Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 21:44
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 461 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: naskakování na děti
PříspěvekNapsal: pon 29. led. 2007 19:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:20
Příspěvky: 80
Bydliště: Ostrava
Chci se zeptat co znamená pokud mi pes naskakuje na děti nedělá to na všechny převážně na bratrance má 6 let a jak ho vidí tak se snaží na něho naskočit. Na dospělé to nedělá jen párkrát to zkusil když měli háravou fenku,která snima nebyla a on ji z nich cítil.

_________________
Kdo se směje, místo aby zuřil, je vždycky silnější. :kult:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: naskakování na děti
PříspěvekNapsal: pon 29. led. 2007 21:44 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
rara píše:
Chci se zeptat co znamená pokud mi pes naskakuje na děti...
Je to pokus o nakrývání těch, co si to buď nechají líbit, nebo nejsou schopni účinně zakročit.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 29. led. 2007 21:48 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Citace:
Mám 4 letou fenku křížence, která je velmi hodná, spíš plachá, občas se ale snaží naskakovat na členy rodiny, na ruku, sedíme-li na gauči nebo na nohu. K těmto situacím docházím hlavně poté, co do sebe narve porci granulí, nebo když sedím a telefonuji. Nevím, snaží si vynutit naši pozornost, chce nám šéfovat? :?
S tímto projevem jsem se poprvé velmi výmluvně setkal u kamarádky, kdy jsem srazil svého psa (německou dogu) na zem za to, že obtěžoval kamarádčinu fenku a ta se nezvládala bránit. Sice to byla fenka poměrně dost dominantní, přesto na mě také naskočila a bylo evidentní, že je to projev nejen poděkování, ale vyloženě dala najevo, že "jsem hoden mít s ní štěňata".
Často se fenky po krmení nebo získání jiné výhody, projevují tímto děkovným gestem. Později jsem pochopil, že to neplatí jen pro fenky, ale i pro psy. Ovšem ti jsou většinou tak hrdí, že to tolik nedávají najevo, anebo jen mírnějšími projevy.
U telefonování je to trochu jinak. Pes nechápe, kam hovoříme a to, čemu nerozumí, z nás v jejich očích dělá vyloženě "Bohy".

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 29. led. 2007 21:52 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Citace:
Taky se nám stává, že se naše jezevčanda snaží na nás naskakovat, taky to občas provádí svojí psí kámošce.
Proč to dělá?
Tento projev je patrný nejen u výše popsaných případů, jako tady si spíše myslím, že se jedná o matriarchální rovinu, případně až feminismus, ale to se z jedné věty přesně definovat nedá. Na to bych to potřeboval popsat více.
Mně osobně "ojíždějí" fenky, které si myslí, že jsem jejich nejlepší vzor a které jsou sami velice hrdé. Obvykle se jedná o fenky, které jsem vytáhl z nějakého průšvihu nebo ohrožení života a stal jsem se jejich životním vzorem.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 30. led. 2007 10:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 22. říj. 2006 09:40
Příspěvky: 45
Bydliště: Frýdek-Místek
No moje fenka se snaší kolikrát nakrýt psy, tomu moc nerozumím, proste na ne naskoči a "jede" Jinak na lidi si to nikdy nedovolila. Na fenky dela to same, ale kdyz naskočí nějaka na ni. Tak se ošívá. Jsem si myslel, ze tak dává najevo, ze je nadnima?

_________________
Co tě nezabije to tě posílí :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 30. led. 2007 10:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
Tohle mě taky moc zajímá, Mařena to dělá taky, vůbec ne na lidi, ale na psy, své oblíbené psy, přijde mi to u ní jako přátelské gesto, nikdo se kvůli tomu na ní ještě neohradil....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 30. led. 2007 10:29 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Mira píše:
No moje fenka se snaší kolikrát nakrýt psy, tomu moc nerozumím, proste na ne naskoči a "jede" Jinak na lidi si to nikdy nedovolila. Na fenky dela to same, ale kdyz naskočí nějaka na ni. Tak se ošívá. Jsem si myslel, ze tak dává najevo, ze je nadnima?
To není nadřazování, ale projev uznání svého vzoru. Těch alternativ to mívá skutečně hodně, v tomto případě se tím vyjadřuje uznání psychické síly. Obvykle takto naskočí fenka na jinou, když je o ní přesvědčena, že ji má co naučit.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 30. led. 2007 10:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
A co v případě, že fena naskakuje na jinou, v tu chvíli háravou, fenu, a vypadá to přátelsky přesto, že za normálních okolností se s dotyčnou fenou vůbec nemá ráda?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 30. led. 2007 10:45 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Gerda píše:
A co v případě, že fena naskakuje na jinou, v tu chvíli háravou, fenu, a vypadá to přátelsky přesto, že za normálních okolností se s dotyčnou fenou vůbec nemá ráda?
Fenky si běžně hárání závidějí. Znamená to něco jako "jáchci taky..."

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 30. led. 2007 10:49 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Tohle je typické gesto, kdy fenka bere jinou jako svůj osobní vzor
Obrázek

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: nymfoman
PříspěvekNapsal: stř 14. úno. 2007 15:50 
Myslim že toto tema patří sem labrador 5 let od svych asi 4 měsicu poznal na co ma to mezi nohama a neustale obskakuje polštaře,přitelkyni,někdy i sousedy a od kamarádu děti je to snim dost trapas.hodne lidi mi říkqalo že do dvou let se sklidní a ono 5 let a stale nic myslim že jsem dusledný pokažde když poskakuje po nekom ho trestam,sundam nebo okřiknu ale vysledek se nedostavil co mam delat pomuže kastrace?zda se mi to krute ale opravdu je to nymfoman diky za rady


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: nymfoman
PříspěvekNapsal: čtv 15. úno. 2007 10:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15. čer. 2006 12:13
Příspěvky: 56
Bydliště: Bratislava
Myslim (aj s ohladom na to, co pisete v teme privolanie) bude najlepsie, ked psa najprv naucite zakladnu poslusnost a ovladatelnost. Myslim, ze pes si z vasho okrikovania a trestov nic nerobi, nemate u nho respekt. Ale myslim, ze u vas cesta nevedie cez sprisnovanie trestov ale najprv cez ovladatelnost. Staci ho naucit par povelov ako sadni, lahni, dost, ku mne a mate v podstate po probleme. Vela zdaru


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 15. úno. 2007 10:41 
Jenomže zakladni povely umime sedni,lehni,chuze pri noze,ale jakmile se ukaze jiny pes okamžite startuje a je pryc.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 15. úno. 2007 10:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15. čer. 2006 12:13
Příspěvky: 56
Bydliště: Bratislava
glombica píše:
Jenomže zakladni povely umime sedni,lehni,chuze pri noze,ale jakmile se ukaze jiny pes okamžite startuje a je pryc.


Nechcem byt zla, ale nechapem ako ich "umite" ked jasne pisete, ze akonahle je tam iny pes, tak ich uz "neumite". Ked zacne obskakovat niekoho a zavolate "ku mne", zanecha hned svoju cinnost a pribehne okamzite k vam? Alebo poviete dost a pes okamzite prestane?

Este raz to iste napisem, naucte psa ovladatelnosti, a mate po probleme.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 15. úno. 2007 10:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 10. čer. 2006 17:11
Příspěvky: 341
glombica píše:
Jenomže zakladni povely umime sedni,lehni,chuze pri noze,ale jakmile se ukaze jiny pes okamžite startuje a je pryc.

Hmmm a co takhle přivolání? Bez toho jsou ti ostatní povely celkem k ničemu :wink:

_________________
Martina

Nikdo nedělá větší chybu než ten, kdo nedělá nic v domnění, že to málo, co udělat může, je bezvýznamné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 15. úno. 2007 11:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15. čer. 2006 14:03
Příspěvky: 184
Bydliště: Děčínsko
No a pak je tu ještě ten problém, že retrívři jsou úchyláci. :roll:
To neber jako urážku neb ho mám doma taky. Naštěstí mi neobskakuje doma nic jen občas polštář a to ho stačí zabavit třeba aportíkem.

_________________
H+C+D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 15. úno. 2007 14:03 
Offline

Registrován: úte 13. úno. 2007 17:20
Příspěvky: 10
Bydliště: Sruby
Ahoj, reaguji na nymfomana labradora.Občas čučím na nějaké programy o zvířatech a na jednom z nich občas dávají pořad nejdarebnější mazlíčci nebo nějak tak podobně. Zabívali se tam kde čím a byl tam i jeden buldoček a ten hobloval co mu přišlo do cesty. A teď ta mín dobrá zpráva, nic na něj nezabralo a museli ho dát vykastrovat.....Já bych se toho nebála, pokud jsi z toho fakt nešťastnej a nic nezabírá, tak do toho jdi....bude u vás doma klidnější atmosféra


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: vykastrovat psa?
PříspěvekNapsal: čtv 15. úno. 2007 20:11 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
zaneta.kubikova píše:
...Já bych se toho nebála, pokud jsi z toho fakt nešťastnej a nic nezabírá, tak do toho jdi....bude u vás doma klidnější atmosféra
Tak to bych toho psa raději naučil respektní poslušnosti, než mu navždy sebral jeden z přirozených instinktů. Kastraci u psů samců bez zdravotních problémů (prostata a pod.) osobně považuji za nejzbabělejší cestu jak ulehčit problém sobě, ale zárověň se pomstít psovi.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vykastrovat psa?
PříspěvekNapsal: pát 16. úno. 2007 12:47 
Offline

Registrován: úte 13. úno. 2007 17:20
Příspěvky: 10
Bydliště: Sruby
Desenský píše:
zaneta.kubikova píše:
...Já bych se toho nebála, pokud jsi z toho fakt nešťastnej a nic nezabírá, tak do toho jdi....bude u vás doma klidnější atmosféra
Tak to bych toho psa raději naučil respektní poslušnosti, než mu navždy sebral jeden z přirozených instinktů. Kastraci u psů samců bez zdravotních problémů (prostata a pod.) osobně považuji za nejzbabělejší cestu jak ulehčit problém sobě, ale zárověň se pomstít psovi.
Přiznávám, že to je sobecké, ale taky jsem napsala.....jestli nic nezabírá......tak je to na majiteli psa, jak hodně se chce snažit a co je ochoten podstoupit. Souhlasím, že ta kastrace je až na posledním místě, ale je taky pravda, že důležitá je taky psychická pohoda majitele psa,jinak se to odrazí na jeho přístupu k pejskovi.............


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vykastrovat psa?
PříspěvekNapsal: pát 16. úno. 2007 14:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15. čer. 2006 12:13
Příspěvky: 56
Bydliště: Bratislava
zaneta.kubikova píše:
Přiznávám, že to je sobecké, ale taky jsem napsala.....jestli nic nezabírá......tak je to na majiteli psa, jak hodně se chce snažit a co je ochoten podstoupit. Souhlasím, že ta kastrace je až na posledním místě, ale je taky pravda, že důležitá je taky psychická pohoda majitele psa,jinak se to odrazí na jeho přístupu k pejskovi.............


Ludia budu mozno kastraciou o chvilu riesit vsetko - problemy s privolanim, agresivitou, prilisnou dobromyselnostou, problemy s aportom, nechut do jedla, prilisnu chut do jedla

Jasne, je to jednoduchsie. Psa zoberiem veterinarovi, postazujem sa, veterinar si zarobi, ja zaplatim a je po probleme. Len ked budu problemy aj po kastracii tak co? Dam psovi pre istotu odrezat jednu nohu, aby nemohol utekat za psami? Alebo ked sa bude bit, tak mu preventivne dam odstranit zuby aby nikomu neublizil?
Prepacte, ale mne sa taketo riesenia nejak nepacia.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 16. úno. 2007 16:22 
Offline

Registrován: úte 13. úno. 2007 17:20
Příspěvky: 10
Bydliště: Sruby
Něco jiného je taky pokud toho psa mám v bytě nebo venku na zahradě. Pokud ho mám doma a on tam furt něco hobluje a znečišťuje domácí prostředí, tak to je dost vážný, nemyslíš?My tady můžeme plácat jak chceme a stejně nic nevyřešíme.......To chce odbornou radu...a tu ode mne nikdo čekat nemůže, neboť od toho jsou tu jiné kapacity,že?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vykastrovat psa?
PříspěvekNapsal: pát 16. úno. 2007 19:51 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
zuzulka píše:
...Ludia budu mozno kastraciou o chvilu riesit vsetko - problemy s privolanim, agresivitou, prilisnou dobromyselnostou, problemy s aportom, nechut do jedla, prilisnu chut do jedla...
Pozor, to není žádná "hudba budoucnosti, bohužel už v současné době se s podobným systémem řešení problémů psů setkávám. Je agresivní, vykastrovat. Bojí se, vykastrovat. Utíká, ...

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 16. úno. 2007 20:47 
Offline

Registrován: úte 16. led. 2007 19:02
Příspěvky: 35
Bydliště: Praha
Pozor, to není žádná "hudba budoucnosti, bohužel už v současné době se s podobným systémem řešení problémů psů setkávám. Je agresivní, vykastrovat. Bojí se, vykastrovat. Utíká, ...
No,tuhle jsem potkala spoluzacku,a ona rikala,ze si chce koupit kocicku.Nebo kocourka,to je jedno,necha to vykastrovat.A pry se daji nejak operativne odstranit drapy a take zuby (jo,vazne,pry na konzervy je stejne nepotrebuje :evil: ),tak to necha udelat take,aby neublizila detem,oni kluci jsou divosi,co kdyby je ta kocka poskrabala,az ji budou tahat za ocas...
Ale jinak,abych nebyla uplne OT - glombica,mam fenu kastrovanou (ale jen proto,ze mela zanet delohy a neslo to resit jinak) a muzu Ti odprisahnout,ze zadne problemy to neresi.Opravdu.Vubec nic.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 17. úno. 2007 06:35 
Děkuji za všechny nazory a rady mě se kastrace každopadně nezamlouva.Budu bojovat dal ale opravdu je to snim těžke je zarputily když už děla sve naznaky pro ty svoje zaměry okamžitě ho přisně sundavam, okřiknu on okamžitě odcházi přikrčeny u země na sve misto, ale za pul hodinky už si dovoluje zas, na mě to ješte nezkusil snad když byl ještě štěně.Opravdu už ted stačí že se jen zvedám a on toho nechá.Ale přitelkyne je v jednom kole i kamarádi kteří příjdou ma některé zvlášt oblibené jsou okamžitě jeho.Takže opravdu už nevím jak na to reaguje pouze na moje okřiknuti.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 17. úno. 2007 06:40 
Ještě me napadlo že jeho klasicka chvile je když dostane nažrat to je pokažde v rauši a jakoby takhle chtěl poděkovat ale nikdo každopadně o takové díky nestojí.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 17. úno. 2007 08:39 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
glombica píše:
Ještě me napadlo že jeho klasicka chvile je když dostane nažrat to je pokažde v rauši a jakoby takhle chtěl poděkovat ale nikdo každopadně o takové díky nestojí.
A co ti brání v tom, udělat si namísto toho z něho raději cvoka aporťáka? Někam tu energii vylít musí. Moji psi, když se předváděli něčím, o co nestojím, nechal jsem je přinést cokoli, co bylo v dosahu.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 17. úno. 2007 09:05 
Takže mam to chapat tak že pokažde když se chysta na obskakavaní mam misto okřiknuti ho zabavit třeba nošením balonku apod.?Mam rtochu strach že ho nic jineho nezajímá.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 18. úno. 2007 00:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 03. led. 2007 12:17
Příspěvky: 13
Bydliště: Poprad - Praha
Niekde som citala, ze ked pes v tomto veku obskakuje tak kastraciu to urcite nevyriesi, ide uz skor o zvyk ako o hormony....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 18. úno. 2007 09:26 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
julyz píše:
obskakuje som chcela napisat :o)
Lepší výraz v případě psů je, že nakrývá :wink:

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Sexulane spravanie sa feny
PříspěvekNapsal: úte 17. dub. 2007 13:47 
Mam dve fenky NO-matka a dcera 8m. Asi od 3-4 mesiacov naskakuje mlada na svoju matku a vykonava kopulacne pohyby ako samec. Zo zaciatku to starej nevadilo, neskor ju vrcanim odohnala, a teraz ich vykonava tak, ze sa ku nej priblizi zboku zozadu co najblizsie (uz nevyskakuje) a hybe panvou. Trva to niekolko sekund.
Ako sa da toto spravanie vysvetlit?


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 17. dub. 2007 14:12 
Offline

Registrován: pát 28. črc. 2006 12:22
Příspěvky: 207
Ono to může být i přátelské gesto,chtělo by to,aby Tana napsala víc,jak to vypadá,jestli u toho nevydává nějaké zvuky,jak má uši,ocas a tak. Ale myslím,že kdyby to byla dominance,tak by si maminka dcerku v těch třech,čtyřech měsících jednoduše zkrotila


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 17. dub. 2007 16:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
To gesto může znamenat mnoho věcí, může to být žádost o ochranu, vyjádření toho, že jí je matka vzorem.
Přestaňte pořád ve všem vidět znaky dominance.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 18. dub. 2007 10:52 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: sob 26. srp. 2006 09:07
Příspěvky: 344
Bydliště: Banska Bystrica
nam bezne starsia fenka nakryva mladsiu absolutne bez agresie a takmer vzdy to vyusti do hry. este si pritom aj oblizuje nos a usi ma stiahnute dozadu takze pritom vysiela upokojujuce gesta. vobec by som v tom nevidela za kazdu cenu prejavy dominancie

_________________
Toto motto nesúvisí s obsahom môjho príspevku. Je to môj obľúbený výrok A.Einsteina tak ho prosím neberte osobne: "Dve veci na svete sú nekonečné, vesmír a ľudská hlúposť. Len tým vesmírom si nie som taký istý."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 18. dub. 2007 11:32 
Offline

Registrován: pát 28. črc. 2006 12:22
Příspěvky: 207
U nás taky starší "nadřazený" pes nakrývá toho mladšího a vždycky je to výzva ke hře. Mladší se mu za to pověsí na krk a dělá,že zabíjí kořist:-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 18. dub. 2007 11:34 
Nevsimla som si ziadne specialne postavenie usi. Teraz ked uz na starsiu neskace, ta to odignoruje, a radsej sa hra so mnou ak som tam (neustale nieco nosi a dozaduje sa aby som jej hadzala). Starsia sa mi doteraz javila ako dominatny pes, najma pri kontakte s inymi fenami. Dokonca som sa obavala, ako bude s dalsou fenou na jednom dvore vychadzat, pretoze mladu dost ostro vychovavala, keby to neboli nasi psy tak by som sa bala ze jej ublizuje, mnohokrat to vyzeralo velmi zle. Dokonca starsia ani nezniesla, ked sa jej mlada mimovolne dotykala pri lezani. Obrat nastal asi ked mlada mala 6mesiacov. Zacali sa hrat, maju poprepletane laby ked spia, nevadi im fyzicky kontakt, a este stale mladu cisti. Bola som prekvapena, ked pri hre stara lezala hore bruchom a mlada ju tahala za obojok. Samozrejme, ze ked starej nieco vadi tak si to nenecha, ale aj tak som prekvapena co mladej dovoli. Niekedy sa naozaj obavam co bude, ked mlada pochopi, ze je silnejsia.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 18. dub. 2007 20:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Nezlob se, ale ty bys měla být šéfem smečky, ty musíš korigovat chování obou fen. Mám z toho, co píšeš, dojem, že je necháváš, aby si to spolu vyřídily samy. Ty oběma určuješ mantinely a místo ve smečce, ty musíš oběma vysvětlit, co ano a co ne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 19. dub. 2007 08:06 
Offline

Registrován: pát 28. črc. 2006 12:22
Příspěvky: 207
Bola som prekvapena, ked pri hre stara lezala hore bruchom a mlada ju tahala za obojok
Mě tohle přijde úplně normální,nikdy jsem se nad tím moc nezaobírala,ale z mého hlediska právě když má "nadřazený" pes jasně navrch a mají vztahy ujasněné,tak se ve hře často nechává "mastit",lehá si na záda atd. - podle mě je to i proto,aby vůbec nějaká hra mohla být,protože kdyby se furt tvářil jako šéf,tak podřízený pes by byl stále opatrný a hra by vlastně ani být nemohla. A když se jedná o dospěláka a štěně,tak tam mi to přijde naprosto normální. To bys koukala,jak náš labrador dělal teriérovi (a dodnes dělá) kořist a nechává se od něj mastit,přesně si lehá na záda a nechává našeho spratečka,aby se mu zakusoval do krku. Tak se podle mě pozná dobře zžitá smečka,všechno je vyjasněný,nikdo si nemusí nic dokazovat,tak je pak ve hře (téměř) vše dovoleno a naopak ten výše postavený pes tím,že lehá na záda apod. ty ostatní psy povzbuzuje.
Doufám teda,že nepíšu kraviny,ale u nás to tak funguje. :roll:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 19. dub. 2007 11:54 
Dakujem Hanke, za upozornenie, ze ja mam korigovat ich vzajomne spravanie, nemala som v tom celkom jasno lebo som pocula nazor, ze netreba zasahovat do zivota "svorky", ze si sami urcia kto bude vodcom.
Aj moje sa spravaju presne rovnako ako popisala janaA.
Budem rada ak to bude i nadalej hra, pretoze stara pri tom nezdviha pysky ani nekrci nos. Skor mam pocit, ze mlada to niekedy preziva bojovnejsie.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 19. dub. 2007 13:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 11:52
Příspěvky: 1050
Ratkosova píše:
...ze netreba zasahovat do zivota "svorky", ze si sami urcia kto bude vodcom...


oni si neurcujou kdo bude vudcem protoze vudcem by jsi mela byt ty. Oni si v ramci tebou nastavenejch mantinelu urci dalsi poradi. Ale ty urcujes jaky prostredky muzou mezi sebou pouzivat. Jednou z velmi dulezitych povinosti alfy je krotit rozbroje mezi clenama smecky. nekdy se podivej jak to delaji psi sami mezi sebou ve fungujici smecce.

Osobne psum do toho moc nekecam a oni si to vetsinou v klidu resi sami ja jen davam pozor aby neprekracovali mantinely "slusnyho chovani" jakoukoli agresi tvrde brzdim, ale predpoklada to ze clovek dokaze rozeznat agresivni chovani od bezneho "kockovani se, obcas je ta hranice hodne tenka.

_________________
Ladislav Tejml (Tchor)
SKYPE: ladislavtejml
tchor2@gmail.com , tchor@pesani.cz
http://www.pesani.cz http://tchor.rajce.net
viphone: +420325203956


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 20. dub. 2007 09:39 
Nie som si ista ci to prave dokazem rozlisit. Starsia 5rocna fenka je moj prvy pes, takze nemam velke skusenosti. Sice na prichod psa som sa snazila pripravit pomocou mnozstva literatury ale to je len teoria. Zatial mlady pes sa podvoluje, ked sa starej nieco nepaci, staci ked zavrci alebo trochu vystartuje, cize k nejakej vaznej bitke zatial neprislo. Dufam, ze to zvladnem aj vdaka radam, ktore nasla na tejto stranke.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 20. dub. 2007 10:38 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. čer. 2006 07:53
Příspěvky: 631
Ratkosova píše:
Nie som si ista ci to prave dokazem rozlisit. Starsia 5rocna fenka je moj prvy pes, takze nemam velke skusenosti. Sice na prichod psa som sa snazila pripravit pomocou mnozstva literatury ale to je len teoria. Zatial mlady pes sa podvoluje, ked sa starej nieco nepaci, staci ked zavrci alebo trochu vystartuje, cize k nejakej vaznej bitke zatial neprislo. Dufam, ze to zvladnem aj vdaka radam, ktore nasla na tejto stranke.
Já když si nejsem jistá, že mi čuby ve hře nejedou těsně k té hranici, co tu zmiňoval Tchoř, tak jim do toho raději vstoupím, ale ne jako trestající, ale převedu jejich hru na jinou, pro ně zábavnou aktivitu. Takže třebas na ně zavolám, ukážu jim dva klacku a hodím ho každé na jinou stranu. Přijde mi to lepší, než je nechat přejít k agresy nebo je trestat tam, kde to je hra, protože to blbě odhadnu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 21. dub. 2007 16:01 
Offline

Registrován: sob 31. bře. 2007 15:32
Příspěvky: 16
Bydliště: České Budějovice
Já mám dva psi(ještě štěňata 4 a 7 měsíců) a taky si hrajou různě,ale hranice kdy si přestanou hrát a začnou se rvát je celkem jasná...V té chvíli vstupuji na scénu já jako "alfa",seřvu je na jednu hromadu a oni jenom koukaj jakože co blbnu,že by se jenom trošku přizabili....... :Hangman: :pejs: [smilie=win your love.gif]


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 22. dub. 2007 10:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Seřvání bych já osobně nevolila. To, že se hra přesunula do rvanice znamná spoustu emocí. Tvoje seřvání je tam ještě přidá. Naopak bych to řešila okamžitým, ale klidným ukončením hry a převedením na jinou aktivitu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 23. dub. 2007 07:10 
Offline

Registrován: sob 31. bře. 2007 15:32
Příspěvky: 16
Bydliště: České Budějovice
Essi
Nevím,mě to takhle zabírá a jaksi asi vyhovuje...co se týče emocí je to zchladí dostatečně,a pak jim v klidu vysvětlim,že když so ten klacek budou rvát,tak že jdem domů a po lehraci (to prosím nikdo neberte doslova-vím že mi nerozumí a těžko jim to vysvětlim-spíš už jme to takhle všicni 3 pochopili--ono když vypadám jak bůh pomsty,tak daj pokoj(se rvaním se) na docela dlouho(i třeba půl hodiny) =oD) Mezitím si samozřejmě dál hrajou :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 23. dub. 2007 07:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Já se snažím chovat se k nim pokud možno klidně. Pokud potřebuju naši čubinu opravdu "sejmout", mám v záloze větší škálu - od zvýšení hlasu po tvrdší prostředky. Pokud bych na ně řvala často a za malé přestupky, ztratila bych ji. Nevím, jestli je to správně, ale tohle vyhovuje zase nám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 23. dub. 2007 08:50 
Offline

Registrován: sob 31. bře. 2007 15:32
Příspěvky: 16
Bydliště: České Budějovice
Essi
Zase je fakt,že já jsem nucená tohle použít jen zhruba dvakrát do týdne,takovej ten šok,kdy pes přestane vnímat tebe,a začne útočit na kámoše (samozřejmě mám zatím jen štěňata,takže to je všechno trochu míň akutní,ale čas od času se hodlaj fakt natvrdo porvat-starší štěndo je dost menší,tak se sneží udržet pozici jak se dá) :pomoc:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 23. dub. 2007 10:50 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Ve vlčí smečce, ale také v těch psích, kde jsou pevné sociální vazby, se ukončuje překročení hry do směrované agrese umírňujícím vytím. Kdyby začali štěkat, nebo prostě nahlas řvát, tu agresi by ještě takto podpořili. To vytí má teskný spřátelovací tón, který je velmi identický a vždy zabírá. Dávají tím najevo soudržnost a pocit viny z úmyslného ublížení druhému. Z toho důvodu, když nemusím, neřvu, ale spíše nasadím umírňovací frázi, která toto vytí trošku naší řečí napodobuje. Něco v tom smyslu jako "no holkyy přece se nechcete zabít...". Intonačně je to právě směrované ke stejnému cíli, vyvolání pocitu viny a tak trošku studu.
Ještě musím dodat, že se to nedá použít u psů z jiných smeček, ale jen ve smečce domácí, nebo u nově příchozích přátelských nedominantních psů, kteří mají respekt a přebírají pravidla domácí smečky bez problémů. Na těchto psech je potom patrný hodně špatný pocit z toho, co vyvolali.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 23. dub. 2007 10:52 
K nejakej vacsej bitke zatial nedoslo. Myslim si, ze je to i tym, ze matka od malicka vedie svoje stana k tomu co moze a co nie, a ked uz stara zavrci, alebo za mladou vybehne, tak ta sa prikrci a vlastne cuvne zo svojich pozicii. Ale som v strehu a pozorujem to, aby som to vcas zachytila. Ale najviac sa mi paci odputanie od problemu inou aktivitou.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Strach ze psa po naskakování ?
PříspěvekNapsal: ned 06. kvě. 2007 12:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 21. bře. 2007 18:42
Příspěvky: 200
Bydliště: Dobrá u Frýdku-Místku
Dobrý den,
poslední dobou jen projíždím stránky a sbírám nové poznatky.Nebyl důvod dávat nové příspěvky,protože se můj hafík celkem zlepšil a poslední dobou mám pocit,že jsme si blíž a více v pohodě.
Včera mě ale jedna věc zaskočila.Max nikdy neměl negativní zkušenost s jiným psem,ba naopak.Taky to není typ co by se držel máminy sukně,naopak se vždy o vše co se kolem děje aktivně zajímá a to platí hlavně pro vztahy se psi.Včera jsme ale na procházce potkli pána na kole kterého dobrovázel jeho černý chlupatý kamarád.Okamžitě jsem si psa uvázala a hodlala jsem jen projít.Druhý pes byl však jiného názoru.Po očuchání na něj jednoduše skočil a hodlal si z něj udělat fenku.Normálně bych si myslela že by to max bral jako výzvu ke hře,ale ejhle.Začal se mi schovávat za nohy celý přikrčený k zemi a se staženým ocasem.Okamžitě jsem druhého psa popadla za obojek a snažila se ho odkázat do patřičných mezí.Na povely páníčka totiž vůbec nereagoval a spíš z něj měl srandu.Můžete mi někdo říct proč můj pes tak zareagoval prosím??
Moc děkuju


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 06. kvě. 2007 12:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 19. srp. 2006 08:17
Příspěvky: 91
Bydliště: Praha
Citace:
Normálně bych si myslela že by to max bral jako výzvu ke hře,
Předpokládám,že druhý pejsek byl taky samec.Pak bych to za projev hry nepovažovala.Prostě si chtěl tvého podřídit a tím pádem bych ho hnala sviňským krokem.Tohle gesto ve většině případů dobře nekončí...pokud se druhý pes nestáhne jako tvůj.Takže buď možná ráda,že to takto skončilo a podobným "kamarádům" se raději vyhýbej.

_________________
Jestliže je láska nesmrtelná,pak pevně věřím,že se po smrti setkám se všemi psy svého života,kdyby pro nic jiného,tak pro to moře lásky,která nás spojovala.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 461 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!