Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 21:17
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 196 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 28. úno. 2008 20:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 11:52
Příspěvky: 1050
ten termin exituje neexistuje castecna dominance. jenze ten termin je pouzivan v naproste vetsine pripadu (v kinologii) zcela zcestne a na psa kteri jsou vsechno mozny jen ne dominantni.

_________________
Ladislav Tejml (Tchor)
SKYPE: ladislavtejml
tchor2@gmail.com , tchor@pesani.cz
http://www.pesani.cz http://tchor.rajce.net
viphone: +420325203956


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 28. úno. 2008 20:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 19. črc. 2007 13:28
Příspěvky: 27
Bydliště: Havířov
Tchor píše:
termin dominance existuje jen je nevhodne pouzivan, neexistuje termin castecna dominance.

ten termí "částečná dominance" jsem nevymyslela. Taky si myslím, že je to nepřesné označení... někdo to tu kdesi napsal a nějak se to tu chytlo... má to znamenat dominantního jedince vůči určitému jedinci (ne však toho jedince, který je "skutečně dominantní" - tzn. dominantní chrakterově)

_________________
Pes není dítě, ale babičky to nechápou. :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 28. úno. 2008 20:33 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Verushka ak si teda schopná rozlíšiť dominantného psa, prečítaj si väčšinu diskusií o psoch, kde problém u psa nesprávne vyhodnotia ako dominanciu a pozri sa, aké rady na riešenie situácie tam padnú. Ak máš skúsenosti, určite si dokážeš urobiť aj názor na kvalitu a účinnosť tých rád... Možno zistíš, za čo tu bojuješ, keď si predstavíš, ako tí psi po aplikovaní tých rád dopadnú. A ak máš možnosť, skús si zistiť, ako sa tí psi správajú celkovo tak po pol roku a najlepšie na vlastné oči, nie z úst majiteľa. Aj keď mi je ľúto, že tomu najskôr čas venovať nebudeš, pretože takto to je jednoduchšie. Tie skúsenosti, s ktorými sa tu s tebou niektorí ľudia snažia podeliť, sú totiž výsledkom dlhej praxe, reality a práce nie len na psoch, ale aj na ľuďoch(aj na sebe samom).

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 28. úno. 2008 20:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 19. črc. 2007 13:28
Příspěvky: 27
Bydliště: Havířov
rea píše:
Verushka ak si teda schopná rozlíšiť dominantného psa, prečítaj si väčšinu diskusií o psoch, kde problém u psa nesprávne vyhodnotia ako dominanciu a pozri sa, aké rady na riešenie situácie tam padnú. Ak máš skúsenosti, určite si dokážeš urobiť aj názor na kvalitu a účinnosť tých rád... Možno zistíš, za čo tu bojuješ, keď si predstavíš, ako tí psi po aplikovaní tých rád dopadnú. A ak máš možnosť, skús si zistiť, ako sa tí psi správajú celkovo tak po pol roku a najlepšie na vlastné oči, nie z úst majiteľa. Aj keď mi je ľúto, že tomu najskôr čas venovať nebudeš, pretože takto to je jednoduchšie. Tie skúsenosti, s ktorými sa tu s tebou niektorí ľudia snažia podeliť, sú totiž výsledkom dlhej praxe, reality a práce nie len na psoch, ale aj na ľuďoch(aj na sebe samom).

Však já neříkám, že s naftou i benzínem máte zacházet stejně... jen říkám je oba typy paliv existují.

_________________
Pes není dítě, ale babičky to nechápou. :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 28. úno. 2008 20:45 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Lidi, to fakt nevidíte, že si i na úkor škod, které to na psech natropí, bude mlýt svoje? Tato debata nenéí o psech, ale o nějakém slovíčku. Proto to končím. Veruška, zkus zase někde v tématické části rozebírat OT debaty a máš BAN

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 28. úno. 2008 20:46 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Verushka píše:
Však já neříkám, že s naftou i benzínem máte zacházet stejně... jen říkám je oba typy paliv existují.


No ale na svete nie si len ty. Niektorí to totiž aj rozvedú do podrobností a to je to, prečo je to správne pomenovanie dôležité. Bojuješ za názor tých, ktorí ti povedia "palivo ako palivo"... Alebo ti na torziu žalúdka poradia nejesť citrusy. Ide len o žalúdok...

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 19. dub. 2008 06:49 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Přesunuto
Eva Štemberová napsala:


Rudo, pročítám staré fórum a zarazila mě tvoje odpověď:
Citace:
Omlouvám se, že jsem si tohoto dotazu všiml až teď, ačkoliv je to skutečně vážné. Jedná se totiž o velice dominantního jedince, který vám opravdu silně přerostl přes hlavu.


nejspíš si nevzpomínáš o co jde a nechci to jsem kopírovat celé, takže stručně: dvouletý kříženec, bez přivolání (když někoho spatří de si ho zkontrolovat nebo vyštěkat), doma rozdělil byt na teritoria a hlídá si členy rodiny, aby se k sobě nepřiblížili (hlavně ve spánku). Při tom píšou, že se dá uplatit piškotem. Podle čeho si usoudil, že je "velice dominantní" - jestli se to teda dá vysvětlit zde :?

Nevím, o co tam jde, ale z toho stručného výtahu, pokud má pes rozvinuté myšlení na sektorování teritorií, není takový blb, aby byl jen rozmazlený. Pravdou je, že kombinace rozmazlený+dominantní je vždy vražedná.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 25. dub. 2008 15:17 
Už jsem to našla...
Tak my se vám tedy představíme :-)
Mám 2letého amerického stafordšírského teriéra ...Od té doby co začal zvedat nožičku u čůrání tak startuje na psy,jako chlapy,snese jen ty naše,naši mají ještě 2 jorkširy a 2shitzu-pes fena,pes,fena...
chodili jsme na cvičák...nejdřív doporučily stahovák a pak ostnáč jelikož pořád po těch psech šel...Když je na volno a uvidí psa či srnu neposlechne...stopovačku používáme také od cvičáku...jenže na té stopovačce se neviběhal tak jak potřebuje,tu energii v sobě pořád má...tak jsem ho pouštěla s náhubkem...a nakonec jsme koupili elektronický obojek...
ohlasy které se kolem toho ke mě dostaly a právě i u stafordů byly dobré,nebo spíš že jim to na to přivolání pomohlo...používáme hlavně ten zvukový signál a občas impuls1...zatím je to dobré...nevšimla jsem si že by se začal bát...až teď co jsem našlatenhle veb apročítám si vše to ve mě začíná hlodat abych něco nepokazila...Takže se ptám na radu??mám ten obojek uplně vypustit??Ráda bych i přijela s Baluem přímo k tobě Rudo,jenže jsme až z pece pod sněžkou takže to chvíli potrvá než to naplánujem...


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 25. dub. 2008 15:24 
Budu strašně moc vděčná za každou radu a názor...Proč myslíte že vůbec po těch psech tak jde?Je to tím že to má v krvi?Když ho mám na vodítku dokážu ho uklidnit,fuj je pes a je sticha,sice ve střehu a zježený ale je pak ho chválím...Jsem z toho zoufalá a vážně to nechci pokazit...


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 25. dub. 2008 15:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Napíšu jen svůj názor, neber to prosím nijak jinak. Když po těch pejskách začal startovat, možná jste se moc nezamysleli, proč to vlastně dělá a řešili to stahovákem, ostnáčem, šli jste násilím proti agresi. On asi nezná jiný vzorech chování než tu agresi, protože ostnáč a elektrika jsou také určité formy agrese. Takže dělá to co dělá, protože mu ještě nikdo v klidu neukázal, že jsou i jiné formy chování a jiné formy vysvětlení a případné korekce, než jsou tvrdé donucovací prostředky.
Na tom cvičáku vám podle mého názoru měli říct, jak ho naučit přivolání a jak ho dostat do pohody, ne jakými násilnými prostředky ho lámat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 25. dub. 2008 15:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
Já jsem ta poslední,která by tady mohla radit,ale plně souhlasím s Essi.

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 25. dub. 2008 15:58 
Na cvičák jsme šly v rose takže už půl roku startoval a až na cvičáku jsme pořídili stahovák a pak ostnáč...Jejich rady škubnout se stopovačkou jak u přivolání tak u startování...u toho startování to bylo ještě víc na sílu,uplně ho vyškubat..brala jsem jejich rady jako od profesionálů...takže jsem tomu věřila a snažila se podle toho...jenže s psama máme pořád problémy...
Jsem ráda za každý názor a určitě se nebudu urážet nebo tak něco...spíš naopak...


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 25. dub. 2008 17:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Počkej si, co ti napíše Ruda. A vymysli nějak tu konzultaci. Nic lepšího udělat pro psa asi teď nemůžeš.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 26. dub. 2008 08:03 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Tvůj dotaz je několikrát zodpovězen v tématech části poradny "Agresivní chování...". Často se tam setkáš s tím, co už se dlouho snažím lidem zde vysvětlit, a to jak se psem zacházíš, tak bude on zacházet se svým okolím. Tedy budeš-li řešit situace, které neumí správně vyhodnocovat, agresí, bude i on zacházet se svým okolím agresivně. Už z toho důvodu nepoužívám na psa tlak, když nemusím a když už musím, tak jen těch několik sekund, než ho dostanu pod kontrolu, aby mne vnímal a pak už ho budu jen navádět na cestu, kde musí přemýšlet a tvářit se jakkoli, jen ne nepřátelsky. Bude ti to teď znít složitě, ale v podstatě je to naprosto snadné. Nejsložitější na tom je sebeovládání psovoda, pes se umí přizpůsobit, když se mu ukáže jak.
Pokud chceš o tom vědět víc, zavolej mi. Mimochodem na fríčkách to tady lidem ukazuji zcela běžně a když sem za mnou přijedou se psem sólo, naučí se princip zvládnutí tohoto chování psa automaticky.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 26. dub. 2008 15:41 
Děkuju za odpověď tak to tu ještě pořádně prostuduju...pomalu tedy plánujem výlet k vám...myslim že to bude jen k dobru...


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Dominance vs. rozmazlenost
PříspěvekNapsal: stř 17. úno. 2010 13:31 
Offline

Registrován: úte 01. zář. 2009 17:14
Příspěvky: 15
Bydliště: poblíž Rychnova nad Kněžnou
Dobrý den,
mám také menší prosbu. Mám fenku křížence-2 roky.
Přes zimu s námi žila v bytě, bydlíme nově půl roku v paneláku.. Venku má voliéru, ale teď přes zimu tam vážně moc nebyla..
Nemůžu říct že by Megie byla nevychovaný pes, zvládá o mnoho víc povelů než jiní, ale povel přivolání, snad umí vždy jen týden, a pak mi příjde jako by ho nikdy neslyšela.. nevím jak jí to mám naučit, aby to prostě "nezapomínala".
Poslední dobou mě příjde hrozně roztěkaná, na procházkách se na mě nedokáže soustředit, a celkově v bytě "zpyšněla" teď si třeba dokáže dovolit na cizí psy, kteří štěkají.. dokázala by se snima začít rvát.. Nikdy dříve by to neudělala.. včera jsme měli incident, kdy jel okolo muž na kole( megie ho nemá ráda, jelikož má psa, se kterým se už jednou prala a je na něho vysazená) Megie stála normálně u mě, a když projel okolo rozběhla se za ním,a chtěla ho kousnout do nohy.. Její problematické chování řešíme silovými tresty, a nyní ji dáváme hodně do voliéry, aby se její dominance a nadřazenost snížila.. Co máme ale dělat pro to, aby se změnila, a nebyla agresivní? Nechci mít do budoucna problémy, a vžádném případě nechci, aby někoho kousla.
Je to vyčerpávající vzkaz, tak doufám že to někdo dočte až do konce..
Děkuji předem za odpovědi.

_________________
Jakmile jednou podrbete psa , máte vždy vystaráno o zábavu.

http://bocamy.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dominance vs. rozmazlenost
PříspěvekNapsal: stř 17. úno. 2010 13:45 
Offline

Registrován: sob 18. dub. 2009 23:29
Příspěvky: 7
Bydliště: Praha
Klarka a Megie píše:
Její problematické chování řešíme silovými tresty, a nyní ji dáváme hodně do voliéry, aby se její dominance a nadřazenost snížila.. Co máme ale dělat pro to, aby se změnila, a nebyla agresivní? Nechci mít do budoucna problémy, a vžádném případě nechci, aby někoho kousla.

To není dominance a nadřazenost. Je to normální postpubertální nevychovaný vořech, kterého místo abyste naučili poslouchat a vnímat, silově trestáte a naprosto zbytečně zavíráte do jakési voliéry. Při tomto přístupu si troufám odhadnout, že budete mít dost velké problémy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dominance vs. rozmazlenost
PříspěvekNapsal: stř 17. úno. 2010 13:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Klarko,

mícháš několik různých věcí dohromady. Píšeš, že je vychovaná, protože zvládá víc povelů než jiný pes. Výchova ale není o počtu zvládnutých povelů, ale o tom, jak se pejsek chová, jaký má světonázor a jestli umí správě vyhodnocovat situace a chovát se podle toho, jeslti je ovladatelný. K čemu ti je spousta povelů, když neumí ten základní, a to je přivolání? Na hlavní stránce webu je sekce věnovaná tomu, jak se přivolání učí, pročti si ti.
Ona nezpyšněla, ani není domintní nebo něco takového. Ona je právě nevychovaná. A jedno vím jistě - silou psa nevychováš k ničemu dobrému. Trošku mi připadá, že právě ona svému okolí začala vracet ta vaše silová gesta - protože co do psa vložíš, to ti vrátí. Co si pod těmi silovými gesty máme představit?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dominance vs. rozmazlenost
PříspěvekNapsal: stř 17. úno. 2010 15:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
zkouší co si může dovolit a vy jí to svým zpusobem tolerujete- venku chodí očividně enjištěná nasadila ybch jís topovačku- když nemáte přivolání a to řádně vypilovala za další máte jistotu že je vždy ovladatelná a ona se vás naučí respektovat. rozhodně s tím nemá nic psolečnýho to jestli je pes v bytě nebo venku- já mám všechny psi v posteli a chovaj se naprosto normálně.
silou nikdy nikdo nic nevydobil. jsme chytřejší enž ty psi což znamená že je mužem přelstít chytrostí. mimochodem opravdu dominantní alfa jedinec si nemusí něco vynucovat silou ba naopak.
další věc když už trestat tak to musí bejt řádně načasované- ve správnou chvíli na správném místě správnou razanci.
20 povelů je vám taky kničemu pro vás sou duležité hlavně 4- přivolání, odvolání, odeslání na místo a odložení. začněte stavět vztah na důvěře a respektu a doporučuju navštívit nějaké freečko

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dominance vs. rozmazlenost
PříspěvekNapsal: čtv 18. úno. 2010 15:02 
Offline

Registrován: úte 01. zář. 2009 17:14
Příspěvky: 15
Bydliště: poblíž Rychnova nad Kněžnou
Essi píše:
Klarko,

mícháš několik různých věcí dohromady. Píšeš, že je vychovaná, protože zvládá víc povelů než jiný pes. Výchova ale není o počtu zvládnutých povelů, ale o tom, jak se pejsek chová, jaký má světonázor a jestli umí správě vyhodnocovat situace a chovát se podle toho, jeslti je ovladatelný. K čemu ti je spousta povelů, když neumí ten základní, a to je přivolání? Na hlavní stránce webu je sekce věnovaná tomu, jak se přivolání učí, pročti si ti.
Ona nezpyšněla, ani není domintní nebo něco takového. Ona je právě nevychovaná. A jedno vím jistě - silou psa nevychováš k ničemu dobrému. Trošku mi připadá, že právě ona svému okolí začala vracet ta vaše silová gesta - protože co do psa vložíš, to ti vrátí. Co si pod těmi silovými gesty máme představit?


Základní sekci si určitě celou znovu pročtu,
vím že veškeré chyby jsou i na mé straně, jenže každý mi vždy říkal že pes musí vědět kdo je jeho pán.. Proto jsme podle dědečka přítele, který vychovával ovčáky, začali i s tvrdším chováním, vůči ní..
Mrzí mě to, dříve jsme chodili na agility, megie milovala psy, jenže od té doby, co nám ho zrušili, má jen svých pár psích kamarádů a na ostatní je jako ostříž..
Co mám tedy dělat pro to, aby se na mě více soustředila, a věděla že jsem její pán já, a nezajímalo jí nic okolo.. ??
Děkuji za odpověd

_________________
Jakmile jednou podrbete psa , máte vždy vystaráno o zábavu.

http://bocamy.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dominance vs. rozmazlenost
PříspěvekNapsal: čtv 18. úno. 2010 15:06 
Offline

Registrován: úte 01. zář. 2009 17:14
Příspěvky: 15
Bydliště: poblíž Rychnova nad Kněžnou
ajka píše:
zkouší co si může dovolit a vy jí to svým zpusobem tolerujete- venku chodí očividně enjištěná nasadila ybch jís topovačku- když nemáte přivolání a to řádně vypilovala za další máte jistotu že je vždy ovladatelná a ona se vás naučí respektovat. rozhodně s tím nemá nic psolečnýho to jestli je pes v bytě nebo venku- já mám všechny psi v posteli a chovaj se naprosto normálně.
silou nikdy nikdo nic nevydobil. jsme chytřejší enž ty psi což znamená že je mužem přelstít chytrostí. mimochodem opravdu dominantní alfa jedinec si nemusí něco vynucovat silou ba naopak.
další věc když už trestat tak to musí bejt řádně načasované- ve správnou chvíli na správném místě správnou razanci.
20 povelů je vám taky kničemu pro vás sou duležité hlavně 4- přivolání, odvolání, odeslání na místo a odložení. začněte stavět vztah na důvěře a respektu a doporučuju navštívit nějaké freečko


O stopovačce jsem už slyšela, asi o ní vážně začnu uvažovat..
Píšete že můžeme psy přelstít chytrostí, ale já vůbec nevím, jak bych nad ní měla vychytračit, nemáte alespoň nějaký nápad, návrh, co bych třeba měla dělat pro to, aby když uteče za nějakým psem, a vrátí se až po době, mám jí vynadat, nebo ne?
Vždy si nevím rady, co udělat když mě takto třeba neposlechne,.. jak jí mám tedy vynadat a přitom jí "neuhodit"??
Děkuji..

_________________
Jakmile jednou podrbete psa , máte vždy vystaráno o zábavu.

http://bocamy.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dominance vs. rozmazlenost
PříspěvekNapsal: čtv 18. úno. 2010 15:10 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Klarka a Megie píše:
když uteče za nějakým psem, a vrátí se až po době, mám jí vynadat, nebo ne?

To už je pozdě, základ je nenechat jí zdrhnout. Přečti si na hlavní stránce webu článek o přivolání a pak poradnu na přivolání zaměřenou. Dočteš se tu o práci se stopovačkou. A co se týče "chytrosti" - to je na osobní ukázku, protože každý pes i páník myslí jinak. Být váma, zajedu buď na osobní konzultaci nebo alespoň na free sobotu.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dominance vs. rozmazlenost
PříspěvekNapsal: čtv 18. úno. 2010 15:12 
Offline

Registrován: pon 17. bře. 2008 14:06
Příspěvky: 270
Bydliště: Kladno
Klarka a Megie píše:
O stopovačce jsem už slyšela, asi o ní vážně začnu uvažovat..
Píšete že můžeme psy přelstít chytrostí, ale já vůbec nevím, jak bych nad ní měla vychytračit, nemáte alespoň nějaký nápad, návrh, co bych třeba měla dělat pro to, aby když uteče za nějakým psem, a vrátí se až po době, mám jí vynadat, nebo ne?
Vždy si nevím rady, co udělat když mě takto třeba neposlechne,.. jak jí mám tedy vynadat a přitom jí "neuhodit"??
Děkuji..

Klárko, když budeš správně pracovat se stopovačkou, tak se ti právě nestane, že pes neuposlechne a uteče. Stopovačka bude tvá prodloužená ruka, kterou psovi vysvětlíš co po něm požaduješ.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dominance vs. rozmazlenost
PříspěvekNapsal: čtv 18. úno. 2010 15:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
musíš si u ní získat autoritu ale důvěru to de ruku v ruce nejde mít jedno nebo druhé musíš mít oboje.
když ti zdrhne za jiným psem už nic neuděláš proto musíštrénovat přivolání viz jak psala Eva

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dominance vs. rozmazlenost
PříspěvekNapsal: čtv 18. úno. 2010 16:46 
Offline

Registrován: úte 01. zář. 2009 17:14
Příspěvky: 15
Bydliště: poblíž Rychnova nad Kněžnou
ajka píše:
musíš si u ní získat autoritu ale důvěru to de ruku v ruce nejde mít jedno nebo druhé musíš mít oboje.
když ti zdrhne za jiným psem už nic neuděláš proto musíštrénovat přivolání viz jak psala Eva

takže, když zdrhne za psem, a příjde až pak, mám tedy pokud to dobře chápu dělat že se nic nestalo? Vím, že pokud budeme trénovat, tak se to pak stávat nebude, jde mi teď o to, abych tedy nedělala věci špatně..
Nebo co jí mám udělat, když "vystartuje" za jedním mužem, kterého "nesnáší" vždy na ní zařvu, ona se pak vrátí,a jednu jí fláknu.. Nechci jí však fyzicky trestat.. Jak vidím vše se dá řešit i v klidu.. jen právě nevím co třeba právě v takovém případě dělat..

_________________
Jakmile jednou podrbete psa , máte vždy vystaráno o zábavu.

http://bocamy.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dominance vs. rozmazlenost
PříspěvekNapsal: čtv 18. úno. 2010 16:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
dost se divím že se ještě vrací... tuhle chybu bych udělala jen jednou, příště by se ke mně pes odmítnul přiblížit, a to tak že úplně. Pokud se na povel (byť zařvaný) vrátí, je na místě mírná pochvala. Chceš-li trestat, pak pouze v okamžiku kdy vybíhá, a bez použití povelu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dominance vs. rozmazlenost
PříspěvekNapsal: čtv 18. úno. 2010 16:51 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Klarka a Megie píše:
vždy na ní zařvu, ona se pak vrátí,a jednu jí fláknu..

Tohle je ideální postup jak jí naučit "zažádnou cenu se nepřiblížím k pánovi, když na mě zavolá". A zase, tohle se nestane, protože bude mít stopovačku a budu učit přivolání: povel -> vteřina pauza na proběhnutí reflexního oblouku -> plynulé přitáhnutí k sobě -> pochvala. To se ale vše dočteš v příslušné sekci :wink:

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dominance vs. rozmazlenost
PříspěvekNapsal: čtv 18. úno. 2010 17:16 
Offline

Registrován: úte 01. zář. 2009 17:14
Příspěvky: 15
Bydliště: poblíž Rychnova nad Kněžnou
Petra píše:
dost se divím že se ještě vrací... tuhle chybu bych udělala jen jednou, příště by se ke mně pes odmítnul přiblížit, a to tak že úplně. Pokud se na povel (byť zařvaný) vrátí, je na místě mírná pochvala. Chceš-li trestat, pak pouze v okamžiku kdy vybíhá, a bez použití povelu.


Takže jí mám potrestat pouze v okamžiku, kdy se snaží vyběhnout, ale když pak ke mě příjde, co mám udělat? Vždyť přeci pochválit jí taky nemůžu, když zlobila... ? Vím že moje otázky jsou asi hrozné, ale jak to vidím, tak se mám hodně co učit.. a nechci si svůj vztah s ní, zkazit nadobro..

_________________
Jakmile jednou podrbete psa , máte vždy vystaráno o zábavu.

http://bocamy.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dominance vs. rozmazlenost
PříspěvekNapsal: čtv 18. úno. 2010 17:19 
Offline

Registrován: úte 01. zář. 2009 17:14
Příspěvky: 15
Bydliště: poblíž Rychnova nad Kněžnou
Eva Štemberová píše:
Klarka a Megie píše:
vždy na ní zařvu, ona se pak vrátí,a jednu jí fláknu..

Tohle je ideální postup jak jí naučit "zažádnou cenu se nepřiblížím k pánovi, když na mě zavolá". A zase, tohle se nestane, protože bude mít stopovačku a budu učit přivolání: povel -> vteřina pauza na proběhnutí reflexního oblouku -> plynulé přitáhnutí k sobě -> pochvala. To se ale vše dočteš v příslušné sekci :wink:


Já vím, když já si taky vždycky myslela že ten postup asi není ten nejlepší.. jenže když mi lidé říkali, že jen tak se pes naučí poslouchat, tak je to pak těžké.. teď vím,že se tím akorát všechno zhorší..
O stopovačce už uvažuji, jen nevím jestli výjde levněji koupená na internetu, nebo normálně v obchodě..?

_________________
Jakmile jednou podrbete psa , máte vždy vystaráno o zábavu.

http://bocamy.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dominance vs. rozmazlenost
PříspěvekNapsal: čtv 18. úno. 2010 17:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Citace:
Takže jí mám potrestat pouze v okamžiku, kdy se snaží vyběhnout, ale když pak ke mě příjde, co mám udělat? Vždyť přeci pochválit jí taky nemůžu, když zlobila... ?


Pochválit bys jí měla - vždyť plní tvůj povel, ne? Nezlobí, přichází, pochval. To, že ti za někým utekla, není její chyba, ale tvoje. Protože jsi jí nevysvětlila, že se to nemá dělat a co má teda dělat místo toho. Je to tvoje nepozornost, že jsi jí to umožnila, ne její zlobení. Pes se nikdy, nikdy netrestá po příchodu k pánovi.
Nezakládej všechno jenom na trestech, měla bys vysvětlovta, učit a to se trestama nedělá. Nejlepší by bylo, kdybyste se objednali na konzultaci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dominance vs. rozmazlenost
PříspěvekNapsal: čtv 18. úno. 2010 17:27 
Offline

Registrován: sob 18. dub. 2009 23:29
Příspěvky: 7
Bydliště: Praha
Klarka a Megie píše:
...když pak ke mě příjde, co mám udělat? Vždyť přeci pochválit jí taky nemůžu, když zlobila... ?

zlobila? Vždyť přišla. Spojí si akorát, že dostane vynadáno za to, že přišla a ne za to, že předtím utekla. Vždy máte reagovat na tu věc, kterou pes právě provádí. Když přijde, netrestám, protože jsem přece chtěla, aby přišla. Pokud není pes ovladatelný povelem, má být ovladatelný čímkoli jiným, v tomto případě spíš asi šňůrou. Pokud chcete při výchově "přitvrdit", pak učte plnit úkoly na první povel a přitvrďte i k sobě, zamyslete se nad tím, jestli jste pro psa skutečně srozumitelní, jestli vydáváte takové příkazy, které pes ovládá/umí, jestli psa učíte tak, aby chápal, co po něm chcete.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dominance vs. rozmazlenost
PříspěvekNapsal: čtv 18. úno. 2010 17:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
nejlevněji vyjde vyrobená...
Pokud psa potrestáš po návratu, trestáš za to že se vrátil! Pes si trest (i odměnu) spojí s tím co dělal bezprostředně předtím. Jak jsem psala, chceš-li trestat vyběhnutí, musíš trestat když vybíhá.

Nauč se dívat na své konání z pohledu psa


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dominance vs. rozmazlenost
PříspěvekNapsal: čtv 18. úno. 2010 18:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
když mi pes nepřijde na zavolání a přžijde až pak utrousím něco jako no toto trvalo a dem dál

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: dominance, je pes skutečně dominantní???????
PříspěvekNapsal: pon 08. bře. 2010 10:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 20. led. 2010 18:12
Příspěvky: 369
Bydliště: Litoměřice
pěkný den všem.

nedávno jsem četla jistou poradnu ohledně psích miláčků. tam byla rada: že pes, který lehává na gauči, spí s pánem v posteli, nebo chodí do dveří první je hodně dominantní. že prý se má psovi zamezit přístup na vyvýšená místa, zakázat gauč či postel a chodit do dveří dřív než pes.

přijde mi, že toto je blbost. prosím vás o názor, co si o tom myslíte.... podle mě přece není dominance, že ten můj mazel si ke mě lehne do postele, někdy i na mě. sedává u mě na gauči. a kdybych měla chodit do dveří první, tak se o něj akorát přerazím. (třeba při vystupování z výtahu, nebo odcházení z paneláku...)

na další internetové poradně byl dotaz, že 3 měsíční štěně kouše, na to byla odpověď od jistého pána, cituji doslova:::: " když nezvládnete 3 měsíční štěně, jak chcete zvládnout dospělého psa........" :-k to mi hlava nebere

je opravdu fenoménem poslední doby řešit znaky dominance? a jaké jsou vůbec znaky dominance?

_________________
To co bylo, už není... To co je, se mění... To co bude, nikdo neví....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dominance vs. rozmazlenost
PříspěvekNapsal: pon 08. bře. 2010 12:28 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
To, co jsi četla, nebyla rada ale dezinformace člověka, který neví nic o chování psů. Podobné slátaniny je schopen pustit jako moudro jen člověk, který sám trpí komplexy strachu ze psů a o psech ví možná jen to, že má čtyři nohy, ocas a štěká u boudy, leda si někde něco přečetl, ale zdaleka nepochopil, co to vlastně čte.
Moji psi spí v posteli naprosto běžně, na vyvýšená místa chodí, kdykoli jim to dovolím a mnohdy i bez dovolení, jelikož bývá automatické. Že bych to nějakému psu nedovolil, je spíše výjimkou. To dělám jen tehdy, kdy mi vlezou někam, kde by něco shodili, nebo na návštěvách, kde jim to vadí kvůli chlupům a podobně. Podívej se na fotky z fríčka, kdy jsme v maringotce, uvidíš tam většinu psů na mých postelích a jiných vyvýšených místech. Nikdo z nás při tom nemá pocit, že by šlo o dominování.
To stejné je s chozením do dveří. Mám je úzké a zpravidla lavině mých psů uhnu při vyběhnutí ven dřív, než mě strhnou s sebou a to stejné, když se jde domů. Samozřejmě že když chci, aby mi šli způsobně vedle nohy a prošli dveřmi nebo vrátky a pak tam počkali než zavřu, poslouchají mne bez potíží.
Pročti si celé tohle téma, kam jsem tvůj příspěvek přesunul, pak jistě pochopíš, co to dominantní chování je. A jestli to chceš poznat naživo, přijeď na fríčko, klidně ti nějakého dominátora na chvilku půjčím. Poznáš rozdíl mezi realitou a žvásty blbců, co se dominantního chování týče.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: dominance, je pes skutečně dominantní???????
PříspěvekNapsal: pon 08. bře. 2010 14:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 12. úno. 2008 20:59
Příspěvky: 2505
Bydliště: Praha 7, Holešovice
V tom případě bych měla taky naprosto dominantního psa ;) spí se mnou v posteli, leží vedle mě na gauči, chodí první ze dveří. Jo a taky vrčí při mazlení, při hraní.... :D :D ale je fakt, že tohle se traduje už pár let, co si pamatuju, před x lety jsem to taky četla v nějaký knížce...

_________________
Čím víc poznávám lidi kolem sebe, tím víc si vážím svého psa!
http://rynn.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dominance vs. rozmazlenost
PříspěvekNapsal: pon 08. bře. 2010 20:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 20. led. 2010 18:12
Příspěvky: 369
Bydliště: Litoměřice
rudo děkuju za rychlou odpověď. mě prostě ten popis dominantního psa přišel jak pitomost, proto jsem se musela zeptat.. ráda se někdy dostavím na fríčko a podívám se na skutečně dominantního psa... podle toho popisu z dotyčné poradny by měl být dominantní každý pes. každopádně děkuju za vysvětlení

_________________
To co bylo, už není... To co je, se mění... To co bude, nikdo neví....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dominance vs. rozmazlenost
PříspěvekNapsal: pon 08. bře. 2010 22:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 12. úno. 2008 20:59
Příspěvky: 2505
Bydliště: Praha 7, Holešovice
janinka1987 píše:
rudo děkuju za rychlou odpověď. mě prostě ten popis dominantního psa přišel jak pitomost, proto jsem se musela zeptat.. ráda se někdy dostavím na fríčko a podívám se na skutečně dominantního psa... podle toho popisu z dotyčné poradny by měl být dominantní každý pes. každopádně děkuju za vysvětlení


Janinko, to neni jenom jedna poradna, to je plno knížek, vlastně skoro v každý, co jsem kdy četla, se něco takovýho objevilo... ber to i podle citu... já se dřív občas takovejma radama řídila a lituju toho do dneška (to, že mi bylo 10-12 mě neomlouvá)... kdybych se řídila citem, plno z těch věcí jsem nemusela pos.... to už ale nevrátim, jenom je pak těžší se dávat se psem znova dohromady, i když už se tim plno let neřídim...

_________________
Čím víc poznávám lidi kolem sebe, tím víc si vážím svého psa!
http://rynn.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dominance vs. rozmazlenost
PříspěvekNapsal: úte 09. bře. 2010 07:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 20. led. 2010 18:12
Příspěvky: 369
Bydliště: Litoměřice
rynn, i já se dopustila chyb. než jsem dostala knížku od rudy k vánocům a objevila tyhle stránky, taky jsem měla jiný přístup. naštěstí jsem měla bena doma jen chvilinku, tudíž doufám, že mi moje chyby odpustí. když nad tím přemýšlím, tak jsem zpětně ráda, že jsme našeho prvního psa nevychovávali a necvičili podle podobných rad, dalo by se toho zkazit spoustu. sice rost jak dříví v lese a neposlouchal, ale byl to ten nejhodnější pes a nikdy nebyl agresivní


podobné rady jsem viděla i v polepšovně mazlíčků, a to na to kouká tolika lidí... a řídí se tím

_________________
To co bylo, už není... To co je, se mění... To co bude, nikdo neví....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dominance vs. rozmazlenost
PříspěvekNapsal: úte 09. bře. 2010 08:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 12. úno. 2008 20:59
Příspěvky: 2505
Bydliště: Praha 7, Holešovice
janinko, my taky nikdy nevychovávali psy podle přírůček, to začlo až pozdějc... a taky byli zlatí a víceménně i poslušní (i když né 100% :))... jenže pak se rozšířily tyhle knížky, najednou jich všude bylo plno a člověka to občas nahlodalo... škoda, no.. řídit se rozumem, tak se plno věcí stát nemuselo. I když chybama se člověk učí a jsem ráda, že jsem se dostala sem, hodně mi to pomohlo :)

_________________
Čím víc poznávám lidi kolem sebe, tím víc si vážím svého psa!
http://rynn.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dominance vs. rozmazlenost
PříspěvekNapsal: úte 09. bře. 2010 11:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Taky musím každou chvíli vysvětlovat, že i když moje psice občas na někoho vrčí (jmenovitě na 2 konkrétní čuby u nás v Řiti) a tváří se, že ho sežere, tak to opravdu není tím, že by byla dominantní :roll:

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dominance vs. rozmazlenost
PříspěvekNapsal: úte 09. bře. 2010 12:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 12. úno. 2008 20:59
Příspěvky: 2505
Bydliště: Praha 7, Holešovice
Zita píše:
Taky musím každou chvíli vysvětlovat, že i když moje psice občas na někoho vrčí (jmenovitě na 2 konkrétní čuby u nás v Řiti) a tváří se, že ho sežere, tak to opravdu není tím, že by byla dominantní :roll:


Zito, to je dobrý :laughing7: Tohle sice nevysvětluju, ale pokud Zorro na nějaký psa vyjede a já ho pacifikuju, vyslechnu si snad vždycky (!!!) od páníka toho psa plus od cizích lidí, ať ho nechám, protože si to přece "musej mezi sebou vyřídit sami". Na to vždycky řeknu, že tohle nemá můj pes co řešit a nemá si co vyřizovat, že prostě vyjíždět nebude. A oni vždycky "ale vždyť to jsou oba samci...!" jakoby se tim všechno vysvětlovalo :roll:

_________________
Čím víc poznávám lidi kolem sebe, tím víc si vážím svého psa!
http://rynn.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dominance vs. rozmazlenost
PříspěvekNapsal: úte 09. bře. 2010 12:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 22. kvě. 2009 09:13
Příspěvky: 782
Bydliště: Kladno
Jéé!Kolikrát jsem tuhle blbost slyšela já!Už na to začínám být pěkně alergická!Že si to psi musej vyřídit sami. :dozdi:

_________________
Linda a Jackie


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dominance vs. rozmazlenost
PříspěvekNapsal: úte 09. bře. 2010 13:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
to já občas procházím přes kousek vesnice (po značené turistické trase) a mají tam takového hodně protivného vořecha - když tam je, tak se mi pokouší sežrat Bobika... takže už preventivně v lese předtím beru do ruky klacek, v lese za vesnicí odkládám... no a v neděli jsme tamtudy zase šli, opět s klackem a vořech štěkal za plotem. Tak ještě říkám "dobrý, za plotem se třeba postav na hlavu"... no a psejk vyběhnul otevřenou brankou a na nás... tak jsem ho majznula tím klackem - kníkl, zmlkl, odběhnul, nechápal. Ještě jsem mu pohrozila ať se jako nepokouší o nic zezadu a šla jsem - a v tu chvíli se z balkónu od vedlejšího baráku (netuším jestli je ten pes jejich, pohybuje se volně mezi 4ma domkama) ozvalo něco jako že bych tím klackem zasloužila já. Tak jsem se zeptala jestli si myslí že si nechám napadnout psa... Dozvěděla jsem se že vořech je tu doma a můj tam nemá co chodit :dozdi:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dominance vs. rozmazlenost
PříspěvekNapsal: úte 09. bře. 2010 13:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. črc. 2009 12:17
Příspěvky: 672
Bydliště: Brno
Evidentně tím klackem zasloužil ještě někdo... :twisted:

_________________
Nesuď druhého, pokud jsi neušel míli v jeho mokasínech.
http://pe3ce.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: agresivita a dominance psa
PříspěvekNapsal: pát 25. čer. 2010 14:05 
Offline

Registrován: pát 25. čer. 2010 10:08
Příspěvky: 3
Bydliště: F-M
Dobrý den, mám 8 měsičního labradora (psa) a poslední dobou mi skáče po rukou a kouše mě, jen mě a když mu vynadám, tak se do mě pustí agresivně a ještě ve větší intenzitě a nevím co s tím, nechci ho tresta, protože mám strach, že mu ublížím. Poradíte mi jak na to? Veterinář mi poradil, jít na něho tvrdě a trestat. hancule


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dominance vs. rozmazlenost
PříspěvekNapsal: pát 25. čer. 2010 19:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. led. 2008 16:44
Příspěvky: 445
Bydliště: Přišimasy
Hancule - popiš denní režim psa, co s ním děláte, co cvičíte, jaké má aktivity, jak si hraje se psími kamarády a tak :)

_________________
zdraví Vás Lucka + Aneta + Ben + Brita


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dominance vs. rozmazlenost
PříspěvekNapsal: pát 25. čer. 2010 20:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Popiš do konce, jak to tedy řešíš? Na to, jak se domluvit se psem, se neptej veta, toho se ptej na zdraví nebo očkování psa. Mohl by ti poradit kastraci, prášky na uklidnění, vyhození psa z postele nebo zhoršení krmné dávky, případně sprejový obojek.... .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dominance vs. rozmazlenost
PříspěvekNapsal: sob 26. čer. 2010 06:37 
Offline

Registrován: pát 25. čer. 2010 10:08
Příspěvky: 3
Bydliště: F-M
Ráno, když vstanu vezmu Murphyho na procházku, pak si hrajeme na zahradě, dokud se neunaví občas chodíme na procházku ještě věčer, pokud se mu chce. Taky chodí často za svým psím kamarádam, bývá tam cca 3-4 hodky, takže se vyblbne :D . Je pravda, že asi týden jsem na něho neměla moc času, protože jsem dělala státnice, ale vždy jsem se u věnovala alespoň na procházkách. Ale takhle na mě vyjíždí už delší dobu a nevím co s tím. Je také pravda, že jsem ho rozmazlila, ale nikdy tohle nedělal. Zmíním ještě, že spí venku, takže není vůbec doma a každý u nás (přítel, mamka, brácha já se mu věnujeme jak můžeme, takže určitě nestrádá. Trest se snažím řešiut v klidu, ale nepomáhá to a veterinář mi doporučil chytit ho za kůži, tak jsem to zkusila a to už vůbec nereaguje - on zkrátka nereaguje na nic. :cry:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dominance vs. rozmazlenost
PříspěvekNapsal: sob 26. čer. 2010 07:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Pořád z tvého psaní jednoznačně nevyplývá, jestli tě okusuje ze hry nebo z agrese. Je dobře, že si s ním hrajete a věnujete se mu. Asi by to chtělo být důslednější při výchově, naučit ho základní ovladatelnosti na první povel. K tomu použij nestahovací širší obojek a permanentní vodítko - couračku a venku stopovačku. Jak se s tím pracuje se dočteš tady na poradně, dej to do vyhledávače. Když on tě okusuje, nekřič, nezvyšuj hlas, neplácej ho - on si to může vyložit jako že jsi se k té surové hře přidala a proto přidá i on. Ukonči to tak, že převedeš jeho pozornost na jinou, dovolenou činnost, zabavíš ho něčím jiným. Za kůži ho nechytej a netřepej s ním, mohl by se do tebe otočit natvrdo (je to přímá výhrůžka zabitím, nevím, jak ti to mohl vet radit). Dej mu povel, který zná a tvrej na jeho splnění. Máš pejska v pubertě, chce to klid, důslednost. Když nebudeš vědět, jak na to, objednej se na konzultaci.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 196 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!