Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je pát 29. bře. 2024 13:24
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 115 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Háravka a dva psi
PříspěvekNapsal: stř 18. črc. 2007 11:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 16. kvě. 2007 11:33
Příspěvky: 151
Bydliště: Pardubice
Ahoj.Už jsem sem psala. Mám doma 3-letého Blacka, křížence a nalezenkyni Cindy, 10měsíců.Jsou kámoši, i když Cindy je domina a dává mu co zabrat a mně také ničením všeho v bytě, co ji zaujme.
Problém je v tom, že se 5.den hárá.To s Blackem v jednom bytě není legrace, ale zatím nenastalo to krizové období, tak to dcera zvládá uhlídat.
Problém je jinde. Dcera se psy je na chatě, kde je momentálně se svým basenji, 1, 5roku starým psem, Fidem, i syn. Black se s Fidem zná z častých návštěv a spolu se synem a jeho rodinou u nás před půl rokem i 2 měsíce žil. Když pominu pár rvaček bez následků v naší přítomnosti, které vyvolal většinou Black, tak docela dobrý. Fido je mladší, silnější a provokatér a Black to občas neustál.Navíc je tam domácí pán a rozmazlánek rodiny, tak se nedivím.Ale žili spolu , jedli, spali.Teď , v přítomnosti háravky Cindy je konec.Black musí být stále na vodítku, pod dozorem, nemůže s nimi běhat po zahrádce, chudák.Štěká na ně, když kolem proběhnou, vrtí ocáskem, ale když se s ní přiblížím k Fidovi, vrčí a útočil by.Jsme z to nešťastni, poraďte prosím.Zahrádka je malá, oddělit je nemohu.Děkuji předem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 06. srp. 2007 11:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 16. kvě. 2007 11:33
Příspěvky: 151
Bydliště: Pardubice
Stanislava Horáková píše:
Ahoj.Už jsem sem psala. Mám doma 3-letého Blacka, křížence a nalezenkyni Cindy, 10měsíců.Jsou kámoši, i když Cindy je domina a dává mu co zabrat a mně také ničením všeho v bytě, co ji zaujme.
Problém je v tom, že se 5.den hárá.To s Blackem v jednom bytě není legrace, ale zatím nenastalo to krizové období, tak to dcera zvládá uhlídat.
Problém je jinde. Dcera se psy je na chatě, kde je momentálně se svým basenji, 1, 5roku starým psem, Fidem, i syn. Black se s Fidem zná z častých návštěv a spolu se synem a jeho rodinou u nás před půl rokem i 2 měsíce žil. Když pominu pár rvaček bez následků v naší přítomnosti, které vyvolal většinou Black, tak docela dobrý. Fido je mladší, silnější a provokatér a Black to občas neustál.Navíc je tam domácí pán a rozmazlánek rodiny, tak se nedivím.Ale žili spolu , jedli, spali.Teď , v přítomnosti háravky Cindy je konec.Black musí být stále na vodítku, pod dozorem, nemůže s nimi běhat po zahrádce, chudák.Štěká na ně, když kolem proběhnou, vrtí ocáskem, ale když se s ní přiblížím k Fidovi, vrčí a útočil by.Jsme z to nešťastni, poraďte prosím.Zahrádka je malá, oddělit je nemohu.Děkuji předem.
Ahoj.Nikdo mi neporadil, už je to za námi.Oba psi se docela v té době zklidnili,zvládli jsme to,super. Cindy je teď po svém prvním hárání stejná jako před ním, musí mít pořád nevrch, Blacka hodně provokuje, on před ní většinou utíká,schovává.Když se brání , je z toho náznak rvačky,ale on by jí asi neublížil.Snažím se ji krotit.Myslela jsem, že ji hárání trochu zklidní.Teď navíc naopak nesnese ani na chvíli Fida.Trochu víc ji otravoval a ona na něho vylítla .Tak jsem jí nikdy neviděla,vyhrnuté pysky, vyceněné zuby. Fido jí odpověděl a byli v sobě.Do toho okamžitě zaútočil Black na Fida a syn s dcerou měli co dělat, dostat je od sebe.Fido utržil šrám na noze a z Blacka jen lítaly naštěstí chlupy, Fido mu šel po krku.Mrzí mě, že jsem k tomu nešla já, držela jsem vnučku.Jak je možné, že tři psi spolu nějakou dobu žili v jednom bytě, snášeli se, jedli ,spali spolu, hráli a nyní jsou na sebe zlí?Mám útok Blacka brát jakože šel bránit Cindy a nebo je to srabík , který chtěl využít rvačky dvou psů a jen se přidal, protože to nezvládl psychicky.Syn chce pořád zkoušet dávat je k sobě, ale já už na to nemám nervy a chci je oddělit, nebo vypustit s košíky.
Asi jsou to pro Vás hlouposti, ale pro mě opravdový problém.Tři psi v rodině, která se stále schází ...
Díky za jakoukoliv odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 06. srp. 2007 12:38 
Offline

Registrován: pát 28. črc. 2006 12:22
Příspěvky: 207
No já bych jako zásadní problém viděla to,že si vůbec Fido dovolil do ní natvdo pustit. To fakt není normální, dobře socializovaný a vychovaný pes nikdy nenapadne fenu a už vůbec ne háravku,které by se měl maximálně dvořit a namlouvat si jí. Black šel chránit fenu ze své smečky,což je jen logické,když situaci vyhodnotil jako takovou,kterou nezvládáte - fena byla napadena a z jeho pohledu jste jí evidentně nedokázali ochránit.To,že feny bývají v době hárání dost drsné je prostě fakt,zase podle mě vystupuje fakt,že si fena myslí,že jí před psy nedokážete ochránit,tudíž se musí bránit sama. Radit se vám neodvážím,na to takový odborník nejsem,ale jako alfu a omegu problémů vidím fakt,že pesani jsou zvyklý si věci řešit sami a k tomu se přidává fakt,že jeden ze psů nerespektuje základní pravidlo nedotknutelnosti fen. Být vámi,zavolám Rudovi,v týhle fázi už může být dost těžký


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 07. srp. 2007 10:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 16. kvě. 2007 11:33
Příspěvky: 151
Bydliště: Pardubice
Cindy se už nehárá.Fido si to ale asi pamatoval a otravoval ji.Když se hárala, lísala se k němu a Black šílel.Teď po hárání naopak nesnesla nic a vylítla. My jsme to brali, jako že se budou jen tak honit a předstírat pranici, ale ona najednou vylítla.Nešlo tomu zabránit.Fido se vlastně jejímu útoku bránil, to je taky špatně?No a Black bránil Cindy.Seběhlo se to ve 3 vteřinách max.Bylo nás kolem spoustu , ale věnovali jsme se vnučkám, tak jsme tomu nezamezili včas, to je fakt.Ale oni byli navolno,bez vodítek a obojků.Já už se v tom moc nevyznám.Chtěli jsme, aby si na sebe zvykali dál, už dlouho se znají, nečekali jsme velký problém.Takže je musíme oddělit, Fida a Blacka?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 07. srp. 2007 14:28 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Nespolehliví psi bez jištění vodítkem? Docela hazardní a lehkovážné.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 07. srp. 2007 14:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 16. kvě. 2007 11:33
Příspěvky: 151
Bydliště: Pardubice
Jasně, blbost.Já vím.Takže s vodítkem, které budou tahat za sebou, na ohraničeném pozemku zkusit nebo je vůbec nepustit k sobě, myslím psy?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 07. srp. 2007 14:38 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Nenechávám potencionální soky bez dozoru a jištění.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 07. srp. 2007 14:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 16. kvě. 2007 11:33
Příspěvky: 151
Bydliště: Pardubice
Desenský píše:
Nenechávám potencionální soky bez dozoru a jištění.
Rozumím.Fido bude v ohrádce a Black a Cindy, jelikož doma, budou na volno.Je jako soky neberu.
Mysleli jsme si se synem,že když spolu 2 psi vyrůstají, tak že se nějak vážněji nenapadnou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 14. srp. 2007 13:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 16. kvě. 2007 11:33
Příspěvky: 151
Bydliště: Pardubice
Nemáme už odvahu je k sobě pouštět, Fido je v ohrádce.Na basenji se opravdu pozná až těsně před útokem, že se něco stane.
Poraďte mi prosím, jak zabránit volně pobíhajícím psům ve štěkání na turisty, vodáky, cyklisty, kterých je kolem naší chaty opravdu požahnaně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 14. srp. 2007 13:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 11:52
Příspěvky: 1050
Stanislava Horáková píše:
Poraďte mi prosím, jak zabránit volně pobíhajícím psům ve štěkání na turisty, vodáky, cyklisty, kterých je kolem naší chaty opravdu požahnaně.


V tomhle vam po netu opravdu nikdo neporadi ono toti po netu nejde ukazat jak na to a popis vam toho moc nerekne. Domluvte si s Rudou navstevu na Ovcarech a prijedte primo k nemu dokaze vam ukazat kde delate chyby a poradi jak je odstranit.

_________________
Ladislav Tejml (Tchor)
SKYPE: ladislavtejml
tchor2@gmail.com , tchor@pesani.cz
http://www.pesani.cz http://tchor.rajce.net
viphone: +420325203956


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 14. srp. 2007 13:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 16. kvě. 2007 11:33
Příspěvky: 151
Bydliště: Pardubice
Na Ovčárech jsem byla v květnu,poprvé, a byla jsem ze všeho tak vyjukaná, že jsem se skoro na nic neoptala.Hlavně naši psi byli ještě v paneláku a řešila jsem a zase budu řešit spíše destrukci bytu Cindy. Těším se , až se Ovčáry přestěhují blíže k nám, to zajedu určitě.Docela mně ti moji miláčkové přerůstají přes hlavu.Lásky mi dávají spoustu, respekt asi moc nemám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 14. srp. 2007 13:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 11:52
Příspěvky: 1050
Cim driv tim lip, ale je pravda ze ted uz moc casu asi nebude

_________________
Ladislav Tejml (Tchor)
SKYPE: ladislavtejml
tchor2@gmail.com , tchor@pesani.cz
http://www.pesani.cz http://tchor.rajce.net
viphone: +420325203956


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 02. čer. 2008 11:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 16. kvě. 2007 11:33
Příspěvky: 151
Bydliště: Pardubice
Nenechávám potencionální soky bez dozoru a jištění.
Dovolím se vrátit k tématu problému, který v naší rodině trvá.Moji dva psi jsou na zahrádce na volno a synův basenji Fido musí být v provizorním kotci.V kontaktu jsou přes drátěný plot, honí se kolem dokola, štěkají,tedy basenji ne, vypadá to jako hra...Rodina na mě tlačí, abych je pustila k sobě,ale to já nechci.Black na Fida opravdu vrčí a hned útočí a myslím ,že by rvačku taky nemusel přežít.On basenji má trochu jiné chování než vořech,jde natvrdo,ustál i střet s rotvajlerem.Přemýšlím o tom,zkusit to s košíky,protože vodítko to nevyřeší.Black se Cindy jsou jakoby na svém území, on je vetřelec a navíc Black si Cindy přivlastňuje.Cindy na Fida dotírá, ale kdyby se jí něco nelíbilo a chtěla by ho usměrnit, basenji má opravdu rychlé reakce a během vteřiny jsou všichni tři v sobě.Právě takhle to bylo před rokem,proto jsme je oddělili.Na druhou stranu mě štve, že musí být v kotci,je mi ho líto.Myslíte,že je mohu s košíky pustit k sobě.Neřeším tím nic, jen tu volnost pohybu po zahradě,já vím....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 02. čer. 2008 13:17 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
seberte všechny psy a jeďte na Vlčáry, protože pokud to nevyřešíte a nevíte jak se chovat když nastane konflikt tak máte veelikej problém. Košíky určitě ale i vodítka a správně utažený kožený obojky, 100% přivolání, správná korekce.... Když je pustíte s košíkama navolno tak se opravdu pěkně pomlátěj a můřou bejt i zlomeniny, nedejbože kdyby si některej pes košík sundal apod. Navíc když je necháte "vyřídit si to" tak jste jako šéfové absolutně selhali, bohužel ale to je skutečnost


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 02. čer. 2008 13:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 16. kvě. 2007 11:33
Příspěvky: 151
Bydliště: Pardubice
Eva Štemberová píše:
seberte všechny psy a jeďte na Vlčáry, protože pokud to nevyřešíte a nevíte jak se chovat když nastane konflikt tak máte veelikej problém. Košíky určitě ale i vodítka a správně utažený kožený obojky, 100% přivolání, správná korekce.... Když je pustíte s košíkama navolno tak se opravdu pěkně pomlátěj a můřou bejt i zlomeniny, nedejbože kdyby si některej pes košík sundal apod. Navíc když je necháte "vyřídit si to" tak jste jako šéfové absolutně selhali, bohužel ale to je skutečnost
Díky.Myslela jsem si to,ale nikdo z rodiny to nechápe.Myslí si, že přeháním.Se psy přijet mohu, ale jen se svými,syn se mnou jet nechce.Takže mi vychází, že košíky ano a navíc nechat vodítko každému z nich,abych mohla zasáhnout ,aby se nepomlátili nebo se na to vykašlat.Nechci je nechat něco si vyřizovat,jen se v klidu proběhnout.V okamžiku třeba jen náznaku konfliktu bude konec dalším pokusům a bude vyřešeno, i kdyby se syn postavil na hlavu.I když si já své psy 100% uhlídám, on u svého určitě stát nebude a bude mela.Ale on mě nechápe,vidí to jinak.Pejskové,jestliže je mezi nimi plot, se provokují, běhají.Ale já si myslím, že jen díky pletivu,protože Black tak nemusí nic řešit.Babo raď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 02. čer. 2008 14:11 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
kolik je synovi? a když nechce, nešlo by mu to "nařídit", když psy jsou vaše a ten jehoi je agresivní?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 02. čer. 2008 14:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 16. kvě. 2007 11:33
Příspěvky: 151
Bydliště: Pardubice
Je ženatý,má rodinu,22 let...
Leda zkusit je na vodítku,pokud možno ne napjatém, nechat k sobě přiblížit se s košíky,když některý z nich bude mít tendenci vylítnout, strhnutím to ukončit a víckrát nezkoušet.Mně by stačilo, kdyby se na pozemku v klidu ignorovali:přitom syn u nás v lednu a únoru 2007 bydlel i s Fidem,občas na sebe vylítli, ale pak se zase měli rádi...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 03. čer. 2008 05:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15. čer. 2006 14:03
Příspěvky: 184
Bydliště: Děčínsko
Stanislava Horáková píše:
Leda zkusit je na vodítku,pokud možno ne napjatém, nechat k sobě přiblížit se s košíky,když některý z nich bude mít tendenci vylítnout, strhnutím to ukončit a víckrát nezkoušet.


No, myslím, že je více než pravděpodobné, že po sobě vylítnou. Pokud nato budete dokonce sama, určitě budete i nervózní z toho co se stane a ještě ani nevíte jak správně mezi ně zasáhnout, tak to bude opravdu pokus poslední. Ty Vlčáry jsou fakt nejlepší nápad. Tak přijeďte sama a uvidíte jak váš pes reaguje na jiné psy a co máte dělat.

_________________
H+C+D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 12. čer. 2008 11:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 16. kvě. 2007 11:33
Příspěvky: 151
Bydliště: Pardubice
kockoterier píše:
Stanislava Horáková píše:
Leda zkusit je na vodítku,pokud možno ne napjatém, nechat k sobě přiblížit se s košíky,když některý z nich bude mít tendenci vylítnout, strhnutím to ukončit a víckrát nezkoušet.


No, myslím, že je více než pravděpodobné, že po sobě vylítnou. Pokud nato budete dokonce sama, určitě budete i nervózní z toho co se stane a ještě ani nevíte jak správně mezi ně zasáhnout, tak to bude opravdu pokus poslední. Ty Vlčáry jsou fakt nejlepší nápad. Tak přijeďte sama a uvidíte jak váš pes reaguje na jiné psy a co máte dělat.
Manžel v mé nepřítomnosti Fida vypustil z kotce k Cindy a Blackovi.Byl s vodítky asi tak půl hodiny mezi nimi, snažil se jim dát nejevo, že budou spolu,ale v klidu.Dál už jsem to viděla na vlastní oči,protože jsem slyšela Blackovo štěkání a došla.Black byl nervní,lehce vrčel, byl napjatý,ale fakt dál nic.Fido naprosto v pohodě.Pak začala honička,Fido a Cindy super, Black protiva,pořád vedle Cindy,vše kontroloval.Od té dobry jsou každý druhý den spolu.Navolno,bez košíků.Kdyby bylo po mém, nestalo by se tak,ale manžela už to nebavilo.Je fakt , že jsme pořád těsně u nich, každé Blackovo zavrčení se snažím zlehčit,Blackovi se vysmívám nebo pokárám, ale nekřičím.Když přehánějí,uklidníme a ukončíme hru.Nikdo z nich nesmí přehánět,jinak končí.Snad to bude fungovat.Dříve jsme se jich nevšímali, protože nás nenapadlo, že by se mohli porvat.Teď z nich nespouštím oči.Kolem hárání je k sobě samo nepustíme ani náhodou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 12. čer. 2008 11:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 16. kvě. 2007 11:33
Příspěvky: 151
Bydliště: Pardubice
PS.Manžel je cvok,i když já hysterka , a tvrdí, že je občs pouští ze zahrady ven a tím dochází i ke kontaktu s kolemjdoucími psy.Pohádali jsme se kvůli tomu.Prý se nic nestalo,vše je v klidu,psi se navzájem očichají a jdou si po svém.Já manželovi vysvětluji, že až Black naběhne např. na pitbula nebo NO, bude to jeho konec,on že ne...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 12. čer. 2008 11:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15. čer. 2006 14:03
Příspěvky: 184
Bydliště: Děčínsko
Možná, že manžel není cvok, věří si, že situaci zvládne. A jestli pes z něj tu sílu cítí, tak ke konfliktu skutečně ani nemusí dojít. Vy, jelikož si nevěříte, tak by se ti stejní psi chovali úplně jinak. Hysterii pes vycejtí, i když se navenek budete tvářit , že se nic neděje. Tak to nechte na manželovi a budete třeba časem sama spokojená jak si pejskové rozumí. A jeho holt budete muset pochválit, že je dobrej. Ven ze zahrady by nakonec měli chodit každý den. Ale pokud nemají přivolání, tak spíš na vodítku nebo na stopce.Kdyby právě nedošlo k nějakému konfliktu.

_________________
H+C+D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 12. čer. 2008 12:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 16. kvě. 2007 11:33
Příspěvky: 151
Bydliště: Pardubice
Asi jo,určitě má větší respekt než já.Mimo celodenního lítání po zahradě absolvují se mnou ještě ranní a večerní prochajdu.
Je fakt, že na vodítku či za plotem se chovají jako magoři, jinak jsou asi v klidu,protože je tam páníček.Díky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Háravka spolu se psem
PříspěvekNapsal: úte 30. pro. 2008 23:10 
Offline

Registrován: čtv 15. lis. 2007 18:59
Příspěvky: 35
Bydliště: Praha
Eva Štemberová píše:
no tak mu o udělej když bude v okolí nějakej pes, já osobně na něj nechávám naskakovat čuby, to mu taky vadí tak mu dám povel stuj a neřeš a čubu pomalu sundám. Když jsem měla u sebe tátovu Rikky, zrovna se hárala, tak ji měl na zádech furt, pak už si zvyknul a mohla ho nakrejvat i když žral. :oops:


to můžete mít pohromadě háravku se psem ? Je to mimo téma ,ale zaujalo mě to ,protože já mám se psem problém i když se hárá fena v okolí copak jí mít s nim pohromadě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Re:
PříspěvekNapsal: stř 31. pro. 2008 03:46 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
anina0 píše:
...to můžete mít pohromadě háravku se psem ? Je to mimo téma ,ale zaujalo mě to ,protože já mám se psem problém i když se hárá fena v okolí copak jí mít s nim pohromadě.
V mé přítomnosti mívám psy s háravkami běžně. Ovšem to jsou psi, co už vědí, co je to respekt a dodržování pravidel slušného vychování.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Háravka spolu se psem
PříspěvekNapsal: stř 31. pro. 2008 08:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. led. 2008 16:44
Příspěvky: 445
Bydliště: Přišimasy
My si zrovna užíváme hárání v bytě a docela to jde :D

_________________
zdraví Vás Lucka + Aneta + Ben + Brita


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Háravka spolu se psem
PříspěvekNapsal: stř 31. pro. 2008 09:31 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
anina0 píše:
to můžete mít pohromadě háravku se psem ? Je to mimo téma ,ale zaujalo mě to ,protože já mám se psem problém i když se hárá fena v okolí copak jí mít s nim pohromadě.

osamotě bych je nenechala, ale Bony je schopnej spát s čumákem u ocasu háravky nebo si s ní hrát. Neřikám, že to občas nezkusí, ale nechá se velmi lehce zchladit.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Háravka spolu se psem
PříspěvekNapsal: stř 31. pro. 2008 11:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
opravdu to za určtých okolností jde. v nepřítomnosti smaozřejmě ne ale když sem s nima tak je to pohoda. smaozřejmě zkusí nebo trochu prudí ale většinou spíš neřeší

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Háravka spolu se psem
PříspěvekNapsal: stř 31. pro. 2008 12:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. led. 2008 16:44
Příspěvky: 445
Bydliště: Přišimasy
Taky je nenechávám o samotě, nejsem blázen.. ale stejně mi to funguje jenom u nás doma, venku nebo cizí háravky, to je konec :-) jenomže Ben je takovej kaňour, že mi to stačí tak, jak to je teď :-)

_________________
zdraví Vás Lucka + Aneta + Ben + Brita


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Re:
PříspěvekNapsal: pát 02. led. 2009 21:52 
Offline

Registrován: čtv 15. lis. 2007 18:59
Příspěvky: 35
Bydliště: Praha
Desenský píše:
anina0 píše:
...to můžete mít pohromadě háravku se psem ? Je to mimo téma ,ale zaujalo mě to ,protože já mám se psem problém i když se hárá fena v okolí copak jí mít s nim pohromadě.
V mé přítomnosti mívám psy s háravkami běžně. Ovšem to jsou psi, co už vědí, co je to respekt a dodržování pravidel slušného vychování.


A to se chovají normálně ? Asi ten náš bude dost na ženský , protože v tu chvíli nechce ani odměnu ,mužu mu házet co chci ,prostě nezájem.Funguje v tu chvíli jen pod povelem,jak dám volno ,tak pro něj neexistuji. A to ještě při tom kňučí , např ,dám mu sedni on sedí a kňourá . Na zabití. Mezi svátkama se háraly v sousedství 2 feny jedna dokonce lítala po vsi volně a furt za náma jen jak jsme vylezli ze dvora,děs ,nakonec jsem s ním jezdila do okolí protože bych někoho musela přerazit. Tak nevim co bych s tím mohla dělat,jde to nějak potlačit ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Re:
PříspěvekNapsal: sob 03. led. 2009 12:21 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: sob 26. srp. 2006 09:07
Příspěvky: 344
Bydliště: Banska Bystrica
anina0 píše:
Tak nevim co bych s tím mohla dělat,jde to nějak potlačit ?

neviem ci potlacit, ale zvyknut sa da. tiez nas vyuziva cele okolie na spolocne vencenie ked harame aby sa psi stali rozmyslajucimi aj v tomto pripade

_________________
Toto motto nesúvisí s obsahom môjho príspevku. Je to môj obľúbený výrok A.Einsteina tak ho prosím neberte osobne: "Dve veci na svete sú nekonečné, vesmír a ľudská hlúposť. Len tým vesmírom si nie som taký istý."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Re:
PříspěvekNapsal: pon 05. led. 2009 00:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
eliska píše:
anina0 píše:
Tak nevim co bych s tím mohla dělat,jde to nějak potlačit ?

neviem ci potlacit, ale zvyknut sa da. tiez nas vyuziva cele okolie na spolocne vencenie ked harame aby sa psi stali rozmyslajucimi aj v tomto pripade

Eliska tohle neni vec zvyku ale o nastaveni pravidel,respektu a schopnopsti adekvatne resit...
Respekt neziskas vycvikem,ale vychovou.Tezce ziskas lehce ztratis....

_________________
http://binladin.rajce.net


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Háravka spolu se psem
PříspěvekNapsal: čtv 15. led. 2009 11:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Dotaz:
když venčíme s háravkou (mnohdy stačí aby fena jenom trošku voněla), mám problém. Na plzeňském freečku to byl choďák Rocky co se zamiloval do šedivky a nedal si říct, před vánoci jsme venčili s tlupou dogtrekařů a Barouš by zas nejradši věčně visel na háravici. Přivolání není problém, ale co pak? Dost dobře nemůžu po psovi chtít aby celé freečko seděl přede mnou nebo aby mi celou procházku klusal u nohy, takže co? Na té procházce se to ještě dá vyřešit - buď jdu vpředu a pes povinně přede mnou nebo jdu vzadu a pes povinně za mnou, ale co v situaci kdy se nejde takhle přímo někam, ale kdy se sejde tlupa lidí s hafanama. Stát u té voňavé fenky a dát psu zákaz přiblížení sice jde, ale to znamená chodit za fenkou jako ocásek (jako ten pes :roll: ). Nejjednodušší řešení - vodítko - se vždycky snažím co nejvíc odkládat, prostě tuhle věc nemám ráda... Jak to děláte vy?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Háravka spolu se psem
PříspěvekNapsal: čtv 15. led. 2009 11:33 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
povel vypadni od ní mi celkem zabírá popř syknutí když už je to pomiliontý. Nebo letí řetízek.To je nejúčinější. Ale pozor na strefení háravky.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Háravka spolu se psem
PříspěvekNapsal: čtv 15. led. 2009 11:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
házení nee, to bych trefila všechno okolo jen ne viníka (to je tak když má někdo obě ruce levé :rolleyes: )
Vypadni zabere když jsem blízko (většinou stačí dotyčného psa oslovit), ale znamená to furt čumět po psovi a hlavně se pořád motat okolo něj, resp. okolo té fenky. A čím déle jsou spolu tím hůř vyhazování zabírá, čili napoprvé stačí syknout, potřetí musím důrazně oslovit, podesáté už musím stát vedle něj (to se pak tváří že tamvlastně vůbec není), ale jak jim vysvětlit že toto NE?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Háravka spolu se psem
PříspěvekNapsal: čtv 15. led. 2009 12:08 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
tak se nauč házet :twisted: jo a jen dodám, psa se zeptám jestli mě chce vážně naštvat už jenom když nahodí tu jejich vrásku mezi očima, nasadí debilní výraz a posté se přibližuje k háravici. Určitě dělám i něco jinýho, ale na to si teď nevzpomínám. Sranda byla teď na posledy, kdy Bája věčně chodila za Bonym a Ozzouchem, ocas až u stropu... to se na ně ani nedalo zlobit pořádně :D

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Háravka spolu se psem
PříspěvekNapsal: čtv 15. led. 2009 12:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
když já to s těma rukama myslím vážně... ti je vyfotim... :lol:
no debilní výraz měl Barda celou tu procházku, ale dokud měl určeno co má dělat (stát, sedět, jít za mnou/přede mnou) tak poslouchal. Ale jak psu vysvětlit "dělej si cokoliv co chceš, jen ne toto". Obzvlášť když na to aplikuješ Rudovu poučku "neříkej psu co nemá dělat, ale co dělat MÁ" - a on má třeba čenichat, lítat s jiným psem, NĚCO jiného... Když mu přesně určím "seď tady" tak bude sedět, ale to nechci...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Háravka spolu se psem
PříspěvekNapsal: čtv 15. led. 2009 12:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 20. srp. 2006 21:53
Příspěvky: 50
Bydliště: Brno
Já bych to nastavila tak, že když jsem ve skupině psů, ta abych nestresovala ostatní, nebudu používat řetízek, ale něco těžšího nerachotivého a psa sejmu už ve chvíli, kdy vidím, že se chystá jít za háravicí, nejdřív před čumák, pak nejlíp na čumák nebo do kožichu... to na méhofungovalo...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Háravka spolu se psem
PříspěvekNapsal: čtv 15. led. 2009 12:56 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
no já tím řetízkem nebo povelem "vypadni" když je u ní, nebo "nech jí bejt" když se k ní blíží... jinak to fakt vysvětlit neumim. Neřikám že to zabere na celou vycházku, ale mam celkem klid.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Háravka spolu se psem
PříspěvekNapsal: čtv 15. led. 2009 18:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
Neni praktictejsi psa radeji sklidnit? Popr. umravnit i treba kratkou poslusnosti?
Pokud hod nevyjde muzete nechtene vyrobit nekomu problem....

_________________
http://binladin.rajce.net


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Háravka spolu se psem
PříspěvekNapsal: čtv 15. led. 2009 18:17 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
jestli je to reakce na mě, tak samozřejmě házim jen když je to bezpečný,pokud je tam víc psů nebo i jen háravka stojí čelem ke mně, tak neházim. Tou poslušností to taky občas řešim, jak jsem psala, určo dělám spoustu jiných věcí, které i ted neuvědomuju.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Háravka spolu se psem
PříspěvekNapsal: čtv 15. led. 2009 18:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
příklad: jdeme s tlupou psů, jedna fenka začíná hárat, můj "hormon" Barda chvíli čichá, přejde do olizování a nejraději by naskočil (ostatní psi jsou v klidu, no jo, hormon :roll: ). Přivolám. Dám krátkou poslušnost (žádná buzerace, vždyť poslechl). Funguje. Dám volno. Letí za fenou. Přivolám. Dám krátké odložení... volno. Letí za fenou. Přivolám, dám "za" a jdu na konci tlupy... Tlupa se zastavila, koukáme po nějaké pamětihodnosti.. a hormon už je na feně. Sundám hormona, dám odložení, po chvíli pouštím (je zima - pokud se nehýbe, začne se klepat). Aby neletěl za fenou, dáme krátkou poslušnost. Volno. Letí za fenou... S drobnými obměnami nám to vydrží docela dlouho a já bych si to představovala zhruba tak, že po prvním přivolání psu jasně určím že k této feně je lépe se nepřibližovat a to ani když se nedívám, ani když zrovna nemá odložení, ani když se na chvilku zastavíme, ani... no prostě NE. "Zákaz vjezdu" vydrží jen dokud jsem blízko u feny - to je schopný klusat vedle ní, žádostivě koukat střídavě na její zadek a na mne, ale netroufne si. Stačí když se chvilku zdržím focením a je to.

Rokouš byl na freečku i nějakou dobu na vodítku aby "vychladnul", ale když on ji prostě miluje - s drobnými obměnami totéž. A to ta šedivka ani nehárala, jen byla strááášně krááásná :heart:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Háravka spolu se psem
PříspěvekNapsal: čtv 15. led. 2009 18:56 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
a co ho bez povelu tiše a velmi naštvaně z/od háravice vyhodit? Ručně? Nebo ho mít na stopce a vždy když nabere směr tak cuknout? S bíglem to budeš mít těžký když čeká na příležitost - stejně jako s těma útěkama, ale s Rokoušem... ted na free bude háravice, tak budu pozorovat co dělám a pak se ti to posnažim napsat.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Háravka spolu se psem
PříspěvekNapsal: čtv 15. led. 2009 19:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
:mrgreen: díky
ono se to moc často nestává, vzhledem k tomu že na freečka nejezdíme a jinak k tomu nemají moc příležitostí, tak jsem to nějak moc neřešila, ale přce jen mi to vadí


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Háravka spolu se psem
PříspěvekNapsal: čtv 15. led. 2009 19:05 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
no ono čim častěj s nima budeš, tím míň to budou dělat že? :finga:

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Háravka spolu se psem
PříspěvekNapsal: čtv 15. led. 2009 19:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
hihihi, no asi jo... už jsme kdysi přežili noc v karavanu s háravicí ... ale je fakt že jsem se moc nevyspala

tiché vyhození - Barda je splachovací, můžeš ho klidně vyhodit tiše, hlasitě, drsně... hlavně že si aspoň čichne (tam je hlavní chyba - že se mu občas podaří to co chce)
stopka, hmm byla by ideální, ale to bych musela předem vědět že něco takového hodlají provádět abych sebou tu stopku měla.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Háravka spolu se psem
PříspěvekNapsal: čtv 15. led. 2009 19:13 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Petra píše:
stopka, hmm byla by ideální, ale to bych musela předem vědět že něco takového hodlají provádět abych sebou tu stopku měla.

:LOL: joo tak to máš pech. Ostatně mě pes jede odmalička na zákazovejch povelech tak to mam i o to usnadněný.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Háravka spolu se psem
PříspěvekNapsal: pát 16. led. 2009 18:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
Holky vy máte aspoň psy, ale moje čuba nemá odvolání od hárafky! Nemůže bejt nějaká vadná? Jak jdem venčit s hárafkou, je jak pes-kluk. Úplná blbka. Jak hárá kámoška, hned si jí namlouvá, krouží s hlavou zdviženou jak hřebec, tancuje, ždíbe jí do ucha a když to všechno na čubu zabírá, ojíždí jí hlava nehlava, dokud vysílením nepadne. Jako i kousnout a odehnat se nechá a pak si jí zas namlouvá, klidně celou procházku jede na feně. Naštěstí to neni nebezpečný, takže jí klidně nechávám, ať si hraje, ona si to užije i ta háravice, ale přivolat jí je poměrně těžký - to by mě nenapadlo, že jí to až tak bude brát :-)))


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Háravka spolu se psem
PříspěvekNapsal: pát 16. led. 2009 20:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
Gerda
...nucene privolani na stopovace,problem je ze takhle se dela vyjimka kdy nemusi poslechnout a pak jd postupne privolani do haje takze neni jine reseni nez privolani pres stopovacku s klsickym postupem jak kdyz privolani ucim....

_________________
http://binladin.rajce.net


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Háravka spolu se psem
PříspěvekNapsal: ned 18. led. 2009 12:37 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Tak Petruš jak jsem slíbila, koukala jsem co dělám, aby mi pes mysel i hlavou, když je s háravicí. A ten zmetek, zrovna když jsem se na to soustředila, celej den byl jak magor, fungoval jenom jako Barda - pod povelem a to ještě jakš takš :evil: :oops: Tak na moje předchozí příspěvky zapoměňte, kecala jsem. :bee:

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Háravka spolu se psem
PříspěvekNapsal: sob 31. led. 2009 20:57 
Ahoj Evi,

určitě jsi nekecala! Používám stejné postupy, jen místo obojku házím míček"hackysack" :D

Většinou to jde, ale někdy je můj RR také jako magor a mám pocit, že všechna má snaha je ta tam.


Nahoru
  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 115 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!