Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 12:55
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 346 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Nechce dělat potřebu venku
PříspěvekNapsal: úte 05. kvě. 2009 19:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 18. lis. 2008 20:16
Příspěvky: 5
Bydliště: Barákova 47 32600 Plzeň
Napsala jsem svou zkušenost před devíti lety a nenapsala jsem že Bára už byla párkrát vynesena a věděla o co de také už nebyla uplně malé štěnátko. Abych nebyla špatně pochopena, doporučila bych, vzít si dovolenou, být se štěnátkem a budovad si přátelský vztah (já se starám a chráním tě, ty posloucháš, můžeš si říct svůj názor, ale dělá se co chci já). Jako návod, jak postupovat bych použila co píše Ruda : Práce s loužičkami je jako se vším ostatním trochu hra na postřeh. Jakmile nachytáte psa tropit louži hned na začátku a vyvedete ho ven, kde mu louže projde, přiblížíte se k tomu, aby pochopil, o co vám přibližně jde.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce prestať cikať doma
PříspěvekNapsal: sob 06. čer. 2009 11:38 
Dobrý den ,
taky mám problém že moje fenka boxera 9měsícu pořád čura doma. Když jsem doma tak chodíme co 2-3hod ven a málokdy se stane že to nestihnu jen sem tam ale někdy se prostě venku vyvenčí a za pul hodky se doma počúra. Je mi jasne že když jsme všichni v práci a je tu 8hod sama že to třeba pustí ale jak dlouho to ješte muže trvat ji to naučit že musí vydržet? je možne že jsem to pokazila já tím že jak se počurala tak dostala na zadek myslíte že to jde ješte nějak spravit? mám to taky zkusit s tím vyvedením za kožich ven když se mi podaří ji chytnout při činu? Někdy mi přijde že ona to nechápe že venku je to dobře a doma špatně i když venku ji pokažde řeknu že je hodná nechválim přehnaně ale jen tak na oko ona na mně pokažde při čúrání venku kouká tak ji řeknu že je hodná holka že tak je to správně. Děkuji za jakoukoliv radu


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce prestať cikať doma
PříspěvekNapsal: sob 06. čer. 2009 11:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
V tomhle věku se většinou chystá první hárání a fenka může mít častější potřebu nebo zapomenout na naučenou čistotnost. Je třeba včas jí vyhodit ven, ale určitě jí nebij a netrestej. Podle toho, jak píšeš, že na tebe venku kouká to vypadá, že se začíná bát nebo bojí se venčit, že se bojí to udělat. Nekoukala bych na ní při tom, ale až pak, až dokončí a vydá se k tobě, bych jí pochválila, klidně a přiměřeně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce prestať cikať doma
PříspěvekNapsal: sob 06. čer. 2009 13:05 
Ok tak já to tak zkusim nedívat se na ní a až dodělá potřebu tak ji pochválím. Ted už jsem ji moc netrestala nebo jsem zjistila že to nemá vůbec žádný smysl tak jsem to přestala dělat. Jen jsem měla strach že jsem to tím trestáním všechno pokazila tak doufám že ne hmm :(


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Čůrání dospělého psa doma
PříspěvekNapsal: pon 05. říj. 2009 21:45 
Offline

Registrován: sob 03. říj. 2009 11:15
Příspěvky: 2
Bydliště: Děčín
Dobrý den,mám takový problém...Mám 2 letou fenku a stále se počůrává doma...před necelým rokem jí zemřela její pravá máma a já už nevím co sní vždy když udělá potřebu doma tak jí trošku plácnu novinami ale to je opravdu jen trošku...a i když jí vyvenčim a odejdu třeba na půl hodinky na nákup přijdu domů a stejně tam na mě čeká "překvapení"-počůrání.
Prosím o radu co bych mohla vyzkoušet.
Předem děkuji za odpověd....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce dělat potřebu venku
PříspěvekNapsal: pon 05. říj. 2009 23:55 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Pretože by si mala začať od začiatku a lepšie, prečítaj si predošlé príspevky.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce dělat potřebu venku
PříspěvekNapsal: úte 06. říj. 2009 15:53 
Offline

Registrován: sob 03. říj. 2009 11:15
Příspěvky: 2
Bydliště: Děčín
No právě já jsem jí to učila od malička,ale ona stále čůrá,ale přečetla jsem si skoro všechny příspěvky s těmi podobnými problémy a zkusím co se dá protože je v nich spousta užitečných rad ale i tak děkuji za odpověd.... :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce dělat potřebu venku
PříspěvekNapsal: úte 06. říj. 2009 17:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 18. říj. 2008 13:00
Příspěvky: 360
Bydliště: Loučka u VM
nezkoušej co se dá, dělej jednu věc,ale pořádně :wink:

_________________
Kristýna a Amigo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce dělat potřebu venku
PříspěvekNapsal: úte 06. říj. 2009 18:10 
Offline

Registrován: pon 05. říj. 2009 13:52
Příspěvky: 3
Bydliště: Liberec
Právě jsem si řečetla všechny příspěvky na téma počůrávání doma, ale náš problém jsem nenašla :cry: .
Naše 5 měsíční fenečka mopsíka je celkem chytrá a chápavá. Ví, že svojí potřebu má udělat venku a také tak dělá. Chodíme ven velmi často, po každém jídle, spaní, pití atd, někdy snad i každou hodinu. Vždy první věc, co venku udělá je čůrání, pak i bobek.
Náš problém spočívá v tom, že poslední asi tři dny po příchodu domů je schopná během půl hodiny se opět vyčůrat, ale pozor.....né na zem, kde se to dá ještě tolerovat, ale vyskočí si na gauč, nebo postel a udělá to do deky, nebo jaké koliv přikrývky. Příjde mi, že to je jakoby nějaký naschvál, nebo na sebe chce tímto nějak upozornit. Slovně jí za to spucuju, ona pochopila, že udělala něco špatně a maže si do pelechu a dělá uraženou.
Co je špatně? Jak jí mám vysvětlit, že do peřin né?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce dělat potřebu venku
PříspěvekNapsal: úte 06. říj. 2009 18:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 18. říj. 2008 13:00
Příspěvky: 360
Bydliště: Loučka u VM
Zkus si najít pojem zančkování....popř se může pomalu blížit hárání (i když v jejím věku má ještě chvilku čas)

_________________
Kristýna a Amigo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce dělat potřebu venku
PříspěvekNapsal: úte 06. říj. 2009 18:35 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Pokud sis přečetla vše, tak víš, že "naschvál" to rozhodně neni. :wink: A kdy jí za to, jak píšeš, vyhubuješ? Když to dělá? Pak neni nic jednoduššího, než jí vzít a mazat s ní ven. Pokud až po činu, tak opravdu neví, za co to je. To se tu také dočteš, třeba zde. Pro začátek bych jí zakázala vstup na postel. Pokud tam nebude moc, tak jí to nebude svádět a opět bych jí to povolila třeba až za měsíc nebo jak uznáte za vhodné. Mezitím by na to mohla zapomenout, pokud si už vytvořila zlozvyk.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce dělat potřebu venku
PříspěvekNapsal: úte 06. říj. 2009 19:07 
Offline

Registrován: pon 05. říj. 2009 13:52
Příspěvky: 3
Bydliště: Liberec
To je právě to, co jsem si myslela, že je to nějaké upozorňování z její strany. Sleduje mě, jestli na ní koukám a začne čůrat :-k . Jasně, že jí spucuju když to zrovna dělá a ona přesně ví, že to není dobře a klidí se uraženě pryč......
Dnes například během dne, kdy jsem byla v práci byla pouze jedna loužička a to na chodbě na linu, takže to vymyslela chytře. Na gauč čůrá jenom když jsem doma ](*,) .....Pro začátek tedy zakážu vstup na gauč a postel a jdu projít značkování :yawinkle: . Díky za rady.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce dělat potřebu venku
PříspěvekNapsal: úte 06. říj. 2009 20:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Tuci píše:
To je právě to, co jsem si myslela, že je to nějaké upozorňování z její strany. Sleduje mě, jestli na ní koukám a začne čůrat :-k . Jasně, že jí spucuju když to zrovna dělá a ona přesně ví, že to není dobře a klidí se uraženě pryč......
Dnes například během dne, kdy jsem byla v práci byla pouze jedna loužička a to na chodbě na linu, takže to vymyslela chytře. Na gauč čůrá jenom když jsem doma ](*,) .....Pro začátek tedy zakážu vstup na gauč a postel a jdu projít značkování :yawinkle: . Díky za rady.

Može to byť demonštratívne čúranie,čuba ti tým niečo hovorí.Nezmenilo sa u vás doma niečo?(nový partner,alebo niekto,kto sa tam normálne nevyskytoval).

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce dělat potřebu venku
PříspěvekNapsal: stř 07. říj. 2009 09:30 
Offline

Registrován: pon 05. říj. 2009 13:52
Příspěvky: 3
Bydliště: Liberec
Žádné změny u nás neproběhly.....Myslím si, že na sebe prostě jenom upozorňuje, protože ví, že právě takové upozornění 100% zabere.....A nebo ještě jedna možnost, že si značí místo na gauči a to z toho důvodu, že mám ještě dva psíky, kteří jsou dospělí a byli doma dříve.....Jsou zvyklí si lehat ke mě na gauč a do postele a štěně si takto dělá svoje privilegované místo u mě.....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce dělat potřebu venku
PříspěvekNapsal: stř 07. říj. 2009 10:45 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Treba počítať s tým, že v tomto veku prebiehajú veľké zmeny v samotnej fenke. Ako už bolo písané, jej organizmus sa pripravuje na háranie, je normálne, že zakolíše aj psychika, o to skôr,ak jej dávate dôvody na vynucovanie si pozornosti.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: a zase to čůrání....
PříspěvekNapsal: úte 13. říj. 2009 09:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. dub. 2009 10:26
Příspěvky: 7
Bydliště: Kroměříž
Dobrý den,
zajímal by mě váš názor na naši situaci.
Mám dva mopsí kluky - starší Max 13 měsíců - čistotnost bez problémů, mladší Hugo - 4měsíce - se stejným postupem je na tom jinak.
Jelikož jsem momentálně bez zaměstnání - doma - chodím s ním cca každé dvě hodiny ven, i přes to se nám stává doma nehoda. Ale co mi přijde zvláštní je, že během noci a kdykoli s velkou potřebou chodí na noviny, ale přes den, když to ven nestihneme udělá louži kde se mu zamane... třeba i do pelechu - noviny ignoruje....
Čím to může být??


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: a zase to čůrání....
PříspěvekNapsal: úte 13. říj. 2009 12:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. čer. 2007 14:36
Příspěvky: 491
Bydliště: Praha 3 - Královské Vinohrady
Kvetka píše:
...Mám dva mopsí kluky...

Pročti si ostatní témata, o tomto je tady mnohé napsáno, určitě najdeš rady a návody.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Znovu a znovu čurání v bytě
PříspěvekNapsal: stř 14. říj. 2009 12:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 18. říj. 2008 13:00
Příspěvky: 360
Bydliště: Loučka u VM
Tipla bych, že to může být těma novinama, do jisté míry mu tím dáváš prostor k venečení doma a to přece nechceš, více se dozvíš v okolních tématech.

_________________
Kristýna a Amigo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Znovu a znovu čurání v bytě
PříspěvekNapsal: stř 14. říj. 2009 13:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. dub. 2009 10:26
Příspěvky: 7
Bydliště: Kroměříž
Děkuju za rady, pročítám to tu :wink: :wink:
Možná promeškávám nějaký jeho signál... těžko říct. Holt, přes noc jde hezky na noviny, nebudí mě, ale přes den - "paničko, snaž se :mrgreen:, chci ven a na žádný noviny, když to nestihneš, udělám to kde se mi zamane" :mrgreen:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Čůrání v jiném bytě
PříspěvekNapsal: ned 22. lis. 2009 23:15 
Offline

Registrován: ned 13. zář. 2009 21:37
Příspěvky: 4
Bydliště: Valašské Meziříčí
Dobrý den,
mám takový dotaz :-) mám 4 měsíční štěně. Pokud jsem doma, což je jen na víkendy není s ním vůbec žádný problém, bez problémů to udělá venku i si řekne tím, že si stoupne ke dveřím, ale pokud přijedu na byt v Opavě, kde bydlím přes týden začně hned všude čůrat a občas se i vykaká, ikdyž ho venku chválím a dávam mu za to pamlsky, že to zrobil venku. Chodím s ním v Opavě dokonce ještě častěji a pořád je s ním někdo, takže když by chtěl tak není vůbec žádný problém. Zkoušela jsem i vyčistit koberec, aby to necítil, ale nemá to vůbec žádný efekt. Prosím o radu :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Znovu a znovu čurání v bytě
PříspěvekNapsal: pon 23. lis. 2009 09:39 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Luciferousek platí to, čo sa dozvieš v celom tomto okruhu tém o nečistotnosti. Zasiahnuť účinne v správnu chvíľu. Zváž, či ho tvoje správanie vonku pri vyvenčení neruší natoľko, že sa venčeniu vonku radšej vyhýba. Čítaj, je tu toho dosť.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Znovu a znovu čurání v bytě
PříspěvekNapsal: pon 23. lis. 2009 18:22 
Offline

Registrován: ned 13. zář. 2009 21:37
Příspěvky: 4
Bydliště: Valašské Meziříčí
rea píše:
Zváž, či ho tvoje správanie vonku pri vyvenčení neruší natoľko, že sa venčeniu vonku radšej vyhýba. Čítaj, je tu toho dosť.

Právě, že ho vždycky venku chválím až se vyčůrá. A v bytě se vždycky zašije, někam kde není tak vydět a nebo si počká až jdu já na záchod a potom se vyčůrá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Znovu a znovu čurání v bytě
PříspěvekNapsal: pon 23. lis. 2009 18:26 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Venku bych přestala chválit, max se usmála. A co děláte doma, když najdete louži?

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Znovu a znovu čurání v bytě
PříspěvekNapsal: pon 23. lis. 2009 18:32 
Offline

Registrován: ned 13. zář. 2009 21:37
Příspěvky: 4
Bydliště: Valašské Meziříčí
No pokud ji najdu po ránu tak nic, ale pokud přes den tak on se jen podívá a ví, začne předemnou utíkat tak ho vždycky chytnu začnu po něm trochu řvát a dám ho ke dveřím.
Právě že mě ale nejvíc mate to, že ve Valmezu kde jsem jen přes víkendy to tak pochopil i si příjde říct, ale přes týden v Opavě to nedokáže.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Znovu a znovu čurání v bytě
PříspěvekNapsal: pon 23. lis. 2009 22:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Luciferousek píše:
No pokud ji najdu po ránu tak nic, ale pokud přes den tak on se jen podívá a ví, začne předemnou utíkat tak ho vždycky chytnu začnu po něm trochu řvát a dám ho ke dveřím.
Právě že mě ale nejvíc mate to, že ve Valmezu kde jsem jen přes víkendy to tak pochopil i si příjde říct, ale přes týden v Opavě to nedokáže.

Nie je to tým,že je v novom prostredí a neberie to ako svoj domov? Alebo má kopec nových vjemov,tak než si uvedomí,že chce venčiť,tak je to vonku.Ešte má len 4 mesiace,to sa stane. :yawinkle: Tiež mám 4 mes.šteníka a vydrží 4 hoďky,dokonca sa aj pýta von.Ale včera po týždni bez nehody,bola som doma v kuchyni,som sa zrazu otočila a bola tam louže.Zabudla som na to,že bol vonku naposledy pred 4hodinami a hodne pil,tak to proste nevydržal.Je to aj o tvojom pozorovacom talente vymáknuť,kedy asi už "musí".

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Znovu a znovu čurání v bytě
PříspěvekNapsal: pon 23. lis. 2009 22:26 
Offline

Registrován: ned 13. zář. 2009 21:37
Příspěvky: 4
Bydliště: Valašské Meziříčí
No to mi dělá trochu problém to na něm poznat :-( No asi je to tím, ale stejně je to divný, jelikož už sním tak jezdím přes měsíc a půl a v Opavě je častěji než doma :rolleyes: Děkuju moc za rady


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Znovu a znovu čurání v bytě
PříspěvekNapsal: úte 24. lis. 2009 08:38 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Luciferousek píše:
No pokud ji najdu po ránu tak nic, ale pokud přes den tak on se jen podívá a ví, začne předemnou utíkat tak ho vždycky chytnu začnu po něm trochu řvát a dám ho ke dveřím.
Tohle je absolutně nesprávný přístup, který vede k tomu, aby se vás pes neskutečně bál a venčil se už z nervozity, aniž by si dával do souvislostí nesprávnost svého konání.
Pročtěte si tu články zabývajícími se tresty a trestáním jako takovým.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce dělat potřebu venku
PříspěvekNapsal: čtv 10. pro. 2009 15:21 
Offline

Registrován: stř 09. pro. 2009 17:39
Příspěvky: 2
Bydliště: Chotěboř
Máme malého mopsíka, chodíme s ním ven,ale někdy se vyčurá,tak pochvala, ale někdy kdybych s ním blbla 2 hodiny, neudělá nic a udělá to doma.Jsou mu 4 měsíce, tak nevím,trestat, netrestat, nadávat,někdy je k sežrání a někdy na zabití a to hlavně po ránu,když je po bytě spousta bobšů.Na noviny chodí sporadicky,teď si načel nové místo na sedačce :( Kouše do všeho,ale to už eliminujeme sloven fuj.Na zavolání přiběhne, rozumí slovu zůstaň,zdá se být velice chytrý.Na druhou stranu ta nečistota mě sere... :( Klame tělem,nebo je to jen ještě štěně, které vše neumí? Díky za Vaše rady jak na něj. :D :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce dělat potřebu venku
PříspěvekNapsal: čtv 10. pro. 2009 15:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
přečetla sis tohle vlákno? Případně to na které Ruda na začátku odkazuje?
Taky doporučuji strčit do místního vyhledávače slovíčka "trest" a "fuj"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Znovu a znovu čurání v bytě
PříspěvekNapsal: čtv 10. pro. 2009 23:18 
Offline

Registrován: úte 08. pro. 2009 23:21
Příspěvky: 6
Bydliště: Příbram
Dobrý večer.Měl bych jeden dotaz.Máme fenku bígla(1 rok stará) a malé štěně(křižovatka)psa.Problém:fenka byla doma první a po roce přišlo štěně toho křížence.Fenka nám začala čůrat všude po bytě(koberce,lino,sedačka).Předtím to nedělala.Jak tomu zamezit správně?Myslím,že se asi přeznačkovávají ne?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Znovu a znovu čurání v bytě
PříspěvekNapsal: pát 11. pro. 2009 10:07 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Mohlo by to být značkování. Na toto téma je tu napsáno hodně materiálu.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Znovu a znovu čurání v bytě
PříspěvekNapsal: pát 11. pro. 2009 14:15 
Offline

Registrován: úte 08. pro. 2009 23:21
Příspěvky: 6
Bydliště: Příbram
Tak jsem to pročetl,ale nikde jsem nenašel radu jak tomu zamezit značkování zamezit doma v bytě?Už jsme zkusily je chytit při tom a vynést ven,ale dělají to pořád a navíc si vždy počkají na to až odejdeme nebo se díváme jinam.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Značkování!Co máme dělat?
PříspěvekNapsal: čtv 07. led. 2010 17:02 
Offline

Registrován: stř 06. led. 2010 19:26
Příspěvky: 1
Bydliště: Frýdek-Místek
Dobrý večer,
četla jsem si některé z Vašich rad ,ale stejně se ptám:
Co máme dělat?Máme boloňáčka bude mu v únoru rok..začíná nám v bytě značkovat.Pořád počurává jednu a tutéž záclonu,vždy mu dáme novinami přes zadek ale vždy to udělá znovu.Někdy se také stane,že se počůrá na jiném místě v domě.Dnes ráno jsem se vzbudila a čekala na mě nepříjemná věc.Paffy(pes)se mi pokakal u skříně,samozdřejmě dostal ,ale potom se celý klepal.Po té se nám 2x poblil na schodech.Taky máme kočku.Je kastrovaná.Pes si s ní chce hrát,ale kočka ho drápy seká.Vždy se snažíme o to ,aby se co nejméně viděli.S tím značkováním přišel teprve nedávno.Teď se počůrává třeba 2x za týden a pak třeba 1 za 14 dní.Prosím Vás o radu.Jak máme zabránit tomu,aby přestal vykonávat "potřeby" doma?Předem děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Znovu a znovu čurání v bytě
PříspěvekNapsal: čtv 07. led. 2010 17:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
jak praví nadpis - znovu a znovu... chjo...
1) chytíte ho při činu že trestáte? Jak má pochopit trest za něco co udělal před hodinou? Četli jste vůbec tohle téma? Taky by neškodilo pročíst si téma o trestech.
2) pokakání evidentně nebylo proto že by pes chtěl, ale protože musel. Prostě mu něco nesedlo a už to fakt nevydržel - a místo toho abyste s ním rychle letěli ven aby mohl případně pokračovat jste ho "samozřejmě" potrestali.
3) téma pes + kočka tu je (nebo bylo) také. V kostce - neoddělovat, nenechat žádné zvíře otravovat toho druhého nebo naopak bezdůvodně útočit. Prostě "nemusíte se kamarádit, ale nesmíte si ubližovat".


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: nečistotnost v bytě
PříspěvekNapsal: pon 22. úno. 2010 08:29 
Offline

Registrován: pát 19. úno. 2010 15:57
Příspěvky: 2
Bydliště: Krnov
Dobrý den,projížděla jsem dotazy,které tady máte,abych Vás nezdržovala,ale přece jen mi to nedá,protože odpověď na mou otázku jsem nenašla.Mám 7měsíčního pejska kavalíra,který má od začátku trošku problém s čistotností,je pomalejší a i když s ním od začátku lítáme ven dost často a už se mu dařilo vydržet se nepočurat nebo nevykakat i přes noc a přes den(chodíme s ním naposledy kolem 9-půl 10.večer a ráno v půl 5.,pak v 7,kolem půl 11.,ve 3 a pak ještě asi 3x),začal nám asi před 3týdny opět doma dělat obojí.Přes noc minimálně 2hromádky a počůrání-někdy to trefí na plínu,kterou už jsem musela koupit,protože denně drhnout koberec bylo šílené,ale někdy to hodí rovnou na koberec.Pokud jsem doma,je to v pohodě a přes den vydrží,pokud přijdu v 11 z práce ho vyvenčit v polední pauze,je už pozdě.Nevím,kde se stala chyba,mám pocit,že to asi dělá naschvál,že si tak vynucuje pozornost,poradíte mi?Nevím,jestli není chyba mu dovolovat na plínku,ale už jsem fakt tak naštvaná,že nerozliším co je a není správné.V noci spí od malička v obýváku s kocourem.Díky.Markéta.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nehodlá se odnaučit čůrat a kakat po bytě
PříspěvekNapsal: pon 22. úno. 2010 20:32 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Odpoveď sa iste v tejto sekcii nachádza, je prevdepodobné, že už si ju aj prečítala, len si neuvedomuješ súvislosti, ktorých je pri týchto problémoch viac. Používanie plienky naozaj často situáciu psovi len komplikuje. Takisto môže ísť o vynucovanie si pozornosti. Pravdepodobná je aj nesamostatnosť. Dôležitý je celkový prístup, pretože príčina nebýva jedna.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce dělat potřebu venku
PříspěvekNapsal: ned 28. úno. 2010 10:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 27. říj. 2009 16:47
Příspěvky: 15
Bydliště: Vysočina
Ahoj, mám problém, našemu JRT teď bylo 5 měsíců. Ještě před měsícem krásně chodil ven, i si o to řekl, v noci se nepočurával. Ale je to asi měsíc, kdy se začal počurávat, když je doma sám. Je zvláštní, že když jsem s ním v Praze, vydrží to i v noci a i přes den i 5 hodin bez toho, aby se počural, nebo pokadil. Jakmile jsme ale tady doma na vysočině, vždy (každou noc) se vyčůrá. Venčíme ho kolem 11, 12 večer, ale on nemá čas, můžu s nim povenku trajdat třeba půl hodiny a stejně si to nechá na doma. Pak ho venčím v 7 ráno a je to stejné. Pak si jdu ještě na chvíli lehnout a jak přijdu, je tam nadílka. Ven s ním chodím poměrně často, aby si znovu navykl, nechválím ho. Nejhorší je, že ho při tom prostě nikdy nenachytám. Takže buď to dělá schválně, že je sám, nebo prostě venku nemá čas a že to udělá doma mu prostě nevadí, už nevím jak dál, připadá mi jako by nás zkoušel, co si může dovolit... :dozdi: :Hangman:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce dělat potřebu venku
PříspěvekNapsal: ned 28. úno. 2010 11:12 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Takže už "pomlionpáté": schválně to nedělá. A dokud s ním venku nezůstanete tak dlouho, dokud se nevyčurá, tak ho to neodnaučíte. A pokud venku jenom "jste", tak se ani nemá důvod vyprázdnit, k tomu se potřebuje taky rozhýbat peristaltika jak střev, tak moč. měchýře. Tzn venku psa rozlítat.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce dělat potřebu venku
PříspěvekNapsal: ned 28. úno. 2010 12:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 27. říj. 2009 16:47
Příspěvky: 15
Bydliště: Vysočina
Ale to dělám, hrajeme si, honíme se, jsme tam tak dlouho dokud to neudělá, to jo (omlouvám se za to že jsem tě vytočila, sama už jsem vytočená, myslela jsem si že to nedělá schválně), ale prostě už to děláme tak dlouho a on si stejně neřekne, spíš si říkám že když jsme v Praze, vydrží to bez problémů, a tady doma to klidně udělá, vím že je to třeba jiné prostředí, ale když už chodil tak hezky, doma už se už vůbec nepočurával, říkal si když chtěl ven, já to nechápu, no on zřejmě taky ne, nebo jestli je mu nepříjemné dělat to venku, že je tam zima....já už vážně nevím...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce dělat potřebu venku
PříspěvekNapsal: ned 28. úno. 2010 13:08 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Hele v pohodě, prostě to vydržte, přece jenom je to ještě mimino docela. Buďte rádi, že v Praze je ok, na vysočině se také srovná. Nemůže to být třeba tím, že v Praze je zvyklý na trávu... a pod. Nějaký klíč v tom asi bude. A co přes den? To se vyvenčí normálně?

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce dělat potřebu venku
PříspěvekNapsal: ned 28. úno. 2010 14:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 27. říj. 2009 16:47
Příspěvky: 15
Bydliště: Vysočina
No přemýšlela jsem co by v tom mohlo být, v Praze můžeme jít po chodníku, je prohrnutý, kdežto na vysočině jsme na vesnici, cesty jsou teď zapadané a hodně mokré, pes se hodně propadá a moc nikam nechce, ale jsme na zahrádce před barákem, tak tu lítá, honí se i s kocourama a tak, spíš mi to připadá, jako by na to neměl čas, furt je všechno zajímavější, přitom pak vždy vyčůrá takovou kaluž! No jde hlavně o ráno a když je sám, i když vždy těsně před odchodem a po příchodu ho ihned beru ven, ale jak říkám, už to zvládal, vůbec se nepočurával, začlo to až nedávno....ono až bude teplo tak bude stejně venku celý den, jenže teď jsem z toho docela na hlavu a on ví že to nesmí, vždy když přijdu a je tu nadílka, tak se práskne....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce dělat potřebu venku
PříspěvekNapsal: ned 28. úno. 2010 14:16 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Terezka21 píše:
a on ví že to nesmí, vždy když přijdu a je tu nadílka, tak se práskne....

A například tohle jsi četla? Jsou tam i linky na další témata.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce dělat potřebu venku
PříspěvekNapsal: ned 28. úno. 2010 14:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 27. říj. 2009 16:47
Příspěvky: 15
Bydliště: Vysočina
Jj to mám přečtené, to jsem četla už před dobou, vím to a trestám ho zásadně jen když ho u toho načapu...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce dělat potřebu venku
PříspěvekNapsal: ned 28. úno. 2010 14:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 27. říj. 2009 16:47
Příspěvky: 15
Bydliště: Vysočina
Ale nálada se mi asi změní.....ono když tě každé ráno přivítají třeba 3 louže a hovínko.....no asi hold budu muset začít vstávat i v noci, no....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce dělat potřebu venku
PříspěvekNapsal: pon 01. bře. 2010 00:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Terezka21 píše:
...no asi hold budu muset začít vstávat i v noci, no...
Keď bol Ashoňák menší a ešte sa moc spolahlivo nepýtal von,na noc som si ho brávala do postele.Ako náhle sa zobudil a začal sa mleť,zobudilo ma to skoro okamžite,hodila som v sekunde na seba pripravené veci a letela s ním von.To bývalo aj o 3-4 h.ráno.Mimo moju postel som ho radšej nenechávala,lebo by tam ráno určite bola nádielka.Postel bola výhodná aj v tom,že dlhšie vydržal chrneť. :D

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Nečúra v bytě ani venku
PříspěvekNapsal: stř 02. čer. 2010 15:24 
Offline

Registrován: pon 31. kvě. 2010 14:43
Příspěvky: 4
Bydliště: Jílová 10. Olomouc 77900
Dobrý deň, mám 9 mes. fenku JRT a máme problém s čuraním ale odpoveď som tu nenašla.Hlavný problém máme s tým, že pes začne čúrať hneď ako zabuchnem dvere od bytu.Proste to nevydrží von ale doma to nespraví.Obvykle sa vyvenčí vo výtahu :( Zo začiatku som ju za to trestala-dostala po zadku a musela na pelíšek.Už som skúšala i netrestať ale nič nepomáha, jediná možnosť je vziať ju na ruky a to vydrží až von.Trvá to už asi 3 mesiace a zhoršuje sa to.Vždy keď to spraví na schodoch alebo vo výtahu tak úplne stuhne, ani sa nepohne, začne sa klepať strachom.Poradťe mi prosím jak ju naučiť aby vydržala až von a nemusela som dokola umývať podlahu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce dělat potřebu venku
PříspěvekNapsal: stř 02. čer. 2010 15:41 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Citace:
Vždy keď to spraví na schodoch alebo vo výtahu tak úplne stuhne, ani sa nepohne, začne sa klepať strachom

nedivm se... Už fenka hárala? A je takový problém mít jí v náručí? Popřípadě vzít jí hneddonáruče, jakmile se bude chystat přidřepnout? Nebo jí dát lehni? :wink:

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce dělat potřebu venku
PříspěvekNapsal: stř 02. čer. 2010 16:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30. zář. 2009 13:13
Příspěvky: 229
Bydliště: B. Štiavnica
...susedia maju labradora, ma 10 tyzdnov, a cura v byte poleziacky,


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce dělat potřebu venku
PříspěvekNapsal: stř 02. čer. 2010 17:03 
Offline

Registrován: pon 31. kvě. 2010 14:43
Příspěvky: 4
Bydliště: Jílová 10. Olomouc 77900
V žiadnom prípade nechcem aby si pes zvykol nosiť na rukách a skúšala som ju hneď vziať jak začala ale ona prose pokračovala v čuraní.Inak ešte nehárala, ale tento problém je dlhodobý.Zo začiatku sa jej to stávalo len ráno, a teraz i po dvoch hodkách čo sme venčili, proste šílené!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce dělat potřebu venku
PříspěvekNapsal: stř 02. čer. 2010 18:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 12. bře. 2009 12:07
Příspěvky: 2187
Bydliště: Ralsko
Nechávala jsi ji vyšetřit, zda nemá nějaký zdravotní problém? Devíti měsíční fenka a nevydrží dvě hodiny? To je divné.

_________________
EFCA
FB profil


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 346 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!