Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 17:37
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 169 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Falešná březost?
PříspěvekNapsal: ned 17. úno. 2008 15:35 
Dobrý den,mám dvouletou fenu rotvajlera a má nateklý jeden struk, ze kterého vytéká mléko (nezapáchá) a stále si jej líže.Ze zbylých struků jí neteče nic. Jinak se chová normálně,do pelechu si netahá žádné hračky,pije a žere vpoho.Jen si na v zahradě vyhrabala v hlíně ležení a občas tam i spí,dříve to nedělala,má svůj pelech.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 18. úno. 2008 18:52 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Může to být faleška, ale to lépe posoudí veterinář

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 17. bře. 2008 21:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 21:31
Příspěvky: 135
Bydliště: Praha
Kamaradky cubina miva bourlivou falesku po kazdem harani. Jejich vet jim doporucil kastraci, protoze se ji pokazde naleji struky mlekem a ma s tim problemy. Duvodem kastrace je pry prevence proti rakovine struku. Jedna se o maleho krizence russella.
Mate nekdo zkusenost s tim jak to resit jinak nez kastraci nebo je kastrace v tomto pripade jedine reseni?

_________________
Žít znamená bojovat. Seneca


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 17. bře. 2008 21:31 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
měla by to srovnat homeopatika ať se spojí s Jiřičkou


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 18. bře. 2008 00:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 21:31
Příspěvky: 135
Bydliště: Praha
diky za info

_________________
Žít znamená bojovat. Seneca


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 18. bře. 2008 06:46 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Hormonální nerovnováhu s následnými faleškami jsem u Romyny spolehlivě vyřešil Bowenkami pod TLC. Také je měla docela zajímavé a teď má pokoj.
Tady máš článek od MVDr. Jiřičky. Myslím si, že kombinace obojího to vyřeší rychle a trvale.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 18. bře. 2008 08:09 
Offline

Registrován: úte 09. říj. 2007 07:50
Příspěvky: 46
Prosím, je možné, aby se věci děli v tomto sledu? 1. hárání -> falešná březost (projevy "jen" nateklými mléčnými žlázami) -> ihned další hárání (věk cca 10 měsíců a vypadá, jako by začínala znovu hárat - zvětšuje se vulva)...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 18. bře. 2008 08:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 11. zář. 2006 19:05
Příspěvky: 37
Bydliště: praha
Taky mám dotaz ohledně falešky. Naši Ušinu hárání vždycky na delší dobu rozhodí. Zatím hárala 2x. Teď jí jsou 2 roky. Když hárala, nechodila jsem s ní do parku za psy jak byla zvyklá, ale spíš tam, kde nepotkáme tolik psů, ale protože si ráda hraje se psy chodila k nám kamarádka se štěnětem a hráli si u nás doma. Na zahradě si pak občas hrála s vykastrovaným psem. Po hárání odhání všechny psy, nechce si hrát, je celá zkoprnělá, sedí u mě, ale když potkala kastráta, vesele se k němu hnala a když jsme potkali psa někde uvnitř např. v kavárně, taky za ním běžela a chtěla si hrát. Mívá po hárání nateklé cecíky, ale mlíko neteče, ani si nedělá pelíšky. Doma vypadá psychicky úplně v pohodě, ale trvá dlouho (cca po dobu té falešné březosti - 3 měsíce) než se to srovná venku. I tak si od té doby venku se psy téměř nehraje a dává přednost balónku a mně. Uvnitř si se psy hraje v pohodě a velmi ráda. Čeká nás tak do měsíce další hárání, co myslíte, že bych měla udělat, aby to proběhlo více v pohodě ? díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 18. bře. 2008 11:56 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
hofikos píše:
...vypadá, jako by začínala znovu hárat - zvětšuje se vulva)...
To je hormonální nerovnováha, kterou mezi prvním a druhým háráním neřeším. U fenek se často objevují přípravy na hárání měsíc dopředu, kdy to vypadá, že fenka hárá, pak se to uklidní a nakonec přijde skutečné hárání. Kdyby se to tozpakovalo po 15tém měsíci, tedy v době, kdy má fenka hárat podruhé, začal bych se tomu trošku věnovat, ale poprvé sledují jen, jestli z fenky nejde po dohárání špinavý výtok. To ostatní se běžně srovná samo.
K těm faleškám ještě takovou drobnost, většinou se vyskytuje u fen překrmených, nebo s nedostatkem výdeje energie. U fen, kterým se dá po hárání trošku více "do těla", se hormony srovnávají rychle do původního stavu.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 18. bře. 2008 15:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 20. srp. 2006 21:53
Příspěvky: 50
Bydliště: Brno
Můžu se zeptat, objevuje se u fenek před háráním taky výtok jako u lidí???


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 18. bře. 2008 16:35 
Offline

Registrován: úte 09. říj. 2007 07:50
Příspěvky: 46
Děkuju za odpověď. S tím překrmováním je to taky trefa. Dostává syrové maso se zeleninou v podvečer a trochu granulí ráno. Jenže ať je před nebo po jídle, žrala by pořád dál. Když někam přijdeme, musím uklidit tamním psům a kočkám misky, jinak by jim to ta naše čuba vyluxovala. Žere všechno od nejlevnějších po nejdražší granulí, ovoce, zeleninu, ořechy, veškeré zbytky co po cestě potkáme (nenechávám ji, ale občas něco stihne)...no a věčně nějaké hovna, ani si nestihnu všimnout a už polyká... Chová se, jako bychom jí trápili hlady :oops: Několikrát se dostala po své večeři k cizím miskám s granulema a tak se přežrala, že byla celá kulatá a celou noc prděla...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 19. čer. 2008 20:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 14. zář. 2007 14:06
Příspěvky: 143
Bydliště: Ostrava
Mám dotaz. Roční fena zlatého retrívra začla málo jíst,nosit si všude hračky, kňučet a kníkat.Šla jsem s ní na veterinu, kde mi bylo oznámeno, že se jedná o falešnou březost (když jí zmáčla bradavku, vyteklo mlíko). Prý to je normální u fen po 1. hárání, ale když se to bude opakovat, mám ji prý radši vykastrovat. Slyšela jsem také souvislost, že potom můžou mít feny problémy s rakovinou dělohy, apod. Nemůžu najít souvislost s těmito nemocemi a falešnou březostí-může mi to někdo vysvětlit??
A stalo se to někomu z vás, že by měla fena falešnou březost po 1.hárání a pak to přešlo? Díky.

_________________
"CÍTÍME SE POHODLNĚ MEZI TĚMI, KTEŘÍ S NÁMI SOUHLASÍ, ALE ROSTEME MEZI TĚMI, KTEŘÍ S NÁMI NESOUHLASÍ." Frank A. Clark


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 19. čer. 2008 20:28 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Jani, co já vim tak souvislost není. Třeba Marie od Gerdy má, myslim, co hárání to faleška. Hyena myslim taky. Co jsme slyšela, tak jsou na to dobrý Bowenky :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 20. čer. 2008 07:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 14. zář. 2007 14:06
Příspěvky: 143
Bydliště: Ostrava
Co jsou to Bowenky? :?:
Takže myslíš, že to neznamená hned, že by měla jít na kastraci? Já jsem totiž spíš proti kastraci, nevyžadují-li to vyloženě zdravotní důvody, vidím to jako zbytečný zásah do toho psa..Samozřejmě nejsem odborník, ale je těžké udělat si na to nějaký názor, když samotní odborníci ho nemají jednotný... :?
Je hrozně těžké se v tomto tématu zorientovat..taky mě udivilo, že to ta veterinářka řekla jako naprostou samozřejmost..něco jako-tak jí vytrhne zub...

_________________
"CÍTÍME SE POHODLNĚ MEZI TĚMI, KTEŘÍ S NÁMI SOUHLASÍ, ALE ROSTEME MEZI TĚMI, KTEŘÍ S NÁMI NESOUHLASÍ." Frank A. Clark


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 20. čer. 2008 08:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
Bowenovy masáže,Ruda je provádí na psech,tlaková masáž,která navrací organismus do rovnováhy/snad to píšu dobře/,na fríčku je právě psům ke konci provádí. Myslím,že kastrace je v tomhle případě zbytečný zásah do organismu,pokud jdou falešky vyřešit mnohem lepší metodou.Dneska by ti doktoři všechno nejradši rozřezali a vyřezali :?

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 20. čer. 2008 08:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
dej si tady do vyhledávače "kastrace" a uvidíš - už se to tu párkrát probíralo

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 20. čer. 2008 08:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
Jo, Mařka má falešku právě teď, stejně jako Davídkový Nuny. Loni jsme měly tři štěňata - zelenej tenisák, růžovej hadr a malej plyšovej medánek. Letos má Mařena jen obrovský břicho, je líná, ale mlíko nemá. Kastrovat jí při těchto mírných příznacích nebudu ani náhodou, veterinář nám radil odebrat všechny hračky, zvýšit fyzickou zátěž a snížit kmnou dávku. Co se rakoviny dělohy týká, když fena dělohu mít nebude, pak nemůže mít ani rakovinu dělohy. Asi bych kastrovala čubu z vážnějších důvodů než je prevence rakoviny...nevim, je to jen můj osobní názor.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 20. čer. 2008 08:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 14. zář. 2007 14:06
Příspěvky: 143
Bydliště: Ostrava
Gerda píše:
Jo, Mařka má falešku právě teď, stejně jako Davídkový Nuny. Loni jsme měly tři štěňata - zelenej tenisák, růžovej hadr a malej plyšovej medánek. Letos má Mařena jen obrovský břicho, je líná, ale mlíko nemá. Kastrovat jí při těchto mírných příznacích nebudu ani náhodou, veterinář nám radil odebrat všechny hračky, zvýšit fyzickou zátěž a snížit kmnou dávku. Co se rakoviny dělohy týká, když fena dělohu mít nebude, pak nemůže mít ani rakovinu dělohy. Asi bych kastrovala čubu z vážnějších důvodů než je prevence rakoviny...nevim, je to jen můj osobní názor.


jj, veterinář nám poradil to samé.Fyzickou zátěž má myslím Sára velkou, každý týden velká túra na hory, přes den dlouhé procházky, hraní, blbnutí se psy...hračky jsem jí všechny sebrala, jde vidět, jak je chudák hledá....
Můžu se zeptat, jak dlouho to tvé feně trvá, než ji to přejde? Týden, dva nebo déle?

_________________
"CÍTÍME SE POHODLNĚ MEZI TĚMI, KTEŘÍ S NÁMI SOUHLASÍ, ALE ROSTEME MEZI TĚMI, KTEŘÍ S NÁMI NESOUHLASÍ." Frank A. Clark


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 20. čer. 2008 09:11 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:24
Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
ahoj janinka ,kdes byla tak dlouho? 8)
No než odpoví gerda..u nás to trvá cca tak 3 týdny,někdy měsíc,ale narozdíl od první falešky ted má příznaky mírnější,v zásadě má akorát nalitý cecíky.Krom zátěže se ještě radí ubrat jídlo a zejména nedávat mléčné výrobky.Taky se může omezit přísun vody(neznamená to ,že pes nemá co pít,ale aby to nelemtala zbytečně ) Zátěž je taky účinná.Hlavně jí nelituj,že chudák hledá hračky,nedej jí příležitost aby se tím zabývala a nerozmazávej to.Zaměstnej jí i psychicky.Taky bych kvůli tomu nekastrovala,leda kdyby to mělo fakt dramatickej průběh,ale tohle neřeším.

_________________
Dobrá nálada sice nevyřeší všechny problémy,ale rozhodí tolik lidí,že stojí za to si jí udržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 20. čer. 2008 09:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 14. zář. 2007 14:06
Příspěvky: 143
Bydliště: Ostrava
davidkova renata píše:
ahoj janinka ,kdes byla tak dlouho? 8)
No než odpoví gerda..u nás to trvá cca tak 3 týdny,někdy měsíc,ale narozdíl od první falešky ted má příznaky mírnější,v zásadě má akorát nalitý cecíky.Krom zátěže se ještě radí ubrat jídlo a zejména nedávat mléčné výrobky.Taky se může omezit přísun vody(neznamená to ,že pes nemá co pít,ale aby to nelemtala zbytečně ) Zátěž je taky účinná.Hlavně jí nelituj,že chudák hledá hračky,nedej jí příležitost aby se tím zabývala a nerozmazávej to.Zaměstnej jí i psychicky.Taky bych kvůli tomu nekastrovala,leda kdyby to mělo fakt dramatickej průběh,ale tohle neřeším.


Jj, já dělám jako že nic, určitě na mě nemůže nic poznat.Prostě jsem jí sebrala hračky a když je hledá, dělám že to nevidím a zabavím ji jinak.
U nás je právě problém opačný-ne že by Sára jedla hodně, spíše dost málo.Jídla si ráno nevšimne a ďobe ho tak přes den, ale sní toho celkově méně. Dřív se na to vrhal, teď je vybíravá i co se týče pamlsků. Jinak díky za rady :wink: Doufám, že ji to brzo pustí..

_________________
"CÍTÍME SE POHODLNĚ MEZI TĚMI, KTEŘÍ S NÁMI SOUHLASÍ, ALE ROSTEME MEZI TĚMI, KTEŘÍ S NÁMI NESOUHLASÍ." Frank A. Clark


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 20. čer. 2008 12:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
Co by se stalo čubině,kdyby se ty projevy fal.březosti netlumily,třeba nechaly se jí ty hračky? tak mě to napadlo....

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 20. čer. 2008 12:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 14. zář. 2007 14:06
Příspěvky: 143
Bydliště: Ostrava
Mellorn píše:
Co by se stalo čubině,kdyby se ty projevy fal.březosti netlumily,třeba nechaly se jí ty hračky? tak mě to napadlo....


Já jsem na internetu četla, že prý může dojít až k falešným porodním stahům, apod. Prostě se domnívám, že by se to dále stupňovalo... :idea:

_________________
"CÍTÍME SE POHODLNĚ MEZI TĚMI, KTEŘÍ S NÁMI SOUHLASÍ, ALE ROSTEME MEZI TĚMI, KTEŘÍ S NÁMI NESOUHLASÍ." Frank A. Clark


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 20. čer. 2008 12:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
Mellorn píše:
Co by se stalo čubině,kdyby se ty projevy fal.březosti netlumily,třeba nechaly se jí ty hračky? tak mě to napadlo....

Moje čuba nemá projevy nijak výrazné, ale loni jsem jí ty hračky nechala, stalo se akorát to, že natahala všechna "štěňata" do postele, nehtěla moc chodit ven, byla líná a nakonec jí to přešlo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 20. čer. 2008 12:30 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: sob 12. dub. 2008 20:33
Příspěvky: 209
Bydliště: Boskovice
Nasi to nejak moc neresi. Jejich fence tece i mliko, tak ji ho akorat vymackavaji a pry masiruji ceciky. Hracky nechavaji.
O falesnych porodnich stazich nikdy nerikali.

_________________
Kdyz dva lide ctou totez neni to totez


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 20. čer. 2008 17:12 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
myslim že u hodně rozhozený feny by k těm stahum mohlo i potencionálně dojít, ale nevim. Jinak faleška "vznikla" kvůli náhradní péči o štěňata, chůvovství, ale to jsem jen taky někde slyšela.

Janinko ty necháváš čubě žrádlo nonstop? Třeba proto nežere, většina psů co znám, co má takhle granule k dispozici, tak si jednou za hodinu zobne 1 granuli a víc tomu nedá. Kdežto když začnou dostávat 1 - 2 denně tak se rozežerou. :roll: :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 20. čer. 2008 19:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 14. zář. 2007 14:06
Příspěvky: 143
Bydliště: Ostrava
Eva Štemberová píše:
myslim že u hodně rozhozený feny by k těm stahum mohlo i potencionálně dojít, ale nevim. Jinak faleška "vznikla" kvůli náhradní péči o štěňata, chůvovství, ale to jsem jen taky někde slyšela.

Janinko ty necháváš čubě žrádlo nonstop? Třeba proto nežere, většina psů co znám, co má takhle granule k dispozici, tak si jednou za hodinu zobne 1 granuli a víc tomu nedá. Kdežto když začnou dostávat 1 - 2 denně tak se rozežerou. :roll: :wink:


Evo, Sára do doby si před týdnem žrala v pohodě a to tak, že co jsem jí ráno a večer dala to na místě snědla a šla si po svých.Pak se toho ráno netkla, tak jsem jí to nechala, protože jsem si myslela, že to je z horka a ona si to snědla až přes den..stejně vždycky něco nechala..jí tak polovinu co předtím..
Takže to není tak, že důsledkem toho, že jí to nechám granule celý den v misce je to, že si jen občas ďobne, ale naopak, jí to nechávám, aby aspoň něco snědla.
Pro upřesnění-nejí moc ani pamslky-piškoty ani oblíbené ňamky..Veterinářka řekla, že je to z té falešky-buď při ní feny nezříženě žerou nebo naopak jí mnohem méně. Řekla, ať jí nechám, že se jí chuť zase vrátí.

_________________
"CÍTÍME SE POHODLNĚ MEZI TĚMI, KTEŘÍ S NÁMI SOUHLASÍ, ALE ROSTEME MEZI TĚMI, KTEŘÍ S NÁMI NESOUHLASÍ." Frank A. Clark


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 20. čer. 2008 19:32 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
aha, tak to joooooooo :P


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 21. srp. 2008 07:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 24. črc. 2008 15:13
Příspěvky: 36
Bydliště: Trnava
Ak má fenka falošku, môžu ju cítiť psi ako keby sa hárala? Boli sme v nedeľu na cvičáku a výcvikár hovoril celý čas, že jedna fena sa hára, alebo má falošku, nakoniec znížil okruh na mňa a jednu inú babu s fenkou.
Priznám sa, že moja dohárala asi pred 2-3 týždňami, bolo to prvý raz. Bolo by možné ak hárala v 8 mesiacoch, aby v deviatich hárala znova? Môže tam byť nejaká hormonálna porucha?
Chová sa veľmi čudne, je taká ukňučaná, olizuje sa,atď, najviac ma trápi, že nežerie. Mäso zožerie, tak neviem, či to nie je kuleh. Nekrváca, má len zväčšené bradavky.
Veterinár má dovolenku, tak som si nie istá ničím, lebo som začiatočník.

Ďakujem za radu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Dotaz ohledně hračky
PříspěvekNapsal: pon 01. čer. 2009 15:29 
Dobrý den, mám problém se svým psem. Je to roční fena aljašského malamuta. Včera jsme ji koupili pískací gumovou hračku, jak ji uslyšela, tak jsme mysleli, že se zblázni, začla se třepat, rychleji dýchat a smutně kňučet, jako by to považovala za své štěně. s hračkou utíkala se schovat na pelíšek a zahrabala se tam do deky. Pote jak jsme za ni znovu přišli, tak jsme ji hračku tajně vzali a šli jsem s ní na procházku aby na to zapomněla. Když jsme dorazili domu, všude chodila a hledala ji pak na chvíli zapomněla a přinesla mi sama od sebe balon ať ji ho házím.Večer začala výt a škrabat po garáží, tak jsme jí pustili domu do garáže ráno jsme ji nechali otevřenou garáž ať může jít ven.A venku byla a zase vyla. Nevíme jestli jí máme dát zpátky tu hračku a vyndat s ní tu pískací píšťalu? Předem děkuji za odpověď.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotaz ohledně hračky
PříspěvekNapsal: pon 01. čer. 2009 16:41 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
veronicas ak sa fenka správa k hračke, ako ku šteniatku, hrozí spustenie falošnej gravidity so všetkými jej komplikáciami. Hračku treba odobrať. Kedy sa hárala?

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Falešná březost?
PříspěvekNapsal: stř 03. čer. 2009 09:14 
Fenka se harala naposledy v únoru. Teď se pořat líže a kope na zahradě díry, je možné že bych chtěla už male, nebo že se vní projevuje mateřské city?
Děkuji


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Falešná březost?
PříspěvekNapsal: stř 03. čer. 2009 09:40 
A také fenka nechce vubec žrát, když ji dáme kost nebo rohlik, tak je pak na nas zla když jen kolem projdeme tak se na nas podiva takovým nebezpečným pohledem a jde nám po nohách kromě mého manžela.Existuje něco jak ji uklidnit?


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Falešná březost?
PříspěvekNapsal: stř 03. čer. 2009 10:17 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Pokiaľ by malo ísť o falošku, bola by posunutá, čo sa v tomto veku stať môže. A skomplikovaná ešte aj pubertou, čo je ale len časť problému, podľa opisu má tá fenka viac problémov a je celkovo nestabilná, treba porozmýšľať, či má dostatok činnosti, či je vzťah medzi vami v poriadku, či ju vediete správne. Puberta, prípadná faloška a chyby v prístupe k nej túto nestabilitu pravdepodobne spôsobujú. O probléme s agresivitou sa dá dočítať v sekcii Agresivní chování, nebo napadání cizích psů. Odporúčam čítať, najmä témy v metodickej časti a iste sa dopracujete k otázkam, pomocou ktorých bude situácia trochu prehľadnejšia, zatiaľ máme aj my málo informácií na bližšiu radu.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Falešná březost?
PříspěvekNapsal: stř 03. čer. 2009 12:25 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. čer. 2006 07:53
Příspěvky: 631
Obecně se mi u Hyeny, která má k faleškám tendenci ,osvědčilo po hárání preventivně hlídat množství žrádla a dávat spíše méně, hlídat aby měla hodně fyzické aktivity a jemně , ale důsledně hraničit jakékoliv tendence k " rozlezlosti" jako např. loudání při přivolání apod. Nevím ale , nakolik je to obecne přenosné i na jiné feny stižené faleškami.
Ad účel falešky-zažila, že se rozjela faleška i další feně ve smečce, adoptovala si jedno štěně z vrhu a odchovala ho jako by bylo její.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Falešná březost?
PříspěvekNapsal: stř 03. čer. 2009 13:22 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Hyena píše:
Nevím ale , nakolik je to obecne přenosné i na jiné feny stižené faleškami.


Ešte som nezažila, aby sa problémy s faloškou po aplikácii týchto opatrení s tým, že to ale majiteľ myslel vážne, nezlepšili.

U feny veronicas bude ale problém širší.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Falešná březost?
PříspěvekNapsal: čtv 04. čer. 2009 07:52 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. čer. 2006 07:53
Příspěvky: 631
rea píše:

U feny veronicas bude ale problém širší.
Zcela souhlasím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Falešná březost?
PříspěvekNapsal: pon 31. srp. 2009 20:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. dub. 2009 13:57
Příspěvky: 309
Bydliště: Vyškov
a jak dlouho tuto zvýšenou aktivizaci fenky provádíte? jasně, dokud nezmizí příznaky, ale když to člověk dělá hned po hárání preventivně. (nám teď totiž taky začínaj natýkat cecíky, takže už jsem na to najela,ale příště bych se to mu ráda vyhla úplně, tedy jestli to půjde)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: pískací ježek
PříspěvekNapsal: stř 18. lis. 2009 22:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 06. led. 2009 09:26
Příspěvky: 7
Bydliště: Dobrá
Dobrý den,
máme fenu NO (1,5 let), před 4 měsíci jsme se přestěhovali z bytu domu se zahradou,všechno bylo v pořádku, dokonce od té doby nic nezničila,až teď cca 2 týdny zpátky se začala chovat divně.Odmala má pískacího ježka, dalo by se říct, že to je nejoblíbenější hračka. Jenže teď s ním furt chodí v hubě za náma a neuvěřitelně u toho píska a vřeští. Přinese ho a položího k nohám, jenže když ho zvednu a hodím tak zaječí letí pro něho a zašije se s ním do boudy. Když ji řeknu aby ho přinesla, tak se s ním schová úplně dozadu do boudy a ještě ho přikryje a přilehne ho. Jdu po svém a zachvíli je zase za mnou a píská s ježkem v hubě. Pokaždé, když se k ní natáhnu, tak zas letí do boudy a celé to opakuje.Nejhorší je když ho stiskne víc a on vypískne to ho rychle pustí,olizuje,strká do něj čumákem a pak ho odnese.Někdy se stane, že do boudy strčí hlavu,zadek nechá venku a začne výt, pochvilce toho nechá a jde na obchůzku zase s ježkem v hubě.Jednou ho nemohla najít,někam zapadl, byla z toho úplně vynervovaná,pobíhala sem a tam pískala u toho,kňourala a tahala mě za rukáv k boudě.Dokonce jsem jednou vlezla až za ní do boudy,to se nachvíli uklidnila,dala mi ježka do ruky,pak si ho vzala zpět a vystrčila mě ven.S ničím jiným si hrát nechce a když jdeme na procházku tak ho po domlouvání uloží do boudy a jde.Nevíme jak si to vyložit,jestli ji chybí kamarád,nebo si míček spojila se svým štěnětem.
Děkuji za odpověď :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Falešná březost?
PříspěvekNapsal: čtv 19. lis. 2009 08:03 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Otázku som presunula do témy, v ktorej nájdeš odpoveď.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Falešná březost?
PříspěvekNapsal: stř 09. pro. 2009 00:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 19. bře. 2009 20:11
Příspěvky: 889
Bydliště: Praha 4
taky mám dotaz....mé téměř asexuální fence začalo téct mlíko...nic jiného, ani kníkání, žádné adoptivní hračky za štěnda...žádná rozlezlost....vlastně jen to mlíko-..snížila jsem krmení na 3/4..byly jsme na očkování na Lhotce, lékař nic po preventivní prohlídce nenašel.....potom jsem jí odeslala do jiného prostředí - bez hraček a s dalším ubráním knrmení o 1/4 - tzn. od původního je na polovině a bez odměn.....po téměř 14ti dnes se mi čubís vrátila, hubenější - ale mléko má stále.. :Hangman:
je to faleška?? nemůže jít o něco jiného?

_________________
Nejtěžší práce je práce na sobě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Falešná březost?
PříspěvekNapsal: stř 09. pro. 2009 06:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Kolik měla pohybu, zábavy, odreagování?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Falešná březost?
PříspěvekNapsal: stř 09. pro. 2009 09:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 19. bře. 2009 20:11
Příspěvky: 889
Bydliště: Praha 4
Spoustu.... další pes, kocour, lítání po lesích, doma 2 malé děti...myslím, že na sebe samu moc času neměla... :(
Zkusím ještě vytrvat v zaměstnávání... :cry:

_________________
Nejtěžší práce je práce na sobě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Falešná březost?
PříspěvekNapsal: stř 09. pro. 2009 09:12 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Loví ti myši?

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Falešná březost?
PříspěvekNapsal: stř 09. pro. 2009 09:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 19. bře. 2009 20:11
Příspěvky: 889
Bydliště: Praha 4
Myši neloví....

_________________
Nejtěžší práce je práce na sobě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Falešná březost?
PříspěvekNapsal: stř 09. pro. 2009 09:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 18. zář. 2009 13:00
Příspěvky: 196
Bydliště: Praha - Horní Měcholupy
Tohle mě hodně zaujalo - můžu se zeptat, jaká je souvislost s lovením myší? Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Falešná březost?
PříspěvekNapsal: stř 09. pro. 2009 09:43 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Moje čuby myši loví a stačí jim sežrat trochu více plných samiček a spustí to hormony i u feny, která je kastrovaná.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Falešná březost?
PříspěvekNapsal: stř 09. pro. 2009 09:48 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Zanyn píše:
Myši neloví....

Těch spouštěčů falešky je mnoho. Po netu se můžeme jen dohadovat, co je skutečným spouštěčem. Nejčastější je podporovaní mateřství paničkou skrze její energie. Jestli víš, co je rovnováha jin-jang (samice-samec), tak jistě pochopíš co je nerovnováha jin-jin, která je způsobena partneringem samice-samice. To však můžeme řešit jen po zodpovězení několika dalších otázek.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Falešná březost?
PříspěvekNapsal: stř 09. pro. 2009 09:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 19. bře. 2009 20:11
Příspěvky: 889
Bydliště: Praha 4
To by mohlo být...určitě u nás tahle nerovnováha je....
Teď ještě přijít na to, jak nasměrovat svoje energie nějak konstruktivně, abych v tom tu čubajznu neráchala... :Hangman: chjo....

_________________
Nejtěžší práce je práce na sobě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Falešná březost?
PříspěvekNapsal: stř 09. pro. 2009 11:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
Desenský píše:
tak jistě pochopíš co je nerovnováha jin-jin, která je způsobena partneringem samice-samice. To však můžeme řešit jen po zodpovězení několika dalších otázek.[/color]

to neni tak jednoznačný, nic není jenom jin nebo jenom jang, vše jinové má svou jangovou složku, a to vždy. Nerovnováha jinu a jangu může být způsobena nedostatkem jinu v důsledku nadbytku jangu nebo naopak, v těchto kombinacích. Přijít na to, co nerovnováhu způsobuje, je na celkovou diagnostiku...ale o tomhle opět ví mnohem víc nicol, do toho já se pouštět vůbec nemůžu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Falešná březost?
PříspěvekNapsal: stř 09. pro. 2009 13:52 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Gerdo, jsi si jistá, že smečkové párování se skládá ze dvou samic? Rozhlídni se kolem sebe a víc otevři oči. Na to stačí selský rozum, není třeba hned znalosti léčitelů. Nesetkávám se s tím poprvé a dost často to v praxi rovnám, pokud o to někdo stojí.
Jen tak mimochodem, dokonce u chlapů, kde silně převládá jin, se tyto problémy běžně vyskytují. Tyto roviny, respektive rovnováhy už řadu let vnímám a dokáži je zaznamenat ve vteřině, z toho důvodu jsem psal, že tohle je o zodpovězení dalších otázek. Samozřejmě lépe mimo net. Proto bych to tu dál raději nepitval.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 169 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!