Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 12:27
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: "Vykusování blešek"
PříspěvekNapsal: pon 29. led. 2007 13:04 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Citace:
...Napadla mě jedna věc, zase hovadina . Ale já si pamatuju, jak jsem sedávala se svým psem v křesle a učila se a on najednou začal "vykusovat" (já nevím jak to napsat ) tak jak si psi vykusují blechy,ale naši pejsci nikdy blechy neměli :shock: :shock: (až na nějakou nehodu) . Byli domácí a ničím takovým netrpěli.
No a on začal vykusovat a pak plynule přešel třeba na mou ruku
Znamená to něco?? Nebo to se jen sekl??
...No nic, tímto dotazem se asi znemožním....
Tento projev, kterému říkám "hledání blešek", od psů miluji. Je to nadmíru přátelský projev, při kterém se psi dokáží dostat až do citového afektu. Jim samotným totiž dělá dobře, že nám to dělá dobře (proto je dobré je při tom nechat) a garantuji vám, že během této "procedury" vás dokáží nabít velice silnou pozitivní energií a jsou víceméně imunní proti té negativní.

P.S.:
neznám žádný dotaz, kterým by se mohl někdo znemožnit, naopak jsem zvyklý odpovědět i na daleko citlivější dotazy než je tento, tak se nikdo bát nemusíte.
Jedno už jste možná pochopili, anebo brzy pochopíte: není žádný dotaz (kromě veterinárních), na který nedokáži odpovědět, i když nad některými chvíli musím přemýšlet, jelikož jsem se danou situací třeba dlouho nesetkal.
Berte v potaz jedno, jsem vlk samotář a se psy uvnitř smečky už hezkých pár let bez lidí žiji a vidím i to, co vy nevidíte. Mezi sebou se totiž chovají jinak, než v přítomnosti lidí. Mimo to, právě pro to se snažím být trochu jako oni a také z toho důvodu tu mám kameru, abych viděl i jejich nejtajnější sny, jenž vám ti vaši doma nikdy neprozradí
.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 19. črc. 2007 20:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 17. črc. 2007 19:47
Příspěvky: 16
Bydliště: Božíčany
Tak k tomu taky neco mam, moje RR to dela nejen me, ale i svymu pelechu nebo perine na nasi posteli...prijde mi, že ma nervy nebo proc to dela?a ze to dela opravdu casto...nedavno jsme se prestehovali, nemuze to mit z toho? lale nove prostredi zvlada skvele, doma se ji libi, zadna zmena v chovani se u ni neobjevila...jen vic vykusuje :?

_________________
Máca


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 20. črc. 2007 10:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:26
Příspěvky: 16
Nanulí mi vykusuje blešky tak ráda že občas umí i docela citelně štípnout ... ale je vidět že je to ze samé lásky :) tak blažený výraz se u ní nevidí tak často jako když mě může řádně "odblešit" :)

_________________
http://www.fromtheheart.wz.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 20. črc. 2007 11:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. čer. 2006 08:04
Příspěvky: 197
bleskovani je super.Ja obcas svoje psy taky bleskuju a to pak koukaj :lol: Asi myslej,ze se panicka zblaznila.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 20. črc. 2007 17:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30. kvě. 2007 21:17
Příspěvky: 32
Bydliště: Piestany - SR
fiha, tak to som netusila, ze je to prejav priazne.. moja labroska tak hryzka, ked sa jasime - ale ona najradsej do krku, kde to boli a potom mam cucflaky (nie doslova, ale vysvetlujte niekomu v praci, ze to je od psa) :)
tak si ju to naucil bracho, ktoreho mala na hranie - on jej dovolil pri hre vsetko, u mna si nedovoli to, co u neho a hoci sa blaznime, kuseme, valame po zemi, ked poviem "AU", vie, ze ma prestat :)

_________________
Ktokolvek si moze mysliet, ze si nikto - tvoj pes vie, ze si stredobodom vesmiru. (Pam Brown)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 30. črc. 2007 14:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 53
Bydliště: Pardubice
[quote="Máca&Bunny"][/quote]

Já myslím ,že nervy nemá :D Taiki to dělá taky. A nejvíce, když se vrátíme domů, jde nás přivítat s hračkou v tlamě, ale nedá ji. Jen se jde pochlubit co ulovil, a pak si lehne, chytne tu hračku mezi packy a jemně jí odbleší:)))) Pak,když se mu po příchodu dostatečně nevěnujeme, zapomene na plyšáka a jde "odderatizovat" nás:)))


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 12. srp. 2007 20:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 23. čer. 2006 16:21
Příspěvky: 105
Bydliště: Vranová Lhota
Je to tohle?
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 12. srp. 2007 20:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 23. čer. 2006 16:21
Příspěvky: 105
Bydliště: Vranová Lhota
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 15. kvě. 2008 22:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
Nechtěla jsem zakládat nové téma,které bych asi nazvala něžné okusování. Čubísek mě dne večer překvapil.Je to příšera kousací,krokodýl a pirana v jednom,protože se teď přezubuje. Když jsme ležely už v posteli,tak se mi jala okusovat ruku,ale opravdu něžně,jak ji učím"malinko".Ležela na zádech a když jsem se k ní sklonila,tak mi úplně malounko začala okusovat bradu.Já jí občas olízla koutek,jakože se ve smečce mazlíme a všechno je v pořádku :lol: ...chtěla tím říct říct,mám tě ráda /aniž by mě sežrala/,nebo to byla náhoda,že byla tak něžná?..U nás se snažím smečku řídit a ochranovat já,tak by mě zajímalo,jestli to bylo jen pro tuhle chvíli,nebo se náš vytah přesunul do jiné úrovně /nevím,jestli to vysvětluju dobře,ale dost mě ta její něžnost a jemnost skusu překvapila/.... :wink: /pro nezasvěcené,je to 15týdenní ČV/...

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 16. kvě. 2008 06:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Naše ČSV má tyhle chvilky od štěníka taky. Když se mazlíme, vezme si do huby nejčastěji moji bradu, někdy ruku a hodně jemně mě okusuje. Většinou při tom leží na boku, někdy na zádech, opírá se o mě pacičkama a neškrábe při tom nebo se přitulí celou délkou těla. Moc si to užíváme.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 16. kvě. 2008 07:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
díky Essi,už jsem si myslela,že se jí něco stalo :lol: ,bylo to moc příjemné,pak se mnou chvilku ležela,ale asi jí je v posteli moc vedro,protože se teď na noc stěhuje na zem,nebo na pelech vedle postele,což je škoda,ráda ji tam mám. A co se týká vykusování blešek,tak to asi nepoznám,jestli je vykusuje i mě,protože kouše pořád.ale sama sobě to dělá....

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 16. čer. 2008 14:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
tak už vykusování blešek poznám.....docela to štípe a já už nemám modřiny na ruce z kousání ,ale z odblešování.... :lol:

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: "Vykusování blešek"
PříspěvekNapsal: pát 22. kvě. 2009 15:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 10. bře. 2009 20:03
Příspěvky: 704
Bydliště: Brno-Kohoutky
mě malá nejvíc bleškuje když ji položím na záda a začnu drbat na bříšku a hrudníku. Je to sice moc milý že sí to tak líbí, ale začíná mě to bolet a občas mi udělá modráka :D šíleně to občas štípne, ale nechci jí to zakazovat. Nejlepší když mám tričko s dlouhým rukávem a bleškuje to a nemodrákuje mě :D

_________________
http://weaving.rajce.idnes.cz/ fotky opět Free


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: "Vykusování blešek"
PříspěvekNapsal: pát 22. kvě. 2009 15:56 
Offline

Registrován: stř 18. úno. 2009 19:36
Příspěvky: 26
Bydliště: Kladno
Moje Tequilka "bleškuje" kocoura, a maj z toho oba dva náramně evidentě "příjemný pocity. Nechávám je, protože sem šťastná že si zvykli natolik, že se milujou. Teki totiž kočky brala jako kořist..... :oops:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: "Vykusování blešek"
PříspěvekNapsal: stř 14. zář. 2011 23:14 
Offline

Registrován: pát 16. črc. 2010 22:43
Příspěvky: 196
Bydliště: Týniště nad Orlicí
ahoj vsem....

mame noveho clena smecky, je u nas 4.den.... Sunny je dost nervozni, zmena mu nedela dobre, vubec nezere a tak... docela casto bleskuje deku na gauci a koberec.... nemyslim ze to dela kdyz je v pohode, spis kdyz jsme u neho dost blizko, nebo se dela neco co ho rozrusi (treba krmeni i kdyz pak stejne nechce zrat)... je mozne ze se tim ventiluje, ze ma nerviky a nevi co ma momentalne delat? a nechat ho byt, anebo spis preorientovat cinnost na neco jine?

Dekuji


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Google [Bot] a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!