Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 23:08
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: starsia fena apaticka po prichode mladeho psa
PříspěvekNapsal: pát 02. črc. 2010 10:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 26. čer. 2010 13:08
Příspěvky: 6
Bydliště: Slovensko
Ahojte vsetci, som tu nova a velmi stastna, ze som tuto stranku a forum nasla. Pan Desensky ma moj obrovsky obdiv za to, co robi a ako to robi... ale nielen on, cela tato partia okolo neho, ste skveli.
Tak k veci: 8 rocna labradorka Belle sa po prichode mladeho cca rocneho labradora (z utulku, volame ho Bob) stala apaticka. Ona vzdy maximalne bezproblemova, totalne easy, vychovana, velmi tolerantna a prisposobiva, nikdy nemala ziadne zdravotne problemy, nie je citlivka. Po prichode Boba sa mi zda apaticka, mozno urazena alebo snad ziarli, co je pre nu ale netypicke, aj ked to pripustam, lebo Bob je velmi dominantny a stale ho velmi dobre neovladame, aj jeho prichod k nam neprebehol idealne.
Rada by som aj podrobnejsie popisala nasu situaciu, ale neviem, co presne by som mala napisat, nechcem byt zbytocne zdlhava, pripadne ma znavigujte a budem vdacna za vsetky rady.
Dakujem
Monika


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: starsia fena apaticka po prichode mladeho psa
PříspěvekNapsal: sob 03. črc. 2010 06:25 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
S podobným problémem mi lidi často volají. Vždycky je to o rozmazlenosti.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: starsia fena apaticka po prichode mladeho psa
PříspěvekNapsal: sob 03. črc. 2010 06:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Co znamená velmi dominantní?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: starsia fena apaticka po prichode mladeho psa
PříspěvekNapsal: sob 03. črc. 2010 08:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 26. čer. 2010 13:08
Příspěvky: 6
Bydliště: Slovensko
Dik za odpovede. Ok, uz som prisla na to, ze "dominantny" nie je vhodny vyraz. nahradim to slovom nevychovany? mozno rozmaznany? prisiel z utulku, vycvik neviem ci nejaky mal... dost rychlo sa naucil sadni, lahni, zostan, zvlada tak na 90%. u nas je 5 mesiacov. ludia, ja som psickar amater (ale chcem sa ucit psom rozumiet a tak sa vyhybat chybam), mne sa jeho chovanie zda dominantne, v zmysle, ze Bob k nam prisiel posledny (sme doma 2 dospeli, 2 deti 3 a 5 rokov, Belle a este 2 macky) a sprava sa, akoby tu bol panom, vsade sa ryje, vdzy je vsade prvy, berie ludom aj fenke predmety, nasackuje sa jej do pelechu, chce ju nakryvat aj ked sa nehara.. a okrem toho lieta ako besny bez ohladu na to co mu stoji v ceste, skace na Belle, na nas, na deti. Ale k nemu si este nastudujem, ako ho lepsie zvladnut, mam objednanu uz aj knihu +DVD, mna vsak dost trapi Belle, ze mu tak ustupuje a akoby stratila zaujem o vsetko, sice zerie a pije normalne, ale ked ich napr chcem poprehanat po zahrade, pohrat sa, on ju vo vsetkom predbehne a ona si len lahne bokom a nema zaujem, celkovo sa tak "drzi v ustrani" a to ma mrzi, neviem co s tym :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: starsia fena apaticka po prichode mladeho psa
PříspěvekNapsal: sob 03. črc. 2010 09:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
monika_r píše:
...on ju vo vsetkom predbehne a ona si len lahne bokom a nema zaujem, celkovo sa tak "drzi v ustrani" a to ma mrzi, neviem co s tym :(
Toto mne robí moj druhý pes,prebral mojej staršej čube všetkých jej kamarátov.Keď som ho ešte nemala,hrávala sa s tunajšími psami aj hodinu,teraz tento malý tajtrlík pribehne ku psovi prvý tak Bára ani k svojim kamarátom nejde a z nezáujmom si čuchá okolo.Keď chcem aby sa pohrala aj ona,mladšieho si zapnem na vodítko.Ako náhle má Bára volné pole,vyblbne sa ona.Platí to vtedy,keď je pohromade nepárny počet psov.Pri hre s oboma psami by som používala dva predmety,pes väčšinou zvládne zobrať do tlamy len jeden. :yawinkle:

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: starsia fena apaticka po prichode mladeho psa
PříspěvekNapsal: sob 03. črc. 2010 09:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 26. čer. 2010 13:08
Příspěvky: 6
Bydliště: Slovensko
Desenský píše:
S podobným problémem mi lidi často volají. Vždycky je to o rozmazlenosti.

Najprv si dostudujem tuto v poradni temy rozmaznanost a dominancia a precitam si Vasu knihu, lebo mam velke medzery. Potom rada vyuzijem moznost telefonickej konzultacie. Dakujem :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: starsia fena apaticka po prichode mladeho psa
PříspěvekNapsal: sob 03. črc. 2010 09:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 26. čer. 2010 13:08
Příspěvky: 6
Bydliště: Slovensko
Indiánka píše:
monika_r píše:
...on ju vo vsetkom predbehne a ona si len lahne bokom a nema zaujem, celkovo sa tak "drzi v ustrani" a to ma mrzi, neviem co s tym :(
Toto mne robí moj druhý pes,prebral mojej staršej čube všetkých jej kamarátov.Keď som ho ešte nemala,hrávala sa s tunajšími psami aj hodinu,teraz tento malý tajtrlík pribehne ku psovi prvý tak Bára ani k svojim kamarátom nejde a z nezáujmom si čuchá okolo.Keď chcem aby sa pohrala aj ona,mladšieho si zapnem na vodítko.Ako náhle má Bára volné pole,vyblbne sa ona.Platí to vtedy,keď je pohromade nepárny počet psov.Pri hre s oboma psami by som používala dva predmety,pes väčšinou zvládne zobrať do tlamy len jeden. :yawinkle:

Indianka, vzdy to robim s dvoma predmetmi, starsia nechce ani tak :( Moze to byt snad aj vekom a tiez ma trosku nadvahu, plus ten mlady pes, proste kombinacia vsetkych okolnosti. Mozno konkretne nezaujem o hru netreba prilis riesit. Ked ju trebars vezmem samu na prechadzku, obzije, uziva si. Ale ked je spolu s mladym, prata sa mu z cesty, ustupuje mu, podriaduje sa mu, nie som si ista, ci je to ok, ked ona tu bola prva a je starsia. Celkom este nerozumiem pravidlam vo svorkach / smeckach.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: starsia fena apaticka po prichode mladeho psa
PříspěvekNapsal: ned 04. črc. 2010 11:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
v tvém popisu nevidím ani náznak dominance. Jen nevylítanost a praštěnost ročního puberťáka - bylo by spíš divné kdyby se choval jinak. Zabav ho pořádným výcvikem, tu starší přestaň tolik sledovat a bude po problému. Co se týká obtěžování a nakrývání fenky, záleží jak se u toho tváří ona - pokud jí to nevadí neřešila bych, pokud se naopak snaží vykouznout, ohání se, prostě dává najevo že je jí to nepříjemné, psa odvolej.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: starsia fena apaticka po prichode mladeho psa
PříspěvekNapsal: ned 04. črc. 2010 12:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 26. čer. 2010 13:08
Příspěvky: 6
Bydliště: Slovensko
Petra píše:
v tvém popisu nevidím ani náznak dominance. Jen nevylítanost a praštěnost ročního puberťáka - bylo by spíš divné kdyby se choval jinak. Zabav ho pořádným výcvikem, tu starší přestaň tolik sledovat a bude po problému. Co se týká obtěžování a nakrývání fenky, záleží jak se u toho tváří ona - pokud jí to nevadí neřešila bych, pokud se naopak snaží vykouznout, ohání se, prostě dává najevo že je jí to nepříjemné, psa odvolej.

no jo, ved uz som prisla na to, ze som si zamenila pojmy. uz sa zorientuvavam 8)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: starsia fena apaticka po prichode mladeho psa
PříspěvekNapsal: ned 04. črc. 2010 19:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Moniko, já tam vidím jeden základní problém: tvůj příspěvek je plný - on dělá, on si bere, on lítá, on na ní naskakuje...... Iniciativa je na straně psa, ne na té vaší. Měli byste převzít iniciativu vy a jeho učit, co má dělat a postupně to vyžadovat. Protože když dělá,co má, nemůže dělat něco co nemá. Vy tomu necháváte volný průběh.
Dala bych mu dost důrazně najevo, že fenka je moje a že po ní prostě nepoleze, nedal by na ní packu a lidem nebo jí by ty věci prostě nebral. Hotovo. Je třeba ho vychovat a naučit ho spoustě věcí. Jestli nevíš, kudy do toho, objednej se na konzultaci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: starsia fena apaticka po prichode mladeho psa
PříspěvekNapsal: ned 04. črc. 2010 20:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. led. 2010 14:32
Příspěvky: 621
Bydliště: Praha 10, Vršovice - Břeclav (občas)
Ahoj Moniko, můj pohled na tvůj problém je takový, že pes je "vděčný" a chce na sebe za každou cenu upozornit a získat si veškerou pozornost a přízeň tebe a každého v okolí krom feňule, která ho má prokouknutého a jednoduše mu to nežere a je z vás "otrávená" že vy ano. Na druhou stranu chápu, že si ho chcete získat a mít s ním bližší vztah, ale je třeba ho velmi brzdit jinak vám to vaše fenka neodpustí. Nedávno jsem se ujal k mojí stávající 7mi leté fenečce labíka ještě jedné o rok starší, ale psychicky a možná i mentálně tak maximálně 4leté. Bylo mi to nedoporučeno s tím, že by mi to ta moje nemusela odpustit, že se mě bude snažit tahle nová přemlouvat a já jí to budu baštit a rozhodím si tím vztah. Hodně jsem se nad tím zamyslel, hodně jsem se vcítil do svojí fenky a vzpomínal jak jsem ji vypiplával a vychovával a jak se časem formoval náš vztah a musel jsem se znova ujistit, že ona je jediná a vždycky bude. Pak jsem věděl, že k ní zvládnu jakékoli zvíře, které ona příjme a nebude s ním mít zásadní problém. Snaž se teď víc než kdykoli jindy dívat na všechno očima svojí fenky. Vem je spolu na místa kde to má ona ráda a kde byla ona vždy ta "jediná" a ochraň jí tam ten pocit a ukaž jí že to tak je. Jednoduše mlaďocha ignoruj a ukaž jí, že za ní stojíš a tvoje city a vztah k ní se nezměnili. Snaž se je časem zapojit společně do hry a mazlení s ohledem na jejich rozdílný věk. Je to trochu a spíš na osobní pokec, ale vidím to takto .. :wink:

_________________
V myšlení neusilujte o informaci, ale o přeměnu.
Dokud si budete myslet, že cesta hmotného štěstí je pokrokem, nebudete usilovat o to, aby jste změnili sami sebe.

(Bhagavadgíta)

http://jardagungan.rajce.idnes.cz/

Jarda - Gungiskunk a Skůbydunk (Maggie a Bublina)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: starsia fena apaticka po prichode mladeho psa
PříspěvekNapsal: ned 04. črc. 2010 20:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 26. čer. 2010 13:08
Příspěvky: 6
Bydliště: Slovensko
Hanka, ano, je to tak. Uz mam aspon teoreticku predstavu, ako na to, za 2-3 dni mi pride aj kniha pana Desenskeho, tak uz si pockam, aby, ked zacnem cvicit, aby to bolo spravne.

Gungan, diky, akurat som mala rozpisany prispevok a pytala som sa, co teda s tou urazenou fenulou, ked prisiel tvoj komentar :D dik za radu, urcite to takto skusim :D


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!