Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je úte 19. bře. 2024 09:23
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 70 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Problém s postelí
PříspěvekNapsal: ned 28. čer. 2009 20:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
netrestat, fenky před háráním se takhle počurávají. Mohlo by jít o toto. Zvyšte frekvenci venčení, při nástupu hárání se to obykle upraví.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problém s postelí
PříspěvekNapsal: pon 29. čer. 2009 06:27 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Noviny vůbec neučím. Často se pak vyskytnou podobné problémy, jako jsou ty vaše. To si raději dám záležet na výchově venčení venku a zpočátku hold chodím často.
Bez nachytání psa přímo při činu není možno mu vysvětlit, že se tohle nedělá. Co není zakázané, je totiž dovolené a pokud si může legálně udělat louži v posteli, aniž by jí v tom kdokoli zabránil, proč by si tam tu louži neudělala, když chce. Pak jí můžete vysvětlovat, co chcete a stejně vás nepochopí, jelikož to není v reálném čase. Zvláště mne překvapuje to, že si nedáváte pozor, když to dělá ve vaší přítomnosti a znáte vzorec tohoto chování, tedy že to provádí krátce po vašem příchodu.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problém s postelí
PříspěvekNapsal: pon 29. čer. 2009 22:50 
Offline

Registrován: pon 08. pro. 2008 18:26
Příspěvky: 5
Bydliště: Jeseník
Já jsem měla doma několik štěnátek, jak byli - kluci, malí tak spali u mě v posteli, ale jak vyrostli , tak měli každý své místečko - doma v pokoji, a nikdy neudělali žádnou "ostudu - jako čurání atd", ale např. jsem je musela každý ráno v 6 hod. dát ven a potom mohli domů, dnes už je to hezké, kluci mají jeden 2 roky a ten druhý 12 let, je to sice práce, ale ti pejskové všichni, si to zaslouží.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: štěně čůrá do postele
PříspěvekNapsal: ned 06. úno. 2011 19:50 
Offline

Registrován: pon 05. led. 2009 20:44
Příspěvky: 4
Bydliště: Karviná
Dobrý den, mám téměř pětiměsíční štěně bígla. Je to fenečka, myslím, že docela klidná a hodná. Máme ji asi 14 dní. Problém je, že sem tam čůrá do postele... :? Nikdy jsem ji u toho nechytla, nedělá to, když jsme pryč, stane se to, když jsme doma. Třeba dneska, hráli jsme si v obýváků, ona z ničeho nic rozdováděná odběhla do ložnice, myslela jsem, že utíkala pro nějakou hračku, ale později jsem zjistila, že je v posteli louže :( Přitom venku byla před ani né hodinou, tak nevím. A když byla včera sama doma-asi dvě hodiny, vyčůrala se do pelíšku :shock: Přitom se ještě nestalo, že by se jinak počůrala, myslím na plovoučku, zatím jsem za těch 14 dnů ani jednou nemusela vytírat loužičky. I v noci vydrží hezky. Jen asi 4x do postele nebo na peřinu a teď teda do toho pelíšku-to je mi divné, myslela jsem, že psi si do pelechu nečůrají, přitom se mohla vyčůrat kamkoliv jinam, jen do ložnice bylo zavřeno. Zatím jsem jí nechytla, takže jsem jí ani nevyhubovala. Čím to může být? :-k Díky za jakoukoliv radu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problém s postelí
PříspěvekNapsal: ned 06. úno. 2011 19:53 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Nemáte jí odmala, takže mohla být za vyčurání doma i tvrdě trestaná a v pelíšku nebo v posteli "to enní vidět" vždyt se to vsákne. Navíc se už může pomaloučku připravovat na hárání, proto třeba ta občasná nehoda. nijak to neřešte, jen třeba zavřením do ložnice a nějakým pracím potahem přes pelech. A sledujte. když během hry někam takhle bude chtít běžet, okamžitě s ní běžte ven.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 06. úno. 2011 19:56 
Offline

Registrován: pon 05. led. 2009 20:44
Příspěvky: 4
Bydliště: Karviná
Nejsem si jistá, ale myslím, že to nebude proto, aby upoutala pozornost, protože jí tím nikdy neupoutala, jelikož jsem to vždy zjistila pozdě-někdy i několik hodin a hlavně se to stalo i v době, kdy jsem si s ní hrála, jen odběhla a hned se celá veselá vrátila a pokračovali jsme ve hře.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problém s postelí
PříspěvekNapsal: ned 06. úno. 2011 19:59 
Offline

Registrován: pon 05. led. 2009 20:44
Příspěvky: 4
Bydliště: Karviná
Děkuji za odpověď, chovatelka, od které ji máme se těm štěňátkům hodně věnovala, na tuhle poslední byla i fixovaná, nějak se mi nezdá, že by za to dostávala. Ona v noci bývala s maminkou v hale a chodila čůrat na noviny.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problém s postelí
PříspěvekNapsal: ned 06. úno. 2011 20:01 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Neříkám, že to dělá proto, aby upoutala pozornost. jen reaguju na to, že se nevyčurá na lino (prostě podlahu). Postel nebo pelech tu moč vsákne. A když během hry - no tak potřebuje čurat jako každé štěně a v zápalu boje si neumí říct, tak jde tam, kde se to vsákne. Proto třeba to na ní odpozorovat a jít s ní ven

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problém s postelí
PříspěvekNapsal: ned 06. úno. 2011 20:06 
Offline

Registrován: pon 05. led. 2009 20:44
Příspěvky: 4
Bydliště: Karviná
Eva Štemberová píše:
Neříkám, že to dělá proto, aby upoutala pozornost. jen reaguju na to, že se nevyčurá na lino (prostě podlahu). Postel nebo pelech tu moč vsákne. A když během hry - no tak potřebuje čurat jako každé štěně a v zápalu boje si neumí říct, tak jde tam, kde se to vsákne. Proto třeba to na ní odpozorovat a jít s ní ven


Ano, já jsem ten příspěvek psala, aniž bych si všimla, že už jste mi odepsala :wink: Chtěla jsem to jen upřesnit, protože po pročtení diskuzí zde, bylo několikrát řečeno, že tím může chtít upoutat pozornost. Proto jsem to chtěla dodat, že si to nemyslím, že by to byl náš problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: čůrání do cizí postele
PříspěvekNapsal: pát 04. lis. 2011 12:34 
Offline

Registrován: stř 19. říj. 2011 15:15
Příspěvky: 2
Bydliště: Edisonova 86, Ostrava,70030
Dobrý den,
mám 1,5 roční fenku maltézáčka, přes týden bydlím ve studentském bytě se spolubydlící, která má 12 letou fenku jezevčíka. Moje fenka v poslední době začala tajně čůrat do postele spolubydlící, kde s ní spí i její pejsek. Jednou jsem ji přistihla a vylekala ji, takže to nemohla dokončit, ale stejně se to opakuje. Je mi to hodně trapné a nevím jak to řešit. Jinde se nepočůrává. Děkuji za odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: čůrání do cizí postele
PříspěvekNapsal: ned 06. lis. 2011 10:06 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Hippolyta píše:
... Jednou jsem ji přistihla a vylekala ji, takže to nemohla dokončit, ale stejně se to opakuje.
Jen jednou výhra? To je slabá bilance na nápravu. Dej si poměr výhra vs. prohra a pochopíš. V prvé řadě by to chtělo znemožnit provádění chyby v nepřítomnosti, pak "tajně" sledovat a včas zakročit.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problém s postelí
PříspěvekNapsal: pon 07. lis. 2011 10:32 
Offline

Registrován: stř 19. říj. 2011 15:15
Příspěvky: 2
Bydliště: Edisonova 86, Ostrava,70030
Tak jsem ji zase neuhlídala, jsem už úplně paranoidní, pořád koukám, kde zrovna je. Problém je, že je hrozně malá a tichá, asi ji připnu rolničku, abych ji alespoň slyšela. Hlavně nerozumím tomu, proč to začla dělat až teď v posledním měsíci. Není to tím, že se ji chce, klidně se vyčůrá i po venčení.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problém s postelí
PříspěvekNapsal: pon 07. lis. 2011 15:55 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Ono to "proč" není v tomhle případě tak moc podstatné... už hárala? A dělá to opravdu ona sama?

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Starší pes a štěně - loužičky v posteli
PříspěvekNapsal: sob 31. pro. 2011 11:45 
Offline

Registrován: stř 21. pro. 2011 13:14
Příspěvky: 28
Bydliště: Brno
Dobrý den, chci Vás poprosit o radu nebo o názor. Bydlím s přítelem, který má doma devítiletou fenku yorkshira, a asi před třemi měsíci jsme si pořídili další fenku, štěně stafordširského bulteriéra. Starší ji ze začátku ignorovala, po čase si s ní ale začala hrát a vše vypadalo ok. Nutno říct že yorkshirka brala hru jako potvrzení svého postavení, tzn. u toho vrčela a když se jí podařilo štěně povalit, postavila se nad ně a napodobovala kopulační pohyby, aby dala najevo svoji dominanci. Jenže uplynuly tři měsíce, štěně ji přerostlo a ona už si hrát nechce, což je pochopitelné, ví že by prohrála. Vychází spolu stále dobře, problém je v to že čas od času objevíme loužičku v posteli. Původně jsme si mysleli že za to může to štěně, poslední dobou mi ale vrtá v hlavě zda to nemůže dělat ta starší fena? Jestli si postel (spávají tam s námi obě dvě) nějakým způsobem neznačkuje a nedává najevo svoji dominanci takhle? Štěněti je nyní pět měsíců a ven se dostane 4x-5x denně, nemyslím si tedy že by tu moč nemohlo udržet, fena je zvyklá chodit na ručník. Bohužel se nám u toho zatím nepodařilo nachytat ani jednoho psa, proto se obracím s prosbou na Vás. Budu ráda za jakoukoliv odpověď, děkuji moc...

_________________
Saggitta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problém s postelí
PříspěvekNapsal: sob 31. pro. 2011 17:22 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Saggita zaradila som tvoju otázku do témy, kam patrí a kde nájdeš odpovede. Prosím zabudni na dominanciu, daj si toto slovo vyhľadať tu v poradni (Hledat na hornej lište poradne) a pochopíš, prečo. Najpravdepodobnejšie je, že to buď nezvláda šteňa, neviem, aký je jej vek, je možný výkyv hormónov pri príprave organizmu na háranie, tak isto, ako to, že jedna z nich, alebo aj obe, na seba upozorňujú. Tak či tak tu platí prichytiť, zamedziť prístup, pravidelne venčiť, podrobnejšie je to v starších príspevkoch.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problém s postelí
PříspěvekNapsal: pon 23. led. 2012 12:54 
Offline

Registrován: stř 21. pro. 2011 13:14
Příspěvky: 28
Bydliště: Brno
Rea: Díky, chvíli mi trvalo než jsem se tu zorientovala. Štěněti je přes půl roku, ven chodíme 4x denně, takže nemyslím, že by to nezvládalo. Výkyv hormonů je mnohem pravděpodobnější možnost, stejně jako možné upozorňování starší feny na sebe (byla zvyklá 9 let na to že je jediný pes v domácnosti). Snažíme se ji zvýhodnit jak jen to je možné, dostává žrádlo jako první, čas od času i něco od stolu (vím že by se to nemělo, ale tu fenku vychovávala prakticky celou dobu přítelova maminka a naučila si ji takhle, a v současné době už s tím nic moc nenadělám) a hodně se s ní mazlíme. Bohužel chytit se nám u toho zatím nepodařilo ani jednoho psa, budeme zkoušet dále. Zamezení přístupu k posteli je problém, bydlíme v 1+kk bytě a provizorní šoupací dveře si yorkshir umí otevřít. Co se venčení týče, se štěnětem chodíme 4x denně a s yorkshir je zvyklý chodit doma na ručník, ven se dostane max. jednou denně večer (i na to ji naučila přítelova maminka). Takže jediná možnost je asi opravdu to přistižení...

_________________
Saggitta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problém s postelí
PříspěvekNapsal: pon 23. led. 2012 20:48 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Saggita odporúčam zrušiť ručník pre yorkshirku a brať ju von. Veľa tu čítaj, zistíš, čo spôsobuje takýto spôsob venčenia a kam vedie zdôvodňovanie, čo sa prečo nedá.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problém s postelí
PříspěvekNapsal: pon 06. úno. 2012 12:43 
Offline

Registrován: stř 21. pro. 2011 13:14
Příspěvky: 28
Bydliště: Brno
Tak to vypadá že vina byla na straně štěněte, prostě se někdy během hry neudržela - podařilo se nám ji u toho chytit, konečně. Každopádně děkuji moc za rady Reo :wink: snad už to bude v pořádku.

_________________
Saggitta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problém s postelí
PříspěvekNapsal: pon 06. úno. 2012 22:01 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Saggitta super, že ste trafili ten moment. Nechcem byť zlá, len ťa poopravím, chyba nebola na strane šteňaťa, hádaj, u koho bola?

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problém s postelí
PříspěvekNapsal: stř 08. úno. 2012 09:58 
Offline

Registrován: stř 21. pro. 2011 13:14
Příspěvky: 28
Bydliště: Brno
Samozřejmě že u mě - měla jsem hlídat štěně i při hře a brát ho ven, aby nemělo možnost udělat loužičku doma. Já tím nechtěla říct že by za to mohlo, to v žádném případě, chtěla jsem tím říct že ty loužičky jsou její práce a ne yorkshirky :wink: asi jsem se špatně vyjádřila. Ještě jednou díky...

_________________
Saggitta


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 70 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!