Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 20:46
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 346 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 09. lis. 2007 21:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
ano, ano, bylo to přípravou na hárání, situace se u nás zlepšila , co nám začala hárat, až jsem byla překvapená, jak radikálně ze dne na den.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 06. led. 2008 09:06 
Dobrý den, náš 8 měs. kluk křížence Čsv, sice ví, že doma nesmí. Nemá s tím žádné problémy, strašně rychle se naučil chodit jen ven. V poslední době jsme byly trošku nemocní, nic vážného, ale má častěji průjmy a někdy i 3- 5 krát denně se po.. doma.I když k normál. procházkam s ním chodíme pokud možno co nejčastěji jen kolem baráku někdy i v noci. Je na něm vidět, že je nervózní a zrychleně dýchá, okamžitě s ním letím ven, ale jakmile spíme nebo nejsme přímo s ním, pustí to kam může :roll: Nevím jak ho naučit aby dal nějakým způsobem najevo, že potřebuje ven.A ne že po... celou koupelnu a ještě to i někdy přikreje :icon_thumright: Většinou nás probouzí šílenej smrad a provinilej pohled našeho Františka. Samozřejmě netrestáme, jelikož za to ani nemůže, ale zároveň to takhle nemůže jít dál. 3 krát za noc vstávat a uklízet po... byt. Tak budu strašně ráda za rady. Předem díky :hello:


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 06. led. 2008 11:12 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
já jsem před každym otevřenim dveří a následnym puštěním psa ven, nechala psa štěknout nebo zaškrábat na dveře ale nevim jestli se to ten váš naučitý tak rychle jak potřebujete :?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 06. led. 2008 14:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 29. srp. 2006 21:22
Příspěvky: 146
Bydliště: Skuhrov u Havl. Brodu
Já bych spíš řešila ty průjmy :roll:

_________________
Psi nejsou celým naším životem, ale díky nim je náš život úplný. Roger Caras


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 07. led. 2008 18:39 
Samozřejmě,že průjem řešíte, ale ono to občas trvá než Vám přijde spousty výsledků. Pak se zjistí pravděpodob. příčina, vy podle toho začnete řešit dál a ono to pokračuje.. Někdy to holt není obyč sr... a než se zbavíte bakterií, taky to trvá a nakonec se zjistí, že jsme "pravděpodobně" alergici a stačí sebenší kousíček něčeho jiného než má...dnes nám přišli další výsledky, jsme čistý, takže to bude asi ta alergie. Nasadily jsme krmení pro alergiky tak uvidíme. Snad se to zlepší. Po týdnech prášků a odčervování... :?
Zkusim to štěkání... :wink: ale se štěkáním máme celkově problém i na cvičáku :D No uvidíme..... :-) Díky :wink:


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 08. led. 2008 09:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Barda (moc netuším jak) přišel na to že když fakt nikoho neukecá, tak se vy* do vany - žádné čištění koberců, jen vydrhnout vanu (teď máme jen sprcháč, tak nevím, zatím - půl roku - velký průjem neměl)... oni se pejskové fakt snaží, ale to že na tebe pes kouká, slabě kníká a třepe se, tě často nevzbudí. To štěkání myslím jen tak nenaučíš a když, tak se ti to taky může dostat tam kam nechceš a pes bude řvát u dveří i když prostě jenom chce ven a nemusí

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Znovu a znovu čurání v bytě
PříspěvekNapsal: ned 13. led. 2008 22:02 
Dobrý den všem

potřebovala bych poradit s tím naším rošťákem. Mám 4,5 letého psa Yorkshira. Musím se přiznat, že jsem z něj udělala klasického gaučáka. :? Ale i tak je anebo alespoň byl hodný a poslušný. Vlastně jediný problém je, že mi začal chodit čurat na kuchyňskou linku. Trvá to už téměř celý rok. Před tím to udělal jen hodně vyjímečně a to když jsem ho něčím naštvala. Před rokem se mi narodil syn a Mates (pes) to samozřejmě hodně těžce nesl. Snažila jsem se věnovat se mu mnohem víc než před tím, ale jakoby to vytušil a začal mi právě dělat naschvály. Dneska se už z toho jeho čurání na linku stala každodenní resp. každonoční samozřejmost. Ze začátku jsem mu vždycky vynadala, jednou jsem mu v tom "vymáchala" čumák a jednou dostal novinama. To byly veškeré moje reakce (díky bohu, že jich nebylo víc), protože jsem pochopila, že tudy cesta nevede. Takže teď posledních pár měsíců si každý ráno mlčky napustím kýbl a jdu to uklidit. Dokonce jsem s ním byla u veterináře, jestli mu něco není, ale vše bylo ok. Tak nevím. Nechci, aby mi zničil celou kuchyň, ale nechci ho nějak blbě trestat. Proto prosím poraďte jak na něj. Děkuju, Monika


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 13. led. 2008 23:34 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 15:18
Příspěvky: 136
Bydliště: Bratíslava
ak to povrch linky znesie a nepoškodí sa, čo takto natrieť ju chlórom? ten strašne smrdí - možno ho to "odstraší"

_________________
luxo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 14. led. 2008 06:59 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Luxo to myslíš vážně? Chlor je těkavá látka, která se rozptýlí do celého prostoru a psovi tak leda spálí sliznice, když ho bude víc než kapka. Také nechápu, jak se může york dostat na něco vyššího, než je konferenční stolek. Trochu to popište, jak se tam dostává. Vždycky je lepší odstranit cesty, než řešit důsledky. Potom ještě to přizpůsobování se mu po narození dítěte je velkou chybou. Samotný pocit jakékoli formy dluhu vůči psu je totéž, jako lézt svému podřízenému někam. Už moje babička říkala "čiň čertu dobře, ďábelsky se ti odvděčí". Psu dám jen to, co chci, ne to co on chce a to včetně času a aktivit s tím spojenými. Pokud o tom chcete vědět více, nahoře je moje telefonní číslo.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 14. led. 2008 13:24 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 15:18
Příspěvky: 136
Bydliště: Bratíslava
Rudo, prepáč - nesprávne som sa vyjadrila - myslela som niečo ako fixinelu, alebo niečo podobné... prosto silný dezinfekčný prostriedok.
Ospravedlňujem sa aj Monale

_________________
luxo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 14. led. 2008 13:27 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
luxo píše:
Rudo, prepáč - nesprávne som sa vyjadrila - myslela som niečo ako fixinelu, alebo niečo podobné... prosto silný dezinfekčný prostriedok.
Ospravedlňujem sa aj Monale
jednou jsem tu poradila savo proti značkování, protože nám pomohlo (aspon sme si to mysleli) ale nepomáhá, byl to jen "chvilkový zkrat" kdy psi prostě neznačkovali :?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 14. led. 2008 14:12 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:24
Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
luxo píše:
Rudo, prepáč - nesprávne som sa vyjadrila - myslela som niečo ako fixinelu, alebo niečo podobné... prosto silný dezinfekčný prostriedok.
Ospravedlňujem sa aj Monale

Nezlob se ale fixinelu fakt ne...já uklízím,takže vím co je to za sajrajt :oops: .Pokud ti to kápne na ruku a nemáš rukavici,máš vystaráno...
To spíš to Savo naředěný nebo nějakej ten Chloramin jestli se to ještě vyrábí.. :oops:

_________________
Dobrá nálada sice nevyřeší všechny problémy,ale rozhodí tolik lidí,že stojí za to si jí udržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 14. led. 2008 14:14 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
davidkova renata píše:
Chloramin jestli se to ještě vyrábí.. :oops:

tim konzervujem ve škole preparáty..., nejsnažší bude zamezit přístup na linku


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 14. led. 2008 14:24 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:24
Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
Eva Štemberová píše:
nejsnažší bude zamezit přístup na linku

No to samosebou souhlasim :D
P.S.já myslela tu dezinfekci,se to dělalo za totáče,to toho moc nebylo,taky se to ředilo..

_________________
Dobrá nálada sice nevyřeší všechny problémy,ale rozhodí tolik lidí,že stojí za to si jí udržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 14. led. 2008 20:01 
luxo píše:
ak to povrch linky znesie a nepoškodí sa, čo takto natrieť ju chlórom? ten strašne smrdí - možno ho to "odstraší"



no nevím, je to klasická dřevotříska potažená dýhou. Nevydržela psí čůrání, tak ten chlór by ji asi úplně dodělal. A taky nevim, co by na to "říkal" můj prcek. Ale díky za tip. :-)


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 14. led. 2008 20:10 
Tak na začátek bych chtěla uvést něco na pravou míru. To, že mi pes očůrává linku, tím myslím samozřejmě ten spodek linky. Nikam nešplhá ani neskáče. To jen na vysvětlenou.
Těm, co mi radí jakoukoliv chemii, tak děkuju, ale kvůli malýmu si nemůžu dovolit zamořovat byt takovýma sr..... Dokonce jsem zkusila koupit nějaký sprej u veterináře, který prý psa odpudí. No, psa to tedy neodpudilo. Takže jsem zatím tam, kde jsem byla.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 14. led. 2008 20:18 
Desenský píše:
Luxo to myslíš vážně? Chlor je těkavá látka, která se rozptýlí do celého prostoru a psovi tak leda spálí sliznice, když ho bude víc než kapka. Také nechápu, jak se může york dostat na něco vyššího, než je konferenční stolek. Trochu to popište, jak se tam dostává. Vždycky je lepší odstranit cesty, než řešit důsledky. Potom ještě to přizpůsobování se mu po narození dítěte je velkou chybou. Samotný pocit jakékoli formy dluhu vůči psu je totéž, jako lézt svému podřízenému někam. Už moje babička říkala "čiň čertu dobře, ďábelsky se ti odvděčí". Psu dám jen to, co chci, ne to co on chce a to včetně času a aktivit s tím spojenými. Pokud o tom chcete vědět více, nahoře je moje telefonní číslo.


Špatně jsem to asi napsala. Pes samozřejmě neleze nahoru na linku, ale očůrává spodek linky a taky někdy ledničku. Vím, že ta chemie nepomůže ani si to kvůli malýmu nemůžu dovolit a beztak je to jen odstranění nebo spíš zmírnění následků něčeho. A já bych spíš ráda věděla, kde dělám chybu, že to najednou začal dělat. Máte pravdu v tom, že to nebylo správné snažit se psovi něco vynahrazovat, protože to přesně otočil proti mně. Takže jsem to díky bohu pochopila a přestala s tím.
Každopádně bych se s vámi chtěla poradit. Takže, pokud by vám to nevadilo, tak bych ráda zavolala.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 14. led. 2008 20:24 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 15:18
Příspěvky: 136
Bydliště: Bratíslava
davidkova renata píše:
luxo píše:
Rudo, prepáč - nesprávne som sa vyjadrila - myslela som niečo ako fixinelu, alebo niečo podobné... prosto silný dezinfekčný prostriedok.
Ospravedlňujem sa aj Monale

Nezlob se ale fixinelu fakt ne...já uklízím,takže vím co je to za sajrajt :oops: .Pokud ti to kápne na ruku a nemáš rukavici,máš vystaráno...
To spíš to Savo naředěný nebo nějakej ten Chloramin jestli se to ještě vyrábí.. :oops:


No, priznám sa - pôvodne som myslela na ten chloramin, ale nezišiel mi na um názov...
a vďaka za upresnenie - bol to len nápad - ono sa také niečo totiž používa na rohy budov, ktoré psi "značkujú" neustále - a vraj to pomáha

_________________
luxo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 14. led. 2008 20:25 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 15:18
Příspěvky: 136
Bydliště: Bratíslava
4 Monala:
čo takto psovi celkom zamedziť prístup do kuchyne?

_________________
luxo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 14. led. 2008 20:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
nejlepší bude Rudovi zavolat. Já bych to tipla na sesazení psa na co nejnižší příčku, ale taky ta rada může vypadat úplně jinak, takže určitě telefon!

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 14. led. 2008 21:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Zkuste si připravit k ruce něco, co po psovi bezpečně hodíte (nerozbijete tím nic a přitom to psovi docvakne, že dělá něco nepřístojného, mělo by to dělat trochu rámus). Sledujte ho, hodně nenápadně, aby nevěděl o tom, že se na něj koukáte. Pejsci nás mají přečtené o hodně líp, než my je, takže fakt opatrně. Když se začne stavět na to, že tu nohu zvedne, bez varování, to je bez hlasového upozornění, tu věc po něm hoďte. Nebude na škodu, když ho poprvé opravdu trefíte. Pak se mu vysmějte hodně arogantním tonem.
A pokud nemáte možnost ho sledovat, zavřete do kuchyně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 14. led. 2008 22:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Třeba krabičku od sirek naplněnou kamínky nebo něčím bezpečeným, co udělá rámus, ale neublíží to psovi, když se to vysype. Třeba řetízkový obojek nebo misku nebo něco z umělé hmoty, botu nebo něco takovéh. Nevím, jak vypadá jejich kuchyň.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 14. led. 2008 22:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. pro. 2007 22:56
Příspěvky: 20
Bydliště: Pavlišovská 2295, Praha 9
Essi píše:
Třeba krabičku od sirek naplněnou kamínky nebo něčím bezpečeným, co udělá rámus, ale neublíží to psovi, když se to vysype. Třeba řetízkový obojek nebo misku nebo něco z umělé hmoty, botu nebo něco takovéh. Nevím, jak vypadá jejich kuchyň.


Už se mi to zdá srandovní, vždyť ten Mates to přece dělá jen nebo převážně jen v noci. To by se asi moc nevyspali, kdyby hlídali, co pes v noci dělá a házeli po něm obojky. Proč to dělá, to je asi projev žárlivosti, možná způsob, jak upoutat více pozornosti. Znala jsem jednoho pudlíka, který přišel do rodiny první a po něm mnoho let očekávané miminko, a to, co ten pejsek vyváděl po narození děcka, se nedalo téměř pochopit. Musel jít k jinému majiteli, který dítě neměl a tam se vztahy srovnaly.
Možná je třeba najít důvod, jaká změna se doma stala, která pejskovi vadí, p. Desenský jistě bude vědět správnou cestu zpět.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 15. led. 2008 09:24 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: stř 14. úno. 2007 15:14
Příspěvky: 150
Bydliště: Praha
Táňa Fulajtárová píše:
Essi píše:
Třeba krabičku od sirek naplněnou kamínky nebo něčím bezpečeným, co udělá rámus, ale neublíží to psovi, když se to vysype. Třeba řetízkový obojek nebo misku nebo něco z umělé hmoty, botu nebo něco takovéh. Nevím, jak vypadá jejich kuchyň.


Už se mi to zdá srandovní, vždyť ten Mates to přece dělá jen nebo převážně jen v noci. To by se asi moc nevyspali, kdyby hlídali, co pes v noci dělá a házeli po něm obojky. Proč to dělá, to je asi projev žárlivosti, možná způsob, jak upoutat více pozornosti. Znala jsem jednoho pudlíka, který přišel do rodiny první a po něm mnoho let očekávané miminko, a to, co ten pejsek vyváděl po narození děcka, se nedalo téměř pochopit. Musel jít k jinému majiteli, který dítě neměl a tam se vztahy srovnaly.
Možná je třeba najít důvod, jaká změna se doma stala, která pejskovi vadí, p. Desenský jistě bude vědět správnou cestu zpět.


Ano, pes mi začal doma dělat taky prasečinky. Tak jsem číhala od šesti do půl desáté za dveřma s okem na klíčové dirce, až půjde zvednout nohu. Jo, čekala. A stálo to za to.

_________________
"vím, že nic nevím"..., proto se stále učím


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 15. led. 2008 10:42 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Táňa Fulajtárová píše:
[
Možná je třeba najít důvod, jaká změna se doma stala, která pejskovi vadí.

že by to byla "přehnaná péče" po narození děcka kvůli "pocitu ukřivdění psovi" a tim rozmazlení psa, a tim....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 15. led. 2008 11:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Táňo,
pro mě by bylo jednodušší pár nocí hlídat a házet, než každé ráno utírat loužičku v kuchyni.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 15. led. 2008 21:10 
Essi píše:
Zkuste si připravit k ruce něco, co po psovi bezpečně hodíte (nerozbijete tím nic a přitom to psovi docvakne, že dělá něco nepřístojného, mělo by to dělat trochu rámus). Sledujte ho, hodně nenápadně, aby nevěděl o tom, že se na něj koukáte. Pejsci nás mají přečtené o hodně líp, než my je, takže fakt opatrně. Když se začne stavět na to, že tu nohu zvedne, bez varování, to je bez hlasového upozornění, tu věc po něm hoďte. Nebude na škodu, když ho poprvé opravdu trefíte. Pak se mu vysmějte hodně arogantním tonem.
A pokud nemáte možnost ho sledovat, zavřete do kuchyně.


No musím uznat, že se mi vaše rady fakt líbí a věřím, že by to pomohlo, jenže........pes tam chodí čůrat zásadně v noci, prostě ráo to tam je. Do kuchyně mu nemůžu zamezit přístup, protože jsme v rámci modernizace dveře vybourali. No třeba to zkusím s tím ponocováním. :D Každopádně děkuji moc za radu.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 15. led. 2008 21:16 
Eva Štemberová píše:
Táňa Fulajtárová píše:
[
Možná je třeba najít důvod, jaká změna se doma stala, která pejskovi vadí.

že by to byla "přehnaná péče" po narození děcka kvůli "pocitu ukřivdění psovi" a tim rozmazlení psa, a tim....


tak myslím, že vy jste to asi vystihla naprosto přesně...jen už jsem s "přehnanou" péčí přestala, ale Mates čůrá vesle dál :(


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 15. led. 2008 21:20 
tinta76 píše:
Monala píše:
No musím uznat, že se mi vaše rady fakt líbí a věřím, že by to pomohlo, jenže........pes tam chodí čůrat zásadně v noci, prostě ráo to tam je. Do kuchyně mu nemůžu zamezit přístup, protože jsme v rámci modernizace dveře vybourali. No třeba to zkusím s tím ponocováním. :D Každopádně děkuji moc za radu.

A kde je pejsek přes noc?


Přes noc je zvyklý putovat po bytě. Každou chvíli spí někde jinde.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 15. led. 2008 21:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 10. čer. 2006 17:11
Příspěvky: 341
Monala píše:
Přes noc je zvyklý putovat po bytě. Každou chvíli spí někde jinde.


Kdybych byla na vašem místě, tak bych si zařídila, aby pes spal tam, kde spím já, jako abych ho měla pod kontrolou, páč by mě určitě nebavilo celou noc na něj číhat :lol:

_________________
Martina

Nikdo nedělá větší chybu než ten, kdo nedělá nic v domnění, že to málo, co udělat může, je bezvýznamné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 15. led. 2008 21:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Jestli je to možné, dejte do vchodu kuchyně nějakou přepážku aspoň na noc.
Myslím, že to Táňa vystihla, ale nějak si neumím představit, že i když jste s tou přehnanou péčí přestala, přestane on v bytě zvedat tu nohu. Zatím mu to prošlo, dostal vás a když zavřete nějak kuchyň, myslím si, že to zkusí jinde. Jak píše Tinta, dejte mu pelech tam, kde spíte vy, hlídání bude o málo pohodlnější.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 18. led. 2008 00:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. pro. 2007 22:56
Příspěvky: 20
Bydliště: Pavlišovská 2295, Praha 9
Essi píše:
Jestli je to možné, dejte do vchodu kuchyně nějakou přepážku aspoň na noc.
Myslím, že to Táňa vystihla, ale nějak si neumím představit, že i když jste s tou přehnanou péčí přestala, přestane on v bytě zvedat tu nohu. Zatím mu to prošlo, dostal vás a když zavřete nějak kuchyň, myslím si, že to zkusí jinde. Jak píše Tinta, dejte mu pelech tam, kde spíte vy, hlídání bude o málo pohodlnější.


Ahoj Essi, ahoj Monala,

tipuji, že problém není v tom, že by pes přes noc nevydržel, to je truc záležitost, pejsek bude vždycky nějak reagovat na to, že je sám (když předtím nebyl). Já jsem podobné situace neřešila takto, ale spíše cestou s pejskem se dohodnout. Hezky se o tom píše také v tématu Jak připravit psa na příchod miminka :shock:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: čurání na terase
PříspěvekNapsal: pát 21. bře. 2008 14:04 
Offline

Registrován: úte 18. bře. 2008 16:40
Příspěvky: 9
Bydliště: Ostrava
Dobrý den mám dotaz, máme 8měsíčního ridgebacka a bývá často venku. Máme rodinný domek se zahradou a s terasou. Náš miláček má přístup na zahradu i terasu ale problém je v tom že on místo aby se vyčůral nebo vykadil na trávu tak radši svojí potřebu vykoná na kamenné terase. Snažili jsme se to všelijak ho odnaučit ale nic učinného jsme nenašli. Proto Vás prosím o radu jak mu vysvětlit nebo ho naučit že má kakat pouze na travu ale bez toho aby mu byl zamezený přistup na terasu. Díky moc za rady


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 21. bře. 2008 19:53 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Dočasně bych mu přístup na terasu znemožnil, aby si našel jiné místo jinde a až z toho bude pravidelnost, pouštěl bych ho tam nejprve pod dohledem a pak teprve samotného.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 22. bře. 2008 18:42 
Offline

Registrován: úte 18. bře. 2008 16:40
Příspěvky: 9
Bydliště: Ostrava
Děkuji za odpověď. Jen mám ještě malou otázku. Nemůže on to dělat naschvál? Protože když ho dáme na zahradu a on tam nechce být a kňučí u dveří a nikdo mu neotevře tak je tam o hovínko víc a nebo se snaží občůrat dveře. To nám dělal i minulý pejsek ale nikdy nekadil na terasu ale dveře a schůdek se mu líbit také. Napadlo nás jestli to nedělá schválně protože jak je s ním někdo venku tak by si nedovolil tam cokoliv udělat ale jak je sám na zahradě a nikdo doma není tak vyvádí hovadinky. A neznáte něco co by ho odpudilo? kdysi se říkavalo že pomáhá pepř ale to jsou takové babské rady.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 22. bře. 2008 20:00 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: sob 26. srp. 2006 09:07
Příspěvky: 344
Bydliště: Banska Bystrica
hany: obavam sa ze ak si chcela psa na zahradu mas nespravne plemeno, rr od svojho vzniku vzdy byvali okolo svojho pana, je to jedno z mala polovnych plemien so silnou fixaciou na pana, to znamena ze rr so spravnou povahou sa ti vlastne ani nestrati, pretoze si ta vkuse strazi. do toho prirataj to ze je to decko ktore chce byt s tebou a ty ho vyhodis na zahradu. tak sa potom nediv ze z nervov robi vsetko co pises. na odpudenie este nevymysleli asi nic. daj mu nervy dokopy a zabran vstupu na terasu, kym sa nespravi

_________________
Toto motto nesúvisí s obsahom môjho príspevku. Je to môj obľúbený výrok A.Einsteina tak ho prosím neberte osobne: "Dve veci na svete sú nekonečné, vesmír a ľudská hlúposť. Len tým vesmírom si nie som taký istý."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Nechce prestať cikať doma
PříspěvekNapsal: pon 07. dub. 2008 20:18 
Dobrý deň,
potrebovala by som poradiť s naším 7,5 mesačným psíkom - boxerom. Na tému počúravanie som prečítala všetko, čo sa píše vo vašej poradni, ale Jerryho neviem zaradiť medzi žiadne také typy správania, aké tu boli popísané. Povely "cikaj" a "kakaj" ovláda a potrebu urobí hneď, ako prídeme von. Kakať prestal doma asi v 3 mesiacoch. v noci vydrží asi od 22.00 do 6.30, aj keď nespí celú noc, lebo sa presúva z izby do izby a z postele do postele. Tiež vydrží do poobedia, kým prídu deti zo školy - vtedy je zavretý v klietke - to je jeho domček s dekami a hračkami a do pelieška si nenaciká. Ale keď sme doma, tak je jeho správanie úplne nevyspytateľné. Nepomáha žiadna prevencia, ako napr. chodiť každé 2 hodiny, lebo on je schopný pustiť to aj pol hodinu po príchode domov. Nedá sa to na ňom vypozorovať, žiadne ňuchanie pri zemi, hrbenie, nepokoj, nič také. A čo ma zaráža najviac, že sa absolútne nepokúša skryť, skor mám pocit, akoby prišiel čo najbližšie ku mne, tak zhruba pol metra a tak sa vyciká, čiže prichytenie pri čine nie je žiadny problém. Ale aj tak neviem, aký by mal byť adekvátny trest, lebo z toho, že mu vynadám a poviem "fuj" si asi moc nerobí. Vačšinou na to ani nečaká, rovno sa zdekuje do kúpelne. Po chvíli vylezie a za hodinu urobí to isté. Kŕmime Eukanubou a podľa veterinára je úplne v poriadku, je to vraj nejaká psychická porucha. Budem vďačná za každú radu, lebo už ma to privádza pomaly do zúfalstva. Zatiaľ sme nemali ani deň bez nehody.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 07. dub. 2008 20:32 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Podle mého jde o demonstrativní projev, ve kterém hraje největší roli to, že se mu po tomto aktu věnujete. Musel bych vás dva poznat a trochu vyzpovídat, abych měl jistotu, ale připadá mi to tak. Jde o to, zda je váš pohled na věc a prezentace problému zde správná. Z toho důvodu vše, co je odlišné od normálu, řeším osobně.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 07. dub. 2008 20:45 
Myslíte tým, že by som sa mala tváriť, akoby nič, a nevšímať si to, že to urobí doma?


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 07. dub. 2008 20:49 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Jerrynko píše:
Myslíte tým, že by som sa mala tváriť, akoby nič, a nevšímať si to, že to urobí doma?
Vyvedl bych ho rázně za kožich až ven hned, jak bych ho nachytal při činu.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 18. dub. 2008 12:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 11. bře. 2008 10:30
Příspěvky: 24
Bydliště: Jiřice 40,Zruč nad Sázavou
Můj Monttys doma nikdy neudělal ani jednu loužičku ani ň.A to jsem ho přivezl v 10ti týdnech.Měl to nějak naučené,že vždycky štěknul a počkal až s ním dojdu.Chytré to štěně.Ještě aby se přestal bát lidí!

_________________
Zdraví Vás Montty s Tomem!

Každá lidská bestie,která ubližuje psům a jiným zvířatům,by měla být utracena,aby si uvědomila jak ti chudáčci trpí!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Nechce dělat potřebu venku
PříspěvekNapsal: sob 19. dub. 2008 09:53 
Dobrý den máme 5měsíční štěně pitbulteriera a nemůžem ho naučit dělat potřebu venku.Máme jí krátkou dobu a byla zvyklá být pořád venku zavřená v kotci.Chodíme sní velmi často ven,ale i přesto svou potřebu venku nevykoná.Jakmile přijdeme z venku,udělá svou potřebu v bytě.Děkuji za radu..


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 19. dub. 2008 12:54 
Offline

Registrován: úte 15. dub. 2008 21:01
Příspěvky: 13
Bydliště: zlín
Naše štěndo dělalo to samé, my jsme to řešili tak že jsem mu venku říkala pořád "čurat" když se vyčůral tak pochvala, ale na přehnaná a piškotek, když se mu povedlo doma , tak pokud ho chytneš přímo při činu, ostré fuj a okamžitě zavést ven. I ted se občas povede nehoda, ale je to lepší.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 27. dub. 2008 12:16 
[color=]Máme půlročního jezevčíka, problém je s děláním potřeby venku, nevíme proč, ale potřebu venku nevykoná, jen doma! Vyzkoušeli jsme snad už vše a úspěch se rovná nule! Odměny nepomáhají, na povel vykonat potřebu, to už vůbec ne, po spaní jsme ho vzali ven a nic, když se vyčůral doma, na ostré fuj nereagoval no vyzkoušeli jsme toho mnoho a nic! Kdo má s tím nějakou zkušenost, prosím poraďte![/color] :cry:


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 27. dub. 2008 13:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
janicek píše:
[color=]Máme půlročního jezevčíka, problém je s děláním potřeby venku, nevíme proč, ale potřebu venku nevykoná, jen doma! Vyzkoušeli jsme snad už vše a úspěch se rovná nule! Odměny nepomáhají, na povel vykonat potřebu, to už vůbec ne, po spaní jsme ho vzali ven a nic, když se vyčůral doma, na ostré fuj nereagoval no vyzkoušeli jsme toho mnoho a nic! Kdo má s tím nějakou zkušenost, prosím poraďte![/color] :cry:


Vypadá to na to, že jste pejska venku tak přehnaně odměňovali a chválili, že jste ho vystresovali tak, že raději kdekoli, jen ne venku. To, že doma slyší FUJ, ještě nemusí znamenat, že chápe, za co je kárán.
Zkuste na něj tolik netlačit, prodlužte procházky a nesledujte pořád, jestli se vyvenčí nebo ne. A když ano, nedělejte z toho estrádu ani ho neduste piškotem. (fakt, jsou lidi, kteří řvou tááák je hodnýýýý, už když si pejsek přičápne k zemi a diví se, že se štěník lekne tak, že i čůrat přestane a pak se mu snaží do hubičky nacpat piškot. pejsek pak neví, kam by před nimi zalezl).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 27. dub. 2008 18:29 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Ve starších tématech, jako třeba v tomto, se mnohé tyto problémy několikrát řešili.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 27. dub. 2008 21:25 
Pro Essi: tak to si fakt nemyslim, zase takovej blázen nejsem, abych psa chválila tak, že se bude bát, to promiň, ale takhle fakt ne. Piškotama ho taky nedusim, protože je nežere. A jelikož jsme se na to samé ptali veterináře, ten nám řekl, že si nemyslí, že je chyba v nás. Na slovo FUJ, když se řekne v pravou chvíli, pes ví, za co je kárán. Na procházkách je třeba 2 hodiny, my víme, že od noci čůrat nebyl, ale venku se prostě nevyčůrá,přesto, že se mu chce, přijdeme po 2 hodinách domů a letí na koberec. Ale jinak díky za odpověď, půjdu hledat dál, co se s tím dá dělat!


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 27. dub. 2008 21:43 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Janicek ak sa vyčurá po príchode domov, je vhodné sa nevyzúvať, správať sa prirodzene a nenápadne vyčkať, teda nestriehnuť evidentne, kedy začne, prerušiť a znovu vyviesť von. Obetuj čas a snahu, kým to nepochopí, ak to urobíš dobre a nie je v tom iný problém, pochopí to. Buďte kľudní aj keď sa vám zdá, že to spočiatku nechápe, dajte jej čas a trpezlivosť, ak bola zvyknutá špiniť v kotci, má si čo v hlave prehadzovať. Ak to chceš vyriešiť, nesmieš sa vzdať, ak ju vyvedieš von tri krát za sebou a aj tak bude mať z toho chaos, hlavne nestriedaj rôzne metódy.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 27. dub. 2008 21:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
No ale chválíš ho, ne? Dušení piškotama je psáno nadneseně, prostě méně znamená více. V příspěvku od Essi máš vše napsané.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 27. dub. 2008 21:59 
Ahojky, moc si mi pomahla, budu to zkoušet a snad to klapne! Díky za odpověď.


Nahoru
  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 346 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!