Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 19:22
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 681 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Kastrace
PříspěvekNapsal: pon 29. led. 2007 10:20 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Nepatřím mezi zastánce kastrování fen a už vůbec ne psů-samců, u samců opravdu dochází k tomu, že ho ostatní jedinci považují za "bezpohlavního", tudíž ani fena ani pes. Moje fenka Jasa - ve své době šéfová naší smečky byla také kastrovaná, jelikož po prvním hárání to nějak nezvládla, došlo k pyometře (zánět dělohy) a náš tehdejší veterinář byl spíše než doktor, "přeškolený pyrotechnik". Je to mnoho let zpátky a tehdy se pyometra léčila jenom kastrací. Nebyl jsem z toho příliš nadšený, opominu-li to, že jsem s ní počítal na chov (ale to není naše priorita č.1), chtěl jsem z ní vycvičit vůdkyni smečky po svém, tehdy již stárnoucím Čendovi. Už v té době jsem totiž s jistotou věděl, že to nese psychické změny zapříčiněné změnou hladin hormonů. Ovšem příroda je mocná čarodějka a o mně se to ve smyslu převýchovy psů tvrdí také.
Vyvíjelo se to tak, že po půl roce se fenka stabilizovala tak, jak jsem ji směroval. V její dospělosti si vůbec nepřipouštěla, že je kastrovaná a poznali to na ní jenom vlci a to si tím někteří ještě nebyli příliš jistí (obvykle ti, co nikdy nekryli). Dostal-li se do naší smečky opravdu psychicky vyrovnaný, důstojný a nenásilný samec, byla Jasa ochotná se jím v době domnělého (simulovaného) hárání nechat nakrýt! Při výběru jejího partnera používala spíše vlčí než psí instinkt a s jejím vkusem jsem musel jen souhlasit. Nechala se svým vybraným partnerem bez problémů krýt od rána do večera několik dní, jakoby skutečně hárala. Tehdy pes Oxy už měl s krytím zkušenost, přesto Jasu považoval za rovnocennou partnerku a skutečnou háravku, hodnostně níže postavenou Báju nechal klidně plavat. Proto nemohu tvrdit, že se fena v chování po kastraci změní nějak výrazně. Samozřejmě, že nebude mít radost z toho, že si jí budou psi chtít očichat, na to jsou kastrandy docela cíti (to se však dá zvládnout výchovou). Ale, že by se jí tím změnilo chování o 180 stupňů, k tomu rozhodně nedojde.
U psů samců mám úplně jinou zkušenost. Psi i feny nechápou, je-li to ještě pes a obvykle se ho trochu bojí a sehraná smečka mi psa-kastráta nechce mezi sebe přijmout. To však opět neplatí u všech. Také jsem se setkal s několika kříženci, kterým bylo úplně jedno, že jim něco chybí a i po roce by fenky "kryli jako o život" a smečka je většinou považovala za naprosto rovnocenné. Bylo jim na těchto psech sice něco divného, ale nebyli schopni přijít na to, co.
Prostě shrnu-li to, pokud má fenka hormonální nevyrovnanost, pomůžou buď štěňata anebo kastrace. Jestliže chcete zachovat stoprocentní povahu, kastrovat nedoporučuji.
Mnoho veterinářů řeší agresivní a jiné nevhodné chování psů také kastrací, ale ze své praxe vím, že jestli to pomohlo u jednoho psa z deseti, tak je to ještě nadnesené číslo.

Citace:
říká se, že fenka bez štěňat psychicky strádá a nemůže být šťastná pokud není vykastrovaná. Je to pověra nebo fakt? Pokud je to pravda, je to tak vážné, že by se to mělo řešit kastrací i v případě, že fyzické problémy nenastanou?

Víte, kolik je fenek, které nikdy neměly ani nebudou mít štěňata? Pes si dokáže seřadit priority trochu jinak, než na co my jsme zvyklí, proto bych tomuto tvrzení nedával žádnou váhu. Proč takto zásadně sahat do fenky, když k tomu není důvod. Jiná věc by byla, kdyby jste měli doma psa a nebyli schopni ji uhlídat před nežádoucím nakrytím.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 29. led. 2007 10:30 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
jen se chci zeptat, ti fešáci co nebyli přijati do smečky byli kastrovaní jako mladíci nebo až později , třeba kvůli rakovině?

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 29. led. 2007 22:43 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Eva Štemberová píše:
jen se chci zeptat, ti fešáci co nebyli přijati do smečky byli kastrovaní jako mladíci nebo až později , třeba kvůli rakovině?
Většinou v pozdní fázi puberty kvůli agresivnímu chování, tedy spíše nevychování.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 30. led. 2007 20:37 
Offline

Registrován: úte 16. led. 2007 19:02
Příspěvky: 35
Bydliště: Praha
Fenu mame kastrovanou od lonskeho roku (asi od jeji 7,5 let).Mela zanet delohy,ktery se "rozbehl" tak rychle,ze se nedalo nic delat.A to ji jeste nikde nechteli operovat,pry nemaji sestru,jinde zas,ze ted to nejde,maji spoustu prace...Takze na kliniku,kde nas byli ochotni prijmout,se dostala "za 5 minut 12".Ale operace dopadla dobre :D .Dokonce nam prinesli ukazat delohu - sotva se vesla do velkeho lavoru :cry: .
Nejsem zastancem kastrace,ale v tu chvili mi bylo jedno,co bude potom,jedine,o co nam slo,bylo,aby se z toho dostala.
Ale nechapu,proc spousta lidi tvrdi,ze po kastraci se pes zklidni.Stazina byla vzdycky hyperaktivni,a po operaci blbne vesele dal :D .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Kastrace vs. vazektomie
PříspěvekNapsal: sob 10. lis. 2007 15:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 20. srp. 2006 21:53
Příspěvky: 50
Bydliště: Brno
Zdravím, chtěla jsem se Rudy zeptat, jestli neví, jak je to s vazektomií (přerušením vejcovodů, chámovodů) u psů, jestli se to vůbec dělá, popř. jaké jsou s tímto zákrokem zkušenosti, jestli se objevuje vliv na psa jako třeba u kastrace nebo ne, teoreticky se nemění hormonální aktivita, ani nic podobného, takže nevím... a jestli se zákrok provádí jako třeba u lidí laparoskopicky nebo se otevírá břicho... taky mi ještě pořád vrtá hlavou kastrace, když je tak odsuzovaná, že se radikálně mění povaha psa, jak je možné, že všichni asistenční, vodicí psi jsou kastrovaní a nemají nejmenší problémy (aspoň to tvrdí cvičitelé i jejich majitelé by asi nezvládli problematická zvířata)... díky moc...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace vs. vazektomie
PříspěvekNapsal: sob 10. lis. 2007 20:32 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 08:07
Příspěvky: 108
Bydliště: Praha
freya píše:
.....taky mi ještě pořád vrtá hlavou kastrace, když je tak odsuzovaná, že se radikálně mění povaha psa, jak je možné, že všichni asistenční, vodicí psi jsou kastrovaní a nemají nejmenší problémy (aspoň to tvrdí cvičitelé i jejich majitelé by asi nezvládli problematická zvířata)... díky moc...

Kastrace výrazně tlumí pohlavní pud a u vodicích psů se provádí z důvodu bezpečnosti psovoda. Vodicí pes, za nímž jeho slepý páník v době hárání fen jede po břiše, by moc užitku nepřinesl. :wink:

_________________
TVRDOHLAVÁ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 11. lis. 2007 06:42 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Jde o to, co je to za psa a co od něho očekáváš. Někdy je kastrace výhodou, jinde překážkou. Dej mi parametry a já je posoudím. Otázka kastrace je příliš široká, než aby se dala šablonizovat.
Jakýmkoli zásahem do orgánů na druhé čakře, tedy umělým zásahem do pohlavních orgánů ovlivňuješ i čakry okolní, především čakru první, kde dochází různou měrou k nestabilitě. Z toho důvodu to má nemalý vliv i na to, jak pevně cítí pes pevnou půdu pod nohama.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: ...
PříspěvekNapsal: ned 11. lis. 2007 16:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 20. srp. 2006 21:53
Příspěvky: 50
Bydliště: Brno
myslela jsem vazektomii prave z duvodu, ze mam doma psa a fenu a kastrovat nechci, timto zpusobem by tedy nemelo dojit k hormonalnim zmenam a vlastne ani k velkemu zakroku do organismu, v pripade laparoskopie... a ani by nebyla stenatka... z tohoto duvodu se ptam, jen orientacne...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 11. lis. 2007 22:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
freya no ona ta jistota že ty štěnátka nebudou bohužel není stoprocentní

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Kastrácia vs. chovanie psa
PříspěvekNapsal: pon 17. bře. 2008 14:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. pro. 2007 13:59
Příspěvky: 22
Bydliště: Bratislava, SR
Mám otázočku k tejto téme...má niekto podobnú skúsenosť, a je nutné riešiť tento problém kastráciou? Alebo sa mám už konečne dokopať k činu a zavolať pánovi Desenskému? :roll:
Pes, doteraz na privolanie poslušný, ma absolútne neposlúcha v dobe, keď sa hárajú feny... Vzhľadom na to, že bývam na "psíčkarskom sídlisku" kde má feny veľmi veľa ľudí, je ten interval hárania veeeľmi dlhý. Mám tým pádom tento problém v podstate od polovice zimy...dokonca keď sa mi podarí ho od nejakej konečne odvolať, pustím ho za 10 minút a ide za ňou naspäť po stope. doslova cez mŕtvoly... stiahne uši a pádí. Preto ho mám na vodítku väčšinu času, bojím sa aby ho nezrazilo auto, keďže vtedy absolútne nevníma že ho privolávam. Lenže, samozrejme, sa potrebuje aj vybehať...
Ako teraz dospieva, je jeho sexuálny pud veľmi silný, a má ma úplne na háku akonáhle sa objaví fena. Už som vážne rozmýšľala o kastrácii, ale ocenila by som Vaše rady k tejto téme, nakoľko nechcem tak veľký zásah do organizmu môjho takmer dvojročného psa urobiť bez rozmyslu. Viem že sa tu už premieľala otázka či to zmení jeho povahu, ale je možné že po kastrácii sa zníži jeho agresivita a neustále bitky s inými psami? Vždy ho zapínam na vodidlo hneď ako zbadám iného psa, či je to pes alebo fena, lebo s fenami sa pokúša páriť /keď ho odmietnu, čo je takmer pravidlom, zbije ich, je to proste gentleman:( / So psami sa mláti. Bez dôvodu, každému jednému ide po krku. Pritom fenečku ktorú máme u mamy a s ktorou vyrastal, úplne rešpektuje, je to už staršia dáma. Poraďte prosím.

_________________
dalbull...alebo pitmatín? :)))) Proste kríženec pitbulla s dalmatínom Axel...
http://picasaweb.google.com/prettyhate. ... SkaChlpatD


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 17. bře. 2008 14:19 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
nekastruj a zavolej :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 17. bře. 2008 14:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. pro. 2007 13:59
Příspěvky: 22
Bydliště: Bratislava, SR
Dík, čakala som túto odpoveď :D a potešila ma :-)

_________________
dalbull...alebo pitmatín? :)))) Proste kríženec pitbulla s dalmatínom Axel...
http://picasaweb.google.com/prettyhate. ... SkaChlpatD


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 29. bře. 2008 18:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 20. srp. 2006 21:53
Příspěvky: 50
Bydliště: Brno
Ahoj, chtěla jsem se zeptat, jak je to s kastrováním vodicích psů... Dneska jsme byli venku se slepou kamarádkou a ta říkala, že se ti psi i fenky, kteří jsou určení k výcviku, kastrují už ve 3 měsících věku... Zajímalo by mě, jestli je to opravdu tak nebo se prostě kamarádka jen sekla, popřípadě, jestli to není docela šílený kastrovat takto brzy zvíře, nemá to náhodou dost velký vliv i na fyzický vývoj??? Dost mě to zarazilo...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 29. bře. 2008 20:26 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 15:18
Příspěvky: 136
Bydliště: Bratíslava
freya,
žiaľ, Vaša kamarátka sa nesekla - tzv. vodiaci psi sú naozaj kastrovaní vo veku 3-5 mesiacov - ako psi, tak aj feny.
Celý ich výcvik trvá cca 12 až 15 mesiacov - z toho vyplýva, že takzvane vychovaného vodiaceho psa odovzdávajú slepcovi vo veku nižšom ako jeden a pol roka.
A potom sa človek na sídlisku čuduje, že "vodiaci" nemecký ovčiak štartuje po tom mojom ako po škodnej.
Prosto - celý tento biznis s vodiacimi psami je jedno obrovské svinstvo. Vykastrujú šteňa - tým sa pozastaví jeho telesný aj duševný vývoj, namiesto cca dvoch až troch rokov výchovy (ako to bolo kedysi) sa všetko snažia vtesnať do jedného roka (!) a to vrátane základnej poslušnosti a vodenia slepca a potom tento nedorobok dajú nejakému telesne postihnutému - česť výnimkám medzi telesne postihnutými, ale väčšina z nich sa k svojim vodiacim psom správa tak, že je to na prokurátora za týranie zvierat

_________________
luxo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 29. bře. 2008 21:12 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon 28. kvě. 2007 12:42
Příspěvky: 1360
Bydliště: Brno
luxo píše:
česť výnimkám medzi telesne postihnutými, ale väčšina z nich sa k svojim vodiacim psom správa tak, že je to na prokurátora za týranie zvierat

máš naprostou pravdu...ta naše kamarádka je naprostá výjimka, ale co mi povídá a co jsem viděla, ostatní se chovají ke psům tak, že je mi z toho doopravdy zle :cry: zrovna předevčírem jsem kvůli jedné její spolužačce napsala mail organizaci, od které vodícího psa má. Denně ho bije po hlavě karabinou z vodítka, ječí na něj a vůbec ho nevenčí...no děs :cry:

_________________
Zonerama, do dubna 2013 Rajče


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 19. zář. 2008 13:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 02. pro. 2007 00:58
Příspěvky: 14
Bydliště: Praha
Desenský píše:
Jde o to, co je to za psa a co od něho očekáváš. Někdy je kastrace výhodou, jinde překážkou. Dej mi parametry a já je posoudím. Otázka kastrace je příliš široká, než aby se dala šablonizovat.


Dobrý den,
ráda bych se zeptala na Váš názor na kastraci 3,5 leté fenky (křížence). Souhlasím s tím, že bychom neměli psy neuváženě množit a naší čubinku jsem si vzala z útulku proto, aby tam bylo aspoň o jednoho pejska míň, tudíž nechci "dopustit" štěňata (aby se mi třeba nepodařilo rozdat je dobrým lidem a některá musela do útulku- to by bylo hrozné a nezdopovědné. Navíc kdo si chce vzít pejska z útulku, má už teď bohužel "bohatě" na výběr, neexistuje důvod rodit další chudinky.) Také fakt, že čubís je po špatných zkušenostech bojácná, mluví jednoznačně pro to, aby štěňata neměla.
Jak se ale postavit ke kastraci - vystavit ji takovému zákroku a rekonvalescenci, když k tomu není nějaký akutní zdravotní důvod? Veterináři, se kterými jsem mluvila berou kastraci pomalu jako čištění uší, což mě děsí - "je to naprosto běžné, snadné, rychlé, bez rizika, vhodné pro všechny fenky a dokonce to má preventivní účinky proti různým chorobám, takže 100% kladné, vůbec neváhejte!"

Nejsem ten typ, co chce kastraci fenky (žijeme ve městě-v bytě) kvůli vlastní pohodlnosti. Jen přemýšlím nad tím, zda to podstoupit - zda jsou následující důvody dostatečné:

1. Není vhodné, aby naše fenka měla štěňata.
2. Kdyby kastrace znamenala prevenci před nádorovým onemocněním pohl. orgánů, bylo by to skvělé.
3. V plodných dnech, kdy mám čubinku zásadně na vodítku je smutná, protože miluje běhání a aportování, ale já nechci riskovat ji pouštět. Navíc při hárání potřebuje častěji čůrat a když přiběhnu domů po cca 5,5 hodinách, často už přešlapuje, že chce hned ven.
4. Je jí 3,5 - což je podle veterináře vhodný věk na kastraci (?)

Poradíte, prosím?

Děkuji.

_________________
Veronika K.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 19. zář. 2008 14:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
dej si tady do vyhledávače slovo kastrace - v podstatě se tady všichni shodují v názoru nekastrovat (já do toho moc nemám co kecat - mám dva psy :wink: )

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 27. zář. 2008 10:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 02. pro. 2007 00:58
Příspěvky: 14
Bydliště: Praha
Petra píše:
dej si tady do vyhledávače slovo kastrace - v podstatě se tady všichni shodují v názoru nekastrovat (já do toho moc nemám co kecat - mám dva psy :wink: )


Dík, projedu to pořádně. Ještě to moc neumím, je čas se to naučit :-)

_________________
Veronika K.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: kastrace
PříspěvekNapsal: pon 27. říj. 2008 09:22 
Offline

Registrován: stř 01. říj. 2008 12:49
Příspěvky: 22
Bydliště: Ostrava
Dobrý den, máme doma fenečku 10-letou, před dvěma týdny se ji začalo zvětšovat a tvrdnout bříško. Až už se nám to nezdálo, šli jsme na veterinu , kde se zjistilo, že má endometrium(zámět dělohy) ve velké míře, takže byla operována a přitom i kastrována. Operace proběhla prý za 5 dvanáct. Už byla přítomna otrava krve. Ketty je po operaci 4 dny a vypadá to , že spějeme k dobému výsledku. Náš lékař tvrdil, že Ketyna měla být kastrována už dávno, pokud nikdy neměla štěňata a nemuselo dojít k ohrožení jejího života. Tak nevím kde je pravda......jestli pro či proti kastraci...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 27. říj. 2008 10:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. lis. 2006 02:29
Příspěvky: 219
Bydliště: Pardubice- Mladá Boleslav
ahoj:-), naše fenka měla v devíti letech to samé, je to pyometra- zánět dělohy, endometrium je jedna ze tří částí dělohy, děložní sliznice, která dělohu vystýlá. Nám taky tvrdili, že se tomu dá předejít brzkou kastrací, resp. odebráním dělohy i vaječníků- hnis se nemá, kde hromadit, takže není riziko zánětu a tak nižší riziko výskytu :roll: , ale já si nejsem tak jistá, je to dost velký zásah do organismu, kdybych měla znova fenu, nekastrovala bych :-) to je můj názor :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 28. říj. 2008 21:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 21. zář. 2008 09:14
Příspěvky: 61
Bydliště: Brandýs nad Labem
Tak já jsem taky nechala svojí fenku (6 let) v létě vykastrovat a to z toho důvodu, že hárala už přes 2 měsíce v kuse - nějaká hormonální porucha, cysty na vaječníkách a z toho důvodu neustálé slabé krvácení - tvrdili doktoři. Další možností prý ji nechat nakrýt, čímž by se to MĚLO srovnat, ale štěňata jsem už znovu nechtěla. No a je v pohodě. Chová se jako předtím, pořád veselá a prdlá, lítá a nezkazí žádnou legraci, vážně jsem žádnou změnu v chování nezaregistrovala.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 05. lis. 2008 13:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 16. kvě. 2007 11:33
Příspěvky: 151
Bydliště: Pardubice
Ještě týden a Cindy bude mít za sebou třetí hárání,zhruba po osmi měsících.Řeknu Vám, až dosud ve mně slovo kastrace nahánělo jen hrůzu a představa,že svojí čubině nějak ublížím byla a stále je nesnesitelná.Ovšem teď,kdy je přesně uprostřed a v tom nejlepším,o tom vážně uvažuji.Nevím, jak to řeší ostatní,co mají v 3+1 psa i čubu,ale u nás se u nich střídá celá rodina,já spím s čubou na vodítku,lezou po sobě jak mravenci,střídají se, a je to k nevydržení.Asi mám ty největší "hormony" pod sluncem.Zřejmě se kastraci nevyhnu,opravdu to narušuje chod celé rodiny,zcela oddělit je nemůžeme.Zavřu-li psa v jedné a fenu v druhé místnosti,je z toho nekončící štěkot,kňučení.
Chtěla bych se proto zeptat, kastrovaná fena pak ostrá na druhého psa v rodině?Abych nešla z bláta do louže...Moji dva psi jsou spolu 24hodin denně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 05. lis. 2008 14:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. led. 2008 16:44
Příspěvky: 445
Bydliště: Přišimasy
Já se hlásím! Mám psa i čubu v bytě 3+1 bez dveří od pokojů :lol: Na psa se kouknu a maže vod čuby :LOL:

_________________
zdraví Vás Lucka + Aneta + Ben + Brita


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 05. lis. 2008 14:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 16. kvě. 2007 11:33
Příspěvky: 151
Bydliště: Pardubice
Lucie Kratochvílová píše:
Já se hlásím! Mám psa i čubu v bytě 3+1 bez dveří od pokojů :lol: Na psa se kouknu a maže vod čuby :LOL:
To Vám z duše závidím.Kdybych Blacka zabila,nedá ji ani chvíli pokoj a Cindy to samé.Nevidí a neslyší,hormony z nich doslova tečou.
Před rokem jsme museli s Blackem ukončit po třetí hodině cvičák,přišla háravka byl konec.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 05. lis. 2008 18:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. led. 2008 16:44
Příspěvky: 445
Bydliště: Přišimasy
Pro úplnost dodávám, že tohla platí jenom u Anety, k cizí háravce si pro něho musim taky dojít... :-)

_________________
zdraví Vás Lucka + Aneta + Ben + Brita


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 05. lis. 2008 20:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
proč by měla bejt agresivní vuči druhému ps v rodině? mám doma čubu kastrandu ve čtyrech letech a pohodička jazz

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 05. lis. 2008 22:54 
Offline

Registrován: stř 24. zář. 2008 17:53
Příspěvky: 26
Bydliště: Příbram
Citace:
Já se hlásím! Mám psa i čubu v bytě 3+1 bez dveří od pokojů Laughing Na psa se kouknu a maže vod čuby.

A jak to děláš,když nejste doma?Třeba v práci?

_________________
Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje víc, než sebe.

ICQ:497-768-231


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 06. lis. 2008 00:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
amon pak musí bejt jeden ze psů s někým ideálně v práci

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 06. lis. 2008 10:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. led. 2008 16:44
Příspěvky: 445
Bydliště: Přišimasy
ajko - přesně :LOL:

_________________
zdraví Vás Lucka + Aneta + Ben + Brita


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 06. lis. 2008 11:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 16. kvě. 2007 11:33
Příspěvky: 151
Bydliště: Pardubice
Jestli někdy tenhle problém vyřeším, tak se tomu zasměju,ale zatím je to PROBLÉM.
Asi nejsou všichni psi obdařeni stejně silným pudem a můj Black by obskočil kde co.
Ještě týden a bude konec a jak se znám, zase se mi do kastrace nebude chtít.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: kastrace fenky
PříspěvekNapsal: pon 10. lis. 2008 07:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 12. pro. 2007 11:29
Příspěvky: 26
Bydliště: okr. Opava
Ahoj, chtěla bych poprosit o radu, co se kastrace fenky týče. Budou jí dva roky v březnu, jednou už měla štěňata (nežádoucí) a teď mám pocit, že už je zase v tom. Můj problém je ten, že soused má pejska, kterého absolutně nehlídá. Pokud moje fenka hárá, pes je více u nás, než u nich. Nejhorší na tom všem je, že já mám ploty zděné, vysoké a ten prevít se tam pokaždé nějak dostane :( už jsem zoufalá. Pro kastraci moc nejsem, protože mám pocit, že fenka je citlivá, nemám to srdce jí to udělat. Ale na druhou stranu, aby rodila co půl roku, je taky nezodpovědné... Problém je taky v tom, že mám fenky dvě. Ta druhá je teprve ještě štěně, bude jí 5 měsíců. Tak se chci zeptat, jestli s tím máte někdo zkušenost - pokud bych tu starší nechala vykastrovat, co by se dělo? jsou spolu pořád, zvyklé na sebe, ale aby ji ta mladší potom nepovažovala za nějak méněcennou nebo jak to nazvat? Nerada bych něco pokazila, ono, kastraci už potom nevrátím zpět. Je to závažný krok.
Jeden veterinář mi dokonce řekl, že by šlo ta nenarozená štěňata "vybrat" a zároveň při tom tu kastraci provést.
Moc vás zkušené prosím o rady a názory. Děkuji moc


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 10. lis. 2008 08:14 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Jednak bych začal jednat se sousedem a pak se hodí lepší zabezpečení háravic. V mojí smečce jsou převážně feny a vždycky si je během hárání pořádně jistím před veškerými psy.
Pokud se rozhodneš pro klastraci, doktor má pravdu v tom, že se dá vykastrovat měsíc po nakrytí i se štěňaty, krátce před porodem už se to nedělá kvůli možným problémům. Pak by nezbývalo, než nechat štěňata narodit a hned po porodu humánně uspat. Potom je možné kastrovat až několik měsíců po porodu.
Osobně bych volil alternativu lepšího zabezpečení fen v době hárání.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 10. lis. 2008 08:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 12. pro. 2007 11:29
Příspěvky: 26
Bydliště: okr. Opava
se sousedem jsem již "mluvila" v hysterickém afektu, kdy jsem chtěla psa zabít :-( a víte co mi řekl? že toho psa klidně můžu zabít...takže tam opravdu nemá smysl nějak se bavit.
A co si myslíte, jak by to dopadlo mezi těmi dvěmi fenkami?

_________________
Jen motorkář ví, proč pes vystrkuje za jízdy hlavu z okénka:-)
Dasty+Kerry


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 10. lis. 2008 08:24 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Dasty píše:
...A co si myslíte, jak by to dopadlo mezi těmi dvěmi fenkami?
To netuším, neznám ani jednu z nich.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 10. lis. 2008 08:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 12. pro. 2007 11:29
Příspěvky: 26
Bydliště: okr. Opava
no, ta mladší mi připadá dominantnější. Ale mohlo by se stát, že by tu kastrovanou potom nějak zavrhovala nebo tak něco? Já osobně pro kastraci nejsem vůbec, ale v krajním případě by mio stejně nic jiného nezbývalo...

_________________
Jen motorkář ví, proč pes vystrkuje za jízdy hlavu z okénka:-)
Dasty+Kerry


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 10. lis. 2008 08:38 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Mohlo by se dít cokoli, i to co popisuješ.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 10. lis. 2008 08:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 12. pro. 2007 11:29
Příspěvky: 26
Bydliště: okr. Opava
No, tak v tom případě to ještě hodně zvážím ;-) děkuji moc prozatím. Nerada bych, aby potom byly nějaké problémy.
Jo a co kastrovaná fena, chová se potom k ostatním psům taky jinak? odtažitě nebo tak něco?

_________________
Jen motorkář ví, proč pes vystrkuje za jízdy hlavu z okénka:-)
Dasty+Kerry


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 10. lis. 2008 09:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
záleží na povaze konkrétní feny - v KM jednu kastrandu Barda miloval, ona jeho taky, věčně ho ojížděla... a podobně se chovala i k jiným psům, s fenkama vycházela normálně. Nikdo žádný problém. Ale s jinou fenkou to může pořádně zamávat, může se bát toho že je jiná a ze strachu i začít s agresí. Dost pak záleží i na tom jak se k feně majitel chová po kastraci, jestli ji "zvedne" nebo nechtěně "potopí".

Opravdu se nedá v době hárání fenka zabezpečit tak aby se tam ten pes nedostal? Vzít ji domů nebo naopak dát do kotce? Kastrace je rozhodně lepší než 2x ročně štěňata, ale zavření feny na těch pár kritických dní je ještě lepší, ne? (nebo vykastruj sousedova psa :twisted: )


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 10. lis. 2008 10:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 12. pro. 2007 11:29
Příspěvky: 26
Bydliště: okr. Opava
Tak s tím psem nejsi daleko od mého myšlení :-D jen je problém jej chytit. Pak mě napadla další hnusná myšlenka a to, naložit jej do auta a někam odvézt, ale na to asi nemám :-(
Já vím, že to bude znít divně, ale ona je "zahradní" pes a do baráku bych ji rozhodně nechtěla dávat, a kotec bhužel nemám. Ale mohla bych jej zařídit, to je pravda :-)

_________________
Jen motorkář ví, proč pes vystrkuje za jízdy hlavu z okénka:-)
Dasty+Kerry


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 10. lis. 2008 19:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 29. srp. 2006 21:22
Příspěvky: 146
Bydliště: Skuhrov u Havl. Brodu
Dasty píše:
no, ta mladší mi připadá dominantnější. Ale mohlo by se stát, že by tu kastrovanou potom nějak zavrhovala nebo tak něco? Já osobně pro kastraci nejsem vůbec, ale v krajním případě by mio stejně nic jiného nezbývalo...
... a tu mladší budeš kastrovat za půl roku? Kastrace starší přeci ve tvém případě nic neřeší - resp. řeší, ale jen do doby, než začne hárat mladší :-k

_________________
Psi nejsou celým naším životem, ale díky nim je náš život úplný. Roger Caras


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: kastrace fenky
PříspěvekNapsal: pon 10. lis. 2008 20:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. úno. 2008 20:40
Příspěvky: 369
Bydliště: ČR
Dasty píše:
Ahoj, chtěla bych poprosit o radu, co se kastrace fenky týče. Budou jí dva roky v březnu, jednou už měla štěňata (nežádoucí) a teď mám pocit, že už je zase v tom. Můj problém je ten, že soused má pejska, kterého absolutně nehlídá. Pokud moje fenka hárá, pes je více u nás, než u nich. Nejhorší na tom všem je, že já mám ploty zděné, vysoké a ten prevít se tam pokaždé nějak dostane :( už jsem zoufalá.


Sousedy si bohužel nevybíráme, ale stejně si myslím že by jsi si měla hlídat fenku hlavně ty. Soused je sice nezodpovědný, ale následky jeho chování ponese fenka a ty. Nechávat kastrovat fenku jenom proto že jí nedokážeš dvakrát do roka 3 týdny ohlídat kvůli psovi od blbýho souseda mi přijde dost divný, navíc máš ještě jednu fenku, tu necháš vykastrovat taky? :?

_________________
Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal. (Saint Antoine De Exupéry)

http://fenky.odeveliny.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: kastrace fenky
PříspěvekNapsal: pon 10. lis. 2008 21:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 23. čer. 2006 16:21
Příspěvky: 105
Bydliště: Vranová Lhota
Alča píše:
Sousedy si bohužel nevybíráme, ale stejně si myslím že by jsi si měla hlídat fenku hlavně ty. Soused je sice nezodpovědný, ale následky jeho chování ponese fenka a ty. Nechávat kastrovat fenku jenom proto že jí nedokážeš dvakrát do roka 3 týdny ohlídat kvůli psovi od blbýho souseda mi přijde dost divný, navíc máš ještě jednu fenku, tu necháš vykastrovat taky? :?

Souhlasím s Alčou. Není přece takový problém ohlídat (zavřít a venčit na vodítku) fenu 2x za rok čtrnáct dní.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 11. lis. 2008 07:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 12. pro. 2007 11:29
Příspěvky: 26
Bydliště: okr. Opava
Máte pravdu. Měla bych to uhlídat, budu muset zřídit kotec. No, s tou kastrací, myslela jsem si, že pokud vykastruju starší, a mladší začne hárat, že ta starší už toho psa nesnese a třeba jej vyžene?

_________________
Jen motorkář ví, proč pes vystrkuje za jízdy hlavu z okénka:-)
Dasty+Kerry


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 11. lis. 2008 10:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. led. 2008 16:44
Příspěvky: 445
Bydliště: Přišimasy
Dasty - doufám, že tě někdo zkušenější než sem já, vyvede z tak hrozného omylu!

_________________
zdraví Vás Lucka + Aneta + Ben + Brita


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: .
PříspěvekNapsal: úte 11. lis. 2008 10:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 18. říj. 2008 13:00
Příspěvky: 360
Bydliště: Loučka u VM
A pokud bys měla opravdu stach při hárání, je ještě možnost mít "psí antikoncepci" bohužel nějaké větší podrobnosti nevím, ale kastrace je to nejposlednější řešení.

_________________
Kristýna a Amigo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 11. lis. 2008 10:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
psí antikoncepci prosím NE!!!! dej si to tady do vyhledávače, už se to tu párkrát probíralo, velmi zjednodušeně je to strašný svinstvo, které vydatně pomáhá veškerým zánětům, rakovinám apod. To už fakt raději tu kastraci (ale obou)

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: ?
PříspěvekNapsal: úte 11. lis. 2008 10:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 18. říj. 2008 13:00
Příspěvky: 360
Bydliště: Loučka u VM
Tak to jsem nevěděla, vyhledám a poučím se :wink: Děkuji

_________________
Kristýna a Amigo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 11. lis. 2008 11:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 12. pro. 2007 11:29
Příspěvky: 26
Bydliště: okr. Opava
ne, psí antikoncepce je humus, to vím taky ;-)

_________________
Jen motorkář ví, proč pes vystrkuje za jízdy hlavu z okénka:-)
Dasty+Kerry


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 11. lis. 2008 14:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 12. pro. 2007 11:29
Příspěvky: 26
Bydliště: okr. Opava
myslela jsem, jestli by se u ní naopak nevyvinula jakási averze vůči jiným psům...To byla jen taková myšlenka (asi blbá)... já pro kastraci absolutně nejsem, ale na druhou stranu to prý předchází různým nádorům apod. Tak nevím.

_________________
Jen motorkář ví, proč pes vystrkuje za jízdy hlavu z okénka:-)
Dasty+Kerry


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 11. lis. 2008 14:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
no nádorům dělohy- aneb když není mít čeho nádor nemuže ho mít žejo stejně tak zánět atd. asi ybch se snažila taky spíš fenku v tom inkriminovaném týdnu - jde vždyo pár dní uhlídat zavřít třeba doma ven jen na procházky

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 681 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!