Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 15:09
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 137 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Agresivní chování mezi nejlepšími kámoškami
PříspěvekNapsal: čtv 05. čer. 2008 07:36 
Dobrý den pane Desenský...mám křížence labradora s ohařem ( Mia)2 roky a kamarád křížence labradora s něčím (Mamba) 4 roky. Bydlíme spolu cca 1 rok a holky se znají odmala. Já jsem ve smečce Alfou, kamarád, betou Mia, která se mimochodem nyní hárá potřetí a pak je Mamba. Problém je v tom, že se nám holky už dva dny rvou, doma, venku, samy. Celou dobu jsou v pohodě, jen se na sebe kouknout a jsou v sobě. Včera se porvaly 3 krát. Všimla jsem si toho, že v bytě je mezi psy alfou Mia a venku se snaží být asi alfou Mamba, která takto provokuje a vysmívá se i nám, dle její radostí po rvačce. Mia byla vždy více obskakována a Mamba trocha odstrkována - nechtěně. Takže holky jsou doma oddělené a nasazuji raději košíky. Chtěla jsem se zeptat, zda se to uklidní do budoucnosti a co popřípadě dělat.
Děkuji Lenka


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 05. čer. 2008 07:55 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Samo se to neuklidní. Váš postoj k alfám a betám zrušte a začněte řídit chod smečky striktně sama, ne že se budou dohadovat o pozice ony. U mne se neřadí pozice fen na alfu a omegu, každá fenka tu má nějakou úlohu, na kterou jiná fenka nestačí, nebo ji tak dobře nesvede. Z toho důvodu se nedá říkat, že jedna je alfa a druhá zase někde jinde alfa. Alfa, vrchní vychovatel, šéf ochranky atd. jsem výhradně a jenom já sám. Členové mé smečky jsou ve všem podřízeni mně a mají za úkol dělat co jim říkám. Případní rváči dostanou striktní "rychlokurz" přivolání, odvolání, odložení a odeslání na místo. Devadesát procent veškerých problémů v mé smečce vyřeším povelem "Ke mně!" Pakliže nepřijdou ze rvačky, donutím je přijít a zaujmu k tomu stejný postoj k věci, jako se chovají oni ke mně. Jednoduše řečeno, o co si řeknou, to jim ochotně splním. Oni se rychle naučí, že je dobré "být opatrný, o co si říkám".
Pakliže necháte volný průběh rvačkám, dostanete se velmi rychle do stádia, kdy se ty fenky k sobě nebudou moci ani přiblížit. Proto bych razantně zasáhl, dokud je čas. Věřte že každou další bitkou se blížíte k rychlému konci dobrých vzájemných vztahů a pak už s tím horko těžko půjde něco dělat.
Vraťte se k vodítkům a výchově ovladatelnosti od začátku, jako by nic neuměli, aby měly obě vždy jištění a nenechávejte je samotné bez dozoru.
Pokud si s tím nebudete vědět rady, telefon na mne je v banneru.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: agresivita dvou fen
PříspěvekNapsal: pon 24. lis. 2008 11:22 
Po dvacetiletém soužití se psy, jsme v současnosti narazili na problém, se kterým jsme se ještě nesetkali a který bychom chtěli vyřešit. Jde o agresivní chování dvou našich fenek. Tento problém se objevil asi po jejich půlročním soužití. Je nám jasné, že jde o žárlivost starší fenky a postavení ve smečce. Mladší fena (asi rok a je u nás právě uvedený půlrok) si při krmení razantně bránila misku - i když má každá svůj kotec a po dobu krmení byly zavřené. Tuto skutečnost jsme vyřešili, že jsme misky po vyprázděnní ihned odstranili a problém vymizel. Nastal však jiný. Předesílám, že pro obě je vůdcem můj muž. Přesto však došlo k prudke rvačce v jeho přítomnosti a jeho velký projevům nelibosti - bez fyzického zásahu. Rvačky začínají bývat stále častější a stále hrozivější. Zatím situaci řešíme tak, že každou venčíme zvlášť. Přes mnohé rady - nechat je porvat tak, aby si ujasnily své postavení, nebo jednu z nich věnovat . Nelíbí se nám ani jedna. Chceme si ponechat obě, proto se obracíme o radu. náš prvotní nápad byl opatřit jim kožené veterinární náhubky. Předesílám, že obě mají zvládnuté základy poslušnosti. Spouštěč (mimo misky) jejich agresivity vůči sobě, jsme zatím nezjistili. Jinak žádné výchovné problémy nejsou, agresivita vůči dětem a ostatním lidem není - ba naopak jsou to vítací psi. Jak jsem již na začátku uvedla - chovali jsme spolu již několikrát fenky pohromadě, ale nikdy s agresivními projevy vůči sobě. Děkuji


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: agresivita dvou fen
PříspěvekNapsal: pon 24. lis. 2008 13:44 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
malusova píše:
...Přes mnohé rady - nechat je porvat tak, aby si ujasnily své postavení, nebo jednu z nich věnovat . Nelíbí se nám ani jedna. Chceme si ponechat obě, proto se obracíme o radu...
Těmi radami, nechat je spolu se porvat, se to vždy jenom zhorší. Ještě že se nejedná o rady odtud, kde je prioritou pohodový vztah všeho se vším. Jestliže vám nastaly krize, bylo by lepší se u mne na Vlčárech alespoň s jednou z nich stavit, když už ne s oběma. Dá se to zvládat poměrně snadno a rychle, ale musím to vidět.
Mám doma smečku několika různých fen z různých koutů Evropy a také měly občas nějaké "úlety" kolem vyjasňování si čehosi, tak jsem jim v tom sám udělal zcela jasno a mám tu teď smečku milujících se kámošek. Mně to tak prostě víc vyhovuje.
... a jim také.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Dve fenky
PříspěvekNapsal: ned 04. led. 2009 22:34 
Dobrý den,
máme dve pejsky, krizenky z utulku. K budeme v unoru mit sest let, mame ji od jejich cca 4-6 mesicu. N bude mit v srpnu ctyri roky, vzali jsme si ji jako malinkou, mela 4 tydny; ta starsi tehdy mela dva roky. Doted jejich souziti probihalo relativne v pohode, mala N (je o neco mensi) byla vzdy takova rostanda, trochu drza a naladova. Kdyz se ji neco nelibilo, klidne si na K zavrcela (trochu). K pri tomto vzdy ustoupila, takze k nicemu nikdy nedoslo, az pred 14 dny, kdy se do sebe holky pustily. Ted uz je to vyhrocene tak, ze je nemuzu vencit najednou (vencim na voditkach), leda ze jdeme vencit dva. Venku jsou schopne si i hrat a nic se nedeje, ale kdyz jim chystam voditka tak na sebe vyjedou. Nekdy je staci "okriknout" a situace se uklidni (K odejde pryc). Vetsinou to ale bohuzel neplati, protoze N, ktera je v 90% pripadu tim provokaterem, stale dorazi a pak teda K uz ztrati nervy.
Prosim poradite nez se budu moct vydat za p. Desenskym na Vlcary?


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dve fenky
PříspěvekNapsal: pon 05. led. 2009 07:28 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
chersee píše:
...Prosim poradite co delat nez se budu moct vydat za p. Desenskym na Vlcary?
Pročíst si témata od nejstarších.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dve fenky
PříspěvekNapsal: stř 07. led. 2009 20:00 
Hezký večer, procházela jsem poradnu a problém, co mám já jsem buď nikde nenašla, nebo špatně hledám, mám 2 fenky- jednu Abb od štěňátka(teď má 1 rok) a tu druhou Anny jsme si dovezli před 3 měsíci(teď má 1rok a 3 měsíce). Problém je následující a nastal, až teď, co si nás Anny okoukla a začíná vystrkovat růžky. Když se mazlím s Abb, přijde i Anny- tu taky pomazlím a je to, ale když se mazlím s Anny a chce přijít Abb, Anny začne pořádně cenit zuby, když stojím dá si hlavu mezi mé nohy a vrčí a cení zuby- tomu se hned snažím vyhnout, tak že uhnu a řeknu pohrdavě- co to je?..Abb reaguje tak, že se odvrátí a odchází, někdy u toho trochu vrčí, ale evidentně ustupuje..Myslím, že Anny na ni žárlí. Jak to mám odstranit? zatím jsem nic nedělala, jen uhla Anny, aby se nemohla ke mně schovat a řekla důrazně Tak tohle ne!!A mířila jsem pohled na Anny, zatím co Abb jsem pohladila...nevím, co dělat dál, evidentně to moc nepomáhá a nechci se zachovat nějak špatně, prosím poraďte. Díky


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dve fenky
PříspěvekNapsal: stř 07. led. 2009 20:08 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
já když mi tohle jeden pes dělá tak ho nekompromisně vyhodim - pošlu ode mě pryč (odvolání) a mazlim toho na kterýho vrčel. Rychle pochopí, že pokud bude držkovat tak má smůlu. Jo a ještě dělám, že když jde kě mně ten druhý pes, a ten co je u mě se začíná blbě tvářit, tak si toho druhýho přivolám (i když jde ke mně sám) a to si může zkusit kecat mi do toho, koho si k sobě volám. To by ode mně letěl "takovým obloukem", že by nevěděl čí je.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dve fenky
PříspěvekNapsal: stř 07. led. 2009 21:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 01. úno. 2008 16:07
Příspěvky: 51
Bydliště: praha 10
Hm, tak já jsem ve fázi, kdy musím jednoho z našich 3 malých psů téměř denodenně vyhazovat na chodbu, kde má místo. Ale zatím si to ještě nerozmyslel s tím vrčením. Někdy i celkem hnusně vyjede na toho našeho psího dědu. Většinou když jde o mou pozornost, nebo pamlsky apod. Jakmile zavrčí, stroze mu sdělím, ať vypadne na místo. Někdy vyjede okamžitě a rychle, bez vrčení, to ho většinou odsrtčím rukou a řeknu mu to samé. Jde tam, celej ztuhlej, ocas jak anténa. Tam si lehne a leží, je tam sám, my všichni ostatní jsme v oddělené společenské místnosti. Je tam někdy hodinu, někdy dýl. Většinou, když je pak pouštím všechny na zahradu vyčůrat, tak je vyhodím všechny včetně toho vostudy na hanbě a pak když je volám zpět domů, nechám ho už být s námi, pak už většinou je zticha, ale ob další den máme repete. No, zatím to probíhá takhle, ale je to neurotik a nejspíš si prostě neumí pomoct, žárlivec jeden. Tak doufám, že si to časem rozmyslí, nebo to už takhle bude probíhat furt? Dá se to řešit nějak důrazněji? Na fenku nevrčí, ta ho má pod palcem a je to hlavně ženská :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dve fenky
PříspěvekNapsal: stř 07. led. 2009 22:16 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Naja píše:
letěl "takovým obloukem"...
Hod psem?

ne, odstrčim ho a to nijak jemně (samozřejmě ne do dráhy psa, kterýho si volám)

sqeeny já osobně nevyhazuju na místo, ale prstě dál od nás. Třeba na metr dva. Aby se moh koukat a když mam náladu - většinou, tak si ho po chvíli zavolám taky k sobě, krátce pohladim oba a propustim. Kdyby byl opravdu zákeřnej, tak si ještě pohlídám, aby po volnu neskočil do toho druhýho (stalo se mi to jednou u cizího psa od tý doby se koukám, jak se tvářej)

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Dvě fenky
PříspěvekNapsal: úte 21. dub. 2009 13:26 
Dobrý den pane Desenský, máme dvě fenky Moskevského strážního psa.Jedné je 10 měsíců a druhé 16 měsíců. Vzhledem k tomu, že jsou od malička spolu, jsou na sobě celkem závislé.Hlavně ta mladší když má někam jet sama bez starší fenky tak se vzpírá a je to pro ní problém. Myslíte že bychom je měli od sebe nějak začít oddělovat aby byli samostatnější nebo to není třeba? Když jsou spolu tak jsou sebevědomé,ale jak je rozdělíme tak jsou nejisté.Děkuji za odpověď.Camargová


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dve fenky
PříspěvekNapsal: úte 21. dub. 2009 13:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
určitě bych vodila na procházky obě samostatně a občas někam vzala jednu nebo druhou at nejsou furt a všuide spolu

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dve fenky
PříspěvekNapsal: stř 20. kvě. 2009 08:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 20. úno. 2009 13:27
Příspěvky: 111
Bydliště: Praha
Všechny zdravím, měla bych jen dotaz.
Chodíme od malička s kamarádkou venčit své dvě fenky (jedna je kamarádky, druhá moje). Kamarádky fenka má 6 měsíců, moje fenka 4 měsíce. Obě spolu vycházejí dobře, hrají si a když to už trošku přehánějí tak je okřiknem a je všechno o.k. Myslíte, že budou mít spolu takový vztah i v dospělosti? Nezmění se nic, když bude starší fena hárat a druhá ne?
Chodíme na tyto procházky z kamarádkou denně a nerada bych o ně přišla. Nechci nic řešit dřív než to přijde, jen chci vědět jak postupuje vztah mezi dvěma fenama, které spolu nebydlí, ale znají se od malička.
Díky :prayer:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dve fenky
PříspěvekNapsal: stř 20. kvě. 2009 09:08 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
radka.79 píše:
Nechci nic řešit dřív než to přijde,

Tak se toho drž, na zybtek ti nikdo nemůže odpovědět.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dve fenky
PříspěvekNapsal: stř 20. kvě. 2009 09:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
radka.79 píše:
Všechny zdravím, měla bych jen dotaz.
Chodíme od malička s kamarádkou venčit své dvě fenky (jedna je kamarádky, druhá moje). Kamarádky fenka má 6 měsíců, moje fenka 4 měsíce. Obě spolu vycházejí dobře, hrají si a když to už trošku přehánějí tak je okřiknem a je všechno o.k. Myslíte, že budou mít spolu takový vztah i v dospělosti? Nezmění se nic, když bude starší fena hárat a druhá ne?
Chodíme na tyto procházky z kamarádkou denně a nerada bych o ně přišla. Nechci nic řešit dřív než to přijde, jen chci vědět jak postupuje vztah mezi dvěma fenama, které spolu nebydlí, ale znají se od malička.
Díky :prayer:

Mala som 3 ročnú čubu ND,keď moj otec kúpil druhú čubu NO.U rodičov som v tej dobe už nebývala,takže sa nevideli úplne každý deň.Ale dochádzala som tú novú čubinu aj s mojou dogou cvičiť a brala som ju na spoločné vychádzky.Čubiny spolu vychádzali výborne celí život,boli obe nekomfliktné aj k ostatným psom.Keď jedna hárala a druhá ne,nebol v tom žiadny problém,chovali sa k sebe normálne.Keď mi moja čuba uhynula,kúpila som si po 4 rokoch druhú ND.Čuba NO ešte žije a s Bárou sa vída tak 2x do roka a sú úplne v pohode obidve.Záleží hlavne na tom,aký poriadok nastolíte v smečke ty a tvoja kamarátka.Čuby budú spolu dobre vychádzať,pokial budú mať dobré vedenie od vás.Často sa aj stýkam s kamarátkou,ktorá má 3 čuby(5rokov,3roky,1rok)Bára má 2 roky.Poznajú sa od Báriných 8mes. Čuby sú úplne v poho,chodíme spolu venčiť 2roky a nikdy sa nepoprali.

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dve fenky
PříspěvekNapsal: stř 20. kvě. 2009 09:38 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
radka.79 píše:
Chodíme na tyto procházky z kamarádkou denně a nerada bych o ně přišla. Nechci nic řešit dřív než to přijde, jen chci vědět jak postupuje vztah mezi dvěma fenama, které spolu nebydlí, ale znají se od malička.Díky :prayer:


Záleží na psovodech, jak to ukočírují. Moje zkušenosti jsou jen a jen dobré. Všechny feny, které známe od mala, jsou v poho. A to jsme je ani nemusely vídat často. Když byla Dorota štěně, tak při honičce s jinou feňulí narazila hlavou do stromu a od té doby se na ní tváří děsně naštvaně, ale nikdy na ní nevrčela nebo tak něco. Jo a ještě - když se honila s jinou feňulí, tak zakopla o pařez a pak chvíli kulhala, tak s tou taky nemluví. :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dve fenky
PříspěvekNapsal: stř 20. kvě. 2009 10:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 08. led. 2009 11:48
Příspěvky: 12
Bydliště: Banská Bystrica
Radka, ja chodím venčiť s mojou kámoškou, ktorá má kríženku Ritu v tom istom veku ako je moja Nela. Majú teraz po 10 mesiacov... Keď sme vonku spolu s nimi, cítia sa obe sučky ovela sebavedomejsie...Ked ideme von s niekým iným, alebo tá kamoška ked ide von s niekým iným, sučky sú trošku viac unudené a netešia sa tak z prechádzky. Pri tom ale ked sme spolu, tak sa spolu nehraju. Ale vytvorili svorku a my skumame signaly, ktoré si medzi sebou posielaju. Su max. zohraté a vobec nikdy medzi nimi nenastal konflikt. Moja má dokonca niekedy problém, ked jej chce nejaký iný pes zobrať hračku, ale jej kamoška Rita môže. Tej hračku doslova pustí a odíde..Naozaj záleží od psovoda... ak budes v pohode ty, tak bude v pohode aj tvoja sučka..

_________________
Martina
http://www.bull-terrier.sk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dve fenky
PříspěvekNapsal: čtv 21. kvě. 2009 07:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 20. úno. 2009 13:27
Příspěvky: 111
Bydliště: Praha
Díky za odpovědi, myslím si že budou dobré kámošky, problém spolu zatím nemají. Moje fenka je sice mladší o 2 měsíce, ale zase je právě sebevědomější a taky silnější. Ovšem starší fenka kamarádky je sice starší, ale taky mrštnější a respekt si taky umí udělat, takže jsou jakoby síly vyrovnané.
Jen jsem se prostě zeptala, tyhle večerní procházky mě s kamarádkou baví a hlavně člověk vytáhne zadek ven a když pak vidí jak ty feňule spolu blbnou tak je hrozně rád :finga: :heart:
Mějte se. :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dve fenky
PříspěvekNapsal: ned 31. kvě. 2009 14:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Se přidám, pro naši psici "kamarádi z dětství" zůstli kamarády i v období, kdy se snažila všechny ostatní psy sežrat. A to některé z těch fenek taky nejsou žádná vořezávátka. Takže já bych to viděla pozitivně.

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Dvě feny
PříspěvekNapsal: ned 28. čer. 2009 00:46 
Dobrý den Rudo,
Máme dvě feny vlčáka 11 a 3,5 roku. Starou jsem kdysi vychoval já a byl jsem s ní 7 let bez problému, mladou si „vychovala“ moje máma a je to slabší, i když mladá je učenlivá a k lidem je OK. Pár týdnů v roce se o ně starám já, jinak máma.
Psi spí spolu, při krmení dostane první mladá („prý aby byl klid“), stará má nadhled a je v klidu druhá. Včera se ale krutě porvaly (o větev s třešněma!) a tekla krev. Předtím se občas „rafly“, ale tak bestiální výpad tu ještě nebyl. Stará nemůže na zadní nohy a brutálnímu útoku se jen těžko bránila. Oderval jsem mladou, vytřepal a „přišlápl“ k zemi. Dal jsem je od sebe, první noc spala stará jinde než celý život (kvůli vysílení a ranám). Mladá zůstala „na svém“. Při kontaktu obou mladá nejdříve lízala rány co sama způsobila ale vzápětí útočila znova. Tvrdě jsem si ubránil starou. Dnes jsem je vyměnil, stará je zpátky na svém a mladá je na novém (a zatím ji to nevadí) Mám je nechat oddělené? Má vliv, když pár týdnů v roce je alfou někdo jiný? Kde jsem udělal chyby a jak mám postupovat dál? Rudo dík za každou radu


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dvě feny
PříspěvekNapsal: ned 28. čer. 2009 14:01 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Mladá fenka má medzery v slušnom správaní, na tolerantnú strašiu fenku si vyskakuje viac, ako by sa patrilo. To, že oblizovala staršej rany a vzápätí zaútočila znova, môže byť výsledkom romaznanosti, jedináčikovskej výchovy, ale aj toho, že jednoducho nevie, ako ďalej. Nestačí nežiadúce správanie len stopnúť, prišlapnutie a vytrepanie jej nevysvetlí, čo má robiť druhý krát, keď sa do tejto situácie dostane. Takže druhý krát možno zaútočí znova, alebo odíde, ale zo strachu z ďalšieho nezrozumiteľného trestu. To, či budú feny na tých pár týždňov v roku oddelené kvôli konfliktom, alebo budú v pohode spolu, záleží na tebe, ale aj na mame, ak je majiteľkou tej mladšej. Oddeľovanie je nepohodlné a na druhej strane, ak majú byť spolu, je treba počítať s tým, že mladšiu treba naučiť komunikovať normálne.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dvě feny
PříspěvekNapsal: úte 07. črc. 2009 17:19 
Potřebuji poradit, mám dvě fenky pitbulteriéra starší je 8 let a mladší 1 rok. Mladší je od malička vychovávaná se starší. Teď se nám již parkrát stalo, že když jsme přišli ke dveřím, tak než jsem odemkla, tak se ta mladší postavila do pozoru, začala blbě koukat na tu starší a bez varování na ní vyjela. Samozřejmě se starší začala bránit, ale konflikt byl vždy ihned rázně ukončen. Potom už se o nic nepokoušela, jako by se nic nedělo. Normálně si spolu hrají, tahají se o hračky, kousají se jen tak, prostě spolu normálně vycházejí. Každá jí odděleně a ve stejnou chvíly, aby nebyly dělané rozdíly. Snad jen to, že tu mladší více mazlím než tu druhou.
Pak se mi také zdá, že ta mladší fenka je hrozně majetnická ke všem věcem o které jeví zájem.Pustila se do jiné fenky, kterou ale také zná od mala a kousla jí kvůli hračce, i když tak kouslá fenečka nejevila zájem o hračku, jen šla kolem. Potom se ta moje roční pitbulka chová jako by nic a chce si s tou kouslou fenkou hrát. Děkuji za radu.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dvě feny
PříspěvekNapsal: stř 08. črc. 2009 14:26 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Najdi si tu výraz "šikana, šikanuje"

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dvě feny
PříspěvekNapsal: stř 08. črc. 2009 14:49 
Našim dvom čubinám je tiež "veselo"..Moja fena Miška (čivava) je agresívna voči mojej druhej fene Ajke ( JRT) - najma ak Ajka (ktorá býva a spí vonku) príde do izby kde so mnou spí Miša- Miša po nej vrčí,hniape, napáda ju.. skúšala som ju vykázat z izby ale po návrate sa to opakovalo-vadí jej najma ak sa Aja priblíži ku mne alebo k jej pelechu a miskám. To že bráni Ajke aby sa ku mne priblížila jej samozrejme netolerujem, ale mám jej dovolit aby si bránila svoj pelech? Má právo bránit si svoje ležovisko pred iným členom svorky ( tažko povedat kto z nich je vyššie, Ajka je strašne tolerantná a všetko si nechá, ked už je toho vela aj na kona v krátkosti krpanu upozorní, no Miša ju napriek tomu napáda ale z podriadenej pozície, napr. Ajka vojde, Miša ju napadne a v momente jej otrčí brucho, Aja ju očuchá a Miša zo zeme vrčí a chniape dalej - neviem si to celkom dobre vysvetlit ). Je to prejav neistoty, strachu alebo zlá výchova, príp. všetko?


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dvě feny
PříspěvekNapsal: stř 08. črc. 2009 14:50 
Offline

Registrován: pát 30. led. 2009 13:33
Příspěvky: 243
Bydliště: Brno
Vcelku často chodím se svojí fenkou SBT 9 měsíců na společné procházky a výlety ještě s další fenkou SBT o 2 měsíce starší. Holky si skvěle rozumí a celou dobu tráví hraním. Teď jsme byli společně na víkend na chatě a došlo mezi nimi ke rvačce. Předesílám, že to byla naše chyba. Dali jsme holkám každé jednu hovězí kost na kousání. Obě si vzali tu svoji a každá si šla hryzat na druhou stranu zahrady. Po čase kosti nechaly a my jsme je zapomněli posbírat. Ta starší si pak jednu z kostí našla a když se k ní přiblížila ze zvědavosti ta moje, strhla se rvačka. Bohužel jsme neviděli, která si začala, protože na ně přes malou zídku zrovna nebylo vidět. Okamžitě jsme je odvolali a holky se nechaly být. Ta starší za chvíli o ničem nevěděla a chtěla pokračovat v hrách. Moje fenka ale byla ještě i další den odtažitá, ke hře se nechala vyprovokovat až po chvíli a rychle ze hry odcházela. Celkově pak byla protivná, na druhou fenku občas vyštěkla, už se ale nervaly. Podstatnou informací asi je, že moje fenka zrovna hárá.
Moje otázka tedy je, jak se v takové situaci zachovat (my jsme je neřešily, nechala jsem svoji fenku v mé blízkosti a druhou jsme od ní odvolávali, aby ji provokací ke hře dál nevytáčela) a jestli to může mít zásadní následky na jejich do té doby bezproblémový vztah.
Předem díky za názory, své chyby tam vidím :-(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dvě feny
PříspěvekNapsal: stř 08. črc. 2009 20:02 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Kora píše:
...tažko povedat kto z nich je vyššie, Ajka je strašne tolerantná a všetko si nechá, ked už je toho vela aj na kona v krátkosti krpanu upozorní, no Miša ju napriek tomu napáda ale z podriadenej pozície...
Tohle je standardní model anarchie, kde si každý dělá, co chce. V prvé řadě bych obě naučil to nejdůležitější, chovat se k sobě jakkoli, jen ne nepřátelsky.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dvě feny
PříspěvekNapsal: čtv 09. črc. 2009 16:53 
Tak jsem se snažila vyhledat něco o šikaně a nějak se mi nedaří najít řešení pro můj konkrétní problém. Mohl byste mi přímo poradit co s ní mám dělat?


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Dřív kamarádky, teď bojují
PříspěvekNapsal: sob 25. črc. 2009 20:55 
Offline

Registrován: sob 25. črc. 2009 17:44
Příspěvky: 1
Bydliště: Strážnice
Dobrý den. Máme doma dvě feny–kříženec vlčáka Bára (8 let) a kříženec knírače Cheeky (4 roky). B je pes mého manžela. Vychovaná je tak, že jeho poslechne základní povely tak na 90% a ostatní lidi téměř vůbec. Manžel ji má od mala, byla bezproblémová. Ch si pořídila manželova maminka na mazlení. Podle toho také vypadá její „vycvičenost“. Obě psí holky spolu zatím vycházely téměř bez problémů. Občas došlo k menší potyčce, kdy v zápalu hry občas něco zabolelo víc než mělo, ale jinak byly v pohodě.
Teď nastal problém. B začala žárlit a čím dál častěji se stává, že po Ch vyjede. Venku to není často, ale když jsou zavřené v kotci, B začne hluboce vrčet, tlamu má u Ch, která se nehýbe a pokud se pohne, B ji napadne. Problém je i to, že Ch už se bojí do kotce jít. Navíc se mi stalo, že když jsem se přiblížila ke kotci a na B promluvila, vyjela proti mně a nebýt plotu, asi by mě napadla. Přiznám, že se jí bojím a nedokážu ani otevřít kotec a nechat je vyběhnout ven, i když je možné, že by boj ustal. Vzhledem k tomu, že máme dvě malé děti a máme strach, aby jim něco neudělala, když se teď tak chová, začal manžel mluvit o tom, že ji nechá utratit. S tím nesouhlasím a myslím, že ani on by to nakonec nedokázal, ale řešit to nějak musíme. Ráda bych, aby mohla zůstat B u nás, ale nechci se bát o své děti ani neustále řešit psí potyčky. Proto Vás prosím o radu, co mám udělat, aby B přestala být agresivní a Ch se přestala bát a schovávat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: agresivita k druhé feně
PříspěvekNapsal: úte 04. srp. 2009 10:28 
Offline

Registrován: pon 03. srp. 2009 11:15
Příspěvky: 1
Bydliště: písek
Dobrý den pane Desenský.. Začínám mít problém se svou dvouletou Am. stafordkou. Nechal jsem si ji jako štěně od své starší fenky, která byla vždycky bezproblémová a s lidmi i se psy výborně vycházela. S její dcerou se nám povedl pravý opak. Nenávidí cizí psy a s lidmi to není o moc lepší. Venku na vodítku si sní poradím (košík,pevný stahovák a vodítko) ale v poslední době mi začala napadat starší fenku, svojí matku. A to i když jsem u nich na dvoře ale i když jsem vevnitř v baráku. Kolikrát se do ní pustí i v noci. Její útoky jsou tak agresivní, že musím používat opravdu velmi hrubé násilí. Agresorka potom uteče se schlípnutým ocasem do své boudy ale ůtok po nějakém čase opět opakuje.. Mám dvě malé děti se kterými ona zatím v pohodě vychází ale trnu hrůzou jestli se její utoky nepřenesou i na ně.. Rád bych věděl v čem jsem udělal chybu. Psům se věnuji už opravdu docela dlouho a nikdy jsem neměl sebemenší problém až ted. Moc Vás prosím o odpověd. Dekuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dvě feny
PříspěvekNapsal: úte 04. srp. 2009 17:18 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Mladšia fena len používa len rovnaký spôsob riešenia konfliktných situácií,ako jej vzor - teda hrubé násilie. Viac sa píše v starších príspevkoch tejto témy.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dvě feny
PříspěvekNapsal: stř 05. srp. 2009 09:22 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Pokud si nebudete vědět rady ani po přečtení informací, které tu již jsou, pak je lepší mi zavolat v době uvedené v kontaktech na mém webu.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Noční reakce na druhého psa po napadení
PříspěvekNapsal: čtv 13. srp. 2009 09:39 
Offline

Registrován: stř 01. dub. 2009 10:44
Příspěvky: 18
Bydliště: Praha-východ
Dobrý den všem, mám sedmiletou fenku mopse(7let), cca před měsícem se poprala s dalším naším psem, fenkou boxera (1rok). Poslední útok, kdy jí boxerka napadla ze žárlivosti, na ní nechal šrámy na duši. Udělaly jsme opatření, aby se napadení už neopakovalo. Jelikož večer spíme s pejsky v jedné místnosti a mopsinka uslyší boxerku se jen pohnout tak hned štěká a pobíhá, a chtěla by hned jít na ní. Musíme je mít odděleně.V jejím štěkotu je slyšet ten strach ale zároveň, že je schopna i připravena k boji. To se opakuje několikrát za noc. Přes den jsou čubiny spolu venku, a tam je to v pohodě. Prosím poraďte jak jí uklidnit, aby se nebála toho, že se jde boxerka napít, nebo se jen po vzbuzení oklepe. Zkoušela jsem jí uklidňovat, i si z toho dělat srandu, dokonce jí řeknu, že to co dělá není správné. Ale nepomáhá to, jakmile se pouší boxerka ven, musí se mopsinka dát do jiné místnosti, protože je jak u vytržení. Je vidět, že vůči ní prožívá strach ale i nenávist a agresi. Mooooooc děkuju za jakoukoli radu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dvě feny
PříspěvekNapsal: čtv 13. srp. 2009 10:08 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Miluš príspevok som zaradila do témy, kam patrí. Prečítaj si predošlé odpovede, poprípade okolité témy.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: dvě feny
PříspěvekNapsal: ned 23. srp. 2009 19:35 
Offline

Registrován: pon 10. srp. 2009 16:19
Příspěvky: 1
Bydliště: Žatec
Dobrý den pane Desenský,
mám také problém s chováním mých dvou fen, jsou to labradorské retrívky, Sára 7 let, Kimi 5 let. Kimi máme od 6 týdnů, celoý čas vyrůstá se Sárou, nebyl nikdy žádný problém, před rokem nastala první kolize, kdy jsem je krmila a Sára vyprovokobvala rvačku kvůli žrádlu, další rvačka byla kvůli tomu, že jsem krmení přesypávala z pytle do barelu, ale včera se strhla rvačka a vůbec tam žrádlo nehrálo žádnou roli, dneska byly už rvačky 3. Jelikož jsme byli na chalupě, tak jsme si dneska jednu fenu vzali domů, aby jsme je oddělili, ale to je řešení pouze do pátku, kdy zase budou muset být spolu na chalupě. Na chalupě se také střídá více lidí a jsou tam ještě dva malí pejsci, se kterými se obě feny snášely dobře, ale dneska už i ta mladší Kimi vrčela na ně. Teď jí mám doma, je smutná, nekomunikuje, nemá náladu na hraní. Poslední dobou se u ní vyskytl i problém v tom, že se začalo všeho hrozně bát, např. plácačky na mouchy, otevírání šampusu, praskání v ohýnku, o bouřce a rachejtlích nemluvě, při všech takovýchto zvucích zalézá do sprchovacího kouta a nejde přivolat. Je vůbec možné je zase spolu dát dohromady, bydlíme v bytě 3+1, nedovedu si představit, že bych je musela držet každou v jedné místnosti.
Děkuji za odpověď Rajkovová


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dvě feny
PříspěvekNapsal: ned 23. srp. 2009 19:51 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Odpoveď je v starších príspevkoch tejto témy.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Dvě feny
PříspěvekNapsal: pon 07. zář. 2009 19:49 
Offline

Registrován: pon 07. zář. 2009 12:38
Příspěvky: 16
Bydliště: Třebíč
Dobrý den,
potřebovala bych poradit.Mám 7 roků boloňáka a 4roky jokšíra-obě jsou feny.Poslední měsíc se rvou.Stačí,když ta starší zavrčí a ta mladší k ní hned běží, začne kolem ní kroužit a pak se začnou rvát.Ta starší by nezačala, jenom třeba leží a zavrčí,ale boj nezačíná,ale ta mladší se jenom třepe aby se k ní dostala.Nevím jak mám tu mladší donutit, aby k tý starší vůbec nešla.Teď je mám oddělené každou v jiné místnosti,ale to stejně nic neřeší,když je nechám ať se porvou tak to bude ještě horší.Myslím si,že za to všechno může ta mladší-jokšír,ta starší jí dává vrčením najevo,aby se k ní nepřiblížila,ale ta po ní pořád jde,pořád stojí u dveří a chce se k ní dostat, je úplně posedlá.Fakt nevím co mám dělat.Děkuji za jakoukoliv radu....Evča


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dvě feny
PříspěvekNapsal: úte 08. zář. 2009 07:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. čer. 2007 14:36
Příspěvky: 491
Bydliště: Praha 3 - Královské Vinohrady
Příspěvek jsem ti přesunul do tématu, kde se podobný problém rozebítá. Určitě tu i ty najdeš odpovědi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dvě feny
PříspěvekNapsal: úte 08. zář. 2009 10:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
A jak to řešíš ty? Připadá mi, že na to koukáš a necháš tu mladší, aby si začala a řešíš až to, když už jsou v sobě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dvě feny
PříspěvekNapsal: úte 08. zář. 2009 18:31 
Offline

Registrován: pon 07. zář. 2009 12:38
Příspěvky: 16
Bydliště: Třebíč
Ahojky,rvačky začnou během pár sekund ,takže nestačím tomu zabránit.A jak se spolu rvou,tak už tu mladší neodvolám.Musím jednu z nich vzít do náruče a ta druhá jí visí na ocasu-tak to prostě u nás je...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dvě feny
PříspěvekNapsal: úte 08. zář. 2009 19:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Obě čubiny by měly mít pořád obojek a vodítko, i doma. Vodítko útočnice bych si zatraceně hlídala a když napadne, odcukla bych jí v letu a dala jí tvrdě najevo, že tohle teda dělat už nebude. Tu hodnější bych zvýhodnila ve všem a útočnici přesně naopak.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dvě feny
PříspěvekNapsal: úte 08. zář. 2009 20:13 
Offline

Registrován: pon 07. zář. 2009 12:38
Příspěvky: 16
Bydliště: Třebíč
Hanko , děkuji za radu,ale teď jsem přišla z procházky.Obě feny byly na vodítku.Byly od sebe metr a ta mladší vrtěla ocasem a chtěla jít k té starší-obě dvě kňučely vypadaly jako by se rvát nechtěly, tak jsme je nechaly, ať si k sobě jenom čuchnou, ale jakmile se přiblížily tak se chtěly opět rvát.Takže začaly obě naráz.Doma jsem tu starší dala do dětské ohrádky,aby ta mladší na ni nemohla.Pokaždé , když chtěla jít k ohrádce jsem řekla ke mě a poslechla,takhle jsem to udělala víckrát, pak jsem se otočila ta starší začala vrčet, ta mladší už byla u ohrady a začaly se rvát i přes šprušle.Bohužel u nás doma to nemůžu řešit tak abych měla oba psi na vodítkách , protože mám roční dvojčátka a musím se starat o ně a pejsci musí tedy být ,každý v jiné místnosti.Ješte chci napsat,že vlastně nevím co mám dělat po rvačce,jak jim mám dát najevo,že to nesmí,prostě potřebuji to vysvětlit polopatě-stáhnout je vodítkami to chápu, ale co má následovat dál ...Děkuji Evča


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dvě feny
PříspěvekNapsal: úte 08. zář. 2009 20:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Té, která zaútočí, bych dala tvrdě najevo, že tohle dělat prostě nebude. A řešila bych to přesně naopak - zvýhodnila bych tu hodnou tím, že je volná a tu útočnici bych zavřela do ohrádky, aby nemohla útočit.

Jestli máš možnost, domluv si konzultaci na Vlčárech.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dvě feny
PříspěvekNapsal: úte 08. zář. 2009 20:59 
Offline

Registrován: pon 07. zář. 2009 12:38
Příspěvky: 16
Bydliště: Třebíč
Tak já tedy zkusím, dát tu mladší do ohrádky a tu starší nechám na volno a uvidím.Děkuji Evča


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dvě feny
PříspěvekNapsal: čtv 10. zář. 2009 08:32 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Separováním se vzájemné vztahy nevyřeší.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dvě feny
PříspěvekNapsal: čtv 10. zář. 2009 12:17 
Offline

Registrován: pon 07. zář. 2009 12:38
Příspěvky: 16
Bydliště: Třebíč
Vím, že když je takhle budu oddělovat se nic nevyřeší,když je budu mít obě na vodítku,tak se sice neporvou,ale to mi taky nic nevyřeší.Prostě nevím , kde mám začít.Ta starší se té mladší,asi bojí,protože jí uvidí a začne hned vrčet,tak jí pořád hladím ,ať se nebojí,no a ta mladší jokšír si k ní chce čuchnout ,jenomže ta starší zavrčí a hned začne boj.Ťakže vlastně ani nevím ,která se začne rvát dřív,protože boj začíná zároveň.Takže vlastně teď nevím,kdyby ta starší nezavrčela,tak by ta mladší se s ní neprala.Evča


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dvě feny
PříspěvekNapsal: čtv 10. zář. 2009 12:47 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
evikmiluna píše:
Stačí,když ta starší zavrčí a ta mladší k ní hned běží, začne kolem ní kroužit a pak se začnou rvát.Ta starší by nezačala, jenom třeba leží a zavrčí,ale boj nezačíná,ale ta mladší se jenom třepe aby se k ní dostala.Nevím jak mám tu mladší donutit, aby k tý starší vůbec nešla.


tady bych už začala jednat tak, aby se ta mladší ke starší nedostala. podtržené znamená, že je dost času. zkusila bych si sednout k té starší ( aby věděla, že má tvoji oporu ) čelem k té mladší a v momentě jejího výpadu bych ji připlácla k zemi bez ohledů s patřičným komentářem. nepustila bych ji dřív, než by se pod tvou rukou podvolila. je potřeba zajistit tu starší fenku, buď ti ji někdo přidrží nebo ty druhou rukou nebo ji pro tuhle chvíli přivaž. mělo by z toho vyznít pro starší fenu, že ji ochráníš, pro mladší, že pokud se chce rvát, tak jedině s tebou, takže musíš jednat velmi přesvědčivě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dvě feny
PříspěvekNapsal: čtv 10. zář. 2009 13:21 
Offline

Registrován: pon 07. zář. 2009 12:38
Příspěvky: 16
Bydliště: Třebíč
Ahojky, když mám tu starší v náručí tak ta mladší si nic nedovolí, nikdy se nestalo,že by na ni útočila,ale jde o to ,že jak jsou obě volné tak se rvou.Stačí,když si k sobě čuchnou a jsou v sobě.Celý problém je v tom,že je nemůžu nechat osamotě.Evča


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dvě feny
PříspěvekNapsal: čtv 10. zář. 2009 13:38 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
evikmiluna píše:
Ahojky, když mám tu starší v náručí tak ta mladší si nic nedovolí, nikdy se nestalo,že by na ni útočila,ale jde o to ,že jak jsou obě volné tak se rvou.Stačí,když si k sobě čuchnou a jsou v sobě.Celý problém je v tom,že je nemůžu nechat osamotě.Evča


No o samotě bych je taky nenechávala, ale jde o to, že řešíš situaci, až když jsou v sobě, což je pozdě. Ta mladší by měla při výpadu narazit do tebe a ne do starší feňule.
Když víš, že do sebe půjdou, tak naaranžuj tu situaci. Přivaž si tu starší třeba k té ohrádce, sama si vedle ní sedni a vpusť do místnosti tu druhou a pak už buď jenom přesvědčivá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dvě feny
PříspěvekNapsal: čtv 10. zář. 2009 13:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 18. říj. 2008 13:00
Příspěvky: 360
Bydliště: Loučka u VM
myslím,že jsi to správně s tím vodítkem nepochopila, dej si vyhledat slovo couračka. Je to o tom, že budeš moc manipulovat se psem i na dalku a nemuset na něj sahat, což on nečeká.

_________________
Kristýna a Amigo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dvě feny
PříspěvekNapsal: čtv 10. zář. 2009 20:12 
Offline

Registrován: pon 07. zář. 2009 12:38
Příspěvky: 16
Bydliště: Třebíč
Pro Dorotku:

Tak jsem přivázala tu starší a čekala jsem jestli ta mladší zaútočí,ale natroufla si .Byla jsem s ní půl hodiny a nic , úplně v pohodě.Ale nemůžu přeci takhkle celý den chránit tu mladší.Chtěla bych docílit toho,když by si k sobě čuchly, ta starší, aby přestala vrčet a ta mladší by se nepouštěla do rvačky- i když pak vlastně začnou obě naráz.Třeba jak ta starší zavrčí tak tu druhou vyprovukuje a ta si to nejspíš nechce nechat líbit .Takhle si to myslím,ale do hlavy jim nevidím.Jinak se mi nabídla babička,že si je vezme obě na týden a,že si to u ní nedovolí, že já jsem moc měkká.Je fakt, že jsem do teď žádnýho pejska nemusela nějak tvrději trestat, protože za celé 4 roky k ničemu nedošlo, byly to bezproblémové fenky a teď jsem z toho pořád v šoku co ty dvě dělají.Takže asi fakt to sama nezvládnu a to se jedná o 3kg fenky.No nic trošku jsem se více rozepsala tak se nezlobte....Evča


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 137 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!