Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 10:59
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 97 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Čurání v bytě jako reakce na jakoukoli změnu?
PříspěvekNapsal: úte 07. čer. 2011 14:03 
Offline

Registrován: pát 06. kvě. 2011 14:37
Příspěvky: 4
Bydliště: Vnejsi 4
Ještě bych měla jeden dotaz. Naše 4měs.maltézačka je už poměrně čistotná, přes den jsem s ní doma a už si i řekne když chce ven, jinak ještě máme u dveří plínku, kdyby náhodou - třeba teď když je horko a hodně pije čurá často.Ale spíš to nechávám kvůli potřebě v noci - kdyby náhodou. Většinou ji použije tak 1xza 24hodin. Nikdy mi v bytě nic nedělala s jednou výjimkou. Pokaždé když se učíme něco nového, přes to že to dělám dle pokynů, dáváme pamlsky, chválíme a evidentně jí to nijak nestresuje (samozřejmě když jí nepustím vyválet se v něčem voňavém tak na mě kouká jako na bubáka) tak potom chodí po bytě a i když ten povel zvládla, tak z ničeho nic čurá kde jí napadne. Tak že já to vidím. V noci nikdy. Ale třeba i 3xpo sobě. 1.bylo když jsem jí učila, že si má říct ven, ne pořád běhat na plínu - šup a louže všude. 2.chození do schodů - zvládla - nicméně 2dny mi čurala po bytě a to i do postele, kde to v životě neudělala! Dnes jsme vzali ven dlouhé vodítko a trénovali jsme přivolání a také chůzi u nohy. Myslím, že jí to docela jde. Ale opět - šup a louže v pokoji. Já ani neviděla že čurá, jen jsem viděla její pohled a bylo mi to jasný. Ona to ví, že to nesmí a že má průšvih. Ale stejně to udělá. Proč a co s tím? Teď mám objednaný takový ten výcvikový náhubek i vodítko - no to zas bude počurané kde co???Moc děkuji za radu...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nečistotnost na truc
PříspěvekNapsal: úte 07. čer. 2011 17:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Já v tom vidím přetěžování a to tak že hodně velké. Čtyřměsíční štěně je miminko, které se má učit vlídností a hrou, ne drilem na stopovačce, a dokonce haltinou (na maltézáka??? :dozdi: )


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čurání v bytě jako reakce na jakoukoli změnu?
PříspěvekNapsal: úte 07. čer. 2011 18:09 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Jitka Ruzickova píše:
...jinak ještě máme u dveří plínku, kdyby náhodou...
...jsem jí učila, že si má říct ven, ne pořád běhat na plínu...
...Ona to ví, že to nesmí a že má průšvih. Ale stejně to udělá...


Toto sú tvoje najväčšie chyby a omyly. Kde to má teda vlastne robiť? Ona to nemôže vedieť, to by si chcela veľa aj od dospelého psa, nie to ešte od 4 mes. šteniatka.

Citace:
Proč a co s tím? Teď mám objednaný takový ten výcvikový náhubek i vodítko - no to zas bude počurané kde co???...


Ak ti nebude rozumieť, je to možné. Popri tom, že ťa nechápe, čo sa týka čistotnosti, je možné, že aj keď podľa teba robíš všetko podľa pokynov, je rozhodená z toho, že tie pokyny chápeš aj pri jej výcviku (v 4 mesiacoch by malo ale hlavne ísť o hru) po svojom, ale nie po "psovsky" a takto vyjadruje svoju neistotu. V čom tie chyby spočívajú, tu ale my nevidíme. Skús sa tu začítať, v témach o nečistotnosti sa dozvieš napríklad aj to, že "Ona to ví, že to nesmí" nie je pravda.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nečistotnost na truc
PříspěvekNapsal: úte 07. čer. 2011 18:51 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Jitko brzdi! Je super, že chceš mít vychovaného a poslušného malého psíka - moc takových lidí neni. Ale tímhle způsobem to nepujde. Batole taky nebudeš učit sčítat, když neumí říct ještě ani "mami". Navíc máš čubinu, tak se připrav, že i když už bude s čistotností na jedničku, může se stát, že třeba za měsíc se zase začne počurávat v bytě. Za to taky nebude moc - její tělo se připravuje na první hárání a inkontinence může být průvodní jev, kdy se to po prvním hárání upraví zase do normálu. Takže v pohodě, vyhoď plínu, venči často nebo když si budeš myslet, že se malá chystá vyčurat. Přivolání uč třeba na balonek a stopovačku používej jen jako jištění, aby ti neutekla třeba pod auto. Stejně tak na chůzi u nohy má času habaděj. Vlastně se to nemusí učit nikdy, stačí, když jí ted pomalu začneš dávat základy netahání na vodítku (zase třeba na plyšáka).

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nečistotnost na truc
PříspěvekNapsal: úte 07. čer. 2011 19:23 
Offline

Registrován: pát 06. kvě. 2011 14:37
Příspěvky: 4
Bydliště: Vnejsi 4
Moc děkuji za příspěvky,asi to vyznělo jako šikana, nepopisuji to dost podrobně.Já jí samozřejmě nenutila nečurat na plínku nátlakem, jen když jsem zpozorovala, že si to sama hlídá a snaží se si říct, tak jsem za plínku přestala chválit a začala chválit za potřebu venku, chápete. Co se týká dlouhého vodítka - jak jinak naučit štěně na přivolání ve městě, kde jí nemohu nechat volně kvůli autům?Venku jsou rozptylovadla, takže potřebuji pomoc v podobě dlouhého vodítka, kdy mi i připadá, že jí mohu nechat u povelu volno daleko více prostoru k dovádění a mám trochu sychr kdyby něco, jinak ji mám na relativně krátkém vodítku a to se fakt neproběhne, což je škoda ne? A ten výcvikový náhubek - na to jsem přišla zrovna zde na stránkách (pročítám vše možné už několik dní ve snaze dobrat se výsledku). Potíž je, že jí třeba nemůžu odvyknout jíst co jí napadne. Všechno bere do tlamy a to i za běhu, takže to nestíhám regulovat a než se mi podaří jí to z tlamy vyndat, už to má v sobě. Nemluvě o tahání. Já mám samozřejmě taky načteno, že maltézák je děsně milý a hodný a citlivý pejsek atd.ale opravdu umí být i pěkně paličatý:) nechci jí trápit, ale opakování povelů dokola bez výsledku taky není ono, že? A sice chápu, že spousta lidí říká že pes neví atd.ale já myslím, že fakt pes neni hloupý a dost často ví. Proč se jinak schovávají někteří psi když pán přijde a oni něco provedli? A proč má naše čuba ten provinilý výraz a ještě než něco řeknu tak vidím jak odbíhá se sklopenýma ušima?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nečistotnost na truc
PříspěvekNapsal: úte 07. čer. 2011 19:37 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Jitka Ruzickova píše:
...ale já myslím, že fakt pes neni hloupý a dost často ví. Proč se jinak schovávají někteří psi když pán přijde a oni něco provedli? A proč má naše čuba ten provinilý výraz a ještě než něco řeknu tak vidím jak odbíhá se sklopenýma ušima?

Proto :wink: : Ví, že něco provedl, nebo ne? včetně těch odkazů. Hlavně tento

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nečistotnost na truc
PříspěvekNapsal: úte 07. čer. 2011 19:45 
Offline

Registrován: pát 06. kvě. 2011 14:37
Příspěvky: 4
Bydliště: Vnejsi 4
Ještě bych ráda podotkla, já samozřejmě nečekám, že to půjde hned, jen mi jde o to jak na to, abych to nedělala špatně. Jde mi taky o její zdraví - nemůže žrát co jí napadne a skákat do silnice, že:)
V minulosti jsem měla fenku křížence retr.a staroangl.ovčáka a tyto potíže jsem s ní neřešila, proto si nevím rady. Fenka tenkrát byla dost zubožená od majitele a strašně bojácná a čurala ze strachu, takže láskyplným zacházením to přešlo a pak byla tak strašně hodná a vděčná, že jsem s ní nikdy nemusela chodit s vodítkem. Šlo to samo. Zůstala u přítele s nímž už nejsem a ten dosud říká, že chodí ven už i bez obojku:) je zlatá:) z toho i plyne, že jsem zvyklá manipulovat s pejskem v podstatě jen hlasem - nikdy trestem fyzickým (tahání, nedej bože bití apod.)....a najednou nevím co s tím, když to nefunguje.Ještě jednou díky!!!!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nečistotnost na truc
PříspěvekNapsal: úte 07. čer. 2011 20:12 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon 28. kvě. 2007 12:42
Příspěvky: 1360
Bydliště: Brno
Jitka Ruzickova píše:
A sice chápu, že spousta lidí říká že pes neví atd.ale já myslím, že fakt pes neni hloupý a dost často ví. Proč se jinak schovávají někteří psi když pán přijde a oni něco provedli? A proč má naše čuba ten provinilý výraz a ještě než něco řeknu tak vidím jak odbíhá se sklopenýma ušima?

ZDE je srozumitelný popis psího myšlení v této situaci od pana Desenského
Každopádně čtyřměsíční štěně je ještě mimísek, má se učit hrou a to ještě jen naprosté základy, myslím, že třeba taková chůze u nohy je zatím nadbytečná...
Lehkou stopovačku bych pochopila (můj štěník ji taky nosil, protože když uviděl psa nebo sympatického člověka, byl schopen se bleskově vrhnout do silnice nebo prostě kamkoli) ale halti na štěně...to prosím ne...

_________________
Zonerama, do dubna 2013 Rajče


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nečistotnost na truc
PříspěvekNapsal: úte 07. čer. 2011 20:54 
Offline

Registrován: pát 06. kvě. 2011 14:37
Příspěvky: 4
Bydliště: Vnejsi 4
Je to krásně napsané a myslím, že už tomu začínám rozumět, za což moc děkuji:) na závěr bych tedy požádala, jestli mi můžete poradit, jak řešit situace "zlobení" u něhož pejska nemám šanci načapat, neb v naší přítomnosti se nestane?? Mám pejska chválit po příchodu domů, že byla hodná (protože tam třeba vydržela být sama) přes fakt, že rozkousala co se dalo? Jak postupovat? A když upustím od toho náhubku, prosím poradí mi někdo, jak tedy pejska odnaučit všecko chytat do tlamy a žrát (neskutečnou rychlostí, fakt to nestíhám vyndat:) ). Jak tady bylo psáno, pejska chceme vychovat hlavně pro jeho bezpečí - čili aby nespadl pod auto, nesežral něco špatného a nemotal se pod nohy tak, že mu chudákovi čas od času někdo šlápne na tlapku:(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nečistotnost na truc
PříspěvekNapsal: stř 08. čer. 2011 08:34 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Psa nechválit ani netrestat po příchodu domu, at to tam vypadá jakkoli. Nechat mu tam pár hraček (doslova) a ty střídat. Třeba morkovou kost a míček, míček a olistěnou větvičku, kterou může rozebrat a podobně. O nesamostatnosti je tu toho hoodně napsáno, jen to chce číst od nejstarších příspěvků. A co se týče sbírání a žraní hnusů - máš jí přece na stopovačce, takže na ní dosáhneš :wink:

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Čurání z trucu
PříspěvekNapsal: úte 13. zář. 2011 09:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 25. črc. 2011 10:59
Příspěvky: 3
Bydliště: Strančice
Dobrý den,

Prosím o radu :prayer:
Máme 3,5 měsiční štěně shiba inu. Včera se náš kluk zrzavá "navoněl parfémem", asi kočičím hovínkem. I když jsme ho umyli, stejně ještě dost smrděl, takže jsme jeho pelíšek na noc přemístili od naši postele na chodbu.
Dnes ráno nás "přivítala" obrovská louže u postele na obvyklém místě pelíšku. Nijak jsme to neřešili. Teď před chvíli jsem objevila louži u jídelního stolu, i když celou tu dobu dveře na záhradu byly otevřené :roll: .
Dřív naše šťěně s čuráním žadné podobné problémy nemělo.
Podle míst, kde se vyčural, to vypadá na truc. Jak se máme zachovat?

Předem děkuji za radu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nečistotnost na truc
PříspěvekNapsal: úte 13. zář. 2011 11:36 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Kde byl po vykoupání? Mohl nastydnout. Například. Nebo je z přemístění pelechu nervozní a nervy pracují. Řešte vše v klidu, stává se to. Nekomentovat, nic neřikat a prostě uklidit. Jen ho trošku víc pozorujte a kdyžtak zavčas vyneste ven.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nečistotnost na truc
PříspěvekNapsal: stř 14. zář. 2011 12:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 25. črc. 2011 10:59
Příspěvky: 3
Bydliště: Strančice
Děkuji za radu!
Naštěstí se neupatlal celý, takže po umytí měl vlhkou srst jen kolem krku a uší. Domnívám se, že to byla jen reakce na přemíštění pelechu. Neřešila jsem to (podle přečtených rad - když nechytnu při činu, tak neřeším), měli jsme "tichou domácnost", všimla jsem si, že byl párkrát očichat "místo činu", jinak klid. Večer už byl zase jako milius :love4: Pelíšek už je taky na svém původním místě.

Naštěstí to nebyl ten "vztyčený prostředníček", o kterém tu zmiňoval p. Desenský :-"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Výkaly staršího psa
PříspěvekNapsal: ned 02. zář. 2012 01:03 
Offline

Registrován: stř 06. črc. 2011 17:55
Příspěvky: 2
Bydliště: Sobotka
Dobrý den,

potřeboval bych poradit,

máme 6-ti letého psa (Irský setr) a v poslední době (cca. 3 měsíce) začal vykonávat své výkaly v obývacím pokoji.
Máme ho od 2let a začal to dělat teď. Byl týraný: - jestli to má ze stresu? - nebo dělá naschvály? - zrovna jsme s ním byli venku na louce (hodinu) a večer to bylo v obýváku ....... :(

Popřípadě o něm rozepíšu více, ale hlavně pomocte.

Prosím o radu, děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nečistotnost na truc
PříspěvekNapsal: stř 05. zář. 2012 22:04 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Od zdravotného stavu až po nesamostatnosť je ešte veľa iných možností vzniku tohto problému . Bolo by vhodné dať viac okolností. Je otázka, či to radšej neriešiť osobne...

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Trucující pes
PříspěvekNapsal: ned 23. pro. 2012 19:20 
Offline

Registrován: ned 23. pro. 2012 13:30
Příspěvky: 1
Bydliště: Olomouc
Dobrý den,
obracím se na Vás s dotazem týkajícího se soužití s mým dvouletým pitbulem. Pes byl pořízen jako druhý a od mala je zvyklý být venku. Po náhlé smrti prvního psa jsme si pořídili k pitbulovi rotvajlera - fenu a vznikl problém, který trvá skoro rok. Štěně bylo po dobu naší nepřítomnosti a v noci separováno kvůli pitbulově divočejšímu chování z obavy, aby mu neublížil. Jinak byli oba psi na sebe postupně zvykáni a teď tu není mezi nimi žádný problém. Oba jsou to venkovní psi a domů se berou přes den a v mrazu. Problém se týká "naschválů", které nám začal dělat pitbul. Když byl na noc brán domů, tak vždy po něm zůstaly na chodbě výkaly a značkování a ničil věci. Určitě to nebylo chybou ve venčení a do té doby to nedělal. Dělá to i přes den a z jeho strany jde čistě o naschvál, protože se to stane do pěti minut pobytu doma. Vždy následuje trest a vykázání z domu, ale nepomáhá to, je to horší. Nemá útočnou povahu na lidi, jen na cizí psy, i když je vykastrovaný. Celkově se nám ale zdá, že je teď smutnější, bez energie, i když se chováme k oboum psům stejně. Ani procházky ho netěší.Vzhledem k tomu, že máme dvě malé děti (6,3), které si se psi hrají pouze pod naším dohledem, i tak se trochu obávám, co se psovi honí hlavou. Nikdy ani náznakem na nás nezavrčel, je vycvičený, reaguje na povely a jídlo si bez dovolení nevezme, ale i tak by mě zajímal Váš názor, co je špatně. Krmení je dle tabulky a granule dáváme Proplan.

Děkuji za odpověď.
Zedníček Pavel


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nečistotnost na truc
PříspěvekNapsal: úte 25. pro. 2012 06:50 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Ahoj, patrně jsi nečetl úvodní čtyři informační řádky, které jsou na všech stránkách této psí pradny a mimo jiné se tam píše:
"Více čtěte, méně pište! 99% všech vašich otázek je zde zodpovězeno."
Přeřadil jsem dotaz do tématu, kde najdeš odpovědi na otázky značkování a td. Co se týče analýzy povahy a chování psa, to nikdo z nás po netu neumíme, tudíž nikdo nemůže tušit, co se psovi honí hlavou. Jeden detail však upřesním. Je-li pes vycvičený, ještě neznamená, že je vychovaný.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nečistotnost na truc
PříspěvekNapsal: pát 15. bře. 2013 17:43 
Offline

Registrován: úte 13. bře. 2012 14:43
Příspěvky: 70
Bydliště: Praha
Tak dnes jsem asi už opravdu definitivně rezignoval. Už mě nenapadá nic,co bych mohl zkusit.

Náš Bertík nám prostě čůrá doma a to vždy,když odejdeme. Navíc to vypadá,že to naučil i Čikyho. Takže po příchodu z práce nás čeká uklízení asi tak 4 až 5 louží (očůrává i rohy a zeď) a navíc začali demolovat nábytek. Takže neuklízíme jen louže,ale i třísky z toho,jak koušou dřevěnou postel...

Když jsme doma,nic z toho se neděje... Tímto žádám každou dobrou duši o pomoc :roll: :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nečistotnost na truc
PříspěvekNapsal: pát 15. bře. 2013 20:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. led. 2011 17:29
Příspěvky: 3985
Bydliště: Ostrov u Macochy
Když už je každá rada marná, tak může pomoct, zajet za Rudou na Vlčáry a popovídat si o tom osobně :-)...

_________________
Ve snaze přetvořit svět člověk zapomíná přetvořit sám sebe (A. Platonov)
www.naturaldogfood.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nečistotnost na truc
PříspěvekNapsal: pon 18. bře. 2013 08:05 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Typická forma nesamostatnosti a "znárodňování si" území. Obojí má základ v rozmazlenosti.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nečistotnost na truc
PříspěvekNapsal: pon 18. bře. 2013 11:10 
Offline

Registrován: úte 13. bře. 2012 14:43
Příspěvky: 70
Bydliště: Praha
No,v tom nezbývá než souhlasit. Rozmazlený on opravdu je,nicméně bez mojeho přičinění a upřímně řečeno se tomu tak trochu divím. Od narození prošel asi třemi rodinami,než se dostal k nám. Byl pohublý a očividně bez "nálady" na cokoliv. U nás je asi dva měsíce,bohužel jsem byl během této doby nucen změnit zaměstnání a tak se mu nemohu věnovat na plno,tak jak bych si já sám představoval... :(
Jakmile budu mít trochu čas a bude-li to možné,zajeli bychom na konzultaci. :roll:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: žárlivost na nového partnera?
PříspěvekNapsal: pon 25. bře. 2013 17:34 
Offline

Registrován: pon 11. bře. 2013 12:26
Příspěvky: 1
Bydliště: České Budějovice
Dobrý den,
předem se omlouvám, jestli jsem někde toto téma v poradně přehlédla, ale myslím, že se ještě na něco podobného nikdo nedotazoval.
Předně upřesňuji, že nemám absolutně žádnou zkušenost s výchovou psa :?
Můj přítel má fenku křížence teriéra. Myslím, že pětiletá, braná z útulku. Fenka je celkem chytrá, ale rozmazlená. Neumí chodit na vodítku, neposlechne na první povel, sedí na stejné úrovni jako my - na gauči, spí s přítelem v posteli, žebrá o jídlo...
A teď pravděpodobně začala žárlit na mě. Zvyká si na mě zhruba 3 měsíce. S partnerem spolu nežijeme, ale občas u něj přebývám. Nestává se to úplně pravidelně, ale chystá nám přes noc překvapení v podobě loužiček...jednou i pevného pokladu. Udělá to vždy nepřistižena. Domnívám se, že nás trestá, když jí vykážeme z ložnice, nebo z gauče.
Její motiv tedy asi chápu, má přítomnost jí nejspíš oslabuje pozici. Jinak mě má ale ráda - vítá mě, když přijdu, doráží, abych si s ní hrála, přijde se pomazlit - nebo tak alespoň usuzuji, že mě má ráda :D
Prosím poraďte, jak s tímto naložit, jak se zachovat, odnaučit jí tyto pomsty... Všeobecně vím, že trestat psa plácnutím, nebo vynadáním nemá smysl. A už vůbec ne, když spoušť zjistím až o několik hodin později. Ale opravdu nevím ani já, ani přítel, co s tím. Máte někdo obdobnou zkušenost?
Díky za odpověď a za radu :-)
Lucie


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nečistotnost na truc
PříspěvekNapsal: pon 01. dub. 2013 07:59 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Tohle by měl řešit především přítel. V prvé řadě bych se na jeho místě snažil fenku nachytat při činu.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Čůrání psa doma
PříspěvekNapsal: úte 10. zář. 2013 19:18 
Offline

Registrován: ned 08. zář. 2013 14:27
Příspěvky: 1
Bydliště: Praha
Dobrý den,
měla bych dotaz ohledně přítelova psa . Je to fenka ohaře ( 7,5 let ) , před necelým rokem sem se k němu nastěhovala se svou fenkou krysaříka ( 2 roky ) a po pár týdnech nám začala doma naschvál čůrat, nechtěla žrát, kamkoli se pohnete jde za námi, neumí být ani chvilku sama... Jen vidíte jak se klepe, má stažený ocas a vynucuje si pozornost. Pokud se jí pozornosti nedostalo, tak se vedle nás vyčurala... po cca 14 dnech to přestalo. Nyní čekáme miminko ( jsem ve 4 měsíci ) a opět se to začalo opakovat ! Nejen , že čůrá pokaždé když si jí nevšímáme, povídáme si spolu nebo pohladíme druhou fenku, ale i když odejdeme z bytu a k tomu neustále štěká... Veterinář jí dělal testy z moči a tam je vše v pořádku. Už si s ní opravdu nevíme rady a nevíme ani co to způsobuje...
Velmi děkuji za jakoukoli radu Ježková Michaela.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nečistotnost na truc
PříspěvekNapsal: ned 15. zář. 2013 10:00 
Offline

Registrován: pát 30. srp. 2013 10:07
Příspěvky: 2
Bydliště: Hranice
Dobrý den,
s přítelem sme si pořídili pejka. Je to americký stafordšírský teriér, jsou mu momentálně 3, 5 měsíce. Je to první pes s takovou povahou. Já osobně jsem měla vlčáka a přítel jezevčíka.
Máme teď velký problém naučit pejska vykonávat potřeby venku. Snažíme se chodit ven co hodinu, ale stejně když přijdeme Bonny se doma vyčůrá. Někdy má i dny, kdy během hodiny doma udělá i 3 loužičky. Na noviny učit nechceme, rádi bychom ho naučili hned ven. Ráno už sme vychytali - když se vzbudíme, on se vzbudí s námi, hned ho vezmeme ven a to se vykadí i vyčůrá venku. Ale přes den už je to těžší.
Já chodím do školy a přítel do práce. Když odejdeme stane se, že je doma sám i 6 hodin v kuse. Někdy loužičku udělá jen jednu jindy více. Kadit doma moc nekadí, naštěstí.
Můžete mi prosím někdo poradit jak na to?? potřebovali bychom, aby chodil ven co nejdřív. Budeme se stěhovat. :/
Byla bych vděčná za každou radu.
Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nečistotnost na truc
PříspěvekNapsal: pon 16. zář. 2013 12:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. led. 2010 14:32
Příspěvky: 621
Bydliště: Praha 10, Vršovice - Břeclav (občas)
nellush38 píše:
Byla bych vděčná za každou radu. Děkuji.


A) projděte si celé tohle téma
B) navštivte veterináře, jestli nemá nějaký zdravotní problém
C) jak na to odnaučit nečistotnost je tu mnohokráte popsáno - viz. A)

nic víc, nic míň se přes internet poradit nedá ... :dontknow:

_________________
V myšlení neusilujte o informaci, ale o přeměnu.
Dokud si budete myslet, že cesta hmotného štěstí je pokrokem, nebudete usilovat o to, aby jste změnili sami sebe.

(Bhagavadgíta)

http://jardagungan.rajce.idnes.cz/

Jarda - Gungiskunk a Skůbydunk (Maggie a Bublina)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nečistotnost na truc
PříspěvekNapsal: pon 16. zář. 2013 13:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Štěně není do cca 4,5 až 5 měsíců schopné plně ovládat svěrače. Chce to trpělivost a zase trpělivost, brát ven po každém nakrmení a po probuzení.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nečistotnost na truc
PříspěvekNapsal: pon 16. zář. 2013 20:04 
Offline

Registrován: ned 15. led. 2012 19:17
Příspěvky: 345
Bydliště: Josefodol26,Světlá nad Sázavou
Souhlasím s Essi z vlastní zkušenosti.pokud nebýváte doma-tudíž není možnost častého ,vyhození ven při podezřelých mimikrech',musíte se smířit s tím,že budete uklízet.Leda,kdyby vám ho někdo mohl v mezidobí vzít ven?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nečistotnost na truc
PříspěvekNapsal: stř 18. zář. 2013 15:11 
Offline

Registrován: pát 30. srp. 2013 10:07
Příspěvky: 2
Bydliště: Hranice
Není kdo by nám ho venčil .. :/ Mí i přítelovi rodiče pracují, babičky a dědečci nejsou. Ale budeme teda muset být trpěliví. Snad se naučí nám i všechno nehryzat .. :D :oops:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Nečistotnost natruc v přítomnosti majitelů?
PříspěvekNapsal: pon 05. kvě. 2014 17:48 
Offline

Registrován: stř 02. lis. 2011 12:36
Příspěvky: 1
Bydliště: Biskupice, Chrudim
Potřebuju poradit...
Jedna rodina si ode mě z dočasky adoptovala půlročního pejska (mix šarpeje). Beník je hrozný samorost, venku zdrhá, doma, když je sám, se chová slušně, ale jakmile jsou tam s ním, očůrává byt (i dětem matrace v posteli). Odpoledne ho nechávají vyběhat u maminky na zahradě s jejím pejskem, ale přijdou domů a dělá naschvály. Co s tím? Dochází jim trpělivost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nečistotnost na truc
PříspěvekNapsal: stř 07. kvě. 2014 07:54 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Každý pes dělá, co je mu umožněno. Jestliže neplechu pes dělá v přítomnosti lidí, není to chyba toho psa, ale chyba lidí, že to dopustí. Takovýmto psům nechávám permanentně "couračku" (viz. zdejší vyhledávač) a neustále jim "dělám fízla", pak není možné, aby udělal něco bez mého vědomí. Pokud tomu chtějí zamezit, je nutné jednat, nikoli mluvit. Okřikování pes považuje jen za "kecy" a jak všichni víme, kecy a činy jsou jako nebe a dudy. Veškeré zamezení nežádoucí činnosti je nutné správně načasovat, jinak nebudou fungovat. Spolehlivé je, zamezit psu udělat chybu ve chvíli, kdy chybu začne dělat, ne až když je po všem. V tom případě pes vyhrál a oni prohrávají, a to se vším všudy, tedy i v respektu a důvěře, což považuji za klíčové v komunikaci se psem.
Jestliže pes zdrhá, pak má více volnosti, než si zaslouží. Začal bych se zabývat především spolehlivým přivoláním. Na toto téma je tu popsána celá samostatná část poradny.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nečistotnost na truc
PříspěvekNapsal: sob 31. kvě. 2014 10:02 
Offline

Registrován: čtv 29. kvě. 2014 12:05
Příspěvky: 4
Bydliště: Zborovice
potřebuji poradit - dost jsem si tu přečetla o čůrání doma. Základem je přistihnout, co když se to nedaří? Náš Honzík má pět měsíců a je to celkem dominantní psík. Náš problém se zřejmě teprve rozvíjí, proto ho chci podchytit zavčas. Před měsícem udělal něco neskutečného, ačkoli vydrží celou noc, přes den se vyčůral do mé postele. Je nás 5 v bytě a dva psi. Nikomu jinému to neudělal. Teď to udělal znovu - opět mě. Ví, že nesmí, upaluje na pelíšek jakmile vidí, že jsem to zjistila. Nekřičím, ale dám najevo, že se mi to nelíbí. Nicméně je s podivem, že to dělá pouze mě. Navíc to bylo vždy v "mé dny". Tak nějak si myslím, že to souvisí s příchozí pubertou a s tím, že by mě mohl brát jako vůdce smečky, neboť jim v podstatě jsem. Ale nevím, jak ho to zavčas odnaučit. Pro přesnost, přes den se občas nehoda stane - nevydrží než přijdou děti ze školy - samozřejmě nemá přístup do ložnice - mají k dispozici chodbu a jeden pokoj. Starší fenka je absolutně bezproblémová (není jeho matka) a čistotná a je submisivnější. Taky jsem si všimla, že při jejich projevech náklonnosti - očistě jazýčkem :), ji obvykle vystrnadí (ona se prostě stáhne) a přelízává místa, kde pečovala ona. :daz:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nečistotnost na truc
PříspěvekNapsal: ned 01. čer. 2014 14:22 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: ned 09. zář. 2007 23:48
Příspěvky: 1267
Bydliště: Praha / Tábor
Obrázek

Obrázek

_________________
Se zvířaty si povídá hodně lidí, ale ne všichni jim naslouchají.

Zonerama | provizorní Rajče 2009-2011 | původní Rajče 2007-2009


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nečistotnost na truc
PříspěvekNapsal: ned 01. čer. 2014 20:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Dominantní být nemůže už z toho důvodu, že ještě není dospělý. Možná je drzý, voprsklý, nevychovaný (zatím), rozmazlený, ale určitě ne dominantní.

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nečistotnost na truc
PříspěvekNapsal: úte 03. čer. 2014 06:07 
Offline

Registrován: čtv 29. kvě. 2014 12:05
Příspěvky: 4
Bydliště: Zborovice
Zuzka M píše:
Dominantní být nemůže už z toho důvodu, že ještě není dospělý. Možná je drzý, voprsklý, nevychovaný (zatím), rozmazlený, ale určitě ne dominantní.


ok .- je tedy drzý, voprsklý, nevychovaný, rozmazlený - určitě ne dominantní - a kde je ta rada jak ho to odnaučit - nechci slovíčkařit, chci poradit :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nečistotnost na truc
PříspěvekNapsal: úte 03. čer. 2014 09:12 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
dostalka8 píše:
...Základem je přistihnout, co když se to nedaří?
Nevyřešíte nic. Neexistuje jiný, pro psa srozumitelný způsob řešení.

Citace:
...Ví, že nesmí,
O tom pochybuji, když jste přímo při činu nezakročila.

Citace:
...ale dám najevo, že se mi to nelíbí.
Jak má pes pochopit, že se vám nelíbí právě to, na co myslíte?

Citace:
...Ale nevím, jak ho to zavčas odnaučit.
Viz. první věta.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nečistotnost na truc
PříspěvekNapsal: úte 03. čer. 2014 09:35 
Offline

Registrován: čtv 29. kvě. 2014 12:05
Příspěvky: 4
Bydliště: Zborovice
Desenský píše:
dostalka8 píše:
...Základem je přistihnout, co když se to nedaří?
Nevyřešíte nic. Neexistuje jiný, pro psa srozumitelný způsob řešení.

děkuji - tomu říkám odpověď :) - stanu se "špionem a fízlem" a pokusím se odchytit pachatele za tlapku :lol: :yawinkle:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nečistotnost na truc
PříspěvekNapsal: úte 03. čer. 2014 12:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Citace:
ok .- je tedy drzý, voprsklý, nevychovaný, rozmazlený - určitě ne dominantní - a kde je ta rada jak ho to odnaučit - nechci slovíčkařit, chci poradit :)

o.k., taky nemám slovíčkaření v lásce, ale je rozdíl slovíčkařit a naprosto plést pojmy. Dominancí se stalo zvykem omlouvat vše, co pes dělá a neměl by, a naopak nedělá a měl by. Proto se nezlobte, že jsou zdejší lidé na to slovo poněkud alergičtí.

To, co váš psík udělal, zase až tak neskutečné není, potýká se s tím řada pejskařů. Ve vašem případě jsou důležité dvě věci - pokud nemáte možnost ho vyfízlovat a "přistihnout za tlapku", zamezte mu přístup k vaší posteli. Nejsem příznivcem přílišného omezování psova pohybu v bytě, ale pokud se nechová ctnostně, má chlapec smůlu. A možná by byl dobrý nápad připravit situaci tak, abyste ho přistihnout mohla pokud možná co nejdříve. Tedy, pokud nejste doma, musí být pes v jiné místnosti, kde nezlobí. Když máte čas, abyste se tomu věnovala, nechte mu k vaší posteli přístup a zkuste ho pozorovat jen poočku, aby si nepřipadal sledován. Moderní technologie v podobě webkamerky vám může udělat dobrou službu. Pokud máte větší děti (když je vás doma pět, předpokládám, že by se tam někdo takový mohl najít), tak jim neudělá nic větší radost, než když vám s tím budou moct pomoci a nainstalovat na pejska takovou videopast. Určitě se vám to podaří, jen to opravdu chce vystihnout ten správný okamžik, ve kterém bude řešení problému účinné. Držím palce.

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nečistotnost na truc
PříspěvekNapsal: úte 10. čer. 2014 12:39 
Offline

Registrován: pon 09. čer. 2014 15:01
Příspěvky: 2
Bydliště:
Prosím o jakoukoliv radu. Máme doma 8měsíční fenku jorkšíra. Od malička jsme ji učili samostatnosti, odcházeli jsme bez loučení na chvilku pryč a postupně jsme interval prodlužovali. Když je sama doma neštěká, nekňučí, nic neničí a jen si hraje s hračkami nebo spí. Problém je ale v loužičkách. Od 4. měsíce vydrží nečůrat celou noc, když jsme s ní, tak chodí ven 4-5x denně a hned vykoná potřebu venku. Když se třeba hodně napije a chce ven, tak si stoupne ke dveřím a jdeme, takže si i umí říct. Jakmile ale odejdeme pryč, tak udělá loužičku. Dnes za 4 hodiny mé nepřítomnosti udělala 3 loužičky :hmm: Dělá to od začátku co ji máme (dříve jsem to přikládala tomu, že prostě 4 hodiny nevydrží) a dělá to každý den. Nestěhovali jsme se, žádná změna neproběhla, takže tomu prostě nerozumím. Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nečistotnost na truc
PříspěvekNapsal: stř 11. čer. 2014 05:11 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
4 hodiny by neměl být pro pejska v tomto věku velký problém. Viděl bych to na nesamostatnost.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nečistotnost na truc
PříspěvekNapsal: stř 11. čer. 2014 09:43 
Offline

Registrován: pon 09. čer. 2014 15:01
Příspěvky: 2
Bydliště:
Ano není to pro ní problém, vydrží i déle, ale pouze v naší přítomnosti. Četla jsem zde spoustu příspěvků o nesamostatnosti. Ale i přesto nevím, jak jí to naučit. Od začátku jsme ji tam nechávali. Odcházeli jsme na 5 min a vrátili se, z 5 min jsme to prodlužovali postupně až na ty 4 hodiny. Takže procesem jak naučit samostatnosti jsme prošli. Odcházím aniž bych se s ní loučila, když přijdu, tak ji jen pohladím, žádné šílené vítání, projdu byt, uklidím loužičky, vše v klidu. Nevyvádí, ani se necpe do dveří, když odcházím, prostě jakoby nic. Vždy je vidět, že si hraje, hračky jsou roztahané po celém bytě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: dominance
PříspěvekNapsal: stř 04. bře. 2015 16:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 03. bře. 2015 16:42
Příspěvky: 1
Bydliště: Bohumín
Dobrý den všem, nevím, jestli jsem se strefila do tématu, ale chci požádat o radu. Máme 8-letého rotvajlera, je hodný, poslušný, mazlivý, ale poslední dobou nám dělá potřebu přímo před branou(bydlíme v rodinném domě). Nikdy to nedělal, vždy chodil na vyhrazené místo. Pozorovala jsem ho z okna, a zjistila jsem, že neumí udělat jednu velkou hromadu, ale udělá snad 10 malých hromádek. Jsem si jistá, že ví, že se na něj za to zlobíme, ale dělá to denně. A moje otázka zní, myslíte si, že to dělá naschvál, nebo nám jen chce ukázat, že s ním není něco v pořádku?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nečistotnost na truc
PříspěvekNapsal: čtv 05. bře. 2015 10:35 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Dotaz jsem přesunul do tématu, kde najdete odpovědi na své otázky.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nečistotnost na truc
PříspěvekNapsal: čtv 27. srp. 2015 21:00 
Offline

Registrován: pon 09. úno. 2015 23:12
Příspěvky: 2
Bydliště: vsetin
Ahojte lidi, prosim o radu. Nasi maji nekolik mesicu "novou" cca 1 letou fenecku trpasliciho pince, kterou dala byvala panicka pryc. Je to milacek. Bez problemu. Jen ted, kdyz si nasi poridili novou sedacku a obema pejskum zakazali na ni bez dovoleni chodit, tak slecinka asi na truc kadi a cura v obyvaku porad na stejne misto. Byla to chyba? Co s tim? Kdyby se fenecka nachytala pri cinu, tak je to jednodussi, ale ona to udela jen v noci nebo kdyz neni nikdo doma. Tatka ji dvakrat pri prichodu z práce strcil cumak do toho a placl. Rekla jsem mu ze je to kravina, ale co delat? Jak reagovat? Diky :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Čůrá a kadi
PříspěvekNapsal: pon 04. led. 2016 17:41 
Offline

Registrován: ned 03. led. 2016 16:18
Příspěvky: 1
Bydliště: Plzen
Dobrý den chci se zeptat máme doma 9 měsíců starou fenku křížence při akity a ridzbeka je nádherná poslušná pokud sme doma. Jak mile odejdem z domu jen na půl Hodky hned máme louzicku na sedačce a co je horší i se tam vykadi. Už su nevím rady to že všechno ničí to je už jen k tomu jako bonus. Chodíme s manželem do práce takže od 3 měsíců je zvyklá být doma a to ráno když jdu do práce dřív jak manžel tak s ní jdu ještě min na hodinku ven. A pak za hodinku jde ven ještě manžel. Jo a máme taky ještě starší deníčku jezevčíka a ovčáka která má dva roky. S tou problemi takové nebili. Takže se nudit asi moc nemůžou když sou dvě aspoň si myslím. Když sme doma tak je to naše zlatíčko nic neudělá vydrží a to hned když přišel z práce tak hned jdem ven aspoň na 2-3hodky se vyblaznit. Děkuji za radu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nečistotnost na truc
PříspěvekNapsal: sob 16. led. 2016 15:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. pro. 2010 17:12
Příspěvky: 534
Bydliště: Praha 8
zkusila bych přerušit ten stereotyp například tím, že bych jí v době nepřítomnosti zavírala někam jinam, třeba jen do chodby, pokud to dělá stále na ta stejná místa. plus pročíst si témata o nesamostatnosti (neloučit se se psem, netrestat zpětně, atd)

_________________
Jana, Šiva a Goro


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Odnaučení postel v novém bytě
PříspěvekNapsal: sob 20. úno. 2016 10:33 
Offline

Registrován: pon 15. úno. 2016 09:40
Příspěvky: 1
Bydliště: Praha
Dobrý den,

obracím se na vás, protože už nevím co dělám špatně. Mám dva Jorkšíry, kluka (9) a holku (4). Kluk je naprosto v pořádku a zvládá každou změnu bez problému. Problém je s holkou. Před třemi lety jsem se odstěhovala sama do garsonky. Během měsíce si zvykla na změnu a byl klid. Hygienické návyky a samostatnost přes den fungují. Když jsem v práci celý den vydrží a nedělají bordel (nekňučí). Před měsícem jsem se s přítelem přestěhovali do většího bytu a rozhodli jsme se, že s námi už dál spát v posteli ani v ložnici nebudou. Kluk to zvládá na jedničku. Holka je na mě od malička fixovaná a nikdy beze mě nespala. Nyní když jdeme večer spát je to v pohodě, ovšem kolem 4 hodiny ranní začíná kňučet a škrábat na dveře do ložnice. V obýváku nechává pravidelně aspoň jednu loužičku a bobek. Už jsem zkoušeli trestat, netrestat, chodit za ní a poslední dva týdny si jí nevšímám když ráno vylezu. Zavřu ji do pokoje uklidím co mi tam nechala a dělám jakože nic. Nevím co mám dále dělat. Je tady někdo kdo má zkušenost a může mi poradit ?

Nechci ji ustupovat a pustit ji do ložnice.

Děkuji za každou užitečnou radu. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 97 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 31 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!