Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 16:20
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 138 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 05. črc. 2007 14:27 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:24
Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
No já nevím,ale uhlídat to není zas tak těžký!Že je dost na psy je fakt krapet hloupost,to co dělá na psy je v půl roce normální štěněčí hra.Co se změny povahy týče,u mojí feny nenastala vůbec,leč byla kastrovaná v 6 letech ze zdrav. důvodů.Taky jsem hodně lavírovala mezi oběma názory,ale neudělám to.Uznávám kastraci jedině ze zdravotních důvodů(částečně lze do toho zahrnout i tu prevenci),ale že jí neuhlídám,.není pro mne důvod.

_________________
Dobrá nálada sice nevyřeší všechny problémy,ale rozhodí tolik lidí,že stojí za to si jí udržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 05. črc. 2007 14:48 
Offline

Registrován: úte 13. bře. 2007 10:30
Příspěvky: 34
Bydliště: Písek
nevím, u některých psů mi to nepřijde jako její obvyklá štěněcí hra, spíš se mi zdá, že se jim podbízí, ale to je vcelku fuk.
Když pročítám fóra o neudatelných křížencí, množitelých a přeplněných útulcích přijde mi strach z nechtěných štěňat jako dobrý důvod. Každý říká, že fenu v pohodě uhlídá, ale kolem mě je to samá nechtěně březí fena, jako by si příroda vždycky někudy cestu našla...a než cpát do útulku další přírustky, to si raději nějakého psa odvedu...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 05. črc. 2007 15:22 
Offline

Registrován: stř 04. črc. 2007 15:32
Příspěvky: 21
Bydliště: VOJTANOV 32
Ze zdravotních důvodů jsem naší labradorku musela nechat vykastrovat ve 14 měsících a myslím,že se u ní žádná změna neprojevila,jsou jí 3 roky a pořád je to naše hodný zlatíčko :lol: :lol: :lol:

_________________
Svobodová


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 05. črc. 2007 18:04 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:24
Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
Maddla píše:
Když pročítám fóra o neudatelných křížencí, množitelých a přeplněných útulcích přijde mi strach z nechtěných štěňat jako dobrý důvod. Každý říká, že fenu v pohodě uhlídá, ale kolem mě je to samá nechtěně březí fena, jako by si příroda vždycky někudy cestu našla...a než cpát do útulku další přírustky, to si raději nějakého psa odvedu...

No takhle:je to tvoje rozhodnutí,spíš mi přijde,že si tu kastraci potřebuješ nějak zdůvodnit jakože to je fakt nutný :wink:
Máš psa na zahradě nebo v bytě?Pokud doma ,nechápu o čem mluvíš.Nezlob se ,ale psa chovaného doma neuhlídá před nežádoucím krytím leda blbec.Na zahradě je možná riziko větší,ale i to se dá řešit.Příroda si cestu nenajde,to jsou kecy,lidi tím akorát zakrejvaj svojí neschopnost.Měla jsem čubu 10 let a ted mám druhou 2 ,takže vím co říkám :wink:

_________________
Dobrá nálada sice nevyřeší všechny problémy,ale rozhodí tolik lidí,že stojí za to si jí udržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 05. črc. 2007 19:05 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: ned 20. srp. 2006 17:58
Příspěvky: 188
Bydliště: Českolipsko
No,především tvrdit o ani ne půlroční čubině,že je" dost na psy",mi příjde hodně ulítlé.Je to v podstatě štěndo,které dělá různá gesta před dospělými psy,včetně toho "tak si čuchni,že jsem malá holka....."apod.
A pak nevím,kdo vůbec přišel na ten idiotský nápad kastrovat po prvním hárání?Vždyť to první hárání přichází ještě ve štěněcím věku mezi 8.a 12.měsícem.
A jak psala Renata,že se uhlídat dá,tak to je nejen pravda,ale i povinnost majitele,pokud mu jeho fenka a její osud nejsou absolutně ukradený.A pokud má zdravotní potíže takového charakteru,že by jí březost poškodila rapidně zdraví,tak by stejně do ukončení růstu -2 až 4 roky(podle rasy),neměla být kastrace provedena.Může být provedena sterilizace,nikoliv kastrace :!:

_________________
carpe diem!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 06. črc. 2007 08:07 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Pro běžný život v rodině bez psů se kastrace fen v chování příliš neprojeví, nebo je téměř neznatelné. Co se však týče smečkového chování, změní se dost znatelně. Kastrovat nedospělé jedince považuji za brutální zásah do vývoje psa, kde je více negativ než pozitiv.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 06. črc. 2007 08:40 
Offline

Registrován: stř 04. črc. 2007 15:32
Příspěvky: 21
Bydliště: VOJTANOV 32
Desenský píše:
Pro běžný život v rodině bez psů se kastrace fen v chování příliš neprojeví, nebo je téměř neznatelné. Co se však týče smečkového chování, změní se dost znatelně. Kastrovat nedospělé jedince považuji za brutální zásah do vývoje psa, kde je více negativ než pozitiv.
věřím vám,že ve smečce se to projeví,máme několik psích kamarádů se kterymí nemá fenka problém,protože se znají od mala,ale seznámení u cizích psů je problém,podřizuje se jim a chová se asi jako štěně-to je můj dojem,ale at je to jak chce,je to pořád náše kamarádka a snažíme se aby měla život s náma co nejpříjemnější.

_________________
Svobodová


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 06. črc. 2007 09:02 
Offline
Oprávněný poradce

Registrován: úte 20. čer. 2006 08:36
Příspěvky: 83
Bydliště: Praha 4
Souhlasím, co je tu napsáno...proč kastrovat zdavé zvířátko, nechápu. Vždy jsem si své holky ohlídala. Je to pouze pohodlnost....Změní se i příštup jiných psů k ní, může se stát, že ti jí budou cizí napadat, protože neucítí, zda je to kluk nebo holka.....Jsem pro kastrovat pouze v případě nezbytně nutném....tedy zdravotním. Ne proto, že musím čubinku pár dní dobře hlídat a vadí mi, že hárá.....to totiž bývá nejčastější důvod.... :oops:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 08. črc. 2007 08:37 
Offline

Registrován: úte 13. bře. 2007 10:30
Příspěvky: 34
Bydliště: Písek
S kastrací po prvním, nebo nejpozději po druhém hárání přišel veterinář, s tím, že to v tomhle věku to prý má nějaké preventivní účinky. a vůbec kastraci pro fenu, která nemá být chovná, vřele doporučoval. Kdyby mi šlo jen o vlastní pohodlí, tak bych jí poslala pod nůž a vůbec bych se nad tím nezamýšlela. Nevím, už kdo mi to říkal, ale na něčí fenu prý takhle skočil na procházce pes, ona byla na vodítku, ale majitel psa nikde... Věřím, že mít jezevčíka tak si v takové situaci poradím, ale ona je kříženec labradora s ČV, a nevím jestli bych si poradila sama s dvěma takovými psy... :oops: navíc žijeme v Praze, takže v době hárání mezi psy prostě musíme. No, ale možná mi všichni jen nahání zbytečnou hrůzu, uhlídat fenu je máček a kolem mě je to samý blbec.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 08. črc. 2007 11:59 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: ned 20. srp. 2006 17:58
Příspěvky: 188
Bydliště: Českolipsko
Citace:
Maddla píše:
S kastrací po prvním, nebo nejpozději po druhém hárání přišel veterinář, s tím, že to v tomhle věku to prý má nějaké preventivní účinky. a vůbec kastraci pro fenu, která nemá být chovná, vřele doporučoval. Kdyby mi šlo jen o vlastní pohodlí, tak bych jí poslala pod nůž a vůbec bych se nad tím nezamýšlela. Nevím, už kdo mi to říkal, ale na něčí fenu prý takhle skočil na procházce pes, ona byla na vodítku, ale majitel psa nikde... Věřím, že mít jezevčíka tak si v takové situaci poradím, ale ona je kříženec labradora s ČV, a nevím jestli bych si poradila sama s dvěma takovými psy... :oops: navíc žijeme v Praze, takže v době hárání mezi psy prostě musíme. No, ale možná mi všichni jen nahání zbytečnou hrůzu, uhlídat fenu je máček a kolem mě je to samý blbec.



Tak snad stačí sterilisace a ne kastrace :!:

_________________
carpe diem!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 08. črc. 2007 16:08 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:24
Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
Maddla píše:
S kastrací po prvním, nebo nejpozději po druhém hárání přišel veterinář, s tím, že to v tomhle věku to prý má nějaké preventivní účinky. a vůbec kastraci pro fenu, která nemá být chovná, vřele doporučoval.

Páč mu jde o prachy! :LOL:

_________________
Dobrá nálada sice nevyřeší všechny problémy,ale rozhodí tolik lidí,že stojí za to si jí udržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 08. črc. 2007 19:45 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. čer. 2006 07:53
Příspěvky: 631
Maddla píše:
S kastrací po prvním, nebo nejpozději po druhém hárání přišel veterinář, s tím, že to v tomhle věku to prý má nějaké preventivní účinky. a vůbec kastraci pro fenu, která nemá být chovná, vřele doporučoval. Kdyby mi šlo jen o vlastní pohodlí, tak bych jí poslala pod nůž a vůbec bych se nad tím nezamýšlela. Nevím, už kdo mi to říkal, ale na něčí fenu prý takhle skočil na procházce pes, ona byla na vodítku, ale majitel psa nikde... Věřím, že mít jezevčíka tak si v takové situaci poradím, ale ona je kříženec labradora s ČV, a nevím jestli bych si poradila sama s dvěma takovými psy... :oops: navíc žijeme v Praze, takže v době hárání mezi psy prostě musíme. No, ale možná mi všichni jen nahání zbytečnou hrůzu, uhlídat fenu je máček a kolem mě je to samý blbec.
také jsem z Prahy a věř, že se sundaváním psů z mojí čubís mám svoje zkušenosti. :lol: Já to řeším venčením mimo dobu, kdy věnčí většina pejskařů a hulákáním z dálky na ty, co potkám, a´t si pejska chytí. Drtivá většina je mi za to vděčná, protože odvolání od háravky tu má málokdo.Ti, co si neodvolají, tak tam občas decentně použiju nohu. myslím, že ve městě si ještě můžem pískat, kamarádce na vesnici se takhle podhrabali vořeši až do kotce a několik dalších vyndavali spadlých do rozestavěné žumpy a to už vůbec nemluvím o tom vytí, co mají trvale pod okny. Já za sebe, bych z jiného než ze zdravotního důvodu čubís kastrovat nedala.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 05. srp. 2007 10:46 
Offline

Registrován: úte 13. bře. 2007 10:30
Příspěvky: 34
Bydliště: Písek
Tak dobrá. Kastrovat se nebude. jen mi ještě prosím někdo popovídejte o falešné březosti. :?: [/u]


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 05. srp. 2007 13:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 17. črc. 2007 19:47
Příspěvky: 16
Bydliště: Božíčany
Mám kastrovanou fenu, 4 mesíce po kastraci se objevila inkontinence - samovolný únik moči...většinou ve spánku...hormonální léčbu nesla hodně špatně, teď bereme 1 denně nehormonální sirup, tak je to zatim ok...je to ale pry na celý život, mate nekdo zkusenosti s timto problemem?

_________________
Máca


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 05. srp. 2007 13:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
inkontinence se opravdu u fen po kastraci vyskytuje vzláště u větších plemen je to opravdu celoživotní záležitost bohužel a veterináři na ní mají před kastrací upozornit. někde jsme dokonce slyšela že inkontinence se objevuje po zákroku který byl udělán řekněmě šlejdrijánsky prostě ne uplně jemě

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 05. srp. 2007 13:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 17. črc. 2007 19:47
Příspěvky: 16
Bydliště: Božíčany
To nevim, svymu vetovi verim..nekolikrat mi ji zachranil, na operacich jsem mela nekdy moznost i byt a myslim, ze nejni nejakej reznik...kastrovala ji vetrerinarka z rodiny, nevzala by si na krk, ze by to udelala spatne...o inkontinenci mi rekla, ale taky rikala, ze docela maly procento...navic mela zanety, tak mi nic jineho nezbyvalo...oproti bromlemum, ktere ma je toto ovsem malickost...tak ze berem sirup a je nam hej... :wink:

_________________
Máca


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 05. srp. 2007 18:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
jo ja tohle jen někde zaslechla ne jako že to udělá ajk řezník ale jen třeba nešetrně bo tak nák to říkali.
to procento tý inkontinence je poměrně vysoký naopak

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 05. srp. 2007 18:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 11:52
Příspěvky: 1050
pkud vim tak u dobrmanu se mluvi pomalu o 30%. Veterinar muze udalat vse naprosto v poradku a presto se inkontinence muze objevit.

_________________
Ladislav Tejml (Tchor)
SKYPE: ladislavtejml
tchor2@gmail.com , tchor@pesani.cz
http://www.pesani.cz http://tchor.rajce.net
viphone: +420325203956


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 05. srp. 2007 18:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
tchor ano to samozřejmě nevylučuju tohle jsme jen někde slyšela že to muže bejt častá příčina. a u těch velkejch plemen je to opravdu přes deset procent určitě

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 06. srp. 2007 08:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 53
Bydliště: Pardubice
Kastraci teď řešila kamarádka u své fenečky labradora.9 let, 2x štěňata, porody naprosto bez problému. Nikdy nebyla nemocná, velice vitální a skvělý pes. Bohužel před 3měsíci, velká změna v chování, která byla připisována k vyššímu věku. Protože je to zlato rodiny,tak jí byla opravdu věnována veškerá péče. Každodení prohlížení, vyšetření u "zkušeného veterináře", který konstatoval, že je fenka smutná, protože jí ve stáří není věnována dostatečná láska...... Laborka a ostatní vyšetření v pořáku, tak se to na něco svalit musí.
Za 14 dní po "odborném vyšetření" se začali dělat fence postupně od ocasu, kolem řítního otvoru, po břicho malé bouličky. něco jako tukové cysty. Na klinice v HK se doktor po UZ zhorzil. Fenka byla plná myomů na děloze. Kastrace byla provedena v 9 letech a feňule je v pořáku, změna v náladě žádná, naštěstí se to povedlo.
Já myslím,že je to všechno trochu "sázka do loterie"...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 06. srp. 2007 10:28 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 08:07
Příspěvky: 108
Bydliště: Praha
Máca&Bunny píše:
Mám kastrovanou fenu, 4 mesíce po kastraci se objevila inkontinence - samovolný únik moči...většinou ve spánku...

Naše předchozí fena měla stejný problém, jen s velkým prodlením- kastrace proběhla po třetím roce jejího života, inkontinence se objevila v osmi.

_________________
TVRDOHLAVÁ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 06. srp. 2007 16:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 17. črc. 2007 19:47
Příspěvky: 16
Bydliště: Božíčany
Jediná změna, kterou jsem zpozorovala je, ze se hodne zklidnila, uz neni tak akcni...Jinak zadny tloustnuti, agrese nebo tak..spis naopak...zacala si lepe hrat se psama, neni na ne takova hrr hned od zacatku...

_________________
Máca


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ANO či NE - sterilizace feny
PříspěvekNapsal: úte 06. říj. 2009 06:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 18. zář. 2009 13:00
Příspěvky: 196
Bydliště: Praha - Horní Měcholupy
Otázka do pranice: proč je tady většina lidí tak velice proti kastraci a zároveň jim vůbec není proti mysli v případě nechtěného nakrytí nechat štěňata utratit?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ANO či NE - sterilizace feny
PříspěvekNapsal: úte 06. říj. 2009 07:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
Baysha píše:
Otázka do pranice: proč je tady většina lidí tak velice proti kastraci a zároveň jim vůbec není proti mysli v případě nechtěného nakrytí nechat štěňata utratit?

jezismarja,uz je to tu zas.... myslim,ze v tematu krizenecci je to rozebirano asi milionkrat....

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ANO či NE - sterilizace feny
PříspěvekNapsal: úte 06. říj. 2009 07:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 18. zář. 2009 13:00
Příspěvky: 196
Bydliště: Praha - Horní Měcholupy
Omlouvám se, neměla jsem v úmyslu někoho se dotknout, vím, že je to citlivé téma...

Narážím právě na téma kříženečci, kde k této otázce bylo dost emotivních výlevů, ale mě by zajímaly spíš racionální důvody - tedy pokud je to v takovémto případě možné. Za sebe musím říci, že jsem byla původně zastáncem kastrace, ale po pročtení této poradny jsem dost radikálně změnila názor - ale i přesto bych byla raději pro kastraci feny v případě, že ji majitelé nemají možnost uhlídat. Proto by mě zajímaly zejména názory druhé strany (i pana Desenského) a důvody, které je k jejich postoji vedou, abych si v tom sama pro sebe mohla udělat jasno. Protože čím víc informací člověk má, tím lépe a kvalifikovaněji se v případě potřeby dokáže rozhodovat.

Děkuji :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ANO či NE - sterilizace feny
PříspěvekNapsal: úte 06. říj. 2009 07:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Baysha píše:
Otázka do pranice: proč je tady většina lidí tak velice proti kastraci a zároveň jim vůbec není proti mysli v případě nechtěného nakrytí nechat štěňata utratit?


Tady většina lidí je schopná fenu uhlídat a před nechtěným nakrytím uchránit. Tak možná proto.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ANO či NE - sterilizace feny
PříspěvekNapsal: úte 06. říj. 2009 09:16 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Na toto téma jsem napsal docela dost, třeba i zde.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ANO či NE - sterilizace feny
PříspěvekNapsal: úte 06. říj. 2009 10:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 18. zář. 2009 13:00
Příspěvky: 196
Bydliště: Praha - Horní Měcholupy
Děkuji, tento váš příspěvek jsem už také četla a musím říct, že radikálně změnil můj názor na kastraci psů, jak jsem psala výše. Ale i přesto stále v určitých případech, kdy majitel opravdu není schopen fenu uhlídat, vnímám kastraci jako menší zlo než utrácení štěňat. Jak jsem pochopila z vašich příspěvků v tématu kříženečci, vy zastáváte názor opačný a zřejmě k tomu máte nějaké konkrétní důvody - ráda bych je znala, abych případně mohla svůj postoj přehodnotit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ANO či NE - sterilizace feny
PříspěvekNapsal: úte 06. říj. 2009 10:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Jak "není schopen fenu uhlídat"? To jako že si pořídím psa a fenu a pak teprve zjistím že fenka občas hárá? Nebo mi přitom občas uteče? No tak takovým lidem doporučuji plyšáka... A je fakt, že když už ji někdo takový má, je kastrace rozumnější řešení. Ale trvám na plyšákovi.
Jo, když má někdo fenu v kotci a odněkud se do něj probourá pes (přeskočí dva ploty, zdemoluje kotec,...) tak to majiteli feny za vinu dávat nebudu a v takovém případě je utracení štěníků menším zlem než jejich ponechání.
Z jiného soudku je kastrace ze zdravotních (nikoliv "preventivních") důvodů, když má fena opakovaně záněty, když hárání zhoršuje další nemoci (např. epilepsii),... pak je to zase volba menšího zla.

Kastrace "kdo by to hlídal", "fuj ta krev všude" a "preventivní" (jasně že nedostane rakovinu mléčných žláz když jí je vyoperujem... proč teda preventivně nevyndáváme dětem slepáky?) mi přijdou stejně hloupé a odporné jako vyoperovávání drápků kočkám (v USA obvyklé ](*,) )


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ANO či NE - sterilizace feny
PříspěvekNapsal: úte 06. říj. 2009 10:24 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Myslím, že to ženeš do extrému. Pokud se bavíš o člověku, který čubu opravdu nehlídá, nemá zájem a na každém hárání mu jí nakryje kdejaký pes, pak ano, kastrace je lepší. Ale všichni se tu vždy bavili (teda alespoň já) o nechtěných nakrytích, o nehodách. Pokud by to bylo od uchovněných papíráků, tak štěňata budou mít PP, mají jakousi záruku zdraví jak fyzického, tak psychyckého (praxe je bohužel jiná, ale to je na jinou diskuzi). Ale pokud se spojí nějací kříženci či vořeši, nevidím důvod nechávat štěńata (pochybuju že se zrovna narodí jedno nebo dvě, bohužel). Viděla jsi někdy rozštěp patra? Hydrocefaly a podobné vývojové vady? A co teprv ty útulky (možná v lepším případě). To je řešení až když se stane, ne předvídání potencionáního problému a jeho řešení pomocí zmrzačení čuby (další věc je, že je to dle zákona zakázaný...). Naštěstí příroda zařídila takové obrané mechanismy, že utracení štěňat hned po narození je pro fenu daleko menší stres, než doživotní kastrace. A rozhodně rač utratím nevyvnuté štěně, než pak budu zachraňovat dospělého podvyživeného týraného psa a je jedno, jestli by to bylo to štěně, které jsem nedala uspat nebo nějaký jiný pes. Psů je prostě moc. Neříkám, že bych to nevořvala, ale podle mě je to daň za to, že jsem si psa domestkovali. Musíme se o něj starat, a tohle tam také patří, i když se nám to nelíbí.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ANO či NE - sterilizace feny
PříspěvekNapsal: úte 06. říj. 2009 10:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
evi jen jedno- bohužel rozštěp úpatra sem zažila u našeho ,,vrhu,, a řkenu ti ejdno je to hodně dědičný a vyskytuje se to běžně i v papírových chovech jen se ty štěnata hned utrácej. u nás se to objevilo protož ve vrhu z kterýho je čuba byl pes s rozštěpem.

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ANO či NE - sterilizace feny
PříspěvekNapsal: úte 06. říj. 2009 10:39 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Ale to samozřejmě, ale od toho by to měl být chov, tudíž kontrolovaný, né množení. A nevypsala jsem všechny potíže, to bysme tu byli dlouho.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ANO či NE - sterilizace feny
PříspěvekNapsal: úte 06. říj. 2009 10:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
evi jasně jen zrovna že ten rozčtěp je celkem běžnej problém v jakémkoliv chovu protože stopit takový štěně není problém

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ANO či NE - sterilizace feny
PříspěvekNapsal: úte 06. říj. 2009 12:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 18. zář. 2009 13:00
Příspěvky: 196
Bydliště: Praha - Horní Měcholupy
Evi, ty to taky ženeš do extrému. Jasně že štěňata s vrozenými vadami je lepší utratit, o tom není vůbec sporu. A rozštěpy, hydrocefalus a podobně jsem viděla... občas jsem i litovala, že u lidí není euthanazie povolená.

A samozřejmě, že já si budu pořizovat fenku s tím, že udělám maximum pro to, aby k nechtěnému nakrytí nedošlo, a rozhodně ji nebudu kastrovat "preventivně" jen tak z lenosti (mimochodem tímto ještě jednou děkuji vám všem z tohoto fóra, že jste mi pomohli si toto ujasnit - jinak mám doma dvě "odborné" knížky o psech, kde je kastrace popsaná jako v podstatě nezbytně nutná pro nechovného psa). Ale bohužel ne všichni majitelé se chovají zodpovědně... někdy mám dojem, že těch nezodpovědných je většina :(

Kastrace je trestná a utracení zdravých štěňat není? A z čeho soudíš, že ztráta štěňat je pro fenu menší stres než kastrace? Teď se tě nesnažím nijak zpochybňovat, jen se ptám.

Možná je to jen otázka pocitu, ale mně prostě přijde utratit štěně totéž jako utratit dospělého psa... možná kolikrát bych byla spíš pro to, utratit staršího a třeba i něčím problémového psa, který nemá velkou šanci dostat se z útulku, a radši nechat štěně, u kterého je větší šance na šťastný a spokojený život. Ale že je psů moc, je určitě pravda, a asi neexistuje žádné dobré řešení, jen se můžeme dohadovat, které řešení je míň špatné :cry:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ANO či NE - sterilizace feny
PříspěvekNapsal: úte 06. říj. 2009 12:52 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Baysha píše:
Kastrace je trestná a utracení zdravých štěňat není?

Ano, je to tak, bezprostředně po porodu je to legální.
Citace:
A z čeho soudíš, že ztráta štěňat je pro fenu menší stres než kastrace?

Z toho, že je to jednorázové. Samozřejmě předpokládám správné vedení od majitele čuby, tj, zaměstnat hlavu i tělo, nelitovat.... kastrací jí nadobro rozhodíš. Mě na tom vadí asi nejvíc to, že je to nezvratné a hlavně to strhává k "pohodlnosti".
Citace:
a asi neexistuje žádné dobré řešení, jen se můžeme dohadovat, které řešení je míň špatné :cry:

Jo to určitě, bohužel...

Samozřejmě že nejsem ani pro jedno, nejvíc jsem proti množení (a proto asi ta diskuze taky vznikla). A jako menší zlo mi přijde nechat uspat štěňata, kdy "ještě o sobě neví", než mrzačit fenu zbytečně nebo utrácet dospělé psy, to mi přije jako dát auto do šrotu, když už se nehodí. To mi samozřejmě můžeš oponovat, že to samé je i u štěňat, ale... je to nekonečná diskuze.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ANO či NE - sterilizace feny
PříspěvekNapsal: úte 06. říj. 2009 12:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
baysha s posledním dostavcem souhlasím ale jen v rámci toho utulku, popřípadě nesmyslného rpodlužování života psům kteří trpí.

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ANO či NE - sterilizace feny
PříspěvekNapsal: úte 06. říj. 2009 13:46 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Petra to sice žene do extrému, ovšem leckde je tento extrém realitou. Z toho důvodu jsem podobného názoru na tuto problematiku.
Zkuste mi někdo udělat průzkum, kolik veterinářů řeší kdeco kastrací a kolik jich ji rozmlouvá. Dostanete se k nejen k zajímavým číslům, ale i ty „super“ důvody...
Nakonec zjistíte, co je realita. Veterináři jsou ve své podstatě dealeři kastrací, ze kterých mají mnohem vyšší zisky než třeba z očkování. A když nejde o prachy, nejde o nic.
Co jim je do nějakého zdravého vývoje psů, když se chováním psů nezabývají a když už se jím nějak zabývají, tak naprosto amatérsky, kde si něco přečetli a už to rovnou vyučují. Stačí sledovat ta jejich řešení. Pes má problém? vykastrovat; pes má problém? bachovky; pes má problém? utratit; ... Dále snad raději no comment.

Co se týče množení štěňat, jsem raději pro kontrolovaný chov v pravém slova smyslu, než přes množení. Nabídka natolik převyšuje poptávku, že se běžně řeší utrácení i zdravých zvířat, ačkoli je to ze zákona zakázáno, protože veterinář si takového psa nevezme, útulky jich mají víc než dost, přitom by tomu šlo předejít. Pokud dojde k nějakému omylu a fenka se prostě neuhlídá, jsem pro to, aby se zabránilo dalšímu navýšení nabídky nad poptávkou, tedy k radikálnímu řešení, které se některým dámám sice nelíbí, ale i vlci v přírodě zlikvidují klidně celý vrh vlčat, když jsou "nadbytečná".
A když už jsme u těch vlků, prozradím vám jejich zákonitosti, které se týkají tohoto tématu.
1. nedospělá vlčice nemá nikdy mladé. Vlk nenakryje fenu, která není vyzrálá k tomu, aby odchovala skutečně kvalitní vrch potomků (nebavíme se zde o vlcích chovaných v zajetí, ale o smečce v přírodě, tedy o originálních vlcích)
2. vlk nenakryje "cosi", co si jenom říká samice, vybere si tu nejvyšší třídu na úrovni, stejně tak vlčice na sebe nepustí "kdeco"
3. vlk nenechá napospas hlady smečku, když je málo potravy a moc mláďat, klidně těmi mláďaty nakrmí sebe a výše postavené ze své smečky (většinou alfa pár)
4. pokud má jiná samice, než alfa mladé, alfa jí je zlikviduje způsobem popsaným v bodě 3, běžně to provádí alfa samice
5. alfa vlčice si hlídá ostatní háravky, aby je samec nenakryl, jelikož u vlků až tak moc párová věrnost nefunguje, alfa samice klidně háravku dostane do stavu, který jí hárání potlačí, alfa vlk se o totéž stará u samců, ošem nekastruje tyto jedince, protože by tím snížil jejich lovuschopnost a kromě celkově funkční i společenskou hodnotu
6. pokud se ke smečce přiblíží cizí fena, klidně i březí, smečka ji zabije, jelikož by "užírala" z jejich loviště
7. pokud se vlk samotář dostane k vlčici samotářce, která je březí a vytvoří spolu pár, zabije po narození její vlčata a udělá si svá, tím ručí za kvalitu
8. pakliže se ve vrhu vlčat objeví nějaké "divné" štěně, vlčice ho sama zlikviduje
9. pokud je příliš mnoho dospělých vlků na jednom teritoriu, dochází k ostrým potyčkám s cílem rozprášit smečku, aby se od stávající smečky odtrhla a tito jedinci si založili svou vlastní smečku mimo jejich loviště, kdy mnohé takovéto selekční potyčky končí i smrtí jedinců, v podstatě členů jejich rodiny. Občas to schytá i alfa
10. jestliže se sejde několik vlků rozprášených z jiných smeček na jednom území, dojde ke krvavým prověrkám, kdy přežijí jen ti nejsilnější a ty pak vytvoří silnou funkční smečku, která se řídí tímto desaterem.

Zdá se vám tohle desatero příliš drsné? Kdyby byli vlci hlupáci, dávno by vymřeli po přeslici. To jen člověk je při své naprosté omezenosti a ignoranci schopen množit cokoli s kdečím a nepoužívá u toho mozek, což má za následek tisíce nešťastných výsledků jeho množení. Psy mám velice rád, pomáhám jim, jak nejlépe umím, ale co se týče jejich množení, zastávám názory vlků. Mám tu často hodně kvalitní psy, přesto žádný z nich nebude mít legálně štěňata, jelikož samotný fakt, že se ten pes dostal ke mně, hovoří o tom, že někde někomu překážel. Každý, komu se omylem spustí fenka, by si měl nejdříve zajet prohlídnout několik útulků, než pustí do světa další ranec štěňat, která navýší nabídku, čímž se sníží poptávka po těch, co už se narodily, život je zavál tam, kde o ně přestali stát a skončili kdesi v otaznících "co teď???"

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ANO či NE - sterilizace feny
PříspěvekNapsal: úte 06. říj. 2009 14:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 31. říj. 2008 19:17
Příspěvky: 251
Bydliště: praha
Hmm. A co by asi udělala vlčí smečka s většinou těch problémových psů, co se dostanou na vlčáry na převýchovu. Asi by taky zvolili jednoduché řešení místo toho aby je učili slušnému chovaní. A jak by asi v přírodě dopadli všichni psy s různýma alergiema, dysplazíí a podobně. Lidi mají prostě jinou etiku a pro mě tahle etika platí pro celou mojí "smečku".

Propagovat zabíjení štěňat po porodu mi připada fakt nechutné. Připada mi to jako ještě větší pohodlnost a nezodpovědnst než preventivní kastrace. Taky se dřív běžně 2x do roka štěňata topily. Pokud se stane nechtěné nakrytí je to vždy chyba majitele a ten má nést následky a o štěňata se postarat. Neslyšela jsem ještě o tom, že by se pes vloupal k hárající feně do zamčeného domu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ANO či NE - sterilizace feny
PříspěvekNapsal: úte 06. říj. 2009 14:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
A my budeme ty alergiky a DKK ošetřovat - je to naše odpovědnost, když jsme si je pořídili, i povinnost, o tom žádná - ale budeme je cpát lékama a dělat všechno pro to, aby byla štěňátka po rodičích s 1/1 DKK nebo i vyšší u některých plemen, alergii nemá pes napsanou na nose a klidně se na obojím bude chovat dál a budeme tomu říkat lidská etika..., to snad ne.

Vtip je v tom, že co se týká vlčí smečky, uměla by si svoje členy vychovat tak, že by se na Vlčáry nedostali, nemyslíš?
Kde kdo propatuje utrácení štěňat? Já jsem proti tomu, nepovažuju to za dobré řešení, jen za menší zlo. Dojdi se podívat do útulků, koukni třeba i na stránky útulků slovenských. Uvidíš tam psy, hlavně voříšky, které někdo nezodpovědně "odchoval" a poslal do světa, třeba s tím nejlepším úmyslem. Utracení čerstvě narozených štěňat je jen menší zlo, ale pořád si myslím, že je to opravdu to zlo menší než to, co uvidíš v těch útulcích. Nejlepší řešení je fenu uhlídat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ANO či NE - sterilizace feny
PříspěvekNapsal: úte 06. říj. 2009 15:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 31. říj. 2008 19:17
Příspěvky: 251
Bydliště: praha
Naprosto souhlasím, že nejlepší řešení je fenu uhlídat. Vůbec neříkam, že by se měáli psi s vrozenými vadami dal schvalně romnožovat.
Myslím si že nazor, že není až tak špatné řešení utratit štěňata po porodu akorat svadí k tomu, že se lidi nebudou snažit uhlídat fenu na 100%, když to ma tak pohodlné řešení.
Vůbec nevidím rozdíl v tom, jestli se štěně utratí hned po porodu nebo dospělý pes, když se stane nepohodlným - obojí je u mě nezodpovědnost.

Vtip je v tom, že co se týká vlčí smečky, uměla by si svoje členy vychovat tak, že by se na Vlčáry nedostali, nemyslíš?

To kdyby tam přišli zvenčí, jako na vlčáry 8) Ale to byl jen podobný příklad jako s tou dyspazií a alergií. Lidi prostě některé situace řeší jinak než vlci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ANO či NE - sterilizace feny
PříspěvekNapsal: úte 06. říj. 2009 15:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 16. bře. 2009 17:04
Příspěvky: 168
Bydliště: Vítkov
Mám už třetí fenku - a ta první a tření nikdy štěňata neměly a mít nebudou (teď už teda mám jen tu třetí). A to právě z důvodu, že se u každé projevila nějaká genetická vada, která by se na štěňatech dál šířila do světa. To bych si na svědomí nevzala. A to mám teď s poslední fenkou dva psy. Prostě v době hárání jsou od sebe. A uhlídat se to dá. Doma každý v jiné místnosti a venku dva kotce, když je nejhůř. Dyk se jedná jen o pár dní. První týden se hlídat ani nemusí, pak až tak od 9-10 dne asi tyden. Co se týká falešné březosti...nosí hračky jako své štěně, má je v pelíšku...řešíme to častějšími procházkami...to jdou i hračky mimo. Jít ven je to nej. A to máme domek se zahradou. Falešná březost není problém. Jen se nesmí podporovat nějakým chlácholením a tak. Během týdne je to pryč.

_________________
Jitka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ANO či NE - sterilizace feny
PříspěvekNapsal: úte 06. říj. 2009 16:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
irenca píše:
...Ale to byl jen podobný příklad jako s tou dyspazií a alergií. Lidi prostě některé situace řeší jinak než vlci.

A proto je lidstvo prolezlé skrz naskrz alergiemi, dysplaziemi a mnoha jinými pěknými dědičnými chorobami. A říkáme tomu civilizace. Howgh!

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ANO či NE - sterilizace feny
PříspěvekNapsal: úte 06. říj. 2009 16:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
No protože se lidi můžou množit, jak se jim zachce, nikdo ten "chov" nekontroluje, děti může mít každej, když ne přirozeně, tak uměle, medicína pokročila natolik, že se "vypiplají" i v podstatě životaneschopní tvorečci...i když nevim, kdo by měl vybírat ty, jejichž potomci by nějak pozitivně zasáhli do lidského plémě....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ANO či NE - sterilizace feny
PříspěvekNapsal: úte 06. říj. 2009 17:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Tohle nevyřešíme. Ale u těch psů bychom se mohli pokusit. Pes je přece jen blíž vlku, než člověku, a vlčí zákonitosti mu asi budou vyhovovat mnohem víc, než ty lidské.
Ztráta štěňat hned po porodu není pro fenu zase taková rána, příroda pamatuje na možnost, že třeba vrh nepřežije z úplně jiných důvodů a fenu na to vybavila. Proto je to v tomto období i legální.

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ANO či NE - sterilizace feny
PříspěvekNapsal: úte 06. říj. 2009 17:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
Přesto zrovna v oblasti rozmnožování se pes od vlka poměrně dost liší - nemůže si sám vybírat partnera, otec se nepodílí na výchově štěňat....teď už nevim kde, docela nedávno byl někde srovnávací článek, proč už toho pes s vlekm nemá mnoho společného, proč nejde uplatňovat zákonitosti vlčího chování na psím....jinak je samozřejmě fakt, že pes má mnohem blíž k vlku než k člověku, o tom žádná.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ANO či NE - sterilizace feny
PříspěvekNapsal: stř 30. pro. 2009 10:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 25. črc. 2008 11:58
Příspěvky: 102
Bydliště: Šumperk
Když to tady tak pročítám, neodpustím si jednu poznámku, která si týká kastrace kvůli předejití pyometry. Sama mám fenu a na začátku jsem řešila, jestli ji vykastrovat abych pyometře předešla. Pak jsem došla k názoru, že ženy které již mají děti nebo je nechtějí si taky nenechají vyndat dělohu, aby předešly rakovině. Je to divnej příklad, ale je to pravda... Stát se to může a nemusí, stejně jako se mohou stát úplně jiné věci. Lepší je nad tím vůbec nepřemýšlet. Takže pokud to ze zdravotního hlediska nebude nutné, tak kastrovat nehodlám...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ANO či NE - sterilizace feny
PříspěvekNapsal: pát 25. bře. 2011 13:43 
Offline

Registrován: čtv 24. bře. 2011 07:50
Příspěvky: 37
Bydliště: Levice Slovakia
Dobrý deň,potrebovala by som poradiť. Mám 5,5 ročnú suku zlatého retrievera,ktorá hára strašne nepravidelne (niekedy 1xza 2 roky) za každým má mlieko a zápaly a zistili jej problém so štítnou žľazou, veľmi nízke hodnoty a berie Euthyrox v dávke 700mg denne.Veterinár mi jednoznačne odporučil kastráciu kým je ešte čas. Okrem toho, že sa smrteľne bojím narkózy (čo ak sa mi nepreberie), tak sa Vás chcem opýtať, či to má vôbec význam. Nejde mi tak ani o pyometriu, ale skôr o tie mliečne žľazy. .
Nejde mi už ani o to, že Meggie asi ostane ešte kľudnejšia, už teraz je to mimoriadne kľudný a veľmi poslušný psík a musím dávať ešte väčší pozor na jej výživu, nakoľko má sklony k priberaniu, ale či tým vôbec zabránim rakovine mliečnej žľazy.
Poraďte mi prosím.Som z toho na nervy. Kastráciu odkladám už dva roky, lebo ju nechcem o nič ukrátiť, ale ..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ANO či NE - sterilizace feny
PříspěvekNapsal: pát 25. bře. 2011 13:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 04. úno. 2010 16:05
Příspěvky: 661
Bydliště: Brno
ahoj, zkus zadat do zdejšího vyhledávače hesla "kastrace" "falešná březost" nebo "faleška" a dočteš se co a jak... myslím, že každá tvá otázka je tu rozebraná, jen se člověk nesmí bát použít tlačítko HLEDAT :-) když už kastrace zvládla odklad dva roky, tak chvil něž se tím prokoušeš to ještě vydží, myslím, že tady se nejdená o řešení problému ano či ne kastrace, ale spíš najít a vyřešit problém falešné březosti, a ta tu má vlastní téma.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ANO či NE - sterilizace feny
PříspěvekNapsal: pát 25. bře. 2011 13:55 
Offline

Registrován: čtv 24. bře. 2011 07:50
Příspěvky: 37
Bydliště: Levice Slovakia
Ok,idem na to:)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ANO či NE - sterilizace feny
PříspěvekNapsal: pát 25. bře. 2011 19:09 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Kup přípravek Gynex od firmy Energy. Když jim zavoláš, poraděj ti i možná něco na tu štítku. Zavolej p. Desenskýmu, poradí.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 138 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!