Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 17:54
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 273 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Ztratil se Bob
PříspěvekNapsal: stř 23. kvě. 2012 09:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 18. lis. 2011 11:38
Příspěvky: 499
Bydliště: Praha
Nevím, k prdu to není, živýho psa by načetli a majitele dohledali, ale mrtvej pes, ještě navíc z metra, nikoho nezajímá.
Nakonec nejvíc info mi dali a nejochotnější byli právě ve stanici metra Lužiny, kde se to stalo (mezi Lužiny a Luka).
Nejhorší je, že to bylo už v noci 29./30.4., takže všechny ty hlášky, co jsem měla, že ho někdo údajně viděl, byly na úplně jiný psy. Ještě jsem právě včera znova obvolala ty lidi, jestli určitě vědí, že měl ten obojek a ať znova popíšou jak vypadal, a ti z Řeporyj mi najednou řekli, že vypadal přesně jako na fotce, jen měl u tlamy fousy jako kříženec knírače, takže jsme celou dobu hledali křížence knírače. :Hangman:

Prostě blbá souhra náhod.... tchýně nám v hysterii neřekla správně směr, kterým běžel, takže jsme první dny hledali na opačný straně sídliště, než to z ní vypadlo, nečekala na něj na místě, kde se zaběhl, nezavolala nám hned, že se zaběhl, pak jsme nedostali úplný info od volajících, i když jim to nemám za zlý, v útulku nenačetli čip, a paní, co po něm v metru uklízela krvavou louži, viděla sice plakáty, ale bála se mi zavolat, protože nechtěla být poslem špatných zpráv.

No, doma máme slušnou zásobu vnitřností, takže nějaký příští hafan může začít rovnou barfovat 8) , a nebo to věnujeme nějakýmu útulku, ale trojskej to asi nebude.

_________________
Pouze život, který žijeme pro ostatní, stojí za to. (A. Einstein)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ztratil se Bob
PříspěvekNapsal: stř 23. kvě. 2012 09:27 
Offline

Registrován: pát 16. zář. 2011 19:22
Příspěvky: 2801
Bydliště: Praha
v pze je! měla jsem 3 různý psy, a nevěřím tomu, že si člověk, který toho psa vidí poprvý, pamatuje všecky hledaný psy uvedený v národním a tom druhým registru. sorry, to si pamatovat nemůže. a je tam kolikrát - ztratil se pes, kříženec střední velikosti v okolí blá blá číslo čipu. už při čipování mojich psů moji veti říkali, že je to uplně k ničemu, pokud se přesně tohle nebude dělat důsledně a pořád. jeden pes se mi ale zase z troji díky čipu vrátil /ale - stejně bych tam volala/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ztratil se Bob
PříspěvekNapsal: stř 23. kvě. 2012 09:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
s tím načítáním čipu je to ruzný- když k nám do ordinace příjde člověk že někde našel psa načtem ho. když přijde člověk že je majitel psa tak ho nenačítáme- během hovoru bychom se ale o tom že psa maj chvíli a někde ho anšli dozvěděli takže bysme ho načetli stejně

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ztratil se Bob
PříspěvekNapsal: stř 23. kvě. 2012 10:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 04. úno. 2010 16:05
Příspěvky: 661
Bydliště: Brno
Bob píše:
...No, doma máme slušnou zásobu vnitřností, takže nějaký příští hafan může začít rovnou barfovat 8) , a nebo to věnujeme nějakýmu útulku, ale trojskej to asi nebude.

Bob, celé vaše trápení jsem sledovala a čekala na dobré zprávy... Mrzí mě to, je to těžké se z toho oklepat, ale někde na vás už čeká kamarád, kterému můžete ukázat, jak je život fajn a naplnit mu bříško :wink: Celé vaší domácnosti přeji hodně sil a odpuštění. Pejsa měl nit tak dlouhou jak ji měl mít. Bohužel(bohudík) "osud" ještě ovládat neumíme. Myslím na vás a snad brzy budete moci dát šťastný domov nové psí dušičce, která to potřebuje. Z + smečka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ztratil se Bob
PříspěvekNapsal: stř 23. kvě. 2012 10:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 26. led. 2012 10:13
Příspěvky: 77
Bydliště: Praha
není co víc říct, než "je mi to moc líto", držte se!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ztratil se Bob
PříspěvekNapsal: stř 23. kvě. 2012 12:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 15. čer. 2011 13:42
Příspěvky: 13
Bydliště: Plzeň
Je mi líto Boba a ještě víc vás. Skoro měsíc zbytečného trápení .... Ale asi se to všechno mělo stát, určitě vás to někam posunulo. A jak píše vlkXY, někdo už na vás jistě čeká.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ztratil se Bob
PříspěvekNapsal: stř 23. kvě. 2012 13:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 18. lis. 2011 11:38
Příspěvky: 499
Bydliště: Praha
Chelsina píše:
Ale asi se to všechno mělo stát, určitě vás to někam posunulo. A jak píše vlkXY, někdo už na vás jistě čeká.


To jo, Bob nás hodně naučil, nejen o psech, ale hlavně o nás samých. Já vím, že na nás někdo čeká (mám už dlouho i tip, uvažovali jsme o něm jako o eventuálním kamarádovi pro Boba, ale pšššt :wink: ), ale je to teď hlavně na Bobšovu páníčku, měli k sobě hodně blízko.

_________________
Pouze život, který žijeme pro ostatní, stojí za to. (A. Einstein)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ztratil se Bob
PříspěvekNapsal: stř 23. kvě. 2012 14:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 05. zář. 2011 15:49
Příspěvky: 2158
Bydliště: Praha
Je dobře, že se nazacyklujete, ale dokážete už koukat do budoucna. Věřím, že dokážete dát krásný domov i jinému pejskovi v nouzi.

_________________
Život má větší představivost, než si nosíme ve svých snech.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ztratil se Bob
PříspěvekNapsal: stř 23. kvě. 2012 14:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 14. úno. 2009 21:43
Příspěvky: 922
Bydliště: Dolní Ředice
Velice nás to mrzí a cítíme s vámi. V+D+B

_________________
Pes není zvíře, pes je přítel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ztratil se Bob
PříspěvekNapsal: stř 23. kvě. 2012 14:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. dub. 2010 12:51
Příspěvky: 193
Bydliště: zlatníky-hodkovice
tak to mi opravdu vyrazilo dech...
je mi to moc lito!!!
drzte se, a vezte,ze se ma nahore mooc dobre :)

_________________
Maya+Brando+Adar


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ztratil se Bob
PříspěvekNapsal: stř 23. kvě. 2012 16:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 11. bře. 2011 23:43
Příspěvky: 418
Bydliště: Praha 4
Ciste teoreticky - myslite, ze by mohli (hasici, utulek) chtit po majiteli psa penize za vznikle naklady?

_________________
mata/guluu/nice [nis]


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ztratil se Bob
PříspěvekNapsal: stř 23. kvě. 2012 16:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
guluu píše:
Ciste teoreticky - myslite, ze by mohli (hasici, utulek) chtit po majiteli psa penize za vznikle naklady?


obávám se, že mohli, stejně jako,když ti vběhne pes pod auto a někdo nabourá, případně se i nedejbože zabije, tak jsi budeš viníkemty. Ale v tomhle neštastném případu se nikdo ani nenamáhal se zjišťováním majitele, že by se mu případně ozvali kvůli řešení nějaké náhrady.
mimochodem, já bych tchyni asi zabila, kdybych jí svěřila psa a stalo se toto :evil:

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ztratil se Bob
PříspěvekNapsal: stř 23. kvě. 2012 16:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 10. bře. 2010 17:01
Příspěvky: 1500
Bydliště: Nemotice
guluu píše:
Ciste teoreticky - myslite, ze by mohli (hasici, utulek) chtit po majiteli psa penize za vznikle naklady?


Čistě teoreticky bych řekla, že kdyby něco takového mohli, tak by snad aspoň zkusili načíst ten čip, aby majitele vypátrali aspoň z tohoto důvodu... Ale neudělali to, takže můj logický závěr by byl, že ne. Ale jak je to ve skutečnost :dontknow: ...

Edit: Mellorn má pravdu, je to tvá věc a ty za ni neseš odpovědnost, když něco zničí/způsobí neseš za to vinu/platíš to ty... Ale pak mi přijde fakt divný, že se ani nesnažili majitele vypátrat...
A co se tchýně týče - určitě to neudělala schválně a nejspíš se teď i bez dalších výčitek užírá tím, co se stalo :? ...

_________________
http://art-bordera.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ztratil se Bob
PříspěvekNapsal: stř 23. kvě. 2012 16:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 18. lis. 2011 11:38
Příspěvky: 499
Bydliště: Praha
Tchyně se užírá hodně a nechci jí ještě přidávat, i když jsem naštvaná, to zas ne, že ne. Ale je pravda, že kdyby nehysterčila, nebo ne tak moc, mohli jsme aspoň rovnou hledat ve správným místě, utekla bych tenkrát z práce dřív a hledala hned, řekla bych jí, ať na něj na místě čeká, a tak. Ale to už je jedno, nedá se s tím nic dělat.

Co se týče nákladů, uznala bych jako správný jim je uhradit, pokud by mě informovali o tom, že našli našeho psa. Přejet nad pytlem čtečkou by je snad nestálo tolik práce navíc. Myslím, že útulek si i účtuje něco za výjezd, atd. Ale nikdo nám neřekl ani slovo, takže si můžou zkusit něco chtít.

_________________
Pouze život, který žijeme pro ostatní, stojí za to. (A. Einstein)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ztratil se Bob
PříspěvekNapsal: stř 23. kvě. 2012 16:54 
Offline

Registrován: pát 16. zář. 2011 19:22
Příspěvky: 2801
Bydliště: Praha
útulek má za výjezd, odchyt.. 5set ccá. a jo, právní nárok na to, Bobe, nepochybně je. Majitel - plná zodpovědnost, případně by cvakal ten, kdo měl psa prokazatelně svěřeného do péče. Nicméně se tím nikdo nezabýval, protože jim bylo namáhavý použít čtečku.. a HZS se zcela běžně neúčtuje, zrovna tak paní v metru - uklidila v rámci pracovní doby a nikdo se s tím nechtěl papírovat a zabývat, takže "ušetříš". Jako majitel psa musíš uhradit třebas i náklady na škodu na autě, pokud tam pes vběhne.
Bobe - to se holt stát může, ne každý je schopen reagovat v krizové situaci tak, jak si představujeme. Mě srazilo auto psa blok od nás v obytný zoně, pes šel s babičkou. babi o holích, pes těsně u ní, rozhodně už nikam nepobíhal. když jí najednou pes přeletěl, nějaký čurifuk jel jak.. babi tam nechal s polomrtvým psem. babi nenapadlo, že má psa nechat na trávě a dojít pro mě, místo toho se psa snažila spolu s holema pobrat sama.. za to babi nemohla, ovšem, toho samého psa mi srazilo s ní už jednou a za to teda mohla - pes pubertoš a ona si s ním jde přes silnici, takže utekl za psem a bylo. babičku jsem těžko mohla seřvat - k ničemu to nebylo. pes v šoku utekl někam umřít, ale večer naštěstí došel domů sám, pátrací četa neslavila úspěch. Nejvíc si to vyčte ten člověk sám. Moje babi z toho byla hodně špatná v 1: případě a v druhém, kde za to fakt nemohla ještě víc, protože ten pes skoro :Hangman: a oni už si řekli, že to doklepou spolu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ztratil se Bob
PříspěvekNapsal: stř 23. kvě. 2012 17:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 11. bře. 2011 23:43
Příspěvky: 418
Bydliště: Praha 4
Neni to tak dlouho, co jsem nekde slysela, ze si hasici budou obdobne pripady uctovat, tak proto... ale to asi jeste neni aktualni.
-- Bob -- samozrejme nic neplatit... za co? ...vzdyt neexistuje ani dukaz... proto jsem psala "teoreticky"

_________________
mata/guluu/nice [nis]


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ztratil se Bob
PříspěvekNapsal: stř 23. kvě. 2012 17:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. črc. 2010 22:01
Příspěvky: 121
Bydliště: Tišnov
Je mi to moc líto. Celou dobu jsem to tu sledovala a doufala v dobré zprávy.
Držte se.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ztratil se Bob
PříspěvekNapsal: stř 23. kvě. 2012 17:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 13. bře. 2011 00:44
Příspěvky: 453
Bydliště: Halenkovice
A jak se teda ví, že to byl opravdu Bob, když ho nikdo nečetl čtečkou?? (mimoch, jak by mohli po majitelích něco chtít, když neověřili, komu pes patří? - nemají důkaz)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ztratil se Bob
PříspěvekNapsal: stř 23. kvě. 2012 17:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 18. lis. 2011 11:38
Příspěvky: 499
Bydliště: Praha
Berkana píše:
A jak se teda ví, že to byl opravdu Bob, když ho nikdo nečetl čtečkou?? (mimoch, jak by mohli po majitelích něco chtít, když neověřili, komu pes patří? - nemají důkaz)


Na základě protokolu a dokumentace z metra. Ještě se snažím sehnat protokoly od hasičů, ale vypadá to, že to nebude úplně tak jednoduchý.

_________________
Pouze život, který žijeme pro ostatní, stojí za to. (A. Einstein)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ztratil se Bob
PříspěvekNapsal: čtv 24. kvě. 2012 11:47 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Je mi to líto. Když jsem tu zprávu před chvílí četl, polilo mne. K "profesionalitě" útulku se raději nebudu vyjadřovat. Teď nezbývá, než jít dál.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ztratil se Bob
PříspěvekNapsal: pát 25. kvě. 2012 06:50 
Booob... Jako tady všem, je mi to moc líto... Když mi umřel Dan ( potkan sice, ale...), byla jsem mimo fakt dlouho... Koupila jsem si ho a zjistila, že má astma. Místo abych ho jako tehdy "drsná punkerka" tahala v kapuci do hospody a všude s sebou, lítala jsem po veterinách a snažila se tam najít nějakou dobrou duši, která by mu pomohla... Nakonec jsem objevila homeopata ( jako jediný mu dával naději na život), začala se zajímat o alternativní medicínu, přestěhovala se z "dusna" pryč, a spokojeně se dožil potkaního důchodu... Když jsem ho naposled držela v rukou, jediný, co mi znělo v prázdný hlavě bylo Rozario, Rozario, nemohla jsem to z ní dostat... A tak jsem si za pár měsíců nepořídila psa, Brazilskou filu, ale čubu, Rosalinu, staffici... Taky do modra prsknutou :) A učím se dál :) Nic není náhoda, odpusť a nezapoměň, peace :heart:

Jak jsme na tom s těma hasičema??? Můj bývalý skoro tchán je šéfem tam něčeho, nic neslibuju, ale mohla bych se pokusit z něj vysondovat, co by bylo potřeba


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ztratil se Bob
PříspěvekNapsal: pát 25. kvě. 2012 14:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 18. srp. 2011 20:33
Příspěvky: 1091
Bydliště: Ostrava
Je to zvláštní, i když Vás neznám, ani Boba jsem nepoznala, několik dní nosím tu informaci v hlavě, že to "snad" špatně dopadlo ....ale....Každý den to tady pročítám a čekám pozitivní záblesk, ale ten se nekoná....Je mi to moc líto....vím že se to snadno řekne, ale opravdu je třeba jít dál. Přeji hodně štěstí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ztratil se Bob
PříspěvekNapsal: stř 30. kvě. 2012 14:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 18. lis. 2011 11:38
Příspěvky: 499
Bydliště: Praha
Máme opravdu potvrzené, že v metru to byl Bob, takže selhal útulek, který ho měl načíst a snažit se dopravit majitelům, nebo aspoň dát vědět.

Ještě jednou bych chtěla poděkovat všem, kdo jste nás celou tu dobu podporovali a pomáhali hledat.
Myslím, že teď se tohle téma už může uzavřít, ale jestli je to možné, nechala bych ho dál ke čtení. Kdyby se nedejbože zase někomu ztratil pes, myslím, že je tu dost důležitých informací k tématu.

_________________
Pouze život, který žijeme pro ostatní, stojí za to. (A. Einstein)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 273 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!