Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 14:25
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 58 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: hysterický pes
PříspěvekNapsal: pon 27. srp. 2007 09:55 
Dobrý den.
Chtěla bych poradit s naším psem. Máme 8 let starého malého německého pinče. Jsou s ním poměrně velké potíže, protože na sebe nenechá skoro vůbec šáhnout. Když mu třeba chceme obléci postrojek, tak to je o ruce. Jinak se mazlí, nechá chovat nebo třeba šahat do misky. Ale má takové hysterické stavy, kdy nepříčetně řve a hryže kolem sebe. Například nesnese vysavač. Veterinář ho označil za psího blázna a téměř ho odmítá ošetřovat. S ostatními psy je naprosto nekonfliktní, venku chodí bez problémů navolno. Je prostě naprosto v pohodě až do chíle, kdy si na něm něco chceme prohlídnout, třeba nějakou bolístku na noze. Okamžitě to rozpozná utíká se schovat a potom se dlouho kontroluje, jestli mu něco nechybí. Myslíme si, že to v něm zlomilo asi když mu byl rok. Byl u veterinářky, která mu stříhala drápky a Kevin řval jako kdyby ho vraždili. Od té doby je takový. Váží sice jen 5 kilo a člověk by řekl, že se dá nějak zvládnout, ale když začne hysterčit, tak si na něj netroufne vůbec nikdo. Nevíme co s ním. Několikrát nás pokousal. Je jasné, že je chyba ve výchově a proto se ptám jestli takovéto chování jde u takto starého psa ještě vůbec nějak napravit. Předem děkuji za odpověď.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: hysterický pes
PříspěvekNapsal: pon 27. srp. 2007 19:54 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
ClaraFelly píše:
... Máme 8 let starého malého německého pinče...
... Myslíme si, že to v něm zlomilo asi když mu byl rok...
To jste to vážně trpěli tak dlouho? Dá se to změnit, ale nebude se mu to líbit. Dosud bylo totiž po jeho, tudíž se bude muset sáhnou do rozmazlenosti...

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 27. srp. 2007 22:07 
Tak ono se to vydržet dá, že mu prostě nemůžeme ostříhat drápky nebo nasadit košík. Horší je to u veterináře. Kdyby mu něco bylo, tak prostě nepřichází v úvahu nějaký vyšetření. Naposledy se tak vzpouzel, že si udělal něco s páteří a 14 dní pak nemohl téměř chodit.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 27. srp. 2007 22:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 29. srp. 2006 21:22
Příspěvky: 146
Bydliště: Skuhrov u Havl. Brodu
ClaraFelly píše:
Tak ono se to vydržet dá, že mu prostě nemůžeme ostříhat drápky nebo nasadit košík. Horší je to u veterináře. Kdyby mu něco bylo, tak prostě nepřichází v úvahu nějaký vyšetření. Naposledy se tak vzpouzel, že si udělal něco s páteří a 14 dní pak nemohl téměř chodit.
Řekla bych, že jde spíš o princip, o to, že ten pes nad vámi "vyhrává" a utvrzuje si tak správnost své hysterické obavy z čehosi... asi je třeba vrátit ho nohama na zem suverénním jednáním a samozřejmě nejlépe výletem na Ovčáry, kde v praxi uvidíte správný přístup k vašemu miláčkovi :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 29. srp. 2007 13:23 
Offline

Registrován: pát 14. črc. 2006 11:10
Příspěvky: 27
Bydliště: stremenicko
to Clara felly
Možná byste se divili, kdyby mu bylo opravdu zle, že by si nechal líbit od veta kde co. Aspoň nám se stalo něco podobného, měli jsme už starou, 13 letou kokršpanělku, která byla dost neurotická a jak se jí něco nelíbilo, vrčela, cenila zuby kousala všecko kolem (hlavně naše ruce, pokud jsme nebyli rychlejší). Moc s ní v takové chvíli nebyla řeč, prostě amok. Veterináře nesnášela.
A jednoho dne se jí udělalo opravdu blbě. Už jsme to moc dobře neviděli, bylo jí 13, nejedla, nepila, ležela v koutě, vrčela, cenila zuby, ale přiblížit se k níi nedalo. A pak přijel náš vet a stal se zázrak. Fenka se bez protestů nechala odvést ven, nechala se prohlédnout, ošetřit, dát si injekci a kdoví co ještě....Prostě zlatý plyšový mazlíček.
Asi pochopila, že jí jde o život. Tehdy se uzdravila a měli jsme ji ještě další rok.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 30. srp. 2007 16:24 
No tak to se právě obávám, že by si ani na smrtelný posteli na sebe nenechal šáhnout. Už jednou na tom byl hodně špatně. Byl na operaci, která proběhla v pořádku. Jenže potom šel na odstranění stehů, což se samozřejmě jemu muselo provádět v narkoze, ale před samotnýn píchnutím narkozy zápasil tak vehementně, že si skřípnul míchu a následé dny se nemohl skoro ani postavit. Nevím jestli když ho ten amok popadne na něj mám řvát nebo ho mlátit, či uklidňovat.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 30. srp. 2007 16:36 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
ClaraFelly píše:
Nevím jestli když ho ten amok popadne na něj mám řvát nebo ho mlátit, či uklidňovat.

ani jedno, zajeďte na Ovčáry tam to uvidíte hezky v praxi. Je důležité zabránit tomu, aby se pes do histeráku vůbec dostal. Pokud už přestává dejchat.... tak zastavit, podivit se nad jeho chovánim, říct mu jakej je to de.il když takhle vyvádí kvůli drápkum....Když se uklidní tak pomalu pokračovat, hlavně všechno v klidu a pomalu. Ale pokud to chcete opravdu změnit tak zajedte na ovčáry, sami to nezvládnete, potřebuje se to vidět v praxi - načasování, tón hlasu....

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 30. srp. 2007 19:33 
No tak za ty léta se nám nepodařilo ani jednou ho nějak z těch jeho amoků vytrhnout ať už jakýmkoli způsobem. Nějaké mluvení na něj v té chvíli snad ani nemá cenu, protože jako by nevnímal. Svítí mu zeleně oči a řve. Naposledy jsem zkoušela vzít rozprašovač vody a když mi dělal scény u želvy, kterou si nekompromisně přivlastňuje a nikdo není nesmí šáhnout, tak jsem ho postříkala a on se letěl beze všeho schovat. Jenže dneska stačilo ten rozprašovač vzít do ruky a řval a nemínil teda nikam odejít. Nevím jestli pan Desenský řeší i takovéto případy. Je to totiž spíš takovej gaučovej pes, žádný vlk :-)


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 30. srp. 2007 20:18 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
myslim, že p. Desenský řeší hlavně takové nebo podobné případy

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 30. srp. 2007 20:30 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
ClaraFelly píše:
... Nevím jestli pan Desenský řeší i takovéto případy. ...
Budeš se asi divit, ale denně několik.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 11. lis. 2007 13:45 
Zažívám to samé s desetiletým pinčem.U veta ho musíme držet dva,bez náhubku to nejde.Měl zdravotní problémy,při cestě na veterinu vždy řval celou cestu,v čekárně totéž.Nedávno mě kousl,jen proto,že se mu nelíbilo zkoušení oblečku.Jinak je mazlivý,do jídla a pelechu si nechá bez problému sáhnout.Včera večer-při utírání pacek vždy vrčí(občas jen tak pod fousy,jindy víc) jsem mu dala najevo,že se mi to nelíbí a vynadala mu,a zároveň přitiskla nohu na jeho hřbet-naštvaně odcupital do pelechu a nemluvil se mnou.Pokud se vůči němu projevím agresívněji(nebiji ho,jen výjimečně dostane)vyvolá to v něm ještě větší agresivitu.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 11. lis. 2007 14:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
Vas problem jde resit,ale rozhodne ne po netu....asi nejlepe Vam poradi Ruda pri vasi navsteve Vlcar,kdy bude moci presne zjistit co a jak.Jak na sebe reagujete a jak y je mezi Vami vztach.Obecne plati ze pes si nasel k zpusob jak prosadit svou. K vyreseni problemu bude potreba duslednost,klid a trpelivost.....pro zacatek by pomohlo aby pes mnel i doma trvela voditko a kosik....Pokud budete neco po psovy vyzadiovat klidne si prosadte svoji,k tomu pomuze pokud zacnete procvicovat odlozeni,povel misto a preruseni nezadouci cinosti.To co jste udelala z nohou Vaseho psa jen vic znervoznilo a bylo neadekvatni trestani dane situaci.

_________________
http://binladin.rajce.net


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 11. lis. 2007 14:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Evo,

v první řadě byste měla zavolat Rudovi a domluvit si s ním návštěvu. Jenom se trošku divím, proč jste to neřešila dřív, 10 letý pes je děda. Jak psal BinLádin, dejte mu nestahovací široký obojek a i doma hladké vodítko, které bude mít pořád. Dávejte povely, které opravdu zná a to jenom jednou, nechte proběhnout 1 vteřinu a pak si povel vynuťte pomocí toho vodítka. Všechno v klidu a v pohodě, bez nadávání a trestů, naopak ho začněte chválit při prvním náznaku spolupráce z jeho strany. Asi bych se snažila o klidnou důslednost. Pokud se urazí, jeho problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 11. lis. 2007 16:34 
Právě že doma s ním nebývají problémy(při běžných situacích),až na to občasné vrčení-někdy,když se tajně zapeleší do postele(ví,že to nesmí) a já ho vykážu ven,poslechne.Stejně tak povely nerad,ale vykoná.Jinak je to venku.Venku se chová jinak,pokud má vodítko a když je navolno.Upoutaný ví,že mu nezbyde nic jiného,než se podřídit a když je puštěný,ví,že když bude chtít utéct,já ho nedohoním.Právě na tom selhával nácvik přivolání(odměňování pamlskem zbytečné,nebylo dost motivující).Dále-připadá si obvzlášť důležitý ve své cestovní tašce-venku si do ní bez ochotně vleze,nesnáší už ovšem,když ho chci v ní urovnat(přetočit,zastrčit packu).To jde po ruce.
Uděláme si výlet k panu Rudovi,uvidíme.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 11. lis. 2007 17:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
Podle popisu je pejsek rozmazleny a prisel na zpusob jak svamy bezpecne manipulovat....to co popisujete u privolani je zpusobeno nedostatecnym a uspechanym nacvikem privolani.Jak se da odstranit je mozene najit na strankach zdejsi poradny.Myslim ze Ruda tohle popisuje a vysvetluje moc hezky.Pokud se budete drzet jeho rad mnel by casem nastat posun k lepsimu.Zakladem z ktereho vychazim pokud pes nema dobre zazite a zvladnute privolani je zasadne pohyb psa na dlouhem voditku kterym si v pripade potreby psa koriguji jak pottrebuji.Povel,cca sekunda na probehnuti rflexniho oblouku a pak si psa za pomoci voditka stahnu k sobe kde jej patricne pochvalim a odmenim.
Preicin proc pes reaguje na Vase povely z nechuti muze byt vic,ale nejcastejsi je pretazeni,prilidsny dril,trestani psa...kazda zetch pricin se resi trosku jinak.Ale tohle neni na rseni po netu....je potreba psa videt,jak na Vas reaguje,jak reagujete Vy na nej.Prave proto je potreba abyste zajely k Rudovi a on Vam tohle vsechno mohl pojmenovat a vysvetlit co a jak.
Pokud jste malo duslledni pri praci se psem a nechate psa si delat co chce tak tohle je vysledek-jedina cesta jak z toho ven je pak formou vybranych cviku poslusnosti prevzit kontrolu nad situaci....viz drive o prispevek Essi a ja.To voditku je pojistka ktera vam umozni snazsi manipulaci se psem a vyhnete se zbytecnemu pokousani zejmena ze zacatku.Na toje dobre mit i na psovy kosik ze stejneho duvodu....
Podobne problemy zde byli uz reseny....skuste vyuzit vyhledavani,tlacitko je pravi nahore (zelena ikonka hledat).drzim palece.

_________________
http://binladin.rajce.net


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 04. bře. 2008 09:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 29. úno. 2008 08:06
Příspěvky: 60
Bydliště: Běstvina
My taky máme doma hysterku. 8m. labíka - pejska. Přesně jak tady popisujou ostatní.........je mazlivý, do žrádla si sáhnout nechá bez problému, ale jak jde o utírání pacek, stříhání drápků, kapání do oušek, tak je konglikt na světě. On se sakra naštve, protože já neustoupim a začne cenit zuby (nevrčí u toho) a chňape po rukou a začne se válet na zádech..........no prostě dělá vše, aby mě to co nejvíc znepříjemnil. Nějaký chlácholení u procedúry, to jsem vzdala a beru to jako, že to musí bejt a jestli se jemu to nelíbí, tak jeho problém. Když mu kápnu do ucha, tak zařve a vystřelí, jako by mu ouškem proletěla lokomotiva a při stříhání drápků dělá jakobych mu ustřihla celou packu. Když packy utírám, tak přední jsou dobré, ale jakmile přejdu na zadní, tak chňape po hadru a pak i po rukách, já ho držim a on lítá a válí se, takže pak můžu ještě vytřít celou chodbu :twisted: . O koupání a sušení, to ani nemluvim :!:

_________________
Denny * 26.6.2007 (labradorský retrívr)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 04. bře. 2008 10:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Zuzko,
proč to bereš jako konflikt? Podle popisu se docela bojí. Z nejistoty cení zuby a pak se otočí na záda - to je přece usmiřovací gesto. On to nedělá, aby ti to znepříjemnil, ale ze strachu, myslím.
Neber to jako konflikt, převeď to všechno do hry a do srandy. Na chlácholení zapomeň, vystupuj klidně, suverénně a dělej si z něj legraci. Na tlapky mu sahej ve hře a při mazlení. A hlavně to neřeš jako konflikt. Podle mě je docela průšvih, že u osmiměsíčního štěněte máte tak málo důvěry.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 04. bře. 2008 10:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 29. úno. 2008 08:06
Příspěvky: 60
Bydliště: Běstvina
Beru spíš konflikt to, že on vycení zuby a chňape docela hnusně po rukou. Když jsme ho myli a potom sušily, tak jsme na to byly dvě se sestrou a ona se ho bála, že na ní cení zuby a má ohrnutý pysk. Takže jsem uklidnila jí, protože já si z něho tolik nedělám.............vím, že když kousne, tak to nějak nebolí................je pravda, že ho stačí uklidnit a pak pokračujeme. Takhle to dělám, když ho chytne venku rapl. Okamžitě ho posadím............až se uklidní (to poznám podle toho, že se vydýchá a slehne mu pankáč na hřbetě) a v klidu se jde dál. Takže myslíte, že není hysterka? Já k jeho hysterčení přisuzuji i to, že se bojí za tmy a to i pytlíku, který za tmy šustí, když do něho foukne vítr. Ale to řeším tak, že se mu směju.............nevím jestli jednám dobře.
Jak teda posílim mezi náma důveru?

_________________
Denny * 26.6.2007 (labradorský retrívr)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 04. bře. 2008 11:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Hysterka asi bude. Jenomže to vyžaduje absolutní klid a nadhled z vaší strany a pro něj srozumitelné jednání. Prostě ty mantinely.
Po netu se moc nedá, ale jen podle toho, co a jak píšete, na něj jdete přes donucení. I to, že jste na něj byli se sestrou dvě . A on je štěně, a pubertální štěně, které si tvoří "názor na svět" do budoucnosti. Takže bych na tu manipulaci s ním určitě nešla silou, nebo jen takovou, která je v případě nějakého nepříjemného zásahu třeba, a nastolila u toho atmosféru klidu.
Takhle na dálku mi ty jeho vyceněné zuby a to, že chňapne a nestiskne moc připadají právě jako projev nejistoty a nedůvěry.
Nejlepší bude domluvit si s Rudou konzultaci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 04. bře. 2008 11:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 29. úno. 2008 08:06
Příspěvky: 60
Bydliště: Běstvina
No ona ho moje setra začala utírat sama, ale když se pro ní stal nezvladatelným, tak jsem zasáhla tímto způsobem. Ale při proceduře jsem ho chválila jaká je to šikulka.
Rudovi jsem volala, ale musim ještě vymyslet, jak by jsem se k němu s mým psím kamarádem dostali, tam je háček :roll:

_________________
Denny * 26.6.2007 (labradorský retrívr)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 04. bře. 2008 11:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Představ si, že je ti nepříjemné, když s tebou někdo manipuluje. A bojíš se, protože mu nevěříš, že ti neudělá nic špatného. A ten člověk se bojí sám - ty se pak bojíš dvakrát. Nediv se, že ten pes cení a chňape, snaží se vám vysvětlit, abyste mu dali pokoj. Já se mu ani nedivím. Odstav sestru, jestli se ho bojí.
Já bych ubrala na tlaku a přidala na atmosféře pohody, hrála bych si s ním, nechala bych ho po sobě lézt a tak.
Co má s těma ušima, že mu do nich kapete a bolí ho to?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 04. bře. 2008 11:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 29. úno. 2008 08:06
Příspěvky: 60
Bydliště: Běstvina
On si ouško drbal a pak chodil a pořád třepal hlavou. Mám doma kapky na čištění uší a tak jsem si říkala, asi tam má nějakou špínu, která ho tam svědí a tak jsem mu tam kápla. Zároveň jsem mu potom ouška zkontrolovala, aby tam neměl náhodou zánět (ouška má v pořádku - čistá, růžová a voňavá). Ono mu je to nepříjemný, protože pak mu ty kapky stečou do uší. Jinak když se mu do nich koukám nebo když mu kontroluju zouby, tak se nechá v pohodě.

_________________
Denny * 26.6.2007 (labradorský retrívr)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 04. bře. 2008 12:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 09. čer. 2007 20:32
Příspěvky: 51
Bydliště: Hořovice
Zuzko, nemám tady moc co radit, sama si sem pořád chodím pro rozumy, ale podobně jako Essi mám pocit, že na to jdete moc silou.
Náš Terk je jen o 4 dny starší než tvůj Denny a není to labík, ale flat, ale to snad tolik nevadí. Taky se mu nelíbilo utírat tlapky a ve vaně se taky cítil nejistě. Ale šli jsme na to tak, že po utření tlapek jsme si s ním chvilku s tím hadrem hráli, a když už ho musíme šoupnout do vany, tak mu tam dám buď nějakou hračku, kterou tam spokojeně loví, nebo nechám téct vodu, pak loví ji. A nikdy se mi nestalo, že by zavrčel. vycenil zuby, nebo se po nás dokonce ohnal.
Je mi jasný, že žádný dva psi nejsou stejný, jen jsem tím chtěla na konkrétních případech naznačit, jakou cestou by to mohlo jít lépe. Je to pořád ještě štěně, takže kde to jde, zkoušíme nepříjemnou činnost zakončit hrou, nebo ji dokonce ve hru změnit. Věřím, že u vás by to fungovalo také.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 04. bře. 2008 12:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 29. úno. 2008 08:06
Příspěvky: 60
Bydliště: Běstvina
Tak já to taky tak zkusím, protože chlácholení ani síla nepomáhá a bohužel se musí naučit, že ho s tím otravovat budu i když mu to je nepříjemný.

_________________
Denny * 26.6.2007 (labradorský retrívr)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 04. bře. 2008 13:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. led. 2008 16:44
Příspěvky: 445
Bydliště: Přišimasy
Tak buď jdu s ušima k vetovi, jesli fakt nemá zánět, nebo se mu v tom sama nehrabu a nekapu mu tam kapky, který zrovna najdu doma. Toť můj názor laika.

_________________
zdraví Vás Lucka + Aneta + Ben + Brita


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 04. bře. 2008 13:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 10. čer. 2006 17:11
Příspěvky: 341
Lucie Kratochvílová píše:
Tak buď jdu s ušima k vetovi, jesli fakt nemá zánět, nebo se mu v tom sama nehrabu a nekapu mu tam kapky, který zrovna najdu doma. Toť můj názor laika.

Názor jiného laika :D - krom léků, jsou i čisticí kapky, který třeba používáme my, rozpustěj maz a pes ho z ucha vyklepe ... Takže když vím, že se psovi víc spiněj uši, tak mu tam ty kapky občas kápnu, můžu tím zabránit případnýmu zánětu :wink:

_________________
Martina

Nikdo nedělá větší chybu než ten, kdo nedělá nic v domnění, že to málo, co udělat může, je bezvýznamné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 04. bře. 2008 13:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
k vaně - já to štěníka učila když NEBYLO bahno (tedy dřív než ta vana byla opravdu potřeba) - tudíž jsem to mohla učit v klidu a dlouho. První den jsem vzala štěně, šoupnula ho do vany, pochválila, vytáhla, dala piškot a volno. Druhý den jsem ho strčila do vany, "ojela" ho zastavenou sprchou, pochvala, vytáhnutí, piškot. Třetí den jsem přidala "utření", čtvrtý jsem pustila vodu z kohoutku, pátý jsem psa umyla. Šestý den se pes divil proč se nejde koupat a cpal se do vany s tím že chce odměnu :wink:

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 04. bře. 2008 13:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 29. úno. 2008 08:06
Příspěvky: 60
Bydliště: Běstvina
Přesně jak píše tinta76, jsou to čistící kapky speciálně pro psy, ne žádné, které jsem doma našla. Zbytek viz. tinta76

_________________
Denny * 26.6.2007 (labradorský retrívr)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 04. bře. 2008 13:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. led. 2008 16:44
Příspěvky: 445
Bydliště: Přišimasy
Tinto - ale tady to vyznělo, že ho něco v uchu bolí. Asi sem to blbě pochopila... :)

_________________
zdraví Vás Lucka + Aneta + Ben + Brita


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 04. bře. 2008 13:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 29. úno. 2008 08:06
Příspěvky: 60
Bydliště: Běstvina
Ne nebolelo, něco ho tam lechtalo. Akorát on je taková hysterka, že dělal při kapání jako když mu tam projede lokomotiva.

_________________
Denny * 26.6.2007 (labradorský retrívr)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 04. bře. 2008 13:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. led. 2008 16:44
Příspěvky: 445
Bydliště: Přišimasy
Neduste sebe ani psa, víc si hrajte, cvičte přivolání se stopovačkou - na hlavní stránce.

_________________
zdraví Vás Lucka + Aneta + Ben + Brita


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 04. bře. 2008 13:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15. čer. 2006 14:03
Příspěvky: 184
Bydliště: Děčínsko
Zuzka \":o\") píše:
Ne nebolelo, něco ho tam lechtalo. Akorát on je taková hysterka, že dělal při kapání jako když mu tam projede lokomotiva.


To náš César taky kapání nesnáší, myslím, že to vadí všem psům, ale udělat se to musí. Mně se vyplatí to zbytečně nenatahovat, využiju moment překvapení, rychle kápnu a konec, zase blbneme. Pak znovu do druhého ucha a je hotovo.

_________________
H+C+D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 24. srp. 2008 21:51 
mám taky problém můj pes 1.5 strarý kříženec Tervueren dostal zánět kostí a našli mu i zánět v uších ale podávání léků je prostě katastrofa tabtety v rohlíku a kapky do uší to jen s košem a to ho musí držet dva lidi abych mu mohla nakapat u veterináře malem pokousal sestru a poté procedůře už na mě vrčí a docela mám z něho i někdy strach ale nedám to na sobě znát a další problém pořídila jsem si ho jako mazla ale i hlídacího psa protože žiji v části kde to je problémové a muj pes ale se nechá pohladit kýmkoliv poradíte mi. Další problém máme když s nim mam jet v mhd tak to je kraval na celý autobus už kvuli toho jsem přestala jezdit na cvičák portože mě už jednou vyhodily z mhdto byl trapas a cvičák mám docela daleko tak jsem to skoušela sama ale jaksi se mi to nevede už jsem uvažovala že ho tam, necham na kotci ale to je jak bych ho ani neměla pomožte mi prosím dík markéta


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 24. srp. 2008 22:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Podávání léků může být pro psa i ňamka, zkus mu je dát do paštiky nebo do taveného sýra nebo do másla. Určitě s tím problém mít nebude a ještě se olízne.
Doufám, že s tím kotcem na cvičáku to nemyslíš vážně. Jak ho učíš, aby byl v autobuse v pohodě? A 1,5 roku starý pes na hlídání? To, že se nechá od každého pohladit, nevidím jako problém s hlídáním. Je štěňák, a to, že se nechá pohladit ještě neznamená, že nebude hlídat.
Z tvého příspěvku mám dojem docela velké nervozity. Jestli je to správný dojem, dej do pořádku sebe a pak se srovná i on.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 24. srp. 2008 22:14 
Essi píše:
Podávání léků může být pro psa i ňamka, zkus mu je dát do paštiky nebo do taveného sýra nebo do másla. Určitě s tím problém mít nebude a ještě se olízne.
Doufám, že s tím kotcem na cvičáku to nemyslíš vážně. Jak ho učíš, aby byl v autobuse v pohodě? A 1,5 roku starý pes na hlídání? To, že se nechá od každého pohladit, nevidím jako problém s hlídáním. Je štěňák, a to, že se nechá pohladit ještě neznamená, že nebude hlídat.
Z tvého příspěvku mám dojem docela velké nervozity. Jestli je to správný dojem, dej do pořádku sebe a pak se srovná i on.

v pašti ce to nejde ma z takových věcý má průjem atd. já nejsem nervózní ale mám problém že mě můj pes chce někdy kousnout hlavně ty kapky do uší jsou hrůza to je veliký problém
a ten autobus skoušela jsem na něj mluvit i zvíšit hlas an pamlsky nereaguje prostě chce jí od tamtud pryč a ten kotec mi doporučila cvičitelka dokud se neuklidní on prostě nevydrží být na jednom místě dlouho ten problém je i na přechodě pro chodce jen jsem se chtěla zeptat co s nim mam dělat cvičitelka mi řekla že je to hyperaktivní pes a histerka tak nevim dík


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 24. srp. 2008 22:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Když mu dáš kousek paštiky pro psy, a do toho strčíš tabletky, ještě se olízne a po tom kousku průjem mít asi nebude. U jednoho ze psů se vyplatilo dávat do paštiky lidské. Měl zájem o tu paštiku, když jí manžel jedl. Dělal psovi laskominy a pak mu dal kousek s těmi tabletami a pes byl nadšený a snědl je, nevěděl o tom.
V autobuse ti nepomůže chlácholit ani křičet ani krmit, tvůj pes se asi bojí té jízdy. Ber ho do autobusu, domluv se s řidičem třeba na konečné a vezmi psa do autobusu, v klidu a v pohodě, ať se tam se vším v klidu seznámi. Nejde o pamlsky nebo něco takového, ale o jeho důvěru v tebe, možnost opory, kterou mu poskytneš. Když ti bude věřit a bude mít možnost se o tebe opřít, zlepší se to. Ale chlácholením, pamlsky a křikem si jí opravdu nezískáš.
Kotec na cvičáku ti doporučila cvičitelka - a on nevydrží na jednom místě? Nejde ti to proti sobě? Zavři hyperaktivního psa do kotce na cvičáku, kde je rámus, obrany, střelba... a hrábne mu z toho, ne? Hyperaktivka a možná histerka asi je, ale s takovým psem je nutné pracovat s citem, klidem, vyrovnaností a pohodou, ne s donucovacími prostředky, zvyšováním hlasu a takovými věcmi.
Kdyby ti věřil, myslíš, že by tě chtěl při ošetřování kousnout? Já si to určitě nemyslím. Vypadá to, že je v nervech a hodně se bojí, že se jedná o strachovou agresi. Jestli ho za to ještě potrestáš, bude hůř.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 24. srp. 2008 22:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. úno. 2008 20:40
Příspěvky: 369
Bydliště: ČR
makous25 píše:
....cvičák mám docela daleko tak jsem to skoušela sama ale jaksi se mi to nevede už jsem uvažovala že ho tam, necham na kotci ale to je jak bych ho ani neměla pomožte mi prosím dík markéta

Markét v kotci na cvičáku ho nenechávej, to by ho zničilo. Je blbý že ti to radí i cvičitelka, mohla by vědět že každý BO je hyperaktivní a tak trochu plašan i když je to kříženec. Zvyšování hlasu je zbytečné a pamlsky taky, chce to klid, důslednost a trvat na svém. Když nesnáší paštiku, dávej mu léky do sýra nebo šunky, buďto zabalit a nebo kostičku do které lék strčím. Pokud chce kousat při kapání do ucha, tak mu nasaď košík. Hlazení od lidí a hlídání asi moc souviset nebude, naše čuba lidi miluje a skáče jim pomalu na hlavu a své si ohlídá až mi to někdy trochu vadí.

_________________
Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal. (Saint Antoine De Exupéry)

http://fenky.odeveliny.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 24. srp. 2008 22:36 
ten průjem je ze všeho, má jen dvoje granule co snese a to je vše nic jiného mu dávat nemůžu vet mi říkal že má citlivý trávicí ústrojí že nemám nic jiného skoušet když mu vyhovuje to. ten autobus vyskouším mám známého u řidičů tak uvidím.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 24. srp. 2008 22:40 
Alča píše:
makous25 píše:
....cvičák mám docela daleko tak jsem to skoušela sama ale jaksi se mi to nevede už jsem uvažovala že ho tam, necham na kotci ale to je jak bych ho ani neměla pomožte mi prosím dík markéta

Markét v kotci na cvičáku ho nenechávej, to by ho zničilo. Je blbý že ti to radí i cvičitelka, mohla by vědět že každý BO je hyperaktivní a tak trochu plašan i když je to kříženec. Zvyšování hlasu je zbytečné a pamlsky taky, chce to klid, důslednost a trvat na svém. Když nesnáší paštiku, dávej mu léky do sýra nebo šunky, buďto zabalit a nebo kostičku do které lék strčím. Pokud chce kousat při kapání do ucha, tak mu nasaď košík. Hlazení od lidí a hlídání asi moc souviset nebude, naše čuba lidi miluje a skáče jim pomalu na hlavu a své si ohlídá až mi to někdy trochu vadí.

on je dostatečně tvrdohlavý když něco nechce tak s nim malem nehnu jen nasilím to jde a to je potom kraval a ten cvičak si najdu blíž domovu a zkusim to tam


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 24. srp. 2008 22:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Zkusila bych velmi opatrně převést psa na přirozenou stravu. Mnoha psům přechod z granulí na přirozené jídlo pomohl srovnat zažívání do normálu. Přečti si na netu něco o Ostropestřci Mariánském, kapky se dají koupit v lékárně, a dávala bych mu asi tak kapek do jídla. Je to kytka, ne chemie a na tyhle problémy pomáhá opravdu spolehlivě. Po kousíčku sýra nebo něčeho takového, průjem mít určitě nebude.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 24. srp. 2008 22:44 
Essi píše:
Zkusila bych velmi opatrně převést psa na přirozenou stravu. Mnoha psům přechod z granulí na přirozené jídlo pomohl srovnat zažívání do normálu. Přečti si na netu něco o Ostropestřci Mariánském, kapky se dají koupit v lékárně, a dávala bych mu asi tak kapek do jídla. Je to kytka, ne chemie a na tyhle problémy pomáhá opravdu spolehlivě. Po kousíčku sýra nebo něčeho takového, průjem mít určitě nebude.

z normalní stravy mi snese rýži a kuře a to bylo vše co snesl z ostatního měl běhavku vím že granule nejsou vše ale když mu ostatní žrádlo dělá takové problémy tak se držím těch rohlíků ty snese ty kapky skusim a uvidim


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 24. srp. 2008 22:49 
a co s tim že když je na svem mistě a zavolam ho a on nechce vylézt když mu mám dát léky nebo kapky a on mě chce pokousat co dělat s tim vím že před tou veterinou to tak nebylo asi opravdu ke mě stratil důvěru co s tim mam dělat


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 25. srp. 2008 07:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
makous25 píše:
a co s tim že když je na svem mistě a zavolam ho a on nechce vylézt když mu mám dát léky nebo kapky a on mě chce pokousat co dělat s tim vím že před tou veterinou to tak nebylo asi opravdu ke mě stratil důvěru co s tim mam dělat


Pokud kapky a léky nemusíš podávat v určitou hodinu, nevolej ho k sobě za tímhle účelem. Pokud je na místě a nechce vylézt, protože se těch léků nebo něčeho bojí, nechoď k němu a netahej ho ven, to pak tu strachovou agresi přímo vyvoláš. U takovýchto psů si připravím léky do kapsy tak, aby se daly použít co nejjednodušeji, se psem si hraju, mazlím, a v průběhu toho všeho si ho lehce přidržím a nakapu. Vůbec to nekomentuju nebo používám komentář stylu - vidíš, že jsi se nezbláznil nebo něco takového, nedávám pamlsky a když ano, tak za něco jiného než za to ošetření. Třeba pak si pejska zavolám na pohrání si a při tom mu něco dám, snažím se, aby ta situace byla co nejvíc "mimochodem", hlavní činnost je ta hra nebo mazlení nebo něco, co má pes rád. Jestli má špičaté uši, dá se do uší nakapat v momentě. Čím větší důležitost člověk přikládá tomu ošetření, čím větší preventivní opatření dělá, drží a znehybňuje psa, tím víc ho stresuje a situace se stále zhoršuje. Hlavně zachovej klid a pohodu ty sama.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 25. srp. 2008 07:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 07. led. 2008 00:12
Příspěvky: 32
Bydliště: Plzeňsko
U nás se kape do uší tak, že se ve stoje mazlíme a pak si opře hlavu o nohy a do volného ucha se kápne. My, za to tedy pamlsky dáváme.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 25. srp. 2008 08:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
U makouse je už teď na to pozdě, ale já na cvičáku vždycky doporučovala aby majitelé jednou za čas svému psovi prováděli kompletní "ošetření" - kouknout do uší, do očí, spočítat zuby, prohmatat celé tělo, položit si psa na bok a vytočit mu fiktivní klíště na břiše... Stejně tak jsem si občas zahrála na veterináře (nebo rozhodčího na výstavě) a zevrubnou prohlídku jsem jim udělala já jakožto v podstatě cizí člověk. Když se potom něco přihodilo a bylo potřeba psa ošetřit, bral to pes jako běžné...
Pochvalu a kllidně i pamlsek "za prožité utrpení" klidně dávám - pořád lepší když pes veterináře poslintá v očekávání pamlsku než když jej ze strachu pokouše.

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 25. srp. 2008 09:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Petra píše:
U makouse je už teď na to pozdě, ale já na cvičáku vždycky doporučovala aby majitelé jednou za čas svému psovi prováděli kompletní "ošetření" - kouknout do uší, do očí, spočítat zuby, prohmatat celé tělo, položit si psa na bok a vytočit mu fiktivní klíště na břiše... Stejně tak jsem si občas zahrála na veterináře (nebo rozhodčího na výstavě) a zevrubnou prohlídku jsem jim udělala já jakožto v podstatě cizí člověk. Když se potom něco přihodilo a bylo potřeba psa ošetřit, bral to pes jako běžné...
Pochvalu a kllidně i pamlsek "za prožité utrpení" klidně dávám - pořád lepší když pes veterináře poslintá v očekávání pamlsku než když jej ze strachu pokouše.


Když máš žravého psa, může to fungovat. U nežravce ne. Tu manipulací se psem určitě jo. Kamarádka si takhle na Ovčárech připravila psy na výstavu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 25. srp. 2008 10:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
u nežravce funguje pochvala, prostě TAKHLE to bylo správně, jsem spokojený/á. Nic víc, nic míň.
Pokud se pes vzpouzí, tak udělat část, pochválit ve smyslu "vidíš žes to zvládnul", nechat vydýchat a za chvíli další část. Vše udělat v klidu, postupně.
To zvykání odmala se ale fakt vyplatí... i když dost záleží i na povaze, ale hodně se dá naučit.

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 25. srp. 2008 10:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. úno. 2008 20:40
Příspěvky: 369
Bydliště: ČR
Určitě se to naučit dá, kontrolujeme zuby, uši a ošmatáváme občas takhle všechny psi i štěňata a v dospělosti s tím nemají problém i poměrně nekontaktní zvířata a to ani od cizích lidí, odpadají pak stresy na veterině, kde se bez problémů nechají ošetřit i bez pamlsku.

_________________
Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal. (Saint Antoine De Exupéry)

http://fenky.odeveliny.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 25. srp. 2008 11:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Petra píše:
u nežravce funguje pochvala, prostě TAKHLE to bylo správně, jsem spokojený/á. Nic víc, nic míň.
Pokud se pes vzpouzí, tak udělat část, pochválit ve smyslu "vidíš žes to zvládnul", nechat vydýchat a za chvíli další část. Vše udělat v klidu, postupně.
To zvykání odmala se ale fakt vyplatí... i když dost záleží i na povaze, ale hodně se dá naučit.


Jo, naprostý souhlas.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: hysterický pes
PříspěvekNapsal: pát 13. bře. 2009 13:32 
mám 11 letého pinče má podobný problém je hysterický a agresivní ale jak kdy...myslim že je to trochu už v tom plemeni daný co sem se ptala jiných lidí s tímhle psem tak jsem si vyslechla ty samé problémy. hlavně u psů feny tohoto plemene jsou klidnější.


Nahoru
  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 58 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!