Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je úte 19. bře. 2024 07:03
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 137 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Dvě feny
PříspěvekNapsal: pon 22. úno. 2010 09:52 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Pokud vám ke zvládnutí problému nestačí informace, které tu zde byly popsány, pak vám nezbývá než se domluvit na osobní návštěvě se psy u mne.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: soužití a problémy dvou fen
PříspěvekNapsal: ned 28. úno. 2010 18:06 
Offline

Registrován: pát 26. úno. 2010 21:15
Příspěvky: 1
Bydliště: Opava
Pane Desenský,mám 7 let fenku krátkosrsté čivavy a před rokem jsem koupil fenku Anglického bullteriera,hodnou,milou,malému psovi neubližuje a přesto se čivava blokla a nechce se s Bulíkem přátelit,došlo to tak daleko,že se nejde ani napít a nažrat,přestože jí ¨druhá fena v ničem nebrání-naopak se s ní chce kamarádit.Malá na ni vrčí,kouše jí do čenichu a nechce povolit ve svojí umíněnosti.Co mám dělat??Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dvě feny
PříspěvekNapsal: čtv 04. bře. 2010 20:23 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Tohle není na debatu po netu. Telefon na mne znáte.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: dvě štěňata
PříspěvekNapsal: úte 06. dub. 2010 15:45 
Offline

Registrován: pon 05. dub. 2010 15:17
Příspěvky: 2
Bydliště: jílové u prahy
Dobrý den, máme doma dvě štěňata (fenky) australáků ACD, první je už přes 8 měsíců a je v celku hodná a klidná povahou, ta druhá je stará 4 a úplný opak a často začíná rvačky ať už kůli žrádlu nebo naší pozornosti stačí když tu starší pohladíme a hned přiběhne a začne štěkat a pokud to nějak nezarazíme začne rvačku. Když jí ale vykazuju znamená to že dostane pozornost kterou chce a té druhé si musím přestat všímat. Někdy vrčí i když se dostanou do malého prostoru třeba když jsou v chodbě když jdeme ven. Moje otázka zní tedy prostě, co stím a jestli nějakým mím chováním to lze zamezit dokud jsou ještě malé. :grr:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Stejně staré fenky
PříspěvekNapsal: sob 17. dub. 2010 20:30 
Offline

Registrován: ned 10. kvě. 2009 09:35
Příspěvky: 1
Bydliště: Javorník (SY)
Dobrý den pane Desenský, máme doma dvě stejně staré fenky, jedna je labrador, druhá kříženec (matka kokršpaněl, otec pravděpodobně jezevčík, usuzuji tak podle podoby). Letos v srpnu jim budou dva roky. Do prvního hárání, které proběhlo vloni touto dobou bylo všechno v pořádku, byla to nerozlučná dvojice. Těsně před tím než začaly poprvé hárat a potom i během hárání začala kříženka napadat labradorku, a to tak, že se jí zakousla za krk a nepustila. Vždycky po skončení hárání se toto trochu uklidnilo, ale probíhalo to i nadále, i když ne tak často. Stačilo, když jsem třeba labradorku chtěla pokárat nebo se udělal prudší pohyb a už v ní kříženka byla zakousnutá. Přitom spolu spaly každý den v objetí. Kříženka je moje a labradorka manželova, i fenky to tak chápou. Momentálně je situace taková, že po roce útočení kříženky na labradorku už láhev přetekla a labradorka nám kříženku dotrhala, takže teď je kříženka sešitá a fenky jsou oddělené. Prosím Vás o pomoc. S manželem jsme odhodlaní udělat všechno pro možné řešení. Jsme ochotni za Vámi přijet. Děkuji. S pozdravem Jana Matoušková


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dvě feny
PříspěvekNapsal: úte 20. dub. 2010 05:57 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Telefon na mne je v kontaktech

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dvě feny
PříspěvekNapsal: stř 19. kvě. 2010 08:08 
Offline

Registrován: sob 27. zář. 2008 21:03
Příspěvky: 36
Bydliště: Poprad-SR
Je možné, aby sa mladá /2,5r/fenka bojazlivá voči ľuďom "naučila" kľudu a určitej vyrovnanosti od staršej/7r/fenky, ktorá je k ľuďom nesmierne milá a v pohode.Fenky spolu nie sú, ale je možnosť spoločného trávenia prázdnin.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dvě feny
PříspěvekNapsal: stř 19. kvě. 2010 08:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
záleží na povaze obou fen, teoreticky se může stát i přesný opak - budou se bát obě...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dvě feny
PříspěvekNapsal: stř 19. kvě. 2010 08:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. říj. 2008 13:00
Příspěvky: 613
Bydliště: Praha 10 a Jindřichův Hradec
Já mám kliku, mladší se naučil spousu bezva věci od staršího a nepochytil žádné jeho "moresy". Doufám, že to vydrží. :D :D

_________________
Vlaďka, Endy a Dex
http://dexendy.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dvě feny
PříspěvekNapsal: stř 19. kvě. 2010 10:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
stát se to muže my sme tohle zažili opačně kdy bezprostřední štěnísková naučila svoje rodiče milovat mojeho strejdu- kterýho do té doby nemohli vystát

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dvě feny
PříspěvekNapsal: stř 19. kvě. 2010 17:25 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
ivuška píše:
....Fenky spolu nie sú, ale je možnosť spoločného trávenia prázdnin.

Dost krátká doba na to, aby to mělo zásadní vliv. Především záleží na tom, jaká je ta vyrovnaná fena osobnost v postavení smečky a jak moc je ta mladší hysterická, nebo rozmazlovaná.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: dvě štěńata
PříspěvekNapsal: ned 23. kvě. 2010 15:25 
Offline

Registrován: pon 05. dub. 2010 15:17
Příspěvky: 2
Bydliště: jílové u prahy
Dobrej všem i když mi nikdo neodpověděl musím se ptát znovu fenky mi už povyrostli a můžu říct že už jsme dosáhli určitých úspěchů v manipulaci s tou mladší (6 měsíců) ale pořád se mi nedaří zlepšit ten jejich postoj dneska třeba se mi na louce zase porvali o míček já jsem bohužel seděla tak jsem nemněla nejlepší pozici na jejich odtrhnutí (rvali se přímo nademnou protože míčky jsem mněla před sebou) takže co s nima vubec si nehrát ? Jen dodávám že už se to zlepšilo než začala starší hárat teď je po hárání a nechce si nic nechat líbit ACH JO
Děkuji za odpovědi


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dvě feny
PříspěvekNapsal: pon 24. kvě. 2010 08:42 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Nestačí-li informace popsané zde v poradně, telefon na mne je nahoře na této stránce.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dvě feny
PříspěvekNapsal: úte 25. kvě. 2010 10:42 
Offline

Registrován: úte 11. kvě. 2010 15:16
Příspěvky: 7
Bydliště: Brno
Zdravim, mam dve fenecky belgickeho ovcaka, starsi nervni se sklony k hysterii, mladsi rozpustila, zkousejici co muze..byla u nas docela anarchie, holky si urcovaly svoje pravidla a ridily se tim, co sami uznaly za spravne... Vyvrcholilo to skaredyma rvackama navzajem... Po jednom freecku a individualni navsteve u pana Desenskeho vidim obrovskou zmenu...prvne u sebe.Jedine chovani ktere akceptujeme je pratelske, urcili jsme jasna pravidla a dusledne vyzadujeme jejich plneni...Snazim se v kazde situaci zachovat naprosto jasne,striktni, ale klidne chovani.napeti mezi fenama se dlouhodobe stupnovalo.Ted po par dnech neuveritelne, zadne povrkovani, sikana jedna druhe, ani skaredy pohled,uplne kamaradky.Vcera jsem byla vencit, obe holky jsem ve hre hodne rozblbla..mladsi by normalne zautocila na starsi.ted zacla behat kolem nasla klacik ktery si narvala pres kosik do tlamy a donesla mi ho, pak dalsi.Muze to znamenat, ze pochopila, ze do me prizne se nedostane machrovanim na jineho, tak to dela jinak (lip)?Starsi je najednou mnohem vic v klidu i mezi cizime psama :shock: Je mozne ze by nastoleni pravidel prineslo takovou zmenu tak rychle? Mozna jeste neco budeme resit,neco mi nebude jasne a urcite se jeste ukazeme na Vlcarech...nasavat dalsi zkusenosti, ucit se a vstrebavat... ale konecne vidim cestu kterou jit a ktera vede do cile - fungujici a spokojena smecka. Takze diky, diky... :prayer: :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dvě feny
PříspěvekNapsal: úte 25. kvě. 2010 14:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
nastolení pravidel přináší uspěchy okamžitě obvzláště pokud tam doted byla anarchie. pes se vždycky cítí líp když ví co dělat má

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dvě feny
PříspěvekNapsal: úte 25. kvě. 2010 15:53 
Offline

Registrován: úte 11. kvě. 2010 15:16
Příspěvky: 7
Bydliště: Brno
To je prave to nejlepsi, jde videt, ze se citi lip.. :-) Vi co se musi, co muze a co nesmi... Fenka, ktera byla drzoun prosazujici svoje pravidla je pohodova kamaradka ke vsem a rada respektuje ty moje, druha, ktera byla nervni hysterka je najednou mnohem uvolnenejsi a vic v pohode..takhle se chovali mezi pstatnima psama tri dny po navsteve na Vlcarech. Doufam, ze se nam po teto ceste povede jit dal a tento zpusob fungovani spolehlive upevnit. Tim myslim hlavne sebe, protoze fenam to maximalne vyhovuje... Jeste jednou moc diky za vsechny rady a pomoc.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: fenky jsou vůči sobě náhle agresivní
PříspěvekNapsal: pon 27. zář. 2010 10:18 
Offline

Registrován: ned 26. zář. 2010 15:39
Příspěvky: 1
Bydliště: Hradec Králové
Dobrý den, dotazů podobného rázu je tu asi hodně, ale momentálně asi hledám přesný případ, no budu stručná, máme dvě fenky: Bára-3 roky, Ema 1 a půl roku, obě se momentálně hárají a jejich agrese vůči sobě navzájem dospěla po dvou dnech do té fáze, že se na sebe nemohou ani podívat, bez toho aniž by po sobě nevyjely, pokaždé jsme je odtrhli a oddělilli je od sebe, momentálně jsou stále od sebe s tím, že se u každé z nich střídáme, do té doby probýhalo jejich soužití v klidu, neříkám, že by se nikdy neporafaly, ale zvýšený hlas na útočníci pomohl a pravda je ,že těch útoků nebylo tolik, za dobu jejich soužití, tak tři. Každopádně bych nerada postupovala chybně, předem děkuji za radu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Sestěhování dvou dospělých fen
PříspěvekNapsal: pon 08. lis. 2010 19:53 
Offline

Registrován: ned 07. lis. 2010 17:12
Příspěvky: 1
Bydliště: Brno
Dobrý den..moc bych vás chtěla poprosit o radu..mám 6 letou anglickou bulterierku a chtěla bych se sestěhovat s přitelem a ten má 4 letou fenu staforda. Moje bulinda je celkem bezproblémová, sem tam je ji některý pejsek min sympatický, ale nestartuje sama jen když ji začne třeba nějak obtěžovat tak se ožene, ale nikdy nijak agresivně. Je zvyklá na kočky a na jiná zviřata..je to celkem flegmatik. Za to stafordka je lovec je na ni vidět, že je dominantní..se psama se moc nekamarádí a stalo se že se pustila do jiné fenky a to celkem natvrdo. Je mě jasný, že pokud stafordka vyjede tak se moje bulterierka nenechá přemlouvat..ještě jsme je nezkoušeli seznamovat..protože nechci udělat nějakou chybu..obě zvládají základní výcvik bez problému..nemáte nějakou radu..kde a jak třeba fenky zkusit seznámit, jak se chovat když po sobě vyjedou..mám zkušenosti třeba se dvěma psy..nebo s matkou a dcerou..tam to šlo ale z těch dvou fen mám obavy...jsou i skoro stejně staré..fakt jsem z toho trošku neštastná..obě feny mám moc ráda..moc děkuji za rady Lucka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dvě feny
PříspěvekNapsal: úte 09. lis. 2010 08:55 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Citace:
Téměř všechny vaše otázky jsou zde zodpovězeny. Chcete-li rychle odpověď na konkrétní problém vašeho psa, pak mi zavolejte.
Na tyto otázky zde odpovědi jsou, jinak platí druhá věta.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dvě feny
PříspěvekNapsal: ned 10. črc. 2011 21:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. črc. 2010 10:01
Příspěvky: 18
Bydliště: Sloup v Moravském krasu
Maminka mého manžela má nesocializovanou sedmiroční fenku malého knírače, my roční boxerku. Až do tohoto týdne to bylo vcelku v pohodě. Dokud byla naše Genna štěně, věčné štěkání a dorážení Sáry brala jako hru, i když z ní byla docela zpruzená, protože ve chvíli, kdy se k Sáře otočila čelem, ta hrála mrtvou (lehla si na záda a totálně ztuhla), ale když se Genna otočila zády, zaútočila na ni a snažila se ji kousnout do nohy. Venku tak nějak koexistovaly, v uzavřenějším prostoru jsme to řešili vodítky. Před dvěma dny Sára na Gennu opět zezadu vyjela. Bylo horko, před tím jsme byli na tříhodinové vycházce s jinou boxerkou a na cvičáku. Asi to bylo tou únavou, ale tentokrát se Genna otočila, Sáru rafla předníma packama, narvala si ji pod sebe a pěkně zblízka jí řvala do "ksichtu". Myslela jsem, že je po Sáře. Vypadalo to fakt hrozivě. Naštěstí měla Genna na sobě kšíry do auta, tak jsem ji rafla a odtáhla pryč. Sára od té chvíle ani nepípla a Genna si jí nevšímala. Mám mít strach, co bude příště? K "tchánům" budeme samozřejmě jezdit i nadále, ale otázkou zůstává, zda se psem nebo nez něho. Ach jo!
Ještě musím dodat, že Genna miluje všechny pejsky, jen je to holt boxer, takže velká voda, buldozer, ne každej pes na na to stavěnej.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dvě feny
PříspěvekNapsal: pon 11. črc. 2011 06:43 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Nikdy nenechám psa ohrozit zezadu, natož aby se do něj nějaký pes zedadu obul. To bych tomu danému pejskovi dal hodně srozumitelnou formou najevo, že už nikdy více. Provedení po netu nepopisuji, je individuální.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dvě feny
PříspěvekNapsal: pon 11. črc. 2011 07:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. črc. 2010 10:01
Příspěvky: 18
Bydliště: Sloup v Moravském krasu
Děkuju, myslela jsem si, že mám stát za svým psem... Jsem ráda, že jsem Gennu po odtažení spíš uklidňovala, než abych na ni řvala, že sejmula menšího psa. Asi to musela vzít do svých pacek, když to neudělala panička, že? Musím přiznat, že jsem jakýmsi zvrhlým způsobem ráda, že k tomu došlo, protože při každé návštěvě u tchánů jsem ve stresu. Oni Sáře nestále ustupují už i tím, že si Gennu nepohladí, protože Sára žárlí, nechají Sáru schovat se za jejich nohy, atd. To se to potom vyjíždí. Tchány asi nepředělám, je jim skoro sedmdesát, manžel radši ustoupí (dokonce je naštvanej na mě, když Gennu pomazlím), takže já jsem ta špatná, která má problém. Jen se bojím, aby se z té jedné bitky nestala tradice.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Proč se 2 spřátelené feny najednou nesnesou?
PříspěvekNapsal: pát 13. led. 2012 16:13 
Offline

Registrován: sob 03. pro. 2011 12:28
Příspěvky: 1
Bydliště: Praha
Dobrý den,
Chtěla bych se zeptat,jak je možné,že dvě feny,které se dřív spolu kamarádily,se najedn.k sobě zač.chovat agresivně? Obě 2 roky,o 2 měs.starší jezevčice u rodičů,naše ovčačka.Obě js u nás/rodičů od 8 týdne.Ovčačku js seznam.s jezevčicí u rodičů,bez probl.jí přijala,skamarádily,lítaly prakt.jen spolu.Rok v pohodě a pak najedn.,při další návšt.,neviděly se asi 3 týdny..na sebe hned při vítání zač.vrčet a post.to bylo horší a horší.Dnes je nemůž.nechat spolu,ani venku,ani doma,1 tu 2.nechce vidět,to začne divadlo,začnou ježit kožichy,vrčej,ceněj zuby,párkr.se i popraly,museli js je odtrhn.od sebe a ted už je k sobě nemůž.pustit,hned by na sebe vyjely(zkoušeli js).
Venčení na zahradě probíhá odděl.,musíme1.nebo 2.zavřít,když je jezevčice na zahr.,jde až na druhej konec a ovčačky se bojí-ta musí být na řetězu,s košíkem.Někol.se už i očichaly,minutu dobrý,pak začne 1.nebo 2.vrčet a je to v háji.Povely,příkazy,nic nepomáhá,v tu chv.js obě úplně mimo(ovčačka tak vyvádí,že je schopná se na tom řetězu snad uškrtit).Může to souviset např.s háráním?Nebo vyjasn.pozic,ale takhle drsně?Mohly by pomoct spol.procházky nebo vzít na vodíka a sedět(a držet) s nimi tak dlouho,dokud se nevzpamatujou, Mj.máme mi i rodiče další psi,tam je to ok.Jezdíme tam poměrně často,psi bereme s sebou..Chápu,že pes nemůže dělat něco,co mu pán nepovolí,ale jak to udělat..? Vůbec nevíme,co s tím,nikdo z nás si není,mezi nimi,vědom žádného incidentu..Prosím :help:
S přáním,hodně štěstí do N.roku! Díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dvě feny
PříspěvekNapsal: ned 15. led. 2012 07:31 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Otázku jsem přesunul do tématu, kde jsou i odpovědi.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Nenávist dvou fen
PříspěvekNapsal: pon 10. zář. 2012 14:14 
Offline

Registrován: sob 08. zář. 2012 10:16
Příspěvky: 1
Bydliště: Liberec
Dobrý den,

před rokem jsem si k dvouleté fence ASS (english springer spaniel) pořídila druhou fenku, taktéž ASS. Přestože jsem se chovatelky, která má také dvě feny ASS (věkové rozhraní je téměř totožně) ptala, zda se její 'holky' nervou, moje dvě feny se momentálně totálně nesnáší.
Ještě minulý týden nebyl žádný problém. Spali spolu v jednou pelechu, chodili jsme na výlety, ale pak přišel den 'D' a od té doby se nemůžou vystát... obě dvě zvládají přivolání a rozhodně nám nelezou po hlavě. Je mi jasné, že se jedná o spor o dominanci ve směčce, ale momentálně si již vůbec nevím rady! Snažím se vychytat chvíle, kdy se k rvačce schyluje, obě vyloučim s důrazným 'vypadni!', nechám je na samotce nebo je svalím na zem a ukážu jim převahu... nicméně v momentě, kdy se potkají jdou obě dvě opět do sporu. Zdůrazňuju, že jsem psům agresi nikdy netolerovala a nikdy jim to bez trestu neprošlo.
V současné chvíli se nacházím ve stavu totální bezradnosti... přemítám, co jsem kdy udělala blbě nebo jestli jejich rvačku prostě jen neumim vyřešit... do budoucna si tohle fakt nedovedu představit.

prosím o radu...
Pavlína.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dvě feny
PříspěvekNapsal: čtv 13. zář. 2012 08:57 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Přesunul jsem otázku do tématu, kde jsou odpovědi. Pokud nebudou odpovědi stačit, pak je lepší mi zavolat.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Dve feny(strara a mlada)
PříspěvekNapsal: stř 07. lis. 2012 05:56 
Offline

Registrován: úte 06. lis. 2012 09:29
Příspěvky: 1
Bydliště: Petrovice
Dobry den,rad bych vas poprosil o radu.
Mam dve feny,jedna je Nemecky ovcak(10let),druha labrador(skoro 2 roky).
Problem je v tem,ze se mi rvou.
Nemuzu uplne rict ktera zacina,z peti rvacek tak ty tri zacala urcite starsi(ty dve nevim,nebyl nikdo u zacatku).
Pet rvacek je v horizontu asi 5mesicu.
Dve ze rvacek zacaly tim ze jsem tu mladsi(labradora) karal a kdyz ju pustim,ta druha(nemecky ovcak) pribehne zacne byt na nu agresivni mladsi si to nenecha a uz jsou v sobe.Vim ze asi tohle byla moje chyba,ale pokarat preci psy musim(myslim prisne slovne).
Jindy to bylo dopoledne,kdy nikdo u nich nebyl.
Nevim co na ne mam zkusit,ta starsi uz byla dvakrat na siti,ta mladsi ju vzdycky chytne nekde za ucho a rozerve ji ho.
Je zajimave,ze treba mesic spolu lezi na jedne palande,clovek by rekl skoro ideal,a pak je to radna mela.
Proto vas prosim o nejakou radu.
Moc dekuji za odpoved.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dvě feny
PříspěvekNapsal: stř 07. lis. 2012 09:08 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Více čtěte, méně pište! 99% všech vašich otázek je zde zodpovězeno.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Fenky
PříspěvekNapsal: čtv 21. bře. 2013 19:46 
Offline

Registrován: pon 27. srp. 2012 14:19
Příspěvky: 5
Bydliště: Hodonín
Dobrý den,
mám dvě fenky, se starší není problém zato s mladší (austraslký ovčák, 8měsíců). Od malička se setkáváme denně se štěnětem BOC (10 měsíců). Nikdy nebyl sebemenší problém, dělili se o vše, hráli si spolu. Ale teď se několikrát tvrdě porvali, nemohli jsme je od sebe odtrhnout, jeden člověk nemá vůbec šanci s nimi pohnout. A i když jsme je oddělili stále po sobě šli, obě najednou, vždy to vyprovokuje někdo jiný. Moje fenka začala hárat BOC ještě ne, může to být i tím? Porvali se až na konci jejího hárání. Mají obě daná jasná pravidla. Moje něco zkoušela na slabší psi, ale to jsem jí hned zatrhla a je klid. Myslím si že je to pubertou, může to tím být? Nebo háráním? Proč to dělají?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fenky
PříspěvekNapsal: pon 01. dub. 2013 07:40 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Elera píše:
...Myslím si že je to pubertou, může to tím být?
Může

Citace:
Nebo háráním?
Může

Citace:
Proč to dělají?
Protože je jim to umožněno a mají nesprávně nastavené priority, což je převážně otázkou stylu výchovy.
Spíše by mne zajímalo, jak tohle řešíte a v jakých rovinách ty fenky uvažují.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fenky
PříspěvekNapsal: čtv 18. dub. 2013 16:12 
Offline

Registrován: pon 27. srp. 2012 14:19
Příspěvky: 5
Bydliště: Hodonín
Citace:
Protože je jim to umožněno a mají nesprávně nastavené priority, což je převážně otázkou stylu výchovy.
Spíše by mne zajímalo, jak tohle řešíte a v jakých rovinách ty fenky uvažují.


Už je to vyřešeno :D ani nevím jak, ale prostě jako když utne se přestali rvát teď z nich jsou nejlepší kámošky jako dřív. Nevím jestli to mám nějak zpětně dopátrávat, nebo nechat situace tak jak je?

Jen se chci ještě zeptat, stále píšete o prioritách, ale nikde jsem nenašla jak mají být tedy správně seřazené, nebo co si pod tím mám vůbec představit. Jaksi nechápu co tím myslíte protože v každém druhém příspěvku píšete o špatně nastavených prioritách. Co to znamená a jak je nastavit správně?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dvě feny
PříspěvekNapsal: pát 19. dub. 2013 12:48 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Kdyby tohle bylo vždy stejné, pak napíši stručný manuál za A) za B) za Cé) a nebudeme si muset hledat správnou povahu psa pro sebe, jen si budeme kupovat psy třeba v Kauflandu.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: dvě feny
PříspěvekNapsal: pát 03. kvě. 2013 10:54 
Offline

Registrován: pát 03. kvě. 2013 09:36
Příspěvky: 1
Bydliště: Kostelní Lhota 166
Dobrý den, máme doma dvě roční fenky AMS a boloňáka. Holky spolu až do nedávna bez problémů fungovaly, spaly spolu v pelíšku, hrály si a ani u žrádla nebyl problém. Nedávno se však stalo něco, co nám vyrazilo dech. Byla noc, já už jsem spala a obě feny jako vždycky byly v chodbě v pelíšku. Manžel ještě nespal, šel na toaletu, která je přístupná z chodby kde leží feny. Najednou slyšel zakňučení, otevřel dveře a tam ležela boloňačka, celá se klepala, počůraná, pokakaná, z hlavy jí tekla na dvou místech krev. Myslel, že je mrtvá. Naštěstí ji jen povrchově zranila, ale i tak se z toho týden dostává. Museli jsme někde ve výchově udělat chybu, nerada bych, aby se to opakovalo nebo aby ji příště skutečně nezabila. Přeci jenom je proti ní drobeček. Možná šlo o žrádlo, nic jiného mě nenapadá. Teď nevím, jestli je mám k sobě pouštět, dávat jim společně žrádlo, nebo jim dát žrádlo každé v jiné místnosti, a to co nedojedí jim sebrat a dát až další den ve stejnou dobu. Možná to ale s tím nemělo spojitost. Mohl byste mi prosím poradit. Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dvě feny
PříspěvekNapsal: sob 04. kvě. 2013 05:22 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Pokud nebudou stačit odpovědi z psí poradny, pak je lepší mi zavolat v době uvedené výše.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: 2 starší feny
PříspěvekNapsal: stř 23. črc. 2014 12:38 
Offline

Registrován: čtv 07. črc. 2011 19:51
Příspěvky: 3
Bydliště: Olomouc
Dobrý den, snažila jsem se prohledat témata a najít odpověď, ale nanašla jsem, pokud tu je, moc se omlouvám za vytvoření stejného tématu. Mám doma sedmiletou dobrmanku a v útulku jsem objevila také fenu, již osmiletou. Uvažovala jsem o její adopci, ale nejsem si jistá, jak postupovat při seznamování fen a jak předejít případným konfliktům. O dobrmance z útulku v podstatě nic nevím, neměla jsem možnost se s ní osobně setkat, protože je až z druhého konce republiky a po telefonu se toho člověk moc nedozví. Myslíte, že je soužití cizích dospělých fen možné? Asi je to individuální a záleží na fenách, je mi jasné, že univerzílní recept neexistuje, ale ráda bych měla alespoň nějakou představu o tom, jak je správně seznámit, aby se stali správnou smečkou. Mám obavy, abych si spíše nepřidělala starosti, než radosti. Moc děkuji Eva


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dvě feny
PříspěvekNapsal: stř 23. črc. 2014 16:51 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Pošlete mi link na tu dobrmanku a všechny informace o stávající feně. Má-li se k něčemu vyjádřit, pak potřebuji více informací, můžete i mailem nebo po telefonu.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dvě feny
PříspěvekNapsal: pát 01. srp. 2014 07:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 08. srp. 2011 13:04
Příspěvky: 177
Bydliště: Rochlov 87
Ahoj všem.
Moc prosím o rady a tipy ty, kteří budou mít čas a chuť si to přečíst.
Před 6 dny jsem si musela vzít domů 9-ti letou týranou fenu NO. ( důvody v SZ) Mám doma 4 letou fenu x labradora.
Fena NO je milá, klidná, nekonfliktní. Nic neřeší. Spíš je vtíravá a vyhledává společnost. Vypadá, že je velmi dobře socializovaná.
Moje fena x labrador - adoptovaná v dospělosti, neposkrvněná socilalizací, výchovou. V současné době je vychovaná, socializovaná v rámci možností, ale je submisivní, sebevědomí má nízké.
5 dní byly feny oddělené, když jsem u nich nebyla. Jinak chodily spolu na procházky, společné hlazení pod kontrolou, permanentně couračky. Na procházkách pohoda, společné čuchání, míjení se - normální. Doma je moje fena nervozní a nejistá. Sice se pod dohledem očuchávají. ale ta moje to moc nechce. Ale když už nechtěla, tak zavrčela a NO odešla. Tak jsem si myslela, že si to holky vyřešily a řekly. Ta moje ale NO ustupuje a obchází ji.
Už mohly být spolu na dvoře - s couračkama. I bez dozoru. Pak byly v noci obě venku, pak i přes den. Bez problémů. Včera mě obě přiběhly přivítat - žádný konflikt. Pak procházka - pohoda.
--- spojení příspěvků ---
Po procházce jsem je nechala už bez dozoru a za chvíli se porvaly. Ta moje byla nahoře a NO dole naříkala. Tak jsme je roztrhly a moje fena musela do kotce. Nevím, kdo to vyprovokoval, nevím proč. Jsem z toho zoufalá, protože to měla být původně dočaska a vypadá to, že bude muset u nás zůstat. Manžel ji tam nechce. Potřebuji poradit, jak se chovat aby spolu obě feny byly schopné žít. Moje fena nezná psí řeč, takže občas nechápala, co jí NO naznačuje - možná i tohle tomu přispělo. Dnes ráno moje naježená a napnutá. Po procházce se zase zklidnila, ale nevěřím jí. Takže jsou holky opět oddělené a odnáší to NO, která musí být v kotci.

Moc děkuji za trpělivost při čtení a případné rady a nápady.
Petra


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 137 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!