Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je úte 30. dub. 2024 15:56
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 681 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 14  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: sob 16. led. 2010 08:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Taky jsem kdysi nechala takhle "preventivně" vykastrovat fenu, a následky si užívám už 9 let - museli jsme vyhodit sedačku, koberce, každý den pereme pereme polštář na kterým fena leží, když si sedne nebo lehne je pod ní hned kaluž, a ona sama je z toho taky na prášky. Zlatý hárání!
Ať si každej dělá co chce, ale příjde mi docela nefér, že veterináři zájemcům kastraci vychválí do nebes, ale o téhle maličkosti (která je u velkých plemen poměrně častá) se jaksi zapomenou zmínit. Proč taky ... ? Takhle mají prachy z kastrace, a celej zbytek života feny tahají z majitelů další prachy za léky na inkontinenci - a to se vyplatí

Ještě jedna zajímavá zkušenost o prevenci a následcích.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: sob 16. led. 2010 10:35 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Lubka333 píše:
Nemoci psa a kočky plus Vet. porodnictvi a gynekologii skripta z VFU.

Nemoci psa a kočky jsou super - co se týče infekčních onemocnění, a co se týče skript, jsou zaměřeny na jeden problém, protože zbytek se probírá zase jinde a na přednáškách a cvíkách. Nemůže tam být vše. Tudíž je to náhled velice úzky zaměřený. Tělo je "dobře namazaný stroj" a když se něco pokazí, zákonitě to odnese celek. Zvlášť, když se jedná o orgán, vylučující takové množství hormonů. Říká ti něco pojem zpětná vazba (ve smyslu humorálním)?

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: sob 16. led. 2010 13:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
já sem třeba čerpala informace od vetů, chovetelů, vynikající zahraniční- americké publikace- Veterinary Clinics kde se vychází z orpavdu nejnovějších studií a české publikace endokrinologie psa a kočky- doporučuju přečíst

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: stř 10. úno. 2010 21:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 23. bře. 2009 16:38
Příspěvky: 4
Bydliště: Pardubice
Dobrý večer, máme šestiletou fenku křízence teriéra. Před dvěma lety měla nezhoubný nádor na mléčné žláze, který jí byl odstraněn se dvěma sousedními cecíky. Teď se jí po dvou letech na mléčné žláze na druhé straně opět objevila zatvrdlina. Po každém hárání má falešnou laktaci (ale bez ostatních příznaků falešky). Veterinářka nám doporučila po skončení laktace odstranění zatvrdliny (opět se sousedními cecíky) i na druhé straně a také, že máme zvážit kastraci. Myslíte, že by to bylo v tomto případě vhodné nebo to máme řešit jinak? Děkuji za názory.

_________________
Zuzana


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: pát 12. úno. 2010 09:32 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Snadno se to dá vyřešit Drags imunem, pokud je to masivní, tak Bi-Obranem, nebo terapií s Tachyonovými krystaly. Je však nutné začít s tím hned, jak se to objeví, ne až když to roste jak z vody. Pak už se totiž chirurgickému zákroku, který popisujete, nevyhnete.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: pát 12. úno. 2010 11:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 17. pro. 2009 20:15
Příspěvky: 343
Bydliště: Praha / Čtyřkoly
Pro všechny zastánce preventivních kastrací mohu doporučit malé nastudování funkcí hormonů - ano, stránky jsou věnovány hormonům lidským, ale pes je taky savec :wink:
Snad moderátoři v tomto případě povolí link: http://www.hormony.estranky.cz/
povoleno

_________________
http://psikusy-pokusy.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: stř 17. úno. 2010 20:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 23. bře. 2009 16:38
Příspěvky: 4
Bydliště: Pardubice
Děkuji za odpověď, zatím to nemá nijak masivní a nezvětšuje se to, tak zkusíme Drags imun.

_________________
Zuzana


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: pát 19. úno. 2010 18:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 09. lis. 2008 22:38
Příspěvky: 168
Bydliště: Praha 4, Braník
Dnes jsem byla s Badym na vyšetření prostaty. Má ji prý dost velkou. Zatím dostal prášky, ale do budoucna byla doporučena kastrace, jelikož léky prý nejsou trvalé řešení. Máte s tím někdo nějaké zkušenosti? Psovi jsou dva roky a je to 5ti kilovej vořech.

_________________
"Ten, kdo má proč žít snese každé jak."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: sob 20. úno. 2010 00:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 29. led. 2009 13:16
Příspěvky: 531
Bydliště: Ústí nad Labem / Brno
Je to testosterondependentní nádor, stejně jako nádor análních žlázek. Růst podporuje přítomnost testosteronu v krvi. Většinu testosteronu produkujou varlata, velmi malé množství nadledviny. Proto se doporučuje kastrace. Ale zkus třeba přípravky, co se tady doporučujou, třeba to kastraci aspoň oddálí. :dontknow:

_________________
Válka je mír. Svoboda je otroctví. Nevědomost je síla!
Maky a pan Trix


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: sob 20. úno. 2010 12:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 09. lis. 2008 22:38
Příspěvky: 168
Bydliště: Praha 4, Braník
Fenrizka píše:
Je to testosterondependentní nádor, stejně jako nádor análních žlázek. Růst podporuje přítomnost testosteronu v krvi. Většinu testosteronu produkujou varlata, velmi malé množství nadledviny. Proto se doporučuje kastrace. Ale zkus třeba přípravky, co se tady doporučujou, třeba to kastraci aspoň oddálí. :dontknow:


Jasně. Je to malej pes a je už teda na dvou letech celkem dospělej, ale stejně bych radši ještě tak rok počkala:o)

_________________
"Ten, kdo má proč žít snese každé jak."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: pon 22. úno. 2010 10:01 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Ano, dá se tomu vyhnout. Můj Béňa se tomu také v sedmi vyhnul a teď bude slavit 12.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: úte 23. úno. 2010 00:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 09. lis. 2008 22:38
Příspěvky: 168
Bydliště: Praha 4, Braník
Desenský píše:
Ano, dá se tomu vyhnout. Můj Béňa se tomu také v sedmi vyhnul a teď bude slavit 12.


O.K. Zkusím si v práci prohodit směny tak, abych měla volno na nějaké free a nebo kdyby to nešlo, tak vám zavolám.

Bady má teď momentálně ATB. Zdá se že to zabralo, ale fakt ho tím nechci zbytečně a ve velkým množství cpát a pokud je jiná varianta, tak se o tom ráda něco dozvím:)

_________________
"Ten, kdo má proč žít snese každé jak."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: sob 27. úno. 2010 06:55 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
ATB mají v tomto směru mizernou účinnost a hlavně nejsou bez vedlejších účinků. Lepší je Drags Imun, viz. zdejší vyhledávač a google.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: stř 03. bře. 2010 19:48 
Offline

Registrován: stř 24. úno. 2010 15:33
Příspěvky: 4
Bydliště: Kralupy nad Vltavou
Ahoj všichni,
řešila jsem otázku kastrace, protože naše Máša-jackrussel má vždy docela silný průběh hárání, každý měsíc před háráním je velice přecitlivělá až vystresovaná a tak měsíc po hárání nastává laktace atd.., při hárání je vždy unavená a smutná atd.., byla jsem téměř rozhodnuta, ale ::: před třemi roky jsem podstoupila laparoskopickou totální hysterektomii (bylo mi teprve 39)-tzn. vaječníky a děloha pryč z těla a mohu všem říci, že to se mnou pěkně zamávalo. Moje hormony mi moc chybí, chybí mému tělu, chybí mé duši, nejsem to já ( a to nemluvím o 10 kg navíc), jsem totálně přecitlivělá, těžká, neohebná, o menších deplách ani nemluvím - a to jsem prý dost pozitivní člověk. Každý den papám umělé hormony - tělo potřebuje opět zase najít rovnováhu, ale zatím se mi to nedaří. Po mé osobní zkušenosti, nepodstoupím s mou fenkou kastraci, pokud nepůjde o život! Jen to jsem vám chtěla říci. Dobrou Karmela


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: stř 03. bře. 2010 21:58 
Offline

Registrován: sob 12. pro. 2009 09:41
Příspěvky: 37
Bydliště: doma
Moje fenka měla zánět dělohy, takže kastraci neušla. Nic zásadního se v jejím životě nezměnilo. Poslední dobou si začala dokonce celkem dost na starý kolena hrát. Nikdo mi nevěří, že už měla deset, protože je to čiperka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: pát 05. bře. 2010 20:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 23. bře. 2009 16:38
Příspěvky: 4
Bydliště: Pardubice
Dobrý večer, před 14 dny jsem zde řešila otázku kastrace naší fenky kvůli nádoru na mléčné žláze. V té době měla falešnou laktaci, ale už jen mírně, slabý vodový výtok. Nasadili jsme drags imun, 3x denně 10 kapek a po týdnu se jí laktace vrátila, lištu má nateklou a opět jí vytéká bílé mléko. Navíc v místě nádoru (byl velikosti špendlíkové hlavičky) se jí pod kůží na mléčné žláze objevilo více větších hrudek, takže už nelze nahmatat, zda je to duřelá žláza nebo jestli se jí tam děje něco horšího... Myslíte, že by to mohlo mít souvislost s podáváním drags imunu? Máme s tím pokračovat? Děkuji, Zuzana

_________________
Zuzana


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: pon 08. bře. 2010 12:40 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Drags Imun není na falešky, ale na posílení nebo nastartování imunitního systému. Na falešky je dobrý Gynex, viz. výše. V tomto případě je nezbytná kombinace obou přípravků. Drags Imun si s faleškou sám skutečně neporadí a bulky vyřeší jen tehdy, když je nebude nic paralelně vytvářet.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: pon 08. bře. 2010 20:34 
Offline

Registrován: úte 02. bře. 2010 14:37
Příspěvky: 31
Bydliště: Blansko
Kolem vánoc jsem si prožila hotové peklo se svojí skoro 16-ti letou fenkou, u které se nic zásadního nezměnilo, až na jednu věc-začala pít dvakrát víc vody než doposud. Vzala jsem ji k homeopatce která léčí mého psa z epileptických záchvatů a ta jí prohmátla břicho, a řekla že má zánět dělohy a že musí okamžitě na operaci. Poslala mě ke svému známému veterináři-chirurgovi, ten si sám nebyl jistý jestli se do operace pouštět.Stará fenka, slabé srdce-ale na sonu našel útvar na děloze. Nakonec jsme to odložili o pár dní a já jsem ji zatím pomocí homeopatik "připravila" na zákrok. Operace dopadla úspěšně, vet říkal že měla cysty v děloze i na vaječníkách a řekl mi že každému majiteli doporučuje aby nechal fenu kolem 10roku života vykastrovat, aby se předešlo podobným případům, kdy kvůli "pouhé" kastraci nevíte, jestli 15-ti letá fena zvládne vůbec narkózu, operaci nebo pooperační rekonvalescenci.
Svoji druhou fenku(9let) se chystám co nejdříve vykastrovat, už si nechci prožít znovu to peklo. Čím je fena starší, tím hůř. Ale dokud byly holky mladé, nikdy mě nenapadlo je kastrovat, hárání je přirozená součást jejich života.Teď v pokročilejším věku je to jen opatření...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: pon 08. bře. 2010 21:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
nechci nic říkat ale u psa nad 7 let máš to riziko vždycky a je pak jedno jeslti jíje 7 nebo 15. o tom že narkoza je riziko vždy ani nemluvím takže tohle mi přijde jako blbost. a přijít o zdravou fenu jen kvuli tomu že se bojím aby v nádherných patnácti třeba neumřela na zánět dělohy je podle mě stejnej nesmysl jako jí kastrovat před prvním háráním

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: úte 09. bře. 2010 08:57 
Offline

Registrován: úte 02. bře. 2010 14:37
Příspěvky: 31
Bydliště: Blansko
Vím že narkoza je riziko v každém věku, ale neřekla bych že se to dá specifikovat obecně na všechny psy od 7mi let. Nejdůležitější je kondice psa. A když jsem si jistá že je moje fena zdravá a dost silná, nechám ji vykastrovat teď než abych jí ubrala třeba 2 roky života v 15ti kdy už ten zákrok nemusí zvládnout.
15let je sice krásnej věk, ale já je tu chci mít co nejdýl :-) Dokud se nebudou na světě trápit nebo mít bolesti.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: úte 09. bře. 2010 09:29 
Offline

Registrován: úte 02. bře. 2010 14:37
Příspěvky: 31
Bydliště: Blansko
A hlavně mi ta mladší už rok nehárala, veterinář mi řekl že to může být příznakem nějakých začínajících potíží s těmito ženskými "věcmi" :lol: Taky mám velkého pomocníka v homeopatii, protože jen díky ní se mi ta 15ti letá z kastrace tak rychle zotavila...Jinak ta starší už mi nehárala před kastrací taky víc než rok...Myslíte si že to může být jen příznakem nějakých potíží a nebo to může být i fyziologické-s věkem, tak jako u žen?
Obě moje fenky měly celý život hárání hodně snesitelné, skoro nešpinily a to nejhorší, kdy se samy nastavovaly měly za sebou do 5ti dnů, takže pohodička 8)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: úte 09. bře. 2010 15:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
osobně bych nekastrovala udělala bych kontrolní sono zda tam není nějaká cista a neřešila bych to.
nenastoupení říje muže být fiziologický stejně jako u žen

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: úte 09. bře. 2010 20:27 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
JanaBC píše:
A hlavně mi ta mladší už rok nehárala, veterinář mi řekl že to může být příznakem nějakých začínajících potíží s těmito ženskými "věcmi" ...
...Obě moje fenky měly celý život hárání hodně snesitelné, skoro nešpinily a to nejhorší, kdy se samy nastavovaly měly za sebou do 5ti dnů, takže pohodička 8)

Žádná pohodička, "sáhla" jsi jim do energií, možná o tom ani nevíš. Nechci být nepříjemný, ale obávám se, že za ty jejich problémy můžeš ty sama. Není to nic neobvyklého, setkávám se s tím poměrně často. Už to, že kastruješ preventivně a vidíš pozitiva v poměrně nestandardním hárání, hovoří o tom, že máš se sexuálními instinkty psů docela problém. Dělám léčitelství dost dlouho na to, abych věděl, co umí energie lidí se psy.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: úte 09. bře. 2010 21:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. říj. 2008 13:00
Příspěvky: 613
Bydliště: Praha 10 a Jindřichův Hradec
Moje kámoška má 4 letého RR:

citace: Nejdřív to léčil vet jako zánět močáku. Když se krev v moči vracela, změnila jsem v zoufalství veta a po rozboru moči se zjistilo, že má kromě jiného, což byl důsledek zánětu, tak tam měl i hromadu spermií. Navíc se dělalo sono a prostata byla hodně zvětšená, navíc tam jsou cysty.
Měl víc než měsíc antibiotiak na zánět v prostatě, navíc dostal Pillkan 20 a asi před 3 týdny dobral Ypozane, což má být lék přímo na léčbu té prostaty a cyst.

tuším, že v první zprávě z té kliniky, kde dělali sono je ta diagnoza nazvaná Prostatopatie. A lék Ypozane je na benigní prostatickou hypertrofii.

Pokud máte zkušenosti, jak léčit i jinak, sem s tím. Ale třeba sono ukáže zlepšení a lék zabral, takže ho bude čekat léčebná kůra jen 2x ročně.

Rudo, věděl by jsi s tím rady?

_________________
Vlaďka, Endy a Dex
http://dexendy.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: úte 09. bře. 2010 22:26 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Po netu ne.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: úte 09. bře. 2010 22:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Ypozane se nedoporučuje podávat opakovaně


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: stř 10. bře. 2010 10:51 
Offline

Registrován: úte 02. bře. 2010 14:37
Příspěvky: 31
Bydliště: Blansko
Myslela jsem to tak že měly normální hárání, dvakrát do roka a normální průběh. Nebo to podle Vás není normální? Nejdřív jsou voňavé pro psy, asi týden, další týden samy psy vyhledávají a nastavují se a pak už to jen doznívá, růžně dlouho, pro psy jsou pořád zajímavé ale ony už zájem nemají. Nevadí mi když mi napíšete že jsem udělala někde chybu, vadí mi že jsem ji udělala. V mém okolí pořád jen slyším o faleškách, o hárání 4x do roka, jak jsou feny nervní nebo utíkají...Já jsem nikdy nic takového s holkama nezažila,...Fajn, nechám jí udělat to sono, nechci ji kastrovat pro svoje pohodlí, mám o ni jen strach...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: čtv 11. bře. 2010 16:13 
Offline

Registrován: úte 02. bře. 2010 14:37
Příspěvky: 31
Bydliště: Blansko
Pořád mi to vrtá hlavou pane Desenský...Zeptám se tedy jasně, budu ráda když mi odpovíte, tady, v sobotu na free nebo až jindy, protože čím víc pročítám všechna fóra(a že mi to ještě potrvá než je pročtu všechny) tím víc se mi líbí Váš způsob práce a zjišťuji že coby psycholog svých psů jsem naprostý začátečník, i když psy mám vychované, ale o jejich energiích vím velký kulový :( A proto mi je jasné že Vám stejně brzy zavolám a přijedu na soukromou poradu. Vím že máte pravdu, ale bohužel zatím energiím nerozumím ale to se snad dá napravit, beru to zatím podle Vaší knížky, kterou čtu už po čtvrté a snažím se z ní vstřebat všechny nové poznatky-své vnitřní pocity přenáším na psa... Ale ať si sahám do svědomí jak chci, nemůžu si vzpomenout že bych někdy hárání nějak řešila, nebo se tím stresovala a tak to přenášela na holky a už vůbec (dle knížky) se mi nestala žádná příhoda s robertkem :D a se sexem a mluvením o něm žádné problémy nemám. Ani neřeším když se sejde víc psů a "lezou" po sobě protože se jim zblázní hormony...Spíš jsem ta co ostatním majitelům říká ať to neřeší. Tak kde jsem já hloupá udělala chybu a sáhla holkám do energií??? Můžu to nějak napravit??Díky za Váš čas strávený nad mou odpovědí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: čtv 11. bře. 2010 19:27 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Někdy to probereme.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: úte 16. bře. 2010 08:29 
Offline

Registrován: úte 02. bře. 2010 14:37
Příspěvky: 31
Bydliště: Blansko
Včera jsem byla u "své" homeopatky v Brně, paní Mullerová, byla jsem na kontrole s epi-borderoušem, který má ty záchvaty -podle ní, kvůli srdci, všichni ostatní veterináři mi řekli že má srdce jako zvon, ale ona ho poslechla a řekla že ho nemá dobré a teď je to dva měsíce co je na homeop. a včera jsem dostala dobrou zprávu, že se hodně zlepšil a pomalinku může začít něco dělat...Bavila jsem se s ní také o plánované kastraci Eni-9let, kterou už neplánuji, díky vašim poznatkům...řekla jsem jí o návštěvě u Vás a říkala že Vám fandí a některé bylinky taky používá, např.Jonáše, ale říkala že u bylin nemá takové výsledky=zlepšení, jako u léčby homeopatiky.
Na moje rozhodnutí ohledně katsrace měla jednu odpověď-všechny feny které k ní chodí umírají ve stáří buď na zánět dělohy nebo na nádory. Ale řekla mi že v mém případě se nebrání tomu Eni nekastrovat-je v dobré kondici a žádné problémy nemá-budeme ji "sledovat" :D Ohledně délky hárání mi řekla to samé co Vy, ale to že Eni nehárá tak jak má přičítá věku...asi není tak dobrý psycholog jak Vy, což sama přiznala...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: úte 16. bře. 2010 09:09 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: sob 26. srp. 2006 09:07
Příspěvky: 344
Bydliště: Banska Bystrica
JanaBC píše:
ohledně katsrace měla jednu odpověď-všechny feny které k ní chodí umírají ve stáří buď na zánět dělohy nebo na nádory.

v starobe zial na nieco umriet musis, to je nejako kolobeh zivota. ak ju vykastrujes urcite neumrie na rakovinu pohlavnych organov, ale neratala by som s tym, ze ju rakovina neskosi niekde inde :-( . smrt proste patri k zivotu ci sa nam to paci, alebo nie.

_________________
Toto motto nesúvisí s obsahom môjho príspevku. Je to môj obľúbený výrok A.Einsteina tak ho prosím neberte osobne: "Dve veci na svete sú nekonečné, vesmír a ľudská hlúposť. Len tým vesmírom si nie som taký istý."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: úte 16. bře. 2010 11:33 
Offline

Registrován: úte 02. bře. 2010 14:37
Příspěvky: 31
Bydliště: Blansko
To máš pravdu, ale je zajímavé slyšet tyto údaje od někoho kdo dělá svoji práci 20 let. Ale ten konec někdy přijít stejně musí, to platí pro nás všechny, a žádný lék už to nezachrání. Jen...všichni pejsci by si zasloužili klidný odchod, bez bolesti, prostě usnout a už se neprobudit. To bych byla mnohem radši kdyby mi řekla že takto odchází všichni její pacienti. Ale to myslím všichni v této poradně :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: úte 16. bře. 2010 11:37 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
No jasně :wink: ale mě by asi víc zajímal údaj věk, do kolika ti psi byli aktivní, krmení, jaký měli život... psi převzali spoustu civilizačních chorob od lidí, ale taky se dožívají vyššího věku, jsou "aktivnější" (samozřejmě je to diskutabilní), je jich o hodně víc, chová se na všem, zachraňují se neživotaschopná štěňata... takže u mě nejde ani tak o ten konec, jako o život, jaký ten pes měl :wink:

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: pomože kastracia?
PříspěvekNapsal: úte 16. bře. 2010 14:28 
Offline

Registrován: čtv 11. bře. 2010 14:01
Příspěvky: 1
Bydliště: Žilina
Dobrý den. Mam 2,5ročneho psika - križenec alpskeho duriča a bigla.Ma strašne vela energie,je temperamentny a stale nakryva...ked to robi na ostatnych psoch -či fenkach alebo psoch a ludoch dalo by sa to definovat ako prejav autority,ale on tak prejavuje aj radost...ked pridem domov on sa teši,skače,knuči a zrazu zchmatne vankuš a nakryva ho.tak isto ked pride navšteva. to nehovoriac o tom ked citi haravu fenku,mame v susedstve fenku a ked sa hara tak cely tyžden knuči,nežerie a nič ine nevnima. ked ideme na vylet a stretneme psa tak tak isto sa ho snaži nakryvat. na povely vtedy moc nereaguje-niekedy mam pocit akoby za to ani nemohol a ovladali ho pudy. začala som uvažovat nad kastraciou ale nerada by som mu ubližila,ale na druhej strane podla mna mu ubližuje už len to že je tak strašne sexualne aktivny a nemože sa realizovat a všetci ho koli tomu okrikuju.Aky je Vaš nazor? Dakujem a prajem pekny den.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: úte 16. bře. 2010 20:01 
Offline

Registrován: úte 02. bře. 2010 14:37
Příspěvky: 31
Bydliště: Blansko
Hmm, to je pravda, tu studii by chtělo rozebrat víc, každý pes je jiný a má jiný život...každopádně si myslím že jsme se bavily o jejích psích pacientkách které léčila celý jejich život, takže o bábinkách.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: úte 16. bře. 2010 20:50 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
JanaBC píše:
Hmm, to je pravda, tu studii by chtělo rozebrat víc, každý pes je jiný a má jiný život...každopádně si myslím že jsme se bavily o jejích psích pacientkách které léčila celý jejich život, takže o bábinkách.

Znal jsem a dosud znám mnoho fen ve věku nad patnáct let, které nikdy nezamarodily a kastrované nejsou. Zažil jsem i případ šestnáctileté neplánované maminy, která odchovala naprosto zdravá štěňata. Několik podobných případů znám od svých přátel. Posuzovat celou populaci fen tím, kdo je jen léčí, nepovažuji za optimální bilancování. Je to příliš jednostranné a s realitou to má pramálo společného, respektive vůbec nic. Přijde mi to jako ptát se patologa na zdraví lidí.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: stř 17. bře. 2010 09:19 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
AM1 kastrácia výchovu a pravidlá, ktoré by mal dať psovi majiteľ, nenahradí. Staršie príspevky aj v tejto téme povedia viac.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: stř 17. bře. 2010 13:08 
Offline

Registrován: čtv 11. úno. 2010 11:05
Příspěvky: 23
Bydliště: Těšany
mám dilema ohledně kastrace, možná mi tu poradíte a bude pro mě snazší se pak rozhodnout, zda teda ano, nebo ne.

Mám doma fenku PP, zatím malou, ještě nehárala, ale možná časem bychom chtěli uchovnit. Ale to je spíš úvaha, než rozhodnutí.

K ní jsme si teď z ůtulku pořídíli dospělého, cca 3letého psa. Pes je na jedno oko slepý, dle veterináře je to nějaká genetická vada. No a doma máme strach, že by se nám nemuselo podařit je 100% ohlídat.

Ke kastraci se s pritelem stavime tak, ze pouze v nutnem pripade, coz mozne nakryti z nasi strany není, kdyby fenka nahodou mela stenata bezpapiraky, coz o to... ale spis mame strach kvuli te geneticke vade. A nechat kvuli tomu uspat treba 6 stenat, to bych asi nezvladla:( a navic, kdyz je tolik psu, ktere je problem udat, tak pochybuju, ze bezpapiraci (voresi), i kdyby byli zdravi, pujdou udat nejak snadno.

Za jakoukoli radu, nebo nakopnuti smerem pro/proti budu moc rada, popripade jine reseni?

U vasektomie jsem casto cetla, ze pes pak tyden nemoh curat, trpel bolestmi a tak... a tim ze takovy zakrok rozhodne neni u psu bezny, jeste bych se bala, jak by to veterinar zvladl a navic to riziko, ze nakryje fenu tam bude porad, i kdyz minimalni


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: stř 17. bře. 2010 16:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 02. lis. 2007 13:01
Příspěvky: 90
Bydliště: Brno
A když jste si brali pejska k fence, mysleli jste na to, že bude třeba je uhlídat při hárání? Aby nedoplatili na to, že člověk dopředu nepřemýšlí... :-k
My si na to bereme i dovolenou :rolleyes:

_________________
Jarek+Simona+Ben+Kessi


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: stř 17. bře. 2010 17:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
ještě jinak - ve kterých Těšanech bydlíte? Třeba někdo z nás bydlí poblíž a mohl by si na kritické dny jednoho psa vzít k sobě


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: stř 17. bře. 2010 19:18 
Offline

Registrován: čtv 11. úno. 2010 11:05
Příspěvky: 23
Bydliště: Těšany
Ben
my druheho psa ted neplanovali, a kdyz, chteli jsme pouze fenku... jenze se to nejak semlelo, v utulku se objevil nadhernej vlci spic...jsme se na nej jeli jen podivat kvuli podrobnejsimu infu...

Na oddeleni jsme mysleli, kdyz budem v praci, je to teoreticky mozne, ale jeden nikdy nevi:( Zatim nemame podminky tak, aby to bylo stoprocentni, coz do prvniho harani snad uz vyresime. Ale az budem vecer doma, asi by jim zas bez sebe bylo smutno... nejsem pes, mozna ze nebylo a kdyz se tyden neuvidi, tragicky to brat nebudou:)

Ale hodne lidi v okoli bere jako samozrejmost, ze psa nechame vykastrovat, tak mozna proto jsme tu moznost taky zvazili. Vzali sme to tak, ze lepsi kastrat s domovem, nez celej, jednookej pes v utulku, pokud by na to melo dojit, protoze realna sance, ze by si nekdo vzal poloslepyho psa z vesnickyho utulku asi moc neni, kdyz krasny a zdravy psy nikdo nechce.

Petra
okres Brno venkov. Ale to by snad ani nebylo potreba. Jestli budu mit vyresene, ze kastrace ne, tak to uz se nejak vymysli i doma, i kdyby mel bejt jeden zamcenej v kuchyni a druhej v obyvaku


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: stř 17. bře. 2010 21:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 18. zář. 2009 13:00
Příspěvky: 196
Bydliště: Praha - Horní Měcholupy
Mawenzi,
tady: http://www.naiaonline.org/pdfs/LongTermHealthEffectsOfSpayNeuterInDogs.pdf.je odkaz na studii zabývající se pozitivními a negativními účinky kastrace. Až budu mít čas, tak se to pokusím přeložit (snad zítra), ale pro teď jen stručný výcuc: kastrace psů (samců) má obrovská rizika a jen velice málo pozitivních účinků, takže rozhodně nedoporučují psy kastrovat, pokud k tomu není nějaký aktuální zdravotní důvod. U kastrace fen je to podle této studie těžké obecně říct, někdy převažují rizika, jindy pozitiva, záleží to na věku, plemeni a dalších okolnostech.
Pravda je, že ta studie je americká a tam se běžně kastrují tří až šestiměsíční štěnda. U nás to může být trochu jinak i co se týče pozitivních účinků (třeba z hlediska prevence rakoviny mléčné žlázy nemá kastrace po třetím hárání smysl), tak i z hlediska komplikací.
Každopádně já osobně bych psa kastrovat rozhodně nedala.

edit admin: zde je kooperativní překlad, na kterém má největší zásluhu Jarda


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: pát 26. bře. 2010 20:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 18. bře. 2010 20:18
Příspěvky: 221
Bydliště: Oslo-Norsko
Ja mam kastrovaneho psa. Dostala som podmienku od povodneho majitela, ze ak ho chcem kupit musim ho dast vykastrovat. Mal totiz zdeformovany jeden semennik ulozeny hlboko v brusnej dutine. Ked mu ich odstranili, dala mi ich veterinarka do flasticky s formalinom aby som sa na to pozrela zblizka. Jeden semennik bol normalny a ten druhy asi 1/3 z toho zdraveho a cely hrbolaty a nepravidelny. Dokonca aj farba bola dost odstrasujuca. Bol ciastocne uplne cierny. Este stale ich mam doma v chladnicke a strasim nimi manzela :evil: Ako by ste postupovali v takejto situacii? Mala som mu ten jeden nechat a vyoperovat len ten poskodeny? Pytam sa lebo si budem kupovat dalsieho psa a nerada by so urobila nieci nespravne. Zdrave semenniky by som nikdy neodstranovala.

_________________
Shetland sheepdog a Suomenlapinkoira.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: sob 27. bře. 2010 06:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Stačilo vybrat ten, co měl v bříšku. Podle naší paní doktorky je to nutný krok, ale ten, co je venku, je dobré nechat. Pochopitelně takovým pejskem určitě nekrýt.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: sob 27. bře. 2010 14:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 18. bře. 2010 20:18
Příspěvky: 221
Bydliště: Oslo-Norsko
No teraz uz viem a velmi ma to mrzi, ze som sa nechala presvedcit povodnou majitelkou aj veterinarkou. Uz taku chybu neurobim. ](*,)

_________________
Shetland sheepdog a Suomenlapinkoira.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: stř 26. kvě. 2010 21:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 16. bře. 2009 17:04
Příspěvky: 168
Bydliště: Vítkov
Ráda bych se zeptala, jestli někdo ví, jaký je předpoklad, že 5 letá kastrovaná fena akity inu vezme nový přírustek do rodiny - nové štěně. Nějakého psíka malého vzrůstu třeba z útulku. Dá se to nějak odhadnout?? Do teďka žila ve smečce s jezevčíkem, ale ten nedávno umřel. Slyšela jsem názor, že kastrovana fena štěně nevezme.

_________________
Jitka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: stř 26. kvě. 2010 22:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Báru mám vykastrovanú rok a niečo,teraz má tri roky.Keď mala 2.5 roka,doniesla som si ku nej štendo bostona.Na povolenie som sa jej nepýtala. :laughing7: Doma je na neho uhundraná ako jedináčik,ale vcelku sa spolu hrajú,vonku ho ochraňuje keď má pocit že druhý pes si na neho dovoluje už moc.Myslím si že to nemá vpliv,či je fena kastrovaná alebo nie.Doležité je hlavne skor asi to,aký poriadok nastolí pániček psov. :-k

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: čtv 27. kvě. 2010 06:53 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Indiánka píše:
...Myslím si že to nemá vpliv,či je fena kastrovaná alebo nie...
Mýlíš se, vliv to má docela veliký. Záleží také na tom, kdy byla fena kastrovaná. Nejdůležitější však je parametr, jak se chová k cizím mladým psům než k jednomu, s kým dosud žila.
Není neobvyklé, že kastranda štěně nepřijme, i kdyby se to lámalo přes koleno.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: čtv 27. kvě. 2010 08:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Bára sa vždy k šteňatám a iným psom chovala pekne,tak som brala ako hotovku že tak bude aj u nového prírastku.Ale chovala sa desne,než sa sním doma začala hrať,trvalo to dva týždne.Keď ku nej štendo prišlo,z vrčaním prchala čo najďalej od neho.Toto chovanie som ignorovala a naopak pod mojím dozorom štendo ku nej dávala.Samozrejme pokial odpočívala,štendo som nenechala,aby ju otravovalo a zabavila som ho sama.Kastrovaná bola po druhom háraní,to mala dva roky.Keď ku nej Ashon ide na pelech,mrmle na neho dodnes,ale vcelku spolu vychádzajú dobre.Tz. že sa spolu hrajú,vonku má Bára tendencie ho trocha poválať,v zime v snehu,na jar v tráve.Mám pocit akoby to robila so škodoradosťou.

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Kastrace
PříspěvekNapsal: čtv 27. kvě. 2010 08:51 
Offline

Registrován: pát 13. bře. 2009 14:39
Příspěvky: 16
Bydliště: Stochov
Mam trochu problém s fenečkou lvíčka. Je jí 10,5 měsíce, 3 týdny po 1. hárání, hormonálně nevyrovnaná, nežere, hubne, leží, spí, bez nálady, prostě v depresi. Podle sono zatím děloha bez zánětu, krev OK, pouze rozkolísané hormony. Doporučení z veterinární kliniky - štěňata nebo kastrace. Průběh hárání téměř předpisový, psíci se jí moc líbili. Žádné vrčení nebo štěkání. Když o přízeň nestála, sedla si na zadek a čučela do nebe. Jakoby tam ani nikdo jiný nebyl. Hračky jsem odebrala hned po hárání, dlouhé procházky, 3 x týdně cvičák, jídlo odmítá, takže jí omezovat nemusím. Doma máme ještě stejně starou fenu boxera také po 1. hárání a vykastrovanou, přibližně stejně starou kočičku (nalezenec). Snesou se všechny. Při příštím hárání bude lvíčkovi 15,5 měsíce, jaký je váš názor na krytí v tomto věku? Popř., jak ji pomoci, aby se tak netrápila v případě, že jí to ještě nedovolíme a nemělo to závažné důsledky pro její budoucnost ( záněty, rakovina)? Jedná se o malé plemeno.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 681 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 14  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!