Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 16:32
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 292 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Požírání odpadků a exkrementů
PříspěvekNapsal: pon 23. led. 2012 21:23 
Offline

Registrován: pát 23. lis. 2007 20:13
Příspěvky: 3
Bydliště: Volyňská 65, Dlouhá Loučka 783 86
Tak jsem pročetla celé téma a opravdu stále netuším, jak odnaučit toho svého psa sbírat cokoliv. Mám doma 7měs RR. Krmím FM pro dospělé psy a stejně mi požírá venku naprosto vše, co najde. Přivolání máme perfektní, tzn. běží k hnusu, přivolám, přijde. Má ho v puse, řeknu fuj, přiběhne, ale dožvýká si po cestě. Pokud je to něco, co není tak "voňavy", přestane se ládovat, vyplivne, přiběhne. Přiběhne pokaždé, ale každou procházku se nakrmí. Vzhledem k tomu, že chodíme po poli denně minimálně hodinu, tak se stihne naládovat docela kvalitně. Když cokoliv kdekoliv nechám na lince (samozřejmě se snažím nenechávat, ale hlava děravá...), sežere to (chleba, paprika, cukroví..), dokonce se mi stalo, že snědl kostku podpalovače. :( Co znamená fuj, ví. Nelákavy věci vždy nechá. Pusť umí také. A teď babo raď. Být to hovna, tak se smířím a řeknu si, holt mám prase, ale věci, kterýma si může ublížit, to je opravdu nebezpečné. Přijde mi, že je to u něj nějaká mánie, úchylka, která se víc a víc prohlubuje. Krmivo už jsem měnila, z Orijen na FM.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Požírání odpadků a exkrementů
PříspěvekNapsal: úte 24. led. 2012 20:05 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Možno je tam viac chýb, ale z otázky je jasná jedna. Je neskoro zasiahnuť, keď už to má v hube. Zhoršuje sa to, pretože stíha vziať si to a po ceste k tebe zožrať. V tomto si pozadu, pretože velíš a tým psa upozorňuješ, že to stihne, ak si švihne a jemu to stojí za to. Lepšie je zasiahnuť bez upozornenia, než to vezme.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Požírání odpadků a exkrementů
PříspěvekNapsal: úte 24. led. 2012 20:30 
Offline

Registrován: pát 23. lis. 2007 20:13
Příspěvky: 3
Bydliště: Volyňská 65, Dlouhá Loučka 783 86
tzn. že ho musím držet celou procházku u nohy? Kdyby ne, vždycky to stihne, protože si lítá po poli docela dost daleko a to než bych tam doskákala, tak by stihl najít ještě ze pár "chuťovek"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Požírání odpadků a exkrementů
PříspěvekNapsal: úte 24. led. 2012 20:57 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Nie, nie je to nutné. Stačí stopovačka a dostatočne rýchle reakcie. Na diaľku síce môžeš vedieť čítať psa, ale nemôžeš zasiahnuť a bez tvojho dosahu si určuje tempo sám. O práci so stopovačkou sa dočítaš v témach o privolaní. Týmto postupom, aký si opísala, sa naučil len to, že si môže vziať, čo stihne. Je potrebné vysvetliť jasne moment, ktorý je ten zlý.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Požírání odpadků a exkrementů
PříspěvekNapsal: stř 25. led. 2012 06:55 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
alllousek píše:
...Mám doma 7měs RR. Krmím FM pro dospělé psy...
Problém je podtržen.
Pro více info je lepší zavolat.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Požírání odpadků a exkrementů
PříspěvekNapsal: úte 06. bře. 2012 22:28 
Offline

Registrován: stř 22. úno. 2012 19:51
Příspěvky: 10
Bydliště: Slovensko
Ja som sa s mojou trápila chvíľu, lebo nerozumela slovu fuj. A na diaľku už vôbec nie. Na privolanie síce prišla, ale to isté ako u každého - cestou si všetko pohodlne dopapala. Ale pred 3 dňami som použila metódu "hoď, čo je po ruke" :) 2x letela loptička, keď bola odo mňa ďalej a žrala nejaký hnus. A trafenie loptičkou (aj keď som mierila len ku nej, ale oba razy som ju trafila, hehe) v spojení s Fuj! malo úžasný účinok. Veľmi rýchlo pochopila, že mám na ňu dosah aj keď je ďalej odo mňa. A odvtedy na to reaguje perfektne aj na diaľku, nemusím nič hádzať. Len na ňu musím dávať pozor stále. Myslíte, že sa časom odučí vôbec hnusom venovať pozornosť? Ak nie, aj to je dobré, že stačí slovo :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Požírání odpadků a exkrementů
PříspěvekNapsal: stř 07. bře. 2012 19:50 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
No a preto je lepšie naučiť psa, že vidíš stále, vynechať slovné upozornenie, teda to Fuj a len hodiť a poprípade po tom pridať komentár, aký je svet zlý, že zakaždým, keď si na niečo na zemi chce pochutiť, ju niečo trafí. A s úsmevom(škodoradostný je faaajn)... Inak sa ťa naučí sledovať a spoliehať na upozornenie. Načo sa vyhrážať a robiť zo seba ...

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Požírání odpadků a exkrementů
PříspěvekNapsal: stř 07. bře. 2012 20:15 
Offline

Registrován: stř 22. úno. 2012 19:51
Příspěvky: 10
Bydliště: Slovensko
Ahaaa! A ja trubka som myslela, že hodenie je nato, aby pochopila, že fuj je fuj :) Jasné, takto to dáva oveľa viac zmysel. Dík za radu :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Požírání odpadků a exkrementů
PříspěvekNapsal: ned 11. bře. 2012 19:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Tak mi předevčírem přetekly nervy, a rozhodla jsem se rázně skoncovat s Ričiným hovnožerstvím. Bohužel jsem to asi nechala zajít dojít daleko - většinou žere jen malé bobečky, což mně zas tak žíly netrhá - ale zato furt :? A čas od času schramstne něco co opravdu stojí za to. Jelikož už se z toho asi stal tak nějak zautomatizovanej zlozvyk, rozhodla jsem se pro začátek nasadit permanentní košík. A přemýšlím, jestli je strategičtější dávat jí ten košík opravdu důsledně furt (že by si na něj fakt zvykla a přestala ho jakkoliv řešit?), nebo jí občas nechat bez něj (aby si mohla líp hrát s Elí, vypláznout svůj chameleoní plajzák...) - ale je strašně těžké ji uhlídat, opravdu na ni musím pískat pokaždé, jak dá čumu k zemi, a je to dost vopruz.
Doufám, že se jí tím náhubkem naruší ten stereotyp - najdu=automaticky sežeru - a půjde pak na tom líp pracovat...
Pak taky přemýšlím, jestli lze stanovit nějaku hranici toho, co je povolené (tráva, lesní plody...) a co už ne? Chjo to jsou peripetie s těma blabladorama!

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Požírání odpadků a exkrementů
PříspěvekNapsal: ned 11. bře. 2012 20:29 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Samozřejmě že lze určit "tohle žrát můžeš a tohle ne". píšu sz

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Požírání odpadků a exkrementů
PříspěvekNapsal: ned 11. bře. 2012 20:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. črc. 2009 12:17
Příspěvky: 672
Bydliště: Brno
Zita píše:
Doufám, že se jí tím náhubkem naruší ten stereotyp - najdu=automaticky sežeru

časem zjistí, že je to k sežrání i přes náhubek(pokud nemá plné dno) :laughing7:

_________________
Nesuď druhého, pokud jsi neušel míli v jeho mokasínech.
http://pe3ce.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Požírání odpadků a exkrementů
PříspěvekNapsal: stř 14. bře. 2012 13:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
pe3ce píše:
časem zjistí, že je to k sežrání i přes náhubek(pokud nemá plné dno) :laughing7:
Samozřejmě ji hlídám i s náhubkem a říkám "Mazej!" jakmile mám podezření. Ona baštila hlavně ty malý bobečky a ty přes košík nesebere. A lidovec zatím žádnej, a to jsme prošli červenou z Kárlštějna do Berouna, kde muselo být dle dostupných statistik (a viditelných papírů) naděláno celkem nahusto...

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Požírání odpadků a exkrementů
PříspěvekNapsal: pon 03. pro. 2012 18:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 19. říj. 2011 16:22
Příspěvky: 35
Bydliště: Jihlava
Potřebuji radu!!! Mám 11 letého dědouška,nikdy ho hovínka nelákali a neměli jsme s tím problém,ale začala jsem mu preventivně dávat Drax imun a on jak vyjdeme z domu je jak posedlí po kdejakých výkalech,když je teď brzy tma tak je těžké ho včas zarazit,zvláště když je schopen vykonávat potřebu a u toho ještě schlamstout opodál nějaký ho... :-k myslíte že to muže mít souvislot podáváním drax imunu? Fakt tohle nikdy nedělal,kdyby to bylo jednou tak to zkousnu,ale teď ho zajímá každé h...které u venčení potkáme a není jich teda málo :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Požírání odpadků a exkrementů
PříspěvekNapsal: úte 04. pro. 2012 13:53 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Samozřejmě, že to může mít souvislost. Zvlášť, když neproběhla žádná jiná změna. Není nic jednoduššího než to vyzkoušet :wink:

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Požírání odpadků a exkrementů
PříspěvekNapsal: úte 04. pro. 2012 23:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 19. říj. 2011 16:22
Příspěvky: 35
Bydliště: Jihlava
Eva Štemberová píše:
Samozřejmě, že to může mít souvislost. Zvlášť, když neproběhla žádná jiná změna. Není nic jednoduššího než to vyzkoušet :wink:


Děkuji Evi! To mě nějak nenapadlo to vyzkoušet :D Zkusím a uvidíme :rolleyes:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Požírání odpadků a exkrementů
PříspěvekNapsal: čtv 14. bře. 2013 23:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. led. 2013 21:14
Příspěvky: 46
Bydliště: Tábor
Ahoj, neslyšel jste někdo o tom, že pejsek požírá svoje hovínka proto, že je po nich žrala jejich máma? Prý je to instinkt z přírody, kdy tím víceméně zahlazovala stopy u predátorů, aby je nenašli. Nevíte, co je na tom pravdy?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Požírání odpadků a exkrementů
PříspěvekNapsal: pát 15. bře. 2013 21:13 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
rebelko, tak co?

Sarko, nevím přesně, jak to myslíš. Psí máma sice po štěňatech uklízí, dokud jsou v pelechu, ale jakmile se dokážou venčit v pohodě venku, tak to přestává.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Požírání odpadků a exkrementů
PříspěvekNapsal: sob 16. bře. 2013 10:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. led. 2013 21:14
Příspěvky: 46
Bydliště: Tábor
No bylo mi řečeno že to štěně dědí po matce, a proto po sobě požírá hovínka. Protože naše 8 týdenní štěně NO se vždycky otočí a schlamstne to jako největší pochoutku, ale třeba kočičí ho nezajímá, opravdu jen po sobě


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Požírání odpadků a exkrementů
PříspěvekNapsal: sob 16. bře. 2013 23:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Myslím, že štěně určitě může podobné vzorce chování "zdědit", ať už genetickou nebo negenetickou cestou. Každopádně takové chování je úchylné a není to zrovna dobrá vizitka chovatele :?
Ještě by mě ale asi zajímalo, čím štěně krmíte, jaký má režim? Co děláte proto, abyste ho to odnaučili?

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Požírání odpadků a exkrementů
PříspěvekNapsal: pon 18. bře. 2013 08:02 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Sarka_Nov píše:
No bylo mi řečeno že to štěně dědí po matce, a proto po sobě požírá hovínka. Protože naše 8 týdenní štěně NO se vždycky otočí a schlamstne to jako největší pochoutku, ale třeba kočičí ho nezajímá, opravdu jen po sobě

Tohle je jen výmluva, protože štěně, které nezná hlad a je krmeno přiměřenou stravou, tohle neudělá.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Požírání odpadků a exkrementů
PříspěvekNapsal: pon 18. bře. 2013 20:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. led. 2013 21:14
Příspěvky: 46
Bydliště: Tábor
asi bude problem v tom, že nám nežere granule (Nuova Fattoria), "chovatel" daval štěňatům mlíko, tvaroh a do toho maso, tímhle ho ale krmit nechceme, ale tenhle dotaz jsem už psala do sekce krmení štěněte.. Jinak ho venčím ráno, tak půl hodiny. Potom dám misku s krmením (přimíchávám konzervu, aby aspoň trošku jedl) , a jde si lehnout. Pak je přes den s někým doma (teď přítel marodí) a každej si ho bere na chvíli na dvůr jentak proběhnout. Odpoledne uděláme větší procházku a poslední misku žrádla dávám tak do 19h. Krmím 4x denně, ale chtěl by všechno ostatní jen ne svoje granule, už ani s tou konzervou. Dnes a včera jsem s ním byla venku a už si svého hovínka nevšiml. Taky bych chtěla dodat, že má občas průjem a hned potom zase normální bobek což mě trápí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Žraní čehokoliv
PříspěvekNapsal: čtv 02. kvě. 2013 19:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 28. bře. 2013 13:16
Příspěvky: 2
Bydliště: Praha
Mám skoro 4 měsíce starýho křížence z útulku. Kousání věcí atd. už ho (prozatím) přešlo, čistotnej je taky, na cvičáku nás furt chválej, jenže.. Ačkoliv mu dávám dostatek žrádla, sem tam rypák nebo pařát i pamlsky, sežere všechno, na co přijde. Od oříšků na nočním stolku, části povlečení, mých kalhot od pyžama, přes dřevo, žížaly, kamení, až po květiny i s cibulema. Netuším, jak mu mám vysvětlit, že to nemá dělat, protože mě prostě nenapadá, co ho k tomu vede. Dělá to dokonce i ihned po dožrání granulí, po návratu z procházky i na ní, i když se mu celej den věnuju a hraju si s ním. Nevadí mu ani to, že ho přitom vidím. Jediná šance jak mu v tom zamezit, je dát ho na stopovačku, ale to přeci není řešení.
Poraďte mi prosím, nejde mi o zničený záhony ani věci, ale o to, že se bojím, že si tím poškodí žaludek nebo střeva.
Díky.

Bára


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Žraní čehokoliv
PříspěvekNapsal: pát 03. kvě. 2013 07:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. led. 2010 14:32
Příspěvky: 621
Bydliště: Praha 10, Vršovice - Břeclav (občas)
Rarach píše:
Jediná šance jak mu v tom zamezit, je dát ho na stopovačku, ale to přeci není řešení.
..... nejde mi o zničený záhony ani věci, ale o to, že se bojím, že si tím poškodí žaludek nebo střeva


Báro .. opravdu víš co chceš?? :wink:
demokracie nepatří do školky a to ani do té psí .. pokud chceš něco dosáhnout .. pak jedině důsledností a disciplínou ... emoce do toho nepleť .. jinak se připrav na:
Citace:
že si tím poškodí žaludek nebo střeva

_________________
V myšlení neusilujte o informaci, ale o přeměnu.
Dokud si budete myslet, že cesta hmotného štěstí je pokrokem, nebudete usilovat o to, aby jste změnili sami sebe.

(Bhagavadgíta)

http://jardagungan.rajce.idnes.cz/

Jarda - Gungiskunk a Skůbydunk (Maggie a Bublina)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Požírání odpadků a exkrementů
PříspěvekNapsal: pát 03. kvě. 2013 10:33 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Dej tomu čas. Mám doma teď dva útulkáče, oba byli skoro to samé (žrali jen (zdánlivě) poživatelné věci). Časem se srovnali. Retrívr, kterýho jsem měla od štěnda už úplně. 4 letá čuba, co mám ted měsíc, už je na tom taky slušně. A to že ona je fakt případ a nehorázně rychlá. Tím samozřejmě nechci tvrdit, že to přejde samo! To je rozhodně nesmysl. Jen že ta tvoje korekce a neustálé hlídání nebude do konce jeho života. Takže stopku na štěndo a oči na stopkách. A klidně prováděj výměnu. Když štěněti zabráníš v něco sežrat, dej mu pamlsek od tebe. Ale musí to být jen tehdy, když tomu zabráníš, ne po tom, co něco sežere [-X

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Požírání odpadků a exkrementů
PříspěvekNapsal: pát 03. kvě. 2013 11:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Rarach píše:
Nevadí mu ani to, že ho přitom vidím. Jediná šance jak mu v tom zamezit, je dát ho na stopovačku, ale to přeci není řešení.
Nevadí mu že ho vidíš? :shock: No, mně taky ani moc nevadí, když se na mě někdo dívá, jak jím třeba čokoládu.
Pes musí v první řadě pochopit, co se po něm chce, a to mu nevysvětlíš ani tím, že se na něj budeš dívat, ani tím že mu dáš stopovačku. Musíš ho navést na správný chování, který přináší větší prospěch za méně námahy než "samoodměňování" se z květináče atd. Tedy - znesnadnit přístup k ládkadlům (odstraněním, stopovačkou, klecí) a navést ho na to, co chceš aby dělal.

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Požírání odpadků a exkrementů
PříspěvekNapsal: pát 03. kvě. 2013 18:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 28. bře. 2013 13:16
Příspěvky: 2
Bydliště: Praha
On ale chápe, že to nemá dělat podle mýho, protože na stopovačce/vodítku si to nedovolí, ale ve chvíli, kdy běhá volně, žere a žere. A stopovačka není řešení, protože na ní nebude celý život. Jsem fakt zoufalá, předchozí čuba si dala sem tam kobylinec, ale tím to končilo + dostala jsem jí až v 6 měs., tohle je vlastně moje první takhle malý štěně, takže ty obecný rady jsou sice hezký, ale zároveň pro mě nepoužitelný. Naveď ho na správný chování - v tu chvíli ho nezajímá, že na něj volám, mám pamlsek atd., když se k němu začnu blížit, buď to zhltne, nebo s tím zdrhá, dokud to někde po cestě neztratí.
Klec doma má, ale zvykám ho na ní postupně a pomalu, pořád taky neřeší celý problém, nicméně mi spoustu problémů (doufám) ušetří, až začne přezubovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Požírání odpadků a exkrementů
PříspěvekNapsal: sob 04. kvě. 2013 10:10 
Offline

Registrován: pát 26. čer. 2009 09:10
Příspěvky: 289
Bydliště: Beskydy
Rarach píše:
stopovačka není řešení, protože na ní nebude celý život

Nebude, ale když budeš se stopovačkou správně pracovat, tak jako by byl

Rarach píše:
Naveď ho na správný chování - v tu chvíli ho nezajímá, že na něj volám, mám pamlsek atd., když se k němu začnu blížit, buď to zhltne, nebo s tím zdrhá, dokud to někde po cestě neztratí

Ale přesně to ti přeci zajistí ta stopovačka - že si dokážeš mechanicky splnit to přivolání, nemůže ti zdrhnout

Moc doporučuju přečíst si článek "Jak na přivolání" :
http://www.psycholog-psu.com/privolani.html
tam je popsána práce se stopovačkou, zejména princip, že se nejedná o jednorázovou akci ale o dlouhodobou záležitost


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Požírání odpadků a exkrementů
PříspěvekNapsal: sob 04. kvě. 2013 20:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Rarach píše:
On ale chápe, že to nemá dělat podle mýho, protože na stopovačce/vodítku si to nedovolí, ale ve chvíli, kdy běhá volně, žere a žere.
Zřejmě ho trošku přeceňuješ. Zaprvé, psi nemají zas tak dobrou schopnost generalizace, jak si často myslíme - takže i když třeba za určitých podmínek pravidla znají, nedokáží je aplikovat na podmínky odlišné (např. stopovačka na krku vs. úplná volnost). Za druhý, tohle je přesně ten příklad "chování, který přináší větší prospěch za méně námahy", jak jsem psala. Se stopovačkou ví, že se mu to nevyplatí; navolno mu to stojí za to, protože ti snadno zdrhne. Pokud nechceš pracovat se stopovačkou, musíš být zatraceně pozorná, rychlá a mazaná. Další možnost je venku náhubek. Taky jsem ho musela teď mojí potvoře na pár dní nasadit, bo zapomněla na dobrý vychování. Ale všechno to jsou jen pomůcky, který ti usnadní psovi vysvětlit, co po něm chceš - tj. aby věnoval nesrovnatelně větší pozornost tobě než fujtajblům. Ne vybavení psa na celý život.

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Požírání odpadků a exkrementů
PříspěvekNapsal: ned 05. kvě. 2013 19:41 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Zita píše:
i když třeba za určitých podmínek pravidla znají, nedokáží je aplikovat na podmínky odlišné (např. stopovačka na krku vs. úplná volnost).

V tomhle si dovolím oponovat. Psi to sakra dobře rozpoznávají a bývá to největší kámen úrazu při nesprávném použití stopky. A proto neúspěch této "metody" (i když je to spíš jen pomůcka). A pro tazatelku: článek na hlavní stránce webu je fajn, ale nezapomínej, že je psaný na dospělé psy a ty máš malé štěndo! :wink:

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Požírání odpadků a exkrementů
PříspěvekNapsal: ned 05. kvě. 2013 20:10 
Offline

Registrován: ned 15. led. 2012 19:17
Příspěvky: 345
Bydliště: Josefodol26,Světlá nad Sázavou
musím souhlasit,že pes dokáže být dost vychytralý.ten můj ví,že když nemá stopku,tak ho
nechytím.Naštěstí se to stane jen výjimečně a chce si víceméně hrát.Když je nejhůř,
využiju to proti němu-doufám,že jsem snad ještě chytřejší :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Požírání odpadků a exkrementů
PříspěvekNapsal: pon 06. kvě. 2013 06:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. čer. 2006 14:20
Příspěvky: 88
Bydliště: Praha 10
můj pes je "chytrý", když najde nějaký fujtajbl a nemůže ho sežrat (zpravidla mu v tom brání vodítko v mé ruce), tak si to místo pamatuje a když tím směrem jdu jindy třeba až za měsíc a pejsek je na volno, tak letí tam, kde mohl zůstat ještě nějaký drobeček. Nevím, jak si to pamatuje, není možné, aby to cítila po tak dlouhé době.
Jedna neveselá historka: Asi 50 m od domu, kde bydlím, byla pod nějakým autem na ulici hozená uzená kost. Já měla psa na vodítku a čuchání kolem auta jsem nevěnovala pozornost. Příští den jsem jí pustila na volno, že půjdeme na druhou stranu na louku a ona vystřelila k tomu autu, které tam v tu dobu již nestálo.....naštěstí žádné auto nejelo a já si teprve všimla té kosti, která tam musela být už den před tím. :prayer:

_________________
Olga


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Požírání odpadků a exkrementů
PříspěvekNapsal: stř 08. kvě. 2013 09:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Eva Štemberová píše:
Zita píše:
i když třeba za určitých podmínek pravidla znají, nedokáží je aplikovat na podmínky odlišné (např. stopovačka na krku vs. úplná volnost).

V tomhle si dovolím oponovat. Psi to sakra dobře rozpoznávají a bývá to největší kámen úrazu při nesprávném použití stopky.
A to si nějak odporuje? Vždyť zároveň píšu:
Zita píše:
Za druhý... Se stopovačkou ví, že se mu to nevyplatí; navolno mu to stojí za to, protože ti snadno zdrhne.

Myslím, že je velký rozdíl v tvojí reakci, pokud si myslíš, že pes porušil pravidlo ZÁMĚRNĚ, nebo NEZÁMĚRNĚ. Lidi až moc často postupujou tak, jako by jim pes dělal něco natruc. Ale on přitom jen neví, že i když se změnily podmínky (doma vs. na návštěvě, na vodítku vs. navolno, při výcviku vs. v běžném provozu), tak pravidla platí stále stejná. Notabene, když si je páníček nedokáže prosadit. Proto se taky ta stopovačka zkracuje postupně. A proto říkám, jestli chceš poslušnost bez stopovačky a dalších pomůcek, musíš být zatraceně rychlá.

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Požírání odpadků a exkrementů
PříspěvekNapsal: stř 08. kvě. 2013 14:46 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
No pochopila jsem to tak, že ano. Proto jsem reagovala :wink:

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Požírání odpadků a exkrementů
PříspěvekNapsal: sob 30. lis. 2013 00:04 
Offline

Registrován: stř 13. bře. 2013 23:32
Příspěvky: 9
Bydliště: Ceske Budejovice
Dobrý den,
klasika. Požírání psích h.... Pročetl jsem co se dalo na těchto stránkách ovšem každý má nějak specifický problém proto píšu znovu. Mám chrta, 3 roky. Poslední dobou se snaží venku sbírat psí hovna a když to včas nezaregistruju tak ho shltne. Nikdy to nedělal. Má krmivo, které měl dříve a tehdy to nedelal a teď když ho má opět tak ho ty hovna prostě lákají. Další věc je ta, že toto začal dělat v době, kdy jsme domů přibrali dalšího chrta, teď 5 měsíců. Ten to dělá od začátku ale v poslední době už toho nechal. Je možné, že by ten starší s tím začal, jen proto, že to viděl u mladšího? nerad bych aby mu něco chybělo ve stravě a zase stejně tak bych ho nerad cpal nějakým doplňkem, který třeba ani není nutný... Prosím poraďte. Jinak žádný problém se psy není. Váha dobrá, žere rád, žere tolik co má, žere dobré žrádlo... Prostě nechci nic zanedbat. Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Požírání odpadků a exkrementů
PříspěvekNapsal: čtv 12. pro. 2013 12:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
davidsvinka píše:
toto začal dělat v době, kdy jsme domů přibrali dalšího chrta, teď 5 měsíců. Ten to dělá od začátku ale v poslední době už toho nechal. Je možné, že by ten starší s tím začal, jen proto, že to viděl u mladšího?
To bych viděla jako celkem pravděpodobný. Jestli má nedostatek něčeho ve stravě, to je těžké posoudit i pro vás, natož pro nás, kdo netušíme, co pes jí :-) Ale třeba na moje čuby (labradorky) nezabralo zatím nic krom košíku a přísného dozoru, a když mají svůj den, stejně si nějaké najdou a sežerou...

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Požírání odpadků a exkrementů
PříspěvekNapsal: stř 02. črc. 2014 19:32 
Offline

Registrován: ned 03. led. 2010 22:44
Příspěvky: 54
Bydliště: Liberec
Zdravím všechny,hledám a nenacházím,tak třeba poradíte-koprofagie,konkrétně žraní vlastních výkalů... Máte někdo tip co může psovi chybět-jako minerály... nebo s čím by mohl mít problém-jako že třeba slinivka... Běžně tohle nedělá (ani cizí hovňoury na procházce),ale už 2x se sám napráskal-že na mě čuměl,jako že něco provedl a při tom se hodně olizoval...šla jsem se podívat kousek od něj a tam "uždíbnutá" hromádka... Krmený je cca půl roku BARFem...tak mě napadá,jestli nedělám něco špatně a nechybí mu nějaký minerály nebo mám nechat udělat testy na nějaký orgán-např. na tu slinivku... díky za případný rady.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Požírání odpadků a exkrementů
PříspěvekNapsal: stř 02. črc. 2014 20:40 
Offline

Registrován: pát 16. zář. 2011 19:22
Příspěvky: 2801
Bydliště: Praha
pro mě nejvíc fuj, s čímž jsem se setkala u psa. dle mé zkušenosti to způsobila buď nejistota - změna majitele, nebo změna žrádla z hnusných granulí na barf - tj, pořád jí v tom mohlo něco vonět, zejména recyklace kostí byla oblíbená. nebo kombinace obojího. já osobně jsem na psu vyhodnotila nemocný jediný orgán - hlavu. řešení - pes se prostě o samotě nesmí vy.. musí tam být vždy páník a případně zasáhnout VČAS!! a přiměřeně.
venku mi to hodlala předvést pouze jednou, jinak toto byla doména na naší zahradě. takže tam pes sám prostě nebyl a pokud se k tomu chystal, přišel zásah a OKAMŽITÉ uklizení rizikové věci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Požírání odpadků a exkrementů
PříspěvekNapsal: čtv 03. črc. 2014 06:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 18. srp. 2011 20:33
Příspěvky: 1091
Bydliště: Ostrava
Mám stejný problém se Simbou. Dříve jsem si myslela, že opravdu nedostatečně tráví po prodělaném zánětu slinivky a když jsem ji začala podávat pankreolan, přestala.
Teď se ale celkově spravila, konečně přibrala a už to není takový uzlíček nervů, jako když přišla. Ale dělá to pořád. Na zahradě je puštěná celý den, tak se mi nedaří pokaždé ji u toho přistihnout. Přikláním se k názoru, že je to už zlozvyk. Pokud ji zahlédnu třeba z okna, že se chystá k nekalé činnosti, zavolám ji, hodím jí nějaký pamlsek, cokoliv, co mám po ruce, hromádka přestane být zajímavá a už se k ní nevrátí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Požírání odpadků a exkrementů
PříspěvekNapsal: čtv 03. črc. 2014 06:56 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Evidentně je krmen příliš předimenzovaným krmivem a nestačí vše strávit. Všeho moc škodí. BARF není o tom dát psu to nejlepší a "nejnabušenější" , ale dát mu to, co potřebuje a nic zbytečného navíc. Někde jste nezvládli hůře stravitelné masné složky.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Požírání odpadků a exkrementů
PříspěvekNapsal: sob 31. led. 2015 16:59 
Offline

Registrován: sob 15. kvě. 2010 18:46
Příspěvky: 12
Bydliště: Kopřivnice
Přidám se s dotazem. Mám skoro 3-letou fenu NO společně s 8letou kříženkou a 3měs jezevčíkem na velké zahradě. Mám problém s ovčandou, jako malá občas žrala hovínka od kříženky, ale dělala to občas, nikdy v mé přítomnosti. Když jsem ji náhodou zahlédla, jak to dělá, houkla jsem na ni a byl klid. V poslední době to dělá pořád. Já jsem nyní na mateřské, takže bohužel, byť se jim věnuju, není to tak intenzivní. Prostě si vyčíhne, kdy jde druhá fena čapnout, jde hned za ní a spořádá to. Starší fena je hierarchicky nad ovčandou. Neviděla jsem, že by to žrala po štěněti, pouze po starší feně. Napadá vás proč a jak ji to odnaučit? Díky za postřehy


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Požírání odpadků a exkrementů
PříspěvekNapsal: sob 14. bře. 2015 09:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 26. led. 2012 10:13
Příspěvky: 77
Bydliště: Praha
Máme 5 měs. německou dogu, cca posledních 10 dní žere svoje hovínka, která se jí podaří udělat v naší nepřítomnosti. Od začátku krmíme Artemis large puppy, podle doporučené dávky. Gappa by klidně žrala dál, kdyby dostala, má tendenci jít ukrást ostatním psům, vypadá jako by měla ještě hlad, ale není to už jen žravost mlsnost? Mimo jiné RD píše o nabušenosti krmiva....máte někdo zkušenost s tímto? Nevíme, jak pokračovat, jestli krmivo vyměnit nebo by to mohlo být něčím jiným? Do té doby hovínko zůstalo, kde bylo, než jsme jej uklidili. Je v bytě s dalšími dvěma pejsky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Požírání odpadků a exkrementů
PříspěvekNapsal: stř 18. bře. 2015 08:42 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Blana píše:
...krmíme Artemis large puppy, podle doporučené dávky...
Obávám se, že jste si zaměnila pojem "doporučená" za "předepsaná". Potom vám vznikají zbytečně složité otázky, které začínají v naprosté jednoduchosti, a tedy, když má štěně hlad, dám mu nažrat.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 292 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!