Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 09:48
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 461 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Dotazy k nakrývání psů
PříspěvekNapsal: sob 23. úno. 2013 20:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 12. úno. 2008 20:59
Příspěvky: 2505
Bydliště: Praha 7, Holešovice
Ve zkratce, pokud se množí psi s PP, ale bez uchovnění, budou z toho psi bez PP, víceménně vořeši. Nevim, co má tvůj kamarád za psy, ale většinou je bonitace o pár výstavách a přátelskym chování, ve zkratce. Nevim, jak u konkrétních plemen, ale bylo by to mnohem lepší.
Btw, snad se dá mít chovku i bez klubu, podmínky nevim, teď o tom mluvila chovatelka od mýho budoucího štěněte. Sama moc nevěděla, jenom, že to jde.
Ale bonitaci musí podstoupit každej chovej pes/fena, aby mohl dávat štěňata s PP. Jinak to jsou "čistokrevní vořeši" :-/
A pokud už se spojení podařilo a štěňata se narodí, tak ať apeluje na to, aby žádné ze štěňat nešlo dál do chovu, ať si to dá třeba jako podmínku, dá štěňata se smlouvou, kde to bude uvedený, nebo cokoliv... ale ať se tomuhle zabrání :pray

_________________
Čím víc poznávám lidi kolem sebe, tím víc si vážím svého psa!
http://rynn.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotazy k nakrývání psů
PříspěvekNapsal: sob 23. úno. 2013 20:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 13:47
Příspěvky: 2293
Bydliště: Sokolnice
Rynn píše:
Btw, snad se dá mít chovku i bez klubu, podmínky nevim, teď o tom mluvila chovatelka od mýho budoucího štěněte. Sama moc nevěděla, jenom, že to jde.

Lze mit chovku i bez toho, aby byl clovek clenem klubu. Rika se tomu chovat na smlouvu - clovek podepise s klubem smlouvu o poskytovani sluzeb. Vetsinou ma teda o neco drazsi zapis stenat nez clen, ale zas neplati clensky prispevek (ktery je stejne jen par stovek). Podminkou je dodrzovani zakladnich pravidel chovu (dodrzovani maximalniho poctu vrhu na fenu a tak..)
Pripadne, pokud nekdo chce mit jen jeden vrh a nechce se mu zakladat chovna stanice a vyrizovat vsechny papiry kolem, muze se domluvit s jinou chovnou stanici (obvykle s chovkou ze ktere ma fenu), ze ten vrh se udela na danou chovku. Nebo se zapujci fena chovne stanici (papirove, realne je fena v klidu doma). V obou pripadech budou mit stenata jmeno na pismeno, ktere ma chovka v poradi a prijmeni dane chovky.

A nekolik plemen ma vic klubu, takze clovek si muze vybrat, ktery mu vic vyhovuje.
Chov s PP neni nijak slozity. Na bonitaci obvykle staci jedna vystava s umistnenim VD a pak samotna bonitace. Vyjma teda plemen porad podminenych zkouskou do chovu.

_________________
http://www.raistlin.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotazy k nakrývání psů
PříspěvekNapsal: sob 23. úno. 2013 21:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 12. úno. 2008 20:59
Příspěvky: 2505
Bydliště: Praha 7, Holešovice
Alvi, tzn i bez kontroly poradců chovu a tak? Jen tak pro zajímavost...

Jinak já netušim, co má který plemeno splňovat pro bonitaci, ale u minimálně poloviny plement, který nejsou specifický, na to stačí nějaká ta výstava (pokud tam nemaj služební nebo lovecká plemena zkoušky...)

_________________
Čím víc poznávám lidi kolem sebe, tím víc si vážím svého psa!
http://rynn.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotazy k nakrývání psů
PříspěvekNapsal: sob 23. úno. 2013 21:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
každé plemeno určitě nemusí mít alespoň jednu výstavu.U čéveček určitě ne. Stačí projít bonitací, tzn. měřením a zkouškou povahy. plus rentgeny kyčlí a někde i povinně loktů.

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotazy k nakrývání psů
PříspěvekNapsal: sob 23. úno. 2013 21:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 13:47
Příspěvky: 2293
Bydliště: Sokolnice
Rynn píše:
Alvi, tzn i bez kontroly poradců chovu a tak? Jen tak pro zajímavost...

Kontrola poradcem chovu je tam porad, provadi ji u zapisu stenat. To prave je v te smlouve - ze klub zabezpeci chovatelsky servis neclenovi klubu.

Popravde, moc se to nevyuziva pokud vim, protoze je jednodussi stat se clenem. Ale da se to.

Spis kdyz uz, tak se vic vyuziva ten jeden vrh na materskou chovnou stanici. Je to jednodussi a nevznika spousta chovnych stanic, co se nedostanou pres pismeno A.

_________________
http://www.raistlin.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotazy k nakrývání psů
PříspěvekNapsal: sob 23. úno. 2013 21:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 12. úno. 2008 20:59
Příspěvky: 2505
Bydliště: Praha 7, Holešovice
Alvi, tak to mi přijde naprosto zbytečně složitý, než bejt pod klubem :-k

Mellorn, fakt ne??? Já myslela, že alespoň nějaký výsledky z výstavy jsou u všech plemen... ale je pravda, že já se v tomhle starám teď o to "svoje" plemeno, ale tohle jsem předpokládala, že je takovej standard :shock:

_________________
Čím víc poznávám lidi kolem sebe, tím víc si vážím svého psa!
http://rynn.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotazy k nakrývání psů
PříspěvekNapsal: sob 23. úno. 2013 21:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 13:47
Příspěvky: 2293
Bydliště: Sokolnice
Rynn píše:
Alvi, tak to mi přijde naprosto zbytečně složitý, než bejt pod klubem :-k

No.. je to zbytecne slozity :D
Obvykle je to pokud dotycny nechce byt v klubu z nejakych osobnich duvodu. Nebo vim o jednom chovateli co jede pres smlouvu, pac mel klub problem s podminkama odchovu u nej. Ty musel zlepsit, ale z klubu vystoupil. Ovsem i kdyz chova pod smlouvou, zakladni podminky porad dodrzovat musi, jinak by ho klub nezastitil.

_________________
http://www.raistlin.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotazy k nakrývání psů
PříspěvekNapsal: sob 23. úno. 2013 22:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
Rynn píše:
Alvi, tak to mi přijde naprosto zbytečně složitý, než bejt pod klubem :-k

Mellorn, fakt ne??? Já myslela, že alespoň nějaký výsledky z výstavy jsou u všech plemen... ale je pravda, že já se v tomhle starám teď o to "svoje" plemeno, ale tohle jsem předpokládala, že je takovej standard :shock:


nemusí. Arwen je teda nechovná, ale bonitací prošla, kvůli statistice. U těch přírodních plemen to tak možná bude, ale znám jen podmínky bonitace u čévéček.

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotazy k nakrývání psů
PříspěvekNapsal: sob 23. úno. 2013 22:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 12. úno. 2008 20:59
Příspěvky: 2505
Bydliště: Praha 7, Holešovice
Mellorn, právě tim víc se divim, tam bych řekla, že budou přísnější podmínky, než jenom vejška a váha, ale hlavně povaha a celkovej vzhled... právě proto, jaký je to plemeno a že je to celkem nový plemeno, ještě tolik "nezkažený"...

_________________
Čím víc poznávám lidi kolem sebe, tím víc si vážím svého psa!
http://rynn.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotazy k nakrývání psů
PříspěvekNapsal: sob 23. úno. 2013 22:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 13:47
Příspěvky: 2293
Bydliště: Sokolnice
Rynn píše:
Mellorn, právě tim víc se divim, tam bych řekla, že budou přísnější podmínky, než jenom vejška a váha, ale hlavně povaha a celkovej vzhled... právě proto, jaký je to plemeno a že je to celkem nový plemeno, ještě tolik "nezkažený"...

Tak ona se ta povaha a celkovy vzhled podrobneji hodnoti prave na te bonitaci.
Osobne si myslim, ze podminka jedne vystavy s znamkou aspon VD je proste neco jako prvni filtr.... Ze pokud pes bud povahove neni schopen jit mezi psy na vystave, nebo nesplnuje aspon VDckovy vzhled, tak na tu bonitaci ani nemusi jit...

_________________
http://www.raistlin.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotazy k nakrývání psů
PříspěvekNapsal: sob 23. úno. 2013 23:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 12. úno. 2008 20:59
Příspěvky: 2505
Bydliště: Praha 7, Holešovice
Mellorn, jak probíhá přezkušování povahy u ĆSV? Co musí zvládnout Vážně mě to zajímá :)

_________________
Čím víc poznávám lidi kolem sebe, tím víc si vážím svého psa!
http://rynn.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotazy k nakrývání psů
PříspěvekNapsal: sob 23. úno. 2013 23:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
Doufám, že si to pamatuju dobře. Nejprve probíhá měření, což je manipulace s tím posuvným metrem, zkoumají se zuby, tam se podle mě pozná povaha psa, nebo spíš jeho socializace, je tam s ním páníček. Někteří se kroutí jak hadi a nechtěj se nechat změřit.....Pak se simuluje situace, kdy je páníček se psem a chodí k němu cizí lidé, dávají se s ním do řeči,potřásají rukou a sleduje se co pes na to. třetí část je s figurantem, kdy je pes u kolíku a páníček vedle něj, figurat přibíhá , útpčé---a opět se sleduje reakce psa. Pak páník zmizí za zástěnu, pes zůstane sám a opět nabíhá figurant a pak se vystřelí s poplašnáku a opět komise hodnotí reakce. Poplašňák teda Arwen nezvládla, nějakej figurant jí byl u zadnice, hlavně mě odsud odveďte...Měření jsem netrénovala a s tím neměla žádný problém ani s ukázáním zoubků...

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotazy k nakrývání psů
PříspěvekNapsal: sob 23. úno. 2013 23:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 12. úno. 2008 20:59
Příspěvky: 2505
Bydliště: Praha 7, Holešovice
Mellorn, a jaká bys tipla, že je úspěšnost? Jinak povahový testy podobný jako u dobrmanů, akorát tam je navíc ta služební povaha- útočící figurant bez pána psa a tak... a jak jsem koukala na videa, tak úspěšnost nic moc :)

_________________
Čím víc poznávám lidi kolem sebe, tím víc si vážím svého psa!
http://rynn.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotazy k nakrývání psů
PříspěvekNapsal: sob 23. úno. 2013 23:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
úspěšnost čeho? jakože psi tím vším projdou bez ztráty kytičky? Teda netuším, každý se chová v něčem jinak.A osobně si nemyslím, že by ta zkouška povahy úplně relevantně o tom psovi vypovídala. Psi můžou být vystresovaní už jen proto,že páníček má trochu nervy, přece jen je to něco jako přijímačky, tak každý chce, aby pes dopadnul co nejlíp.Mě to bylo celkem fuk, ale i tak, čeká se dlouho, je vedro, spousty psů...já ji na to nepřipravovala vůbec, ale stahaná jsem byla jak pes :-)

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotazy k nakrývání psů
PříspěvekNapsal: sob 23. úno. 2013 23:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 12. úno. 2008 20:59
Příspěvky: 2505
Bydliště: Praha 7, Holešovice
Mellorn, jenže podle něčeho se chovnost posuzovat musí, že... a pokud tam nejsou výstavy a zkoušky, ale jenom ta bonitace jenom taková, myslim si, že by měla bejt docela přísná, ne? Třeba jenom můj názor, ale jinak by vlastně šli do chovu všichni psi, což asi obecně nechceme. Proto se ptám.
Např. u dobrmanů je pracovní bonitace [quote] je útok figuranta na úvazanýho úsa bez vlivu psovoda, plus potom obrana psovoda za jeho přítomnosti. K tomu je tam samozřejmě přeměřování, zuby, pohyb ve skupině lidí s divnejma předmětama atd atd atd... a co jsem koukala, udělá to tak max polovina psů. Což je podle mě až moc... Klasická, jednoduchá bonitace je taky jenom nějaká ta výstava, přeměření, skupina lidí s deštníkama a podobně, to snad udělá skoto každej pes. Ale myslim si, že ta by bejt neměla vůbec a že čim přísnější, tim lepší. A to u všech plemen :dontknow:

_________________
Čím víc poznávám lidi kolem sebe, tím víc si vážím svého psa!
http://rynn.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotazy k nakrývání psů
PříspěvekNapsal: ned 24. úno. 2013 00:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 13:47
Příspěvky: 2293
Bydliště: Sokolnice
Rynn píše:
to snad udělá skoto každej pes.

Kdyz on ne kazdy chovny pes se stane i krycim, podobne i feny. U psu velke mnozstvi zbonitovanych jedincu proste fenu neuvidi. U tech fen je cetnost vetsi protoze to ovlivni sam majitel.
A ono.. na kazdou fenu muze sednout jiny pes. Zadnej neni dokonalej, ale trebas tady vykryjeme necim nedostatek, tady posilnime zadouci jev...
Takze klidne muze byt zbonitovana cela populace, ale do chovu pujde minimum. A tam by to melo byt na zodpovednosti chovatele (u nekterych plemen, jako je trebas CSV, do toho zasahuje i klub - poradce chovu) na cem bude chovat.

_________________
http://www.raistlin.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotazy k nakrývání psů
PříspěvekNapsal: ned 24. úno. 2013 00:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 12. úno. 2008 20:59
Příspěvky: 2505
Bydliště: Praha 7, Holešovice
Alvi, samozřejmě, protože po krycího psa neni tolik zájmu. Ale fena si najde psa na krytí vždycky...
Nevim, co je přesně povinný zrovna u dobrmanů, ale hledí se tam na DKK a další testy jsou na štítku a hlavně srdce. Ale ne každej si to nechá udělat a stejně tu čubu (nemluvim o psech) kreje. Proto se u nich víc cení ta německá- pracovní- bonitace. Ta už aspoň o něčem vypovídá :dontknow:

_________________
Čím víc poznávám lidi kolem sebe, tím víc si vážím svého psa!
http://rynn.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotazy k nakrývání psů
PříspěvekNapsal: ned 24. úno. 2013 10:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 13:47
Příspěvky: 2293
Bydliště: Sokolnice
Rynn píše:
Ale ne každej si to nechá udělat a stejně tu čubu (nemluvim o psech) kreje. Proto se u nich víc cení ta německá- pracovní- bonitace. Ta už aspoň o něčem vypovídá :dontknow:

jo, u dog je to podobne. ceska bonitace je bez vysetreni, evropska se zdravotnima vysledkama (a platna pro celou Evropu), takze je vic cenena. Ale spis ji maji psy, s fenama se to ne kazdymu chce

_________________
http://www.raistlin.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotazy k nakrývání psů
PříspěvekNapsal: ned 24. úno. 2013 11:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Rynn píše:
Mellorn, jenže podle něčeho se chovnost posuzovat musí, že... a pokud tam nejsou výstavy a zkoušky, ale jenom ta bonitace jenom taková, myslim si, že by měla bejt docela přísná, ne? Třeba jenom můj názor, ale jinak by vlastně šli do chovu všichni psi, což asi obecně nechceme. Proto se ptám.
Např. u dobrmanů je pracovní bonitace
Citace:
je útok figuranta na úvazanýho úsa bez vlivu psovoda, plus potom obrana psovoda za jeho přítomnosti. K tomu je tam samozřejmě přeměřování, zuby, pohyb ve skupině lidí s divnejma předmětama atd atd atd... a co jsem koukala, udělá to tak max polovina psů. Což je podle mě až moc... Klasická, jednoduchá bonitace je taky jenom nějaká ta výstava, přeměření, skupina lidí s deštníkama a podobně, to snad udělá skoto každej pes. Ale myslim si, že ta by bejt neměla vůbec a že čim přísnější, tim lepší. A to u všech plemen :dontknow:

Spíš mělo než musí. Jsou výcvikáři, kteří se chlubí tím, že dokážou uchovnit každou s...u a vezmou si za to tučné peníze. Někteří poradci chovu jsou na ránu, jeden konkrétní u čsv na dvě.... . Na co český chovatel sáhne, to zkazí, slušně řečeno. A bohužel nejen ten český.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotazy k nakrývání psů
PříspěvekNapsal: ned 24. úno. 2013 11:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 18. srp. 2011 20:33
Příspěvky: 1091
Bydliště: Ostrava
Už dlouho se nepohybuju mezi pracovními plemeny, ale bývalo to tak, že pes dostal bonitační kód podle exteriéru a i podle práce u kolíku, obrana a zadržení. Takže kdo hledal krycího psa, podle kódu zjistil např. jakou má povahu a podle toho vybíral. Samozřejmě majitel psa měl také možnost nenakrýt fenu, která nějak vybočovala. Byla by to pro něj špatná reklama, kdyby se pak na svodu objevili potomci s vadami.
Je to tak i teď? :dontknow:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotazy k nakrývání psů
PříspěvekNapsal: ned 24. úno. 2013 12:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 13:47
Příspěvky: 2293
Bydliště: Sokolnice
Menek píše:
Je to tak i teď?

Myslim ze jo. U nepracovnich plemen urcite, od toho je vlastne ten bonitacni kod.
A majitel psa ma samozrejme pravo odmitnout jakekoliv kryti a kdykoliv, dokud psi nejsou spojeni :) Ja takhle odmitla i kryti z duvodu moc vysokeho veku (aspon podle mne) feny - prvorodicky.

_________________
http://www.raistlin.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Nový pes v domě vs 8 letý York.
PříspěvekNapsal: pon 25. úno. 2013 18:34 
Offline

Registrován: ned 24. úno. 2013 13:27
Příspěvky: 1
Bydliště: Praha
Hezký den pane Desenský...měl bych n Vás prosbu jako na odborníka, před pár dny jsme si přivedli z útulku dalšího miláčka (2 letý labradorský teriér). Zároveň jsme již doma měli 8 letého Yorkshirka. V útulku jsme se domluvili že nic potvrzovat nebudeme a že uvidime jak na sebe budou chlapci reagovat. přivedli jsme si labíka domu v pátek a náš Yorkshirek v prvním momentě reagoval velmi dobře, ovšem asi po hodině začal labíka obskakovat a věčně na něm vysel. Zkusili jsme si toho nevšímat jestli se zkrátka nevyblbne a nepřestane. Ovšem druhý a třetí den to bylo pořád stejné, zkoušeli jsme rázné povely na které Yorkshire vždy zareagoval (Nesmíš, FUJ). Bohužel začal nás naprosto ignorovat a být na nás dokonce agresivní. Labrador je vycvičený a poslouchá na slovo a je naučený že na malé psy a děti si nesmí nic dovolit, tím pádem na něj za celé 4 dny ani nezavrčel a spíš se ho snaží ignorovat a chvíli před ním i utíkal. K oběma pejskům se snažíme chovat stejným metrem a věnovat jim stejnou pozornost a péči aby měli pocit že jsou si rovni a hlavně Yorkshirek aby věděl že příchodem nového pejska se pro něj nic na jeho denních zvyklostech jako je mazlení, krmení a venčení nic nemění.

Chtěl jsem Vás požádat, zda jako odborník by jste byl ochoten poradit jak na tuto věc máme jako páni obou psů zaujmout postoj a psy se začali vzájemně tolerovat jako smečka.

Mockrát děkuji za pomoc, pokud by jste potřeboval vědět více a chybělo něco zásadního v této zprávě samozřejmě dopíši.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotazy k nakrývání psů
PříspěvekNapsal: stř 27. úno. 2013 08:17 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Přesunul jsem dotaz do tématu, kde najdeš odpovědi.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotazy k nakrývání psů
PříspěvekNapsal: pát 10. kvě. 2013 11:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 14. zář. 2010 21:36
Příspěvky: 49
Bydliště: sr
Zdravím vás priatelia, aby som dodržala dané slovo, tak vám oznamujem, že zo spojenia kamarátových psíkov nič nebolo. Teoreticky bol termín okolo 20.4., ale aj tak dobre. Cítila som sa byť "spolupáchateľ" preto som si študovala graviditu aj pôrod (fenky), ale nakoniec to dopadlo najlepšie ako mohlo.
Tak len toľko.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotazy k nakrývání psů
PříspěvekNapsal: pát 10. kvě. 2013 11:39 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Díky. Kéž by takto dobře dopadla i jiná nechtěná spojení. No, leckdy i chtěná :-k

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotazy k nakrývání psů
PříspěvekNapsal: sob 08. čer. 2013 21:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 05. čer. 2013 11:09
Příspěvky: 32
Bydliště: Luhačovice
Laka me vzit si 9mes pitbula z utulku.Nema za sebou zadne vedeni,kdyz mu davaji voditko,tak cvaka po voditku a po ruce.Vzal jsem si ho dnes na prvni prochazku.V utulku byl neovladatelny.Kdyz jsme se dostali dal od utulku,tak me zacal poprve registrovat a moje skubani,kterym jsem se mu snazil dat najevo,ze tady velim ja a nebude tahat. Postupne se zklidnoval a sel u nohy.Stavalo se z nej zlaticko.Ale protoze jsem nevedel co od nej cekat,tak jsem radsi korigoval skubnutim voditka kazdy naznak tahani k nejakemu psu a radsi jsme jen prosli kolem.Poslouchal velice hezky,olizoval nam obema pusu,dost drze se na nas cpal pro pomazleni a zacal mi pak obskakovat koleno.Zakazal jsem mu to trhnutim voditka.Ale zkusil to po chvilce znovu.Objevil se kluk s 5mes vlcakem(pes) a zkusili jsme je seznamit.Vlcak byl rozlitany,chtel si hrat,porad po nem ruzne pokusoval tlamou a pit se po chvilce seznamovani dal do utoku.Tak jsem ho odtahnul a celkem rychle se zklidnil.Zkusili jsme je opet priblizit,pit cuchal vlcakovi stale mezi nohy a po chvilce zas rvacka ze strany pita (vlcak na nej porad cvakal tlamou jako hrani).Pak jsem ho zas zklidnil,pit k vlcakovi ze zadu prisel,vlcak si ho ani nevsiml a pit si na nej nadesel, aby ho mel mezi nohama a zacal kopulovat.Tak jsem ho hned odtrhl.Po chvilce pit dobehl k pritelkyni a skocil obskakoval ji nohu.Pak jeste po navratu do utulku skocil na nohu osetrovatelce.Rad bych si ho vzal a dal mu sanci,jen nevim,jak si s timto chovanim poradit.Moc vam dekuju

_________________
Cash


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotazy k nakrývání psů
PříspěvekNapsal: sob 08. čer. 2013 22:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 05. zář. 2011 15:49
Příspěvky: 2158
Bydliště: Praha
Kopulacni pohyby maji spoustu vyznamu, krom jineho i cosi jako vyjadreni vdeku ci obdivu. Coz by mozna i s ohledem na to, ze jste byli prvni, kdo se mu v tom utulku po nejake dobe venoval, mohlo odpovidat. Chtelo by to vypozorovat situace, kdy se to deje, ale nemyslim si, ze by to byl patologicky nakryvac, jen se chtel po svem vyjadrit. Takze si i myslim, ze by to slo snadno upravit, popripade by se to upravilo samo. Muze to jiste byt i jinak, ale tohle se mi jevi jako docela dobre mozne.

_________________
Život má větší představivost, než si nosíme ve svých snech.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotazy k nakrývání psů
PříspěvekNapsal: sob 08. čer. 2013 22:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. led. 2011 17:29
Příspěvky: 3985
Bydliště: Ostrov u Macochy
Já budu trochu sůva mimo téma... možná je to jen písemnou komunikací, ale při množství těch "zkusil jsem" mě napadá, jestli si opravdu chceš vzít domů 9měsíčního výrostka, který za sebou nemá absolutně žádnou výchovu, a "nevědět" a "zkoušet". Na zkoušení a učení se si umím představit o moc jednodušší cesty...

Jestli ono to nakonec nebude na škodu pro vás oba... ale jak říkám, je to jen můj dojem.

_________________
Ve snaze přetvořit svět člověk zapomíná přetvořit sám sebe (A. Platonov)
www.naturaldogfood.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotazy k nakrývání psů
PříspěvekNapsal: sob 08. čer. 2013 22:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Anička Bylinka píše:
Já budu trochu sůva mimo téma... možná je to jen písemnou komunikací, ale při množství těch "zkusil jsem" mě napadá, jestli si opravdu chceš vzít domů 9měsíčního výrostka, který za sebou nemá absolutně žádnou výchovu, a "nevědět" a "zkoušet". Na zkoušení a učení se si umím představit o moc jednodušší cesty...

Jestli ono to nakonec nebude na škodu pro vás oba... ale jak říkám, je to jen můj dojem.
Napadá mě to samé. Leda najít si někoho důvěryhodnýho, kdo vás naučí s tím psem zacházet.

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotazy k nakrývání psů
PříspěvekNapsal: sob 08. čer. 2013 23:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 05. čer. 2013 11:09
Příspěvky: 32
Bydliště: Luhačovice
Ano, chapu, ze to tak vyzniva. Zajel bych moc rad na Vlcary. Idealni by pro me bylo zajet tam se psem predtim nez si ho definitivne vezmu, aby nam Ruda poradil, jestli budem vhodny par. Ale ze strany utulku by toto neproslo, takove "vyzkouseni si". Ja mam pocit, ze vetsinu situaci zvladam dobre a hlavne ze mu bylo s nama moc fajn a mel k nam respekt. Je to samozrejme riziko, ze si to namlouvam. Poslouchal me velice dobre po celou vychazku, az na oblast kolem utulku, kde me vubec neregistroval a tahl az se dusil. Ja mam zajem se ucit a mam chut dat sanci psovi, ktereho nikdo nechce a ktery kazdym dnem v utulku prichazi o tu sanci. Jen se vselijak zkousim ujistit, ze to nejak hrube nepodcenim.

_________________
Cash


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotazy k nakrývání psů
PříspěvekNapsal: sob 08. čer. 2013 23:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. led. 2011 17:29
Příspěvky: 3985
Bydliště: Ostrov u Macochy
neon111 píše:
Jen se vselijak zkousim ujistit, ze to nejak hrube nepodcenim.

To Ti takhle po písmenkách asi nikdo neřekne :-)... ale cením si snahy a ochoty učit se a pomoct hafákovi, to každopádně! Myslím že by Ti v rozhodování mohlo pomoct i zajet na Vlčáry "jen tak" a dát řeč - třeba jen s pár fotkama nebo mobilovým videem psa (to si teď vymejšlím, domluv se přímo s Rudou, jestli by to bylo k něčemu nebo ne :wink:).

_________________
Ve snaze přetvořit svět člověk zapomíná přetvořit sám sebe (A. Platonov)
www.naturaldogfood.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotazy k nakrývání psů
PříspěvekNapsal: sob 08. čer. 2013 23:28 
Offline

Registrován: pát 16. zář. 2011 19:22
Příspěvky: 2801
Bydliště: Praha
venčils psa prvně, víckrát? ono těžko od psa, který má /díkybohu/ taky třeba x venčičů, že pochopí, co od něho zrovna ty jako dnešní venčič chceš..
ono - dát mu šanci - je fakt strašně pěkný :icon_thumright:
ale pokud nevíš, tápeš - pes tedy stoprocentně taky.. a téměř štěně má vysokou šanci na umístění..
a to škubání, abys mu jako cizí člověk, ukázal, kdo je tady zrovna pánem, tak toho psa mohlo velmi silně zmást..takže si kous, ale zas byl rád, že je venku, tak po psovsku děkoval..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotazy k nakrývání psů
PříspěvekNapsal: ned 09. čer. 2013 10:47 
Offline

Registrován: ned 15. led. 2012 19:17
Příspěvky: 345
Bydliště: Josefodol26,Světlá nad Sázavou
Na učení se výchovy psa by myslím,bylo lepší začít s něčím jiným,než s pitbulem.Jinak je super,že chceš psa z útulku! :icon_thumleft:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotazy k nakrývání psů
PříspěvekNapsal: ned 09. čer. 2013 12:59 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Bylinka má velice dobrý nápad. Zajeď si na freečko, ideálně na celý víkend, tam se dozvíš věcí, až ti pude hlava kolem. A pokud máš alespon trochu talent, dokážeš posoudit, jak ti to jde a jak ti to pujde s pitáskem. Tedy pokud ho už doma nemáš, když jsi se vedle ptal na cajky :wink:

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotazy k nakrývání psů
PříspěvekNapsal: ned 09. čer. 2013 20:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 05. čer. 2013 11:09
Příspěvky: 32
Bydliště: Luhačovice
Dekuju vam vsem za nazory. Jeste jej nemam. Jdu na to radsi pomalu a budu ho dal chodit vencit a poznavat. Dneska jsme byli podruhe na prochazce a vcera vecer jsem teda narychlo procetl celou tuto diskuzi o nakryvani a vyznelo mi to jakoze nemusim kazdy takovy projev resit moc zhurta, ze to muze byt vyraz oddanosti. Takze dneska po hodine chozeni jsme mu dali najist a pak to zkousel na pritelkyni. V klidu ho odstrkovala a on zacal tlamou chmatat po jeji sukni, tak ja ho prisnej odtahnul voditkem a chnapnul mi lehce po voditku a po ruce. Pak kdyz to zkousel opakovane na me, tak jsem jej v klidu stlacel dolu a on si tu energii nasmeroval na voditko, zahryzl se do nej a zacal skubat a obcas chnapnul po moji ruce, kdyz jsem voditko zdvihal, aby se ho pustil. Ale je me jasne, ze toto tu jen tak nevyresim. Urcite zajedu na freecko a rad bych natocil i nejake video, protoze dalsi freecko je pomerne daleko. Jeste jednou dekuju.

_________________
Cash


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotazy k nakrývání psů
PříspěvekNapsal: stř 12. čer. 2013 08:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 12. úno. 2008 20:59
Příspěvky: 2505
Bydliště: Praha 7, Holešovice
Dotaz... víte někdo, čim by mohlo bejt, že na mi na Eliáše naskakuje snad každej druhej pes, co se s nim seznámí?
Teď mu bylo 5 měsíců.
Dělaj na to na něj psi menší nebo stejně velcí, jako je on sám.
Příklad ze včera- nejdřív jeden úchyl, s tim si ale hrál a sám ho provokoval do hry, akorát pes místo normálního hraní si obskakoval Eliáše. Potom, skupina asi 5 psů, přišli se s nim očuchat, dva stafordi ho začli obskakovat, skoro se spolu porvali o to, kdo to bude, to jsem šla Eliáše zachránit. Psi se u toho ježili a lehce vrčeli.
A o minutu pozdějc další pes, o něco menší, ale to byl úchyl, že se za náma kus táhnul, odháněla jsem ho rukama, nohama, hlasem (pány měl opodál a bála jsem se do něj jít tvrdějc, abych nedostala přes hubu :)).. ale udržovala jsem ho aspoň v lehký vzdálenosti od Eliáše. Pes nakonec poodešel a skočil do prvního psa, co šel kolem a začal se s nim rvát.
Přijde mi normální občasný obskakování, ale k Eliášovi se psi chovaj zrhuba tak, jako se chovali k Zorákovi po kastraci, akorát tam málokdy došlo ke kontaktu, tam jsem odháněla všechny takový úchyly.
Tohle mi ale už normální nepřijde, přijde mi to strašně častý. On si to zatim moc nebere, když mu to začne vadit, tak psa sundám. Ale musim říct, že to hodně vadí mně, přijde mi to už docela extrémní. Většina psů u toho povrkává a ježí se, jenom občas to nějakej udělá jen tak ve hře a pokračuje se dál.

_________________
Čím víc poznávám lidi kolem sebe, tím víc si vážím svého psa!
http://rynn.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotazy k nakrývání psů
PříspěvekNapsal: stř 12. čer. 2013 09:24 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Rynn píše:
...skoro se spolu porvali o to, kdo to bude,.... Psi se u toho ježili a lehce vrčeli.
.... a skočil do prvního psa, co šel kolem a začal se s nim rvát.
... Většina psů u toho povrkává a ježí se, jenom občas to nějakej udělá jen tak ve hře a pokračuje se dál.

A čemu na tom nerozumíš? :wink: Vsadím se, že je těchto případů míň, když venčíš s nějakým psím samce, který je starší/větší. Až Eliáš dospěje, už se to stávat nebude (tak moc).

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotazy k nakrývání psů
PříspěvekNapsal: stř 12. čer. 2013 09:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 12. úno. 2008 20:59
Příspěvky: 2505
Bydliště: Praha 7, Holešovice
No přijde mi to hrozně častý. Ti psi měli na výběr mezi Freyou, která je tejden po hárání a tý si ani nevšimli a všichni ouchylové šli po něm. Mně pak i vadí to, že on se z toho snaží odejít a nemůže a já mu pak musim bejt pořád někde za zadkem, abych mu ho hlídala. Přijde mi to fakt jako extrém a čekám, kdy do něj nějakej pes vletí. Kdyby to byl občas nějakej pes, tak mi to přijde v pohodě, ale krom štěňat nebo vyloženě velkejch/hodně malejch psů to fakt zkusí skoro každej pes, se kterym se očmuchaj a maj mít další kontakt (občas ani k tomu očmuchání nedojde). A ti psi se u toho pak přetáčej :-/
Takže je to normální, jo? I takhle moc? Já nikdy štěně neměla :) Zorák byl sice úchyl, ale nechal se odvolat aspoň a ostatní psy obskakovače jsem důsledně odháněla.

_________________
Čím víc poznávám lidi kolem sebe, tím víc si vážím svého psa!
http://rynn.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotazy k nakrývání psů
PříspěvekNapsal: stř 12. čer. 2013 10:02 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
A proč nešli na Freyu? Protože je velká a honit si triko na ní je poněkud náročnější a nebezpečnější, než na štěněti. Buď začni venčit tam, kde jsou psi vychovaní, nebo ho budeš muset holt hlídat.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotazy k nakrývání psů
PříspěvekNapsal: stř 12. čer. 2013 10:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 12. úno. 2008 20:59
Příspěvky: 2505
Bydliště: Praha 7, Holešovice
Jestli někdy najdu místo, kde jsou psi vychovaní, nehnu se odtamtud. Tohle bylo na Parukářce...
Takže holt furt mu bejt za zadkem a těšit se na dobu, až vyroste on a nechaj ho na pokoji.
Zas když byl měnší, tak to na něj nezkoušeli nebo úplně minimálně. Takhle extrémně to je krátkou dobu.

_________________
Čím víc poznávám lidi kolem sebe, tím víc si vážím svého psa!
http://rynn.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotazy k nakrývání psů
PříspěvekNapsal: stř 12. čer. 2013 10:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
Rynn zvláštní ja zo potkávala s malým na apruce tak bylo v 95% vše ok malýho mi tma nikdo neojížděl .-)

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotazy k nakrývání psů
PříspěvekNapsal: stř 12. čer. 2013 10:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 12. úno. 2008 20:59
Příspěvky: 2505
Bydliště: Praha 7, Holešovice
Ajko, no právě já se proto ptám, jestli to nemůže bejt způsobený něčim dalším, zdravotní stránka, nebo třeba prostě divně voní... na tý paruce to byl nejdřív prostě jenom ouchylák, se kterym si Eliáš chtěl hrát, ten běžel kus s náma, ale tam to obskakování E. nevadilo, potom 2 stafordi, ty se fakt málem porvali o to, kdo ho ojede, pak si jeden vzal hlavu, druhej zadek (byla jsem tam po pár vteřinách, a odešla jsem s nim, i když jsem je musela nejdřív sundat), hned potom se na něj vrhnul ten jeden vořech, co po asi 5 minutách odhánění skočil do kolemjdoucího psa. A tohle všechno bylo během 10 minut...

_________________
Čím víc poznávám lidi kolem sebe, tím víc si vážím svého psa!
http://rynn.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotazy k nakrývání psů
PříspěvekNapsal: stř 12. čer. 2013 10:27 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Ne, s tvým psem je vše v pořádku :wink:

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotazy k nakrývání psů
PříspěvekNapsal: stř 12. čer. 2013 10:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 13:47
Příspěvky: 2293
Bydliště: Sokolnice
Rynn.. když on je ted pro ty "honitrika" idealni. Pomerne velkej, trochu odrostlej´- takze není uz uplne stene ale ještě se neumi bránit sam. Proste takovy prvnacek ve skole, co si ho vybiraji ctvrtaci. Na skolkare nepujdou, to je prte. Na ctvrtaky a tretaky si netroufnou, ti by se mohli bránit. Prvnaci a slabsi druhaci jsou ideal..

Takze hlidat, nekteri to delaji ve hre (jako ten první uchyl) a je to v pohode a ti co u toho povrkavaji a jezi se - tem to zatrhnout z fleku.

_________________
http://www.raistlin.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotazy k nakrývání psů
PříspěvekNapsal: stř 12. čer. 2013 10:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 12. úno. 2008 20:59
Příspěvky: 2505
Bydliště: Praha 7, Holešovice
Jo, ti ve hře jsou OK, dokud to Eliášovi nevadí. Potom psy sundavám a když otravujou furt, tak odhánim. Ti, co se u toho ježej, vrkaj a tak, ty odhánim hned. Ach jo, už chci, aby byl ten čtvrťák a nechali ho bejt :)
Tak díky, doufám, že to brzo přejde.

_________________
Čím víc poznávám lidi kolem sebe, tím víc si vážím svého psa!
http://rynn.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotazy k nakrývání psů
PříspěvekNapsal: stř 12. čer. 2013 20:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
No a nechceš se na to zeptat třeba Rudy osobně? Ojížděli ti Zoráka, teď ti ojížděj Eliáše - že by karma? :wink:

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotazy k nakrývání psů
PříspěvekNapsal: stř 12. čer. 2013 20:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 12. úno. 2008 20:59
Příspěvky: 2505
Bydliště: Praha 7, Holešovice
Zito, ale Zoráka až po kastraci, do tý doby ne, takže tam jsem to přisuzovala tomu :)

_________________
Čím víc poznávám lidi kolem sebe, tím víc si vážím svého psa!
http://rynn.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotazy k nakrývání psů
PříspěvekNapsal: čtv 11. črc. 2013 18:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 25. čer. 2013 18:11
Příspěvky: 9
Bydliště: Nové Zámky
Zdravím všetkých,
máme doma 7 ročnú fenku Silky teriéra a 1,5 ročného Maliňáka. Keď začali byť s Maxom problémy rôzneho druhu, začala som čítať všetky možné témy na týchto stránkach a dozvedela som sa o sebe okrem spústy ďalších neduhov aj to, že nemám u Maxa žiaden rešpekt. A tak nastali v živote Maxa 2 radikálne zmeny:
1. Vikinka sa hára a cca v nedeľu začala byť pre Maxa žiadaná a on je z toho celý bez seba,
2. Ja som zmenila v nedeľu radikálne postoj k nemu - začala som ho zľahka ignorovať, prestala som ho 100x denne hladkať, chváliť, objímať ...
Už v nedeľu večer sa začal Max správať divne, začal mi kradnúť papuče, strkať sa mi do zadku /a to doslova/ a v pondelok keď som sa zohla ku kvetom, zozadu na mňa vyskočil a šiel ma nakrývať. Vyskočila som a odhodila ho preč s rozhorčeným komentárom. Neskôr to skúsil znovu, ale keď som ho odhodila, zdalo sa mi že vidím v jeho očiach nechápavú otázku ???? Nebol ani agresívny, ani nič také, iba prekvapený a akoby smutný. Urobili sme pokus s mojou dospelou dcérou, aj ona sa zohla v tráve, ale jej iba oblízal ucho a odišiel. Viete z toho niekto posúdiť, čo tým chcel Max vyjadriť? Či si ma takto chcel udobrovať a ja som tým pádom reagovala dosť tvrdo, alebo to bol ďalší jeho prejav nerešpektovania mňa, ako svojho pána, alebo bol proste len mimo z toho čo sa s ním deje kvôli háravke v dome a nakrýval by všetko? Chcela by som to vedieť kvôli tomu, aby som vedela nabudúce, adekvátne reagovať. Vopred ďakujem za postrehy a názory.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotazy k nakrývání psů
PříspěvekNapsal: čtv 11. črc. 2013 21:08 
Offline

Registrován: úte 23. čer. 2009 22:00
Příspěvky: 344
Bydliště: Praha 6
Myslím si, že jsi k němu byla dost tvrdá. Jen Ti chtěl ukázat jak moc tě má rád. Ale doufám, že To odpoví hlavně oprávění poradci nebo Ruda.
S háravkou a psem na jednom místě, tak to Ti držím palce. Já mám vždy chuť odejít z domu a vrátit se až po 2 týdnech :lol: :roll:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotazy k nakrývání psů
PříspěvekNapsal: čtv 11. črc. 2013 21:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Obávám se, jestli jste na toho psa nenaložili trochu moc - háravá fenka v nejlepším a k tomu nepochopitelné ochlazení vztahů ze strany paničky? Notabene puberťák v nejcitlivějším období... :? Samozřejmě nikdo vás tu zatím osobně nezná, ale obecně se dá říct, že každý extrém škodí. Na častém mazlení se psem nevidím vůbec nic špatného, pokud se vám to oběma líbí. Naopak pokud bude "změna postoje" hraná, nucená a ne od srdce, pes z toho bude mít v hlavě akorát zmatek. Osobně bych s podobnýma změnama počkala raději až po konzultaci s RD...

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 461 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!