Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 11:28
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Ako vysvetlit psovi ze nema pravo chovat sa majetnicky?...
PříspěvekNapsal: pon 28. črc. 2008 14:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 06. čer. 2008 08:27
Příspěvky: 38
Bydliště: Trnava, Slovensko
Zdravim vseckych...mam doma dvoch krizencov bradaca a jazvecika...starsi Maco ma 7 rokov, mlady Monty (utulkacik) ma 7 mesiackov. Monty je odmalicka priebojnejsi, energickejsi ale aj majetnickejsi...dospel uz do takeho veku, ze Maco mu neprepaci jeho stenacie blbosti, a sem tam nanho aj vyceri velky biely zub :lol: ale to je vzdy v ramci normy, maco je velky pohodak, kludas...to sa vsak neda povedat o malom, riadi sa heslom moje moje moje...nikdy nie vo vztahu kumne, ale k inym psom, samozrejme najcastejsie k Mackovi...viem ze mu to dovolit nemozem, a nechcem do toho zakrocovat agresivitou, a preto sa pytam, ako psovi vysvetlit ze nema pravo branit veci, pretoze su to vsetko moje veci a ja o nich rozhodujem, a za dalsie ako riesit situaciu ak sa uz taketo nieco stane...
(za poslednu dobu sme sa sice zlepsili, zacala som maleho vrkotom vyhanat od veci s ktorymi sa "hram" ja, a potom ich na striedacku davam obom psom...)
Dakujeme :-)

_________________
www.macofuzik.wbl.sk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 29. črc. 2008 08:29 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
já, když si pes myslí, že je něco jeho, tak to vemu a dám druhému psovi, naschvál - něco jako: si to hlídáš? tak hele :twisted: samozřejmě pokud si pěkně hraje a přijde ho otravovat jiný pes, a muj nemá náladu, tak dalšího odeženu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 30. črc. 2008 16:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 06. čer. 2008 08:27
Příspěvky: 38
Bydliště: Trnava, Slovensko
Toto odoberanie predmetu histercenia som uz davnejsie zacala aplikovat...myslim ze to zacina zaberat...aj ked vidim ze ma tendenciu vystartovat, tak v tom sa zhakne a akoby si uvedomil ze: sakra zavrcim tak mi to zobere...tak drzi tlamku...

Co ma trapi viac je ze neviem ako zareagovat ak uz vystartuje a doslova napadne toho psika...

_________________
www.macofuzik.wbl.sk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 31. črc. 2008 07:33 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Silwuska píše:
...Co ma trapi viac je ze neviem ako zareagovat ak uz vystartuje a doslova napadne toho psika...
Tohle ti tu bohužel veřejně psát nemohu, aby to lidé nezneužívali, proto zavolej.
V prvé řadě to chce ale, aby neměl tvůj pes šanci to udělat. Je to sice hra na postřeh, ale stihnout se to dá.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 31. črc. 2008 08:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 06. čer. 2008 08:27
Příspěvky: 38
Bydliště: Trnava, Slovensko
Dakujem, poobede skusim zavolat s firemneho telefonu :D
Hej aby nemal sancu to urobit...samozrejme ze sa o to budem pokusat ako to len pojde...
Mohla by som mat jednu pridavnu otazku?? je v poriadku ak si psy pred sebou strazia svoje misky?? Jedia kazdy na svojom vyhradenom mieste, len ma zaujma ci je v poriadku ked jeden lezie do misky druhemu a ten ho ovrci, pripadne sa aj ozenie...ja si myslim ze to v poriadku je, a doteraz som to neriesila...

_________________
www.macofuzik.wbl.sk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 01. srp. 2008 08:08 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Moji psi si vzájemně lezou do misky běžně, jen když jim to ten pes dovolí.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 03. srp. 2008 18:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 21. bře. 2007 18:42
Příspěvky: 200
Bydliště: Dobrá u Frýdku-Místku
Já měla podobný problém při hlídání kamarádčina psa.Na vše zvykli jen u žrádla(a speciálně pokud nešlo o granule,ale bylo navařeno)ten hlídaný skočil do toho mého pokud se mu k misce přiblížil.V takové chvíli jsem toho hlídaného strhla z mého a vysvětlila mu,že to žrádlo je MOJE ne JEHO.Maxe jsem poslala pryč ať neleze kam nemá.Nevím jestli jsem udělal správně,ale po chvilce se sklidnili oba...

_________________
učím se a učím...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 04. srp. 2008 21:07 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: sob 26. srp. 2006 09:07
Příspěvky: 344
Bydliště: Banska Bystrica
Lada píše:
Na vše zvykli jen u žrádla(a speciálně pokud nešlo o granule,ale bylo navařeno)ten hlídaný skočil do toho mého pokud se mu k misce přiblížil.

pri krmeni svorky je rozumnejsie dat kazdemu vlastny klud a priestor kde sa nazerie. mne doteraz stara cuba zerie odelene, pretoze bud je schopna sa zradlom udusit ako si ho brani a musi ho hned zozrat, alebo, kedze je to nervny magor je schopna na hocico zautocit aby sa ku kusku zvanca dostala. pri zvieratach, ktore su u nas casto a mam ich prekuknute sa v ramci socializacie krmi spolocne. mam tu ale aj goldaka ktory sa nenazerie kym je v dosahu hocico zive, takze tiez zerie sam. ja si myslim ze nema vyznam "nasilu socializovat" a tym aj nervovat psa hlavne ked ho iba strazis. jedneho zavri do kuchyne druheho do kupelne a mas pokoj a oni tiez

_________________
Toto motto nesúvisí s obsahom môjho príspevku. Je to môj obľúbený výrok A.Einsteina tak ho prosím neberte osobne: "Dve veci na svete sú nekonečné, vesmír a ľudská hlúposť. Len tým vesmírom si nie som taký istý."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Majetnický sklon?
PříspěvekNapsal: čtv 25. zář. 2008 21:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 31. črc. 2008 00:26
Příspěvky: 140
Bydliště: Brno-venkov
Dobrý den, potřebovala bych poradit, jak se zachovat, když: Můj pes štěně 5 měsíců si hraje s jiným, kterého již pár týdnů zná a druhý pejsek si najde nějakou hračku (klací, petflašku). Chvíli se honí a hrají si. Pak ale druhý pejsek o věc ztratí zájem a nechá ji ležet. V tom okamžiku můj hafan vycítí příležitost a hračky se zmocní. Když ten druhý pejsek to zjistí a přiběhne, že si jako zase budou hrát, tak můj hafan zavrčí a ožene se, hrát už si nechce. Já s ním nemám problém, cokoliv mi z tlamy vyplivne do ruky. Co myslíte, mám nechat pejsky, ať si to vyřídí sami, nebo mám raději zasáhnout... Ale jak? Vzít si tu věc, nebo potrestat mého hafana... Nechci, aby někoho kvůli tomu kousnul a zárveň nechci udělat výchovnou chybu. Prosím o radu, či vysvětlení tohoto chování..´Moc díky...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 26. zář. 2008 10:06 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
já to řeším tak: "myslíš si že je to tvoje? Tak koukej" a tu věc co si hlídá dám druhému psovi. Ale ne vždy. Jenom když už to přehání. Já jsem si psa vychovala, že si nemusí a nesmí nic hlídat - ani misku se žrádlem. Ale zato jsem mu slíbila a dodržuju to, že ho ohlídám před ostatníma psama. Je to někdy na obtíž, ale musim to dodržet.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ako vysvetlit psovi ze nema pravo chovat sa majetnicky?...
PříspěvekNapsal: stř 15. čer. 2011 22:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. črc. 2007 16:12
Příspěvky: 135
Bydliště: Poprad, Slovakia
Dobrý večer,
4.deň je u nás kotná sučka, Bu, z útulku, odhadovaný vek 5-6 rokov. V živote nezažila, aké je to byť mojkaná a ľúbená a teraz si ma stráži a privlastňuje. Mám 2 psov, sučku a psa, tí sú na iné sučky nekonfliktní a radšej sa konfliktu vyhnú.
Keď čupím a hladkám jedného z mojich psov, tak Bu sa silou-mocou derie ku mne a chráni si ma - vrčí pri tom a nemá problém sa kvôli tomu pobiť.
Skúsila som to riešiť tak, že si ju nebudem všímať, ale nerobila som to zatiaľ úplne - totižto nebola na voditku, a tak hrozilo z jej strany nebezpečenstvo útoku na mojich psov, ktorých som tak musela chrániť vlastním telom a zabraňovať jej v stretnutí s nimi (a teda nešlo o úplnú ignoráciu). Chcem sa spýtať, či v tom mám pokračovať, ale s tým, že bude na vodítku, alebo mám postupovať inak (ak iný, tak aký?)? Mám totiž pocit, že Bu začína mať voči mojim psom čoraz väčšiu averziu.

So psami sa znesie, ale nevyhľadáva ich spoločnosť.

Vonku má strach zo psieho štekotu za plotom. A vždy keď sa nejaký pes rozšteká, tak zastane, ale akonáhle idem ďalej, ide aj ona (nenasleduje psy, ale mňa-človeka).
---zlúčenie príspevkov---
Ešte podotýkam, že keď ku nám prišla, nedovolila som psom, aby ju oňuchávali a boli príliš dotieraví. Teraz si začínam uvedomovať, že to bola chyba, a radšej som ich mala zoznámiť až na druhý deň (a nemusela som tak riešiť to, aby ju nestresovali ešte viac tým, že ju budú oňuchávať). Myslím si, že aj práve kvôli tomu začala byť na moje psy netýkavka.

Ďakujem!

_________________
avatar Aron, Fergie a Caesar


Naposledy upravil rea dne čtv 16. čer. 2011 18:38, celkově upraveno 1
zlúčenie príspevkov


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ako vysvetlit psovi ze nema pravo chovat sa majetnicky?...
PříspěvekNapsal: čtv 16. čer. 2011 18:57 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
MisheliQ nevyzerá to, že by mojkaná nebola, skôr ale socializovaná s klasickými chybami. Je dosť veľké riziko zoznamovať svojich psov s druhým o ktorom máš málo informácií bez toho, aby si to vodítko použila a nastavila pravidlá hneď na začiatku.
Ona si to tam ošéfovala hneď, ako prišla, ale to si mala ty, aj z toho pramení to privlastňovanie.
Treba jej vysvetliť, že je normálne nechať sa očuchať (neverím, že si ešte nevidela, ako sa riešia netýkavky) a ty zabezpečíš to, aby ju tvoji psi neobťažovali príliš, ale objektívne, nie tak, ako si myslí ona. Jej agresiu proti tvojim psom vezmeš na seba (tiež neverím, že si nevidela na akciách s Rudom na vlastné oči), o žiarlivosti tu ale máš predsa veľa napísaného. Len si to spoj s tým, čo si už videla, držím päste, nech k vám fenka zapadne :wink:

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ako vysvetlit psovi ze nema pravo chovat sa majetnicky?...
PříspěvekNapsal: pát 17. čer. 2011 23:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. črc. 2007 16:12
Příspěvky: 135
Bydliště: Poprad, Slovakia
Ďakujem za odpoveď, ak zavrčala, otočila som jej hlavu ku mne a spýtala sa, či má nejaký problém so mnou. Hlavu som jej pridržala, tak ňou začala mykať a chcela sa otočiť späť ku psovi, ale nedovolila som to a keď sa ukľudnila, tak som ju pustila.
Dnes aj včera je to zatiaľ bez vrčania a väčších konfliktov (klop klop klop).
Šéfovanie som prebrala, je pravda, že som jej toho tolerovala viac než dosť, ale to preto, že je kotná.

_________________
avatar Aron, Fergie a Caesar


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ako vysvetlit psovi ze nema pravo chovat sa majetnicky?...
PříspěvekNapsal: sob 18. čer. 2011 19:02 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
MisheliQ píše:
je pravda, že som jej toho tolerovala viac než dosť, ale to preto, že je kotná.


Kotnosť nie je závada, ani choroba, nepotrebuješ robiť niečo, čo by ako kotná nezvládla. Ak ustupuješ teraz, po narodení šteniat sa to môže ešte zhoršiť.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  
cron








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!