržet bez venčení už docela dlouhou dobu. Podložkami ji nyní spíš podporujete v nečistotnosti tím, že je naučená čurat doma. Dala bych je pryč a učila čistotnost od znovu - a snažila bych se ji venčit co nejčastěji, aby měla příležitost se venku dostatečně vyprázdnit.

_________________
Zonerama, do dubna 2013 Rajče


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nečistotnost - všeobecně
PříspěvekNapsal: ned 27. dub. 2014 08:28 
Offline

Registrován: čtv 24. dub. 2014 14:45
Příspěvky: 1
Bydliště: Uherské Hradiště
Zdravím všechny pejskaře,

problém, který máme my je zde na diskuzi už určitě řešen. Spíš se chci zeptat na pár faktorů které ho můžou ovlivnit. Máme dvouletou fenku boxera, ve větším bytě. Stálé čůrá (někdy i kadí) doma, v naší nepřítomnosti. S její poslušností nejsou problémy, základní povely ovládá. Podle nás je problém buď v nesamostatnosti, nebo ve špatně naučených hygienických návycích, protože jsme si ji pořizovali v době, kdy jsme doma měli starého Maltézáčka, který se občas počůrával (a tak vlastně ,,kazil" naši boxerku) Asi před půl rokem Maltézák zemřel, Boxerka jménem Amy pokračovala v čůrání v samotě. Pak nastal zlom a asi měsíc nic, chodili jsme domů s tím, že bude čisto. Poslední měsíc ale zase naprostá katastrofa, počůraná, pokaděná. Chci se zeptat hlavně, jestli to nemůže mít souvislost se změnou granulí, měsíc žrala jiné, teď už jsme jí zase objednali ty na které byla zvyklá. Nebo ještě další možnost je falešná březost, někde jsem četl že ty hormony s fenkama dost cloumají :? . Když přijdeme domů, zásadně netrestáme, přesto vidíme že se bojí. Zkoušeli jsme i učení našich odchodů v krátkých intervalech. Pryč z domu jsme asi 6 až 9 hodin, i to možná je problém, že to není vždy v přesný čas. Díky za jakoukoli poznámku k mému problému .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nečistotnost - všeobecně
PříspěvekNapsal: úte 29. dub. 2014 07:34 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Začal bych krmivem. Na toto téma je zde samostatná část poradny viewforum.php?f=43

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nečistotnost - všeobecně
PříspěvekNapsal: pát 30. led. 2015 15:48 
Offline

Registrován: stř 15. zář. 2010 17:05
Příspěvky: 7
Bydliště: Červené Janovice
Zdravím,chtěla bych se zeptat.Vzala jsem si fenku krysaříka od paní,která ji našla v krabici v zuboženém stavu.Dala ji do kupy,ale nemohla si ji nechat,tak jsem si ji vzala.Je stará prý asi 7 let.Je hodňoučká,můj miláček,chlapy ráda nemá..... Ale.... kadí na koberec.... někdy se i vyčůrá.Není to můj první pes co jsem vychovala,tak vím ty základy.Chodím s ní tak každé 3 hodinky ven,někdy se vyčůrá někdy ne.Ven se jí v podstatě nechce vůbec,je to takový gaučáček.Venku za čůrání chválím,odměna je že jdeme domů a to je v sedmém nebi.Nevím jak ji vysvětlit,aby nekadila doma.Jen tak si v klidu seskočí a odběhne TŘEBA za stůl nebo za roh,já už se zvednu a už je pozdě.Žádný náznak či zakňučení,prostě nic.A pak si klidně skočí do peřin a chrupala by dál.Mám ji 14 dní a nelepší se to,prosím radu jak na ní.Díky Romana


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nečistotnost - všeobecně
PříspěvekNapsal: sob 31. led. 2015 01:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Dva týdny jsou strašlivě krátká doba, zvlášť pro nalezence. Navíc není díky zimě zrovna ideální čas na učení čistotnosti pro takhle maličké plemeno. Učte ho to, jako by byl malé štěně, tzn. berte ho ven po spaní, po žrádle, nečekejte na signály, patrně je neumí nebo nechce používat. A dejte mu čas, může to trvat dost dlouho.

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nečistotnost - všeobecně
PříspěvekNapsal: stř 04. úno. 2015 12:10 
Offline

Registrován: stř 15. zář. 2010 17:05
Příspěvky: 7
Bydliště: Červené Janovice
Jo jo to přesně dělám..... zkouším to jako na štěně.Po jídle ven,po spaní ven,dlouho v noci s ní ještě chodím.....a zatím žádná změna...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nečistotnost - všeobecně
PříspěvekNapsal: pon 09. úno. 2015 18:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
může být vyhozená z množírny. A jestli musela dělat pod sebe 7 let...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nečistotnost - všeobecně
PříspěvekNapsal: úte 20. říj. 2015 22:46 
Offline

Registrován: pon 12. říj. 2015 22:24
Příspěvky: 9
Bydliště: jicin
Ahojky,Vy tu píšete o štěněti či odrostlejším psovi,který je nečistotný,kaká doma atd. Co ale prosím v této situaci: máme štěně 4,5 měs. Máme ho od 2 měsíců.Hned jak nám ho přivezli,okamžitě se naučil na psí WC v bytě,učil se bezvadně a rychle.POZOR!Chodíme ho venčit ven,dostatečně,ale chtěli jsme,aby uměl i doma na WC - má totiž tendenci budit v noci a chce jít na čůrání a kakání ven a obecně chceme,aby uměl i na psí toaletu.Na domácí WC chodil v pořádku. Jenže čím dál víc začal kousat (kříženec bígla a dobrmana),začal kousat a polykat umělou trávu v toaletě.Museli jsme koupit jinou bez umělé trávy.Tu 1x2xzkusil a i přes pokusy odmítá chodit na ni. Zkusili jsme i lákací kapky atd.,nic,chodí na koberec.Má tendenci vše polykat,je žravec,no bígl,prý to dělají,takže nemůžeme dát noviny,písek,piliny atd.,to by sežral.Nová toaleta je umělohmotná,nemá na ní co sníst,ale nelíbí se mu.Poradíte co s tím prosím?Rádi bychom psí toaletu měli doma,hodí se.Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nečistotnost - všeobecně
PříspěvekNapsal: ned 25. říj. 2015 07:43 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Pročtěte si všechna vlákna týkající se nečistotnosti. Tam se mimo jiné dočtete, že učení na plenu, noviny, záchod a jakékoli jiné formy učení venčení DOMA končí zcela běžně venčením doma kdekoli a kdykoli. To znamená, že v konečném důsledku neučíte čistotnosti, ale naopak nečistotnosti. Pojem venčení je odvozen od slova "VEN", nikoli doma.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nečistotnost - všeobecně
PříspěvekNapsal: úte 03. lis. 2015 21:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Není pro psy přirozené, aby se vyprazdňovali v místě, které obývají. Proto, když se to nepodělá, se většina psů bez problémů naučí, které teritorium je pro vyprazdňování tabu. Vy jste to podělali, budete mít sakra co odnaučovat. Zbytečně jste si přidělali problém. Psí záchodky jsou marketingový tah pro majetné a nezkušené páníčky, kterým lze nakukat, jak úúúžasně výhodné to bude, když bude mít pes možnost se vyprázdnit i doma. Jak to dopadá, vidíte sami. Řešení - okamžitě zrušit ten psí záchod a učit štěně znova, trpělivě. Není jeho chyba, že to zatím neumí. Jen pro vaši informaci - psi vydrží v pohodě celou noc a přes den, pokud jsou sami doma, tak klidně nějakých 9 hodin. Štěňata to nevydrží, a že si ten váš říká o vyvenčení je hodně dobré v jeho věku. Stejně jako děti musíte přes noc přebalovat a krmit. Časem se ale intervaly prodlouží a vaše pohodlí opět nebude nic rušit. Jednoduše, noční venčení je něco, s čím musí majitel štěněte počítat, už když si ho pořizuje. Pokud byste se tomu chtěli jakkoli vyhnout, uděláte víc škody než užitku.

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nečistotnost - všeobecně
PříspěvekNapsal: pon 16. lis. 2015 10:31 
Offline

Registrován: ned 04. led. 2015 10:34
Příspěvky: 22
Bydliště: Liberecký kraj
Zdravím, mám 14 měs. fenku a poslední dobou začala čůrat do pelíšku ostatních psů. Nevíte co to může znamenat? Chystá se na ní hárání? Nebo jim nechává vzkaz: Byla jsem zde, přijdu zas.. ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nečistotnost - všeobecně
PříspěvekNapsal: ned 22. lis. 2015 08:23 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Obě alternativy jsou možné. I mnoho dalších.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 75 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 31 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!