Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je pát 29. bře. 2024 00:04
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 37 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: strach po vykonání potřeby doma
PříspěvekNapsal: čtv 15. říj. 2009 11:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 04. čer. 2009 12:48
Příspěvky: 103
Bydliště: Zlín
Dobrý den, nevím kam příspěvek zařadit, tak zkusím třeba sem. Dnes se mi fenka pokadila doma v chodbě.Vzbudilo mě naříkání , vyletěla jsem s postele s obavou co se stalo. už ležela ve svém pelíšku a tvářila se provinile. A samozřejmě nakaděné uprostřed chodby. Už mnoho dnů se nic takového nestalo. Sebrala jsem bobek a řekla jsem jenom " to je hamba" a pustila jsem ji ven. A teď co mne zajímá, ráno jsem vstala a žádné vítání , ležela v košíku a ani nedutala, až jsem řekla " no co je?. ty mi neřekneš ahoj?, tak vylezla a začala mě vítat. Předesílám, že nikdy nebyla trestaná , možná jen nazlobeným hlasem , když se doma vyvenčila. Říká se , že pes si za chvilku nepamatuje co provedl , tak proč byla tak provinilá a styděla se? Jak správně takovou situaci řešit? Má 6 měsíců, tak se to ještě může stát, obzvlášť když jí páník dopřál kotel masíčka...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Omluva nebo hra?
PříspěvekNapsal: čtv 15. říj. 2009 12:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Podle čeho soudíš, že byla provinilá a styděla se? Já v tvém popisu vidím spíš psa, který byl hodně nejistý a raději se držel stranou, protože nevěděl, jestli nebude kárán.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Omluva nebo hra?
PříspěvekNapsal: čtv 15. říj. 2009 12:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 04. čer. 2009 12:48
Příspěvky: 103
Bydliště: Zlín
Podle tohoto:
Citace:
A teď co mne zajímá, ráno jsem vstala a žádné vítání , ležela v košíku a ani nedutala, až jsem řekla " no co je?. ty mi neřekneš ahoj?, tak vylezla a začala mě vítat.


ona vždycky ráno řádí jak tajfun a strašně dlouho a usilovně mě vítá


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Omluva nebo hra?
PříspěvekNapsal: čtv 15. říj. 2009 12:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
jenže tedka si nebyla jistá jeslti jí nepokáráš že se tam vykadila. obzláště ejslti si jí za to ěnkdy slovně pokárala

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Omluva nebo hra?
PříspěvekNapsal: čtv 15. říj. 2009 12:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Opakuju, že to, že tě nedošla vítat, vidím jako projev nejistoty, jak budeš reagovat, jak se budeš k ní chovat. Provinilost v tom nevidím, spíš mi to připadá trošku jako polidšťování psa.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Omluva nebo hra?
PříspěvekNapsal: čtv 15. říj. 2009 12:22 
Offline

Registrován: pon 17. bře. 2008 14:06
Příspěvky: 270
Bydliště: Kladno
Ale Milku zajímá, když pes uvažuje v reálném čase, tak si nepamatuje co udělala v noci a přesto se ráno chovala jinak, tak jak je to možné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Omluva nebo hra?
PříspěvekNapsal: čtv 15. říj. 2009 12:24 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
To je rozebíraný ve vlákně "trestání". Pes si nespojí že to udělal on, ale uvědomuje si: toato kolem mě, panička příde, bude se zlobit, já nechci aby se zlobila, nevím proč a tak se už předem budu tvářit že se omlouvám, budu rači dělat, že tu nejsem. V tom tématu je to ovšem vysvětleno lépe :oops:

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Omluva nebo hra?
PříspěvekNapsal: čtv 15. říj. 2009 12:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 04. čer. 2009 12:48
Příspěvky: 103
Bydliště: Zlín
JanaV píše:
Ale Milku zajímá, když pes uvažuje v reálném čase, tak si nepamatuje co udělala v noci a přesto se ráno chovala jinak, tak jak je to možné.

ANO, tak jsem to myslela


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Omluva nebo hra?
PříspěvekNapsal: čtv 15. říj. 2009 12:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
to s tim tvarenim se psa provinile, i kdyz uplyne delsi doba od prohresku,tohle muj pritel taky nemuze pochopit,ze pes uvazuje jen v realnem case,kdyz prece ta cuba "moc dobre vi,co udelala,kdyz se tak tvari".uz jsem mu to vysvetlovala mockrat.muj kamarad ma 2 CV a jednou objevil rozkousany kozeny pytel.prisel nejdriv za jednim psem,ta cuba se tvarila normalne,zadna reakce a pak za tim druhym a ten kdyz ten pytel videl,tak se tvaril,ze tam neni. to tvareni se prosim do uvozovek. a pritom pry nic nerekl,ani se nijak nezlobil.

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Omluva nebo hra?
PříspěvekNapsal: čtv 15. říj. 2009 12:45 
Offline

Registrován: pon 17. bře. 2008 14:06
Příspěvky: 270
Bydliště: Kladno
Eva Štemberová píše:
To je rozebíraný ve vlákně "trestání". Pes si nespojí že to udělal on, ale uvědomuje si: toato kolem mě, panička příde, bude se zlobit, já nechci aby se zlobila, nevím proč a tak se už předem budu tvářit že se omlouvám, budu rači dělat, že tu nejsem. V tom tématu je to ovšem vysvětleno lépe :oops:

Já to chápu, ale ten bobek už tam nebyl, všechno uklizeno, panička se chovala normálně a přesto psovi zůstal z noci očividně nějaký zážitek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Omluva nebo hra?
PříspěvekNapsal: čtv 15. říj. 2009 12:48 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
JanaV píše:
Ale Milku zajímá, když pes uvažuje v reálném čase, tak si nepamatuje co udělala v noci a přesto se ráno chovala jinak, tak jak je to možné.


Jano, včera jsme šli vychajdu, kde už jsme půl roku nebyli. Psi si přesně pamatovali místa, kde je jakej štěkálista za plotem..
Oni ne že by si nepamatovali, ale neumí si spojit trest s tím, co udělali mimo reálný čas. Takže když psa káráš za něco, co už udělal, tak on si to spojí s tím, co dělá právě teď. Teď leží na místečku a paňulka ho pokárala, tomu nerozumí, neví proč a proto se chová, tak jak se chová - je nejistý, neví, co bude následovat, co dělá špatně, raději mizí z dosahu atd., čeká až bude paňulka v pohodě. Ne každý pes je tolerantní a můžou se hodně pokazit vztahy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Omluva nebo hra?
PříspěvekNapsal: čtv 15. říj. 2009 13:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 04. čer. 2009 12:48
Příspěvky: 103
Bydliště: Zlín
Citace:
Jano, včera jsme šli vychajdu, kde už jsme půl roku nebyli. Psi si přesně pamatovali místa, kde je jakej štěkálista za plotem..
Oni ne že by si nepamatovali, ale neumí si spojit trest s tím, co udělali mimo reálný čas. Takže když psa káráš za něco, co už udělal, tak on si to spojí s tím, co dělá právě teď. Teď leží na místečku a paňulka ho pokárala, tomu nerozumí, neví proč a proto se chová, tak jak se chová - je nejistý, neví, co bude následovat, co dělá špatně, raději mizí z dosahu atd., čeká až bude paňulka v pohodě. Ne každý pes je tolerantní a můžou se hodně pokazit vztahy.

Jenomže já jsem ji nekárala, pouze jsem ji ve 3 hodiny ráno potom co mě vzbudilo kňučení pustila ven, uklidila jsem bobek, zavolala ji zpátky a šla jsem si lehnout a ona taky. V 5 jsem vylezla jako obyčejně z ložnice , tvářila jsem se úplně normálně jako každé ráno, a ona ležela v pelíšku a tvářila se provinile. Až jsem ji řekla ahoj , jak to že mě nevítáš vyletěla a začalo vítání. To mě právě překvapilo, já jsem považovala věc za ukončenou. Prosím přečtěte si celý můj dotaz, patrně jste tomu špatně rozumněla.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Omluva nebo hra?
PříspěvekNapsal: čtv 15. říj. 2009 13:03 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Ahaa, já myslela že se vše stalo ráno - to knučení... no v tom případě je také možné, že jí sebralo to "to je hamba" a pokud pak šla Milka spát bez "odpuštění", tak čuba byla celou dobu zaražená, provinilá (i když neví za co) a ráno čekala na to odpuštění. Ale to jsou spekulace po netu.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Omluva nebo hra?
PříspěvekNapsal: čtv 15. říj. 2009 13:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 12. úno. 2008 20:59
Příspěvky: 2505
Bydliště: Praha 7, Holešovice
milka píše:
Sebrala jsem bobek a řekla jsem jenom " to je hamba" a pustila jsem ji ven.


No ono to vypadá, podle týhle věty, že jsi pokárala a pak pustila ven. Proč byla ráno přepadlá nevim, ale třeba já když zlobim na psa, tak se pak tváří provinile do doby, než se s nim viditelně usmířim- nechám se olíznout, dát si packu nebo si ho nezavolám a nepomazlim.... třeba si myslela, že jsi pořád naštvaná, tak se bála, že jí ještě vynadáš...???? Nevim, jenom můj názor...

_________________
Čím víc poznávám lidi kolem sebe, tím víc si vážím svého psa!
http://rynn.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Omluva nebo hra?
PříspěvekNapsal: čtv 15. říj. 2009 13:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 04. čer. 2009 12:48
Příspěvky: 103
Bydliště: Zlín
Citace:
No ono to vypadá, podle týhle věty, že jsi pokárala a pak pustila ven. Proč byla ráno přepadlá nevim, ale třeba já když zlobim na psa, tak se pak tváří provinile do doby, než se s nim viditelně usmířim- nechám se olíznout, dát si packu nebo si ho nezavolám a nepomazlim.... třeba si myslela, že jsi pořád naštvaná, tak se bála, že jí ještě vynadáš...???? Nevim, jenom můj názor...

Asi to tak bude , že jsme šli spát" bez odpuštění" , měla jsem jí po tom co přišla domů a než jsme šli spát třeba pohladit, jako odpuštění vzala až to moje ranní" ahoj, jak to že mě nevítáš"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Omluva nebo hra?
PříspěvekNapsal: čtv 15. říj. 2009 13:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 12. úno. 2008 20:59
Příspěvky: 2505
Bydliště: Praha 7, Holešovice
Milko, možná jsi to spíš měla úplně přejít, bez komentáře, uklidit, pustit ven.... nevim, za tohle bych psa ani nekárala....
Dědův vořech třeba chodíval od 3 měsíců dobrý dva měsíce dělat potřebu do koupelny, venku nešel ani náhodou.... nikdy nebyl ani pokáranej, pak se to spravilo samo. Občas mu to teda ujede, třeba 1 za rok, na koberec, občas se vyzvrací... ale to je chyba dědy, že ho nestihnul pustit ven, ne psa, pokud má nějaký potíže... i proto mi přijde i slovní pokárání jako zbytečnej trest....

_________________
Čím víc poznávám lidi kolem sebe, tím víc si vážím svého psa!
http://rynn.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Omluva nebo hra?
PříspěvekNapsal: čtv 15. říj. 2009 13:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
JanaV píše:
Ale Milku zajímá, když pes uvažuje v reálném čase, tak si nepamatuje co udělala v noci a přesto se ráno chovala jinak, tak jak je to možné.


Myslím, že proto, že Milka jí káravým tónem napomenula, pozdě a pro čubinu nesrozumitelně, pustila jí ven a nechala v "negativu". Ta v tom zůstala do rána a pak nevěděla, co a jak. Proto Ruda všude doporučuje nikdy v negativu nekončit, najít si důvod, proč psa po pokárání nechat udělat něco dobře, aby ho bylo za co pochválit a hodit do normálu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Omluva nebo hra?
PříspěvekNapsal: čtv 15. říj. 2009 13:47 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
A ještě, když to vemu z druhé strany a povede se mi psa sejmout přímo při činu, že rozumí, tak se mi ještě nestalo, aby se choval nejistě, prostě to veme a danou věc již nezopakuje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Omluva nebo hra?
PříspěvekNapsal: čtv 15. říj. 2009 16:59 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
milka píše:
Vzbudilo mě naříkání , vyletěla jsem s postele s obavou co se stalo. už ležela ve svém pelíšku a tvářila se provinile. A samozřejmě nakaděné uprostřed chodby. Už mnoho dnů se nic takového nestalo. Sebrala jsem bobek a řekla jsem jenom " to je hamba" a pustila jsem ji ven.


Milka fenka si spojila tvoj nesúhlas a tvojim vyletením z postele, teda už so spôsobom príchodu a následne s tvojou nevôľou, ktorú si po príchode prejavila. U citlivejších psov nie je nutný priamo trest, stačí prejav nevôle a nezrozumiteľnosť, alebo práve to nesprávne načasovanie.. Pokiaľ by bol dôvodom dokonca predošlý večer, svedčilo by to o naozaj vysokej citlivosti a neistote. Bezstarostný pes by do rána zabudol a s touto možnosťou by som počítala vtedy, keby bola tvoja fenka typ psa "samotrpiteľa", ktorý si robí zbytočné starosti kvôli všetkému, pretože naozaj nerozumie, čo chceš vyjadriť.

Pokiaľ chceš použiť text z príspevku, ako v tomto prípade, môžeš využiť citáciu, tlačítko "Quote". Upravila som všetky tvoje príspevky, kde si citáciu chcela použiť, ale funkciu si nepoužila správne. Pred odoslaním použi "Náhled"

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Omluva nebo hra?
PříspěvekNapsal: pát 16. říj. 2009 06:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 04. čer. 2009 12:48
Příspěvky: 103
Bydliště: Zlín
Dobré ráno, dík všem za rady. Jenom jednu připomínku, skutečně mám přejít tento řekněme poklesek bez jakéhokoliv komentáře? Jenom uklidit, pustit ven a potom se rozejít do pelechů v dobrém? To rozejítí v dobrém chápu , pejsek je pak v klidu . Nemůže to ale vzít jako , že se nic nestalo? P.s. z ložnice jsem vyletěla , protože jsem se lekla , že se jí něco stalo, to člověk bohužel neovládne, obzvlášť když spí jako dřevo ..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Omluva nebo hra?
PříspěvekNapsal: pát 16. říj. 2009 07:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
milka píše:
...Má 6 měsíců, tak se to ještě může stát, obzvlášť když jí páník dopřál kotel masíčka...

A nemohlo jí třeba jenom bejt špatně z toho, co večer sežrala? Na to by hrálo i to, že nevydržela do rána a že kňučela. Já bych v tom nehledala ani provinilost, ani nejistotu, ale zkažený žaludek. Kdopak z nás má veselou náladu, když je mu šoufl?

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Omluva nebo hra?
PříspěvekNapsal: pát 16. říj. 2009 07:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 12. úno. 2008 20:59
Příspěvky: 2505
Bydliště: Praha 7, Holešovice
milka píše:
Dobré ráno, dík všem za rady. Jenom jednu připomínku, skutečně mám přejít tento řekněme poklesek bez jakéhokoliv komentáře? Jenom uklidit, pustit ven a potom se rozejít do pelechů v dobrém?


Já nevim, ale já osobně bych to fakt nechala bejt, mohlo jí bejt blbě a pak to ovládnout nemohla, tak bych to nenazvala jako poklesek... něco jinýho by bylo, kdyby to dělala schválně...

_________________
Čím víc poznávám lidi kolem sebe, tím víc si vážím svého psa!
http://rynn.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Omluva nebo hra?
PříspěvekNapsal: pát 16. říj. 2009 07:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. říj. 2008 13:00
Příspěvky: 613
Bydliště: Praha 10 a Jindřichův Hradec
milka píše:
Jenom uklidit, pustit ven a potom se rozejít do pelechů v dobrém
Já to u svých psů vždycky řešila naprosto v pohodě, prostě uklidit a nijak neřešit. Nemám s hygienou problémy se starším (skoro 3 roky) a ani štěndo, kterému jsou teprve 4 měsíce je naprosto v pohodě. Už 6 týdnů jsme doma neměli žádnou "příhodu". Takže to opravdu chce klid a pohodu. Vím, že je těžké v noci nevylítnout, když slyšíš "mimčo" kníkat, ale oni opravdu reagují i na náš stres nebo leknutí. Jak konečně psala Rea. Mockrát jsem si to ověřila u toho staršího a to bylo pro mě to nejtěžší (uhlídat sama sebe).

_________________
Vlaďka, Endy a Dex
http://dexendy.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Omluva nebo hra?
PříspěvekNapsal: pát 16. říj. 2009 07:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. čer. 2007 14:36
Příspěvky: 491
Bydliště: Praha 3 - Královské Vinohrady
Dneska se nám nehoda stane už jen občas a to přesně předvídám jak podle chování psa, tak podle stravy kterou dostane (např. změna granulí bývá často spouštěč). Teď už to přecházím téměř bez jakéhokoli komentáře, i když psi věděj svoje z minulých zkušeností.
Když se nám ještě nehody stávaly často (nové prostředí, stresy, strachy), tak sem bejval často na.ranej doruda. Později sem se začal ovládat, ale i tak z nasyčeného papiňáku nějaká ta pára uteče. Takže sem určitě nebyl ideální případ, přesto psi velmi rychle začali fungovat podle mých představ a poslední dobou nepamatuju případ, kdy by se stala nehoda a já jí neočekával (ono když jí očekávám, tak jí předcházím ;-)).

milka: pokud máš neodkladnou bezbřehou touhu něco zvýraznit, tak z deseti takových touh můžeš tu nejtouhu zvýraznit tučným písmem - kdyby to i tak bylo moc často, dáme ti vědět


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Omluva nebo hra?
PříspěvekNapsal: pát 16. říj. 2009 10:02 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Zuzka M píše:
A nemohlo jí třeba jenom bejt špatně z toho, co večer sežrala? Na to by hrálo i to, že nevydržela do rána a že kňučela. Já bych v tom nehledala ani provinilost, ani nejistotu, ale zkažený žaludek. Kdopak z nás má veselou náladu, když je mu šoufl?


Zle jej samozrejme byť mohlo, nehoda samohla stať naozaj preto, ale k tej rannej previnilosti by som to pripisovala vtedy,keby Milka nenapísala aj toto:
milka píše:
...žádné vítání , ležela v košíku a ani nedutala, až jsem řekla " no co je?. ty mi neřekneš ahoj?, tak vylezla a začala mě vítat.


Až tak by som to ale nerozoberala, každopádne ak fenka neistá bola, Milka jej pomohla z tej neistoty von tou otázkou a nabudúce si môže dať pozor, aby ju do nej nedostala. Malé nedorozumenie sa sa občas pritrafí, horšie by bolo, ak by bola nezrozumiteľná jej komunikácia celkovo.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: strach po vykonání potřeby doma
PříspěvekNapsal: pon 19. říj. 2009 08:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 04. čer. 2009 12:48
Příspěvky: 103
Bydliště: Zlín
Ahojte, včera mě zase kačena dostala, vylezla po schodech do patra domku kde se vyčurala na chodbě a přišla jako by nic dolů. Já jsem si říkala co tam dělala, moc ráda tam nechodí, protože schody jsou dřevěné a lakované a kloužou jí. Zjistila jsem to až večer , když jsem šlápla do louže....Nijak jsem to neřešila , doufám že tam nezačne chodit jako na záchodek :shock:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: strach po vykonání potřeby doma
PříspěvekNapsal: pon 19. říj. 2009 09:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Asi se chtěla v klidu a soukromí vyvenčit a připadalo jí, že to je klidné místo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: strach po vykonání potřeby doma
PříspěvekNapsal: pon 19. říj. 2009 09:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 04. čer. 2009 12:48
Příspěvky: 103
Bydliště: Zlín
Ono bylo u nás hodně škaredě, pršelo, nebyla venku jak je zvyklá( ani se jí moc nechtělo) tak asi proto.., přes léto byla většinu dne na zahradě a teď si musí zvyknou na trochu jiný režim


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: strach po vykonání potřeby doma
PříspěvekNapsal: pon 19. říj. 2009 09:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Taky jsem minulý týden našla bobo v chodbě u zadních dveří. Venku jsme sice byly, ale bylo tak strašně hnusně (zimní bunda mi za deset minut promokla skrz), že se asi holky vyvenčit nedokázaly. Docela je chápu, uklidila jsem, neřešim.

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: strach po vykonání potřeby doma
PříspěvekNapsal: pon 19. říj. 2009 09:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 04. čer. 2009 12:48
Příspěvky: 103
Bydliště: Zlín
No , právě strašné počasí, a já jsem ji ještě před pár dny nechala ostříhat a teď mám strach aby nenastydla, tak chodí míň ven než obvykle


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: strach po vykonání potřeby doma
PříspěvekNapsal: úte 26. led. 2010 10:26 
Offline

Registrován: čtv 07. led. 2010 09:10
Příspěvky: 4
Bydliště: Polná
Proč se ale pes chová nejistě, když nemá důvod. Náš případ- ráno odcházím vždy stejně, někdy přijdu, velké vítání, nic neudělala. Jindy odejdu naprosto stejně, takže nemá důvod, nevědět, jak se budu chovat. Přesto při příchodu nejistá, jde ke mně oklikou, vyčkává a teprve až ji oslovím, vrhá se na mě. Vždy pak najdu louži (boek). Nekárám, uklidím, maximálně pokud mě někdy pozoruje podotknu, no, musím uklidit (načež se většinou chce tahat o hadr a ruce).
A to mě pak ještě nepřímo ukáže, kde to je.Po uvítání se jdu převléct skrz celý byt do ložnice, radostně hopsá vedle, a když docházím k inkriminovanému místu, vzdálí se tak na 2m a je nejistá. Nehubuji ji , je to 5 měs. štěně, ale také se mi zdá, že dobře ví, kde a co udělala, co se nemá. Lenka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: strach po vykonání potřeby doma
PříspěvekNapsal: úte 26. led. 2010 10:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 28. čer. 2006 11:19
Příspěvky: 227
Bydliště: Brno- Židenice
No ono to není jen o tom, že byste třeba psa kárali, nebo potrestali za něco takovýho, tam stačí i třeba nevědomky hozená grimasa, pes kouká na váš obličej a tohle si prostě zapamatuje...takže když se potom něco takovýho stane, tak to není o tom, že ví že udělala louži,ale že ví, že když to tam je, vám se to nelíbí....

_________________
Otoč se čelem ke slunci a všechny stíny padnou za tebe.
*Iva a Bára


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: strach po vykonání potřeby doma
PříspěvekNapsal: úte 26. led. 2010 10:32 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Ne, už se to tu někde psalo. Pes reaguje na stav věcí kolem sebe, ale nespojí si, že tu "věc" udělal on. Tzn. že se pes naučí, že když je např rozsypaný koš, páníček bude nevrlý a tak pro jistotu vysílá podřízené, usmiřovací gesta. Je to vidět, kdž má člověk ještě jiného psa nebo třeba kočku. Když je pes takto citlvý a naučený, tak reaguje i na shozenou kytku z police, co mohla udělat jedině kočka. Ale kočce je to putna :lol:

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: strach po vykonání potřeby doma
PříspěvekNapsal: úte 26. led. 2010 12:26 
Offline

Registrován: čtv 07. led. 2010 09:10
Příspěvky: 4
Bydliště: Polná
Jo, docvaklo mi. Člověk (nebo alespoň já) má tendence polidšťovat.Dík.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: strach po vykonání potřeby doma
PříspěvekNapsal: úte 26. led. 2010 13:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. led. 2008 16:44
Příspěvky: 445
Bydliště: Přišimasy
Evo - to s tou kytkou je fakt :-)

Ben a Brita jsou naučený, že když se jim chce, můžou se bez obav vyčůrat nebo vykadit doma, když by se jim moc chtělo, ale při tom vědí, že normálně se chodí "na záchod" ven, Aneta měla babči výchovu, takže to drží zuby nehty :? Což se mi moc nelíbí, protože potlačování fyziologických potřeb zvířete ať psychycky nebo fyzicky (trestání) je neskutečně kruté.

Když jsem přišla domů a byl třeba rozsypaný koš na odpadky a Ben si navíc otevřel koupelnu a Brita si vzala celou roličku toaleťáku, prostě byli v tom všichni tři :D Provinile se tvářila akorát Brita, Ben s Anetou jsou nad takovýhle lidský "problémy" doslova povzneseni.. Ale proč se tvářila provinile, vždyť jsem se na ně vůbec nezlobila, naopak normálně jsme se přivítali, podrbala jsem je a říkám jako obvykle a fakt s úsměvem na tváři: mazejte ven, vy hajzlíci, šup, vyčůrat :D Pak mi docvaklo, že mě nakrklo, že to budu muset uklízet a já děsně nerada uklízim a Brita si to holt vztáhla na sebe. Takže člověk nemusí být nutně nas... na psy, ale na něco úplně jinýho a pes protě tu negativní energii vyslanou ven cítí líp než my sami.

_________________
zdraví Vás Lucka + Aneta + Ben + Brita


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: strach po vykonání potřeby
PříspěvekNapsal: stř 01. dub. 2015 22:34 
Offline

Registrován: stř 25. bře. 2015 21:41
Příspěvky: 1
Bydliště: Humpolec
Dobrý den, snažila jsem se tu najít odpovědi, ale stále nemám nějak jasno. Máme měsíc dvouletého psa maltézáka Maxe, vzali jsme si ho od dcery, kde jim škodil a to tak,že se prokousal do ledničky, čůral a kadil doma,když ho nechali samotného doma. Za to vše ho trestali a to bitím,byla jsem sama několikrát svědkem a přes můj výslovný nesouhlas, ho trestali dál. Došlo to tak daleko,že na dceru vrčí,ihned jakmile zvýší hlas. A teď k mému dotazu. Maxík pokračuje v čurání a kakání pokud tu zůstane sám, snažíme se ho motivovat a zabavit venku (máme barák se zahradou,kde je spokojený,předtím byl zavřený v paneláku třeba celý den), ale ikdyž se venku vyčúrá a vykadí, doma to udělá taky a klidně v okamžiku kdy ví,že už jdu domů. Nebiju ho,vše uklidím a on se přesto schovává a čeká co bude. Je vystrašený, dnes se na zavolání,když jsme zjistili,že počůral polštář, strachy počůral a začal být velmi agresivní a zlý a vrčet. Dle mého je to důsledek předchozích majitelů (dcery a přítele) a já si s tím nevím rady.Nevím,jak se mám zachovat v tu chvíli. Nebiji ho,nekřičím!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: strach po vykonání potřeby doma
PříspěvekNapsal: čtv 02. dub. 2015 19:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
zahrada nestačí, choďte venčit ven. Když víte že půjdete pryč, dejte si tu procházku pořádnou.
Když i tak něco provede, neřešte, vemte ho ven. Pokud by hrozil problém i při tom odchodu ven, nechte mu předtím připnuté vodítko a v klidu jej za to vodítko odveďte.
Zaměřte se i na trénink samostatnosti, tak aby pes zvládal samotu bez stresu.

A dokud se to nezlepší, omezila bych jeho pobyt o samotě na lehce ukliditelnou místnost (pelíšek, voda), tak abych omezila stres svůj.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 37 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Google [Bot] a 31 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!