Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je pát 29. bře. 2024 00:31
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 461 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Dotazy k nakrývání psů
PříspěvekNapsal: pát 08. črc. 2011 10:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 22. kvě. 2011 12:40
Příspěvky: 249
Bydliště: Luhačovice/(Ostrava)
díky za odpověď:) jen jsem se chtěla ujistit, že reaguju správně, když ho sundávám. ještě budu studovat, jak mu v tom účinně zabránit a bude pořešené:)

_________________
http://altar-kutinecka.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Naskakovani na cizi lidi
PříspěvekNapsal: pát 05. srp. 2011 14:59 
Offline

Registrován: ned 31. črc. 2011 19:45
Příspěvky: 1
Bydliště: Česká republika
Dobry den,
snazila jsem se precist vetsinu prispevku na podobne tema :book3: , ale jednoznacnou odpoved jsem nenasla. Proto pisu novy prispevek. Mam 7,5 leteho labradora. Jiz drive jsme meli problem, ze nas pes "naskakoval" na lidi v novem prostredi - napr. kdyz jsme prijeli na chatu plnou novych lidi, vzdy si nekoho vybral a uz jel. (Na me, mou rodinu a blizke pratele to nezkousi nikdy.) Resili jsme to (nevim jestli zcela spravne) domluvou s dotycnym "obtezovanym", ktery psu ukazal, ze takhle teda ne. Bylo to vzdy spojeno s novym prostredim. Nyni se pridal bohuzel dalsi problem - respektive, asi je to jen dalsi level predesleho, nami asi spatne reseneho. Nyni je to tak, ze nas pes kdykoliv pri prochazce venku naskoci na kohokoliv - predevsim na panicky fenek, ale tento tyden se mi stalo, ze jsme v baraku potkali souseda, ktereho predtim vzdy jen vital a ted ho "ojel". Muzete mi poradit, co mam delat v te situaci i nejlepe jak ji predejit? Dekuji za jakoukoli pomoc. Bára :grr:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: dva psi
PříspěvekNapsal: pon 08. srp. 2011 09:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 26. kvě. 2010 11:12
Příspěvky: 1
Bydliště: Mělník
Dobrý den,
chtěla bych se, prosím, zeptat...

Mám dva psy stejné rasy (sourozence, ale 2,5 roku od sebe). Občas se stává, že ten starší toho mladšího neustále obtěžuje. Jakoby se ho snaží nakrýt. Trvá to třeba 14 dní a pak je zase na chvíli pokoj. Vypozorovala jsem, že je to navíc většinou, když jsou ostříhaní nebo vykoupaní. Musím se vždycky smát. Jenže ten mladší se pak bojí a zalézá kde může, jen aby mu dal brácha pokoj. Co to, prosím, znamená? Snaží se tím snad nějak řešit teritorium nebo?
Díky moc za odpověď
Hezký den
R. B.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotazy k nakrývání psů
PříspěvekNapsal: pon 08. srp. 2011 16:06 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Otázku som presunula do témy, kde sa o tomto správaní dozvieš viac.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Starsi pes x stene
PříspěvekNapsal: čtv 11. srp. 2011 10:22 
Offline

Registrován: čtv 11. srp. 2011 08:40
Příspěvky: 1
Bydliště: Ostrava
Dobrý den,
mám doma 5ti letého pejska (amerického stafordširského teriéra). Pořídili jsme si fenku (Tina)2měsiční štěně stejné rasy. Chodíme s pejsky na procházku, na procházce i na zahradě jsou hodní. Ale bohužel po nějaké době hraní pes Roky chce znásilnit Tinu. Nevíme, jak to Rokyho odnaučit, aby to nedělal. A také bývá na Tinu agresivní, když se přiblíží k jeho misce s jídlem.

Děkuji za radu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotazy k nakrývání psů
PříspěvekNapsal: pát 12. srp. 2011 20:25 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Príspevok presunutý do témy, ktorá sa zaoberá týmto problémom :hledej:

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotazy k nakrývání psů
PříspěvekNapsal: pon 24. říj. 2011 15:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 22. led. 2009 10:06
Příspěvky: 150
Bydliště: Brno-Bystrc
Ahoj,

už dlouho Rony dělá to, že když potkáme štěňátko, tak si chvilku hrají a pak ho Rony chce nakrýt. Nedělá to nějak agresivně, nevrčí, nic. Nevidím tam nic špatnýho. Může to být až "poslednost" či úchylka, že skoro každý štěndo chce nakrýt?

Mno. Když pak se se štěndem loučíme a jdeme směrem od něj, tak začne nakrývat mě nebo Janu a je schopen naskakovat na mě a nebo Janu celou cestu dom :mrgreen: (pokud to nestopnu). Beru to tak, že: "Páníčku, to štěně bylo supr, moc se mi to líbilo a hezky jsme si pohráli, díky..."

Co si o tom myslíte?

_________________
Student TČM.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotazy k nakrývání psů
PříspěvekNapsal: ned 30. říj. 2011 12:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. pro. 2010 17:12
Příspěvky: 534
Bydliště: Praha 8
Poslední dobou docela často Šiva nakrývá Babuš, teď ještě častěji, hlídáme háravku. Obě holky mají mezi sebou dobrý vztah, klidně se přes sebe válí, spí přitulené, atd. To nakrývání ze Šiviny strany bývá nejčastěji při hře nebo při vítání, Babuš se chvíli nechá ale pak se začne ohánět. V tu chvíli sundám Šivu a převedu je na jinou činnost. Moje otázka zní - mám Šivu vůbec nechat na Babuš naskakovat, když jí to na 99% po chvíli vadí ?

_________________
Jana, Šiva a Goro


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotazy k nakrývání psů
PříspěvekNapsal: ned 30. říj. 2011 12:51 
Offline

Registrován: pát 16. zář. 2011 19:22
Příspěvky: 2801
Bydliště: Praha
zcela jistě nenech aby tvému psu kdokoli dělal něco, co by pak musel on zbytečně "řešit", ubližovat mu apod. a o to míň by to neměl dělat tvůj druhý pes.
mě můj pes hodlá po delší době hraní taky nakrývat čubu, to ho normálně shazuju a jsem ošklivá, co mi má co krýt čubu byť z jakéhokoli důvodu? jí to příjemné není, na psa se šklebí, nesundat ho, tak po něm vyjede.. na to nejsem zvědavá, ostatně ani ona - velmi málokdy svolí ke hře s honipírem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotazy k nakrývání psů
PříspěvekNapsal: ned 30. říj. 2011 12:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 25. čer. 2010 06:48
Příspěvky: 40
Bydliště: Nová Červená Voda 165, 790 53 Stará Červená Voda
Naše holky se taky nakrývají. Nemusím to řešit, protože když to jedné nebo druhé vadí, da té druhé najevo, že takhle ne...samozřejmě, kdyby to řešily agresí, tak bych takové chování zatrhla...ale dokážou se domluvit...

_________________
Rasta+Růža+Arkas
Snesitelná lehkost bytí :) E.T.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotazy k nakrývání psů
PříspěvekNapsal: ned 30. říj. 2011 13:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. pro. 2010 17:12
Příspěvky: 534
Bydliště: Praha 8
Lucía, já bych to právě takhle striktně nezakazovala, jelikož ony to nedělají proto, že by jedna na druhou machrovala. Když Babuš nakrývá Šivu tak jí to nevadí a přejde to obvykle ke hře, ale naopak si to většinou nenechá. To jak jí dává najevo, že už nechce bych rozhodně nepopsala jako agresi....jen potřebuji vědět tu hranici, kdy je to jen komunikace a kdy už mám zasahovat já.

_________________
Jana, Šiva a Goro


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotazy k nakrývání psů
PříspěvekNapsal: ned 30. říj. 2011 13:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 25. čer. 2010 06:48
Příspěvky: 40
Bydliště: Nová Červená Voda 165, 790 53 Stará Červená Voda
to by chtělo vidět... takhle asi těžko někdo poradí ...
:icon_thumright:

_________________
Rasta+Růža+Arkas
Snesitelná lehkost bytí :) E.T.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotazy k nakrývání psů
PříspěvekNapsal: ned 30. říj. 2011 13:16 
Offline

Registrován: pát 16. zář. 2011 19:22
Příspěvky: 2801
Bydliště: Praha
no, můj pes to taky nebere agresivně, ale ryze sexuálně. čubě to příjemné fakt není - takže jí "nedám". jsou ale často sami spolu, takže ona když ho setne, on toho nechá taky.
pokud jeden pes druhýho sundá a jsou pořád dobrý - asi bych to neřešila, pokud z toho jeden neroste. já můžu soudit vlastně jen na základě svojeho párečku.
kámošce pes ojíždí berana, beran psa i ovce, pes taky ovce a nikdo nic neřeší a ovce i pes jsou maximálně spokojený, ovce ženou loveckého psa, pak pes je, zase se ojíždějí - no, vypadá to strašně :-k


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotazy k nakrývání psů
PříspěvekNapsal: pon 31. říj. 2011 16:19 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Lucía, je rozdíl nakrývání psa psem, psa fenou, feny psem a feny fenou. Takřka stejné parametry jsou v rozdílu při placnutí chlapa po zadku nějakou ženou, ale zkus si doplnit předchozí parametry samec vs. samice a doplň si sociální vazby, jako je třeba přátelství, rodinné vztahy a tp. Vyjde ti velmi zajímavý "matematický" vzorec, který mnohé v těchto otázkách vysvětluje.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dominance vs. rozmazlenost
PříspěvekNapsal: stř 09. lis. 2011 15:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 22. kvě. 2011 12:40
Příspěvky: 249
Bydliště: Luhačovice/(Ostrava)
mám takový dojem, že poslední dobou potkávám samé otřesné psí kamarády:/ už jednou jsem tu psala, že na Altara skáče jeho nejlepší kamarád jako na fenu. odpověď, že je nevychovaný, je zcela na místě a pravdivá. poslední dobou ale takovýchto psů přibývá a já si začínám říkat, jestli není nějaká chyba u nás? Altar je, pravda, zatím až moc submisivní- leží před každým psem kterého potkáme, nezáleží na velikosti, věku či rase. ale co jsme teď začali potkávat pár psů, se kterými si rád hraje(a já jsem taky ráda, protože velikostně i věkově jsou si blízcí- plus mínus dva měsíce od sebe) a všichni stejně během hry na něj semtam začnou naskakovat. Altarovi je rok a pár dnů a chováním je sotva odrostlé štěně, i když už mívá záchvaty puberty. už mi to vrtá hlavou..protože...můžou být fakt všichni psi, na které mám štěstí, tak nevychovaní nebo děláme něco špatně my??

_________________
http://altar-kutinecka.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dominance vs. rozmazlenost
PříspěvekNapsal: čtv 10. lis. 2011 08:39 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Někteří psi samci bývají pro jiné psy "přitažliví". Můj fleťák Bilík je jedním z nich. Musel jsem každou chvíli z něho nějakého psa sundávat, nechávám jen fenky a učím ho to ustát. Je to charakterem a povahou daného psa. On moc typicky samčí není, občas mu říkám "Anglán".

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotazy k nakrývání psů
PříspěvekNapsal: pát 10. úno. 2012 23:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 07. srp. 2011 07:41
Příspěvky: 30
Bydliště: Brno
Ahoj, píšu tady poprvé, mám 9ti měsíčního flatíka a poslední dobou řeším jeho neustálé nakrývání. Nakrývá psy i feny (bez ohledu na jejich nehárání) a to pořád. Miluje psy, může se zbláznit, když nejakého vidí, ale pár minut si hrají (někdy ani to ne) a pak ten můj začne naskakovat. Psům, kterým se to nelíbí si ho sundají, nebo ho jdu sundat já, u fen to dopadá tak, že některé ho nechají, i když se nehárají a jen stojí a koukají (proč? spoléhají na pánečka, že se o to postará?) a nebo se ohradí, ale můj pes je jak praštěný a neustále na ně skáče dál, třeba i 10x a nedá si prostě pokoj. Žádné kárání vubec nepomáhá, je to jako mluvit do dubu, za 5 sekund už to dělá znovu. Vím, že je to o poslušnosti a přivolání, jenže s pubertou šla veškerá poslušnost doslova do háje, i když denně cvičíme a snažím se mu zaměstnat i hlavu, chodí se stopovačkou. Nechci mu zakazovat hrát si se psy, ale když to dopadá vždycky takhle....Myslíte, že ho to prostě po té pubertě přejde nebo se mám smířit s tím, že mám psa "úchyla", případně, co mám dělat, aby konečně pochopil, že si takhle "hrát" nebude?

_________________
Terka & Artuš
Jediné, co rozbíjí sny, jsou kompromisy -Richard Bach


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotazy k nakrývání psů
PříspěvekNapsal: pát 10. úno. 2012 23:19 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Máš retrívra, nepřejde to :wink:
Citace:
Žádné kárání vubec nepomáhá, je to jako mluvit do dubu,

a tohle je ten háček.... míň mluv, více používej manuální dialog :twisted: bacha! rozhodně tím nemyslím bití. Za pár hodin je v Brně fríčko, máš jedinečnou příležitost!

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotazy k nakrývání psů
PříspěvekNapsal: sob 11. úno. 2012 09:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 07. srp. 2011 07:41
Příspěvky: 30
Bydliště: Brno
Díky za odpověď, fríčko bohužel nestihnu, jsem mimo Brno, ale budu sledovat a zajdeme příště...

Nevím,jestli dobře chápu manuální dialog -já ho vždycky manuálně sundám (jinak to stejně nejde) a přitom ho napomenu, ale stejně to nefunguje :?

_________________
Terka & Artuš
Jediné, co rozbíjí sny, jsou kompromisy -Richard Bach


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: krytí
PříspěvekNapsal: úte 06. bře. 2012 21:56 
Offline

Registrován: úte 28. úno. 2012 14:54
Příspěvky: 2
Bydliště: plzen
Dobrý den pane Desenský,
natrefila jsem na vaše stránky,když jsem hledala nějaké informace,které by mi pomohli objasnit chování naší nové svěřenkyně 6.tileté leonky Dársi.Máme svoji stejně starou labradorku,která přijala Darsinku vklidu a v pohodě.Asi po týdnu na ni začala Dársinka lézt.Nejdříve jsme mysleli,že se začala hárat,ale k tomu nedošlo.Zřejmně půjde o žárlivost vůči mně-dost ke mně přilnula,nebo si buduje jistou dominantu nad naší labradorkou Eliškou.Většinou jsou v klidu,ale jakmile jsem venku,ať jsem s nimi,nebo něco dělám mimo ně,tak Darsi po Elišce leze,a té se to samozřejmně nelíbí,tak vrčí a ohání se po ní.K bitce zatím nedošlo,můžete mi prosím poradit,co se dá dělat,aby nedošlo časem k většímu konfliktu?Děkuji Marta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotazy k nakrývání psů
PříspěvekNapsal: stř 07. bře. 2012 06:48 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Dotaz jsem přesunul do tématu, kde jsou odpovědi.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotazy k nakrývání psů
PříspěvekNapsal: stř 07. bře. 2012 23:23 
Offline

Registrován: úte 28. úno. 2012 14:54
Příspěvky: 2
Bydliště: plzen
Dobrý den,
dočetla jsem se tu ,že pokud nakrývá jedna fena druhou,jde o projev uznání.Co ale dělat,když je fena,která nakrývá o takových 2okg těžší a mnohem větší a mohutnější.Labradorka pod leonbergrem?Labradorka na ní vrčí a cení zuby.Je jí to pochopitelně nepříjemné.Můžete prosím poradit co s tím? Děkuji Marta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotazy k nakrývání psů
PříspěvekNapsal: čtv 08. bře. 2012 07:14 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
V případě této leonky nemusí jít o projev uznání a už vůbec ne o dominování, ale o sex. Když mají tyhle leoní psí holky příliš velkou radost, přetočí se často v hormonech a pak se někdy nekontrolují. Mám dvě leonky doma, obě se takto chovají, že občas nakrývají jinou fenku, psa, anebo i mne. Zvláště po žrádle a v dalších podobných situacích, kdy jsou šťastné, nebo mají až moc "nabité baterky". Ty druhé fenky už si zvykly a zpravidla nic neřeší, nebo to opětují.
V případě zmíněného váhového nepoměru, kdy nakrývání druhé fence oprávněně vadí, je dobré leonce vysvětlit, že by měla se svými emocemi (hormony) trochu ubrat a na směrovat její aktivity jiným směrem. Obě moje leonky znají povel "dolů", kdy jim zároveň ukážu, kterým směrem se pak mají ubrat. Jestliže však nedostanou k dispozici jinou aktivitu, třeba vylítání, nebo jen nějaké to šmejdění, stejně se znovu věnují nakrývání.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotazy k nakrývání psů
PříspěvekNapsal: čtv 12. črc. 2012 20:36 
Offline

Registrován: čtv 08. zář. 2011 08:40
Příspěvky: 162
Bydliště: Slavičín
Tak nevím a tak prosím o radu. Moje psiska spolu mají fakt dobrý vztah... jsou spolu 24hod denně. Vždy se nakrývají večer po žrádle, ale nikdy to nebylo nějak moc... nějak moc jsem do toho nezasahovala, jen jsem je okřikla a oni toho nechali, ale v podstatě to nikdy to netrvalo tak dlouho anebo si to vyřešili mezi sebou. Dnes však Goyoš (BSP,1 rok) nakryl Falkoša (kříženec LR, 1,4 roku) tak, že byl opravdu vzrušený a mám dojem, že to dotáhl až do konce. Mám pocit, že by to tak až tak být nemělo. Spíše jestli do toho opravdu zasahovat anebo je nechat, protože oni si navzájem "vychází vstříc". Nevím, jak se jinak zeptat... je to normální? Díky za reakce.

_________________
Zuzka, Falcon a Goya

http://zzzuzzza.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotazy k nakrývání psů
PříspěvekNapsal: pát 13. črc. 2012 06:06 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Řeším problém, až když je to problém. Když se do toho psům moc kecá, najdou si jiné řešení a ne vždy je to následující úplně optimální. Třeba náš berňák Amigo je schopen nakrýt košili na věšáku. Jestliže to vyhovuje oběma, neřešil bych to.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotazy k nakrývání psů
PříspěvekNapsal: pát 13. črc. 2012 16:47 
Offline

Registrován: čtv 08. zář. 2011 08:40
Příspěvky: 162
Bydliště: Slavičín
Ok, moc děkuji za odpověď. Bylo mi jasné, že jediný, kdo to zbytečně řeší jsem já.

_________________
Zuzka, Falcon a Goya

http://zzzuzzza.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: plete si štěně pejska s fenkou?
PříspěvekNapsal: ned 12. srp. 2012 10:06 
Offline

Registrován: úte 07. srp. 2012 13:47
Příspěvky: 1
Bydliště: Česká republika
dobrý den, mám trochu problém. Babička si koupila štěně yorkšírka a my jsme teď u ní na prázdninách. Náš 7-letý yorkšír na pejska teď neustále naskakuje a vyvádí, jako kdyby štěňátko byla hárající fena. Musela jsem se psem odejít do jiné místnosti, ale on tu leží a brečí. Nevím, co máme dělat. Děkuji za radu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: plete si štěně pejska s fenkou?
PříspěvekNapsal: úte 14. srp. 2012 07:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 12. bře. 2009 12:07
Příspěvky: 2187
Bydliště: Ralsko
V první řadě si to tu pročíst, na tohle téma je tady toho napsáno opravdu hodně, není třeba zakládat téma nové.

_________________
EFCA
FB profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotazy k nakrývání psů
PříspěvekNapsal: stř 14. lis. 2012 21:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 19. zář. 2006 07:27
Příspěvky: 1264
Bydliště: Brno
Tak jsme dnes po dlouhé době potkali úchyláka, který si Balimu vyskočil na chrbát. Majitelé nikde, ty jsem potkala asi za tři min. Vůbec netušili, co jejich pes vytvářel, a že být to jiný majitel s jiným psem, měli by co šít. Za ten rok, co je kastrátem je to jen 3. pes, takže to není žádný ožehavý problém. Jen B je na toto opravdu citlivý a vzhledem k tomu, že ani celý jeho život nepotkáváme feny, co by se takto chovaly, nesnese to příliš ani od nich (s hučením z po feny uskakuje). U psa by to rád řešil pořádným vysvětlením, což nemá povoleno, a tak po větším zaburácení než na fenu a otočení se k němu čelem dostává povel ke mě. Vzhledem k tomu, že si na něj dovolují jen puboši či úchylové to má vcelku žádoucí vliv, pes se lekne a vypadne. Problém by určitě nastal, kdyby se nakrývač nechtěl nechat a chtěl by to B nandat. Mám totiž permanentně min. jednu ruku zaměstnanou Uhlajzem, což mi komplikuje řešení cizích psů. Tam bych pak viděla řešení v uvázání Uhly a s volnýma rukama řešení zbylých psů. Otázkou pro mne ale je, jestli přeci jen nechat B sundávat si psy ze zad. Jestli ho to do budoucna nemotivuje k větším problémům se psy.

_________________
Lišák je, lišák je, lišák je, lišák je Bališák.
Belgičani v nouzi


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotazy k nakrývání psů
PříspěvekNapsal: stř 14. lis. 2012 22:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Asi záleží na tom či by šiel do psa natvrdo.Ashon raz napadol labíka ktorého hlídala kamoška a hovorila že je pes pohodár,než som stihla niečo urobiť labík si ho zroloval pod sebou s poriadnym zavrčaním mu do ksichtu a...to bolo všetko.Ashon ostal najprv vyvalený že sa ocitol na chrbte pod psom,keď z neho labík na moju výzvu zliezol Ashon sa mohol posr..ako sa labíkovi podriaďoval a stále mu olizoval papulu :D A už si na neho nič nedovolil.A to je pekný cholerik a pruďas na niektoré psy.

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotazy k nakrývání psů
PříspěvekNapsal: stř 20. úno. 2013 12:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 14. zář. 2010 21:36
Příspěvky: 49
Bydliště: sr
Zdravím vás a prosím o vyjadrenia, rady, prípadne vaše skúsenosti.
Bola som svedkom párenia psov. Psi zostali asi 2 sekundy spojení ale fena sa začala mykať a nasilu toto spojenie prerušila. Pes bolestivo zakňučal a "náradie" mu zostalo ešte chvíľu vonku, ale ovisnuté a pomaly sa dávalo na miesto. Fenka sa besne vylizovala, až vykusovala asi 5 minút, potom sa upokojila. Čo myslíte, je nakrytá? Majiteľ týchto psíkov nemá skúsenosť s párením, preto sme boli privolaní ako diváci (psíčkari), ale s týmto mu neviem poradiť. Neviem ako dlho majú byť psi spojení. A ten psík je mladý, niečo cez dva roky a toto je jeho prvá fenka, tiež asi dva roky stará.
Toto sa stalo minulý piatok (15.2.) a majiteľ volal, že pes má stále záujem o fenu, ale ona ho už od voliery odháňa. Už ich nedáva spolu, ale pes stále okolo nej dobiedza. A tu som čítala, že pes stratí o fenu záujem, keď je nakrytá.
Ďakujem za každé vysvetlenie


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotazy k nakrývání psů
PříspěvekNapsal: stř 20. úno. 2013 12:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
beruska zajímalo kde si četla že pes ztratí o fenu zájem když je nakritá:-) to je nějaká fáma. jinak nakritá bý určitě může pokud došlo ke spáření- spojení- svázání není podmínkou úspěšného krytí

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotazy k nakrývání psů
PříspěvekNapsal: stř 20. úno. 2013 12:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 13:47
Příspěvky: 2293
Bydliště: Sokolnice
beruska18 píše:
Psi zostali asi 2 sekundy spojení ale fena sa začala mykať a nasilu toto spojenie prerušila.

Nasilne prerusenie moze sposobit psovi velmi vazne zdravotne problemy. Mali ste stastie.
Nakryta byt moze, ale nemusi. Pes rozhodne nerozozna, ci je harava fena nakryta alebo nie :) Pokial hara, ma zaujem, skuseni psi maju zaujem v nejlepsie dni a mimo to ich to tolko neberie.

Inak, pokial su psy papierove a skutocne chce majitel odchovat stenata, rozhodne odporucam nabuduce dohlad poradcu chovu alebo ineho skuseneho chovatela, ktory vam poradi a dohliadne na vas, aby sa predislo zraneniu psov alebo ich psychickej ujme.

_________________
http://www.raistlin.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotazy k nakrývání psů
PříspěvekNapsal: stř 20. úno. 2013 13:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 14. zář. 2010 21:36
Příspěvky: 49
Bydliště: sr
Ďakujem za rýchle odpovede, áno majiteľ má psov s PP a chce šteniatka. Záujemcov má niekoľkonásobne viac ako bude predpokladaný vrh. A to že pes stratí o nakrytú fenku záujem som vyčítala myslím si že tu na poradni. Budem sa snažiť to nájsť a citovať. Možno som to zle pochopila. Asi bola myslená fenka vo vyššom štádiu gravidity. Potom beriem späť. Ale pohľadám si to. A čo sa mohlo stať násilným prerušením. Len psovi hrozilo alebo aj fenke?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotazy k nakrývání psů
PříspěvekNapsal: stř 20. úno. 2013 13:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
no prakticky oběma psovi hrozí zlomení penisu a jiné urazy feně zase poškození- natrhnutí, vyhřeznutí pochvy- proto se psi po páření vždy drží aby se nehejbali a byly v klidu

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotazy k nakrývání psů
PříspěvekNapsal: stř 20. úno. 2013 14:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 14. zář. 2010 21:36
Příspěvky: 49
Bydliště: sr
Uff, ďakujem za vysvetlenie, naozaj mali šťastie. Či budú šteniatka uvidíme.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotazy k nakrývání psů
PříspěvekNapsal: stř 20. úno. 2013 14:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 13:47
Příspěvky: 2293
Bydliště: Sokolnice
beruska18 píše:
A čo sa mohlo stať násilným prerušením. Len psovi hrozilo alebo aj fenke?

v tom pripade nech si ozaj na prekrytie povola poradcu chovu (alebo niekoho ozaj skuseneho) na pomoc. Ked je to pre oboch prvykrat,je dolezite dat pozor aby vsetko prebehlo v poriadku, inak si z toho obaja mozu odniest traumu a fena bude odmietat vsetkych psov a pes sa bude bat akukolvek fenu nakryt...

Inak to zviazanie prebieha automaticky, kedy sa posva krcovito stahuje, aby drzala psa v sebe a podporila nasavanie smerom dovnutra. Rovnako u psa nabiehaju toporive telesa, aby sa vo fene udrzal. Pokial pride k nasilnemu rozpojeniu, moze byt fena potrhana vnutri (a samozrejme vela krvacat, i v pripade mensieho poskodenia moze potom do ran sadnut infekcia..) u psa moze prist k nezvratnemu poskodeniu penisu a tiez ku krvacaniu... a kedze je to v tu chvilu velmi prekrveny organ.. no, snad nemusim popisovat dalej. :help:
Pripadne potom moze nastat problem s vratenim spat do normalu (hematom, opuch,..) a moze sa to "priskripnut" - a v tom pripade bez urychlenej pomoci moze dojst k odumieraniu (a nutna amputacia..). No, je toho strasne vela, co vsetko sa moze stat. I zlomenie kosti v penise.

_________________
http://www.raistlin.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotazy k nakrývání psů
PříspěvekNapsal: stř 20. úno. 2013 20:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 20. říj. 2011 13:36
Příspěvky: 266
Bydliště: Uherské Hradiště
Ještě bych doplnila - někde jsem četla, že rozpojení (než psu opadne erekce) může trvat až půl hodiny.

_________________
..Sae


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotazy k nakrývání psů
PříspěvekNapsal: stř 20. úno. 2013 21:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
beruska18 píše:
Záujemcov má niekoľkonásobne viac ako bude predpokladaný vrh. A to že pes stratí o nakrytú fenku záujem som vyčítala myslím si že tu na poradni. Budem sa snažiť to nájsť a citovať.
To je ale opravdu nesmysl, často se "pro sichr" překrývá ještě třeba další 2 dny, pokud je čas a chuť. Těžko říct proč si to fenka rozmyslela, možná se jí pes prostě nelíbil, to se může stát :dontknow:

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotazy k nakrývání psů
PříspěvekNapsal: stř 20. úno. 2013 21:50 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Nebo se lekla, nebo není dobře socializovaná, nebo jí to bolelo .... jo a dávala bych si ted pár dní pozor, jestli nedostane zánět pochvy, pokud se uvnitř potrhala, tak je to možný.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotazy k nakrývání psů
PříspěvekNapsal: stř 20. úno. 2013 22:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 13:47
Příspěvky: 2293
Bydliště: Sokolnice
Vzhledem k tomu, ze je to prvnicka, urcite se lekla a jak utekla, tak ji urcite bolelo to rozpojeni... takze se nedivim, ze psa nechce.
Priste to bude chtit klidny a opatrny pristup pod dohledem, aby se to uz neopakovalo. Snad do priste zapomene... (Dle toho co pisete jste asi uz neprekryvali pocitam)

_________________
http://www.raistlin.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotazy k nakrývání psů
PříspěvekNapsal: čtv 21. úno. 2013 11:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 14. zář. 2010 21:36
Příspěvky: 49
Bydliště: sr
Vraj druhý deň (v sobotu) ich dal znovu spolu a všetko sa zopakovalo presne ako prvý krát. Majiteľ sa chytal za hlavu keď som mu tlmočila vaše odpovede, čo všetko sa mohlo stať.
Neplánuje do budúcna znovu nakrývať fenku, len sa ho veľa ľudí pýtalo, či nebude mať šteniatka, tak sa dal akosi ukecať, lebo pôvodne neplánoval, ale keď videl enormný záujem a ľudia otravovali tak si povedal, že raz to skúsi.
Bude sledovať hlavne fenku, ale vraj vyzerá v poriadku, tak sa jej hádam nič nestalo.
Trochu som už hľadala, zatiaľ som nenašla že by pes nemal záujem o nakrytú fenku. Neviem si spomenúť kde som to čítala. Tak ale asi blbosť.
Prípadné ďalšie správy ako sa všetko vyvíja sem napíšem.
Veľmi pekne ďakujem za všetky názory a rady.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotazy k nakrývání psů
PříspěvekNapsal: čtv 21. úno. 2013 11:33 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Nějak z toho mám pocit, že je to množení bezpapíráků :(

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotazy k nakrývání psů
PříspěvekNapsal: čtv 21. úno. 2013 11:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 12. bře. 2009 12:07
Příspěvky: 2187
Bydliště: Ralsko
Hlavně se asi pan majitel bude velmi divit, kolik z těch urputných zájemců o štěně mu po jejich narození zůstane, nebývá to ani desetina.

_________________
EFCA
FB profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotazy k nakrývání psů
PříspěvekNapsal: pát 22. úno. 2013 07:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
beruska18 píše:
Ďakujem za rýchle odpovede, áno majiteľ má psov s PP a chce šteniatka.


To, že mají psi PP nestačí, musí být uchovněni. Najděte si, co to znamená. V tomto jsou podmínky v Čechách i na Slovensku podobné. Pokud uchovněni nejsou, tak je to špatně a krýt se nesmí. Taky je špatně, že si majitel nic o rozmnožování psů nezjistil, dokonce ani takovou základní věc, že má pár po dobu spojení jistit (hlídat, přidržet, nejlépe ve dvou lidech, jeden to těžko zvládne, snad jen u těch nejmenších plemen). Vidím to na obrovskou nezodpovědnost. Doporučuji bedlivě hlídat a při sebemenší nejistotě zajít se psy k veterináři.
Tímto přístupem pravděpodobně zadělal přinejmenším na fenčiny budoucí sociální problémy ve vztahu ke psům.

Jak by chtěl proboha odchovávat štěňata, když si neporadí ani s krytím????? Co by dělal u porodu? Jak by řešil případné problémy? #-o Fuj, to jsem se dožrala....

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotazy k nakrývání psů
PříspěvekNapsal: pát 22. úno. 2013 08:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Toto nie je plánované krytie uchovnených psov čo majú všetko okolo toho ok [-( Už len z toho ako sa "chovatel" hrozne čudoval že sa psy rozpojili týmto sposobom a či to nebude mať následky #-o :Hangman:

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotazy k nakrývání psů
PříspěvekNapsal: pát 22. úno. 2013 09:32 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Také si myslím, že fenka sice má PP, ale spojení není oficiální přes klub. Kromě toho, na hysterce bych já osobně nechoval. Příroda ví lépe než my, jak omezit nárůst nevhodných povah potomků, proto bych jí do toho moc nekecal nějakými manévry.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotazy k nakrývání psů
PříspěvekNapsal: pát 22. úno. 2013 16:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 14. zář. 2010 21:36
Příspěvky: 49
Bydliště: sr
Je to tak ako píše p. Desenský, psíkovia majú PP, ale žiaden klub tam nefiguruje.
Dnes som ich bola pozrieť, sú obaja v pohode a "muckajú" sa cez pletivo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotazy k nakrývání psů
PříspěvekNapsal: sob 23. úno. 2013 12:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
beruska18 píše:
Je to tak ako píše p. Desenský, psíkovia majú PP, ale žiaden klub tam nefiguruje.
Dnes som ich bola pozrieť, sú obaja v pohode a "muckajú" sa cez pletivo.

Abyste si to nevyložili špatně - to, že to není "přes klub" je špatně a nikdo to tady neschvaluje. Majitel se tím dopouští hrubého porušení etiky chovatelství, čert vem ouřad, ale když není pes ohodnocen, jako dostatečně kvalitní, nemá co předávat svoje geny dál. Prosím vyřiďte to majiteli. Pokud chce chovat, ať si vyřídí potřebné formality. Není to zase taková práce.
A dejte pozor, psi se můžou přes pletivo nejen "muckat", ale i nakrýt. Jedna vrstva běžného pletiva je sakra málo jako překážka. Viděla jsem to na vlastní oči.

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotazy k nakrývání psů
PříspěvekNapsal: sob 23. úno. 2013 20:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 14. zář. 2010 21:36
Příspěvky: 49
Bydliště: sr
beruska18 píše:
A dejte pozor, psi se můžou přes pletivo nejen "muckat", ale i nakrýt. Jedna vrstva běžného pletiva je sakra málo jako překážka. Viděla jsem to na vlastní oči.

Oni sú už celkom pokojní, no hlavne psík, už do nej nedobiedza. Už mu nevonia. Teraz sa len normálne maznajú ako to robievali aj pred tým. Je to vééééééľká láska.
Naučila som sa z tohto prípadu aj ja nové skúsenosti. Tiež mám psa s PP, mám seniora bez PP a mala som aj útulkáčku, ktorá nám nedávno odišla do nebíčka. Bližšie detaily chovu neovládam, lebo neplánujem chovať.
Majiteľa poučím. KONŠTRUKTÍVNE. Je to jeden dobrák od srdca, má so synom živnosť na remeslo, ktoré je veľmi hľadané, pozná ho celé mesto, syn naučil fenku takým kúskom, že každý kto ju vidí, je z nej hotový. Možno preto ho nahovorili na šteniatka. No uvidíme čo z toho bude. Každopádne ďakujem za rady aj názory.
Mám z toho pocit viny a mrzí ma, že to čo viem teraz som nevedela skôr. Ďakujem p. Desenský za konštruktívnu odpoveď, ktorá vysvetlila, ale neprefackala.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 461 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!