Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je sob 27. dub. 2024 20:50
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 461 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Dotazy k nakrývání psů
PříspěvekNapsal: úte 05. říj. 2010 21:12 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Citace:
přeci jen to není normální, si to nechat líbit

Proč ne? Naopak, ale všeho s mírou a u těžších psů je dobré při tom sedět nebo být opřený :wink:

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotazy k nakrývání psů
PříspěvekNapsal: stř 06. říj. 2010 07:22 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Všechno je to o ovladatelnosti psa. Mě nakrývá i třeba agresor dědouš Ben, čehož využívám třeba při stříhání jeho drápů, jinak by mi packu nedal ani náhodou. Ovšem nejprve dohodneme v podstatě nějaká pravidla tak, abychom si vzájemně nelezli na nervy. Když pes přehání, mám povel dolů a pes ho musí splnit tak jako každý jiný povel napoprvé. Jakmile nad sebou pes ztratí kontrolu, přebírám kontrolu nad ním já, a to pomocí povelu. Problém není, když pes dělá, co občas vadí, problém je, když není naučen plnit povely, kterými by se dal ovládat, aby nedělal, co občas vadí.
Je to stejné, jako když nepustím zabláceného mokrého psa do postele, ačkoli normálně tam může.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotazy k nakrývání psů
PříspěvekNapsal: stř 06. říj. 2010 19:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 05. kvě. 2010 18:36
Příspěvky: 10
Bydliště: Hředle 124, 26751
Desenský píše:
Všechno je to o ovladatelnosti psa. Mě nakrývá i třeba agresor dědouš Ben, čehož využívám třeba při stříhání jeho drápů, jinak by mi packu nedal ani náhodou. Ovšem nejprve dohodneme v podstatě nějaká pravidla tak, abychom si vzájemně nelezli na nervy. Když pes přehání, mám povel dolů a pes ho musí splnit tak jako každý jiný povel napoprvé. Jakmile nad sebou pes ztratí kontrolu, přebírám kontrolu nad ním já, a to pomocí povelu. Problém není, když pes dělá, co občas vadí, problém je, když není naučen plnit povely, kterými by se dal ovládat, aby nedělal, co občas vadí.
Je to stejné, jako když nepustím zabláceného mokrého psa do postele, ačkoli normálně tam může.


Povel dolů funguje, jen to za chvíli zkusí znovu.. vyčůránek jeden :daz:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotazy k nakrývání psů
PříspěvekNapsal: stř 06. říj. 2010 19:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
dej dolů a zaměstnej jinak


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotazy k nakrývání psů
PříspěvekNapsal: čtv 07. říj. 2010 19:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 05. kvě. 2010 18:36
Příspěvky: 10
Bydliště: Hředle 124, 26751
Petra píše:
dej dolů a zaměstnej jinak


Tak mě Maxmilian dneska zase zkoušel nakrývat, zaměstnala jsem ho jinak - přetahovala jsem se s ním o hračku, ale nějak se rozdováděl a začal mě hryzat a divočit a hrabat na mě. Tak jsem ho vždy odstrčila s důzarným nesmíš... ale byl jak utrženej ze řetězu, vždy se vrátil a vrčel a chtěl nakrývat :twisted: :( chjo... tak jsem ho poslala ven za dveře na své místo.
Nevydrží chvíli v klidu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotazy k nakrývání psů
PříspěvekNapsal: čtv 07. říj. 2010 19:59 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Ano, to je riziko, když psa, který tě chce nakrývat, ještě víc rozdovádíš. Je jasné, že bude chtít nakrývat o to víc :wink:

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotazy k nakrývání psů
PříspěvekNapsal: čtv 07. říj. 2010 20:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
proč nesmíš? Lehni, předpisový aport,... prostě psu urči co má dělat. Když jej něčím příliš rozdivočíš, tak si ho pak zase zklidni, v klidu, bez zákazů... Když je to venku, dejte si honičku s balónkem, ať si tu energii nějak vybije.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotazy k nakrývání psů
PříspěvekNapsal: čtv 07. říj. 2010 20:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 05. kvě. 2010 18:36
Příspěvky: 10
Bydliště: Hředle 124, 26751
Petra píše:
proč nesmíš? Lehni, předpisový aport,... prostě psu urči co má dělat. Když jej něčím příliš rozdivočíš, tak si ho pak zase zklidni, v klidu, bez zákazů... Když je to venku, dejte si honičku s balónkem, ať si tu energii nějak vybije.


Vím, že se mají používat spíš povely, než zákazy... lehni jsem dala - s nějakýma těma jeho průpovídkama lehnul, vydržel chvilku a zase začal dolejzat.
Nevydrží chvilku v klidu.... :hura:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotazy k nakrývání psů
PříspěvekNapsal: čtv 07. říj. 2010 21:00 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Nemáš dotaženou poslušnost. Každý povel platí do povelu následujícího.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotazy k nakrývání psů
PříspěvekNapsal: čtv 07. říj. 2010 21:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 05. kvě. 2010 18:36
Příspěvky: 10
Bydliště: Hředle 124, 26751
[quote="Desenský"]Nemáš dotaženou poslušnost. Každý povel platí do povelu následujícího.[/quote

.... je mu teprv 8 měsíců, tak je to puberťák. Nevím, jestli ještě učit povely na pamlsky.. ?(to je pro něj zatím největší odměna - jak vidí něco k jídlu, je jak šílenej a dokáže si sednout, lehnout bez povelu, jen aby to dostal..)
Jak se dotahuje poslušnost? Takhle se to asi nedá naučit, přijela bych na jednu tu free-sobotu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotazy k nakrývání psů
PříspěvekNapsal: čtv 07. říj. 2010 21:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
učím na pamlsky i sedmiletého psa, důležité je neudělat z toho poslušnost jenom na pamlsky, tedy "dokud neukážeš piškot, tak pro tebe ani nehnu packou". Nevidím problém i za základní poslušnost občas odměnit, jen prostě nejdřív vždycky poslechnout, pak možná odměnit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotazy k nakrývání psů
PříspěvekNapsal: pát 08. říj. 2010 09:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
hlavně odměna je i pohlazení usměv nemuisí to ebjt vždycky pamlsek

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotazy k nakrývání psů
PříspěvekNapsal: pát 08. říj. 2010 09:22 
Offline

Registrován: pát 26. čer. 2009 09:10
Příspěvky: 289
Bydliště: Beskydy
smilepet píše:
lehni jsem dala - s nějakýma těma jeho průpovídkama lehnul, vydržel chvilku a zase začal dolejzat.

V takové chvíli bych mu dala nikoliv jeden povel, ale několikaminutový intenzivní výcvik poslušnosti, na závěr vylítat s hračkou.

Petra píše:
Nevidím problém i za základní poslušnost občas odměnit, jen prostě nejdřív vždycky poslechnout, pak možná odměnit.

Když už cvik pes umí, tak za prvé pamlskem odměňuji zásadně tak, že ho pes dopředu nevidí (nic v ruce, ani ruka šátrající v kapse a tak), a za druhé neodměňuji za jeden každý cvik pamlskem - úsměvem vždy, pamlsky či balónek různě, nesmí to být pro psa jako automat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotazy k nakrývání psů
PříspěvekNapsal: pon 18. říj. 2010 16:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 29. pro. 2009 00:50
Příspěvky: 396
Bydliště: Kopřivnice
Jak brát naskakování u 5 měsíčního psa na ostatní psi venku? Je to začínající dominance, nebo jen výzva ke hře? U té dominance a podrobení to asi tak nebude. To by nenaskakoval na 70kg psi :D Na lidi to nikdy nezkusil.

Ukončovat při tomhle hru? Jak je to u starších psů, přehlížet nebo zabavit jinak?

_________________
Dogo Argentino
http://dogos.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotazy k nakrývání psů
PříspěvekNapsal: pon 18. říj. 2010 18:07 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Mláďata v tomto věku běžně naskakují na velké psy a o dominanci se rozhodně nejedná. Spíše se jim vnucují.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotazy k nakrývání psů
PříspěvekNapsal: pát 05. lis. 2010 13:14 
Offline

Registrován: pát 05. lis. 2010 12:55
Příspěvky: 3
Bydliště: Praha
Dobrý den, máme menší problém s naším yorkšírem. Máme ho už 9 let. Před půl rokem jsem se odstěhovala od rodičů, ale pes je u nás jako doma. Ale v sobotu jsme si pořídili štěně bígla taky kluka. Jenže háček je v tom,že yorkšír na něj skáče jak na fenu třeba půl dne a nedá si ani na minutku pokoj. Máme strach, že ho to bude stát zdraví. Nedá se odvolat. Dá mu pokoj jen když štěně usne. Řešil už někdo podobný problém? Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotazy k nakrývání psů
PříspěvekNapsal: pát 05. lis. 2010 13:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 22. kvě. 2009 09:13
Příspěvky: 782
Bydliště: Kladno
Můj pes je extra úchyl a věřím,že kdybych ho nechala byl by schopen také celý den úchylačit,ale od toho tam jste,aby jste mu to nedovolili.Ve Vašem případě se zřejmě jedná o vyjádření sympatií staršího psa k mladšímu.Pokud nemáte v takové situaci přivolání,musí starší pes i doma nosit krátké vodítko ,,couračku´´ a z její pomocí ho od nežádoucí činnosti odtrhnout.Je to hodně o respektu.

_________________
Linda a Jackie


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotazy k nakrývání psů
PříspěvekNapsal: pát 05. lis. 2010 13:42 
Offline

Registrován: pát 05. lis. 2010 12:55
Příspěvky: 3
Bydliště: Praha
Psa se už pátý den snažím ,,zkrotit,, aby dal štěněti chvíli pokoj. Bohužel marně... Yorky funí jak lokomotiva klepe se a šílí.Kňučí když ho nepustím za štěnětem. Štěně si ho nevšímá max se po něm občas otočí a chce si s ním hrát.Ale yorky nemá moc pochopení. Uznávám, že yorkšíra jsme moc nevychovali umí pár základních povelů,ale vždycky to byl strašnej dobrák co nikdy nezlobil a nejsou s ním problémy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotazy k nakrývání psů
PříspěvekNapsal: pát 05. lis. 2010 14:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Budete ho muset zkrotit o něco důrazněji - pěkně s vámi mává. Pokud ho necháte takhle otravovat štěníka, riskujete že bude asociál i z něj, ten by teď měl naopak co nejvíc potkávat hodné, přátelské, normální psy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotazy k nakrývání psů
PříspěvekNapsal: pát 05. lis. 2010 19:26 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Nemyslím, že to dělá z obdivu nebo něčeho podobného - prostě úchylačí. Neumí se v přítomnosti štěnda chovat tak, jak se sluší a patří. Jork by měl být řádně unavený (mrtvý pes = hodný pes) anaučený 4 základní povely (přivolání, odvolání, odložení a odeslání na místo).

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotazy k nakrývání psů
PříspěvekNapsal: sob 06. lis. 2010 12:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 29. led. 2009 13:16
Příspěvky: 531
Bydliště: Ústí nad Labem / Brno
Petro, můžeš mi prosím jen vysvětlit, jak jsi došla k tomu, že jejich sice úchylnej, ale dobráckej yok je asociál? Že není hodnej a přátelskej? Díky

_________________
Válka je mír. Svoboda je otroctví. Nevědomost je síla!
Maky a pan Trix


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotazy k nakrývání psů
PříspěvekNapsal: ned 07. lis. 2010 20:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
beru asociální chování jako chování ne podle správného sociálního vzorce. Prostě se ke štěníkovi neumí správně chovat (je vcelku jedno z jaké příčiny) a je nebezpečí že by štěník toto chování přejmul jako normální.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotazy k nakrývání psů
PříspěvekNapsal: ned 07. lis. 2010 20:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 29. led. 2009 13:16
Příspěvky: 531
Bydliště: Ústí nad Labem / Brno
A že není hodnej a přátelskej?
Mimochodem, ten pes může bejt dobře socializovanej, jen mu nikdo neumí vysvětlit, kde jsou hranice. Myslím, že slovo asociál ve spojení se psem, se tu používalo u mnohem horších případů absolutně nesocializovaných psů.

_________________
Válka je mír. Svoboda je otroctví. Nevědomost je síla!
Maky a pan Trix


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotazy k nakrývání psů
PříspěvekNapsal: ned 07. lis. 2010 20:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
ve styku s mým psem rozlišuji chování správné a špatné - ty co mají chování špatné, a je mi jedno z jakého důvodu a jak to nazveš, ke svému psu nepustím, pokud teda nejde právě o cílené odstraňování nesprávného chování, což ale fakt nebudu dělat se štěníkem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotazy k nakrývání psů
PříspěvekNapsal: ned 07. lis. 2010 20:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 29. led. 2009 13:16
Příspěvky: 531
Bydliště: Ústí nad Labem / Brno
Na to jsem se neptala.

_________________
Válka je mír. Svoboda je otroctví. Nevědomost je síla!
Maky a pan Trix


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotazy k nakrývání psů
PříspěvekNapsal: ned 07. lis. 2010 21:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
To že jinak nemůže být hodný a přátelský jsem nikde nepsala. A klidně jej nazvu asociálem, protože vytrvalé ojíždění štěníka prostě nemá se správným sociálním chováním nic společného, tudíž je to chování asociální. A že to na štěníka nemá dobrý vliv o tom nepochybuji. Pokud chceš pokračoat, tak prosím SZ, ať to tady nezaplácáváme slovíčkařením.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotazy k nakrývání psů
PříspěvekNapsal: ned 07. lis. 2010 21:10 
Offline

Registrován: pát 05. lis. 2010 12:55
Příspěvky: 3
Bydliště: Praha
Petro nezlobte se na mě, ale chtěla jsem radu jak ho toto chování odnaučit, ale bohužel jen poslouchám o tom, že je asociál. Pokud umíte jen dokola opakovat, že je asocál a jak je špatnej tak pardon,ale já tak svéh psa nevnímám, protože nikdy nikomu neublížil ani tomu štěněti, nevrčí na něj, nekouše ho jen prostě na něj skáče!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotazy k nakrývání psů
PříspěvekNapsal: ned 07. lis. 2010 21:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Rady už tu jsou, utahat, uposlušnit, dát najevo důrazný nesouhlas - s ohledem na povahu psa a také tak aby se to nijak nedotklo štěníka, ale na druhou stranu dostatečně důrazně aby to neopakoval, resp. aby to nezkoušel příliš často a posléze přestal úplně. A štěníkovi najděte normální kamarády.
Pokud chcete radu konkrétní, tedy: "uchopím psa tímto způsobem, udělám s ním tohleto, přitom se tvářím takhle,...", zajeďte na Vlčáry, protože po netu to nikdo nenapíše.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotazy k nakrývání psů
PříspěvekNapsal: ned 07. lis. 2010 22:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Vasekk píše:
nikdy nikomu neublížil ani tomu štěněti, nevrčí na něj, nekouše ho jen prostě na něj skáče!
Vono při ubližování nemusí vždycky téct krev... Vony ty důsledky nemusí být vidět na první pohled a hned... Ani nemusí být vždy úmyslný... Já chápu, že vám není příjemný číst, že váš york je asociál, ale to, že ho tu budete bránit, vašemu štěněti bohužel moc nepomůže.
To jste od pátku s naskakováním stále nepokročili? Dali jste yorkovi vodítko, abyste ho mohli snadněji usměrnit? Nebo jak se vám daří?

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotazy k nakrývání psů
PříspěvekNapsal: pon 08. lis. 2010 07:45 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Vasekk píše:
...třeba půl dne a nedá si ani na minutku pokoj. Máme strach, že ho to bude stát zdraví...
Koho, to štěně? Může být. Nepochopím jednu věc, proč půl dne? U mne by to bylo půl minuty, pak už bych ho začal řešit tak, aby bylo po mém a nechal štěně napokoji. Mám ve smečce také psy s úchylným chováním, ale mám je pod kontrolou a nedovolím jim obtěžovat psy přes míru překračující hranice. Je to o poslušnosti na první povel, o které je zde napsáno hodně materiálu. Pakliže by pes udělal něco přes můj výslovný zákaz nežádoucí činnosti, zrušil bych demokracii a nastolil diktát. To jest poslušnost na první, jediný povel, a to naprosto ve všem.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotazy k nakrývání psů
PříspěvekNapsal: pon 08. lis. 2010 09:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
jak už napsali všichni a hlavně ruda- poslušnst poslušnost poslušnost. ejslti s tí m á pejsa problémy- jako že asi má když s tím máte pořád rpoblém tak mu nasaďte couračku- hladké vodítko dlouhé cca jeden a půl delky psa. bylo by určitě také dobré zajet s oběma na vlčáry třeba an freesobotu která by pomohla vám všem.
mám taky trošku ouchylnou čubinku- z duvodů že se jí rpostě líbí velcí chlupatí psi nebo chlupatí psi jako takoví a ráda si s nima hraje a ojíždí je ale ví že když řeknu ne tak na ně lézt nemá

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotazy k nakrývání psů
PříspěvekNapsal: pon 08. lis. 2010 10:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 20. led. 2010 18:12
Příspěvky: 369
Bydliště: Litoměřice
ben je taky úchylák, ale hlavně na mě :lol: přijdeme z venku, za pět minut mi visí na noze, totéž po jídle, po hraní a tak... nebo jezdím se sekačkou a najednou mě ojíždí... doma funguje odeslání na místo, venku "běž dolu" nebo v krajním případě "běž do pr....ele"

_________________
To co bylo, už není... To co je, se mění... To co bude, nikdo neví....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotazy k nakrývání psů
PříspěvekNapsal: úte 09. lis. 2010 09:45 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Vidím, že pořád někdo nechápe rozdíl mezi nakrýváním se fen a nakrýváním se psů samců. U samců je začáteční hranice v obdivu druhého psa a končí pokusem o znásilnění na bázi agrese. U fen dosažení té druhé hranice možné není už z anatomického hlediska, když vynechám ty psychologické. Proto vidím velký rozdíl mezi nakrýváním se samců vzájemně, nebo samce vůči dalšímu jedinci a mezi nakrýváním samice vůči samci nebo jiné samici. Zpravidla je to vždy vytažená hladina endorfinů, serotoninu a dalších "psychochemikálií" způsobujících sexuální euforii, jen u samečků do toho lítá kromě testosteronu i adrenalin a to je pořádně "výbušný koktejl". Jinými slovy, když se mi pustí samičky do nakrývání, brzdím je jen u malých štěňat, ačkoliv si nevzpomínám, kdy jsem tohle vůbec řešil, protože vůči mláďatům mají samice poněkud jiné zájmy, které jsou u nich kromě estrogenů ovlivněny i oxytocinem a dalšími hormony specifickými jen pro samice. Samečky občas dost brzdím, jelikož je to především o testosteronu, L-triptofanu, který ovlivňuje serotonin a o již zmíněném adrenalinu. Při nízké hladině serotoninu, který nahrazují adrenalinem, jdou samečkové právě do takových otáček, že může dojít k pokusu o znásilnění, což má negativní psychický dopad na štěňata nebo fenky a vyvolává to u jiných samců pořádné rvačky.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotazy k nakrývání psů
PříspěvekNapsal: čtv 25. lis. 2010 20:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30. zář. 2009 13:13
Příspěvky: 229
Bydliště: B. Štiavnica
...a my sme dnes vyfasovali taku skoro kopačku, ale nastastie s malym naprahom....Charlie ma kamosa, bischona, hravaju sa spolu, zvycajne idu na zadne a pretlacaju sa, su skoro rovnaka "kubatúra", jediny, na ktoreho raz za cas skusa Charlie naskocit zozadu (ale bez kmit pohybov), inak frajera robieval casto, v poslednom case uz neTečkuje, a chalan, malitel bischona, ho podobral a odhodil, pribehol ku mne, nechapal to, "skaces po chalanoch, chces ich tr....., tak si dostal vystrahu (troska inak, skaredsie som mu), co sa cudujes"...som zvedavy, ci este bude skusat...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotazy k nakrývání psů
PříspěvekNapsal: stř 09. úno. 2011 17:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 07. úno. 2010 16:57
Příspěvky: 46
Bydliště: Žilina / Praha 5
Mam doma 10 dni dospeleho asi 4 rocneho psa (krizenec mozno vlciaka). Je silne podvyziveny, cely zivot bol na kratkej retazi. S ludmi aj psami je priatelsky, paradoxne sa ani nicoho neboji atd. Prvy den ani riadne nechodil, ale kazdym dnom je zivsi a silnejsi. Zacal mna aj priatela nakryvat (iba, ked sedime) povazovala som to za priatelske gesto. Ale posledne dva dni zacal nakryvat aj psy, ktore stretneme (feny a stenata si nevsima). Kludne im skoci aj na hlavu. Ked mu druhy pes da najavo, ze sa mu to nepaci tak je ochotny sa pobit. Je mu jedno ci ide o ratlika alebo dogu. Ako si to vysvetlit? dakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotazy k nakrývání psů
PříspěvekNapsal: stř 09. úno. 2011 17:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
dle popisu těžko říct zákleží na tom projevu toho psa jestli to dělá všem psum samcum nebo jen některým atd asi bych mu to striktně zakázala a neřešila proč to dělá

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotazy k nakrývání psů
PříspěvekNapsal: stř 09. úno. 2011 17:49 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Je to deprivant, neumí se chovat tak se chová "nějak". Na sebe ho klidně nechte skákat, když se to zrovna nehodí, jemně ale jasně ho sundat, at si jde shladit hlavu. U psů nedovolit a naučit ho normální seznamovačku a hru. Když přijedeš k Rudovi, tak snad každý pes, ke kterému tam vlezeš do kotce nebo do výběhu tě začne nakrývat. Jsou plni emocí a ty musí ven.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotazy k nakrývání psů
PříspěvekNapsal: stř 09. úno. 2011 18:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 07. úno. 2010 16:57
Příspěvky: 46
Bydliště: Žilina / Praha 5
Zacal to robit vcera a dnes skakal komplet po vsetkych psoch co sme stretli. Samozrejme, ze mu to netolerujem aby ho ostatni neprizabili zato, lebo jeho by zlozilo aj stena. Je na stopke, len ho trhnem zo psa a zavolam, to zabera. Je pravda, ze niekedy nevie ako sa spravat. Ale je velmi pokojny az flegmaticky, zoznamuje sa zo psami v klude a vrti chvostom, len po zoznameni po nich zacne skakat. Ja si ho nenechavam, je u mna len kym sa zotavi, ale zaujimalo ma to kedze nikto nevie co vymysli zasa na dalsi den :yawinkle:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotazy k nakrývání psů
PříspěvekNapsal: stř 09. úno. 2011 18:55 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Jj, vím že si ho nenecháš, že je to ten frajer z fotek. Ale musíš se k němu nejak chovat a už ho socializovat a učit, jak se chovat. Ne že to necháte až na budoucích :wink: A lešpí, než trhnutí vodítkem je být dost blízko, abys po něm mohla sáhnout a nenechat ho vůbec zvednout ani packu. Třeba hlazením a v poklidu odejít.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotazy k nakrývání psů
PříspěvekNapsal: stř 09. úno. 2011 19:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 07. úno. 2010 16:57
Příspěvky: 46
Bydliště: Žilina / Praha 5
Jo ten frajer :D a jasne, snazime sa ho vychovavat, ale cim viac ma energie tym viac vymysla potvora :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotazy k nakrývání psů
PříspěvekNapsal: sob 05. bře. 2011 18:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 04. úno. 2010 16:05
Příspěvky: 661
Bydliště: Brno
co si mám myslet o tom, že se mě snaží nakrývat 7 - 8 týdení štěně??po nakrmení jsme se mazlily a ona mě začala nakrývat, u šedivky jsem se s tím nikdy nesetkala...no byla jsem z toho zaražená protože je to prtě, nevěděla jsem co udělat tak jsem ji strčila uzel na přetahování...proč to dělá? a není na to ještě malá?? :-k


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotazy k nakrývání psů
PříspěvekNapsal: sob 05. bře. 2011 19:30 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Malá? Ne, proč? Píšeš, že to byko po nažrání. Rea tomu říklá, myslím, "tanec hojnosti". Je to přemíra energie a kladných pocitů.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotazy k nakrývání psů
PříspěvekNapsal: sob 05. bře. 2011 19:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 04. úno. 2010 16:05
Příspěvky: 661
Bydliště: Brno
no jako už mi to došlo, že to bylo po krmení z pocitu "blaha", ale nemyslela jsem si že tak malý štěňata taky nakrývají...jsem zase o cosi chytřejší...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotazy k nakrývání psů
PříspěvekNapsal: pát 15. dub. 2011 22:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 01. led. 2011 03:56
Příspěvky: 85
Bydliště: Postrelmov
Hezký den, vím, že je toho tady o nakrývání napsáno hodně, přesto bych vás poprosila o radu. Máme LR, nalezence, je u nás 4 měsíce. Věk (dle 2 vetů) někde mezi 1-3 roky, 60 cm v kohoutku, 36 kg, osvalený krásný pes. To, že hafan od počátku nakrývá nás, si dokážeme vyřešit. Pořád mám ale zmatek v tom, že Max v okamžiku, kdy potká PSA (ne fenu), tak se zvednutou hlavou a vztyčeným vrtícím ocasem se vrhne na 2. hafana a nakrývá, načež okamžitě mu "nakrývaný" jde se zlým vrčením po krku. A to i velmi hodný ZR. Pravda, Max, ten drzoun, byl na teritoriu dotyčného a i já jsem to považovala za těžkou nevychovanost. Ale potíž je v tom, že poměrně často na něj chtějí zaútočit psi i hodně menší (York) jen při míjení se na procházce. Cím to může být? MAx je totiž velice přátelský, až moc hravý, zuby cení a vrčí až poté, co je napaden, nikdy neútočí 1jako první :-(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotazy k nakrývání psů
PříspěvekNapsal: sob 16. dub. 2011 09:33 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Toho psa je potřeba nejdříve naučit, jak se má chovat. Pokud k tomu nebyl veden, sám na to nepřijde a bude jednat podle vlastních pravidel, která ho zrovna napadnou.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotazy k nakrývání psů
PříspěvekNapsal: sob 16. dub. 2011 10:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 01. led. 2011 03:56
Příspěvky: 85
Bydliště: Postrelmov
Desenský píše:
Toho psa je potřeba nejdříve naučit, jak se má chovat. Pokud k tomu nebyl veden, sám na to nepřijde a bude jednat podle vlastních pravidel, která ho zrovna napadnou.

...je mi to jasný, ale je nějaká základní rada jak? Vlčáry jsou daleko a ačkoli bych se tam chtěla dostat, tak hned to nebude. At něco nepo...kazím. Se psy, které jsem měla od malinka, nebyl problém, tento byl sice naučený v bytě, ale jinak je to asi poněkud samorost. Jen doplním, že s fenkama (zatím) není problém. Můj pes je při 1. seznámení vždy na vodítku. Nakrývá obvykle psy stejné velikosti, ale pokud ho očuchává malý pes, tak klidně stojí a čeká. Spíš mě zajímá toto: takřka vždy během několika vteřin po očichání se mu ten malý pes (pinč, jack russel a další teriéři) opře o kohoutek a děsivým vrčením mu jde po krku. Takže můj pes se přikrčí a začne taky vrčet a cenit zuby (nekousne). Asi by to chtělo vidět....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotazy k nakrývání psů
PříspěvekNapsal: sob 16. dub. 2011 10:53 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Rozhodně by mu to chtělo začít dělat ochranku, než to převezme do svých pacek sám a pak nenechat ho nakrývat ostatní psy. A vůbec - začněte si pročítat poradnu - všechno, od nejstarších příspěvků až postupně k vláknům, co vás zajímají nejmíň a k těm, co se vás zdánlivě netýkají. Pochopíte hodně.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotazy k nakrývání psů
PříspěvekNapsal: sob 16. dub. 2011 11:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 01. led. 2011 03:56
Příspěvky: 85
Bydliště: Postrelmov
Díky :-) Jinak už pročítám celé 4 měsíce, co Maxíka máme, dokonce jsem odstranila i chyby, které jsem si neuvědomovala, ale jako asi většina lidiček tady mě nemine návštěva na Vlčárech :D Není nad to vše vidět. Navíc nejsem ani pes, ani Ruda a možná jsem prostě přehlédla něco, co ty jiné psy tak irituje (postoj Maxe apod.).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotazy k nakrývání psů
PříspěvekNapsal: čtv 07. črc. 2011 19:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 22. kvě. 2011 12:40
Příspěvky: 249
Bydliště: Luhačovice/(Ostrava)
ahojky, čtu a čtu, ale furt mi to není jasné... mám 8měsíčního retrívra Altara, teta má křížence- NO s borderkou. je starší asi jen o měsíc, od štěňátek si spolu hrajou. Set je věčně zavřený v kotci, docela nevychovaný( pár povelů už slyšel ale nic moc), k tomu chronický útěkář. když ho pustím s Altarem na zahradu, tak spolu rádi blbnou a tak, ale co mám teď měsíc prázky a jsme doma, jsou si trochu ohledění. A Set si našel novou zábavu- nakrývá Altara. většinou skáče zepředu nebo z boku, a Altík se ksichtí že mu to asi moc nevadí, a teď má právě dvojí reakce- buď si lehne na záda nebo Seta vozí na zádech po celé zahradě- utíká a Set těma zadníma co má na zemi musí taky.a drží se ho jako klíště:) občas mi to přijde jako hra, ale většinou se ho snažím sundat, pohled na to se mi moc nelíbí. Altar když na něj nějaký pes takhle skáče( v Otravě měl takového kamaráda, toho jsem sundávala snad každou vteřinu) tak nijak nereaguje, prostě leží, kouše si klacek a dělá že pes na jeho hřbetě neexistuje. Ale se Setem mi to přijde jiné... je to opravdu "jen hra?" teta navíc prohlásila něco v tom smyslu, že pokud jsou zvířata spolu jen stejného pohlaví, že se "přeorijentují." platí to i u psů? u Altíka strach nemám, má kontakt s cizími psy a fenami, ale Set zná jen jeho a fenu za plotem...tak nevím jestli ho mám sundávat nebo ne...moc to nepomáhá, sundám ho, třeba na něj i zavrčím, ale on to bere asi jako další hru a za chvíli po Tarovi zas skáče...

_________________
http://altar-kutinecka.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotazy k nakrývání psů
PříspěvekNapsal: pát 08. črc. 2011 08:03 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
V tomto případě se jedná o asociální chování. O neúspěšnosti zabránění v nežádoucí činnosti jsem se tady i detailně ve svých knihách zmiňoval.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 461 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 58 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!