Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 10:28
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: 2 psi dvou majitelů v jednom bytě
PříspěvekNapsal: pon 16. zář. 2013 12:12 
Offline

Registrován: stř 07. srp. 2013 16:16
Příspěvky: 1
Bydliště:
Dobrý den, dnes se má přítelkyně se svým psem (5ti letý jorkšír) stěhuje do mého bytu ke mně a mému psovi (3letý kříženec trpasličího pinče. Oba jsme je už seznámili na neutrální půdě, z tohoto jsme vypozorovali, že jorkšír je dominantní, vyjíždí na pinče, který má oproti jorkšírovi jednoznačně menší sebevědomí. Jorkšír si stále hlídá svou paničku, ale začal si pomalu hlídat i mne, takže pinč v podstatě nemá šamci se ani k jednomu z nás přiblížit. Při napadnutí pinče jorkšír v podstatě nereaguje na výzvu a musíme ho od pinče odtrhnout.
Mám tedy dotaz, zda v momentě, kdy bude jorkšír v bytě pinče, tedy na cizí půdě, máme mu dát najevo, že jde o pinčův prostor a dále se chci zeptat, zda máme oběma psům dát najevo, že mají jen jednoho pána, jinými slovy, jak docílit toho, aby psi přestali vnímat dvě smečky (já+pinč a přítelkyně+ jorkšír) a vnímali jednu smečku. Je dobré, abych např. převzal vůdcovství nad oběma já a přítelkyně se držela stranou? Nebo se v tomto ohledu nedá dělat nic? Nutno zmínit, že jorkšír je na svou paničku fixován podobně jako pinč na mne.
Moc děkuji
Bruno


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 2 psi dvou majitelů v jednom bytě
PříspěvekNapsal: pon 16. zář. 2013 12:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. led. 2010 14:32
Příspěvky: 621
Bydliště: Praha 10, Vršovice - Břeclav (občas)
Bruno Brunovič píše:
zda máme oběma psům dát najevo, že mají jen jednoho pána, jinými slovy, jak docílit toho, aby psi přestali vnímat dvě smečky (já+pinč a přítelkyně+ jorkšír) a vnímali jednu smečku. Je dobré, abych např. převzal vůdcovství nad oběma já a přítelkyně se držela stranou? Moc děkuji
Bruno


..v podstatě jsi si na to odpověděl Bruno, ...pokud dáš na jeden prostor dvě smečky, bude docházet ke konfliktům a budou se stupňovat. V přírodě je to tak, že jedna smečka "pohltí" druhou,.. jeden vůdce zabije - zapudí stávajícího a tím pádem se mu zbytek smečky podřídí nebo je vyhnán - zabit. Pokud nastoupí nový "vůdce" nastupují s tím i jeho pravidla.. tzn. co bylo to bylo a nikdo na to nebere ohled, platí pouze to co je teď. Jak je tu několikrát popsáno, pes uvažuje v reálném čase a nezabývá se minulostí, pokud se jí nezabývá "vůdce" - majitel.
Určete si pravidla s partnerkou a po dobu vzájemného soužití bude jeden z vás "Alfa" a druhý "zástup" v jeho nepřítomnosti s tím, že stále platí pravidla alfa. Pokud to takto nastavíte, pak bude jasné, že kterýkoli ze psů ve smečce bude mít tendenci řešit jiného člena smečky, překračuje svoje kompetence. Pak by mu měl "Alfa" dát jasně najevo kam patří.
Jak toto řešit je tu mnohokráte popsáno, pokud nenajdete odpovědi, pak je dobré zavolat Rudovi, přijet se smečkou na konzultaci a nechat si vše názorně ukázat a vysvětlit.

_________________
V myšlení neusilujte o informaci, ale o přeměnu.
Dokud si budete myslet, že cesta hmotného štěstí je pokrokem, nebudete usilovat o to, aby jste změnili sami sebe.

(Bhagavadgíta)

http://jardagungan.rajce.idnes.cz/

Jarda - Gungiskunk a Skůbydunk (Maggie a Bublina)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 2 psi dvou majitelů v jednom bytě
PříspěvekNapsal: pon 16. zář. 2013 13:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Bruno Brunovič píše:
Dobrý den, dnes se má přítelkyně se svým psem (5ti letý jorkšír) stěhuje do mého bytu ke mně a mému psovi (3letý kříženec trpasličího pinče. Oba jsme je už seznámili na neutrální půdě, z tohoto jsme vypozorovali, že jorkšír je dominantní, vyjíždí na pinče, který má oproti jorkšírovi jednoznačně menší sebevědomí. Jorkšír si stále hlídá svou paničku, ale začal si pomalu hlídat i mne, takže pinč v podstatě nemá šamci se ani k jednomu z nás přiblížit. Při napadnutí pinče jorkšír v podstatě nereaguje na výzvu a musíme ho od pinče odtrhnout.
Mám tedy dotaz, zda v momentě, kdy bude jorkšír v bytě pinče, tedy na cizí půdě, máme mu dát najevo, že jde o pinčův prostor a dále se chci zeptat, zda máme oběma psům dát najevo, že mají jen jednoho pána, jinými slovy, jak docílit toho, aby psi přestali vnímat dvě smečky (já+pinč a přítelkyně+ jorkšír) a vnímali jednu smečku. Je dobré, abych např. převzal vůdcovství nad oběma já a přítelkyně se držela stranou? Nebo se v tomto ohledu nedá dělat nic? Nutno zmínit, že jorkšír je na svou paničku fixován podobně jako pinč na mne.
Moc děkuji
Bruno


Nic neřešte po netu, opravdu nic, a co nejdřív, nejlépe před sestěhováním, se objednejte na konzultaci na Vlčáry. Jakékoli pokusy (a bohužel případné omyly) celou situaci jen zhorší. Začala bych objednáním se na konzultaci a sebráním kompetencí a iniciativy yorkovi - ne že on nenechá, odhání, útočí, ale york dělá jen to, co vy mu řeknete.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!