Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 11:27
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Pojídání spodního prádla (bígl)
PříspěvekNapsal: úte 03. lis. 2009 10:12 
Offline

Registrován: čtv 29. říj. 2009 16:27
Příspěvky: 26
Bydliště: Radiměř
Dobrý den,
potřebovala bych poradit, co s tím když náš roční bígl pojídá ponožky a dámské kalhotky, jak použité tak i čisté.
Začal to dělat, když byl malý a vyzvracel ponožku, opakovalo se to několikrát. Když jsme ho u toho zrovna načapali, dali jsme mu ponožku k čumáku a jasně řekli fuj, nesmiš.
Když jsem ho načapala opět, tak jsem se proti němu rozběhla a volala fuj, v tu chvili, tu ponožku spolkl.Nekouše je, ale rovnou poliká.
Včera odpoledne poprvé vykakal dámská tanga a dneska v 5 hodin ráno vyzvracel druhá tanga, v těle měl dvě, zalekli jsme se a jeli na veterinu, tam nám řekli, že je to úchylka a nic více.
Mám strach z toho, že se mu mohou zauzlovat střeva......Samozřejmně se snažíme dávat věci z jeho dosahu,ale vždy se to nepovede.
Ocenim radu, opravdu nevíme, proč to dělá.
Je to živel, provokatér, je vyčůraný, ale máme dobrý vztah, má nás rád a mi jeho.
Děkuji Hanka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pojídání spodního prádla (bígl)
PříspěvekNapsal: úte 03. lis. 2009 10:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. čer. 2007 14:36
Příspěvky: 491
Bydliště: Praha 3 - Královské Vinohrady
zadej si do zdejšího vyhledávače slova jako "žravý", "bígl" a pod.

Jak se tam dočteš, pořídila sis zvláštní druh tvora - univerzální popelnice na 4 nohách ve tvaru psa.

Jsou dva způsoby jak se toho zbavit. Buď dát všechno co pojídá z jeho dosahu, což může trvat jen do doby než si najde něco jinýho a nebo ho chytit přímo při činu a dát mu najevo, že tato činnost je nežádoucí - je to tak trochu hra na postřeh. Mnoho rad najdeš při vyhledání témat jako je "fujtajbly" nebo "vyjídání odpadků".
Pro začátek skus viewtopic.php?f=29&t=2737&hilit=odpadky nebo viewtopic.php?f=29&t=1419&hilit=odpadky .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pojídání spodního prádla (bígl)
PříspěvekNapsal: úte 03. lis. 2009 10:36 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Zdravím, hned se vám omlouvám, ale při čtení jsem se hodně nasmála, mám dost velkou fantazii. Nicméně je to nebezpečné pro psíka (nejste v tom sami, už mi někdo o takovém psíku vyprávěl) a pro vás nepříjmené. Odnaučuje se to stejně jako požírání jiných fujtajblů. Jen u vás bych to trošku upravila, nechala bych prádlo na zem, na posteli, prostě všude, kam pes může. A pečlivě ho hlídala (ovšem nenápadně). U ruky bych měla připravený něco, co po psíku hodit - třeba polštář nebo krabičku od sirek plnou knoflíků a pod. Něco, co mu neublíží, ale co ho dost vyruší. A když by se chystal ponožky vzít do tlamy, hodila bych to po něm - poctivě mířit. Až by se vykuleně rozhlédl, jen bych prohodila škodolibě "koukáš viď, tak si to pamatuj". Pokud by se přece jen podařilo mu něco ukrást, dala bych nekompromisní přivolání a následně bych mu ponožku vypáčila v krku. Samozřejmě psík musí být dostatečně unaven jak psychicky tak fyzicky, bígl je lovecký plemeno a dost vydrží. A ty ponožky pokaždé vyměnit za něco, co kousat může - třeba za morkovou kost (aby to mělo pro psa větší cenu, než ta ponožka).

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pojídání spodního prádla (bígl)
PříspěvekNapsal: úte 03. lis. 2009 10:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Eva Štemberová píše:
Samozřejmě psík musí být dostatečně unaven jak psychicky tak fyzicky, bígl je lovecký plemeno a dost vydrží.

Citovaná věta je základ. Unavený pes = hodný pes. Makat, makat, makat. Když přijde domů, nažere se a "padne na tlamu", nebude mít potřebu vymýšlet kraviny.

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pojídání spodního prádla (bígl)
PříspěvekNapsal: úte 03. lis. 2009 10:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. čer. 2007 14:36
Příspěvky: 491
Bydliště: Praha 3 - Královské Vinohrady
Petra píše:
Eva Štemberová píše:
Samozřejmě psík musí být dostatečně unaven jak psychicky tak fyzicky, bígl je lovecký plemeno a dost vydrží.

Citovaná věta je základ. Unavený pes = hodný pes. Makat, makat, makat. Když přijde domů, nažere se a "padne na tlamu", nebude mít potřebu vymýšlet kraviny.

Budeme sice lehce mimo tému, ale nahoď co znamená unavit bígla, ať má tazatelka představu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pojídání spodního prádla (bígl)
PříspěvekNapsal: úte 03. lis. 2009 11:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
ročního pubouše? psychicky = průběžně cvičení + učení nových povelů (tím se utaví vcelku dost), stopování, rozlišovačky
mno a fyzicky... dvouletek se mi po dogtreku (=100km) pár hodin prospal a budil mě s otázkou kam půjdem teď. Teď v šesti letech už ho to zmáhá trošku víc a dokáže si užívat i flákání, ale i tak neexistuje nechat ho víc dní na krátkých procházkách... takže kolo, denně dlouhé procházky (3 hodiny jsou minimum), agility, coursing. Hodně se unaví hrou a lítáním s jiným psem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pojídání spodního prádla (bígl)
PříspěvekNapsal: úte 03. lis. 2009 17:03 
Offline

Registrován: čtv 29. říj. 2009 16:27
Příspěvky: 26
Bydliště: Radiměř
On je strašně rychlý, jednou mi takhle ulovil kapesník a šáhla jsem mu až do krku a vytáhla. Ale většinou to nestihnu a on to spolkne. Ta popelnice se čtyřma nohama je výstižná. Bígl byl cvičen k lovu ale už mu moc do hlavy nenacpali posušnost.
J vím, že řešení je vše uklidit, ale j bych raději chtěla aby to nedělal. On prostě miluje, když ho někd honí, naschvál bere bačkory a sleduje jestli ho vidím, ale naučila jsem se ho ignorovat a to ho nejvíc naštve. My jsme ted v léčbě, po otravě jedem takže ted musí být minimálně měsíc v naprostém klidu, oto víc vymýšlí hlouposti, ale nedá se nic dělat musí odpočívat


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pojídání spodního prádla (bígl)
PříspěvekNapsal: úte 03. lis. 2009 17:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
tak utahat aspoň psychicky

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pojídání spodního prádla (bígl)
PříspěvekNapsal: ned 12. zář. 2010 19:00 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Aha, no tak to nechte chvíli bejt a uklízete. Btw mrkni dolu do "zdraví" je tam vlákno o otravách

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pojídání spodního prádla (bígl)
PříspěvekNapsal: ned 12. zář. 2010 19:19 
Offline

Registrován: čtv 29. říj. 2009 16:27
Příspěvky: 26
Bydliště: Radiměř
ahojky, tak po dlouhé době sem znovu píšu.Přihodila nepříjemná věc, náš Badoušek snědl ponožku, přímo ji spol, už jsem to nevytáhla a nakonec to skončilo tak, že dneska prodělal operaci. DOktor nám řekl, může vyjít sama...ale pak nám řekl rizika, takže jsme neváhali, operace proběhla v pořádku, už je vzhůru, ale máme ho tam přes noc, projistotu, kdyby to náhodou začlo hnisat nebo cokoliv. Asi vám nemusím říkat, jak mi je. Doktor nám řekl, že je to psychická porucha - úchylka na spodní prádlo, cizí tělesa, která většinou psi nepojídají. Takže je prostě buď hloupý(což si nemyslím) nebo prostě právě ta porucha. Prý se s tím nedá nic dělat- než prevence a věřte, že jsem se snažila..ale on se tam prostě nějak ve chvilce mé nepozornosti dostal k té blbé ponožce!Zajímá mě, jeslti na to existuje (kromě prevence) ještě něco...nevim co..ale něco, kde bysme odhalili proč to dělá.....jeslti třeba neexistuje nějaká ,,psí kyneze" .On je jako poslední z vrhu, tak mě napadlo, jeslti to třeba nedělá proto, že třeba byl ochuzen o jídlo apod, tak jeslti to v něm nezanechalo nějakou stopu...dostává normální krmnou dávku co má + mlsotky váží 14,3 kg- normální bíglí váha, takže jinak si to neumim vysvětlit a to, že jsou bíglové nenažranci je známé, ale že zrovna po spodním prádle? to jsem ještě neslyšela, známí z nás mají srandu, ale po dnešku mi to vůbec vtipné nepříjde. Uvítám každého názor a radu, nebo zkušenosti. Díky Hanka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pojídání spodního prádla (bígl)
PříspěvekNapsal: ned 12. zář. 2010 19:23 
Offline

Registrován: čtv 29. říj. 2009 16:27
Příspěvky: 26
Bydliště: Radiměř
Ještě bych chtěla dodat, že jsme samo t rénovali, takovéto fuj....ponožka...dokonce jsem si i v jedné knize o psech přečetla jak na fujtajbly....takže to máme vyzkoušené...on jí před námi nevzal, když jsem mu jsme trénovali a já ji vzala a dala před něj, tak odvracel hlavu, nevšiml si jí, když skládám prádlo, také ne, prostě ji uloví. .....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pojídání spodního prádla (bígl)
PříspěvekNapsal: ned 12. zář. 2010 19:56 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: stř 08. lis. 2006 19:02
Příspěvky: 538
Bydliště: Stráž nad Nežárkou
Zdravím. Já bych mu koupila velikánskou-nejlépe syrovou hovězí kost, kterou může okusovat, nosit a zabavit se s ní. Jen nevím, zdali pes nebydlí pouze v bytě. To by z té kosti byl všude mastný čurbes. :?
Nás bíglice naučila uklízet naprosto všechno a nejlépe ihned. Do pokojíka dětí neměla přístup, protože tam to bylo s úklidem na štíru. :D Osvědčily se i tlusté krajíce chleba rozkrojené podélně a úplně usušené-jako pro koně. Také jí to na chvíli zabavilo.Tož tak moje zkušenost.....

_________________
Musíme jít a dívat se. (J. Y. Costeau)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pojídání spodního prádla (bígl)
PříspěvekNapsal: ned 12. zář. 2010 20:30 
Offline

Registrován: čtv 29. říj. 2009 16:27
Příspěvky: 26
Bydliště: Radiměř
díky za odpověď, věřte, že uklízet úplně všechno, od mobilů, brýlí apod jsme zjistili již v útlém věku našeho Badouše. Kostí a toho všeho má dost, nemyslím si, že by se nudil, máme docela dost aktivit, mimo každodenních procházek, trénování poslušnosti, ted se pokoušíme dogdancing...má hračky - je to naše mimino, trochu rozmazlené :rolleyes: , ale zase poslouchat musí....rozhodně je to lepší, nejhorší byla puberta, to jsem myslela, že si to pověsím na hřebík- ale dost jsme si přečetli, hodně od p. Desenského, takže až na pár ,,maličkostí" s ním není problém. Tohle mě prostě zajímá, proč to dělá......až bude doma, tak se pokusíme na tom zapracovat(ale ještě musíme vymyslet) jak.... a zajistit to tak, aby to znovu takhle nedopadlo


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!