Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 14:23
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 292 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Požírání odpadků a exkrementů
PříspěvekNapsal: stř 22. pro. 2010 11:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 10. lis. 2010 17:44
Příspěvky: 130
Bydliště: Kostelec nad Černými lesy
Díky za odpověď. Je fakt, že když to nebohé stvoření někdo vyhodí do popelnice, tak mu nic jiného ani nezbývá a pak ještě začne mít kočičí návyky. Někde jsem četla, že to může být i forma projevu stresu, buď je na té informaci trochu pravdy nebo se mi zrovna hodila :wink: ale změnila jsem k fenečce přístup + ty změny co popisuješ ty a především zamezit přístup k těmto libůstkám a zatím se daří. U mladé to bude ve výživě, na tom se pracuje, ale říkám si, co je tak fascinuje na ovčích bobkách, ty jsou pro ně neodolatelné.

_________________
Ali a smečka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Požírání odpadků a exkrementů
PříspěvekNapsal: stř 22. pro. 2010 11:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
vláknina pro psa stravitelná

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Požírání odpadků a exkrementů
PříspěvekNapsal: stř 22. pro. 2010 11:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 10. lis. 2010 17:44
Příspěvky: 130
Bydliště: Kostelec nad Černými lesy
vláknina je přeci nestravitelná, nebudou to spíš rozštěpené polysacharidy?

_________________
Ali a smečka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Požírání odpadků a exkrementů
PříspěvekNapsal: stř 22. pro. 2010 11:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
jo to nevím prostě pes nemuře žrát trávu bo mu nic nedává z těch ovčích nebo konských bobku už to má natrávený

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Požírání odpadků a exkrementů
PříspěvekNapsal: stř 22. pro. 2010 11:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 10. lis. 2010 17:44
Příspěvky: 130
Bydliště: Kostelec nad Černými lesy
jasně chápu :wink: občas by se hodilo víc myslet, ale díky tobě mi to došlo :yawinkle:

_________________
Ali a smečka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Požírání odpadků a exkrementů
PříspěvekNapsal: stř 22. pro. 2010 13:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
když už se probírá tohle téma - co lidské trousky? Bardu nikdy psí bobany nezajímaly, bobky býložravců samozřejmě ano, ale to nepovažuji za problém, nepřehání to. Co je ale neodolatelné je lidské. Je jedno jestli ral granule (superprémiovky) nebo BARF, prostě lidský bobek je nejlepší pochoutka na světě. Co s tím je jasné - hlídat, hlídat, hlídat - ale mě by zajímalo PROČ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Požírání odpadků a exkrementů
PříspěvekNapsal: stř 22. pro. 2010 14:53 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Řekla bych, že na to ti odpověděl Ruda - složení.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Požírání odpadků a exkrementů
PříspěvekNapsal: stř 22. pro. 2010 16:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
no jo slozeni,ale psa mam na barfu+ zelenina,ale stejne to lidsky je neodolatelny.Navic se vyskytuji na naprosto necekanych mistech,chapu,ze zmizi v krovi,ale ze se nekdo vydela primo vedle cesticky,to nechapu...

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Požírání odpadků a exkrementů
PříspěvekNapsal: stř 22. pro. 2010 17:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Není na vině spíš složení stravy toho, kdo vyrobil ten exkrement? Příliš bohaté? No ale hledej ho, abys ho upozornila, že se nestravuje správně. :lol:

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Požírání odpadků a exkrementů
PříspěvekNapsal: stř 22. pro. 2010 17:05 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Zuzka M píše:
Není na vině spíš složení stravy toho, kdo vyrobil ten exkrement? Příliš bohaté? No ale hledej ho, abys ho upozornila, že se nestravuje správně. :lol:

Přesně tak sjem to myslela, navíc koření a pod věci...

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Požírání odpadků a exkrementů
PříspěvekNapsal: čtv 23. pro. 2010 17:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 15. říj. 2010 14:28
Příspěvky: 60
Bydliště: Žatec
Hmmm... tak dodnes jsem byla pyšná na moji tříměsíční čuvačku, jak si hovínek nevšímá.... bylo to nejspíš tím, že jsme nenarážely na lidská.... jednou se mi předvedla u kachen, ale to jsem nějak neřešila.... ale dnes.... . Fuj! Hnus fialovej!
Já se tu nechala inspirovat nedavno tím, jak tu někdo psal, že se pejskovi schovává... Opravdu jsem si vybrala tu nejlepší chvíli. Čekám, nějak dlouho nejde, nakonec vyrazila a hledala mě. Byla to sranda, akorát že jen do té doby, než jsem se šla podívat, cože jí tam tak zdrželo.... . Olizovala se až za ušima, měla toho plnou pusu.... . Právě jsem opakovaně dočetla tuto diskusi a řetízkový obojek mám již v kapse. Doufám, že vše zatrhnu dříve, než se nám z toho stane tradice.
Jsem si jistá, že hlad nemáme a vitamíny nechybí,čímž potvrzuji tvrzení, že to nemusí být nutně proto, že něco chybí. Jíme 4x-5x denně. Jsme pouze na syrovém včetně vajíček, skořápek, veškeré zeleniny a ovoce. I ty dršťky jíme... . Přeji všem postiženým touto psí zálibkou, ať se to brzy podaří vyřešit k naší spokojenosti :|

_________________
https://picasaweb.google.com/radkajirka/MojiMilackove#


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Požírání odpadků a exkrementů
PříspěvekNapsal: pon 27. pro. 2010 08:02 
Offline

Registrován: úte 15. pro. 2009 11:30
Příspěvky: 40
Bydliště: České Lhotice
No jo, ta naše Berňulka má pořád hlad :-) asi to bude ten hlavní důvod a není to nedostatkem jídla, jen je to taková popelnice a je pravda, že v létě tolik exkrementy nepojídá, protože má na zahradě dostatek ovoce, teď v zimě je to horší. A další důvod co uváděl Ruda bude nejspíš též částečně na vině, Berňule pojídá exkrementy dvou našich dalších psů, kteří jsou krmeni superpremiovým štěněčím krmivem, zatímco ona už má jen premiové pro dospěláky. Asi budu muset zavést ty častější procházky a neustále sbírat :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pojídání exkrementů
PříspěvekNapsal: úte 18. led. 2011 18:28 
Offline

Registrován: pon 17. led. 2011 10:39
Příspěvky: 3
Bydliště: Planá nad Lužnicí
Prosím poraďte.Mám roční fenku jorkšírka a ta sní venku naprosto všechno co jí přijde pod čumák.Když chce snín něco jiné kromě psího bobku a okřiknu jí Fuj! tak poslechne ale když je to bobek tak nepslechne ani náhodou.Poraďte prosííím


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pojídání exkrementů
PříspěvekNapsal: čtv 23. čer. 2011 08:19 
Offline

Registrován: stř 22. čer. 2011 12:42
Příspěvky: 8
Bydliště: Kladno
jako, že mám házet po psovi řetízkáč?..No zaprvé bych se asi netrfila..to neni jiné řešení?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pojídání exkrementů
PříspěvekNapsal: čtv 23. čer. 2011 20:42 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Jistě že je jiné řešení. V momentě pokusu o jakékoli sežrání něčeho zapovězeného, přerušit nežádoucí činnost jakkoli mechanicky, nikoli slovy. Například trhnutí vodítkem, nakročením proti čenichu a tak podobně. Fantazii se meze nekladu, jen to chce vychytat dřív, než to do té papuly vezme.
Mimochodem, nevím, co máš za psa a jaký máš konkrétně problém.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pojídání exkrementů
PříspěvekNapsal: pát 24. čer. 2011 07:15 
Offline

Registrován: stř 22. čer. 2011 12:42
Příspěvky: 8
Bydliště: Kladno
Mám Parsona russela teriera, žravého všeho, ale tak vždycky po něm skočím, a ona to pustí z papuly..občas..dlouhé vodítko nepoužívám, pač je mi nepříjemné jak se válí ve veškerém sajrajtu a pak to beru do ruky...A jednou jsme ze vzteku hodila šišku..ale netrefila jsme se..takže občas pomůže pískací balonek..občas.....hlavně jí je už 14měsíců..tak nevím jestli neni pozdě na nápravu.Je staršně tvrdohlavá


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pojídání exkrementů
PříspěvekNapsal: pát 24. čer. 2011 18:00 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Iste, všetko to pomôže len občas, lebo ju učíš s tebou vybabrávať, nezachovávaš si dosah, učíš ju proti sebe, ako ti prejsť cez rozum a dostať sa tam, kam chce. 14 mesiacov iste nie je veľa na to, aby sa to naučila. Staršie príspevky by ťa mohli nakopnúť zamysleniu sa nad tým, čím kŕmiš. A nad tým, či to vôbec naozaj chceš riešiť, ako a prečo to nejde, sme sa dozvedeli...

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pojídání exkrementů
PříspěvekNapsal: pát 24. čer. 2011 18:08 
Offline

Registrován: stř 22. čer. 2011 12:42
Příspěvky: 8
Bydliště: Kladno
Ještě chci dodat, že můj pes je mé největší hobby.....a ráda bych ,když už s emu plně věnuji, aby to bylo co k čemu..tudíš odpověd: přečti si knížku, napsla jsme 3..mi fakt nepomůže..ráda bych přijela a i když jde o rady běžné a stále dokola se opakující..stejně bych na ně chtěla dostat odpověd a radu....navíc nesnáším čtení, unavuje mě a já raději lítám s pupíkem/můj pes) po lese.....
---zlúčenie príspevkov---
Ježišmajra, já dotoho ještě nepronikla, vaši mluvu psí neznám a denně studuji tyto stránky, abych ji pochopila a nebyla tak mimo. Jistě, že moc chci,aby můj pes byl správně veden, to nemá nic společného s tím, že se nechci hrabat vodítkem otřeném a kdoví co. Jen doufám, že je třeba jiný způsob, pokud ne..tak hold to vodítko použiji. Jen zkoumám možnosti. Ale psa jsem dostla ve třech měsících od té doby s ním docházím na cvičík, jezdím na výstavy, psí tábory...kupuji mu to nejlepší krmení plné živin...rozmszluji ho i vychovávám. Křivdíš mi,když máš pocit, že něco nechci nebo jsem snad pohodlná.Můj život se točí jen kolem ní..a vše je jí uspůsobeno, kam nemůže ona nejdu ani já.....a od té doby co ji mám, znám jen les, les ,les,protože tam se cítí nejlépe...chápeš.
A tady jsem jen proto, že chci být ještě lepší paminka/panička s maminkou/ a ještě více jí rozumět.
---zlúčenie príspevkov---
Nechci se nikoho dotknout, ale ak to tu tak pročítám již 3 den, nemohu si nevšimnout jisté idei založené na tom, že ne konkrétní rada,ale ty se snaž, ty odhaluj a přemýšlej včem to tkví. No neni to špatná ideologie, ale já si u své fenky vyložím jeden moment chování jako milion různých způsobů příčin,,a to nikam nevede. A , že odpověd tu je, ne je tu mraky dohadů, spekulací a do toho nepatrný vzkaz pana Desenského, který jen poukazuje na to, ty se zamysli, ty odhal ty přemýšlej...takže jsme zase v tom kole, kdy nic nevím, muj pes opět chnapl dítě a já krom ,,Nesmíš" nevěděla co víc udělat..jo a hele balonek....a jestli se jednou v horizontu pár měíců možná konečně dohrabu odpovědi, kolik dětí už bude pokousaných a kolik let mi napaří za bráněni PČR v odejmutí psa a utracení. ..to samozřejmě uvadím ten nejhorší způsob,který by,ale mohl nastat...takže prosím zamyslete se jestli neni lepší mi konečně odpovědět místo toho neustálého odkazování na 3knihy atd...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pojídání exkrementů
PříspěvekNapsal: pát 24. čer. 2011 19:50 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Áno, máš pravdu... Ešte je možnosť zavolať priamo Rudovi:

Desenský píše:
Více čtěte, méně pište, 99% všech otázek je zde zodpovězeno. Konkrétní odpověď na konkrétní problém vašeho psa lze řešit telefonicky.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pojídání exkrementů
PříspěvekNapsal: pát 24. čer. 2011 19:58 
Offline

Registrován: stř 22. čer. 2011 12:42
Příspěvky: 8
Bydliště: Kladno
ano Rudovi jsem volala, odkázal mě na knihy..celkem 3 ..to bylo vše....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pojídání exkrementů
PříspěvekNapsal: pát 24. čer. 2011 20:53 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
To chápem, podľa prvej tvojej otázky totiž potrebuješ pochopiť viac súvislostí, čo nemyslím nijak zle. Čítať ale nechceš, odpoveď na položenú otázku, je málo konkrétna.
Otázku psa, ktorý pokúsal dieťa, by už vôbec zodpovedný človek neriešil na diaľku, okrem nutných opatrení. Dieťa je totiž niečo iné, ako zožraté ho...
Možnosť prísť si pre konkrétnu radu osobne?

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pojídání exkrementů
PříspěvekNapsal: pát 24. čer. 2011 21:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 19. bře. 2009 20:11
Příspěvky: 889
Bydliště: Praha 4
Petro, chápu Vás, škoda, že nerada čtete...Ale přijít si sama na souvislosti a následovné "napasování " na svého psa, kterého Vy znáte nejlépe - to je vážně k nezaplacení..a ta radost Vaše a posléze i Vašeho psa za to stojí - to je moje zkušenost..Držím Vám oběma palce :D
-sloučení příspěvků-
Petro, nejlepší - dle mých zkušeností - je načist, pochopit a podle situace převést na svého miláčka, kterého Vy sama znáte nejlépe..Sama mám čubu, co si v bobouších libuje - mimo psích. Zvířecí neřeším, ale lidskouše jsou humus... :Hangman: Přivolání mám 99%, tak to řeším tak, pokud vidím, že je to případ toho 1% tak mám drsné vypadni - ale zase to bude fungovat jen na mého a žádného jiného psa..
Takže rady číst, nebo se psem přijet jsou ty nejlepší možné... :D

_________________
Nejtěžší práce je práce na sobě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pojídání exkrementů
PříspěvekNapsal: pát 24. čer. 2011 22:25 
Offline

Registrován: stř 22. čer. 2011 12:42
Příspěvky: 8
Bydliště: Kladno
Jo no problém, uděláme si alespon s Gí výlet, ale čekám..že mi Ruda řekne, jed zpět a přečti si knihy:-D Můj pes zatím nikoho nekousl,ale chystá se, vidím jak sebírá odvahu a :grr: :grr: jistotu k tomu činu....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pojídání exkrementů
PříspěvekNapsal: sob 25. čer. 2011 08:28 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Z fríčka jsem otočil domů leda marody.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Požírání odpadků a exkrementů
PříspěvekNapsal: čtv 21. črc. 2011 19:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 05. dub. 2009 15:31
Příspěvky: 258
Bydliště: Havířov
Cindy (boxer) právě sežrala pecku z broskve, nebude z toho problém? Pokud vím, jádro je jedovaté, ale spolkla to celé, dostane se to ven?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Požírání odpadků a exkrementů
PříspěvekNapsal: pát 22. črc. 2011 07:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 29. pro. 2009 00:50
Příspěvky: 396
Bydliště: Kopřivnice
vida.loca: pecky bych vůbec neřešil. Kdyby ji rozkousal tak se taky u jednoho kusu nic nestane

_________________
Dogo Argentino
http://dogos.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Požírání odpadků a exkrementů
PříspěvekNapsal: pát 22. črc. 2011 07:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 13:47
Příspěvky: 2293
Bydliště: Sokolnice
vida.loca píše:
Cindy (boxer) právě sežrala pecku z broskve, nebude z toho problém? Pokud vím, jádro je jedovaté, ale spolkla to celé, dostane se to ven?

Bych rekla, ze to normalne projde, a rozhodne nema sanci natravit skorepinu aby se dostala k jadru :)
Kdyz tak ji dej neco hutnejsiho s vlakninou ke zradlu, at to ma s cim vyjit. V pripade ruznych nevhodnych predmetu se hodne doporucuje kysane zeli. A pokud nekrmite masem ale granulema, tak bych dala asi i ulepenou (rozvarenou) ryzi s masem, aby se to melo do ceho obalit.

_________________
http://www.raistlin.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Požírání odpadků a exkrementů
PříspěvekNapsal: sob 23. črc. 2011 13:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 14. kvě. 2011 14:54
Příspěvky: 26
Bydliště: Praha
Náš Ary od začátku, co jsme si ho přivedli domů, měl celkem často trávicí potíže a neustále pojídal někde exkrementy - hlavně lidské, kočičí a zaječí. Pak jsem si někde přečetla, že tohle vše může být také způsobeno nedostatkem minerálů a stopových prvků spolu s umělými přísadami v extrudovaných granulích a u citlivějších jedinců to může v pokročilejším věku přejít až v různé nemoci trávicího traktu. Přešli jsme proto na Barf a dáváme ráno maso se zeleninou (či ovocem) + čajovníkový olej a večer lisované granule a můžu říct, že změna byla znát už po 14 dnech. Pes se nejen zklidnil, ale začala se mu lesknout srst a HLAVNĚ - nepojídá od té doby žádné exkrementy. Očuchá a jde dál....
Tak to jen info pro ty, kteří mají nejen potíže s pojídáním exkrementů a různých humusů, ale i potíže s průjmy apod.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pojídání exkrementů
PříspěvekNapsal: sob 23. črc. 2011 13:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 14. kvě. 2011 14:54
Příspěvky: 26
Bydliště: Praha
Ayisi píše:
u nás žranie exkrementov prestalo, ked sme objednali z baronu Mikro Mineral - vyskúšajte...u nás to pomohlo... :notworthy:


Ano, i nám toto velmi pomohlo spolu s přechodem na Barf. Exkrementy u nás už nikoho nezajímají :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Požírání odpadků a exkrementů
PříspěvekNapsal: čtv 28. črc. 2011 17:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 05. dub. 2009 15:31
Příspěvky: 258
Bydliště: Havířov
Tak Cindy dnes brzo ráno pecku od broskve PO TÝDNU vyzvracela, večer měla zimnici a křeče, už jsem s ní chtěla jít k veterináři. Celý týden byla zdrblá a bez nálady, jsem myslela, že na ni leze faleška. Takže celá pecka od broskve psem neprojde, i když je na BARFU!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Požírání odpadků a exkrementů
PříspěvekNapsal: pát 29. črc. 2011 08:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 13. bře. 2011 00:44
Příspěvky: 453
Bydliště: Halenkovice
vida.loca: to bych nevěřila...! týden? dobře, že to dopadlo ok.

chci se zeptat, fenka si hnusů atd nevšímá, snad proto, jak se tu píše, že nemívala hlad a že je na BARFu, kromě koňského trusu. Sice ho zatím nežere ale možná by si dala, kdybych jí dala prostor. Já bych jí to dovolila, zrovna koňský by mi nevadil, ale nevím, jestli by pak nechtěla i jiná hoviša a to by se mi už moc nelíbilo? A taky, jestli v tom nemůže být něco pro psa nedobrého - třeba nějaká chemie - léky - co já vím, co se dává koním? Co myslíte? Dík


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Požírání odpadků a exkrementů
PříspěvekNapsal: pát 29. črc. 2011 14:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. led. 2011 17:29
Příspěvky: 3985
Bydliště: Ostrov u Macochy
Myslím že koňské koblížky neuškodí, pokud se jich vyloženě nepřežere (a když jo, tak maximálně chytne průjem á la kůň). Když byla Annie malá, tak po nich šla až fanaticky, ona ta napůl strávená tráva asi obsahuje nějaké živiny, které zrovna potřebovala, tenkrát byla ještě na granulích... (říkám asi, protože nevím konkrétní údaje, ale obecně vzato to tak je). Dnes jí už "jen" chutnají jako zákusek :wink:.
A rozlišovat to určitě umí, co je kůň = v malém množství povoleno a co je lidské, psí atd = zakázáno.
A chemie - dokud se vyhneš závodním stájím, tak si myslím že to nic hrozného nebude.

_________________
Ve snaze přetvořit svět člověk zapomíná přetvořit sám sebe (A. Platonov)
www.naturaldogfood.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Požírání odpadků a exkrementů
PříspěvekNapsal: pát 29. črc. 2011 17:06 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: stř 08. lis. 2006 19:02
Příspěvky: 538
Bydliště: Stráž nad Nežárkou
Koníci a vovečky přenášejí tetanus. Proto se proti němu očkují. Ale vakcinovaný koblih od nenaočkovaného nerozeznáš-takže radím: nepojídat... :yawinkle:

_________________
Musíme jít a dívat se. (J. Y. Costeau)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Požírání odpadků a exkrementů
PříspěvekNapsal: pát 29. črc. 2011 18:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
lenka apenzelka píše:
Koníci a vovečky přenášejí tetanus. Proto se proti němu očkují. Ale vakcinovaný koblih od nenaočkovaného nerozeznáš-takže radím: nepojídat... :yawinkle:


To se fakt přenáší i pozřením trusu od nemocného zvířete? Myslela jsem si, že se ten prevít musí dostat přímo do krevního oběhu, když se podává sérum při otevřených ránách.

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Požírání odpadků a exkrementů
PříspěvekNapsal: pát 29. črc. 2011 20:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 13:47
Příspěvky: 2293
Bydliště: Sokolnice
Zuzka M píše:
To se fakt přenáší i pozřením trusu od nemocného zvířete? Myslela jsem si, že se ten prevít musí dostat přímo do krevního oběhu, když se podává sérum při otevřených ránách.

Jo, musi do krevniho obehu. Nebezpeci je jen pokud je otevrena rana v tlame - nejvic ohrozena jsou tim prezubujici stenata. Tam je lepsi je naockovat, pokud je moznost, ze s trusem prijdou do kontaktu.

Ovsem i u dospeleho psa muze dojit k poraneni v tlame.. je lepsi, pokud je pes ockovany proti tetanu, pokud prichazi o kontaktu s konskym trusem.

_________________
http://www.raistlin.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Požírání odpadků a exkrementů
PříspěvekNapsal: sob 30. črc. 2011 06:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 18. zář. 2009 13:00
Příspěvky: 196
Bydliště: Praha - Horní Měcholupy
Máš pravdu v tom, že se infekce musí dostat do rány. Ale i v tlamě může být rána, hlavně když štěně přezubuje...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Požírání odpadků a exkrementů
PříspěvekNapsal: sob 30. črc. 2011 15:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 14. kvě. 2011 14:54
Příspěvky: 26
Bydliště: Praha
Ano, pokud je pes v častém kontaktu s koňmi (koně jsou největším přenositelem titanusu) , je lepší ho očkovat na tetanus. Nejen rány v tlamě, ale třeba i malé ale hluboké rány kolem tlamy či na packách (třeba po hře s jiným psem), můžou napomoc infekci.
Jinak - koňské exkrementy obsahují nějaké zdravé minerály pro psy, proto voní snad každému psu :-) Střelky z koňských kopyt jsou pro ně zase obrovskou vitamínovou bombou - ale nesmí se jich pes přežrat, jinak zvrací...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Požírání odpadků a exkrementů
PříspěvekNapsal: pát 09. zář. 2011 16:15 
Offline

Registrován: pát 05. srp. 2011 15:08
Příspěvky: 113
Bydliště: praha
Ahoj Všem,
cvičím vodicí psy a mám u jedné feny(Elsa) problém s požíráním vlastních exkrementů.Nevím jak to odnaučit.Náš systém je založen na tom,že nemáme psy doma,ale bydlí ve výcvikovém středisku,kam za nimi docházíme každý den.My se staráme pouze o výcvik.Na úklid,krmení,venčení jsou tam ošetřovatelé. Psi spolu bydlí po dvou v kotcích. Když se zjistilo, že tuhle odpornost dělá,se oddělila a bydlí sama,aby jsme jí mohli pozorovat.Venčení mají pravidelné,jídlo taky.Přesto se Elsa v noci vykaká v kotci a rovnou to sežere.Dali jsme jí tam hračku, nepomáhá, druhý pes taky ne, tak dostala košík.A můžu Vám říct,že je pěkně nechutný si tam pro ni ráno jít.Ho... jsou rozpatlány skoro všude,protože se snaží to skrz ten košík procedit,košík je taky obalený a ona sedí v jednom rohu a vypadá poměrně nešťastně.Vím,že v tu chvíli nemá smysl jí nějak kárat.Tak jsem to dnes nevydržela a rozhodla se,že se to prostě musí vyřešit,protože jen myšlenka,že by dokonce výcviku(ač jí zbývá asi měsíc a půl) byla v kotci sama s košíkem a rozpatlanejma ho.....,mě trochu děsí.Rozhodně si nemyslim, že by to měla naučený od štěněte(že by se potřebovali dožírat),na štěňata se dohlíží, pravidelně se krmí,májí to pořád čisté(už ve dvou měsících jsou na nich krásně vidět hygienické náviky). Tak jsem si jí dnes ukradla domu, ač vím, že je to asi zbytečný,protože ona se mnou v životě ho... nevzala do huby, na ulici při vodění se jim vyhejbá jak čert kříži...

toť můj román... prosím moc o rady a předem děkuji

_________________
Ten,kdo položí srdce své na oltář přírody,je nadevše povznesen,ale v očích druhého je toulavým psem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Požírání odpadků a exkrementů
PříspěvekNapsal: pát 16. zář. 2011 18:41 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Čím je krmena? Ubrala bych na "kvalitě" granulí (myšleno ne tak nadupané, klidně obyč pro psy, co si válej šunky doma) a přidala na množství. Nebo ideálně přejít na maso s přílohou. Dále bych šla do krevních testů (komplet). A zaměstnat. To, že je doma a nemá šanci to udělat, je jedině dobře. Může to být totiž také už zlozvyk.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Požírání odpadků a exkrementů
PříspěvekNapsal: pát 16. zář. 2011 21:29 
Offline

Registrován: pát 05. srp. 2011 15:08
Příspěvky: 113
Bydliště: praha
Eva: Nevim jestli to bylo na mne. Krmena granulema (momentálně Eukanubou) a obávám se, že jí granule zůstanou, jelikož bude vodicim psem a jde ke starší pani a ta jí asi vařit nebude... poté, co byla na vikend doma, tak to asi tři noci neudělala. nicméně teda děkuji za rady a dudu doufat, že když to doma nedělá, tak to nebude dělat ani doma u budoucí majitelky...

_________________
Ten,kdo položí srdce své na oltář přírody,je nadevše povznesen,ale v očích druhého je toulavým psem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Požírání odpadků a exkrementů
PříspěvekNapsal: sob 17. zář. 2011 05:03 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Když čtu tu značku, je to právě tím krmivem. Jsem si jist, že zde najdeš odpovědi.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Požírání odpadků a exkrementů
PříspěvekNapsal: pon 19. zář. 2011 18:09 
Offline

Registrován: pát 05. srp. 2011 15:08
Příspěvky: 113
Bydliště: praha
Děkuji za odpověď... velice... toto téma pročítám...

_________________
Ten,kdo položí srdce své na oltář přírody,je nadevše povznesen,ale v očích druhého je toulavým psem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Požírání odpadků a exkrementů
PříspěvekNapsal: úte 03. led. 2012 21:38 
Offline

Registrován: stř 13. dub. 2011 17:00
Příspěvky: 3
Bydliště: Praha
Tak jsem tu vše pročetla. Jen pro ujasnění: mám labradorku (v pořadí druhou) ve sbírání hnusů se neliší od první, je ve stavu kdy když na ní koukám, popř. ji jen výhružně oslovím či řeknu vidím tě-nedovolí si nic sebrat. Když nevidím včas, a křiknu fuj-vyplivne popř zanechá požírání. Přivolání se mi neosvědčilo neb jak tu bylo popisováno-běží, ale cestou sežere již uzmuté. V tomto stavu jsme celoživotně skončily i s první dámou. Myslela jsem, jestli bych mladou nějak nenaučila, že hnusy se nežerou, ani když panička nekouká, ale to je asi, jak tady čtu sci-fi což?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Požírání odpadků a exkrementů
PříspěvekNapsal: stř 04. led. 2012 19:44 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Nemyslím si. I když u labíka... :twisted: třeba moje štěnice je popelnice, co sežere vše. CO sežere, vdechne. Venku se mi jí podařilo párkrát vyděsit, když do sebe něco ládovala (neúmyslně, ale vhodně) tím, že jsem jí šáhla po kožichu, když něco sebrala, ona to nečekala. Pak jsme jí to vyrvala z útrob a odhodila. Zavolala. Když přišla, dostala pamlsek. Podívala se zpět po hnusu, oslovila jsem jí a když se na mě podívala, dostala pamlsek, Ten dostala pokaždé, i když něco míjela a když viděla, že jí sleduju, tak pokračovala. Dnes si nevezme už téměř nic. Samozřejmě, není to stoprocentní. Ale když už je něco moc lákavého - naposledy půlka koláčku, tak mi to přinese a vymění, ale nesežere. Takže je si vědoma, že se to nedělá, i když jí nehlídám. I když jí teda hlídám nonstop.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Požírání odpadků a exkrementů
PříspěvekNapsal: stř 04. led. 2012 20:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 19. bře. 2009 20:11
Příspěvky: 889
Bydliště: Praha 4
Jako společnice labroušky mám zkušenosti takové - nenosím sebou pamlsky, protože by se mi čuba ani nevyvenčila, zírala by mi na kapsu. Pokud vidím, že něco našla, máme vypadni od toho...což je pusť a mazej v jedné větě, ale to jsem učila..a hlavní je povel pusť...nechci jí z držky páčit hnusy...ale že ona si je chce do držky brát, s tím neudělám nic...A od vyválení v čemkoliv máme jen padej...nutno podotknout, že je někdy rychlejší... :(

_________________
Nejtěžší práce je práce na sobě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Požírání odpadků a exkrementů
PříspěvekNapsal: stř 04. led. 2012 22:29 
Offline

Registrován: stř 13. dub. 2011 17:00
Příspěvky: 3
Bydliště: Praha
Jo labíci. . . :D No čubísovi je zítřkem osm měsíců, tak doufám, že se ještě něco naučí... Učí se dost rychle. Evo děkuju za radu a názor, uvidíme. Pamlsky nosíme, poňádž občas venčím ještě s dvouletou dcerou potřebuji 100% poslušnost, (zvlášť tady v Praze), na což jsou u labradorů pamlsky nenahraditelné - stará čubina už chudák sotva šla, ale z fleku ožila a mohla na zkoušky či do cirkusu jen co zahlédla piškotek-to by dělala i stojky na hlavě :laughing7: S puberťačkou jsme teď ve fázi občas dostaneš občas ne a zatím super funguje, tak snad bude až je odbouráme úplně. Popelnice je teda děsná, tuhle dcerka potřebovala honem čůrat, držím ji s holou prdkou ve vzduchu a najednou koukám, že psa nevidím-samozřejmě toho využila a běžela se podívat do křoví. Na zavolání přiběhla okamžitě, ještě dítě ani nestálo na zemi, ale ten odér z tlamy-málem jsem omdlela :Hangman: No a o to mi jde, ona ví moc dobře, že nesmí, když něco vidí, napřed mě kontroluje, jestli vidím taky, když jo, je klid, ale když ne - zatím je to asi silnější než ona aby toho nevyužila... :twisted:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Požírání odpadků a exkrementů
PříspěvekNapsal: čtv 05. led. 2012 07:19 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Aileen píše:
...ona ví moc dobře, že nesmí, když něco vidí, napřed mě kontroluje, jestli vidím taky, když jo, je klid, ale když ne - zatím je to asi silnější než ona aby toho nevyužila... :twisted:
Máš tam chybu ve výrazu, má tam být. Kdybys četla moje knihy, přišla bys na to, kde máš hlavní chyby. Ubíráš se totiž jen po jedné linii a nebereš v potaz okolnosti zapadající do celku.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Požírání odpadků a exkrementů
PříspěvekNapsal: čtv 05. led. 2012 09:43 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Aileen, ještě dodám. Tento postuo jsem dělala u dvouměsíčního štěněte, a chce to pak omezovat pamlsky. Stejně jako u všeho, kde je používáš! Dutchee je teď skoro půl roku, a pamlsek dostane opravdu jen za něco, co za to opravdu stojí. Hlavně nesmíš ustrnout, to byl pak milá labina dělala jen za něco a ne protože to řikáš.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Požírání odpadků a exkrementů
PříspěvekNapsal: čtv 05. led. 2012 13:31 
Offline

Registrován: stř 13. dub. 2011 17:00
Příspěvky: 3
Bydliště: Praha
Ano, chybu ve výrazu uznávám. Vaše knihy jsem četla dvě, je to již dříve a zřejmě budu muset opakovat, protože nevím, kde tu chybu dělám. :roll: Zkouším co můžu, proto píši i sem, abych se dozvěděla, co ještě můžu udělat jinak. Čubinu venku zabavuji, aby měla jinou činnost než hledat hnusy, při požírání jsem nečekaně házela vodítka, klíče, kamínky, co bylo zrovna po ruce (sice se vždy vyděsila, odskočila, pustila, nicméně při další příležitosti šla do hnusu zas). Pamlsky jsem zkoušela poskrovnu-občas když jsem zaregistrovala hnus včas a čuba stihla jen čuchnout a na přivolání ihned přiběhla, aniž by se hnusu dotkla. Když už ho vzala a na povel fuj vyplivla, tak ne, protože mi přišlo, že ji odměňuji za to že něco najde a vezme to do huby... Při přivolání jak už jsem se zmínila běží, ale dožvýká cestou, co už v hubě má...
---zlúčenie príspevkov---
Jinak tedy Evi, pamlskování si uvědomuji a už je dostává, jen občasně, ale dostává ... Moje chyba. Už je dost stará na úplné odbourání, ale jsem v tomto bohužel pomalejší. Částečně i proto, že jediná další věc, která ji uspokojuje jako odměna je hodit klacek, šišku, balón. Nějaké drbání hlazení apod. na kterékoli části těla ji venku (a to zdůrazňuji) absolutně nebere. Nechápu proč, jinak je velmi kontaktní, doma si sednu na zem a už ji mám na klíně, hlavu mi strká na mazlení furt. často za mnou chodí po bytě, kam se hnu. Ale venku se hlazení a drbání vyhýbá již od štěnda - prostě uhne, či odběhne. Na slovní pochvalu buď nereaguje nebo dokonce hodí pohled stylu: co je? Ti hrabe nebo co? Doma na tatáž slova (hoodná, táák ano) hned vrtí ocasem a přijde se podrbat. To jde taky mimo mé chápání... Za osvětu předem díky


Naposledy upravil rea dne pát 06. led. 2012 21:53, celkově upraveno 1
zlúčenie príspevkov


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Požírání odpadků a exkrementů
PříspěvekNapsal: pon 09. led. 2012 11:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
S labradorama je tohle těžký... Znám málo lidí, co v tomhle labrouše zvládli, a ti to podchytili hned v začátku. Venku je to pro ně zkrátka priorita č.1.
- Chápe tvoje psice, že žraní hnusů je to, co si nepřeješ? Pokud po ní jednou hodíš klíče, podruhé řveš fuj, potřetí přivoláváš, jednou chválíš, jednou nechválíš... jako neviděla jsem vás u toho, ale je možné, že v tom má zmatek a vlastně si není jistá, co konkrétně je to špatné.
- Pokud už má humus v hubě, snažila bych se to směřovat k tomu, aby ti ho aportovala. Je to sice nechutné pro tebe, ale bezpečnější pro psa. Ano je riziko, že ti nějakou dobu bude přinášet všechna h***a v lese, ale většinu psů tohle období celkem rychle přejde.
- Pokud se teprve rozmýšlí a otvírá hubu, rázně a nekompromisně přivolat, pochválit.
- Pro labradora je přirozené a správné, že bere do huby všechno. Je to holt retriever = přinašeč.
- Že ji venku nezajímá hlazení, není nic zvláštního. Doma má hlazení vysokou prioritu, ale venku ho zastíní jiné aktivity, jako je lovení nebo žraní hnusů
- Na druhou stranu to může znamenat málo respektu, čuba má dojem, že se jí vtíráš (což by poukazovalo to, že ji nazajímá ani pochvala)
- Jestli je hodně aktivní, neházej jí klacky a šišky ale začni ji normálně cvičit. Bude ji to bavit a ty se tím venku pro ni staneš mnohem zajímavější a důležitější.

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 292 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 34 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!