Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 09:57
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Pojídání kočičích výkalů
PříspěvekNapsal: úte 25. lis. 2008 11:54 
Offline

Registrován: pon 24. lis. 2008 13:36
Příspěvky: 1
Bydliště: Tábor
Dobrý den, dva týdny máme doma desetitýdenní štěně Jacka Russella teriera. Pejsek je hyperaktivní, má se čile k světu. Loužičky apod. se doma už vyskytují minimálně, rychle se učí,ale bohužel chodí prozkoumávat kočkolit a kočičince jí i roznosí po celém domě. Nemůžeme s ní být 24 hodin denně a izolovat ji nebo kočky do zvláštní místnosti se nám nechce, zvlášť, když si spolu hrají. Poradí někdo, proč ty kočičince požírá a zda se jí to dá odnaučit?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 25. lis. 2008 13:55 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: sob 26. srp. 2006 09:07
Příspěvky: 344
Bydliště: Banska Bystrica
asi jej chybaju nejake vitaminy, možno K, lebo tie sa vo vykaloch nachadzaju tak doplna potrebu. cim chovate?

_________________
Toto motto nesúvisí s obsahom môjho príspevku. Je to môj obľúbený výrok A.Einsteina tak ho prosím neberte osobne: "Dve veci na svete sú nekonečné, vesmír a ľudská hlúposť. Len tým vesmírom si nie som taký istý."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 25. lis. 2008 14:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 31. črc. 2008 00:26
Příspěvky: 140
Bydliště: Brno-venkov
Kočičáky jsou velice těžký kalibr, protože je to voňavá delikatesa a pro štěňátko PRÝ mohou být i nebezpečné, pokud není kočička poctivě odčervována a očkována. Máme na zahradě písek a do něj se nám chodily vyměšovat cizí kočky a už jsem párkrát našeho pesana přistihla, že si na jednom pochutnává... Tak jsem koupila hooooodně mletého černého pepře a bylo po problému... :D V domácím prostředí mne napadá jen nějaká mechanická překážka, něco jako ohrádka, kterou kočka zvládne přeskočit, ale štěně ne. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 25. lis. 2008 14:27 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
Já jsem svého psa přímo při činu pěkně razantně vytáhla za ocas z kočíčího nočníku ( stejně mu nic jiného nekoukalo, jak tam byl ponořenej :wink: ) a odhodila a pochopitelně nepříjemný komentář. Ale je to dospělý pes - už si nočníku nevšimne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 25. lis. 2008 15:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 23. čer. 2006 16:21
Příspěvky: 105
Bydliště: Vranová Lhota
Stekáček, ten pepř na ten kočkolit? To tam přestane chodit i kočka, ne??

Jinak já pejsky nechávám ať si žerou co chtějí, nemám žádný důvod upírat jim kočičince. Kočky odčervuju, pesy taky. U nás kočičince vymlsává akorát Lesanka dvouletá fenečka, ti starší ne. Štěňata Mercy s Korálkem to dělali tak do roku, pak přestali.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 25. lis. 2008 15:35 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
aren píše:
Stekáček, ten pepř na ten kočkolit? To tam přestane chodit i kočka, ne??

Jinak já pejsky nechávám ať si žerou co chtějí, nemám žádný důvod upírat jim kočičince. Kočky odčervuju, pesy taky. U nás kočičince vymlsává akorát Lesanka dvouletá fenečka, ti starší ne. Štěňata Mercy s Korálkem to dělali tak do roku, pak přestali.


A netečou Lesance oči?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 25. lis. 2008 15:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 31. črc. 2008 00:26
Příspěvky: 140
Bydliště: Brno-venkov
[quote="aren"]Stekáček, ten pepř na ten kočkolit? To tam přestane chodit i kočka, ne??

Samozřejmě, já jsem to použila na cizí kočky, které operovaly na našem území - zahradě a jsou polodivoké, tudíž od nich hrozí nebezpečí různých nemocí. Kočička má hrozně citlivý čich, určitě by jí pepř v kočkolitu vadil. Do domácího prostředí jsem navrhla tu ohrádku, nebo mne ještě napadlo dát tu bedýnku na nějaké zvýšené místo, kam Jack Russel nevyskočí... Zatím.... Pokud mi štěnisko papkalo něco venku hnusného, tak jsem ho okamžitě při činu odstrčila a ostře řekla "NE". Je pravda, že u kobylinců (obzvláště těch čerstvých ) mi to trvalo delší dobu, ale tento povel chápe vcelku v pohodě a pak taky používám "PUSŤ" na všechno, co už je v tlamce a já nevím, co to je, tak to vždycky vyplivne a já to vyměním za mňamku, co mám u sebe. Už mi takto plival do ruky i ten kočičinec.... :lol: :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 25. lis. 2008 15:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 23. čer. 2006 16:21
Příspěvky: 105
Bydliště: Vranová Lhota
Dorotka píše:
A netečou Lesance oči?

Netečou. Nikdy ji netekly. Nemyslím, že je tam souvislost. Někdy tečou očka Sáře, ale ta nikdy kočičince nemlsala.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 25. lis. 2008 15:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 23. čer. 2006 16:21
Příspěvky: 105
Bydliště: Vranová Lhota
Stekacek píše:
Je pravda, že u kobylinců (obzvláště těch čerstvých ) mi to trvalo delší dobu...

Já myslím, že v kobylincích je pro pejska spousta užitečných vitamínů a minerálů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 25. lis. 2008 17:52 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
aren píše:
Stekacek píše:
Je pravda, že u kobylinců (obzvláště těch čerstvých ) mi to trvalo delší dobu...

Já myslím, že v kobylincích je pro pejska spousta užitečných vitamínů a minerálů.

tak tak, + vláknina, bakterie střevní mikroflory, ale zase se musí vědět jak jsou na tom ty koně zdravotně. Jinak bych taky dala kočkolit někam výš aby na to štěndo nedosáhlo. Alespoň zatím. A až by dosáhlo a žralo furt (až bude patřičně starší), tak bych to řešila tím, že když by se tam přikradl, tak bych po něm něco hodila (polštář, krabičku od sirek, pastu na zuby... cokoli jen aby to neublížilo).

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 25. lis. 2008 18:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 31. črc. 2008 00:26
Příspěvky: 140
Bydliště: Brno-venkov
aren píše:
Stekacek píše:
Je pravda, že u kobylinců (obzvláště těch čerstvých ) mi to trvalo delší dobu...

Já myslím, že v kobylincích je pro pejska spousta užitečných vitamínů a minerálů.


Ano, ano, já souhlasím, ale pokud nevíte, co je to za koně, jak je o ně postaráno (vakcinace atd.. ), pak je to prostě výkal jako každý jiný. Velmi nebezpečné je to v období, kdy se štěňátku prořezávají zoubky a má tak v tlamce otevřené rány, hrozí infekce koňského tetanu. Můj soused loni oplakal svého vlčáčka, bylo mu jen 4,5 měsíce a tahle nemoc ho zabila během 3 dní i přes veškerou snahu veterinářky. :cry: Zajímal by mne názor i Vás všech, zda jste se s touto nemocí někdy setkali....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 25. lis. 2008 19:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. úno. 2008 20:40
Příspěvky: 369
Bydliště: ČR
Stekacek píše:
...Velmi nebezpečné je to v období, kdy se štěňátku prořezávají zoubky a má tak v tlamce otevřené rány, hrozí infekce koňského tetanu. Můj soused loni oplakal svého vlčáčka, bylo mu jen 4,5 měsíce a tahle nemoc ho zabila během 3 dní i přes veškerou snahu veterinářky. :cry: Zajímal by mne názor i Vás všech, zda jste se s touto nemocí někdy setkali....


:shock: Tak to jsem vůbec netušila že je to možný!

_________________
Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal. (Saint Antoine De Exupéry)

http://fenky.odeveliny.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 25. lis. 2008 20:19 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
no obecně se to řiká, ale tohle je první přépad o kterym jsem i jen slyšela a to se mezi koňma a tím pádem i psama od koní pohybuju od malička. A neslyšela jsem, ani že by ovčáci očkovali a to je ovce na tetanus citlivější než kůň. :? :(

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 25. lis. 2008 20:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 31. črc. 2008 00:26
Příspěvky: 140
Bydliště: Brno-venkov
Veterinářka z toho byla špatná, sice udělala co mohla, vzala krev a z ní to poznali, že je to koňský tetanus, ale prý je úmrtnost větší než 50 %, i když se to pozná včas. Kůň může být i jen přenašeč, nemusí mít projevy nemoci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 25. lis. 2008 20:57 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Stekacek píše:
Veterinářka z toho byla špatná, sice udělala co mohla, vzala krev a z ní to poznali, že je to koňský tetanus, ale prý je úmrtnost větší než 50 %, i když se to pozná včas. Kůň může být i jen přenašeč, nemusí mít projevy nemoci.

ano to já vím, jen je to první případ o kterám jsem i jenom slyšela

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 25. lis. 2008 21:40 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Z toho důvodu je hlavní složkou vakcín koní právě tetanovka. U dobře obstaraných koní nehrozí nic, ale tam, kde koně o vakcínách nikdy ani neslyšeli, by mohl být problém.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 25. lis. 2008 22:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 31. črc. 2008 00:26
Příspěvky: 140
Bydliště: Brno-venkov
A prý to pejsek může chytit třeba jen když hrabe hlínu na tom místě, kde byl infikovaný kobylinec (nebo moč či trousek nemocného psa) a dostane se mu ta hlína do tlamky. Vydrží to v hlíně hodně dlouho. Nechala jsem pesana proti koňskému tetanu očkovat, protože sousedův pejsek chodil očůrávat a trousit na náš pozemek a okolo...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 04. pro. 2008 15:46 
zrani kocicincu uz neresim,mam totiz 5 kocek,tudis 5 zachodu,takze bych mela po nabytku vsude zachody a to by pusobilo dost neesteticky.mam ale kocky kockovane,odcervene,ciste bytove,tak se spis bojim,aby jim pes neprinesl neco z venku.ani netrestam,stejne kdyz jsem odesla z mistnosti,neodolal a uz byl v zachode


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 04. pro. 2008 19:18 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Stekacek píše:
A prý to pejsek může chytit třeba jen když hrabe hlínu na tom místě, kde byl infikovaný kobylinec (nebo moč či trousek nemocného psa) a dostane se mu ta hlína do tlamky. Vydrží to v hlíně hodně dlouho. Nechala jsem pesana proti koňskému tetanu očkovat, protože sousedův pejsek chodil očůrávat a trousit na náš pozemek a okolo...

no to můžeš i ty, proto si očkovaná :wink:

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 04. pro. 2008 20:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 31. črc. 2008 00:26
Příspěvky: 140
Bydliště: Brno-venkov
Eva Štemberová píše:
Stekacek píše:
A prý to pejsek může chytit třeba jen když hrabe hlínu na tom místě, kde byl infikovaný kobylinec (nebo moč či trousek nemocného psa) a dostane se mu ta hlína do tlamky. Vydrží to v hlíně hodně dlouho. Nechala jsem pesana proti koňskému tetanu očkovat, protože sousedův pejsek chodil očůrávat a trousit na náš pozemek a okolo...

no to můžeš i ty, proto si očkovaná :wink:


To jako můžu chytit i ten koňský tetanus? :shock:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 04. pro. 2008 22:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. úno. 2008 20:40
Příspěvky: 369
Bydliště: ČR
Stekacek píše:
To jako můžu chytit i ten koňský tetanus? :shock:


Nevím jestli existuje nějaký koňský, ale pokud by jsi nebyl očkovaný tak můžeš tetanus chytit třeba z té hlíny.

_________________
Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal. (Saint Antoine De Exupéry)

http://fenky.odeveliny.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pojídání kočičích výkalů
PříspěvekNapsal: pon 22. bře. 2010 10:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30. zář. 2009 13:13
Příspěvky: 229
Bydliště: B. Štiavnica
...tie macacie exkrementy ....Charlie, 11 mesacny maltezacik, teraz v sobotu a v nedelu, bol so mnou na zahrade,....susedia maju (3 rodiny) cca 20 maciek,...ak Charlie nejaku zbadal, frcal za nou, usla....svokor rano vytahuje zaluzie, vyhrieva sa macka na parapete, sedia a vylihuju na stole, stolickach...a hlavne, kadia vsade, aj do zahonov zahrabavaju vykaly...a Charlie si na nich aj pochutnava....ja osobne mam obrovsku trpezlivost,...aj ich vyzbieram, nehadzem do tych tvorov kamene (mal by som ?), ani ine drasticke metody nejdem pouzit...onehdy som naraficil Charliemu pod nos macaci exkrement, ak dal do papulky, dostal "citronovy strek" striekackou, na druhy krat zabralo, ....ale trvalo to len par mesiacov,...a uz znovu mu zachutili,.....a vdaka za rady...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pojídání kočičích výkalů
PříspěvekNapsal: čtv 29. dub. 2010 10:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30. zář. 2009 13:13
Příspěvky: 229
Bydliště: B. Štiavnica
...budem opatrnejsi vo vyjadreniach, "zatial problem vyrieseny", po prechode na BARF ("nie cisty?", este davame i granule), si macaci "kak" Charlie ani nevsimne,
...."ked havo poziera macacie exkrementy, asi mu nieco chyba", su nazory, takze asi mu nieco chybalo ?, ale uz, aj ked priamo nan natrafi, ani neocuchne (v terene- teda presnejsie na sidlisku- to je katastrofa !, ako to tam vyzera, nastastie, sme tam zriedka) si sem tam ocuchne psi exkrement,...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!