Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je sob 27. dub. 2024 11:55
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 681 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 14  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace? Ano ci ne?
PříspěvekNapsal: úte 13. zář. 2011 09:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 28. led. 2009 08:16
Příspěvky: 33
Bydliště: Chomutov
Dobrý den, ráda bych slyšela názory na kastraci při objevu malé bulky v mléčné žláze 5-ti leté feny trpící na silné falešky. Dle veta kastrovat, ať bude nádor zhoubný nebo nebude a každopádně bulku co nejdříve vyndat. Je složité se v tomto tématu orintovat, přečetla jsem vše možné, ale stále nevím :-(. Prý se kastraci stejně nevyhnu, nádory se jí budou dělat častěji a teď předejdu riziku operace v pozdějším věku. Máte někdo nějakou zkušnost s vyndáním nádoru, kdy už později nebyl problém? Děkuji za odpovědi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace? Ano ci ne?
PříspěvekNapsal: úte 13. zář. 2011 09:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. led. 2011 17:29
Příspěvky: 3985
Bydliště: Ostrov u Macochy
pedy píše:
Dobrý den, ráda bych slyšela názory na kastraci při objevu malé bulky v mléčné žláze 5-ti leté feny trpící na silné falešky. Dle veta kastrovat, ať bude nádor zhoubný nebo nebude a každopádně bulku co nejdříve vyndat. Je složité se v tomto tématu orintovat, přečetla jsem vše možné, ale stále nevím :-(. Prý se kastraci stejně nevyhnu, nádory se jí budou dělat častěji a teď předejdu riziku operace v pozdějším věku. Máte někdo nějakou zkušnost s vyndáním nádoru, kdy už později nebyl problém? Děkuji za odpovědi.

S kastrací nemám zkušenosti žádné, ale moje bývalá erdelka měla bulky na několika místech mléčné žlázy (ty největší tak 1,5 cm). Vet vyoperoval pro jistotu celou mléčnou lištu, ale kastrace se nekonala (ani ji nenavrhl). Histologie pak ukázala, že bulky byly nezhoubné. Psina žila ještě X let v pohodě. Ale mléčné žlázy už nebyly, takže vlastně nemělo kde vznikat něco nového.

_________________
Ve snaze přetvořit svět člověk zapomíná přetvořit sám sebe (A. Platonov)
www.naturaldogfood.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace? Ano ci ne?
PříspěvekNapsal: úte 13. zář. 2011 09:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 28. led. 2009 08:16
Příspěvky: 33
Bydliště: Chomutov
Aha, to jsem nevěděla, že se dá takhle vyoperovat celá mléčná lišta...nějak si to nedokážu představit, to jako pak vůbec nemá struky, nebo to navenek nejde vidět? zkusím zagooglit. Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace? Ano ci ne?
PříspěvekNapsal: úte 13. zář. 2011 09:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
na venek to vpodstatšě nepoznáš musíš pejska lépe prohlédnout
jinak akstrace se doporučuje právě kvuli tomu že když fena trpí na falešky a má nádorky tak je to většinou hormonama ale dá se to řešit i jinak viz gynex a podobné preparáty. asi ybch se domluvola s vetem spíš na tom že to zatím ejn vyndáte a pak teprve budete řešit když by se to znovu objevilo

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace? Ano ci ne?
PříspěvekNapsal: úte 13. zář. 2011 09:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 28. led. 2009 08:16
Příspěvky: 33
Bydliště: Chomutov
Ráda bych to právě řešila jinak, ale nechci exparimentovat na úkor jejího zdraví. Mám hrůzu z celkové narkózy už teď, natož pak u starší čuby...nechci si za 5 let vyčítat, že jsem ji nenechala kastrovat teď. Na druhou stranu jsem obecně proti kastraci, příčí se mi to...jen nevím zda v případě již vzniklého nádoru opodstatněně :-(. Gynex? Mrknu se po poradně, něco už jsem zahlédla.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace? Ano ci ne?
PříspěvekNapsal: úte 13. zář. 2011 09:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
5tiletá čuba je ještě mladá kdyby se to mělo s těmi nádorky opakovat zjistíš to enjpozději do dvou let což je je ještě v pohodě neřekla bych že tohle vyčkávání je na ukor čuby

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace? Ano ci ne?
PříspěvekNapsal: úte 13. zář. 2011 09:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Nechávala jsem operovat svoji starou čubičku (něco mezi 10ti a 15ti lety), měla několik bulek na obou mléčných lištách. Doktor doporučil obě lišty vyndat a spolu s tím i kastrovat. Ta operace se dělala na dvakrát, při jedné doktor vyndal jednu lištu a vykastroval, při druhé druhou a ještě zašil kýlu, kterou při té příležitosti objevil. Při odstranění celé lišty je operační rána dlouhá přes celé břicho, ale tím, že je nad svalama, vlastně jen v kůži, tak se rychle hojí. Celkovou narkózu zvládla psina dobře, neměla problém s probouzením ani s ničím jiným. Kastraci mi doktor doporučil proto, aby se vlivem hormonů neudělal nádor na jiných pohlavních orgánech. Na falešky netrpěla, ale měla již požehnaný věk, tak jsem do toho šla, abych ji uchránila trápení v ještě pozdějším věku, kdy už by třeba operace nebyla možná. Čubička pak po dvou letech uhynula na selhání ledvin, s nádory to nemělo nic společného.
Zároveň s chirurgickým řešením dostávala Drags Imun a BI-Obran, což jsou léky, které tělo umí "dočistit" od případných rakovinných buněk, které by se mohly toulat po těle a způsobovat metastázy.

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace? Ano ci ne?
PříspěvekNapsal: úte 13. zář. 2011 10:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 28. led. 2009 08:16
Příspěvky: 33
Bydliště: Chomutov
Díky za odpovědi. Každopádně nechám vyndat bouličku a doufám, že to bude nezhoubné. S kastrací ještě počkám....Trochu mě to vše děsí, čím víc o tom čtu...zánět dělohy apod....doufám, že se nám takové věci vyhnou. Dá se vůbec těmhle věcem nějak předcházet? Ty drags imun se dají podávat i ,,preventivně?" Zase jdu pátrat, ať neobtežuji zbytečnými dotazy :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace? Ano ci ne?
PříspěvekNapsal: úte 13. zář. 2011 11:33 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
pedy píše:
Díky za odpovědi. Každopádně nechám vyndat bouličku a doufám, že to bude nezhoubné. S kastrací ještě počkám....Trochu mě to vše děsí, čím víc o tom čtu...zánět dělohy apod....doufám, že se nám takové věci vyhnou. Dá se vůbec těmhle věcem nějak předcházet? Ty drags imun se dají podávat i ,,preventivně?" Zase jdu pátrat, ať neobtežuji zbytečnými dotazy :-)

Kontaktuj Rudu nebo moderátora "Gungana". Oba s tím mají u čubin zkušenosti... uvidíš. Nešla bych hned do operace.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace? Ano ci ne?
PříspěvekNapsal: úte 13. zář. 2011 20:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. kvě. 2010 14:58
Příspěvky: 921
Bydliště: Říčany
Pokud se svojí čubinou normálně žiješ, věnuješ jí pozornost a denně ji máš na očích, tak by sis měla hned všimnout, že se něco děje. Pyometra má docela specifický příznaky a když už ji máš pět let, tak bys určitě uměla říct, že "tentokrát je něco jinak" a rozhodně bys nečekala a nekoukala na čubu, jak to dopadne..

Jinak my opět háráme, po třech měsících. Krysa se nimrá v jídle, teče jako píchlý čuně, ale na druhou stranu, ač má teď cca 12. den, tak přitvrdila a začala líp makat v lese, čekala bych že zlemplovatí. Stále doufám, že to je jen pubertální divočina a že nehodlá hárat 4x do roka, to by nebylo dobrý :dozdi:

_________________
*Vendula a Sofie*


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace? Ano ci ne?
PříspěvekNapsal: úte 13. zář. 2011 20:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 19. bře. 2009 20:11
Příspěvky: 889
Bydliště: Praha 4
Ty si teda s příšernou držtičkou užíváš... :D

_________________
Nejtěžší práce je práce na sobě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace? Ano ci ne?
PříspěvekNapsal: úte 13. zář. 2011 21:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. kvě. 2010 14:58
Příspěvky: 921
Bydliště: Říčany
Nemám slov..naštěstí ona je taková jedule na ty chlapy, že fakt nedá..s holkama se osahává a čunačí, ale s klukama se jen baví, jak na ni chce někdo sahat, tak ji hned schytá. Ještě tak mít osla a tahat ho za sebou jak na kolečkách, tohle je ta lepší varianta :mrgreen:

_________________
*Vendula a Sofie*


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace? Ano ci ne?
PříspěvekNapsal: úte 13. zář. 2011 21:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 19. bře. 2009 20:11
Příspěvky: 889
Bydliště: Praha 4
Já mám něco podobného...čuba je od pasu nahoru v pohodě, ale na úchylný byť i jen pohled na druhou půlku psa jí nedělá dobře...ale snažím se to odbourat, neměla by být taková dámičková hysterka... :prayer:

_________________
Nejtěžší práce je práce na sobě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace? Ano ci ne?
PříspěvekNapsal: stř 14. zář. 2011 06:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. led. 2011 17:29
Příspěvky: 3985
Bydliště: Ostrov u Macochy
Žanyn píše:
...na úchylný byť i jen pohled na druhou půlku psa jí nedělá dobře...
Jojo, to známe taky :D.
Hnid píše:
...taková jedule na ty chlapy, že fakt nedá..s holkama se osahává a čunačí...
Annie měla dva týdny zpátky svoje první "opravdové" hárání (v půl roce se to ještě nepočítá a pak bylo jen skryté), taky se osahávala a čuňačila s kamoškou, jak jsi to tak pěkně nazvala. Najednou se ohlídla, zjistila že její zadek dělá pohyby, které nikdy nedělal a které po něm nechtěla, zatvářila se zmateně a radši ho zasedla :D.

_________________
Ve snaze přetvořit svět člověk zapomíná přetvořit sám sebe (A. Platonov)
www.naturaldogfood.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace? Ano ci ne?
PříspěvekNapsal: pát 16. zář. 2011 06:51 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
pedy píše:
Díky za odpovědi. Každopádně nechám vyndat bouličku ...
Ještě je brzy. V pohodě se to dá takto v začátku zvládnout Drags Imunem a td. (více po telefonu)
Citace:
...Trochu mě to vše děsí, čím víc o tom čtu...zánět dělohy apod....doufám, že se nám takové věci vyhnou. Dá se vůbec těmhle věcem nějak předcházet?
Jistě, v průběhu hárání nekoupat fenku a sledovat čistotnost, nedávat hárací kalhotky a podobně.

Citace:
Ty drags imun se dají podávat i ,,preventivně?"
Ten Drags Imun se dá podávat preventivně a pokud je podáván cíleně už na nějaký případný problém, dává se ho víc. Je to jen peruánská pryskyřice, kterou indiáni používají tisíce let téměř na všechno.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: stř 09. lis. 2011 17:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Při čekání jsem otevřela sešitek od Royal Canin "Každodenní péče o zdravotní stav kastrovaných psů" . Mám dojem, že autoři dělají hlupáky nejenom ze sebe, ale hlavně ze všech pejskařů:

"...nesprorný zdravotní přínos pro vašeho psa: kastrace úspěšně předchází zdravotním potížím v sexuální oblasti....... kastrace má preventivní, ale také léčivé účnky......., kastrace u psů všeobecně snižuje míru agresivity vůči ostatním samcům..... . "

"...Narkóza a stres z hospitalizace může způsobit, že pes nechce přijímat potravu....

"Trvalé změny:
- ....pokud nezamezíte zvýšenou konzumaci krmiva, pes se může stát obézním
- jako přímý důsledek vyšší tělesné hmotnosti se vyskytují potíže s klouby (přetržení zkřížených vazů v koelni nebo dysplazice kyčelních kloubů
- u kastrovaných samců také dochází k rychlejšímu stárnutí mozku"

.......

"Potíže s pohybovým aparátem jsou u psů běžné. Kastrovaní psi jsou ovšem náchylnější k obezitě, takže jejich klouby jsou více zatěžovány:
- přetřžení zkřížených vazů se vyskytuje u kastrovaných psů častěji
- citovaná studie také prokázala, že u kastrovaných psů je 50% vyšší riziko dysplazie kyčelních kloubů než u obecné polulace psů..."


Ta kastrace, to je opravdu "super", ne?? A někteří majitelé se nechají zblbnout a ještě si myslí, že se chovají zodpovědně a různé "odborné časopisy" to ještě propagují.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: stř 09. lis. 2011 18:39 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: ned 21. srp. 2011 14:24
Příspěvky: 202
Bydliště: Brno
Souhlas s Essi, ale pro mnoho lidí to zní krásně, když slyší ...nechte ho vykastrovat a problémy zmizí. My jsme tu chybu taky udělali a problémy nezmizely, změna nastala až po mé změně chování ke psovi( po přečtení této diskuze) a větším trávení času s ním. Jako lidi se nemají s kým poradit a myslí si, že jim radí odborník a správně...Tuhle diskuzi bych dal povinně, neříkám, že má odpovědi na vše, ale otevře to každému obroz a nevidí jen tu jedinou možnost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: čtv 10. lis. 2011 08:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 29. pro. 2009 00:50
Příspěvky: 396
Bydliště: Kopřivnice
U místního veterináře nás čeká v čekárně hned vedle dveří ordinace krásně barevná nástěnka plná kreslených obrázků. Velká nápis "Nechme mazlíčky vykastrovat" láká ještě ty kteří nejsou zcela rozhodnuti a silným argumentem přesvědčí i zatvrzelé odpůrce. Kreslené zvířátka nám tam říkají jakou službu jim tímto prokážeme a kolik starostí si dále ušetříme. Už samotné štěňátka nás v obrázkové bublině žádají a zlepšení kvality života a rychlém kastrování... hotová idilka

_________________
Dogo Argentino
http://dogos.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: čtv 10. lis. 2011 09:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Fixou bych tam připsala fakta. Přímo na ten papír.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: čtv 10. lis. 2011 09:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 28. říj. 2009 20:32
Příspěvky: 673
Bydliště: Vršovice / N. Sedlo
Jojo, a když náhodou odoláváte klasické, tak Vám určitě doporučí alespoň chemickou pomocí čipu.

_________________
Každý je tu proto, aby se něčemu naučil...
S přáním pěkných dní, Soňa, Jíra a kočičáci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: čtv 10. lis. 2011 09:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 29. pro. 2009 00:50
Příspěvky: 396
Bydliště: Kopřivnice
Celé je to psané takovým stylem, že člověk neví jestli se má smát, nebo řvát na všechny kolem.

Je smutné, že většina VETŮ má tento vyhraněný názor a ve svých ordinacích kastrují jak na běžícím páse

_________________
Dogo Argentino
http://dogos.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: čtv 10. lis. 2011 13:26 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Pochop, že z očkováním psů se neuživí.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: čtv 10. lis. 2011 13:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. říj. 2008 13:00
Příspěvky: 613
Bydliště: Praha 10 a Jindřichův Hradec
Jo já jsem si troufla napadnout "oslavnou odu na kastraci", vrhly se na mě jako rozzuřené tygřice a nejhorší na tom bylo, že se tam objevily dva příspěvky: "já váhala, ale teď na tu kastraci s pejskem půjdeme". Fakt paráda. :grr:

_________________
Vlaďka, Endy a Dex
http://dexendy.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: čtv 10. lis. 2011 18:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
ne všude to tak je :-)
jenže enjhorší je že když majitelum řeknete že jim to 5ti měsíční 6ti měsíční nebo roční zvíře nevykastrujete tak oni jdou jinam kde jim to samozřejmě udělaj smutné:-/
a zas nadruhou stranu když majiteli psa s pyometrou nebo nějakým jiným hnusem říkáte že by teda měli přistoupit na kastraci tak to budou chtít řešit celkovýma ATB a za týden tam stejnak přijdou s placatým psem a my máme co dělat ho zachránit
nehledě na to že nám do ordinace chodí tolik lidí kteří enjsou schopni uhlídat svojí fenu že jí opravdu radši vykastrujem než mít pak nasvědomí že měla 7 štěnat a těch 7 štěnat bdue mít zase 7 štěnat

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: čtv 10. lis. 2011 19:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. říj. 2008 13:00
Příspěvky: 613
Bydliště: Praha 10 a Jindřichův Hradec
ajka píše:
nehledě na to že nám do ordinace chodí tolik lidí kteří enjsou schopni uhlídat svojí fenu že jí opravdu radši vykastrujem než mít pak nasvědomí že měla 7 štěnat a těch 7 štěnat bdue mít zase 7 štěnat


Chápu a souhlasím, že kastrace je někdy to menší zlo (hlavně v útulcích), to ale neznamená, že je nutné psát "oslavnou ódu na kastraci" a to speciálně u psů. Vůbec nediskutuji o kastraci ze zdravotního hlediska, ale tohle mě fakt přišla přehnaná reklama na kastraci psů. :hnev:

_________________
Vlaďka, Endy a Dex
http://dexendy.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: čtv 10. lis. 2011 19:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
ajko, ale ten sešitek píše o prevenitvních kastracích, o tom, že je to vlastně psovi prostěšné z hlediska zdraví a povahy..., což pak dokazují dále, že je blbina - 50% vyšší riziko DKK. kolenní vazy, štítná žláza, inkontinence..., je to s prominutím zk**vení psího zdraví, když to není kastrace ze zdravotních důvodů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: čtv 10. lis. 2011 20:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 10. bře. 2009 20:03
Příspěvky: 704
Bydliště: Brno-Kohoutky
Aneb člověk si zase myslí, že ví víc než příroda :book3:

_________________
http://weaving.rajce.idnes.cz/ fotky opět Free


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: čtv 10. lis. 2011 20:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Mňa naša vetka od kastrácie prehovárala.Chcela som jej dať aj preventívne operovať žalúdok pred torziou (prvá doga mi na to uhynula),to ma zase odhovoril od toho tejto veterinárky manžel,tiež vetrinár.Bára teda kastrovaná je koli demodexu a už žiadne problémi spojené s tým nemá,chvála bohu :prayer: Ďalšiu feňulu by som ale preventívne kastrovať nedala pokial by bola zdravá a u psa taktiež nie [-(

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: čtv 10. lis. 2011 20:31 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: stř 08. lis. 2006 19:02
Příspěvky: 538
Bydliště: Stráž nad Nežárkou
Ahojte, mám dotaz na znalé. Při opakovaném zánětu v děloze se kastarci nevyhneme. Je možné odoperovat jen dělohu bez vaječníků a vejcovodů? Kam pak vejcovody ústí? Je to pro fenu nějak rizikové do budoucna?

_________________
Musíme jít a dívat se. (J. Y. Costeau)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: čtv 10. lis. 2011 21:16 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Řiká se tomu hysterektomie. A končí slepě v dutině břišní/pánevní. Uvolněná vajíčka se vstřebají. Gynex nezabírá?

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: čtv 10. lis. 2011 21:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 29. led. 2009 13:16
Příspěvky: 531
Bydliště: Ústí nad Labem / Brno
Je tam riziko pahýlové pyometry.

_________________
Válka je mír. Svoboda je otroctví. Nevědomost je síla!
Maky a pan Trix


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: čtv 10. lis. 2011 22:42 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: stř 08. lis. 2006 19:02
Příspěvky: 538
Bydliště: Stráž nad Nežárkou
Díky...je to jen začátek, od včerejška atb, gynex bude zítra nebo v sobotu...po císaři na jaře měla fenka zánět vnitřních stehů-neřešme proč se to stalo-vrátit to nejde :-(....před 14 dny dohárala, teď má zánět análních žlázek a slabý zánět v děloze. Od začátku jsem se obávala případných srůstů v děloze po tom zánětu stehů a protože při hárání málo barvila, je to pravděpodobné... uvidíme co bude dál...

_________________
Musíme jít a dívat se. (J. Y. Costeau)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: pát 11. lis. 2011 08:20 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
lenka apenzelka píše:
... Je možné odoperovat jen dělohu bez vaječníků a vejcovodů?...
Ajša, která je s vlkem, je takto odoperovaná asi na druhém roce a problémy nemá.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: pát 11. lis. 2011 13:49 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: stř 08. lis. 2006 19:02
Příspěvky: 538
Bydliště: Stráž nad Nežárkou
Dík za informace. Zkonzultuju případnou operaci s několika veterináři. To proto, abych byla připravená pro případ že by nic jiného nezabralo...

_________________
Musíme jít a dívat se. (J. Y. Costeau)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: stř 28. pro. 2011 15:37 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Budu dělat bakalářku na téma: Vliv kastrace na psy a feny

Touto cestou bych vás chtěla poprosit o vyplnění dotazníku (dotazník ke stažení na: http://bony-dutchee.wbs.cz/Dotaznik-o-vlivu-kastrace.html zde nejde vložit příloha s .doc) a odeslání na příslušný email uvedený v dotazníku. Zároveň bych poprosila o postřehy na SZ nebo stejný mejl. Jaké otázky jsou nesrozumitelné, špatně zformulované, které otázky chybí apodobně.

Prosím vše na SZ nebo mejla, ať to tu nezaplácáváme.

A ještě, pokud má někdo chuť napsat osobní zkušenost, kterou bych mohla v bakalářce citovat, tak mi to taky pošlete. Je na to času dost (několik měsíců). A uvěďte u toho, zda citovat anonymně nebo se jménem.
děkuju!

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: stř 22. úno. 2012 19:51 
Offline

Registrován: pát 05. srp. 2011 15:08
Příspěvky: 113
Bydliště: praha
Ahojte, chtěla jsem se zeptat jakou máte zkušenost s chováním čuby přímo po kastraci( cca 7hod.)? Ta, co ji mám doma, od tý doby jen leží, snaží se spát, ale moc jí to nejde, přelehává z místa na místo a nemůže se nikde uvelebit. Mručí skoro bez přestání a do člověčiny bych to přeložila spíš jako pláč. Vypadá, že jí něco bolí (což teda chápu, ale žádná z fen, co jsem po kastraci zažila v práci, to nedávala asi tak najevo, nebo co). Nežere, nepije. Vždycky když se zvedne, tak se jí jakoby zvedne kufr, vždycky to teda zase polkne...

(kastrace nebyla můj výmysl, nýbrž útulku pod který spadá)

_________________
Ten,kdo položí srdce své na oltář přírody,je nadevše povznesen,ale v očích druhého je toulavým psem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: stř 22. úno. 2012 23:58 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: stř 08. lis. 2006 19:02
Příspěvky: 538
Bydliště: Stráž nad Nežárkou
Zajistila bych jí teplo úměrné plemeni plus něco málo stupňů navíc a léky na tišení bolesti pro první 2 dny po operaci. Musí odeznít narkoza a vnitřek musí zákonitě bolet. Pít a jíst zatím nemusí-určitě má v sobě kapačku s výživou. Měkké místo na spaní, tlumené světlo, spíš šero a klidné pohlazení bez lítosti.

_________________
Musíme jít a dívat se. (J. Y. Costeau)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: čtv 23. úno. 2012 00:27 
Offline

Registrován: pát 05. srp. 2011 15:08
Příspěvky: 113
Bydliště: praha
lenka apenzelka píše:
Zajistila bych jí teplo úměrné plemeni plus něco málo stupňů navíc a léky na tišení bolesti pro první 2 dny po operaci. Musí odeznít narkoza a vnitřek musí zákonitě bolet. Pít a jíst zatím nemusí-určitě má v sobě kapačku s výživou. Měkké místo na spaní, tlumené světlo, spíš šero a klidné pohlazení bez lítosti.


tak prášky na bolest jsme nedostaly, uvidíme zítra, kdyžtak si o ně řeknu, jdem na kontrolu...
odeznívání narkozy se mi zdá už nějaký dlouhý, jak jsem zvyklá z práce, tak po takový době už to ty čubiny moc neřešej...že jí bolí vnitřek chápu(teda kastraci jsem nezažila).
spí v posteli, tak tam je snad tepla dost, obzvlášť až tam budem my...
lítost,no bylo to kur.a těžký, když mi povídala, jak jí to bolí(teda tak jsem to vyhodnotila já, nejsem žádnej odborník)

děkujem za podporu a odpověď

_________________
Ten,kdo položí srdce své na oltář přírody,je nadevše povznesen,ale v očích druhého je toulavým psem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: čtv 23. úno. 2012 06:16 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Předpokládám, že se bavíme o té Žvejce (pokud ne, tak to ignoruj). Chceš znát příčinu? Kastrace proběhla příliš brzy. Je-li fenka z nějaké týračky, pak se měla nejprve pořádně zakrmit, nabrat tukové zásoby a teprve potom se mohly vymýšlet nějaké výmysly s chirurgickými zásahy do organismu. Buďte rádi, že se na veterinárním stole vzbudila z narkózy, protože u těchto týpků je to padesát na padesát, že se už nevzbudí. Když to vezmeme do detailů, tak operace hubeného psa znamená to, že se zbylá nervová zakončení dotýkají kostí a ztuhlé svalové hmoty namísto toho, aby se to opřelo o "sádlo". Nabořené koleno si také nebudeš opírat o roh stolu, ale raději o polštářek. Jsem kluk zvídavý, stál jsem u stolu při několika kastracích, tak vím, že to nejsou jen nějaké dva stehy v kůži na břiše.
Prášky na bolest snižují imunitu i celkové hojení, jelikož utlumí všechno, to znamená i "povely" bílým krvinkám. Nevím, nakolik jsi vzdělaná v genetice, ale zbarvení blue merle je v podstatě "genetický odpad", tudíž se u takového jedince zpravidla nejedná o žádný vzor ideálně fungujícího imunitního systému, ale vždycky je tam nějaká nepatrná chybka, jen nikdo předem neví jak moc, nebo jaká. Víš, proč se dávají morčata do králíkáren? Úplně stejně mi tady na psinci funguje Romyna, je také "merlačka". Schytá všechno z první ruky. Modli se, abyste si z veteriny nedovezli nějaký ten "bonus", než jen pár stehů v břiše fenky.
Vím, že je dnes v některých útulcích (hlavně v SK) "moderní" hrabat fenkám kudlou do břicha klidně i ten den, kdy do útulku přijdou, ovšem já tomuhle říkám svinské týrání. Obávám se, že jsi právě poznala jeden z důvodů, proč to tak vidím, a to ta fenka ještě žije. Znám i případy, kdy to skončilo kafilérkou a závěrečnými kecy typu "je nám líto..." Fandím holkám z Dogpointu, ale ať si tohle aspoň přečtou a dávají ty fenky nejprve do přijatelné kondice, než do nich nechají hrábnout kudlou.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: čtv 23. úno. 2012 09:57 
Offline

Registrován: pát 05. srp. 2011 15:08
Příspěvky: 113
Bydliště: praha
Jo, jo, bavíme se o Žvejce. No já celou dobu říkala, že se mi to zdá brzo, že by se měla dostat aspoň do normální kondice a trochu se obalit, jenže jsem si připadala jako malej pán. Veterinářka jim řekla, že bude nejlepší je první vykastrovat, vzhledem k tomu, že jsou všechny určitě nakryté, tak aby se to stihlo vybrat. že je blbost je naočkovat a za týden do nich řezat.
Děkuju za vysvětlení a potvrzení... No je to za náma a budem doufat, že vše bude ok. A taky vzhledem k tomu, že mi včera po kastraci dali podepsat adopční smlouvu, tak už je moje :hura: . A už bude veškěrý rozhodnutí pouze na mně.

_________________
Ten,kdo položí srdce své na oltář přírody,je nadevše povznesen,ale v očích druhého je toulavým psem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: čtv 23. úno. 2012 10:16 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: stř 08. lis. 2006 19:02
Příspěvky: 538
Bydliště: Stráž nad Nežárkou
Ajtakrajta-netušila jsem že se jedná o fenečku v nedobrém stavu...tož se držte!!!

_________________
Musíme jít a dívat se. (J. Y. Costeau)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: čtv 23. úno. 2012 11:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
trikstra píše:
Jo, jo, bavíme se o Žvejce. No já celou dobu říkala, že se mi to zdá brzo, že by se měla dostat aspoň do normální kondice a trochu se obalit, jenže jsem si připadala jako malej pán. Veterinářka jim řekla, že bude nejlepší je první vykastrovat, vzhledem k tomu, že jsou všechny určitě nakryté, tak aby se to stihlo vybrat. že je blbost je naočkovat a za týden do nich řezat.
Děkuju za vysvětlení a potvrzení... No je to za náma a budem doufat, že vše bude ok. A taky vzhledem k tomu, že mi včera po kastraci dali podepsat adopční smlouvu, tak už je moje :hura: . A už bude veškěrý rozhodnutí pouze na mně.

Asi by bylo lepší sehnat si dobrého veterináře a nenechat se nutit ke zbytečným operacím zdravých zvířat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: čtv 23. úno. 2012 11:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. led. 2011 17:29
Příspěvky: 3985
Bydliště: Ostrov u Macochy
Essi píše:
...zbytečným operacím zdravých zvířat.

No, o těch zdravých zvířatech bych v tomto případě trochu pochybovala, ale chápu co chceš říct, že s pohlavními orgány jí nic nebylo.

A jestli jsem to správně pochopila, tak se feňule kastrovala na žádost a ještě ve vlastnictví toho sdružení, které ty psy vytáhlo z hromadného dvorku, ne kvůli nějakému hrabivému veterináři.
Taky nesouhlasím s bezdůvodným kastrováním, ale na druhé straně chápu přístup sdružení, když chtějí zaručit, aby se tihle psi už nikdy a nikde nemnožili dál...

_________________
Ve snaze přetvořit svět člověk zapomíná přetvořit sám sebe (A. Platonov)
www.naturaldogfood.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: čtv 23. úno. 2012 12:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Kddyby se majitel zavázal, že nebude množit, třeba pod nějakou sankcí, snad by to stačilo. Protože takovýmhle psům se hodně znesnadní resocializace a po zbytek života zůstávají bázliví a stresáci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: čtv 23. úno. 2012 12:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. led. 2011 17:29
Příspěvky: 3985
Bydliště: Ostrov u Macochy
Chápu... ale sankce je právně nevymahatelná a kolik lidí je natolik svědomitých, abys jim to, že se k něčemu zavážou, mohla stoprocentně věřit... :( (nota bene, když potřebuješ co nejrychleji udat 30 problémových, asociálních psů, což je potíž samo o sobě). Nakonec je to vždy o tom, zvolit v konkrétním případě menší zlo...

_________________
Ve snaze přetvořit svět člověk zapomíná přetvořit sám sebe (A. Platonov)
www.naturaldogfood.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: čtv 23. úno. 2012 12:16 
Offline

Registrován: pát 16. zář. 2011 19:22
Příspěvky: 2801
Bydliště: Praha
Essi - jo, možná by to stačilo. Jenže jsme v ČR, obecně máme nejhorší platební morálku, obecně nejméně v Evropě dodržujeme jakékoli ústní, písemné dohody a lžeme. Takže nestačilo. Má to bohužel 2. stránky věci. Nebo stačilo, ale co když ten pes změní později majitele? tam už to zajištěné smluvně nebude..
Kdyby se operace udělala na ne oslabené feně - tak v případě fen to u dogpointu chápu. Fenu bych si i dovedla představit /vykastrovanou/ doma. Vzhledem k tomu, co dělá v případě střetu s kastrovaným psem od své pohlavní dospělosti má fena BC, která jako štěně s kastrátem normálně běhala.. a fena je fakt bezkonfliktní snad vůči všemu - tak to si nedovedu představit. Už jen to, že toho psa mám a bude ho chtít každá 4-5 fena odstřelit. Samozřejmě já fenu odvolám, nedopustím odstřel kastrovného psa /feny jsou prý jedno a já o žádné v ´mém okolí/. Jde po něm ale natvrdo, bez pardonu, definitivně. Nějak u ní chápu, že je to pud základního přežití a selekce. ač to není vlk, ani husky :hmm: Proto mi to u psů přijde daleko strašnější "bezdůvodně" jak u fen. Ty holky to dělají zodpovědně a pořád je lepší tohle, než nezodpovědně, omylem množit.. Bohužel jedině tím, že udělají oboje, budou mít fakt "čisté ruce", že se ti psi nepomnoží. Je to fakt složité. Taky jim fandím!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: čtv 23. úno. 2012 13:13 
Offline

Registrován: pát 05. srp. 2011 15:08
Příspěvky: 113
Bydliště: praha
Hele, teď už to nevrátím a mrzí mě to čím dál tím víc :dozdi: , a o to víc, co čtu vaše příspěvky :Hangman: . Nicméně ze strany dogpointu to chápu a to i z toho hlediska, že ty čuby, co si přitahli, jsou asi všechny nakryté, a když jim všechny porodí třeba jen 4 štěňata, tak nemaj na starosti jen ty čuby, ale ještě k tomu 30x4 štěňat, což by bylo dost peklo. A navíc ne všichni se v tom vyznaj jako vy, tady na poradně, např. já toho taky ještě moc nevim, ale pomalu a jistě na to snad přicházim. A dogpoint na veterináře dá. A možná, že v tomhle případě sám veterinář na tom ani nějak zvlášť vydělat nechce, jen mu to přišlo jako jedinej dobrej způsob...


Jinak Žvejka dnes vypadá o poznání lépe, sežrala celou snídani a venku se chovala jako běžně, jen mi teda přijde, že se víc lekala...

vyhřejvá se u kamen na kožešině...
Obrázek

_________________
Ten,kdo položí srdce své na oltář přírody,je nadevše povznesen,ale v očích druhého je toulavým psem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: čtv 23. úno. 2012 13:48 
Offline

Registrován: pát 16. zář. 2011 19:22
Příspěvky: 2801
Bydliště: Praha
nojo, vždyt myslím, že je to pochpitelné.. jen tedy - existuje sono, kde se dá zjistit, zda to nutné je. Nikdo určitě neobhajoval nechat narodit takové množství štěnd z takových podmínek. držím palce!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: čtv 23. úno. 2012 13:52 
Offline

Registrován: pát 05. srp. 2011 15:08
Příspěvky: 113
Bydliště: praha
Lucía píše:
Nikdo určitě neobhajoval nechat narodit takové množství štěnd z takových podmínek. držím palce!


tak jsem to ani nemyslela, jen že prostě neviděli jiného východiska...

nicméně děkujem všem, co nám drží palce...

_________________
Ten,kdo položí srdce své na oltář přírody,je nadevše povznesen,ale v očích druhého je toulavým psem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: čtv 23. úno. 2012 13:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
Lucía píše:
nojo, vždyt myslím, že je to pochpitelné.. jen tedy - existuje sono, kde se dá zjistit, zda to nutné je. Nikdo určitě neobhajoval nechat narodit takové množství štěnd z takových podmínek. držím palce!

jo jenže pak už se většinou nedoporučuje kastrovat kdyby tam byly ale porodit a utratit tohle je děsný dilema co je větší enbo emnší zátěž na psychyku azdraví toho psa

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 681 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 14  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 55 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!