Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 13:16
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 38 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Matka se synem na jedné zahradě
PříspěvekNapsal: stř 27. čer. 2007 13:39 
Offline

Registrován: čtv 07. čer. 2007 10:01
Příspěvky: 10
Bydliště: Bludov
Zdravím,
mám dotaz ohledně generačního problému. Máme 12-ti letou fenu(dalmatina), která před rokem měla štěňata(dalmatinxšvýcar) a my si jednoho psa nechali. Nyní je juniorovi bez pár dní jeden rok a začaly problémy. Se psi jakéhokoli plemene a věku nikde ani na cvičáku problémy nemá. Dosud nebyl problém ani doma na zahradě, všechny rvačky byly spíše hravé. Poslední dva týdny junior přiostřil. Fena se brání spíš štěkáním vrčením občas po něm chňapne, ale do rvačky se nepouští, přesto ji pes často napadá. Na cvičáku nám poradili být na něj i na zahradě tvrdší, stejně jako při výcviku. Chci se zeptat jestli se nám chlapec nějak nezvrnul, jestli si jen dokazuje dominanci nad fenou, nebo je něco moc špatně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 27. čer. 2007 13:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
v prvé řadě by si pes neměl co dovolovat na fenu notabene babičku- zavolejte rudovion vám poradí co a jak

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 27. čer. 2007 13:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 19. srp. 2006 08:17
Příspěvky: 91
Bydliště: Praha
Citace:
Máme 12-ti letou fenu(dalmatina), která před rokem měla štěňata
No coment :evil: [/i]

_________________
Jestliže je láska nesmrtelná,pak pevně věřím,že se po smrti setkám se všemi psy svého života,kdyby pro nic jiného,tak pro to moře lásky,která nás spojovala.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 27. čer. 2007 14:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
evina ano k samotnému faktu se taky ani nevyjadřuju

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 27. čer. 2007 14:12 
Offline

Registrován: čtv 07. čer. 2007 10:01
Příspěvky: 10
Bydliště: Bludov
ajka píše:
evina ano k samotnému faktu se taky ani nevyjadřuju

Nějak nechápu na co nárážíte? Na věk ve kterém měla štěnata? ano stala se chyba, že jsme to neuhlídali, ale měla věskerou péči a dozor doktora. Jak můžete soudit, pokud neznáte okolnosti?
Ohledně chování juniora by něco nebylo?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 27. čer. 2007 14:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
vepřková psala sme zavolejte rudovi a poradte se přímo s ním.
no stávat by se nemělo co si budem povídat :-) sama musím doma dvakrát ročně uhlídat fenu a psa .-)

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 27. čer. 2007 21:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 19. srp. 2006 08:17
Příspěvky: 91
Bydliště: Praha
Souhlasím s Ajkou...stávat by se nemělo a zvlášť v takovém věku to považuji za nerozum až nezodpovědnost.
Citace:
všechny rvačky byly spíše hravé.
Tohle nějak nechápu...ten termín hravá rvačka.Já osobně bych jakýkoli náznak agrese zakázala hned v zárodku.A aby mi vyjížděl po babče,to by si mohl zkusit...Určitě Ti tu ale poradí zkušenější!

_________________
Jestliže je láska nesmrtelná,pak pevně věřím,že se po smrti setkám se všemi psy svého života,kdyby pro nic jiného,tak pro to moře lásky,která nás spojovala.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 28. čer. 2007 08:25 
Offline

Registrován: čtv 28. zář. 2006 11:43
Příspěvky: 10
Bydliště: Klimkovice
Denně si pročítám tyto stránky a dost často se mi nelíbí, že se nejprve soudí tazatel, který prosí o radu zkušenější. Sama vím, že písemně se špatně radí, každý pes potřebuje individuální přístup. Kdyby pisatelka neuvedla věk feny, vaše reakce by byla úplně jiná. :P


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 28. čer. 2007 08:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 10. čer. 2006 17:11
Příspěvky: 341
Kubzova píše:
Denně si pročítám tyto stránky a dost často se mi nelíbí, že se nejprve soudí tazatel, který prosí o radu zkušenější. Sama vím, že písemně se špatně radí, každý pes potřebuje individuální přístup. Kdyby pisatelka neuvedla věk feny, vaše reakce by byla úplně jiná. :P


Tak na tomhle asi něco bude ... musím s tebou opravdu souhlasit :wink:

_________________
Martina

Nikdo nedělá větší chybu než ten, kdo nedělá nic v domnění, že to málo, co udělat může, je bezvýznamné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 28. čer. 2007 09:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 19. srp. 2006 08:17
Příspěvky: 91
Bydliště: Praha
Kubzova:
Citace:
často se mi nelíbí, že se nejprve soudí tazatel
To je takový úděl diskusí.Myslím,že to mohla zadavatelka dotazu čekat,že se nad tím někdo pozastaví protože toto nepovažuju za zcela běžnou věc.Myslím,že netřeba abych to více rozváděla!Přímo k dotazu jsem se vyjádřila také...Myslím,že ke konkrétnější radě je tu i málo podrobností.A na tohle je určitě lepší osobní konzultace na Ovčárech.

_________________
Jestliže je láska nesmrtelná,pak pevně věřím,že se po smrti setkám se všemi psy svého života,kdyby pro nic jiného,tak pro to moře lásky,která nás spojovala.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 28. čer. 2007 10:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Lenko, a vy jste jejich chování nijak neregulovali? Štěník je v pubertě a čubinu otravuje. Nenechala bych ho, aby jí otravoval víc, než ona sama přijme, je to babulka a má právo na svůj klid.
Bude nutné mu určit, co si smí a co si nesmí dovolit a to ne tvrdostí, ale důsledností a srozumitelností. To vás na žádném cvičáku nenaučí. To se nespraví výcvikem, ale výchovou.
Připojuju se k jediné radě - zavolejte Rudovi mezi 9.-10. hodinou ráno, domluvte si schůzku, vezměte oba psy a jeďte na Ovčáry. Tohle se dá předvést v reálu, po netu to s nikým nevyřešíte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Matka se synem na jedné zahradě
PříspěvekNapsal: čtv 28. čer. 2007 12:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
Vepřková Lenka píše:
Zdravím,
mám dotaz ohledně generačního problému. Máme 12-ti letou fenu(dalmatina), která před rokem měla štěňata(dalmatinxšvýcar) a my si jednoho psa nechali. Nyní je juniorovi bez pár dní jeden rok a začaly problémy. Se psi jakéhokoli plemene a věku nikde ani na cvičáku problémy nemá. Dosud nebyl problém ani doma na zahradě, všechny rvačky byly spíše hravé. Poslední dva týdny junior přiostřil. Fena se brání spíš štěkáním vrčením občas po něm chňapne, ale do rvačky se nepouští, přesto ji pes často napadá. Na cvičáku nám poradili být na něj i na zahradě tvrdší, stejně jako při výcviku. Chci se zeptat jestli se nám chlapec nějak nezvrnul, jestli si jen dokazuje dominanci nad fenou, nebo je něco moc špatně.

Myslim ze k pokrocilemu veku fenule nebilo jeji nakryti nejstastnejsi,v budoucnu se muzou u jejich potomku projevit bud dedicne nebio geneticke nemoci.
Ale stalo se.Ted je nejdulezitejsi abiste jste se naucily jak se osy spravne pracovat.Rada kterou jste dostaly na cvicaku svedci minimalne o hluboke neznalosti aurtora tohoto vyroku...Predevsim opravdu nic nezkazite pokud se rozhodnete zajet i se psy na Ovcary,Ruda o psech vi hodne a ma skusenosti.
Vasi prioritou bude nastaveni jasnych a pro psa srozumitelnych pravidel a mantinelu pro jeho chovani.Vy jako majitele mate stat na prvnim miste a pes (junior) bi mnel bit atz na konci zebricku.Jeho chovani je prirozene ,zacina psychycky dopivat a snazi se vylepsit si hierarchiii svoje postaveni.
Jak zabranit jeho chovani pres net neporadim,neznam Vase psy a na kazdeho psa plati trochu neco jineho.Univerzalni navod neexistuje. Muzete a doporucuji abiste pouzily zdejsi vyhledavac-je umisten na nahore vpravo,ikonka hledat.
Pokud zacne mladsi pes ve hre uz prilis na fenu klidne a rozhodne ukoncete jejich vzajemnou hru.Jak uz zde nekolikrat zaznelo je vsak potreba pro posouzeni deje znat co psi si rikaji,to poznate jasne z jejich hlasovych projevu,reci tela,postoje mimiky,postavenia polohy ocasu,usi.To co muze bit z naseho hlediska neprijatelne muze vsak bit v reci psu nevina vyzva ke hre,a naopak.Tohle Vam po netu nikdo nevysvetli a bude opravdu dobre pokud budete moci zajet za Rudem ,ktery Vam tohle vsechno muze ukazat v praxi pokud budete mit zajem,

_________________
http://binladin.rajce.net


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 29. čer. 2007 05:32 
Offline

Registrován: čtv 07. čer. 2007 10:01
Příspěvky: 10
Bydliště: Bludov
Děkuji všem za rady.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 29. čer. 2007 05:34 
Offline

Registrován: čtv 07. čer. 2007 10:01
Příspěvky: 10
Bydliště: Bludov
Kubzova píše:
Denně si pročítám tyto stránky a dost často se mi nelíbí, že se nejprve soudí tazatel, který prosí o radu zkušenější. Sama vím, že písemně se špatně radí, každý pes potřebuje individuální přístup. Kdyby pisatelka neuvedla věk feny, vaše reakce by byla úplně jiná. :P

Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 29. čer. 2007 06:52 
Offline

Registrován: čtv 07. čer. 2007 10:01
Příspěvky: 10
Bydliště: Bludov
Essi píše:
Lenko, a vy jste jejich chování nijak neregulovali? Štěník je v pubertě a čubinu otravuje. Nenechala bych ho, aby jí otravoval víc, než ona sama přijme, je to babulka a má právo na svůj klid.
Bude nutné mu určit, co si smí a co si nesmí dovolit a to ne tvrdostí, ale důsledností a srozumitelností. To vás na žádném cvičáku nenaučí. To se nespraví výcvikem, ale výchovou.
Připojuju se k jediné radě - zavolejte Rudovi mezi 9.-10. hodinou ráno, domluvte si schůzku, vezměte oba psy a jeďte na Ovčáry. Tohle se dá předvést v reálu, po netu to s nikým nevyřešíte.


Regulovat se snažíme a trpělivost s ním také máme, ale on se tak projevuje jen pokud na zahradě nejsme.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 29. čer. 2007 06:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
Citace:
všechny rvačky byly spíše hravé.
Tohle nějak nechápu...ten termín hravá rvačka.Já osobně bych jakýkoli náznak agrese zakázala hned v zárodku.A aby mi vyjížděl po babče,to by si mohl zkusit...[/quote]
Evina pletes paty pres devaty,pokud onecem nevis tak radeji mlc nebo nez prece jen neco napises tak si zjisti ocem problem skutecne je a jak se muze resit.
Tve zjednoduseni problemu je priulis zavadejici a zcela milne.Pokud se uz budem bavit o agresivite je potreba rozlisit peclive kdy,jak a proc a pdle toho ztoho vivodit zavey nebo patricne korekce chovani.

_________________
http://binladin.rajce.net


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 29. čer. 2007 06:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
Kubzova píše:
Denně si pročítám tyto stránky a dost často se mi nelíbí, že se nejprve soudí tazatel, který prosí o radu zkušenější. Sama vím, že písemně se špatně radí, každý pes potřebuje individuální přístup. Kdyby pisatelka neuvedla věk feny, vaše reakce by byla úplně jiná. :P

Tohle je velni individualni ono taky zalezi jak se na co kdo pta,jak reaguje na odpovedi a proc problem vznikl hodne strucne receno.Nektere polemiky jsou zde naopak prinosne.

_________________
http://binladin.rajce.net


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 29. čer. 2007 07:00 
Offline

Registrován: čtv 07. čer. 2007 10:01
Příspěvky: 10
Bydliště: Bludov
ajka píše:
vepřková psala sme zavolejte rudovi a poradte se přímo s ním.
no stávat by se nemělo co si budem povídat :-) sama musím doma dvakrát ročně uhlídat fenu a psa .-)

Já ji hlídala 11 let úspěšně


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 29. čer. 2007 07:14 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
ajka píše:
vepřková psala sme zavolejte rudovi a poradte se přímo s ním.
no stávat by se nemělo co si budem povídat :-) sama musím doma dvakrát ročně uhlídat fenu a psa .-)


No ale stalo se.. Každý děláme chyby. Nemá cenu řešit, co už se nedá vrátit...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Matka se synem na jedné zahradě
PříspěvekNapsal: pát 29. čer. 2007 07:57 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Vepřková Lenka píše:
...Máme 12-ti letou fenu(dalmatina), která před rokem měla štěňata(dalmatinxšvýcar) a my si jednoho psa nechali.
Jednoho psa z kolika? Kolika psům v kolika útulcích jsi se dívala do očí, že necháváš celý vrh nechtěných štěňat? Pochopil bych jedno štěně k veterináři obhajovanému zabránění zdravotních problémů s laktací, ale i to je dnes překonané.

Citace:
Poslední dva týdny junior přiostřil. Fena se brání spíš štěkáním vrčením občas po něm chňapne, ale do rvačky se nepouští, přesto ji pes často napadá.
V každé smečce inteligentních psovitých jsou důchodci chránění víc než štěňata a napadení samice samcem se považuje za hrubý prohřešek, který může skončit i vyhoštěním ze smečky. Pokud mi nějaký pes sáhne na jiného psa staršího osmi let, má co dočinění přímo se mnou. Jestliže porušuje zákony přírody o nedotknutelnosti samic ze strany samců, bude mít na můj razantní zákrok nezapomenutelné zážitky a už nikdy více, nejen že to neudělá, ale ani na to nepomyslí.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Matka se synem na jedné zahradě
PříspěvekNapsal: pát 29. čer. 2007 08:50 
Offline

Registrován: čtv 07. čer. 2007 10:01
Příspěvky: 10
Bydliště: Bludov
Desenský píše:
Vepřková Lenka píše:
...Máme 12-ti letou fenu(dalmatina), která před rokem měla štěňata(dalmatinxšvýcar) a my si jednoho psa nechali.
Jednoho psa z kolika? Kolika psům v kolika útulcích jsi se dívala do očí, že necháváš celý vrh nechtěných štěňat? Pochopil bych jedno štěně k veterináři obhajovanému zabránění zdravotních problémů s laktací, ale i to je dnes překonané.
Nezlobte se, ale opět soudíte a nevíte. Nezůstalo nechtěné ani jedno. Nechali jsme dvě, se kterými neměla žádné těžkosti. Veterináře máme neustále na telefonu, pokud je potřeba. Druhý pes je u rodiny, která ho zbožňuje.

Citace:
Poslední dva týdny junior přiostřil. Fena se brání spíš štěkáním vrčením občas po něm chňapne, ale do rvačky se nepouští, přesto ji pes často napadá.
V každé smečce inteligentních psovitých jsou důchodci chránění víc než štěňata a napadení samice samcem se považuje za hrubý prohřešek, který může skončit i vyhoštěním ze smečky. Pokud mi nějaký pes sáhne na jiného psa staršího osmi let, má co dočinění přímo se mnou. Jestliže porušuje zákony přírody o nedotknutelnosti samic ze strany samců, bude mít na můj razantní zákrok nezapomenutelné zážitky a už nikdy více, nejen že to neudělá, ale ani na to nepomyslí.

O nedotknutelnosti samic jsme nevěděli, to asi byla chyba. Předpokládali jsme, a byli jsme i ujišťováni, že se mezi sebou srovnají.
Tak tedy jakým způsobem provést ten razantní zákrok na který nikdy nezapomene, aby byl dostačující a ne přehnaný?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 29. čer. 2007 08:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Lenko, tohle se opravdu po netu asi poradit nedá. PřiJeďte na Ovčáry, to je asi to nejlepší, co můžete udělat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 29. čer. 2007 09:10 
Offline

Registrován: čtv 07. čer. 2007 10:01
Příspěvky: 10
Bydliště: Bludov
Essi píše:
Lenko, tohle se opravdu po netu asi poradit nedá. PřiJeďte na Ovčáry, to je asi to nejlepší, co můžete udělat.

Je to pět hodin cesty, proto se snažím pokud možno co nejvíce vyzvědět po internetu, díky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Matka se synem na jedné zahradě
PříspěvekNapsal: pát 29. čer. 2007 09:55 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: stř 14. úno. 2007 15:14
Příspěvky: 150
Bydliště: Praha
Citace:
že se mezi sebou srovnají.

Vy vedete smečku, vy srovnáváte, vy ochraňujete slabší, pokud ne, nevedete smečku.
Citace:
Tak tedy jakým způsobem provést ten razantní zákrok na který nikdy nezapomene

Tohle vám nikdy nikdo po netu neřekne, protože kromě toho, že je potřeba vidět Vás a Vašeho psa, tak je třeba vidět i "zákrok", naživo. A že je to pět hodin cesty? Jo, je to dost, ale přes net to fakt neuvidíte.
Pokud to chcete pořešit, nasedněte a vyražte :-)
A dejte pak vědět, jak jste dopadli atd:-) :wink:

_________________
"vím, že nic nevím"..., proto se stále učím


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 29. čer. 2007 10:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Lenko,

5 hodin zase není tolik. Můj názor je, že jste výchovu pejsků vzali za hodně špatný konec, tam není chyba jenom v tom pejskovi. Pokud by vám Ruda napsal step-by-step postup, nikde není záruka, že ho budete správně uplatňovat. Navíc, myslím si, že neexistuje univerzální návod, protože je každé zvíře jiné a důvodů jeho chování může být několik a každý má jiné řešení. Jsem si jistá, že přes net to nejde.
Chce to den dovolené a cestu určitě zvládnete.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 29. čer. 2007 11:02 
Offline

Registrován: čtv 07. čer. 2007 10:01
Příspěvky: 10
Bydliště: Bludov
Essi píše:
Lenko,

5 hodin zase není tolik. Můj názor je, že jste výchovu pejsků vzali za hodně špatný konec, tam není chyba jenom v tom pejskovi. Pokud by vám Ruda napsal step-by-step postup, nikde není záruka, že ho budete správně uplatňovat. Navíc, myslím si, že neexistuje univerzální návod, protože je každé zvíře jiné a důvodů jeho chování může být několik a každý má jiné řešení. Jsem si jistá, že přes net to nejde.
Chce to den dovolené a cestu určitě zvládnete.

Myslíte si, že je chyba v celé výchově, když máme jen tento problém?
Pes je s jinými psi snášenlivý, neposlouchá jen ,,občas,, jak tu mnozí píší, ale vždy povel poslechne, na vodítku netahá ani jinak není problém, jen ta zahrada s fenou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 29. čer. 2007 11:07 
Offline

Registrován: čtv 07. čer. 2007 10:01
Příspěvky: 10
Bydliště: Bludov
Essi píše:
Lenko,

5 hodin zase není tolik. Můj názor je, že jste výchovu pejsků vzali za hodně špatný konec, tam není chyba jenom v tom pejskovi. Pokud by vám Ruda napsal step-by-step postup, nikde není záruka, že ho budete správně uplatňovat. Navíc, myslím si, že neexistuje univerzální návod, protože je každé zvíře jiné a důvodů jeho chování může být několik a každý má jiné řešení. Jsem si jistá, že přes net to nejde.
Chce to den dovolené a cestu určitě zvládnete.

Nejde o dlouhou cestu pro nás ale pro psi


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 29. čer. 2007 11:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Vepřková Lenka píše:
Essi píše:
Lenko,

5 hodin zase není tolik. Můj názor je, že jste výchovu pejsků vzali za hodně špatný konec, tam není chyba jenom v tom pejskovi. Pokud by vám Ruda napsal step-by-step postup, nikde není záruka, že ho budete správně uplatňovat. Navíc, myslím si, že neexistuje univerzální návod, protože je každé zvíře jiné a důvodů jeho chování může být několik a každý má jiné řešení. Jsem si jistá, že přes net to nejde.
Chce to den dovolené a cestu určitě zvládnete.

Myslíte si, že je chyba v celé výchově, když máme jen tento problém?
Pes je s jinými psi snášenlivý, neposlouchá jen ,,občas,, jak tu mnozí píší, ale vždy povel poslechne, na vodítku netahá ani jinak není problém, jen ta zahrada s fenou.


Ono, myslím si, že je chyba ve výchově. Ale je to jen můj, subjektivní názor. Nemám dost zkušeností, abych radila.
Že pes netahá na vodítku a poslechne, je moc dobře. Já rozlišuju mezi pojmem výcvik a výchova. To, že jste je nechali "vyřizovat" si to mezi sebou, jste podle mého názoru nesplnili svoji roli vůdců smečky a to je problém ve výchově. To, že si to ten pes ve svém věku vůbec dovolí, že mu nebylo včas vysvětleno, co může a co nemůže. Ale ještě jednou - je to jenom můj názor, nic jiného.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 29. čer. 2007 11:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Ještě něco - to, co jsem napsala určitě neznamená, že si myslím, že byste měli psa začít buzerovat a !přitvrdit", jak vám asi budou radit na cvičáku. Tohle, to je pro psa pochopitelným způsobem nastavit mantinely a vysvětlit mu, že napadení fenky je nehoráznost, vám právě vysvětlí jenom Ruda a to v reálu. A bez bití a donucovacích prostředků.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 29. čer. 2007 11:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 10. čer. 2006 17:11
Příspěvky: 341
Vepřková Lenka píše:
Nejde o dlouhou cestu pro nás ale pro psi

Hele, co je horší pro ty psy ...když jendou absolvujou cestu pět hodin tam a pět hodin zpátky, nebo když budou mít do konce života (nadsázka) spolu problém? :wink:

_________________
Martina

Nikdo nedělá větší chybu než ten, kdo nedělá nic v domnění, že to málo, co udělat může, je bezvýznamné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 29. čer. 2007 11:33 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: stř 14. úno. 2007 15:14
Příspěvky: 150
Bydliště: Praha
Lenko,
tak buď to chcete řešit, a pak přijměte fakt, že tohle nejde poradit po netu, to prostě musíte vidět.
A nebo to řešit nechcete.
A navíc, pejskům to vadit nebude, budou mít prostě výlet...což jim prospěje mnohem víc, než když na ně aplikujete něco z netu a virtuálna načteného. :wink:

_________________
"vím, že nic nevím"..., proto se stále učím


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 29. čer. 2007 13:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 11:52
Příspěvky: 1050
Vepřková Lenka píše:
Nejde o dlouhou cestu pro nás ale pro psi


Jezdime s plnym autem vetsich psu (2-6 podle potreby) po cele evrope a nejak to ani jednomu z nich nevadi. Kolikrat jsou v na cestach nekolik dni.

_________________
Ladislav Tejml (Tchor)
SKYPE: ladislavtejml
tchor2@gmail.com , tchor@pesani.cz
http://www.pesani.cz http://tchor.rajce.net
viphone: +420325203956


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 29. čer. 2007 14:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 19. srp. 2006 08:17
Příspěvky: 91
Bydliště: Praha
BinLadin:
Citace:
Evina pletes paty pres devaty,pokud onecem nevis tak radeji mlc
Ses blbě vyspal nebo co?Že po mě hned vyjíždíš?Nejen,že jsem odkazovala na Ovčáry ale napsala jsem,že tu jsou povolanější na rady.
Citace:
kdy,jak a proc
Ty myslíš,že v tomhle konkrétním případě je důležité proč?Pro takové chování psa omluva není,tak bych neřešila jaké k tomu má zrovna momentální pohnutky.A že jsem se pozastavila nad termínem "hravá rvačka"?Snadné vysvětlení...buď tím Lenka jen myslela drsnější průběh hry(potom budiž)ale i tady bych se snažila to mít pod kontrolou a nenechávala to psy hrotit a to i za cenu ukončení hry.A další věc je,že sposta lidí nepozná už agresi a bere to stále ještě jako hru(kolik takových "hravých" pejsků mi už po psovi vyrukovalo :evil: ).Tím pádem nechtěně psa v takovém chování podporují.Předpokládám,že fenka už o hraní zájem nemá a chce mít svůj klid.Proto bych se snažila jí ho zajistit!

_________________
Jestliže je láska nesmrtelná,pak pevně věřím,že se po smrti setkám se všemi psy svého života,kdyby pro nic jiného,tak pro to moře lásky,která nás spojovala.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 06. črc. 2007 07:37 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Petra píše:
... Po netu vám nikdo kouzelný lektvar nenamíchá.
Fakt? V úterý tady byl chlap s totálně agresivním skoropitbulem, vlál mu na vodítku a chtěl natvrdo sejmout všechno ve svém dosahu, aniž by respektoval území neutrální i dokonce jiných. Když jsem viděl, že chlap sice není žádné tintítko a kdyby chtěl, tak toho psa přilepí k zemi dlaní, navíc s sebou neměli ani košík, zeptal jsem se ho tedy, že vidím, co má pes za problém a zajímá mne tedy, co žádá ode mne, když už přijel a on že ani neví, že někde v novinách četl, že snad kouzlím se psy. Nechápal, že kouzelnou hůlku vážně nepoužívám a že by měl psa začít učit nějaká pravidla a naučit ho spolehlivě fungovat, přičemž si to bude muset naučit s mou pomocí sám. No v pěti minutách odjel...

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Matka se synem na jedné zahradě
PříspěvekNapsal: ned 30. srp. 2009 09:05 
Offline

Registrován: čtv 12. bře. 2009 18:08
Příspěvky: 1
Bydliště: Kuřim
Musím se tady zastat tazatelky..ono je někdy docela těžké poznat, kde končí hra a začíná agrese. Sama mám fenu 8let a psa 1rok (není to matka a syn) a kolikrát jejich hry jsou dost divoké. Než jsme psa pořídili, dlouho jsme zvažovali jestli psa nebo fenu. Kynoložka mi poradila, že mám fenu nechat, ať si to malé vychová sama a sama si určí co pes smí a co ne.. Asi to byla chyba, ona chudák vždycky začne štěkat a vrčet a on ještě přitvrdí, takže ho musíme stejně usměrňovat..Ono je sice pěkná rada, jeďte za Rudou, 5hodin nic není...to je pravda, sama bych udělala cokoliv aby byli oba vpohodě a šťastní a jela třeba 20hodin, ale ne každý ví o Rud.Desenském a spoléhá se na lidi v blízkém okolí a je škoda, že jejich rady rozchází s radami od R.D. :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Matka se synem na jedné zahradě
PříspěvekNapsal: ned 30. srp. 2009 09:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Každou radu je dobré vyslechnout, ale také přefiltrovat přes to, čemu se u nás říká zdravý selský rozum. Když chci, aby mě pes bral jako nadřízeného, a druhý pes to samé, asi těžko bude fungovat rada, že mám nechat psy, aby si to vyřídili mezi sebou. Jaká fena je, takové štěně vychová.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Matka se synem na jedné zahradě
PříspěvekNapsal: pát 02. lis. 2012 12:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 18. úno. 2010 17:00
Příspěvky: 5
Bydliště: Horní Moštěnice
Dobrý den, mám fenku jorkšíra (4 roky), měla letos štěňátka a jedno si necháváme - kluka. Fenka půjde vykastrovat, měla totiž předtím problémy s falešnou březostí. Pejsek má 9 týdnů. Už nějaké dva týdny fenka mamka celkem žárlí, neví jak by na sebe upozornila a je to někdy sranda. :-) Jinak oba si dokážou pěkně pohrát, mazlí se spolu v pelechu, pohodka. Občas, když ji malej chce tahat za cecíky, tak ho chvíli nechá a pak vrčí a uskakuje, nejlépe na gauč, kde on nevyskočí :-) Zajímalo by mě, jak mám přistupovat k výchově, aby vše bylo OK. Protože dosud jsme si pořizovali nového psa jen tehdy, pokud ten první byl už starý a nemáme zkušenosti se vztahem matka-syn, zvláště jak bude kluk dospívat. Jinak pejsek je socializovaný, lidmi, psy a z kocoura je celý nadšený, plazí se před ním a vrtí ocáskem :love4:, zatímco kocour ho přehlíží jako něco podřadného :D. Jen máme problém s jednou fenkou čivavy (od ,,švagrové"), která ho jen vidí z dálky a už vrčí a to tak, že by se pomalu bál i člověk, takže od ní se držíme dál.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Matka se synem na jedné zahradě
PříspěvekNapsal: stř 07. lis. 2012 09:05 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Příliš obecná otázka. Odpovědi jsou v mých knihách.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 38 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!