Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 23:37
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 65 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: změny chování psa
PříspěvekNapsal: stř 04. úno. 2009 20:32 
Offline

Registrován: stř 04. úno. 2009 13:17
Příspěvky: 141
Bydliště: Pardubický kraj
To už mě taky napadlo,ale proč u toho tedy vrtí ocasem?
Pokud to tedy dělá ze strachu,jak jí vysvětlit,že se může spolehnout na mě,tak jako ve dne?A nic jí nehrozí?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: změny chování psa
PříspěvekNapsal: stř 04. úno. 2009 20:36 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Ten ocas může klidně vyjadřovat nejistotu, "rozpolcenost mezi uvítáním a sežráním". Ale to je muj názor, možná jsem vedle. No a pak bych to řešila stylem: "Punťo, prosimtě co blázníš?! :shock: Nech toho a poď jsem ty hrdino :lol: " Prostě se divit proč to dělá.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: změny chování psa
PříspěvekNapsal: stř 04. úno. 2009 20:53 
Offline

Registrován: stř 04. úno. 2009 13:17
Příspěvky: 141
Bydliště: Pardubický kraj
Tohle taky dělám,většinou ji zavolám slovy ,,pocem,co zase blbneš" a u toho se směju,aby pochopila,že o nic nejde..ale odnaučí se to vůbec někdy?
Co jí mám,naučila jsem se tyhle situace zvládat,ale člověk musí být pořád ve střehu...a já bych jednou chtěla večer vyjít ven,aniž by se nám stala nějaká taková příhoda...navíc lidi na které takhle odněkud vyskočí to neberou moc s humorem....když na ní ten člověk promluví a není to s prominutím blbec,tak je vše v pořádku a začne se mazlit...ale ti,co se třeba psů bojí,tak těm se to hůř vysvětluje,že to nemyslí zle a jen se lekla....
A ještě něco poslední dobou mi začala dělat to,že se sleduje v takových těch zrcadlech pro motoristy u silnic...pomalu je obchází,nespustí z nich oči a je naježená..to začala dělat tak před 3 týdny,z ničeho nic(doma takhle sleduje i lustr,stíny na stěnách),ale tohle se stane jen občas..je to normální?Jakmile se tomu začnu smát a zavolám jí k sobě,tak je vše v pořádku,i když si neodpustí se ještě několikrát ujistit,že to fakt nic není :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: změny chování psa
PříspěvekNapsal: čtv 05. úno. 2009 08:06 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
Karin píše:
..navíc lidi na které takhle odněkud vyskočí to neberou moc s humorem....když na ní ten člověk promluví a není to s prominutím blbec,tak je vše v pořádku a začne se mazlit...ale ti,co se třeba psů bojí,tak těm se to hůř vysvětluje,že to nemyslí zle a jen se lekla....
:D


Tohle fakt nechápu, proč by měl být člověk blbec jenom proto, že ty máš nezvládnutýho psa? Tak ji dej na vodítko, abys ji mohla lépe ukázat, že to dělat nemá a zeptej se Rudy, co dělat. Jako potkat bych tě nechtěla, asi jsem blbec..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: změny chování psa
PříspěvekNapsal: čtv 05. úno. 2009 10:57 
Offline

Registrován: stř 04. úno. 2009 13:17
Příspěvky: 141
Bydliště: Pardubický kraj
Dorortka,koukám,že jsi vůbec nepochopila,co jsem tu psala...ona k tomu člověku nikdy nedoběhne,jen udělá výpad tak dva kroky směrem k němu a já si jí okamžitě odvolávám...takže nechápu tvoji reakci....kolikrát je od toho objektu klidně 100 metrů,ale pokud ten dotyčný na ní ještě začne řvát a máchat rukama,tak je pro mě s prominutím blbec ,ale asi na to máme každá jiný názor...nevím,jak by jsi se tvářila ty,kdyby ti na psa,který se bojí začal někdo takhle řvát a snažil se ho zahnta,i když vůbec nebyl v ohrožení....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: změny chování psa
PříspěvekNapsal: čtv 05. úno. 2009 11:17 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
Karin píše:
...nevím,jak by jsi se tvářila ty,kdyby ti na psa,který se bojí začal někdo takhle řvát a snažil se ho zahnta,i když vůbec nebyl v ohrožení....


Pokud člověk reaguje - má strach - tak se asi cití ohrožený. To že tvůj pes nic nedělá, víš ty, už ne ten člověk.
Měli bychom zabezpečit své psy tak, abychom nikoho neobtěžovali, toť můj názor...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: změny chování psa
PříspěvekNapsal: čtv 05. úno. 2009 12:27 
Offline

Registrován: stř 04. úno. 2009 13:17
Příspěvky: 141
Bydliště: Pardubický kraj
Tak v tom případě znám asi jiný lidi než ty..u nás tohle totiž nedělají jen lidi,kteří mají opravdu strach ze psů,ale jsou tu tací,kteří se tím baví...podle mě,člověk,který má strach by se potom asi nesmál jaká to byla děsná prča vyděsit psa...takové lidi mám na mysly jako blbce...ti co se bojí naprosto chápu,ale takové jsme ještě nepotkali....
A nemyslím si,že bych měla neovladatelného psa,to by se nenechala od čehokoliv odvolat...a nikdy se mi nestalo,že by se bafající dostala k člověku blíž jak na 50 metrů....takže si nemyslím,že by se dotyčný měl cítit ohrožen...
Já jsem jen chtěla vědět,proč to dělá a jak jí toho zbavit....bohužel na vodítku jí nic neukážu,protože to nikdy nedělá...udělá to jen pokud je na volno...jak jsem už psala,když zbystřím,že se něco chystá,tak nemám problém jí od toho odradit a jde se dál....my tyhle situace máme pod kontrolou,jen mě zajímalo,jestli se toho dá vůbec zbavit a jak?Kromě toho,že se tomu budu smát,protože to praktikujeme a jak je vidět,tak to tolik nepomáhá....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: změny chování psa
PříspěvekNapsal: čtv 05. úno. 2009 12:47 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Karin aby fenka pochopila, čo nemá robiť, tak to musíš zastaviť účinne v správnej chvíli, teda hneď na počiatku výpadu. Pri privolaní, keď už správanie trvá, dosiahneš presne to, čo sa ti darí. Dá sa z toho odvolať, ale opakuje to.
Dôležitá je aj tá účinnosť, čo bude účinné pre tvoju fenku, je ťažké presne povedať, nepoznáme ju, ani teba.
Pokiaľ tam ide aj o strach, je treba riešiť aj ten.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: změny chování psa
PříspěvekNapsal: čtv 05. úno. 2009 12:50 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
Karin, když vidím, že by moji psi něco podobného chtěli řešit, ( poznám to podle postoje, krčení čela atd.) tak "zasahuju" ještě než se k něčemu odhodlají. Pokud jsou dál ode mě, přivolávám - dřív než udělají jakýkoliv výpad a když jsou u mě, tak jim říkám něco ve smyslu - klíd, to neřeš a neustále sleduju, co dělají, aby věděli, že to myslím vážně.
Ale to je přesně situace, kdy na každého platí něco jiného, mají třeba jiný důvod atd., takže ti těžko někdo poradí po netu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: změny chování psa
PříspěvekNapsal: čtv 05. úno. 2009 12:55 
Offline

Registrován: stř 04. úno. 2009 13:17
Příspěvky: 141
Bydliště: Pardubický kraj
rea , moc děkuju za odpověď :-)
Mě se i daří ji zastavit ještě před výpadem...pak je to třeba týden v klidu a pak to udělá zas....když nejsem ve střehu....asi pořád nechápe to co se jí snažím vysvětlit...já nevím,jestli je to strach,mě přijde,že je to někdy i provokace a prostě jí to baví...nevím jak bych to popsala...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: změny chování psa
PříspěvekNapsal: čtv 05. úno. 2009 13:08 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Karin tak je to potom o tvojej nedôslednosti, kedy vie, že ak si počká na tvoju slabú chvíľku, tak sa zas zabaví a o účinnosti tvojho zákroku, teda stopneš to, ale málo dôrazne. No a o sebavedomí, ktoré si takto dvíha (to sa za určitých okolností z prvotného strachu vyvinie). Existuje na to pár trikov, ale to je fakt lepšie prebrať osobne.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: změny chování psa
PříspěvekNapsal: čtv 05. úno. 2009 13:13 
Offline

Registrován: stř 04. úno. 2009 13:17
Příspěvky: 141
Bydliště: Pardubický kraj
Moc děkuju , takže rada je být pořád ve střehu a nenechat jí nikdy akci rozjet,tzn.zastavit jí ještě než se o něco pokusí a pak pochválit,když nechá ten objekt bez povšimnutí?
Já se chystám jet i na nějakou free sobotu,ale tam se ona nepředvede,protože je to za světla :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: změny chování psa
PříspěvekNapsal: čtv 05. úno. 2009 13:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Karin píše:
Já se chystám jet i na nějakou free sobotu,ale tam se ona nepředvede,protože je to za světla :D

tak tam zůstaň do neděle


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: změny chování psa
PříspěvekNapsal: čtv 05. úno. 2009 13:26 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Rada je byť pripravená a zasiahnuť účinne v správnom okamihu, teda ani príliš skoro, ani po. Nevidím dôvod chváliť za to, že ľudí neobštekáva. Zároveň tie dôvody podchytiť celkovo.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: změny chování psa
PříspěvekNapsal: čtv 05. úno. 2009 13:30 
Offline

Registrován: stř 04. úno. 2009 13:17
Příspěvky: 141
Bydliště: Pardubický kraj
rea , to máš pravdu,je nesmysl chválit za něco,co by měo být samozřejmostí...ještě jednou díky,budeme na tom pracovat :wink:


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 65 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!