Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je pát 29. bře. 2024 00:22
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 169 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Falešná březost?
PříspěvekNapsal: stř 23. lis. 2011 20:53 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
čistě teoreticky může ta fena transformovat do hlemýždě :wink: (doufám, že mě chápeš). A ano, může se léčit ATB - lokálně, celkově. Záleží na stavu.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Falešná březost?
PříspěvekNapsal: čtv 24. lis. 2011 09:54 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Jakmile fence začnou ± do 63 dní po hárání "lítat hormony" a k tomu začne nadměrně pít (a není to z důvodu změny krmiva), letím ihned na sono kvůli možnosti pyometry. Čím dál od hárání a blíže k 63. dni, tím rychleji to řeším. Zásadní neopatrnost, kterou lidé u háravic zanedbávají, je znemožnění fence vymáchat si ocas v nějaké špíně, nebo zamezení koupání, což se dá v srpnu sice pochopit, nikoli však odpustit.
Samotná pyometra, tedy zánět dělohy má několik typů průběhu a podle toho se řeší. Držím palce, aby to byly jenom hormony.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Falešná březost?
PříspěvekNapsal: čtv 24. lis. 2011 15:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. led. 2011 17:29
Příspěvky: 3985
Bydliště: Ostrov u Macochy
Desenský píše:
Držím palce, aby to byly jenom hormony.

Děkuju, palce pomohly (ve chvíli, kdy jsi to Rudo psal, zrovna probíhalo sono :wink:). Dostali jsme pochvalu za všímavost, stálo to spoustu peněz a diagnóza je, že psice je zdravá jak rybička, jen si poněkud pozdě vzpomněla, že by to s tou falešnou březostí mohla zkusit.
Takže nasazujeme léčbu á la dieta + pohyb + petržel, mám radost, že to dopadlo takhle :sunny:.

_________________
Ve snaze přetvořit svět člověk zapomíná přetvořit sám sebe (A. Platonov)
www.naturaldogfood.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Falešná březost?
PříspěvekNapsal: čtv 24. lis. 2011 23:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
Me se cubice harala jen jednou za zivot a uz ma pauzu skoro dva roky. Myslim,ze jistota za ty penize stoji, je to lepsi nez zit v nejistote jestli je to to,ceho se bojime nebo ne....

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Falešná březost?
PříspěvekNapsal: pát 25. lis. 2011 00:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. led. 2011 17:29
Příspěvky: 3985
Bydliště: Ostrov u Macochy
Mellorn píše:
Myslim,ze jistota za ty penize stoji, je to lepsi nez zit v nejistote jestli je to to,ceho se bojime nebo ne....

Určitě... sice se to trefilo do finančně nejpitomějšího období, ale nechť, hlavně že je zvíře zdravé. Však jsme se taky s vetem smáli, jak dá člověk horentní sumu za informaci, že psovi nic není, a ještě je za to rád :wink:.

_________________
Ve snaze přetvořit svět člověk zapomíná přetvořit sám sebe (A. Platonov)
www.naturaldogfood.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Falešná březost?
PříspěvekNapsal: pon 28. lis. 2011 13:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 16. pro. 2010 23:54
Příspěvky: 106
Bydliště: Most
Dobrý den,
mám fenku, je jí 16 měsíců a v září hárala podruhé. První hárání měla v dubnu a měsíc po něm měla falešku - laktaci, psychicky byla v pohodě. Řešili jsme falešku tím, že jsme ubrali jídlo a zvýšili zátěž, veterinářka nám na oteklé struky doporučila kaštanový gel a kombinací všeho byla do pár týdnů v pohodě.

Teď v září hárala podruhé, takže jsme postupovali stejně, ubrali jsme krmení (Stone crick) už v kritických dnech a snžila jsem se, aby se hýbala co nejvíce, abychom tak falešce předešli. Bohužel, falešku nějakou dobu po hárání (14 dní) dostala stejně. Je hubenější (ne vychrtlá), psychické problémy nemá, ale co mě trápí jsou struky. Břicho má jako po štěňatech, hlavně zadní 4 struky. Nejsou ani tak tvrdé, jako VYTAHANÉ. Nedávám jí žádné pamlsky ani nic navíc, kromě granulí. Jako pitbullka je osvalena hezky, ale to břicho mě trápí.

Proč to takhle má? Mám v tom pokračovat, nebo ji vzít na veterinu? Nerada bych, aby do ní vet zbytečně cpal léky, pokud se to dá řešit přírodní cestou. Koupila jsem kapky - výluh z pupenů maliníku a zatím to nezabírá.........poradíte mi?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Falešná březost?
PříspěvekNapsal: pon 28. lis. 2011 16:51 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Gynex. A ne jen teď, ale udělat jí pořádnou pročistu. Na konkrétní postup se zeptej Rudy (telefon nahoře v banneru).

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Falešná březost?
PříspěvekNapsal: pon 28. lis. 2011 16:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 10. bře. 2010 17:01
Příspěvky: 1500
Bydliště: Nemotice
Nám proti laktaci samotné pomohly vývary z petržele, je tu o nich někde psané...

_________________
http://art-bordera.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Falešná březost?
PříspěvekNapsal: pon 28. lis. 2011 17:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 16. pro. 2010 23:54
Příspěvky: 106
Bydliště: Most
petržel jsme zkoušeli, maliník mi poradila moje sestra, je lékárnice


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Falešná březost?
PříspěvekNapsal: pon 28. lis. 2011 19:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. kvě. 2010 14:58
Příspěvky: 921
Bydliště: Říčany
Ahoj, prosím o názor na náš nově vzniklý problém :( budu se snažit to napsat spíš čistě fakticky: fena 13měs, první pořádný hárání začalo 4.9., tj. teoreticky má teď "čerstvý štěňata." Má maličko zduřelou mléčnou žlázu a zvětšený prsa, ale nic katastrofálního, žádný mlíko. Koncem hárání-těsně "před porodem" přibrala a vypadala obtloustle, načež teď už je cca týden zase zpátky na svojí váze a hubne pořád dál. Hračky netahá, venku pracuje úplně normálně, nebrloží, se psama si hraje, komunikuje. Ale poslední dva týdny začala doma neuvěřitelně vyvádět-řve s přestávkama víceméně celý den, dneska to gradovalo tím že byla úplně vynervená když jsem přišla, přestože o víkendu byla se psama na horách a měla 130% důvod padnout a být naprosto mrtvá (a mrtvá doopravdy je, sotva šmajdá únavou). A po celou tuhle dobu skoro nic nežere. Režim máme celý rok úplně stejný, v domě není nic novýho, v bytě taky ne, a podotýkám že máme normální sousedy a nikdo nás nešikanuje, přiznali to až dneska, až když jsem se na to sama šla ptát. Aktivit má rozhodně víc než průměrný pes a bylo mi potvrzeno, že doteď byl až na občasný pondělky klid. Myslím že to souvisí s faleškou, byť ji fyziologicky nemá nijak zjevnou. Nevím, jak jí pomoct, mám z toho dojem, že v tomhle případě leda koupit sousedům flašku a vydržet než to přejde? Co jí je? :(

_________________
*Vendula a Sofie*


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Falešná březost?
PříspěvekNapsal: pon 28. lis. 2011 21:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 19. bře. 2009 20:11
Příspěvky: 889
Bydliště: Praha 4
Moc se v tom neorientuju, rozhodně nerozumím větě "koncem hárání, tedy těsně před porodem"..A proč pondělky?? Mě čuba trpí faleškama, co jsme začly jezdit na Vlčáry, nepeleší, hračky netahá, nesmutní, jen mlíkuje a je jen mazlivější, což u ní znamená, že se chce mazlit furt...Zrovna nasazuji Gynex, páč už mě to fakt nebaví...

_________________
Nejtěžší práce je práce na sobě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Falešná březost?
PříspěvekNapsal: úte 29. lis. 2011 08:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. kvě. 2010 14:58
Příspěvky: 921
Bydliště: Říčany
No prostě koncem toho celýho procesu, těsně ve chvíli, kdy by v případě krytí měla rodit, řekla jsem to špatně. Pondělky přisuzuju tomu, že jsme o víkendu spolu, víkendy máme krásný a nabitý a že se potřebuje zase zpátky zařadit do procesu, což pro ni znamená být po třech dnech doma sama. Mně je taky do pláče, když víkend končí a musím jít do práce, to je jasný. Takže si prej občas v pondělí zafňuká (nebo po dovče), ale nic strašnýho. Zatím nemůžu říct, že by na falešky trpěla, protože hárala kloudně poprvé a fakt krom tohohle chování se nic neděje, nemůžu si na ni v ničem stěžovat. Ani bych o tom snad nevěděla, kdybych nespojila x věcí dohromady. Nejvíc ji prozradilo to, že přestala jíst snídaně a ani krabičku s ňamkou si neroztrhala, a taky to že najednou, když přijdu domů, je úplně vzhůru a při smyslech, doteď vždycky lezla z postele, protahovala se a bylo vidět, že chrápala :? samostatnost jsme pravda trochu řešily, ale řekla bych tak normálně, prostě to bylo štěně, co se učilo režimu, a nijak se nelišila od ostatních.

_________________
*Vendula a Sofie*


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Falešná březost?
PříspěvekNapsal: úte 29. lis. 2011 12:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Moje psiny se taky s každým háráním vrátily o nějaký kus ve výchově dozadu. Když byla vaším problémem nesamostatnost, může se zase objevit v době, kdy jí lítaj hormóny. A nás to byl - u Aiky vztyčený prostředníček a u Hanýnky plašanovitost.

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Falešná březost?
PříspěvekNapsal: úte 29. lis. 2011 12:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. kvě. 2010 14:58
Příspěvky: 921
Bydliště: Říčany
Mám z toho taky takovej dojem. Jen se mi zdá, že teď to moc nepobírá mozkem, takže nemá cenu to nějak radikálně řešit. Teoreticky ji přes to nejhorší období můžu brát do práce, ale nevím zda si tím pomůžu, pomůžu tím tak max. sousedům.
Každopádně příště už bych jí do toho ráda kecala aspoň stran těch hormonů, abych byla aspoň trochu připravená. Samostatnost průběžně pilujeme ale bohužel ona se svou chorobnou láskou k lidem to má 2x složitější, je schopná pištět radostí i když venku někdo cizí promluví do telefonu, natož aby ji někdo pohladil. Dokážeš cca říct, jak dlouho tohle období trvalo?

_________________
*Vendula a Sofie*


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Falešná březost?
PříspěvekNapsal: úte 29. lis. 2011 13:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Začalo to pár týdnů před háráním a skončilo cca v době imaginárního porodu. Plus mínus nějakej den.

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Falešná březost?
PříspěvekNapsal: stř 30. lis. 2011 08:54 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Faleška je něco jako "program v hlavě", nejčastějším spouštěčem je přemíra energie jin. Protikladem jsou některé fenky v jangu přijímající jen tuto energii a ty zase nehárají. Jestliže je fenka v jinu a je na ni působeno, ať už výchovou, pocity a vůbec jakkoli v této rovině energií jin, dojde k nadbytku této energie. Když sleduji komunikační a energetické kanály působící na fenku "trpící" faleškou, sleduji i životní priority dané fenky. Výraz trpící jsem dal záměrně do uvozovek, jelikož je to pro fenku prastarý program žití a tedy jakýsi životní úkol a poslání zděděné po předcích. Sáhneme trošku do historie, jak žila smečka před mnoha tisíci lety, kdy samičky vlků a prapředků psů zažívaly denně hlad, stres, strach o existenci a jen oxytocin rodící samice-matky uvolnil jednou za čas tolik energie, že změnil v ten okamžik životní priority celé smečky a u některých samic ovlivnil chemické reakce mozku natolik, že se u nich spustil "program" umožňující plnohodnotnou péči o potomky, kdyby pravá matka nebyla schopna odchovat narozená mláďata. To byl hlavní důvod existence falešné březosti. U domestikovaných samic psů sice tento proces zůstal zachován, ale jen částečně. Spouštěčem zůstal pocit komfortu, mateřství a priority životních cílů směrovaných k mateřství. Blokátorem zůstal stres, diskomfort spolu s dalšími faktory bránícími odchov potomků v klidu a harmonii.
Nemám moc času na to, to tu rozebírat do úplných detailů. Je toho hodně a něco z toho už jsem na poradně občas zmínil. Můžete tohle téma nadhodit po fríčku a povíme si o tom úplně všechno. Jedno je jisté, falešky se dají předvídat a hlavně plně kontrolovaně ovlivňovat, a často i bez použití jakýchkoli preparátů.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Falešná březost?
PříspěvekNapsal: stř 30. lis. 2011 09:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. kvě. 2010 14:58
Příspěvky: 921
Bydliště: Říčany
Rozumím a děkuji. S tím, co už je tu dříve psáno, to dává více než smysl. Příště už budeme chytřejší a snad i připravenější, pokud to zase nebude úplně jinak..
Při bydlení v malým bytě je to s tím komfortem komplikovanější, o žrádlo se připravila sama dobrovolně, jinak nadále maká na trénincích a normálně funguje, takže moc nemám jak to z ní vytřást. Mazlit se taky nepotřebuje a chová se - krom toho ječení o samotě - pořád stejně. Jen za víkend si dala v mrazu na horách min. 50km - to jsme ušli my - a nepočítám co u toho naběhá pes + hraní a lítání s ostatníma k tomu. Nesnědla víceméně nic a ani to ji neskolilo a vydržela celý pondělí proječet. Můžete mi ještě vy, kdo bydlíte se psem v bytě a chodíte normálně do práce, dát tip jak jste jim do toho komfortu zasáhli? Téma na free by to bylo super, ještě se na nás musí usmát štěstí s termíny.
Díky všem!

_________________
*Vendula a Sofie*


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Falešná březost?
PříspěvekNapsal: stř 18. led. 2012 16:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 23. srp. 2010 16:56
Příspěvky: 18
Bydliště: Vratimov
Zdravím. Mám fenku, která má falešku už měsíc. Takové to kňučení a lítostivost jsme zastavili homeopatiky a větší aktivitou, ale stále se jí tvoří mlíko. Mám v plánu zkusit ještě jeden druh homeopatik, ale dozvěděla jsem se o 5 štěňatech, které potřebují odkojit a proto se ptám, zda je to u falešky vhodné jak pro fenku, tak pro štěňata?

_________________
Katka + Sany
http://sanypes.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Falešná březost?
PříspěvekNapsal: stř 18. led. 2012 16:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 13:47
Příspěvky: 2293
Bydliště: Sokolnice
katka249 píše:
Zdravím. Mám fenku, která má falešku už měsíc. Takové to kňučení a lítostivost jsme zastavili homeopatiky a větší aktivitou, ale stále se jí tvoří mlíko. Mám v plánu zkusit ještě jeden druh homeopatik, ale dozvěděla jsem se o 5 štěňatech, které potřebují odkojit a proto se ptám, zda je to u falešky vhodné jak pro fenku, tak pro štěňata?

O nejaky kus zpatky se tusim tady psalo, ze mleko feny s faleskou neni plnohodnotne a spis by tem stenatum ublizilo - nevyzivi je.

_________________
http://www.raistlin.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Falešná březost?
PříspěvekNapsal: stř 18. led. 2012 16:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 23. srp. 2010 16:56
Příspěvky: 18
Bydliště: Vratimov
Aha, projížděla jsem to jen zběžně, tak sem asi přehlédla. Díky, myslela jsem si to. A jinak, kdyby někdo věděl o kojné fence, která by byla schopná odkojit, z okolí Ostravy, štěňátka jsou v útulku v Ostravě-Porubě.

_________________
Katka + Sany
http://sanypes.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Falešná březost?
PříspěvekNapsal: stř 18. led. 2012 18:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 10. bře. 2010 17:01
Příspěvky: 1500
Bydliště: Nemotice
Proti mlíku nám pomohly vývary z petržele. Je to tu někde taky psané...

_________________
http://art-bordera.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Falešná březost?
PříspěvekNapsal: stř 18. led. 2012 18:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 23. srp. 2010 16:56
Příspěvky: 18
Bydliště: Vratimov
Jo to jsem tu četla, určitě to taky zkusím.

_________________
Katka + Sany
http://sanypes.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Falešná březost?
PříspěvekNapsal: čtv 19. led. 2012 09:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 12. bře. 2009 12:07
Příspěvky: 2187
Bydliště: Ralsko
nebo octové obklady

_________________
EFCA
FB profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Falešná březost?
PříspěvekNapsal: čtv 19. led. 2012 10:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. kvě. 2010 14:58
Příspěvky: 921
Bydliště: Říčany
Sofii petržel z nějakýho důvodu hrozně voní, syrovou ji teda ne a ne sežrat, ale aspoň ji rozkouše na drobky :D a vařenou ji má v jídle každý den. Může tenhle pravidelný příjem s případným navýšením po hárání působit i jako prevence?

_________________
*Vendula a Sofie*


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Falešná březost?
PříspěvekNapsal: čtv 19. led. 2012 10:29 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Nejsem si jist, zda vařením nezničíš účinnou látku. To už bych volil sušení bez přítomnosti UV a vysokých teplot.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Falešná březost?
PříspěvekNapsal: čtv 19. led. 2012 10:39 
Offline

Registrován: čtv 20. kvě. 2010 21:55
Příspěvky: 47
Bydliště: Hodonín
Hnid - naší feňuli syrová petržel taky nejela , přebírala žrádlo jak Popelka , najemno nastrouhanou zamíchanou do masa sežrala .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Falešná březost?
PříspěvekNapsal: čtv 19. led. 2012 10:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. led. 2011 17:29
Příspěvky: 3985
Bydliště: Ostrov u Macochy
Lenka 1 píše:
...najemno nastrouhanou zamíchanou do masa...

Pozor, účinky proti laktaci a falešné březosti má jen (hlavně) petrželová nať, ne kořen!

_________________
Ve snaze přetvořit svět člověk zapomíná přetvořit sám sebe (A. Platonov)
www.naturaldogfood.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Falešná březost?
PříspěvekNapsal: čtv 19. led. 2012 10:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. kvě. 2010 14:58
Příspěvky: 921
Bydliště: Říčany
Ahá! Takže vy jste vařili tu zelenou nať :D tádydá..děkuji.

_________________
*Vendula a Sofie*


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Falešná březost?
PříspěvekNapsal: čtv 19. led. 2012 11:06 
Offline

Registrován: čtv 20. kvě. 2010 21:55
Příspěvky: 47
Bydliště: Hodonín
Anička - jo , míchala jsem i s nasekanou natí , ale kořene bylo víc . U nás byl spíš problém v tom ,že fenka při falešce přestala úplně pít a celkově moc nežrala , zhubla o kilo(normálně šestikilovej jezevec) Hárat má za měsíc , objednala jsem Gynex , tak snad to tentokrát dáme bez falešky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Falešná březost?
PříspěvekNapsal: čtv 19. led. 2012 11:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 16. črc. 2010 08:55
Příspěvky: 78
Bydliště: Rybník/Světlá n. Sáz.
Na veterině se učí, že psi nemaj jíst petržel, že způsobuje překrvení ledvin. Je mi jasný, že to je přehnaný, ale nevíte, kolik už je pro 20kg psa moc?
Adéle v kritickém období přidávám trochu do žrádla, ale nevím, jak moc můžu a jak systematicky, abych to nepřehnala.
Jestli by to musela žrát na kila, nebo jestli už vadí třeba malá petržel 3x týdně?

_________________
Lada + Áďa + Barbucha

http://fielad.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Falešná březost?
PříspěvekNapsal: čtv 19. led. 2012 13:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 23. srp. 2010 16:56
Příspěvky: 18
Bydliště: Vratimov
Ahá tak já ji uvařila normálně kořen, nakrála ho na kousíčky a ještě přisypala sušenou nať a celé jsem jí tim zalila granulky... Tak seženu čerstvou nať a snad mi to bude baštit :-) S těmi ledvinami, to by mě taky zajímalo, nechci ji ublížit.. Kolik jí toho teda můžu dávat?

_________________
Katka + Sany
http://sanypes.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Falešná březost?
PříspěvekNapsal: pon 06. úno. 2012 10:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 08. srp. 2011 13:04
Příspěvky: 177
Bydliště: Rochlov 87
Eva Štemberová píše:
Gynex. A ne jen teď, ale udělat jí pořádnou pročistu. Na konkrétní postup se zeptej Rudy (telefon nahoře v banneru).

Ahoj,
prosím o radu. Moje feňule prodělala před měsícem zánět dělohy a teď má druhý týden falešku. Chování příliš nezměnila, jen bych řekla, že si mě víc hlídá a víc se mazlí. Ale bojím se, aby se zase nerozjel zánět. Kontroluji, jestli nemá podezřelý výtok, jiné chování, chuť k jídlu. Nasadila jsem jí Gynex, o kterém jsem se dozvěděla na těchto stránkách. Nevím dávkování - dávám jí 6 kapek. Tam píšou dospělý 3-7 kapek, tak nevím kolik pro 35 kg psa. A jestli jí to pomůže, nebo je lepší zkusit něco jiného. Cecíky má nalitý, jeden měla hodně popraskaný - to vyléčila moje mastička z konopí. A má ještě ekzém na břiše, červené flíčky. Taky mažu konopkou, ale nechce to ustupovat. U paní doktorky jsme byly, mastičku mi doporučila a řekla, že mám feňuli hlídat. Jen se bojím, abych nějaké příznaky nepřehlédla a pak bylo pozdě.
Děkuji za všechny odpovědi.
Petra


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Falešná březost?
PříspěvekNapsal: pát 10. úno. 2012 09:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 12. bře. 2009 12:07
Příspěvky: 2187
Bydliště: Ralsko
ad. Gynex: v případě potřeby jsem 7kg čubě dávala i těch 9 kapek denně a bez problému

jinak bych zkusila dát ještě Drags Imun

_________________
EFCA
FB profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Falešná březost?
PříspěvekNapsal: pát 10. úno. 2012 09:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. kvě. 2010 14:58
Příspěvky: 921
Bydliště: Říčany
Nevíte někdo, jak je to s tou petrželí? Trochu jsem se ptala a jediné co jsem zjistila je, že petržel mj. hodně odvodňuje, takže to je to, co by mohlo mlíkotvorbu trochu ovlivnit. Jinak ale že zvyšuje prokrvení všeho, nejen ledvin, takže naopak v průběhu hárání může podpořit vyšší krvácivost.
Tak nevím, jestli to funguje na mlíko, je to určitě lepší než hormony, ale aby to nemělo další pět negativních dopadů kolem..

_________________
*Vendula a Sofie*


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Falešná březost?
PříspěvekNapsal: pon 13. úno. 2012 10:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 08. srp. 2011 13:04
Příspěvky: 177
Bydliště: Rochlov 87
**EFCA** píše:
ad. Gynex: v případě potřeby jsem 7kg čubě dávala i těch 9 kapek denně a bez problému

jinak bych zkusila dát ještě Drags Imun


Díky za radu. Začala jsem dávat 2x denně 7 kapek. Falešku má již třetí týden a dnes začala kňučet, pobíhat sem a tam a schromažďuje hračky. Nepije víc, spíš bych řekla, že málo.
Na různých psích stránkách jsem se dočetla, že jí mám hračky brát, zakazovat jí je schovávat ,nedávat jí pít, ubrat bílkoviny atd.
Můžete mi někdo poradit, co je tedy správné dělat? S feňulemi nemám zkušenost, mám 16 let pejska, tak si nevím rady. A ty rady na různých kynologických stránkách mi přijdou divný.
Bojím se , aby nepřišel zase zánět dělohy. Ale výtok není, břicho nateklé taky ne. Nevím jak se k ní chovat a jsem z toho bezradná.

Díky moc za rady
Petra


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Falešná březost?
PříspěvekNapsal: úte 14. úno. 2012 15:06 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Odpírání vody psu je týrání! V tom máš pravdu, že je to divný. Omezit se má krmivo, hlavně vápník, ne voda.
Spolehlivý "lék" na falešku kromě zmíněných bylin, je řízený zásah do psychiky. Něco jako pověstný "dlouhý bič a krátký dvůr", to znamená motivační stresy, kdy se fenka natolik zaúkoluje, že nebude mít čas na blbiny. Jak je na tom s váhou? Jestli jsi četla všechny předchozí příspěvky týkající se falešky, jistě víš, že nadváha má veliký vliv.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Falešná březost?
PříspěvekNapsal: úte 14. úno. 2012 20:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 12. bře. 2009 12:07
Příspěvky: 2187
Bydliště: Ralsko
Petra Rochlov 87 píše:
...
Bojím se , aby nepřišel zase zánět dělohy. Ale výtok není, břicho nateklé taky ne. Nevím jak se k ní chovat a jsem z toho bezradná.
Petra



Nepřemýšlej nad tím, co by kdyby a pořádně jí zaměstnej, ať, jak říká Ruda, přestane vymejšlet kraviny. Utahej jí do bezvědomí, zaměstnej jí hlavu, prostě ať nemá čas na přemýšlení a až jí dáš pokoj, tak ať je ráda, že je ráda.

_________________
EFCA
FB profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Falešná březost?
PříspěvekNapsal: stř 15. úno. 2012 08:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 08. srp. 2011 13:04
Příspěvky: 177
Bydliště: Rochlov 87
Desenský píše:
Odpírání vody psu je týrání! V tom máš pravdu, že je to divný. Omezit se má krmivo, hlavně vápník, ne voda.
Spolehlivý "lék" na falešku kromě zmíněných bylin, je řízený zásah do psychiky. Něco jako pověstný "dlouhý bič a krátký dvůr", to znamená motivační stresy, kdy se fenka natolik zaúkoluje, že nebude mít čas na blbiny. Jak je na tom s váhou? Jestli jsi četla všechny předchozí příspěvky týkající se falešky, jistě víš, že nadváha má veliký vliv.


Diky za odpověď a rady. Je to kříženec labradora a NO. Je taková mohutnější, ale nadváhu nemá. Je to mladý živágo. Jezdí se mnou každý den ke koním, tam se vylítá a doma jí honím po dvoře s míčkem. Je taky ukrutný mazel. Dnes už se zlepšuje. Alespoň nekňučí a neshromažďuje hračky. Krmivo jsem ubrala. Krmím syrovým - kuře s kostmi, zelenina, lněné semínko. Teď jí dávám jen večer. Před tím dostávala i ráno. Několikrát denně kontroluji břicho a výtok z pochvy. Nic špatného jsem neobjevila, tak doufám, že to dobře dopadne.
Ještě jednou díky - Petra.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Falešná březost?
PříspěvekNapsal: ned 06. kvě. 2012 00:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 16. pro. 2010 23:54
Příspěvky: 106
Bydliště: Most
Čím mohu falešku zvládnout sama. Fenka je po 3. hárání. Po 1. i 2. to bylo podobné. Řešila jsem to 2. a 3. hárání včas tím, že jsme byli více venku než doma, pokaždé jsme domů přišli KO. Dostávala jen granule (stone crick) sem tam zeleninu, petržel, vynechali jsme mazlíčkování tutu nunu a bylo to ok, ale před týdnem to zase začalo. Zase má nateklé struky (laktaci nemá). Fenka je na oko v pohodě, hračky netahá, rozmrzelá není. Přijde mi docela hubená (na pitbulla) určitě jí nejsou vidět jen poslední dvě žebra, naopak mi ti, kteří jí dlouho neviděli říkají jestli není hubená moc.....po 1. a2. hárání jsem si myslela, že je to trochu rozházené a že 3. zvládnem v pohodě. A zase nic.....přebytek jin, nevím.....žiju s ní a s přítelem, určitě nemá život založený na pusinkování a mazlení, to jsme za poslední půlrok dost omezili kvůli rozmazlensti našeho puberťáčka, takže jen za odměnu ..... pomůžou jen bowenky, nebo se to dá zvládnout ještě jinak?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Falešná březost?
PříspěvekNapsal: ned 05. srp. 2012 16:52 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Dotaz, mam u sebe na socializaci štěně a to se mi snaží od Vačice pít. Myslela jsem, že už ho to přešlo za ten týden (neviděla jsem ho už pár dní se snažit). A dnes jsem našla Dačici jeden struk dost zvětšenej a tvrdý. Bez mlíka. Nějaké zkušenosti?

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Falešná březost?
PříspěvekNapsal: pon 06. srp. 2012 09:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 12. bře. 2009 12:07
Příspěvky: 2187
Bydliště: Ralsko
Nevim, jestli to bude fungovat i tady, ale mně na zastavení laktace u čuby pomohly octový obklady. Nehledě na to, že to štěňatům srmdělo a tudíž už ani nechtěly moc pít.

_________________
EFCA
FB profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Falešná březost?
PříspěvekNapsal: pon 06. srp. 2012 10:56 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
díky!

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Falešná březost?
PříspěvekNapsal: čtv 01. lis. 2012 01:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 16. pro. 2010 23:54
Příspěvky: 106
Bydliště: Most
Jaké je dávkování Gynexu pro 30 kg fenku?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Falešná březost?
PříspěvekNapsal: čtv 01. lis. 2012 01:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
budilka píše:
Jaké je dávkování Gynexu pro 30 kg fenku?

Ja mám gynevet čož je úplne rovnaký prípravok s rovnakými účinkami a dávkovanie je:
Doporučené dávkování:
Pro zvířata do 1 kg hmotnosti: nutné ředit vodou 1:10, 1 kapka ředěného roztoku na 100 g hmotnosti zvířete 2–3x denně
Pro zvířata do 15 kg hmotnosti: 1 kapka 1–3x denně
Pro zvířata nad 15 kg hmotnosti: 3 kapky na každých i započatých 50 kg hmotnosti 1–2x denně

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Falošné tehotenstvo
PříspěvekNapsal: čtv 03. led. 2013 12:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 08. lis. 2012 12:05
Příspěvky: 98
Bydliště: Bratislava
Ahojte :rolleyes:

Potrebujem poradiť. V minulý rok (apríl - duben 2012 ) mala naša fenka prvýkrát falošné tehotenstvo. Navreli jej žlazy vzadu ako má tie posledné 4 bradavky, mala to dosť zdúrené, mlieko jej išlo po zatlačení, mala naozaj hodne mlieka, ako povedala aj veterinárka. Fenka má 7 rokov, predtým to nikdy nemala, keď mala cca 8-10 mesiacov tak nám utiekla zo záhrady a spárila sa s iným psom, potom mala šteniatka, no po odchovaní bolo všetko OK, mlieko jej tam neostalo, nikdy nemala žiaden problém až v tom apríli prvýkrát a teraz sa jej to stalo znova, s tým rozdielom, že navretú má mliečnu žlazu akokeby iba jednu s tým že má napuchnutú jednu bradavku. Už v minule nám veterinárka povedala, že ak sa začne toto objavovať je vhodná sterilizácia, lebo vraj to postihuje vela feniek a môže to viesť až k hnisavému zápalu žliaz, alebo nádoru. Máte aj vy s týmto nejaké skúsenosti, je ozaj potrebná v takýchto prípadoch sterilizácia? Viete bojím sa, že v jej veku by jej to nespravilo dobre, máme aj psa, kt. sme museli dať vykastrovať zo zdravotných dôvodov a samozrejme, že hneď to išlo..priberanie, bol úplne bez nálady, malátny a bojím sa, že jej sa to stane tiež a že bude mať ešťe väčšie problémy, alebo sa aj obávam toho, že veterinári hneď povedia sterilizovať, lebo ťahajú peniaze (žial mám také skúsenosti), nikdy som sa s týmto nestretla tak by som vás poprosila o vaše skúsenosti a rady. Ďakujem :rolleyes:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Falošné tehotenstvo
PříspěvekNapsal: čtv 03. led. 2013 12:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Faleška se dá držet pod kontrolou i jinými způsoby (méně žrádla, více pohybu, bylinné léky, nehladit břicho, nemačkat cecíky, sebrat hračky, nedovolit hrabat pelech...), ta kastrace je opravdu až poslední řešení, když by nic nepomohlo a fenka by trpěla na záněty mléčné žlázy. Pokud mírná faleška nepřejde do komplikací, není moc důvodů vůbec něco řešit. Pokud máte zkušenost, že tím trpí, hodí se naopak řešit to s předstihem, tedy ještě před očekávaným háráním.

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Falošné tehotenstvo
PříspěvekNapsal: čtv 03. led. 2013 12:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 08. lis. 2012 12:05
Příspěvky: 98
Bydliště: Bratislava
No to ano to nám povedala aj ona, že vela pohybu, žiade mliečne výroky napr., nehladkať brucho, zobrať hračky, lenže práve ona ani nikdy žiadne nemala, akože loptičku alebo tak, ale inak raz mala plyšáka a to aj tak rozthala, my jej hračky nekupujeme lebo ona to všetko zničí za 10 sekúnd :D a veterinárka hovorila, že toto sa jej môže opakovať po každom háraní a to aj tak bolo mala to v apríli po háraní a teraz po háraní čo mala na jeseň a vraj keď sa to pravidelne zduruje a nalieva a zapaluje, tak z toho to vznikne. Lebo chápete neviem akú prevenciu ju mám zaobstarať, keď vlastne to čo by sa "nemalo" robiť aby sa tomu falošnému tehotenstvu predišlo tak to nerobíme prirodzene, dúfam, že som to správne napísala, proste aj keď je zdravá dodržiavame tie "body" aby sme sa tomu vyhli, ale jej to v minulý rok začalo z jedného dňa na druhý.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Falošné tehotenstvo
PříspěvekNapsal: čtv 03. led. 2013 12:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. led. 2011 17:29
Příspěvky: 3985
Bydliště: Ostrov u Macochy
Nám se osvědčila kombinace bylinných kapek Gynevet od firmy Energy a hodně utahaného psa (tj. vylítaná natolik, že po návratu domů chce už jen spát).
A ten gynevet se dá nasadit už klidně před háráním.

_________________
Ve snaze přetvořit svět člověk zapomíná přetvořit sám sebe (A. Platonov)
www.naturaldogfood.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Falošné tehotenstvo
PříspěvekNapsal: čtv 03. led. 2013 13:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
sickcrow ,píše sa tu o tom už hodne napr.v týchto témach:
viewtopic.php?f=48&t=5764&hilit=fale%C5%A1ka
viewtopic.php?f=38&t=3611&hilit=fale%C5%A1ka
viewtopic.php?f=38&t=1888&hilit=fale%C5%A1ka

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Falošné tehotenstvo
PříspěvekNapsal: čtv 03. led. 2013 14:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 08. lis. 2012 12:05
Příspěvky: 98
Bydliště: Bratislava
Nám už dali predtým aj teraz Galastop..je to presne na to, pretože zabraňuje tej tvorbe mlieka, aj zmenám správaniu, veľmi jej to pomohlo, ona po pôrode mala tie bradavky kvôli tým žlazám také ovysnutejšie ako fenka, kt. nemala mladé a krásne jej to stiahlo, brala dve balenia 1x pretože to mala horšie, teraz dúfam bude stačiť jedna. Inak predtým sme jej nedávali nič, ani potom. A ten gynevet vobec nepoznam to je volne dostupne?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 169 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!